⁨⁨Urzędy i wodociągi przechodzą na 4 dni pracy. Rząd zapłaci z Twoich podatków❗

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło pilotaż czterodniowego tygodnia pracy. Firmy, które zdecydowały się na zmniejszenie efektywności otrzymują rekompensatę od państwa – Z TWOICH PODATKÓW!

Ten abusrd ma drugie dno – większość uczestników programu to… urzędy itp.

◾ Do programu zgłosiło się około 2 tysięcy firm — wybrano 90

◾ Większość uczestników to urzędy lub firmy państwowe i samorządowe

◾ Straty wynikające ze skrócenia pracy pokrywane są z budżetu państwa — czyli przez podatnika

◾ Program pochłonie 50 mln zł

Pytanie, które ministerstwo woli przemilczeć: co po zakończeniu pilotażu? Kto poniesie koszty dodatkowego dnia wolnego w firmie prywatnej? Czy szaleńcy z rządu będą chcieli upowszechnić i przymusem wprowadzić 4-dniowy tydzień pracy?

Dla małych i średnich przedsiębiorstw, które konkurują niższymi kosztami pracy, czterodniowy tydzień pracy będzie czynnikiem obniżającym konkurencyjność i zwiększającym koszty.

Jest też ryzyko odwrotne. Jeśli pilotaż pokaże, że tę samą pracę można wykonać w cztery dni — pracodawcy prywatni wyciągną prosty wniosek: może wystarczy mniej pracowników pracujących pięć dni? Rządowy eksperyment może stać się pretekstem do redukcji zatrudnienia.

Może właśnie dlatego ministerstwo wybrało do pilotażu głównie urzędy — tam nikt nikogo nie zwolni, a koszty i tak pokryje podatnik. #polacy #politykaspoleczna #politka #polska #politycznapoprawnosc

18

http://streamable.com/p07hec

patrzcie jaki to jest absurd: po niemieckiej stronie na ledwie dwupasmowej autostradzie można legalnie zapierdalać 333km/h, a u nas na tak wyglądających obwodnicach jest ograniczenie do ledwo 100, odcinkowy pomiar prędkości i możliwość stania się "drogowym mordercą" już nie wspominając o dotkliwych karach finansowych czy utracie prawa jazdy🤡

#niemcy #polska #samochody #clownworld

12

Już posypała się wrzutka Tuska o rosyjskiej mafii w Zondacrypto.wiadomosci.wp.pl

29 kwietnia 2024 r. Prokuratura Regionalna w Katowicach decyzją prokuratora Sebastiana Rohma, świeżo awansowanego pupila Bodnara i Tuska z Lex Super Omnia umarza sprawę śledztwa dot. przywłaszczenia pieniędzy ZondaCrypto, sprawy zgłoszonej przez KNF pod koniec 2021 roku w ramach zawiadomienia. Dzięki tej decyzji estońska Zonda przez niemal 2 lata działała w Polsce i zawiera umowy reklamowe między innymi z klubami Ekstraklasy, TVN, Tour de Pologne czy WOŚP. Służby Tuska nie reagowały.

Potem gdy Zonda upadła Tusk ogłosił, że ma doniesienia, że to "Rosjanie". Tylko, redaktor Jadczak właśnie ujawnia, że to nie jest żadna ruska mafia tambowska, powiązana z politykami Putina (bo ta mafia już dawno jest rozbita i siedzi), ale są to konfabulacje jakiegoś Krzysztofa K. i jego kolegi, który jest jedynym świadkiem posiadanym przez Wydział Przestępczości Zorganizowanej w Katowicach. I to on tam właśnie plecie o tej rosyjskiej mafii.

Zdjęcie

To człowiek podejrzany o udział w zorganizowanych grupach przestępczych wyłudzających VAT ale został złapany za nieludzkich czasów PiS więc zdaniem neo-prokuratury nie może być zły. Oczywiście Krzysztof K. to były menedżer państwowych spółek i ciążą na nim poważne zarzuty karne, w tym oskarżenie o udział w zorganizowanej grupie przestępczej wyłudzającej dziesiątki milionów złotych podatku VAT na handlu z podmiotami z - nie zgadniecie - z Rosji właśnie. Dlatego jest w tej chwili współpracownikiem prokuratora i ma spokój będąc podejrzanym. Bo podejrzany był no za czasów poprzedniej władzy, niesłusznej PiS-owskiej co te karuzele VAT-owskie łapali. Na marginesie można dodać że jest pewne że mafie VAT-owskie jak tylko PiS przegrał odżyły i odetchnęły z ulgą co widać w oficjalnych statystykach.

Teraz jak Zonda padła i sprawa się rypła. Robią nowe śledztwo w sprawie Zondacrypto, wszczęte w kwietniu 2026 r. przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach. Śledztwo już dotyczy oszustw 30 tysięcy osób na kwotę co najmniej 350 mln zł. Ustalenia dziennikarskie Jadczaka sugerują, że opowieści Tuska o rosyjskich powiązaniach opierają się tylko na niewiarygodnych zeznaniach świadka Krzysztofa K., a w samym śledztwie panuje chaos organizacyjny. Czyli raz kolejny Donald Tusk, tak jak wtedy, kiedy mówił o rzekomej przeszłości Karola Nawrockiego, "opierał się" na wyznaniach jakiegoś mitomana "aktora w niedużych rolach" – który zresztą miał do powiedzenia tylko tyle, że niby słyszał, że jakiś gangus mówił że inny gangus mówił trzeciemu gangusowi, to take było dokładnie to źródło wiedzy.

Ten Krzysztof K. został przyjęty przez prokuratora Wełnę. Prokurator Wełna był parę tygodni temu niby "mianowany" szefem katowickiej prokuratury od przestępczości zorganizowanej. Oczywiście został "mianowany" przez uzurpatora krajowego Korneluka z pominięciem prawa, czyli jest to kolejny pseudoprokurator, który nie ma umocowania konstytucyjnego. I pierwsze co zrobili po tej wymianie to odsunęli wszystkich starych prokuratorów prowadzących sprawę Zondacrypto. A drugie co zrobił Wełna, to przyjął u siebie w gabinecie tego typa Krzysztofa K. i jakoś potem opowieści tego typa o ruskich podał Donald Tusk na konferencji prasowej.

Żeby było zabawniej ten sam Krzysztof K. kilka miesięcy wcześniej zarzucał branie łapówek i powiązania z mafią szefowi MSWiA Marcinowi Kierwińskiemu, szefowi MON Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi, ministrowi Tomaszowi Siemoniakowi oraz byłemu szefowi resortu sprawiedliwości Adamowi Bodnarowi - ale tu jakoś mu nie wierzą i śledztw nie prowadzą. Wełna przyjął u siebie Krzysztofa K., na którym ciążą poważne zarzuty i który pomawia ministrów Tuska, prokuratorów i służby o korupcję i udział w zorganizowanej grupie przestępczej ale, który wymyślił historię dla Tuska bardzo wygodną o rosyjskich powiązaniach więc spoko.

Mówienie o powiązaniach Zondacrypto z rosyjską mafią to próba odciągania przez Tuska uwagi od prawdziwego problemu. Czyli faktu, że on zrobił burdel z prokuratury przez co państwo nie działało żeby powstrzymać ludzi, którzy na końcu pozbawili tysiące Polaków ich pieniędzy. Jest Tusk to są i piramidy finansowe, jak za dawnych czasów. Pamiętacie to zdanie: „obaj z ojcem wiedzieliśmy, że Amber Gold, mówiąc kolokwialnie, to lipa”. Ale jaja, ale jaja

http://wiadomosci.wp.pl/pomawia-ministrow-o-lapowkarstwo-prokuratura-slucha-go-w-sprawie-zondacrypto-7285446392850496a

http://dorzeczy.pl/opinie/886570/narracja-o-rosyjskiej-mafii-w-zonda-to-wymysl-jadczak-ujawnia.html

http://x.com/SzJadczak/status/2054618604776153247

#tusk #tuskurwysyn #zonda #zondacrypto #afera #koalicja13grudnia #koalicjaobywatelska #prokuratura #polska #kryptowaluty #ambergold

11

Jak wygląda Polski dług publiczny? Ano właśnie tak!

*Edit

#polska #lewica #hipokryzja

30

W Sopocie budują kibel z podgrzewaną podłogą i elewacją z modrzewia syberyjskiego. Koszt grosze, jedynie 332 100 zł.

http://esopot.pl/pl/11_wiadomosci/42161_tak-bedzie-wygladala-nowa-toaleta-w-sopocie.html

#polska #ktozarobitenzarobi

6

Szokujący wpis Mentzena. Też padł ofiarą nękania. Ale nie ustaliła tego policjax.com

Sławomir Mentzen:



Od kilku dni ktoś nęka dziennikarzy Republiki, wykorzystując do tego organy naszego państwa. Policja dostaje wezwania w poważnych sprawach, przyjeżdza na miejsce, po czym okazuje się, że zamiast jakiejś drastycznej sytuacji, zastaje dziennikarza Republiki bądź jego rodzinę. W normalnym państwie służby starałyby się jak najszybciej namierzyć sprawcę, współpracując z ofiarami - czyli dziennikarzami Republiki.

Zamiast tego mamy publiczne lekceważenie, wyszydzanie, obrażanie dziennikarzy największego opozycyjnego medium. Politycy rządzącej partii zamiast domagać się wyjaśnienia sytuacji, robią sobie jaja z ofiar. A sprawa jest przecież bardzo poważna. Mamy zorganizowaną akcję nękania dziennikarzy w ich domach. To mogło spotkać polityków, dziennikarzy mediów prorządowych, kogokolwiek. Tymczasem państwo nie działa. Służby dają się wykorzystywać sprawcom, a ofiary są obrażane przez rządzących!

Właśnie dowiedziałem się, że sprawcy do nękania dziennikarzy Republiki wykorzystują numer telefonu Kancelarii Mentzen. Do co najmniej dwóch dziennikarzy Republiki ktoś zamawiał w nocy spore ilości pizzy, podając numer telefonu mojej firmy. Co ciekawe, nie ustaliła tego policja ani żadne służby. Ustalili to sami dziennikarze Republiki, jeżdząc po pizzeriach i pytając się ich pracowników o jakieś dane zamawiających! Nie wiem na razie, w jakim jeszcze zakresie któś próbuje mnie do tej sytuacji wciągnąć. Możliwe, że niedługo się o tym wszyscy dowiemy.

Nigdy nie miałem dobrego zdania o naszym państwie. Widziałem wszędzie tekturowość, bylejakość i dziadostwo. Ale tu jest coś więcej. Oprócz zwyczajnego dziadostwa i wchodzenia na głowę służbom przez sprawców, mamy polityczną akceptację, wręcz aplauz i radość z cierpienia ofiar w wykonaniu osób odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo!

Rząd ma obowiązek jak najszybciej znaleźć sprawców i ochronić ofiary. Policja, ABW i inne służby to nie są organy partii, a państwa. Ich obowiązkiem jest zapewnić bezpieczeństwo każdemu, niezależnie od preferencji politycznych i aktywności w życiu publicznym. Każdy atak na ofiary tej akcji w wykonaniu osób publicznych, jest po prostu obrzydliwy. Słów mi brakuje na opisanie waszej podłości. Weźcie się w końcu do roboty, bo to wy odpowiadacie za to, że nasze państwo po raz kolejny zupełnie nie działa!



http://x.com/SlawomirMentzen/status/2055723981404074101?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E2055723981404074101%7Ctwgr%5Eccd21a51569b8dc43ddcc6f7b6b1c38a499d5ead%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fniezalezna.pl%2Fpolityka%2Fszokujacy-wpis-mentzena-tez-padl-ofiara-ataku-na-tv-republika-ale-nie-ustalila-tego-policja%2F570585

#konfederacja #mentzen #nowanadzieja #sluzbyspecjalne #sluzby #tuskurwysyn #prowokacja #koalicja13grudnia #telewizja #republika #tvrepublika #polska #terroryzm

18

Niestety, tu jest Polin jak mówił Duda.W państwie gdzie marszałkiem zostaje kacap vel czarzasty i nie było dekomunizacji a polscy patrioci leżą jeszcze gdzieś w bezimiennych dołach nigdy nie będzie praworządności.

#polska #afera #komunizm

19

#ciekawostki #nocmuzeow #podrozujzlurkiem #polska #historia #archeologia

Noc Muzeów. Zgadnijcie gdzie się wybrałem.

Podpowiedź:

Rezerwat archeologiczny ma 400 ha powierzchni z czego 300 to lasy. Stanowisko archeologiczne zostało odkryte stosunkowo młodo bo w 1922r. Jest to zespół najstarszych kopalni w Polsce i przypuszczalnie w Europie. Ich powstanie datuje się na 3900 lat pne. (czyli blisko 6 tys. lat temu w epoce Paleolitu). Na tę chwile naliczono 4 tysiące szybów wydobywczych. Rezerwat ze względu na swoją unikalność wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

11

Nieznani sprawcy w policyjnych mundurach skuli pracownicę TV Republika! Ryży spuścił psy ze smyczy!youtube.com

Dziś dwóch nieznanych sprawców w policyjnych mundurach z zerwanymi plakietkami z nazwiskami wtargnęło do mieszkania Tomasza Sakiewicza z TV Republika (gdzie mieści się też redakcja) i od razu przy wejściu zakuli w kajdanki jego asystentkę. Jedynym powodem brutalnego potraktowania kobiety było to, że domagała się wylegitymowania się. Następnie, bez żadnego upoważnienia i bez obecności właściciela nieznani sprawcy czegoś szukali. Asystentkę wyprowadzono z redakcji i porzucono na środku ulicy. Miała wyraźne obrażenia ciała. Interwencję w domu Tomasza Sakiewicza w Warszawie prowadzili ludzie z naszywkami z Komisariatu Policji w... Poczesnej w województwie śląskim, to ponad 200 kilometrów od Warszawy! Jakim cudem na interwencję w Warszawie trafia patrol z woj. śląskiego? Co się tutaj odpierdala?

Zdjęcie

Podobne działania od trzech dni są podejmowane wobec innych dziennikarzy i pracowników administracyjnych Republiki. Władza pod pretekstem zagrożenia terrorystycznego nęka pracowników republiki i ich rodziny. Co więcej "nieznani sprawcy" również dzwonią pod prywatne adresy pracowników Republiki o drugiej w nocy twierdząc że mają jakieś specjalne przesyłki. Policja interweniowała już 30 razy w ich prywatnych miejscach zamieszkania i redakcjach w sprawie fałszywych zgłoszeń o możliwych samobójstwach, osobach nieżyjących lub podłożonych materiałach wybuchowych. Prywatne mieszkania nie są to adresy publicznie znane - więc ktoś kto prowadzi atak na Republikę musi mieć dostęp do baz teleadresowych. "Nieznani sprawcy" podają nawet prawidłowy wiek dzieci pracowników Republiki które rzekomo miały mieć próby samobójcze!

Oczywiście policja Kierwinskiego tym razem nie jest w stanie namierzyć tzw. "nieznanych sprawców" fałszywych zgłoszeń bo to nie Owsiak. Oficjalnie to nawet nikt nie koordynuje akcji namierzenia sprawcy i każde nowe zgłoszenie powoduje wysyłanie policjantów - tylko przypomnę, że fałszywe zawiadomienie o bombie to poważne przestępstwo o charakterze terrorystycznym ale tutaj jakoś o tym zapomnieli.

Sprawa wzbudziła powszechne oburzenie. Głos zabrali m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński i wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak z Konfederacji, szef poselskiego klubu Konfederacji powiedział: Stanowczo zwracam się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, podlegającej bezpośrednio pod Prezesa Rady Ministrów, o natychmiastową reakcję, zabezpieczenie materiału dowodowego oraz ustalenie i ściganie sprawców tych działań - oznajmił.

http://niezalezna.pl/polska/nie-beda-mogli-byc-w-policji-sakiewicz-mocno-o-funkcjonariuszach-ktorzy-wtargneli-do-jego-mieszkania/570503

#tusk #tuskurwysyn #kierwinski #ko #koalicja13grudnia #media #telewizja #republika #tvrepublika #nekanie #terroryzm #terror #polska #policja #sluzbyspecjalne

http://www.youtube.com/watch?v=FIPaNubWqQY&t=638s

10

Trzaskowski dokonał transkrypcji homozwiązku jako małżeństwayoutube.com

Zdjęcie

i "odmraża" zawieszone wnioski tego rodzaju. Obrzydliwe. A dalej obrany kierunek adopcja. Tak podaje TV Republika.

http://www.youtube.com/watch?v=LI5k8tKVfmw

#lgbt #polska

11

Sklep narodowy właśnie wypuścił nową kolekcję!

Narodzie obudź się!

🙃

#heheszki #polska #moda

8

24

Kiedy uczciwa praca przestaje się opłacać, a zaczyna opłacać się przestępczośćyoutu.be

W tym odcinku o niebezpiecznym punkcie przełamania oraz o zepsutych elitach. Bo jak wiadomo, ryba psuje się od głowy...

http://youtu.be/oh2XqK5BW3Q

#prawo #praca #pieniądze #ekonomia #Polska #ludzie

8

Nielegalna broń i groźni weterani z Ukrainy zaleją Polskę!m.in.

Polskie służby przygotowują się na ryzyko wzrostu przemytu nielegalnej broni z Ukrainy po zakończeniu wojny. W tym celu uruchomiono projekt "Trident”, który ma wzmocnić zdolności policji, Straży Granicznej i innych formacji do wykrywania transportów broni oraz rozbijania zorganizowanych grup przestępczych. Program o wartości 6,6 mln zł obejmuje zakup specjalistycznego sprzętu, http://m.in. mobilnych systemów RTG, dronów, urządzeń termowizyjnych i narzędzi do analizy ruchu telefonicznego, a także szkolenia dla ok. 150 funkcjonariuszy.

Skala problemu już jest znacząca. W 2023 roku Centralne Biuro Śledcze Policji zabezpieczyło 1374 sztuki broni palnej, rok później 516, natomiast w ubiegłym roku aż 3322 egzemplarze. Służby spodziewają się wzrostu przemytu broni o kilkadziesiąt, a nawet kilkaset razy po zakończeniu działań wojennych na Ukrainie. Do tego problemem będzie napływ weteranów wojennych, których część zasili grupy przestępcze.

Polska jest szczególnie narażona, bo jest pierwszym krajem, do którego broń i weterani będą napływać. Liczna mniejszość ukraińska jest bazą społeczną dla przestępczości zorganizowanej i czynnikiem osadzającym możliwość jej trwałego operowania w naszym kraju. #polacy #policja #polska #ukradzionezjbzd #ukriana #ukrainizacjapolski #politka #politykaspoleczna #politykazagraniczna

15

Propaganda śmieciowa – 6 mln zł na reklamę systemu kaucyjnego. Największym beneficjentem TVN.

Ministerstwo Hennig-Kloski na promocję w mediach wydało prawie 6 milionów 50 tysięcy złotych. Oto, gdzie poszły pieniądze podatników:

👉 TVN: 2 300 000 zł

👉 TVP: 900 000 zł

👉 Polsat: 800 000 zł

👉 RMF FM: 470 000 zł

👉 Kina (Multikino i Kinads): 235 000 zł

👉 Internet (Facebook, YouTube, Instagram, influencerzy): 1 200 000 zł

👉 Prasa regionalna Polska Press: 73 800 zł

Połowa wszystkich tych pieniędzy trafiła do prorządowych mediów. Tak finansuje się propagandę. Na reklamowanie systemu, który w marcu 2026 roku negatywnie oceniało 50,5 procent Polaków, a popierało tylko 27,6 procent.

A na co ministerstwo nie miało pieniędzy? Na analizy efektywności. Na wystarczającą liczbę butelkomatów - działa ich około 15 tysięcy, potrzeba trzykrotnie więcej. Na egzekwowanie przepisów - GIOŚ otrzymał zaledwie 5 wniosków o interwencję i 41 zgłoszeń od obywateli, większości nie jest w stanie nawet zweryfikować.

Tymczasem do obrotu trafiło 1,2 miliarda opakowań kaucyjnych. Zwrócono - według danych z ankiet operatorów - niespełna 3 miliony. Ministerstwo nie prowadzi monitoringu ile kaucji wpłynęło i gdzie są te pieniądze.

Nie wiemy ile Polacy zapłacili. Wiemy ile zapłacono TVN-owi za reklamowanie systemu, który nie działa. To jest polityka medialna rządu Tuska - nie informowanie, lecz kupowanie przychylności.⁩ #politka #politycy #polacy #polska #uniaeuropejska

28

🍗 Trzy dni umowy Mercosur. Pierwsza partia kurczaka z Brazylii - 80 procent skażone salmonellą❗

Umowa handlowa UE-Mercosur weszła w życie 1 maja 2026 roku. Do Grecji dotarła pierwsza partia mrożonego kurczaka z Brazylii - 5 ton. Greckie laboratoria weterynaryjne w Agia Paraskevi zbadały mięso i wskazały: 80 procent partii skażone salmonellą

Prezes Panhelleńskiej Federacji Inżynierów Geotechnicznych Nikos Kakavas postawił pytanie retoryczne, które powinno brzmieć w Brukseli jak alarm: "Kiedy pierwsza próbka wykaże 80 proc. obciążenia, co może się stać, gdy proces stanie się w pełni systematyczny, a kontrole będą ograniczone?"

Odpowiedź jest prosta - będzie gorzej. Standardy fitosanitarne to jedno. Szkodliwe substancje w żywności to drugie. Brazylia dopuszcza do użytku ponad 3600 pestycydów, w tym dawno zakazane w Europie. Holenderskie służby wykryły wcześniej estradiol - hormon zakazany w UE - w wołowinie z Brazylii. Z Urugwaju do Polski trafiła wołowina z pozostałościami progesteronu.

Równocześnie Brazylia blokuje wydawanie świadectw weterynaryjnych na polskie produkty mleczarskie. My im otwieramy rynek, oni blokują nasz eksport.

Polskie drobiarstwo - trzeci eksporter drobiu na świecie, 2 miliony ton rocznie niemal wyłącznie na rynek unijny - będzie konkurować z mięsem, które przy pierwszej kontroli wykazuje 80 procent zakażenia groźną bakterią.,

Komisja Europejska wiedziała, wdrożyła. Rząd Tuska wiedział, nie zaprotestował #uniaeuropejska #zielonaenergia #zielonylad #polacy #polska #politka #politykamiedzynarodowa #politykaspoleczna #politykazagraniczna

31