Libańska dziennikarka zginęła pod gruzami – świadkowe twierdzą, że Izraelczycy blokowali pomockresy.pl

Zdjęcie

W środowym ataku w południowym Libanie poszkodowane zostały dwie dziennikarki. Jednej z nich ratownicy nie zdołali uratować ze względu na działania Izraelczyków.

Pisaliśmy już na naszym portalu o środowym bombardowaniu izraelskim koło miejscowości At-Tiri w południowym Libanie, którego ofiarą stały się dwie osoby. Po pierwotnym ataku na samochód, Izraelczycy przeprowadzi kolejne bombardowanie. Jego skutki dotknęły dziennikarki Amal Chalil i fotoreporterki Zejnab Faradż.

Dwie kobiety pobiegły do pobliskiego domu, który również stał się celem izraelskiego ataku, tak twierdzi libańskie Ministerstwo Zdrowia, wysoki rangą oficer libańskiej armii państwowej i źródła medialne, na które powołał się piszący o sprawie “The Guardian”.

Przybyli na miejsce ratownicy byli w stanie udzielić pomocy Faradż, która doznała obrażeń głowy. Była w poważnym stanie i wymagała operacji w szpitalu, jak podała Al Jazeera.

Kiedy ratownicy wrócili na miejsce ataku, by pomóc Chalil, izraelskie wojsko zrzuciło granat hukowy, blokując im dostęp do ruin budynku, powiedzieli libański wojskowy oraz Elsy Mufaredż z miejscowego Związku Dziennikarzy Libanu.

Libańskie ministerstwo twierdzi, że izraelskie wojsko „uniemożliwiło zakończenie misji humanitarnej, strzelając do karetki granatem hukowym i ostrą amunicją”. Ratownicy mogli wrócić na miejsce zdarzenia około cztery godziny po pierwszym ataku, powiedziała Mufaredż agencji Reutera.

Jak podała następnie agencja informacyjna Xinhua Chalil zmarła w gruzowisku.

Izraelskie wojsko poinformowało w oświadczeniu, że otrzymało doniesienia, iż dwóch dziennikarzy zostało rannych w wyniku ataków, i zaprzeczyło, jakoby miało uniemożliwiać ekipom ratowniczym dotarcie do tego obszaru, jak podał “The Guardian”. Twierdzi ono, że ostrzelane samochody „zbliżyły się do żołnierzy w sposób, który stanowił bezpośrednie zagrożenie dla ich bezpieczeństwa” i dlatego zaatakowano jeden z pojazdów, a następnie w pobliski budynek.

29 marca izraelscy żołnierze zabili dwoje innych libańskich dziennikarzy: Fatimę Ftouni i Alego Szoejba, a także brata tej pierwszej, który pomagał im jako kierowca. W ich samochód wystrzelili aż cztery pociski, co poskutkowała także śmiercią jednego z ratowników, jacy przybyli na miejsce zdarzenia.

http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/libanska-dziennikarka-zginela-pod-gruzami-swiadkowe-twierdza-ze-izraelczycy-blokowali-pomoc/

#zydzi #mordercy #liban #dziennikarstwo #dziennikarze

13

Wojciech Sumliński

Dzień, jak co dzień: mordercy z tzw. "Sił Obronych Izraela" (to dopiero diabelski żart, by ludobójców z najbardziej agresywnej armii współczesnego świata nazywać "siłami obronnymi") powiększają "Wielki Izrael" -do którego, jak mówią, mają biblijne i historyczne prawo-pacyfikując kolejne chrześcijańskie wioski w Libanie, buldożerami niszcząc to, co jeszcze zostało z domów, kościołów i szkół, jednocześnie szef ludobójców, Netanjahu-też ludobójca-bredzi, że Izrael (zabijający tysiące chrześcijan) daje największą wolność chrześcijanom ze wszystkich państw Bliskiego Wschodu, a w tym samym czasie rodacy ludobójców, izraelscy dyplomaci, dyktują w podporządkowanym sobie kraju, w którym budują głębię strategiczną i który uważają za "Polin"-bo do tego przyzwyczaiły ich wszystkie kolejne, dotychczasowe, jego rządy i mieszkające tu prożydowskie tzw. "elity"-kto może być posłem, a kto nie, jakie książki wolno Polakom czytać-a jakich nie. Jak długo jeszcze będzie trwać ta żydowska hucpa? Jak długo nie zrozumiemy, że jeśli chcemy tu Polski, a nie "Polin", to patriotyzm ze wszystkimi jego konsekwencjami i wbrew temu, co w interesie wiadomych postuluje "Gazeta Wyborcza" oraz podobne środowiska, jest nie tylko naszym prawem, ale wręcz obowiązkiem. Bo to po prostu dobrze uświadomiony interes własny-i nikt za nas tej lekcji nie odrobi. Jeśli to zrozumiemy-przetrwamy. Jeśli nie-już po nas.


#zydzi #sumlinski

6

syjo-żydeja wypowiada wojnę wszystkim nie-żydom, gojom - jak to nas normalnych ludzi przywykli nazywać.bitchute.com

'naród wysrany' w planach miał od zawsze pójście na wojnę z niewiernymi

Oczywiście jako że zawsze byli tchórzliwym ale podstępnym plemieniem, tworzyli iluzoryczne podziały i walczyli rękoma podzielonych.

EDIT: Widzę że wideo spadło już z poniższego linku. Chyba za bardzo #antysejsmityzm albo za bardzo #antygoj było jak na tamten serwis Hooy im w #4litery

http://stream.new/v/MiiYPe00fFjvu02Zr9hYTSrsADhqqFteQEMD102Vh4oCRU

Tu link do bitchute: http://www.bitchute.com/video/msAhFkUj15zg

A więc nie ma czasu do stracenia, czym prędzej #napohybel z pejsatym pasożytniczym gudłajstwem.

W każdym, kraju, w każdym miejscu na Ziemi, tratować, niszczyć, palić i równać z ziemią #synagogaszatana

To nieodzowny element aby wyleczyć ludzkość ze zgnilizny jaką nam normalnym ludziom podstępnie zaimplementowano.

Ten robak, od zawsze stał przeciwko Prawom Natury i Porządkowi Naturalnemu.

Normalność go uwiera, dlatego wywraca każdy aspekt życia a teraz coraz bardziej i częściej wyciąga parchate pazury po nasze dzieci, spaczając je LGBEciarską-pedofilską ideologią.

Każdy zdeptany pejsaty robak, to krok w kierunku przywracania normalności.

Czas podjąć tę nierówną walkę przywdziać dumną zbroję #antysejsmityzm 'u i jebać ich światłem prawdy przy każdej możliwej okazji.

Słowem i uczynkiem!

Zdjęcie

#syjonisci

#zydzi

#satanizm

#lucyferianie

#jebaczydow

16

NO PRZECIEŻ TRUMP MÓWIŁ, ŻE WSZYSTKIE IRAŃSKIE STATKI ZATOPIONE.... - Iran zajął dwa statki w cieśninie Ormuzkresy.pl

Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej Iranu poinformował o zatrzymaniu i odholowaniu dwóch statków handlowych, które miały naruszyć reguły żeglugi w strategicznej cieśninie ustanowione przez Teheran.

Irańskie środki masowego przekazu podały, że przejęte statki to kontenerowce MSC Francesca i Epaminondas. Pierwszy pływa pod banderą Panamy, a drugi Liberii. Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej twierdzi, że pierwszy statek jest powiązany z izraelskim biznesem, a drugi nie posiadał “niezbędnych zezwoleń” od Teheranu i “manipuluje systemem nawigacyjny”, czym stwarza zagrożenie dla żeglugi, jak zrelacjonowała Al Jazeera.

Już po południu irańska agencja informacyjna Fars podała, że statki została zajęte przez marynarkę wojenną Korpusu i odholowane w stronę irańskiego portu. Portal Marine Traffic potwierdza, że MSC Francesca i Epaminondas znalazły się w środę u wybrzeży Iranu.

Już wcześniej pojawiła się informacja o ostrzelaniu kontenerowca u wybrzeżu Omanu przez Irańczyków, podana przez Brytyjska Służba Morskich Operacji Handlowych (UKMTOD), nie wiadomo jednak, czy informacja odnosiła się do jednego z wyżej wymienionych jednostek.

Marynarka Wojenna Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej podkreśliła, że ​​wszelkie działania mające na celu złamania zasad żeglugi przez Ormuz ustanowionych w ostatnich tygodniach przez Teheran, a także wszelkie działania zakłócające bezpieczną nawigację przez ten strategiczny szlak wodny, spotkają się ze “zdecydowaną i zgodną z prawem odpowiedzią po przeprowadzeniu pełnego sprawdzenie” – jak zacytowała Fars.

Po rozpoczęciu przez USA i Izrael wojny przeciwko Iranowi, ten ostatni odpowiedział przejmują kontrolę i blokując częściowo ruch żeglugowy ma jednym z najważniejszych morskich szlaków handlowych – Cieśninie Ormuz. Przepływa przez nią około 20 proc. ropy naftowej w światowym obrocie a także 30 proc. gazu LNG.

Po zawarciu rozejmu w nocy z 7 na 8 kwietnia Iran 17 kwietnia ogłosił uwolnienie ruchu prez Ormuz, by już dzień później przymknąć ją z powrotem, wobec decyzji prezydenta USA Donalda Trumpa o blokowaniu przez Amerykanów ruchu do i z irańskich portów.

Irańczycy odrzucają tę blokadę, jako szantaż, przez który odmówili drugiej rundy rozmów dyplomatycznych z Amerykanami w Pakistanie.

Mimo nieugiętości Irańczyków Trump zdecydował się we wtorek na przedłużenie zawieszenia broni.

http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/iran-zajal-dwa-statki-w-ciesninie-ormuz/

#iran #ormuz #zydzi #usa

6

Wojciech Sumliński

Ambasada Izraela w Polsce domaga się usunięcia Konrad Berkowicz

z grona posłów. Gdy napiszę, że ja z kolei domagam się usunięcia Ambasady Izraela z Polski (może być nawet pociągiem i z "Warszawa Gdańska") pojawią się oskarżenia o antysemityzm... ale może inaczej się z nimi nie da?

Podobnie jak o składzie polskich parlamentarzystów - gdy razem z Ewą Kurek pisaliśmy "Porozmawiajmy o... żydach" - próbowali decydować o tym, co będziecie Państwo mogli czytać (tj. jakie książki mogą, a jakie nie mogą znaleźć się na półkach księgarń).

Napisaliśmy więc kolejną część - "(Nie) rozmawiajmy o... żydach?" - gdzie tym razem dostrzegliśmy, że część sieci przezornie zrezygnowała z zamówienia tytułu - obawiając się żydowskiego oburzenia.

Żydowskie, cenzorskie zakusy są coraz większe - tym silniej nie możemy temu dawać przyzwolenia. Zaczynali od decydowania, jakie książki można sprzedawać - dziś żądają zmian grona parlamentarzystów... co jutro?

http://www.facebook.com/photo?fbid=1535532431267042&set=a.282195723267392

#Polska #zydzi #sumlinski

11

PODOBA MI SIĘ TA AKCJA - Nietypowy przebieg rozprawy w Nysie. Znany adwokat zażądał od sędziego oświadczenia o „żydowskim pochodzeniu”nczas.info

Zdjęcie

Przedsiębiorca z Nysy stanął przed sądem za „publiczne znieważenia z powodu przynależności etnicznej” wiadomego narodu. Adwokat oskarżonego zażądał od sędziego deklaracji, czy ma on żydowskie korzenie i paszport Izraela.

Jak podaje „Nowa Trybuna Opolska”, rozprawa w Sądzie Rejonowym w Nysie przeszła do historii polskiego wymiaru sprawiedliwości jeszcze przed odczytaniem aktu oskarżenia. Na ławie oskarżonych zasiadł Maciej, lokalny przedsiębiorca. Prokuratura zarzuca mu między innymi znieważenie osób narodowości żydowskiej, nawoływanie do nienawiści na tle rasowym oraz podżeganie do przemocy – w tym do zabójstwa starosty nyskiego. Wszystkie te oskarżenia mają związek z wpisami, które mężczyzna publikował w mediach społecznościowych.

Zanim proces ruszył, głos zabrał obrońca oskarżonego, warszawski mecenas Rafał Rogalski, znany szerokiej opinii publicznej z reprezentowania w przeszłości Jarosława Kaczyńskiego w śledztwie smoleńskim. Prawnik złożył wniosek o wyłączenie ze sprawy sędziego Mariusza Ulmana. Podczas ponadgodzinnego wystąpienia mecenas zarzucił sędziemu „filosemityzm, filoukrainizm, propagowanie ideologii LGBT” oraz polityczne zaangażowanie.

Adwokat, powołując się na działalność internetową sędziego, zażądał też oficjalnego oświadczenia do protokołu.

„Po pierwsze, czy Wysoki Sąd do protokołu oświadczy, czy ma pochodzenie żydowskie? Po drugie, czy posiada paszport Izraela (…) Kwestią najważniejszą jest filosemityzm i filoukrainizm Wysokiego Sądu, bowiem tego dotyczy zarzut pierwszy z aktu oskarżenia, czyli znieważenie ludności żydowskiej. To niedopuszczalne, aby osoba przejawiająca tak jaskrawy filosemityzm i filoukrainizm rozpatrywała taką sprawę” – argumentował mecenas Rogalski.

Sędzia Ulman zagroził dyscyplinarką. Stwierdził, wypowiedź adwokata ewidentnie przekracza granice wolności słowa i że sprawa zostanie zgłoszona do Okręgowej Rady Adwokackiej (ORA). Mecenas Rogalski uznał to za próbę zastraszenia. Z żądań nie zrezygnował.

Wniosek oskarżonego i jego obrońcy zostanie teraz rozpatrzony przez inny skład sędziowski. Rozprawę Macieja S. przerwano, bez podania kolejnego terminu.

http://nczas.info/2026/04/21/nietypowy-przebieg-rozprawy-w-nysie-znany-adwokat-zazadal-od-sedziego-oswiadczenia-o-zydowskim-pochodzeniu/

#zydzi #filosemici #ukrofilia #zydofilia #sad

13

Izraelskie tęczaki robią imprezę w miejscu gdzie znajdowały się Sodoma i Gomora. mam nadzieję że Najwyższy znów pokaże że w gruncie rzeczy jest śmieszkiem poza kontrolo

#pedaly #zydzi

13

Wczoraj miał Geburtstag akwarelista, nie wchodziłem na x to mnie trochę ominęło.

Te cytaty aktualne dzisiaj chyba nawet bardziej niż wtedy #ocieplaniewizerunkuadolfa #zydzi

video: http://x.com/WeimarWorlds/status/2046311620545220639?s=20

http://jumpshare.com/s/EFVh9vmJh1FilaIPgW9o

http://www.viddler.com/UMFt68

5

WIADOMO! - Szef izraelskiego MSZ komentuje skandal w Libanie. „Izrael to kraj, który szanuje różne religie i ich święte symbole”s47-en.gladiatus.gameforge.com

Szef dyplomacji Izraela Gideon Saar nazwał zniszczenie figury Jezusa przez izraelskiego żołnierza w południowym Libanie haniebnym czynem i przeprosił za incydent wszystkich, a zwłaszcza chrześcijan.

„Zniszczenie chrześcijańskiego symbolu religijnego przez żołnierza Sił Obronnych Izraela w południowym Libanie to czyn poważny i haniebny. Wyrażam uznanie dla Sił Obronnych Izraela za potępienie incydentu i przeprowadzenie śledztwa w tej sprawie” – napisał w poniedziałek Saar na platformie X.

Na fotografii, udostępnionej przez palestyńskiego dziennikarza i uwierzytelnionej przez żydowskie wojsko, widać żołnierza rozbijającego figurę Jezusa ciężkim młotem.

Po wstępnej analizie izraelska armia ustaliła, że zdjęcie przedstawia żydowskiego wojskowego podczas misji w południowym Libanie, co potwierdził rzecznik wojska w nocnym komunikacie, dodając, że armia traktuje przypadek z „najwyższą surowością”. Więcej o tym przeczytacie w artykule poniżej.

Saar zapewnił na X, że jest przekonany, iż „zostaną podjęte niezbędne, surowe środki przeciwko temu, kto dopuścił się tego haniebnego czynu, stojącego w całkowitej sprzeczności z naszymi wartościami”.

„Izrael to kraj, który szanuje różne religie i ich święte symbole, a także promuje tolerancję i szacunek między wyznaniami. Przepraszamy za ten incydent i wszystkich chrześcijan, których uczucia zostały zranione” – napisał na X.

Wcześniej żydowska armia informowała, że wszczęła dochodzenie w sprawie zdjęcia i potwierdziła, że widoczny na nim mężczyzna jest żołnierzem.

Arabskie media poinformowały, że figura najpewniej znajdowała się w chrześcijańskiej wiosce Debl w południowym Libanie, blisko uznawanej międzynarodowo granicy z Izraelem.

Izrael okupuje część Libanu pod pretekstem walki z Hezbollahem. Tradycyjnie, giną przede wszystkim cywile.

http://s47-en.gladiatus.gameforge.com/game/index.php?mod=inventory&sub=1&subsub=2&sh=5ddb1da9b92372acd5629cd6aa5f7c4a

#zydzi #liban #chrzescijanie

9

Hiszpania chce zerwania przez UE umowy stworzyszeniowej z Izraelemkresy.pl

Premier Hiszpanii Pedro Sánchez powiedział w niedzielę, że Hiszpania formalnie zwróci się do Unii Europejskiej o zerwanie umowy stowarzyszeniowej z Izraelem.

Jak stwierdził na wiecu w Andaluzji Sánchez – “Rząd, który narusza prawo międzynarodowe, a tym samym zasady i wartości Unii Europejskiej, nie może być partnerem UE. To tak proste”- zacytowała w niedzielę agencja informacyjna Anadolu. Jak dodał hiszpański premier – “Zrobimy to nie dlatego, że mamy coś przeciwko narodowi izraelskiemu, ale dlatego, że nie zgadzamy się z działaniami jego rządu”.

W czasie tego samego wystąpienia hiszpański premier potępił również wojnę USA i państwa syjonistycznego z Iranem, nazywając ją „ogromnym błędem”. „Kosztuje ona tysiące istnień ludzkich, zmusza miliony ludzi do przesiedlenia i powoduje miliardy euro strat gospodarczych” – ocenił Sánchez.

„Dlatego proszę tych, którzy rozpoczęli wojnę, aby ją zakończyli i powstrzymali Netanjahu” – dodał szef hiszpańskiego rządu, zwracając się najwyraźniej do władz USA, ale nie licząc na odzew w Tel Awiwie.

Zapowiedź formalnego wniosku o zerwanie przez Unię Europejską stowarzyszenia nie jest ruchem niespodziewanym ze strony Madrytu. Już wcześniej, w obliczu izraelskich działań przeciwko Palestyńczykom w Strefie Gazy, które przybrały ludobójcze formy, Hiszpania zdecydowała się uznać państwowość Palestyny w 2024 roku i podniosła szczebel przedstawicielstwa palestyńskiego w Madrycie do poziomu ambasady. Odwrotnie w przypadku relacji z Izraelem – hiszpańskiego ambasadora odwołano na stałe z Tel Awiwu.

Madryt wprowadził też embargo na handel bronią z Izraelem.

Pedro Sánchez, fot. newsroom.consilium.europa.eu

Hiszpania chce zerwania przez UE umowy stworzyszeniowej z Izraelem

19 April 2026|0 Komentarze|w Bliski Wschód, Europa Północna, Europa Południowa, Europa Środkowa, Europa Zachodnia, polityka, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

Premier Hiszpanii Pedro Sánchez powiedział w niedzielę, że Hiszpania formalnie zwróci się do Unii Europejskiej o zerwanie umowy stowarzyszeniowej z Izraelem.

Jak stwierdził na wiecu w Andaluzji Sánchez – “Rząd, który narusza prawo międzynarodowe, a tym samym zasady i wartości Unii Europejskiej, nie może być partnerem UE. To tak proste”- zacytowała w niedzielę agencja informacyjna Anadolu. Jak dodał hiszpański premier – “Zrobimy to nie dlatego, że mamy coś przeciwko narodowi izraelskiemu, ale dlatego, że nie zgadzamy się z działaniami jego rządu”.

W czasie tego samego wystąpienia hiszpański premier potępił również wojnę USA i państwa syjonistycznego z Iranem, nazywając ją „ogromnym błędem”. „Kosztuje ona tysiące istnień ludzkich, zmusza miliony ludzi do przesiedlenia i powoduje miliardy euro strat gospodarczych” – ocenił Sánchez.

„Dlatego proszę tych, którzy rozpoczęli wojnę, aby ją zakończyli i powstrzymali Netanjahu” – dodał szef hiszpańskiego rządu, zwracając się najwyraźniej do władz USA, ale nie licząc na odzew w Tel Awiwie.

Zapowiedź formalnego wniosku o zerwanie przez Unię Europejską stowarzyszenia nie jest ruchem niespodziewanym ze strony Madrytu. Już wcześniej, w obliczu izraelskich działań przeciwko Palestyńczykom w Strefie Gazy, które przybrały ludobójcze formy, Hiszpania zdecydowała się uznać państwowość Palestyny w 2024 roku i podniosła szczebel przedstawicielstwa palestyńskiego w Madrycie do poziomu ambasady. Odwrotnie w przypadku relacji z Izraelem – hiszpańskiego ambasadora odwołano na stałe z Tel Awiwu.

Madryt wprowadził też embargo na handel bronią z Izraelem.

Jesteśmy najbardziej rzetelnymi mediami w Polsce

Nie pierwszy też raz Sánchez skrytykował wojnę przeciwko Iranowi. Hiszpania była pierwszym państwem, które zdecydowanie odmówiło Amerykanom wykorzystania wspólnych baz wojskowych do ataku na Iran i zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla samolotów biorących w nim udział.

Hiszpania wycofała żołnierzy prowadzących misje w Iraku, w tym jedną pod dowództwem USA. Natomiat już w poniedziałek Madryt ponownie przywrócił pracę swojej ambasady w Teheranie.

http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-poludniowa/hiszpania-chce-zerwania-przez-ue-umowy-stworzyszeniowej-z-izraelem/

#hiszpania #zydzi #ue

11

Powstanie? Jakie Powstanie? Nie dajmy sobie wmówić, że powstaniem było coś, o czym przed laty sami żydzi mówili: "nie nazywajmy tego powstaniem - to nie było żadne powstanie".

Skąd zatem współczesna narracja - i czemu służy?

Zapraszam, bo prawda jest arcyciekawa ⬇️

Zdjęcie

http://www.facebook.com/reel/944189605063419

#mity #hagada #powstanie #warszawa #iiwojnaswiatowa #zydzi #klamstwa

9

Na wideo pogrzeb trzech indonezyjskich żołnierzy ONZ zabitych przez syjonistów w południowym Libanie, dwa tygodnie temu. Izraelczycy bez żadnych kompleksów zabijają żołnierzy ONZ, co się nasiliło szczególnie od początku inwazji Libanu. Dziś zginął żołnierz francuski, mogli też zginąć Polacy. Niespodzianka: Francja uważa, że napastnikami byli „prawdopodobnie” ludzie libańskiego ruchu oporu (Hezbollah). To niespodzianka, bo Hezbollah nie atakuje ONZ, zresztą zaprzeczył dziś francuskim przypuszczeniom

Zdjęcie

http://www.facebook.com/reel/2028024101464125

#zbrodniewojenne #ludobojstwo #zydzi #onz #indonezja #liban

11

#zydzi #Polska #wolyn

Polaku, zapamiętaj.

KWIAT LNU - TO NASZ POLSKI KWIAT, a nie żonkil!

Zdjęcie

http://www.facebook.com/reel/948893034396201

7

Zbrodnie izraelskich żołnierzy. Rozstrzeliwania cywilów, tortury, grabieże i tuszowanie przestępstwnczas.info

Według obszernego reportażu Toma Levinsona opublikowanego w izraelskim dzienniku Haaretz 17 kwietnia 2026 r., część izraelskich żołnierzy i rezerwistów wracających z walk w Strefie Gazy zmaga się z głębokimi urazami moralnymi spowodowanymi udziałem w zabijaniu cywilów, torturach, grabieżach i tuszowaniu zbrodni. Artykuł nie potępia zbrodni, nie współczuje ofiarom, tylko skupia się na „urazach moralnych” izraelskich żołnierzy.

Autor przytacza relacje kilkorga żołnierzy (wszyscy pod pseudonimami), którzy opisują konkretne przypadki naruszeń prawa wojennego popełnianych w imię zemsty za atak Hamasu z 7 października 2023 r.

Rozstrzelanie nieuzbrojonych cywilów

Yuval (34 lata, programista) opowiada, jak jego jednostka w Khan Yunis zastrzeliła starszego mężczyznę i trzech nastolatków – wszyscy bez broni. „Ich ciała były podziurawione kulami, organy wylewały się na zewnątrz” – wspomina. Po akcji dowódca batalionu z ludźmi napluł na zwłoki i krzyknął: „Tak się dzieje z każdym, kto zadziera z Izraelem, skurwysyny”.

Ostrzał nieuzbrojonych Palestyńczyków i upokarzanie

Maya, oficer ds. kadr w rezerwie, była świadkiem, jak na rozkaz dowódcy batalionu czołg ostrzelał z karabinu maszynowego pięciu Palestyńczyków idących na północ. Czterech zginęło. Ocalały został zamknięty w klatce, a jeden z żołnierzy nasikał na niego, mówiąc: „To za Be’eri, ty dupku, to za Novę”. Maya przyznaje: „Nikt nie mógł przestać się śmiać. Może i ja się zaśmiałam”.

Morderstwo i tuszowanie sprawy

Yehuda relacjonuje, jak oficer zastrzelił nieuzbrojonego Palestyńczyka, który podniósł ręce. „Było oczywiste, że nie był uzbrojony. Oficer podszedł, odczekał kilka sekund i po prostu strzelił”. Incydent nagrano dronem, ale dowództwo uznało go za „zabicie terrorysty” i zamiotło sprawę pod dywan.

Tortury podczas przesłuchań

Żołnierz Eitan opisuje przesłuchanie przez jednostkę 504. Przesłuchujący założył opaski zaciskowe na penisa i jądra więźnia i zaciskał je, dopóki ten nie zaczął mówić. „Krzyczał, jakby dusza wychodziła mu z ciała”.

Grabieże i wandalizm

Inny żołnierz mówi o wchodzeniu do palestyńskich domów: „Ludzie brali sprzęt AGD, złoto, pieniądze. Niektórzy palili zdjęcia Palestyńczyków albo na nie sikali. Mówili, że wszyscy Arabowie to naziści i że to błogosławieństwo kraść od nazistów”.

Strzelanie do cywilów szukających pomocy

Snajperzy z Brygady Nahal strzelali do Palestyńczyków przekraczających arbitralne linie wyznaczone przez armię. Jeden z nich: „Nie zapominasz twarzy ludzi, których zabiłeś. To zostaje z tobą”.

Reakcje i skala zjawiska

Prof. Gil Zalsman, szef Izraelskiej Narodowej Rady ds. Zapobiegania Samobójstwom, potwierdza w Haaretz, że urazy moralne występują „na znacznie większą skalę niż kiedykolwiek wcześniej”, także wśród dzieci rezerwistów.

Prof. Yossi Levi-Belz z Uniwersytetu w Hajfie wyjaśnia, że w przeciwieństwie do PTSD uraz moralny wynika z poczucia naruszenia własnych wartości moralnych i prowadzi do głębokiego poczucia winy i wstydu.

Armia izraelska oficjalnie nie uznaje terminu „uraz moralny”, zastępując go określeniem „uraz tożsamości”. Jeden z oficerów zdrowia psychicznego w rezerwie komentuje w artykule: „Jeśli uznamy, że wielu żołnierzy cierpi na urazy moralne, to jak to się ma do stereotypu o ‘najbardziej moralnej armii na świecie’?”

Według Levinsona po zawieszeniu broni liczba żołnierzy szukających pomocy psychiatrycznej z tego powodu wyraźnie wzrosła. Wielu z nich boi się mówić otwarcie, obawiając się oskarżeń o zdradę lub słabość.

Artykuł kończy się wnioskiem, że dla części żołnierzy wojna w Gazie nie skończyła się wraz z powrotem do domu – została w nich jako trwała trauma moralna.

Znamienne, że artykuł finalnie podkreśla jak bardzo cierpią na „urazy moralne” izraelscy żołnierze, ale w ogóle nie skupia się na potępieniu zbrodni przez nich dokonywanych.

To tylko kilka zbrodni, o których izraelscy żołnierze zdecydowali się powiedzieć. O większości zapewne nigdy się nie dowiemy. Już z tych relacji wynika, że zbrodnie wojenne armii Izraela są systemowo wpisane w ich działania.

http://nczas.info/2026/04/19/zbrodnie-izraelskich-zolnierzy-rozstrzeliwania-cywilow-tortury-grabieze-i-tuszowanie-przestepstw/

#zbrodniarze #mordercy #ludobojstwo #zbrodniewojenne #zydzi

16

W Polsce przypinają sobie żółte kwiatki a co w państwie położonym w Palestynie?

Co kraj to inna przypinka 🌼

Zdjęcie

http://www.facebook.com/reel/1270981131838746

#zbrodniewojenne #ludobojstwo #zydzi #palestyna

11

Podobno dzisiaj rocznica jak Anielewicz i Edelman za kasę z wydanych niemcom Polaków kupili chore ilości wódy trochę amunicji, najebani postrzelali w niebo, a główny ściek ogłosił to "powstaniem"

#zydzi

17

Iran ponownie zablokował Cieśninę Ormuz. Amerykanie nie wywiązali się z obietnicynczas.info

Irańskie władze ponownie wprowadziły ograniczenia w przepływie przez cieśninę Ormuz; w sobotę ogłoszono „powrót do stanu poprzedniego i ścisłą kontrolę armii” nad tym szlakiem wodnym – przekazała agencja Tasnim, cytując komunikat połączonego dowództwa wojskowego Iranu. W piątek Teheran powiadomił, że otwiera cieśninę dla statków handlowych.

Irańskie władze ostrzegły, że będą nadal blokować tranzyt przez cieśninę, dopóki USA nie zniosą blokady morskiej wybrzeża Iranu.

„W następstwie wcześniejszych porozumień Islamska Republika Iranu zgodziła się, w dobrej wierze, zezwolić ograniczonej liczbie tankowców i statków handlowych na kontrolowany przepływ przez cieśninę Ormuz. Niestety, Amerykanie, notorycznie łamiąc obietnice, nadal dopuszczają się bandytyzmu i piractwa pod przykrywką tak zwanej blokady” – oświadczyła irańska armia w komunikacie cytowanym przez agencję Tasnim.

W piątek władze Iranu ogłosiły otwarcie cieśniny Ormuz dla wszystkich statków handlowych na czas trwania rozejmu w wojnie z USA i Izraelem, czyli do wtorku (21 kwietnia) wieczorem. Prezydent USA Donald Trump potwierdził otwarcie tego szlaku wodnego, zapowiadając jednocześnie utrzymanie blokady irańskich portów do czasu zawarcia ostatecznego porozumienia z tym państwem.

Przewodniczący irańskiego parlamentu Mohammad Bager Ghalibaf zagroził w reakcji na stanowisko Waszyngtonu, że władze w Teheranie ponownie zamkną cieśninę, jeśli Stany Zjednoczone nie zniosą blokady morskiej Iranu.

Teheran zablokował Ormuz, a tym samym ruch do i z Zatoki Perskiej, w pierwszych dniach wojny, rozpoczętej 28 lutego amerykańsko-izraelskim atakiem na Iran. Cieśnina jest kluczowym szlakiem transportu surowców energetycznych z Zatoki Perskiej. W normalnych warunkach trasą tą przepływa 20 proc. zużywanej na świecie ropy i skroplonego gazu ziemnego.

Wstrzymanie ruchu przez Ormuz spowodowało wzrost cen gazu i ropy na światowych rynkach. Cena baryłki ropy Brent przed wojną wynosiła około 70 dolarów, a w marcu wzrosła do blisko 120 dolarów. W piątek wynosiła blisko 100 dolarów, a po ogłoszeniu otwarcia Ormuzu przez Iran spadła poniżej 90.

http://nczas.info/2026/04/18/iran-ponownie-zablokowal-ciesnine-ormuz-amerykanie-nie-wywiazali-sie-z-obietnicy/

#iran #ormuz #usa #zydzi #ropanaftowa

8

Dlaczego mówienie o żydach jako o narodzie wybranym to bzdura?

Pomijam już fakt ukrzyżowania Boga tylko biorę pod uwagę więzy krwi.

http://www.facebook.com/reel/2045536219342225

#zydzi #chazaria

8