Wiecie dlaczego gardzę PiS-em? Za brak jaj w ważnych dla Polski sprawach.

Tutaj mamy propagandę zagranicznego konsorcjum, wymierzonego w naród Polski.

Można było to ukrócić jedną ustawą. Ale jak zwykle brakuje jaj.

Drugiej stronie jednak nie brakuje, skoro otwrcie chcą założyć Polakom knebel na ryj pod przykrywką "mowy nienawiści".

#polska

20

Miliardy z dywidend wypływają z Polski. Oto gdzie trafiają pieniądzebusinessinsider.com.pl

Polska gospodarka rozwija się dzięki inwestycjom, w dużej mierze tym przynoszonym z zagranicy wraz z technologiami. Jednak po wstępnej fazie, gdy już inwestycja okrzepnie, inwestorzy oczekują wypłat z zysków. Przygotowana przez Business Insidera mapa wypłat dywidend największych spółek w Polsce pokazuje przy okazji skalę przepływów finansowych z polskiej gospodarki za granicę.

http://businessinsider.com.pl/gospodarka/strumien-miliardow-dywidend-z-polskiej-gospodarki-oto-gdzie-trafiaja-pieniadze-mapa/2twp3p9?utm_term=autor_15&utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=businessinsider-page-post

#unia #polska #gospodarka

14

Europejski Bank Centralny: cyfrowe euro ma wejść, nawet wbrew demokracji!

Szefowa EBC Christine Lagarde nie pozostawiła złudzeń – cyfrowe euro ma nadejść, niezależnie od oporu społeczeństwa i polityków państw europejskich. Jej słowa, że demokracja spowalnia proces wdrożenia, wywołały burzę nie tylko w świecie finansów, ale przede wszystkim wśród obserwatorów debaty publicznej. Po raz pierwszy tak otwarcie padło z ust szefa EBC stwierdzenie, że problemem nie jest technologia, lecz demokracja.

Cyfrowe Euro miało wejść jeszcze w tym roku, ale prawdopodobnie nie wydarzy się to ze względu na "uciążliwą demokrację" - jak opisała do Lagarde. Swój atak na procesy demokratyczne szefowa EBC przeprowadziła podczas Czwartej Międzynarodowej Konferencji Polityki Pieniężnej Banku Finlandii. Ten sposób myślenia odsłania prawdziwą stawkę projektu centralnie emitowanej cyfrowej waluty (CBDC). Nie chodzi o wygodę płatności czy nowoczesność systemu finansowego. Cyfrowe euro może stać się fundamentem bezprecedensowego nadzoru nad obywatelami, gdzie każda transakcja będzie zapisana, a każda aktywność ekonomiczna – możliwa do przeanalizowania. Dlatego budzi opór, nawet wśród osób popierających kurs bezgotówkowosci.

Czy Parlament Europejski i państwa członkowskie pozwolą, by proces legislacyjny był traktowany jako formalność, a obywatele sprowadzeni do roli biernych użytkowników systemu? Czy my jako narodu Europy nie przyzwyczailiśmy czasem unijnych biurokratów do tego, że posłusznie wypełniamy wolę Komisji Europejskiej i jej armii urzędników, bez odpowiedniej kontroli demokratycznej? Przecież Unia Europejska nie jest demokratyczna, jest biurokratyczno-oligarchicznym tworem, w którym nawet deputowani do Parlamentu Europejskiego mają mniej do powiedzenia niż odgórnie wyznaczaniu komisarze.

Wypowiedź Lagarde działa jak sygnał alarmowy. Pokazuje, że cyfrowe euro nie jest neutralnym projektem technicznym – to polityczna decyzja o tym, kto będzie kontrolował obieg pieniądza i zakres swobody obywateli. To też pytanie o to, jak długo jeszcze pozwalać będziemy na urzędniczą dyktaturę z Brukseli. #uniaeuropejska #polska #polityka #politykamiedzynarodowa

15

ŻADNEJ WOJNY, GDZIE UPUSZCZĄ KREW POLAKOM!facebook.com

A mówię zobaczę co chłopak ma do powiedzenia.

No i co by o nim ostatnimi czasy nie mówili, to ma rację w tym co mówi i się z tym zgadzam!

"Żadnej wojny z nikogo!"

http://www.facebook.com/watch?v=2253982078373922

Zdjęcie

#Polska

#piotrkorczarowski

-------------------------------

#wojna

#upadlina

#ukraina

#rosja

#ruscy

5

UPAdlińcy... wygnać wszystkich wpizdu i zamknąć graniecę!

Czym prędzej...

Zdjęcie

#Polska

#woda

#proba

#skazenie

------------------------

#upadliniecwpolsce

#upadlina

#upadlincy

#ukraina

#banderowcy

16

Flipperka na TBS w Gdańsku - mieszkaniach dotowanych z naszych podatkówyoutube.com

Mieszkania #TBS miały służyć ludziom, których nie stać na mieszkanie. W rzeczywistości służą bogaceniu się i nie są dla biedniejszej części społeczeństwa. My podatnicy zrzucamy się na zarobek dla cwaniaków

http://youtube.com/shorts/LaX-T7V6pw0?feature=share #gdańsk #nieruchomości #mieszkania #Polska

7

Gra tak realistyczna, że strach wsiadać do wozu \-8store.steampowered.com

Zdjęcie

Na Steamie powstaje gra pod tytułem Totally Legit Wheeler Dealer http://store.steampowered.com/app/3875690/Mirek_Handlarz_Symulator/ okrzyknięta już na 9gagu „kolejną monumentalną produkcją z Bałkanów” (k, a dopuiero byliśmy w Europie Wschodniej).

Tymczasem we Wrocławiu: http://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2025-10-03/sprzedaja-wraki-psuja-sie-zaraz-po-wyjechaniu-z-komisu/ [edit] Wygląda na to, że firma Auto Bazar 29 IX zawiesiła sprzedaż.

#motoryzacja #polska #gry i cebula

8

Koniec losowania sędziów w Polsce! Teraz skład sędziowski będą dobierać "zaufani ludzie" pana Żurkawpolityce.pl

Pan Żurek powiedział zupełnie bezczelnie w jednym z wywiadów, że musi mieć swoich zaufanych ludzi w sądach a potem masowo zaczął wydawać tzw. "decyzje" o odwołaniu prezesów i wiceprezesów sądów, mimo negatywnych opinii kolegiów i bez opinii KRS czego nie można robić na gruncie obowiązujących przepisów.Tylko po co mu byli potrzebni zaufani prezesowie sądów? Teraz już wiadomo po co. Chodzi o powrót do partyjnego systemu ręcznego sterowania wymiarem sprawiedliwości, który ma zastąpić funkcjonujący od lat System Losowania Przydziału Spraw.

Zdjęcie

Według jego nowego rozporządzenia które jest również sprzeczne z ustawą to przewodniczący wydziału według własnego uznania będzie wyznaczał dwóch członków składu a jeden sędzia będzie losowany - którego oczywiście można przegłosować co całkowicie wypacza sens losowego przydziału spraw.

Teraz całe dobierane Żurkowskie trojki będą mogły działać jak ten słynny asesor i będą umarzać sprawy nie do umorzenia, czyli sprawy gdzie są miażdżące dowody, jak w przypadku Sławomira Nowaka. Z drugiej strony będą mogli stosować tymczasowe aresztowania wrogów władzy, zatwierdzać to, czego normalny apolityczny sąd nigdyby nie przepuścił.

Prezydent Karol Nawrocki wydał oświadczenie w tej sprawie aby sędziowie nie stosowali się do tego rozporządzenia:

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości Waldemara Żurka z 29 września 2025 r. zmieniające Regulamin urzędowania sądów powszechnych jest ostentacyjnym aktem bezprawia.

Rozporządzenie ma de facto zastąpić ustawę, ponieważ Minister Sprawiedliwości ma świadomość, że w sposób legalny nie jest w stanie wprowadzić proponowanych rozwiązań, godzących w niezawisłość i niezależność sędziowską oraz w prawo obywateli do sądu.

Próba zastępowania ustaw rozporządzeniem uderza w porządek konstytucyjny i w legitymację demokratyczną władzy ustawodawczej.

Projektowane reguły ustalania składu sądu mają stać się nieweryfikowalne po to, by umożliwić ręczne sterowanie doborem sędziów pod polityczne potrzeby i oczekiwania rządzących. To prosta droga do zniszczenia zaufania obywateli do wymiaru sprawiedliwości i do zniesienia gwarancji bezstronności.

Jako Prezydent Rzeczypospolitej wzywam wszystkich sędziów — niezależnie od tego, w jakiej procedurze zostaliście powołani i z rąk którego Prezydenta RP odebraliście akt powołania — abyście, kierując się konstytucyjną zasadą z art. 178 Konstytucji, w sprawowaniu urzędu pozostali niezawiśli i podlegali tylko Konstytucji oraz ustawom. W ten sposób potwierdzicie Państwo swoją niezależność wobec brutalnych prób nacisku, manipulacji i bezprawia, jakie próbuje się na Was wymusić.

To jest prawdziwy test niezawisłości tysięcy polskich sędziów, test odpowiedzialności za konstytucyjny porządek państwa, który każdemu gwarantuje prawo do sprawiedliwego i publicznego rozpatrzenia sprawy w rozsądnym terminie, przez niezależny, a także bezstronny sąd ustanowiony ustawą.

Jako strażnik Konstytucji zapewniam o pełnym wsparciu dla sędziów, którzy nie ulegną bezprawnym próbom pozbawienia ich niezawisłości. Jednocześnie mówię jasno: ten, kto ulegnie bezprawiu i złamie złożoną przysięgę, sam podważy swój mandat do orzekania w imieniu Rzeczypospolitej — moralny i wynikający z zaufania publicznego — a podejmowane w takich warunkach rozstrzygnięcia będą kwestionowane.

Na koniec przypominam rotę ślubowania sędziowskiego — nie jako formułę, lecz jako codzienne zobowiązanie:

„Ślubuję uroczyście jako sędzia sądu powszechnego służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, stać na straży prawa, obowiązki sędziego wypełniać sumiennie, sprawiedliwość wymierzać zgodnie z przepisami prawa, bezstronnie według mego sumienia, dochować tajemnicy prawnie chronionej, a w postępowaniu kierować się zasadami godności i uczciwości”.

Niech ta rota będzie tarczą Waszej niezawisłości — i kompasem w chwilach próby.



http://wpolityce.pl/polityka/742224-prezydent-nawrocki-o-dzialaniach-zurka-akt-bezprawia

#tuskurwysyn #tusk #żurek #zurek #sady #prawo #polska #praworzadnosc

21

Piękne mamy dronobranie w tym roku!dziennikwschodni.pl

Operator kombajnu kukurydzy dziś na polu znalazł 22 drona z tych 19 o których informował Tusk 10 września . Dron 21 został znaleziony przez grzybiarza w miejscowości Sulmice.

Zdjęcie

http://www.dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/rosyjski-dron-schowal-sie-w-kukurydzy,n,1000367575.html

#matematyka #bekazpo #tuskurwysyn #tusk #kosiniak #drony #wojsko #rosja #polska

16

Spójrzcie na te dane. Co widzicie?

Ponad 100 000 ukraińskich dzieci wypadło z wypłacania 800+

To 1/3 obywateli pobierających to świadczenie. Pewnie musieli osiągnąć pełnoletność, bo nie wierzę by nasi bracia dopuścili się do takiej skali wyłudzeń.

#ukraina #polska

16

Ukraińskie media: Kolaboracja Szuchewycza z Niemcami to ledwie „kontrowersja”.kresy.pl.

Ukraińskie media podejmują kolejną próbę wybielania historii OUN-UPA i samego Romana Szuchewycza. Portal RBC określa jego współpracę z III Rzeszą mianem „kontrowersji”, jakby chodziło o spór akademicki, a nie faktyczną służbę w strukturach podporządkowanych SS - pisze portal http://Kresy.pl.

Artykuł przyznaje, że Szuchewycz dowodził batalionem Nachtigal i był jednym z oficerów Schutzmannschaft 201 – formacji policyjnej włączonej do 62. pułku Dywizji Ochronnej, podporządkowanej SS-Obergruppenführerowi Erichowi von dem Bach-Zelewskiemu, odpowiedzialnemu za pacyfikacje i masowe zbrodnie na ludności cywilnej. Próba określania tego mianem „pragmatycznego wykorzystania zasobów niemieckich” jest niczym innym jak relatywizacją kolaboracji z nazistami.

Ukraińskie media idą jeszcze dalej, twierdząc, że nazwanie Szuchewycza „kolaborantem” to sowiecka propaganda. Absurd polega na tym, że sami przyznają jego ścisłą współpracę z Niemcami w latach 1941–1942, a następnie usiłują to tłumaczyć „celami szkoleniowymi”. Fakty są jednoznaczne: Szuchewycz walczył w strukturach niemieckich, a „wyszkolone” jednostki służyły OUN do przeprowadzenia ludobójstwa na ludności polskiej.

Przypomnijmy, że jako przywódca OUN Szuchewycz należał do najbardziej gorliwych zwolenników fizycznej likwidacji Polaków. To on odpowiadał za strategię czystek etnicznych, które w latach 1943–1945 pochłonęły życie około 100 tysięcy Polaków, głównie na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Ofiarami byli również Żydzi i sami Ukraińcy, którzy sprzeciwiali się zbrodniczej ideologii.

Gloryfikacja takiej postaci to policzek wymierzony w pamięć ofiar oraz brak szacunku wobec własnego narodu. Próba minimalizowania zbrodni i zamazywania kolaboracji z III Rzeszą pokazuje, że na Ukrainie umacnia się nurt budowania tożsamości narodowej na micie UPA – nawet kosztem prawdy historycznej i elementarnego szacunku dla pomordowanych.

#polityka #oun #banderowcy #ukraina #ukraincy #polska

10

Szczątki pisarza Sergiusza Piaseckiego wróciły do Polskiprezydent.pl

#polska #piasecki #wielkabrytania

Mój ulubiony pisarz z barwnym życiorysem wrócił do Polski. W mediach prawie cisza o tym wydarzeniu. Święty z niego żaden ale fabuła jego życia jest jak dobry film. Cześć i chwała bohaterom !

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/uroczystosci-pogrzebowe-sp-sergiusza-piaseckiego,107985

11

1500 lat ukraińskiego narodu? Mitomania kijowska jest groźna!

Ukraiński Instytut Pamięci Narodowej próbuje pisać historię od nowa – i to w Polsce. Podczas wizyty w Przemyślu jego szef, Ołeksandr Ałfiorow, opowiadał o „1500-letniej historii narodu ukraińskiego”, o rzekomych „korzeniach i odrębnej tożsamości”. Ta narracja nie ma nic wspólnego z faktami historycznymi – to czysta propaganda, która buduje mity ukraińskiego narodu, tworząc przy tym niebezpieczne podłoże dla współczesnych roszczeń i rewanżyzmu.

Ta sama instytucja – UIPN – podważa polską pamięć o rzezi wołyńskiej. Ukraińscy urzędnicy twierdzą dziś, że Polska „mniej więcej dwukrotnie” zawyża liczbę ofiar ludobójstwa. Wiceminister Andrij Nadżos, odnosząc się do ekshumacji w Puźnikach, drwi z polskich ofiar: „były oczekiwania strony polskiej, że uda się ekshumować 100-150 osób, a faktycznie znaleźliśmy 42”. Tymczasem ekshumacji zwyczajnie nie dokończono. Do tego UIPN potrafił przedstawić ofiary UPA jako rzekome ofiary „sowieckich represji”.

Mitomania na temat rzekomego 1500 lat „historii narodu ukraińskiego” i dzielenie polskich ofiar Wołynia „na pół” to oficjalna polityka pamięci u naszego wschodniego sąsiada. W ten sposób tworzy się szkodliwe, bo fałszywe mity narodowe, które będą podwalinami pod późniejszy rewanżyzm. Coraz większą popularność na Ukrainie znajdują poglądy dotyczące Ukrainy „od Sanu po Don”, w których polskie miasta jak Przemyśl czy Jarosław są rozpatrywane jako ukraińskie.

Akceptacja tego fałszu historycznego może kosztować nas ekstremizm tuż za polską granicą.

#polityka #oun #banderowcy #ukraina #ukraincy #polska

15

WHO chce zniszczyć polską branżę tytoniową. Może dotknąć 13 tys. gospodarstw!

Światowa Organizacja Zdrowia otwarcie wypowiedziały wojnę polskiej wsi. Raport WHO z 29 sierpnia 2025 r. nie pozostawia złudzeń – chodzi o „phase out”, czyli systemowe i trwałe wygaszenie upraw tytoniu w Europie. W praktyce oznacza to zniszczenie dorobku życia tysięcy polskich rodzin.

W Polsce mamy 30 tys. plantatorów, w tym ponad 13 tys. gospodarstw, dla których tytoń jest jedynym źródłem utrzymania. Zajmują się tym przede wszystkim rolnicy z Lubelszczyzny z Podkarpacia. Rolnicy wyspecjalizowali się w uprawie tytoniu, inwestując w specjalistyczne maszyny, które nie znajdują innego zastosowania na roli. Uprawy tytoniu nie tylko dają pracę, ale też generują potężne wpływy do budżetu. W pierwszym półroczu 2025 r. eksport tytoniu i wyrobów tytoniowych osiągnął 2,3 mld euro – więcej niż eksport drobiu (1,9 mld) czy nabiału (1,5 mld). To potężna gałąź w polskim handlu rolno-spożywczym z UE.

Jeśli te uprawy zostaną zaorane, Polska straci miliardy rocznie, a całe regiony zostaną skazane na biedę i masowe bezrobocie. W raporcie WHO wpisano „ochronę zdrowia publicznego” i „ochronę rolników przed wyzyskiem koncernów” – ale prawda jest inna. To nie ochrona, lecz skazanie polskich rolników na bankructwo, a polskiej gospodarki na dramatyczny spadek konkurencyjności. Efektem będzie tylko wzrost przemytu i zalanie rynku wyrobami tytoniowymi z Azji i Afryki. Przecież ludzie nie przestaną palić tylko dlatego, że nie ma polskiego tytoniu. To popyt, a nie podaż są problemem!

To jest być albo nie być dla tysięcy rodzin i dla polskiej gospodarki. Jeśli Warszawa zgodzi się na ten plan, to podpisze wyrok na dziesiątki tysięcy polskich rodzin.

#uniaeuropejska #polityka #polska #zielonaenergia #politykaspoleczna

12