Wygląda, że dawniej politycy byli bardziej zorientowani #zydzi

http://files.catbox.moe/1avydc.mp4

7

Iran postawił dwa warunki otwarcia cieśniny kluczowej dla światowego handlu surowcami energetycznymikresy.pl

Cieśnina Ormuz nie zostanie ponownie otwarta, dopóki zawieszenie broni w Libanie nie zostanie należycie wdrożone, a USA nie zawieszą sankcji na handel irańską ropą.

Powołując się na źródło bliskie delegacji Iranu, która przebywa właśnie w Szwajcarii na negocjacjach z Amerykanami, irańska agencja Tasnim poinformowała, że ​​Cieśnina Ormuz pozostania zamknięta do czasu spełnienia tych dwóch warunków, które znajdują się w memorandum parafowanym w poniedziałek przez prezydentów dwóch skonfliktowanych państw.

„W świetle rażącego naruszenia przez Stany Zjednoczone swoich zobowiązań i naruszenia postanowień Artykułu Pierwszego memorandum o porozumieniu w sprawie zakończenia wojny oraz w odpowiedzi na trwające i ciągłe naruszanie zawieszenia broni przez twór izraelski w południowym Libanie, ciągłe brutalne zabijanie i przymusowe przesiedlenia narodu libańskiego oraz brak wycofania się z południowego Libanu, niniejszym ogłasza się, że Cieśnina Ormuz zostanie zamknięta dla żeglugi morskiej” – oświadczenie władz Teheranu przytoczył portal libańskiej telewizji Al Mayadeen.

Z powodu naruszania jego warunków przez państwo syjonistyczne, Irańczycy wstrzymali początkowo procedowanie porozumienia rozejmowego i ponownie zablokowali w sobotę ważną dla światowej gospodarki Cieśninę Ormuz.

Stało się to w kontekście zeszłotygodniowych słów Donalda Trumpa, który powiedział Trump, że światu brakuje czterech tygodni do wyczerpania zapasów rafinowanej ropy naftowej i dodał, że gdyby nie zgodził się w toku negocjacji na zniesienie blokady irańskich portów naftowych nałożonej przez USA, doszłoby do ogólnoświatowej recesji.

W poniedziałek Departament Energii USA ujawnił informacje o znaczącym uszczupleniu amerykańskich rezerw ropy. Zapasy zlokalizowane w Luizjanie i Teksasie, spadły do ​​najniższego poziomu od 1983 roku.

W Libanie od piątku trwają nasilone bombardowania ze strony Izraela i lądowe ataki na stanowiska Hezbollahu na wzgórzu Ali Tahir. Teheran przez cały okres wojny jest nieustępliwy w sprawie całkowitego wycofania się Izraelczyków z Libanu, gdzie okupują pograniczny pas ziemi arabskiego państwa o szerokości do 10 km.

Mimo zastrzeżeń delegacja negocjacyjne Iranu na wysokim szczeblu przybyła w niedzielę do Szwajcarii, by kontynuować z Amerykanami rozmowy o wdrożeniu warunków zawartych w memorandum rozejmowym.

Przed rozpoczętą przez USA i Izrael wojną przez Ormuz przepływało ponad 20 proc. handlu morskiego ropą naftową i podobna proprcja światowego obrotu gazem LNG.

http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/iran-postawil-dwa-warunki-otwarcia-ciesniny-kluczowej-dla-swiatowego-handlu-surowcami-energetycznymi/

#ormuz #iran #usa #zydzi #liban

7

Amerykańskie rezerwy ropy wysychają w czasie, gdy Iran zamyka Ormuzkresy.pl

Według danych z bieżącego tygodnia strategiczne rezerwy ropy Stanów Zjednoczonych są najniższe 43 lat, co wobec blokady jednego z kluczowych morskich szlaków ich dostaw może przyczynić się do radykalnego wzrostu cen paliw.

Rezerwy ropy naftowej USA, zlokalizowane w Luizjanie i Teksasie, spadły do ​​najniższego poziomu od 1983 roku, jak wynika z danych Departamentu Energii opublikowanych w poniedziałek, które przytoczył portal NBC News. Zapasy w drugim kluczowym centrum naftowym w Cushing w Oklahomie spadły do ​​zaledwie 20 milionów baryłek, według danych opublikowanych w środę przez Agencję Informacji Energetycznej (EIA). Rory Johnston z firmy badawczej Commodity Context określił tę sytuację mianem “napięcia operacyjnego”.

„Bez natychmiastowej poprawy na horyzoncie” jest to „niepokojący punkt presji” na sytuację rynkową – ocenił Johnston. „Prawdziwe pytanie brzmi: jak długo jeszcze te środki będą w stanie w jakiś sposób zmniejszyć ryzyko” – powiedział w piątek Bloombergowi prezes koncernu naftowego Chevron, Mike Wirth.

Cytujący go portal NBC News podkreśla, że choć USA same są wydobywcą ropy naftowej, a amerykańskie rafinerie mimo blokady Cieśniny Ormuz mogły na bieżącą przetwarzać rodzimy surowiec, to jednak w zglobalizowanej gospodarce brak ropy z regionu Zatoki Perskiej powoduje wzrost jej cen na wszystkich rynkach, w tym amerykańskim. Administracja Donalda Trumpa próbowała walczyć z tym trendem uwalniając na nie właśnie zasoby rezerwy z amerykańskiej rezerwy strategicznej. Stąd opustoszenie cystern.

W drugim tygodniu czerwca komercyjne zapasy ropy naftowej spadły o 8,3 miliona baryłek, a ze Strategicznych Rezerw Ropy Naftowej ubyło kolejne 8,9 miliona baryłek. Był to dziesiąty z rzędu tydzień spadku rezerw USA.

Właśnie pojawił się nowy czynnik presji na wzrost ceny. W niedzielę prezydent Donald Trump i Iran ogłosili uzgodnienie memorandum rozejmowego, a w poniedziałek zostało ono parafowane przez Trumpa oraz irańskiego prezydenta Masuda Pezeszkiana i statki zaczęły przepływać przez strategiczną cieśninę, przez którą przed wybuchem wojny przepływało ponad 20 proc. światowego handlu ropą naftową.

Jednak w sobotę Iran ogłosił wznowienie blokady Ormuzu w związku z łamaniem memorandum przez Izrael ponawiający zbrojne ataki na Liban, który także powinien być objęty rozejmem.

Ogłoszenie porozumienia rozejmowego wywołało natychmiastowe spadki cen na światowych giełdach. Spadły również ceny benzyny detalicznej w USA. W połowie tygodnia średnia krajowa cena za galon benzyny bezołowiowej wynosiła nieco ponad 4 dolary, czyli o ponad 50 centów mniej niż w szczycie, podały NBC News. Ceny ropy naftowej jednak wzrosły już w środę o 1 proc. po opublikowaniu danych o niskich zapasach ropy w USA.

http://kresy.pl/wydarzenia/gospodarka/amerykanskie-rezerwy-ropy-wysychaja-w-czasie-gdy-iran-zamyka-ormuz/

#usa #iran #liban #zydzi #ropanaftowa

5

Braun pisze do Sikorskiego: „Oczekuję szybkiej i wyczerpującej odpowiedzi”nczas.info

Lider Konfederacji Korony Polskiej Grzegorz Braun wystosował list do Ministerstwa Spraw Zagranicznych ws. polskiego klasztoru w Jerozolimie. Chodzi o „powtarzające się akty nękania i agresji”.

„W związku z publikacjami prasowymi informującymi o powtarzających się w ostatnich tygodniach aktach nękania i agresji wobec polskiego klasztoru «Nowy Dom Polski» w Jerozolimie – placówki prowadzonej przez Siostry Elżbietanki, służącej również jako dom pielgrzyma – wyrażam głębokie oburzenie i najwyższe zaniepokojenie tymi incydentami” – oświadczył Braun w liście do ministra Radosława Sikorskiego.

Powołując się na doniesienia medialne europoseł wyjaśnił, że wspomniane incydenty obejmują m.in. „rzucanie w budynek klasztoru tłuczonych butelek, kamieni, psujących się produktów żywnościowych i worków wypełnionych wodą, a także plucie oraz kierowanie obelg i inne znieważanie polskich zakonnic” oraz przebywających w „Nowym Domu Polskim” pielgrzymów.

„Te skandaliczne działania, mające miejsce w żydowskiej dzielnicy Me’a She’arim, trwają od wielu lat, a ich nasilenie odnotowano szczególnie w okresie letnim 2023 roku oraz ponownie w ostatnich tygodniach. Stanowią one poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa polskich obywateli oraz naruszenie nietykalności polskiej instytucji religijnej o historycznym znaczeniu, której początki sięgają 1931 roku, a obecny jej budynek został poświęcony w 1941 roku” – wskazał Braun.

„Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Państwie Izrael słusznie potępiła te wydarzenia, określając je jako «nie do przyjęcia» i apelując o pociągnięcie sprawców do odpowiedzialności oraz o skuteczne zapobieganie przez państwo Izrael podobnym incydentom. Incydenty te, jak potwierdził rzecznik MSZ, trwają jednak od lat, co wskazuje na potrzebę podjęcia bardziej zdecydowanych i systemowych działań – na poziomie rządu RP” – zaznaczył lider Konfederacji Korony Polskiej.

Braun przypomniał też o zobowiązaniach Izraela, wynikających z Rezolucji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych nr 181 (II) z 29 listopada 1947 r., przyjmującej Plan Podziału Palestyny.

„W Rozdziale I Planu, poświęconym miejscom świętym, budynkom i terenom sakralnym, postanowiono m. in., że istniejące prawa odnoszące się do miejsc świętych oraz budynków i terenów sakralnych nie mogą być unieważnione lub naruszone, a ich sakralny charakter musi być zachowany. Zakazane są wszelkie akty, które mogłyby umniejszyć ten charakter. Te postanowienia, mające na celu ochronę miejsc kultu religijnego niezależnie od statusu politycznego przyległych obszarów, pozostają aktualnym punktem odniesienia dla międzynarodowej ochrony wolności religijnej i dziedzictwa duchowego w regionie, szczególnie zaś – w samej Jerozolimie” – napisał.

Braun zwrócił się do Sikorskiego z prośbą o poinformowanie go, jakie środki polskie MSZ ma zamiar przedsięwziąć w reakcji na przytoczone zdarzenia – „w szczególności czy planowane jest wystosowanie formalnej noty protestacyjnej do władz izraelskich, żądanie przeprowadzenia rzetelnego śledztwa, ukarania winnych oraz zapewnienia stałej, skutecznej ochrony polskiej placówce zakonnej”.

„Ponadto proszę o wskazanie, w jaki sposób państwo polskie zamierza chronić polskie placówki o charakterze duchowym na terenie Ziemi Świętej, aby zapobiec podobnym incydentom w przyszłości – czy rozważane są działania dyplomatyczne, prawne lub instytucjonalne, w tym na forum Unii Europejskiej lub Organizacji Narodów Zjednoczonych, mające na celu systemowe zabezpieczenie polskich klasztorów, kościołów i innych obiektów sakralnych na terytorium historycznej Palestyny” – czytamy.

„Oczekuję szybkiej i wyczerpującej odpowiedzi oraz informacji o krokach podjętych przez Ministerstwo w tej sprawie” – zastrzegł Grzegorz Braun.

http://nczas.info/2026/06/21/braun-pisze-do-sikorskiego-oczekuje-szybkiej-i-wyczerpujacej-odpowiedzi/

#braun #sikorski #zydzi

13

Iran ponownie zamknął całkowicie Cieśninę Ormuz. Wszystko przez Izraelnczas.info

Irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) powiadomił w sobotę, ze cieśnina Ormuz jest teraz zamknięta dla wszystkich statków. Strażnicy ostrzegli także jednostki przebywające na morzu, aby nie zbliżały się do cieśniny, ponieważ może być to dla nich niebezpieczne.

W cytowanym przez agencję Reutera oświadczeniu Marynarki Wojennej Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej napisano, że decyzja o zamknięciu cieśniny jest efektem naruszenia przez Izrael zawieszenia broni w Libanie, które zostało zapisane w 14-punktowym wstępnym porozumieniu zawartym przez USA i Iran wcześniej w tym tygodniu.

Wcześniej informację o zamknięciu cieśniny Ormuz podała agencja Mehr, powołując się na irański Sztab Generalny.

http://nczas.info/2026/06/20/iran-ponownie-zamknal-calkowicie-ciesnine-ormuz-wszystko-przez-izrael/

#iran #zydzi #usa #ormuz

10

Izraelski minister wzywa do odwetu. „Tysiąc libańskich matek powinno zapłakać. Cały Liban musi spłonąć”nczas.info

Żydowski minister bezpieczeństwa narodowego Itamar Ben-Gwir wezwał do „zdecydowanego odwetu”. „Za każdą łzę przelaną przez izraelską matkę, tysiąc libańskich matek powinno zapłakać. Cały Liban musi spłonąć” – ogłosił kontrowersyjny polityk. W sobotę rano, kilkanaście godzin po ogłoszeniu rozejmu, doszło do izraelskiego ataku na Liban.

Żydzi poinformowali w piątek o śmierci czterech żołnierzy w wyniku ataku Hezbollahu w południowym Libanie. Stało się to po podpisaniu porozumienia między USA a Iranem.

Żydowski minister bezpieczeństwa narodowego Itamar Ben-Gwir wezwał do „zdecydowanego odwetu”.

„Za każdą łzę przelaną przez izraelską matkę, tysiąc libańskich matek powinno zapłakać. Dość tego ping-ponga. Na Bliskim Wschodzie nie wygrywa się wyważonymi reakcjami i powściągliwością. Trzeba być odważnym, trzeba oszaleć. Trzeba zniszczyć. Trzeba zmiażdżyć terror. Cały Liban musi spłonąć” – napisał na X Ben-Gwir.

„Jeśli (po śmierci czterech żołnierzy) Dahija będzie dalej mocno stała, to będzie to bezpośrednia porażka premiera i ministra obrony. Żołnierze Sił Obronnych Izraela to nie kaczki na strzelnicy. Za każdą krzywdę wyrządzoną naszym żołnierzom musimy żądać wysokiej ceny, której druga strona nie zapomni” – przekonywał z kolei Awigdor Liberman, przewodniczący prawicowo-nacjonalistycznej Nasz Dom Izrael.

W sobotę rano libańskie media państwowe poinformowały, że co najmniej pięć osób zginęło w wyniku izraelskiego ataku na miasto Arabsalim w południowym Libanie. Do ataku doszło kilkanaście godzin po tym, gdy w piątkowe popołudnie dwaj amerykańscy urzędnicy przekazali portalowi Axios, że Izrael i Hezbollah zgodziły się na rozejm.

Według agencji Reutera, powołującej się na amerykańskiego urzędnika, zawieszenie broni weszło w życie tego samego dnia o godz. 16.00 czasu libańskiego i izraelskiego (15.00 czasu polskiego). W piątek prezydent USA Donald Trump przekazał w rozmowie telefonicznej ze stacją NBC News, że rozmawiał z przedstawicielami Izraela i prosił ich o zgodę na zawieszenie broni z Hezbollahem.

Do wymiany ognia między Izraelem a Hezbollahem dochodziło także w czwartek i piątek, mimo podpisanego w środę wstępnego porozumienia między USA a Iranem. Miało ono zakończyć walki na Bliskim Wschodzie, w tym w Libanie, wywołane wojną USA i Izraela przeciwko Iranowi, która rozpoczęła się 28 lutego.

Po czwartkowych i piątkowych uderzeniach wojsko izraelskie tłumaczyło, że ich celem były obiekty oraz infrastruktura tej proirańskiej organizacji w Libanie. Z kolei Hezbollah twierdził, że celuje w pozycje armii izraelskiej.

http://nczas.info/2026/06/20/izraelski-minister-wzywa-do-odwetu-tysiac-libanskich-matek-powinno-zaplakac-caly-liban-musi-splonac/

#zydzi #liban #ludobojstwo #mordercy #zbrodniarze #zbrodniewojenne

11

Można podziękować żydom - Rozmowy USA–Iran w Szwajcarii odwołane. Vance nie poleciał na spotkanie z irańskimi negocjatoramikresy.pl

Planowane na piątek rozmowy Stanów Zjednoczonych i Iranu w ośrodku Bürgenstock w Szwajcarii nie odbędą się — przekazało szwajcarskie MSZ. Strony miały rozpocząć rozmowy związane z wdrażaniem porozumienia.

Według Reutersa spotkanie miało odbyć się w górskim kurorcie Bürgenstock. Strony miały rozpocząć rozmowy dotyczące wdrażania porozumienia zawartego między Teheranem i Waszyngtonem, którego celem jest zakończenie wojny.

Informacja o odwołaniu rozmów pojawiła się po tym, jak rzecznik Białego Domu przekazał, że wiceprezydent USA JD Vance wycofał się z planowanej podróży do Szwajcarii. Vance miał spotkać się tam w piątek z irańskimi negocjatorami.

Associated Press podała, że zespół wiceprezydenta był gotowy do wylotu, ale podróż została opóźniona. Biały Dom wskazał na trudności logistyczne związane z negocjacjami.

Według AP komunikat Białego Domu pojawił się po doniesieniach panarabskiej stacji Al-Mayadeen, powiązanej politycznie z libańskim Hezbollahem. Stacja podała, że Iran opóźnia wysłanie delegacji do Szwajcarii z powodu trwającej izraelskiej kampanii wojskowej w Libanie.

Vance w ostatnich dniach stał się jedną z głównych twarzy polityki administracji Donalda Trumpa wobec Iranu. W czwartek wystąpił w Białym Domu, broniąc wstępnego porozumienia, które przedłuża rozejm o 60 dni i otwiera drogę do dalszych negocjacji.

„W miarę jak będą zwiększać swoje dobre zachowanie, my możemy zwiększać ulgę gospodarczą. Jeśli ograniczą swoje dobre zachowanie, możemy ją wyłączyć” — powiedział Vance.

Wiceprezydent USA przyznał wcześniej, że nie jest pewien terminu swojej podróży do Szwajcarii i że rozmowy mogą nie rozpocząć się jeszcze w tym tygodniu. Formalne odłożenie wyjazdu dodatkowo zwiększyło niepewność wokół dalszych kroków dyplomatycznych.

Według AP opóźnienie podróży Vance’a nastąpiło po tym, jak Stany Zjednoczone poinformowały o zniesieniu blokady, co pozwoliło tankowcom ponownie swobodnie przepływać przez Cieśninę Ormuz. Jednocześnie porozumienie spotkało się z krytyką części polityków w USA, w tym niektórych republikanów w Kongresie, którzy uważają, że Waszyngton zbyt daleko ustąpił Iranowi w sprawie złagodzenia sankcji i ewentualnego funduszu odbudowy.

Tłem sprawy jest 14-punktowe memorandum rozejmowe podpisane przez prezydenta USA Donalda Trumpa i prezydenta Iranu Masuda Pezeszkiana. Dokument ma zakończyć działania zbrojne i otworzyć drogę do dalszych rozmów. Ostateczne porozumienie ma zostać wypracowane w ciągu 60 dni od podpisania memorandum.

Memorandum przewiduje m.in. zakończenie działań zbrojnych na wszystkich frontach, w tym w Libanie, poszanowanie suwerenności obu stron, zakończenie amerykańskiej blokady morskiej Iranu, odblokowanie Cieśniny Ormuz oraz stopniowe znoszenie sankcji wobec Teheranu. Iran zadeklarował, że nie będzie produkował broni jądrowej ani rozwijał programu nuklearnego.

Porozumieniu sprzeciwia się Izrael. Premier Binjamin Netanjahu przekazał Donaldowi Trumpowi, że Izrael nie uważa się za związany zapisami dotyczącymi zakończenia działań wojskowych w Libanie. Największy sprzeciw władz izraelskich budzi właśnie punkt dotyczący Libanu, gdzie izraelskie wojska nadal prowadzą działania.

Po zawarciu porozumienia część dużych armatorów zaczęła ponownie przeprowadzać statki przez Cieśninę Ormuz. Według Lloyd’s List Intelligence, cytowanej przez Associated Press, duże jednostki zaczęły wracać na ten szlak po raz pierwszy od 110 dni. Żegluga nie wróciła jednak jeszcze do poziomu sprzed wojny.

http://kresy.pl/wydarzenia/rozmowy-usa-iran-w-szwajcarii-odwolane-vance-nie-polecial-na-spotkanie-z-iranskimi-negocjatorami/

#zydzi #rak #iran #liban #usa

8

Netanjahu przekazał Trumpowi, że Izrael nie czuje się związany umową USA z Iranemkresy.pl

USA i Iran podpisały14-punktowe memorandum, które ma zakończyć działania zbrojne i otworzyć drogę do dalszych negocjacji. Największy sprzeciw Izraela budzi zapis dotyczący Libanu, gdzie izraelskie wojska prowadzą działania przeciwko Hezbollahowi.

Po środowym podpisaniu przez USA i Iran memorandum premier Izraela Binjamin Netanjahu przekazał Donaldowi Trumpowi, że Izrael nie uważa się za związany zapisami umowy dotyczącymi zakończenia działań wojskowych w Libanie.

Jak podało CNN, powołując się na izraelskie źródła, Netanjahu zamierza wpłynąć na ostateczny kształt porozumienia zawartego między Stanami Zjednoczonymi i Iranem. Izraelski premier ma wykorzystywać do tego celu zaprzyjaźnionych senatorów oraz postaci prawicowych mediów.

Wśród nich wskazano pro-izraelskiego podcastera Marka Levina, który już w środę krytykował porozumienie Teheranu i Waszyngtonu. „Nie ma sensu” — mówił Mark Levin o umowie. Fundusz odbudowy Iranu nazwał natomiast „tajnym”.

Izrael chce zachować swobodę działania w Libanie

W czasie rozmów między Iranem i Stanami Zjednoczonymi Netanjahu pozostawał sceptyczny wobec intencji władz w Teheranie. Nie zmienił stanowiska także po podpisaniu memorandum.

Premier Izraela uważa, że Iran nie zrealizuje w praktyce punktu dotyczącego całkowitej rezygnacji ze swoich nuklearnych ambicji. Sprzeciwia się również zakończeniu działań izraelskich wojsk w Libanie.

Netanjahu przekazał Trumpowi, że Izrael nie czuje się zobowiązany do przestrzegania zapisów zawartej umowy. Szczególne znaczenie ma punkt dotyczący północnego sąsiada Izraela, ponieważ memorandum przewiduje zakończenie działań zbrojnych na wszystkich frontach, w tym w Libanie.

14 punktów umowy USA z Iranem

Umowa przewiduje zakończenie działań zbrojnych na wszystkich frontach, w tym również w Libanie. Waszyngton i Teheran zobowiązują się także do poszanowania swojej suwerenności.

USA mają zakończyć blokadę morską nałożoną na Iran. Iran ma natomiast odblokować cieśninę Ormuz.

Amerykanie zobowiązali się również do stopniowego zniesienia sankcji na Iran. Teheran zadeklarował, że nie będzie produkował broni jądrowej ani rozwijał programu nuklearnego.

Ostateczne porozumienie ma zostać zawarte w ciągu 60 dni od podpisania memorandum, czyli do 16 sierpnia.

Wojna w Libanie trwa

Libańskie media państwowe informowały w środę, w dniu podpisania memorandium, o nowych izraelskich nalotach i ostrzale artyleryjskim w kilku miejscowościach na południu kraju. Libańskie źródła bezpieczeństwa podały również, że Hezbollah przeprowadził dwa ataki dronów na siły izraelskie na południu. Ugrupowanie nie przyznało się publicznie do tych ataków.

16 czerwca minister bezpieczeństwa narodowego Izraela Itamar Ben-Gwir, skrytykował deklarację prezydenta USA Donalda Trumpa o memorandum rozejmowego z Iranem i oświadczył, że porozumienie nie jest wiążące dla Izraela.

http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/netanjahu-przekazal-trumpowi-ze-izrael-nie-czuje-sie-zwiazany-umowa-usa-z-iranem/

#zydzi #usa #iran

13

Izrael nie odpuszcza i zajmuje nowe ziemie należące do Libanunczas.info

Izraelska armia rozszerzyła swoją operacją na południu Libanu – wynika z mapy opublikowanej w czwartek na platformie X przez rzecznika Sił Obronnych Izraela (IDF) płk Awichaja Adraia. Izrael oficjalnie toczy w Libanie wojnę z szyicką organizacją Hezbollah, która jest podległa Iranowi. W praktyce zajmuje libańskie terytorium i równa z ziemią całe wioski i miasteczka.

We wpisie dołączonym do mapy Adrai przekazał, że „strefa buforowa” rozciąga się „ok. 10 km w głąb libańskiego terytorium”. Dziennik „L’Orient-le-Jour” zauważył, że obszar ten, ustanowiony przez armię izraelską na południu Libanu, sięga teraz do miejscowości Madżdal Zun w okolicach Tyru i wzgórza na południowy-wschód od miasta Nabatijja.

Jak przekazała wcześniej w czwartek agencja Reutera, powołująca się na dwóch przedstawicieli władz izraelskich, władze w Jerozolimie prowadzą „uparte negocjacje” ze Stanami Zjednoczonymi, dążąc do utrzymania obecności swoich wojsk w południowym Libanie.

Oficjele, którzy wypowiadali się pod warunkiem zachowania anonimowości, przekazali tę informację kilkanaście godzin po podpisaniu przez Stany Zjednoczone i Iran tymczasowego porozumienia, które m.in. wzywa strony do zapewnienia „integralności terytorialnej i suwerenności Libanu”.

Po ataku USA i Izraela na Iran z 28 lutego, szyicka organizacja Hezbollah, włączyła się 2 marca do wojny, stając po stronie Teheranu, który od powstania tej grupy w latach 80. jest jej protektorem. Izrael odpowiedział, zajmując część południa Libanu i codziennie ostrzeliwując ten kraj, zwany także Państwem Cedru.

Zajęte terytoria w Libanie, Strefie Gazy i Syrii, Izrael określa mianem „stref buforowych”, których zadaniem jest obrona granic kraju przed atakami „wrogów”: m.in. libańskiego Hezbollahu i palestyńskiego Hamasu.

16 kwietnia Izrael zawarł z libańskim rządem rozejm, który został wynegocjowany przy wsparciu USA. Jednak ze względu na kształt porozumienia i fakt, że Hezbollah pozostaje poza kontrolą władz w Bejrucie, wojna, która pogrążyła kraj w kolejnym kryzysie, dalej trwa.

W najnowszym bilansie publikowanym codziennie od 2 marca przez ministerstwo zdrowia Libanu podano, że od początku wojny w kraju zginęło 3 884 osób, a 11 856 zostało rannych.

http://nczas.info/2026/06/18/izrael-nie-odpuszcza-i-zajmuje-nowe-ziemie-nalezace-do-libanu/

#zydzi #liban #ludobojstwo #zbrodniewojenne

8

Ujawniono tekst porozumienia USA z Iranem. Izrael nie będzie zadowolonynczas.info

Telewizja CNN opublikowała w środę pełne 14-punktowe wstępne porozumienie (memorandum of understanding) USA z Iranem. Tekst jest ogólny, nie zawiera szczegółowych zobowiązań ze strony Iranu i przewiduje zniesienie wszystkich sankcji, 300 mld dolarów na odbudowę Iranu oraz wycofanie wojsk USA z regionu.

Jak podała stacja, tekst porozumienia otrzymała od amerykańskiego urzędnika, a jego treść potwierdził dyplomata, który widział go podczas szczytu G7 we Francji, a także dwie inne osoby.

Według amerykańskiego oficjela jest to tekst, pod którym cyfrowo podpisali się w niedzielę prezydent USA Donald Trump i wiceprezydent J.D. Vance oraz przewodniczący irańskiego parlamentu Mohmammad Ghalibaf. Taki sam tekst opublikowały również agencja Bloomberg oraz irańska agencja Tasnim.

Mimo to, rzecznik Białego Domu stwierdził, że tekst nie odzwierciedla faktycznego „memorandum of understanding”.

Zgodnie z wcześniejszymi twierdzeniami urzędników Białego Domu, porozumienie rozpoczyna się od deklaracji USA i Iranu – wraz z sojusznikami – natychmiastowego zawieszenia broni „na wszystkich frontach, w tym w Libanie”. Nie ma natomiast mowy o konieczności wycofania wojsk Izraela z Libanu. Memorandum przewiduje rozpoczęcie 60-dniowych negocjacji na temat ostatecznej umowy pokojowej.

Tekst porozumienia skonstruowany jest tak, że faktyczne negocjacje ruszą dopiero po „otrzymaniu zapewnień dotyczących rozpoczęcia wdrażania Artykułów 4, 5, 10 i 11”. Punkty te przewidują zniesienie amerykańskiej blokady Iranu i podjęcia przez Iran kroków, by w pełni przywrócić żeglugę przez cieśninę Ormuz w ciągu 30 dni, „uwzględniając potrzebę usunięcia przeszkód technicznych i neutralizacji min przez Iran”.

Wbrew twierdzeniom m.in. Vance’a, nie ma tam bezpośredniego wykluczenia pobierania opłat przez Iran. Wbrew doniesieniom irańskich mediów, nie ma wzmianki o tym, że taki system opłat będzie funkcjonował. W punkcie 4. USA zobowiązują się ponadto do wycofania swoich sił z otaczających obszarów w ciągu 30 dni od zawarcia ostatecznego porozumienia.

Artykuły 10 i 11 mówią o natychmiastowym zawieszeniu sankcji USA na sprzedaż irańskiej ropy naftowej i zobowiązaniu USA do odblokowania zamrożonych aktywów Iranu „w miarę postępów negocjacji w sprawie ostatecznego porozumienia”. Iran zgadza się na stworzenie mechanizmu kontroli wdrażania porozumienia, lecz nie ma na ten temat żadnych szczegółów.

Tekst nie zawiera żadnych konkretnych zobowiązań Iranu w sprawie jego programu nuklearnego, poza potwierdzeniem, że Republika Islamska „nigdy nie wyprodukuje broni jądrowej”. Los wzbogaconego uranu ma zostać uregulowany w porozumieniu końcowym, które ma potwierdzić, że Iran nie wytworzy broni jądrowej.

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych punktów jest ten dotyczący funduszu na odbudowę Iranu o wartości co najmniej 300 mld dolarów. Zapisy umowy mówią, że USA „zobowiązują się, wraz ze swoimi partnerami regionalnymi, do opracowania kompleksowego planu, uzgodnionego przez obie strony, na rzecz odbudowy i rozwoju gospodarczego Islamskiej Republiki Iranu, zapewniając jednocześnie finansowanie w wysokości co najmniej 300 mld dolarów”. To zdaje się podważać twierdzenia m.in. Trumpa i Vance’a, że USA nie wpłacą na ten cel żadnych pieniędzy, a środki te zostaną ewentualnie przeznaczone przez państwa Zatoki Perskiej.

USA zobowiązują się też do zniesienia wszystkich sankcji na Iran lecz „zgodnie z harmonogramem uzgodnionym w ramach porozumienia końcowego”.

Jak zaznacza CNN, niektórzy urzędnicy Białego Domu bagatelizowali znaczenie memorandum, nazywając go „dokumentem politycznym”, który nie odzwierciedla kluczowych potajemnych zobowiązań Iranu wobec USA, zwłaszcza w kwestii przyszłości programu nuklearnego Teheranu.

Jeszcze w środę niepewność co do ustaleń z Iranem sygnalizował sam Trump. Pytany podczas spotkania z prezydentem Egiptu o to, czy tekst wciąż jest poprawiany, odparł: „Jeśli mi się nie będzie podobało, wrócimy do strzelania do nich, do zrzucania bomb na ich głowy”.

Tekst porozumienia USA – Iran

Poniżej tłumaczenie tekstu w formie opublikowanej przez CNN i Bloomberga.

1 — Islamska Republika Iranu i Stany Zjednoczone, wraz ze swoimi sojusznikami w trwającej wojnie, deklarują wraz z podpisaniem niniejszego Porozumienia („Memorandum of understanding”- PAP) natychmiastowe i trwałe zakończenie wojny na wszystkich frontach, w tym w Libanie i zobowiązują się, że odtąd nie podejmą żadnych wrogich działań przeciwko sobie nawzajem oraz powstrzymają się od gróźb lub użycia siły przeciwko sobie. Porozumienie ostateczne potwierdzi postanowienia niniejszego artykułu i pozostałych artykułów.

2 — Islamska Republika Iranu i Stany Zjednoczone zobowiązują się do poszanowania wzajemnej suwerenności i integralności terytorialnej oraz do powstrzymania się od ingerencji w sprawy wewnętrzne drugiej strony.

3 — Islamska Republika Iranu i Stany Zjednoczone zobowiązują się do negocjacji i osiągnięcia porozumienia ostatecznego w terminie maksymalnie 60 dni, z możliwością przedłużenia za obopólną zgodą.

4 — Niezwłocznie po podpisaniu niniejszego Porozumienia, Stany Zjednoczone zniosą blokadę morską i zapobiegną wszelkim ingerencjom lub utrudnieniom w ruchu Islamskiej Republiki Iranu, a także przywrócą pełną przepustowość ruchu w ciągu maksymalnie 30 dni; ruch statków ze strony Islamskiej Republiki Iranu będzie proporcjonalny do natężenia ruchu sprzed wojny. Stany Zjednoczone zobowiązują się również do wycofania swoich sił z otaczających obszarów w ciągu 30 dni od zawarcia ostatecznego porozumienia.

5 — Po podpisaniu niniejszego Porozumienia, Islamska Republika Iranu niezwłocznie podejmie kroki w celu zapewnienia, że ruch statków handlowych z Zatoki Perskiej do Morza Omańskiego i vice versa zostanie wznowiony w ciągu 30 dni do natężenia ruchu sprzed wojny, uwzględniając potrzebę usunięcia przeszkód technicznych i neutralizacji min przez Iran.

6 — Stany Zjednoczone zobowiązują się, wraz ze swoimi partnerami regionalnymi, do opracowania kompleksowego planu, uzgodnionego przez obie strony, na rzecz odbudowy i rozwoju gospodarczego Islamskiej Republiki Iranu, zapewniając jednocześnie finansowanie w wysokości co najmniej 300 mld dolarów. Mechanizm wdrażania tego planu, jako części porozumienia końcowego, zostanie opracowany w ciągu 60 dni.

7 — Stany Zjednoczone zobowiązują się do zniesienia, zgodnie z harmonogramem uzgodnionym w ramach porozumienia końcowego, wszelkich rodzajów sankcji nałożonych obecnie na Islamską Republikę Iranu, w tym rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ i Rady Gubernatorów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), a także wszystkich jednostronnych sankcji USA, zarówno pierwotnych, jak i wtórnych.

8 — Islamska Republika Iranu potwierdza, że nigdy nie będzie produkować broni jądrowej. Islamska Republika Iranu i Stany Zjednoczone uzgodniły, że los wzbogaconego materiału nuklearnego oraz los wszystkich innych wzajemnie uzgodnionych kwestii związanych z energią jądrową, w tym potrzeb jądrowych Iranu, zostaną odpowiednio uregulowane w porozumieniu końcowym; porozumienie końcowe potwierdzi postanowienia niniejszego artykułu.

9 — Islamska Republika Iranu i Stany Zjednoczone zgadzają się, że do czasu osiągnięcia ostatecznego porozumienia utrzymają status quo: Iran utrzyma status quo w swoim programie nuklearnym, a Stany Zjednoczone nie nałożą na Iran nowych sankcji ani nie wzmocnią swoich sił zbrojnych w regionie.

10 — Stany Zjednoczone zobowiązują się, że niezwłocznie po podpisaniu niniejszego Porozumienia i do dnia zniesienia sankcji, Departament Skarbu (Ministerstwo Finansów – PAP) Stanów Zjednoczonych wyda zwolnienia z eksportu irańskiej ropy naftowej, produktów petrochemicznych i ich pochodnych, a także wszelkich powiązanych usług, w tym bankowych, ubezpieczeniowych, transportowych i tym podobnych.

11 — Stany Zjednoczone zobowiązują się, że w świetle postępów negocjacji w sprawie ostatecznego porozumienia, zamrożone lub objęte restrykcjami fundusze i aktywa Islamskiej Republiki Iranu zostaną zwolnione i w pełni udostępnione. Fundusze te, niezależnie od tego, czy są przechowywane na rachunku głównym, czy też przelane, zostaną wykorzystane na wszelkie płatności na rzecz beneficjenta końcowego określone przez Bank Centralny Islamskiej Republiki Iranu i będą w pełni dostępne do wykorzystania. Stany Zjednoczone zobowiązują się do wydania na tej podstawie wszystkich niezbędnych zezwoleń i licencji.

12 — Islamska Republika Iranu i Stany Zjednoczone zgadzają się, że zostanie ustanowiony mechanizm wdrożeniowy w celu nadzorowania pomyślnego wdrożenia Porozumienia Ostatecznego i przyszłych zobowiązań wynikających z tego Porozumienia.

13 — Po podpisaniu niniejszego Porozumienia (Memorandum – PAP) o Porozumieniu i otrzymaniu zapewnień dotyczących rozpoczęcia wdrażania Artykułów 4, 5, 10 i 11 niniejszego Porozumienia o Porozumieniu oraz kontynuacji wdrażania tych działań, Islamska Republika Iranu i Stany Zjednoczone rozpoczną negocjacje w sprawie Porozumienia Ostatecznego wyłącznie w odniesieniu do pozostałych Artykułów.

14 — Porozumienie ostateczne zostanie zatwierdzone w drodze wiążącej rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ.

http://nczas.info/2026/06/17/ujawniono-tekst-porozumienia-usa-z-iranem-izrael-nie-bedzie-zadowolony/

#iran #usa #zydzi

7

Kim listened to Eve & Chuck Missler, led him to Bohemian Grove 'Great Deception':'Rapture Crapture'youtube.com

Materiał o metodach zwodzenia Chrześcijan, katolików.

Przejmowania Kościoła K. i implementacji w nim postępowej zgnilizny oraz innych mechanizmów destrukcyjnych a w tym promowania syjonizmu.

http://www.youtube.com/watch?v=lqvjJ1STnB4

Zdjęcie

Podpytałem trochę sztuczniaka i oto co wypluł:

Najciekawsze jego spostrzeżenia dam na screenach na samym dole.

Przeczytałem wklejoną transkrypcję. To nie jest spokojny wywiad czy dokument, lecz bardzo osobisty monolog kobiety, która interpretuje różne wydarzenia, sny, nauczania chrześcijańskie i teorie spiskowe jako element jednego wielkiego duchowego oszustwa.

Główne tezy kobiety

Uważa, że Bóg stopniowo odsłania jej prawdę poprzez sny, wizje i nowe zrozumienie dawnych doświadczeń.

Twierdzi, że współczesny Kościół jest coraz bardziej zwodzony przez fałszywe nauczanie.

Szczególnie krytykuje osobę o imieniu Ronda (prawdopodobnie Ronda Empson), którą przedstawia jako przykład tego zwiedzenia.

O Ronda

Według kobiety:

Ronda buduje swoją działalność na emocjonalnych przeżyciach i doświadczeniach nadprzyrodzonych.

Zbyt dużo mówi o:

aniołach,

kontaktach z duchami,

zmarłych krewnych,

doświadczeniach pozabiblijnych.

Kobieta uważa, że Ronda promuje coś bliskiego nekromancji (kontaktom ze zmarłymi).

Krytykuje fakt, że Ronda wierzy, iż jej zmarły brat znajduje się w niebie mimo braku świadectwa jego wiary.

O Chucku Misslerze

To jeden z głównych tematów.

Kobieta mówi, że:

Kiedyś sama słuchała nauczania Chucka Misslera i uważała go za niezwykle inteligentnego nauczyciela.

Z czasem doszła do przekonania, że Missler nauczał błędnej eschatologii.

Za szczególnie niebezpieczną uważa jego naukę o pochwyceniu Kościoła (Rapture).

Sugeruje, że wpływ Misslera doprowadził Kim Clementa do błędnych przekonań.

O Kim Clement

Według niej:

Kim Clement początkowo odrzucał doktrynę pochwycenia.

Później zmienił zdanie pod wpływem Chucka Misslera i jego żony Eve.

Kobieta interpretuje późniejszy udar i śmierć Clementa jako Boży sąd lub konsekwencję przyjęcia błędnej nauki.

Twierdzi, że Clement zaczął ufać ludziom bardziej niż Bogu.

To jest już jej osobista interpretacja — nie przedstawia dowodów na taki związek.

O "Rapture" (pochwyceniu)

To centralny temat nagrania.

Kobieta uważa, że:

Doktryna pochwycenia jest fałszywa.

Została rozpowszechniona w Kościele przez błędnych nauczycieli.

Prowadzi chrześcijan do postawy ucieczki od odpowiedzialności za świat.

Odwraca uwagę od realnej walki duchowej i politycznej.

Według niej chrześcijanie powinni "zajmować swoje miejsce" w świecie zamiast oczekiwać szybkiego zabrania do nieba.

O Bohemian Grove i masonerii

Duża część filmu poświęcona jest temu wątkowi.

Kobieta sugeruje, że:

Istnieją powiązania między elitami politycznymi, masonerią, Bohemian Grove i niektórymi środowiskami chrześcijańskimi.

Chuck Missler miał pośrednie związki z osobami związanymi z tym środowiskiem.

Niektórzy znani chrześcijanie są lub byli masonami.

Wiele organizacji chrześcijańskich zostało przejętych od środka.

Przedstawia jednak głównie powiązania przez znajomości, konferencje, cytowania czy wspólne wystąpienia, a nie twarde dowody.

O syjonizmie

Kobieta twierdzi, że:

Wielu chrześcijan zostało zwiedzionych przez polityczny syjonizm.

Wsparcie dla Izraela jest często budowane na błędnej interpretacji Biblii.

Nauczanie o czasach ostatecznych zostało wykorzystane do promowania określonych celów politycznych.

O aniołach i zmarłych

Jednym z najważniejszych ostrzeżeń jest:

nie należy szukać kontaktu ze zmarłymi,

nie należy koncentrować się na aniołach,

doświadczenia duchowe trzeba badać przez Biblię.

Twierdzi, że wiele współczesnych świadectw chrześcijańskich przekracza granice wyznaczone przez Pismo.

O swoich snach

Znaczną część nagrania poświęca interpretacji własnych snów.

W jej interpretacji sny mają pokazywać:

konflikt między prawdą a zwiedzeniem,

fałszywych nauczycieli,

działalność masonerii,

przyszłe przebudzenie poza instytucjonalnym Kościołem.

Ocena wiarygodności

Nagranie miesza cztery różne poziomy:

teologię (rapture, eschatologia),

osobiste doświadczenia (sny i wizje),

fakty historyczne (Missler, Kim Clement, Bohemian Grove),

teorie spiskowe (masoneria, globalne sterowanie Kościołem, ukryte wpływy).

Najmocniejszą częścią materiału są jej argumenty teologiczne przeciw doktrynie pochwycenia. Najsłabszą są próby łączenia śmierci Kim Clementa, muchy lądującej na głowie rozmówcy, masonerii, Bohemian Grove i różnych osób w jedną przyczynowo-skutkową narrację bez mocnych dowodów.

Jeśli chcesz, mogę też zrobić osobną analizę:

które jej zarzuty wobec Chucka Misslera są uzasadnione, a które nie,

albo czy biblijnie ma rację w krytyce doktryny pochwycenia.


Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

#zydzi

#syjonizm

#kosciul

#zwiedzenie

#czasyostateczne

#jewishlies

#jewishtrick

#satanizm

#NWO

#praktykaspiskowa

5

Link dla tych co to jeszcze nie zrozumieli że Diabeł jest prawdziwy, fizyczny a wszystko co czyni jest odwrotnością Praw Natury.

http://xcancel.com/forbiddenmerch/status/2066544551028773302

#synagogaszatana #plemiezmijowe to nie puste frazesy.

To Biblijne opisy dokładnie oddające charakter zła, żyjącego pośród nas normalnych ludzi

Dzieci-pomioty są dziećmi zrodzonymi z kłamstwa. Spójrzcie na tych wszystkich kolorowych dziwolągów na paradach PEDALISTYCZNYCH. Już sam wygląd nie jest normalny, a to co mówią jest perfidnym i absurdalny kłamstwem. Są zwodzicielami Chrześcijan, którzy z dobroci serca i ufności wierzą w ich "tolerancję i równość" dodatkowo są często gęsto nieświadomymi syjonistami, popierającymi ludobójców z państwa, ktore nigdy nie powinno powstać ponieważ sam Bóg odebrał im prawo do posiadania ziemi/państwa - za zamordowanie Jego Syna Jezusa Chrystusa.

Dzisiejszy #shitzrael jest bluźnierstwem przeciwko woli Boga.

Zdjęcie

Zdjęcie

#talmud

#satanisci

#Lucyfer

#Antychryst

#zydzi

#okultyzm

#syjonizm

11

Netanjahu nie godzi się na zakończenie okupacji Libanukresy.pl

Premier Benjamin Netanjahu zapowiedział kontynuację okupacji terytoriów Libanu i Syrii przez Izrael, pomimo ogłoszenia porozumienia o zawieszeniu broni między Stanami Zjednoczonymi a Iranem.

Netanjahu powiedział w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej, że siły izraelskie pozostaną w Libanie, gdzie okupują około 570 kilometrów kwadratowych terytorium. „Pozostaniemy w libańskiej strefie bezpieczeństwa tak długo, jak będzie to konieczne” – słowa premiera Izraela zacytowała Al Jazeera.

Prezydent USA Donald Trump i premier Pakistanu Shehbaz Sharif ogłosili porozumienie w poniedziałek. Sharif napisał na X, że „obie strony zadeklarowały natychmiastowe i trwałe zakończenie działań wojennych na wszystkich frontach, w tym w Libanie”, wyjaśniając, że oficjalna ceremonia podpisania memorandum odbędzie się w piątek, 19 czerwca, w Szwajcarii. Nie wiadomo jednak jakie dokładnie są warunki tego rozejmu, poza tym, że mają być jeszcze dookreślone w tym tygodniu podczas negocjacji w Katarze.

Nieoficjalne źródła irańskie twierdzą, że ruch żeglugowy w Cieśninie Ormuz ma zostać całkowicie uwolniony zarówno przez Irańczyków, jak i Amerykanów, przy czym ci pierwsi dostali na to 30 dni, choć według Tasnim ma to nastąpić już w piątek. Przedmiotem negocjacji według źródeł irańskich nie będzie ani program rakietowy Iranu, ani kwestia jego regionalnych sojuszników – aktorów niepaństwowych. Rozmowy mają się toczyć tylko o już wzbogaconym przez Irańczyków materiale rozszczepialnym.

W memorandum miał się też znaleźć zapis o nie ingerowaniu w przyszłości przez Stany Zjednoczone w stosunki wewnętrzne w Iranie, choć rozpoczynając atak na ten kraj Trump posuwał się do sugestii o “zmianie reżimu”.

Co ważne nieoficjalne źródła irańskie podkreślały, że memorandum rozejmowe obejmuje również pełne zakończenie działań zbrojnych w Libanie.

Tymczasem Netanjahu stwierdził w poniedziałek, że Izrael nadal będzie atakował „irańskie ramię terrorystyczne” i „będzie musiał nadal stać na straży” wobec Teheranu.

Władze Libanu zdecydowały się na podjęcie bezpośrednich rozmów z Izraelem, którego istnienia Bejrut formalnie nie uznaje. Rozpoczęte pod auspicjami Waszyngtonu przez ambasadorów dwóch państw, są pierwszymi takimi rozmowami od 1993 roku. Miały one dać rozejm Libanowi, ale Izraelczycy w praktyce nie przestrzegali tego, ogłoszonego w kwietniu przez prezydenta USA Donalda Trumpa, kontynuując bombardowania terytorium północnego sąsiada i ponawiając 25 maja ofensywą operację na lądzie.

Jeszcze w poniedziałek przez południem izraelskie samoloty i artyleria prowadziły ataki na libańskie terytorium, podobnie jako izraelskie oddziały lądowe w strefie okupacji.

http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/netanjahu-nie-godzi-sie-na-zakonczenie-okupacji-libanu/

#zydzi #liban #syria #iran #usa #ludobojstwo #zbrodniarze #zbrodniewojenne

7

Przełom w rozmowach USA z Iranem. Trump i premier Pakistanu ogłosili porozumieniekresy.pl

Stany Zjednoczone i Iran uzgodniły ramy porozumienia mającego zakończyć wojnę między oboma państwami, wstrzymać amerykańską blokadę Iranu i doprowadzić do ponownego otwarcia cieśniny Ormuz. Informację o osiągnięciu porozumienia przekazał premier Pakistanu Shehbaz Sharif, którego kraj pełnił rolę mediatora.

„Po intensywnych rozmowach z satysfakcją informujemy, że porozumienie pokojowe między Stanami Zjednoczonymi Ameryki a Islamską Republiką Iranu zostało osiągnięte. Obie strony zadeklarowały natychmiastowe i trwałe zakończenie działań wojskowych na wszystkich frontach, w tym w Libanie” — napisał w niedzielę późnym wieczorem Sharif na platformie X.

Premier Pakistanu poinformował, że oficjalna ceremonia podpisania porozumienia odbędzie się w piątek 19 czerwca w Szwajcarii. Jak dodał, po osiągnięciu porozumienia mediatorzy mają w tym tygodniu przeprowadzić serię spotkań przygotowawczych.

„Te rozmowy poprzedzające wdrożenie porozumienia położą fundamenty pod rozmowy techniczne oraz oficjalną ceremonię podpisania” — zaznaczył szef pakistańskiego rządu.

Sharif podziękował Stanom Zjednoczonym i Iranowi za „zaangażowanie w znalezienie dyplomatycznego rozwiązania konfliktu”. Wyraził także wdzięczność Katarowi za wsparcie mediacji oraz Arabii Saudyjskiej i Turcji za wkład w osiągnięcie porozumienia.

Zawarcie porozumienia potwierdził także prezydent USA Donald Trump. „Porozumienie z Islamską Republiką Iranu zostało zawarte. Gratulacje dla wszystkich” — napisał na platformie Truth Social. Amerykański prezydent oświadczył również, że upoważnia ono do otwarcia cieśniny Ormuz bez opłat oraz do natychmiastowego zniesienia amerykańskiej blokady morskiej. „Okręty świata, uruchomcie silniki. Niech ropa popłynie” — dodał Trump.

Reuters zaznacza, że chodzi o wstępne porozumienie, którego dokładne warunki nie były od razu znane. Według agencji los irańskiego programu nuklearnego ma być przedmiotem dalszych rozmów. Wiceminister spraw zagranicznych Iranu Kazem Gharibabadi powiedział, że szersze porozumienie będzie negocjowane w czasie 60-dniowego okresu zawieszenia broni, a rozmowy mają dotyczyć m.in. zniesienia sankcji wobec Iranu.

Sekretariat Najwyższej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Iranu przekazał, że wojna i działania wojskowe na wszystkich frontach, w tym w Libanie, mają zostać trwale zakończone od poniedziałkowego wieczoru. Reuters zwraca uwagę, że Liban był jednym z trudniejszych punktów negocjacji, ponieważ Izrael i Hezbollah w ostatnich tygodniach ignorowały wezwania do wstrzymania wzajemnych ataków.

Według Reutersa wiadomość o porozumieniu wpłynęła na rynki surowcowe. Ceny ropy spadły po informacji, że cieśnina Ormuz, jedna z najważniejszych tras transportu ropy i gazu na świecie, ma zostać ponownie otwarta. Agencja podała, że notowania ropy Brent spadły w poniedziałek rano o ponad 4 proc., a amerykańskiej WTI o ponad 4,6 proc.

http://kresy.pl/wydarzenia/przelom-w-rozmowach-usa-z-iranem-trump-i-premier-pakistanu-oglosili-porozumienie/

#iran #usa #zydzi

9

Izraelskie pociski spadły na Bejrutkresy.pl

Południowe przedmieście stolicy Libanu – Bejrutu znów zostało zbombardowane przez Izraelczyków. Przedmieście to – Dahija jest zamieszkane przez libańskich szyitów.

Dlatego właśnie to Dahija jest najczęstszym w Bejrucie celem ataków izraelskiego lotnictwa. Była nim także w niedzielę. Izraelczycy ogłosili, że ich celem była “infrastruktura Hezbollahu”. Atak na libańską stolicę miał być odwetem za wlot kilku dronów lub pocisku jest organizacji polityczno-wojskowej nad terytorium państwa syjonistycznego. „Izrael nie będzie tolerował ostrzału swojego terytorium” – głosi oświadczenie premiera Binjamina Netanjahu i ministra obrony Israela Kaca, zacytowane przez Al Jazeerę.

Hezbollah miał ostrzelać cele w okolicy znajdujących się przy granicy Libanu osiedli Szomera i Szlomi. Wywołało to alarmy na znacznym obszarze północnego Izraela.

Tymczasem Hezbollah poinformował za pośrednictwem swojego oficjalnego kanału telegraficznego, że zaatakował nowo utworzone stanowisko artylerii armii izraelskiej w mieście Al-Adissa na terytorium samego Libanu. Libańczycy wykorzystali do tego pocisk rakietowy.

Al Jazeera zauważa, że choć jeszcze 4 czerwca prezydent USA Donald Trump ogłosił rozejm w Libanie, a praktyce w kraju tym trwają intensywne działania zbrojne, zarówno ostrzały, jak i operacje lądowe. Izrael kontynuuje swoją operację ogłoszoną przez Netanjahu 25 maja, okupując większą część terytorium Libanu niż przed rozejmemem.

Nowe porozumienie zasadniczo powtarza zapisy jakie znalazły się w pierwotnym porozumieniu rozejmowym. Zawieszenie broni oficjalnie trwało w Libanie od 16 kwietnia. Również ono było niesymetryczne, zezwalając tylko Izraelowi na działania zbrojne w Libanie, jeśli uzna, że z jego terytorium planowane są ataki.

http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/izraelskie-pociski-spadly-na-bejrut/

#zydzi #liban #ludobojstwo

10

W końcu, powoli, powoli ludzie zaczynają widzieć to co widziałem długie lata temu.

No ale ja nie mam siły przebicia, nie mam twardych dowodów, mam tylko swoje obserwacje, analizy i "pudło z masą puzzli", które sobie od lat układam, próbując dzielić się tam i ówdzie.

Zdjęcie

#zydy

#zydzi

#tamud

#syjoniści

#satanizm

#ludobostwoBialych

#whitegenocide

13

ZAWSZE... te koszerne beznapletkowe postacie są obecne tak gdzie ich być nie powinno.

#budanov

Zdjęcie

Ale oni nie rządzą/programują świata... antysejsmito!

#zydy

#zydzi

#kabala

#syjonisci

#nwo

16