Unia Europejska wprowadza program Erasmus+ dla Arabów!

Unijny „Pakt dla regionu Morza Śródziemnego” znacząco rozszerza swoje wpływy w Afryce i na Bliskim Wschodzie. W ramach porozumienia planowane jest podwojenie budżetu przeznaczonego na ten obszar do 42 miliardów euro oraz włączenie studentów z państw spoza Unii do programów Erasmus+ i Horizon Europe.

Nowa inicjatywa obejmuje kraje takie jak Algieria, Egipt, Izrael, Jordania, Liban, Libia, Maroko, Palestyna, Syria i Tunezja. Bruksela zapowiada nie tylko współpracę akademicką, ale też inwestycje w infrastrukturę cyfrową, transportową i energetyczną, a także włączenie młodzieży z tych państw do wspólnotowych projektów edukacyjnych. Według komisarz Dubravki Šuicy ma powstać „Uniwersytet Śródziemnomorski” – platforma wspólnych kierunków i dyplomów z uczelniami unijnymi.

Plan zakłada też „rozszerzenie partnerstw talentowych” z Marokiem, Tunezją i Egiptem, co w praktyce oznacza ułatwienia wizowe i legalne ścieżki migracji do państw Unii. W zamian kraje południowego sąsiedztwa mają współpracować przy zwalczaniu przemytu ludzi i ograniczaniu nielegalnych przepraw do Europy.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen nazwała region Morza Śródziemnego „mostem między kontynentami”. Jak dla mnie jednak żadnego mostu z Afryką nie potrzebujemy. Masowa imigracja z tamtego kierunku kosztuje nas bardzo dużo. Nas jako państwa Europy, ale również nas jako narodu Europy. Zwiększona przestępczość, turystyka socjalna, normalizacja dzikich obyczajów i islamizacja – to właśnie wszystko efekt zbyt łatwej dostępności Europy dla mieszkańców Europy.

Nowy pakt to szeroko zakrojony projekt polityczny, gospodarczy i migracyjny, który może w praktyce otworzyć drzwi do stałej obecności ludności z Afryki i Bliskiego Wschodu w Europie. Jak zwykle, nikt nas, Polaków o zdanie w tej sprawie nie pytał. #unia #uniaeuropejska #polska #migracja #migranci #politka #politycy #politykamiedzynarodowa #politykaspoleczna

22

Ukraińcy zarobią na likwidacji polskich hodowli zwierząt futerkowych. Stracą zarówno rolnicy, jak i zwierzęta!

Sejm miażdżącą większością głosów przyjął ustawę, która w praktyce likwiduje polską branżę futrzarską. Za głosowali niemal wszyscy Lewica, Razem, PSL, KO i PiS. Wyjątkiem byli posłowie Konfederacji oraz mniejszość posłów PiS. Ustawa przewiduje znikome rekompensaty i nie przewiduje wyjątków nawet dla gospodarstw, w których nie stwierdzono żadnych naruszeń dobrostanu zwierząt. W efekcie zlikwidowany zostanie sektor wart 2,4 mld zł rocznie, dający pracę tysiącom polskich rodzin.

Podczas gdy polska klasa polityczna pod naciskiem organizacji pseudoekologicznych zamyka kolejne gałęzie krajowego rolnictwa, Ukraińcy już przygotowują się do przejęcia rynku. Media w Kijowie otwarcie pisały już kilka lat temu, że „zamknięcie tak wielkiego przemysłu w Polsce będzie ogromną szansą dla naszych [ukraińskich] przedsiębiorców”. Portal Status Quo zapowiadał, że władze Ukrainy planują ustawowe ułatwienia dla branży futrzarskiej, by jak najszybciej przejąć produkcję i eksport wart setki milionów dolarów. Możliwe, że te zmiany już miały miejsce.

Ukraińskie portale nie ukrywają też, że chcą korzystać z polskich rozwiązań technologicznych i organizacyjnych – zwłaszcza w zakresie wykorzystania odpadów z przetwórstwa mięsnego i rybnego. Wskazują, że jeśli rząd w Kijowie uprości procedury i zapewni wsparcie państwa, „polskie miękkie złoto” trafi do ich regionów.

Obrót futrami w Polsce nie został zakazany, a obecna polska produkcja to i tak przede wszystkim eksport. Oznacza to, że rynek będzie potrzebował zapełnienia. Choć lewackie organizacje grzały temat znęcania się nad zwierzętami w hodowlach to były to sytuacje wyjątkowe i patologiczne. Polską produkcję futer cechuje wysoki standard higieny oraz dobrostanu zwierząt. Te same standardy nie są oczywistością na Ukrainie. Ostatecznie więc zwierzęta stracą.

Polska, zamiast chronić własny przemysł i miejsca pracy, oddaje kolejną branżę konkurencji zza wschodniej granicy. Konfederacja jako jedyna w Sejmie sprzeciwia się tej polityce samolikwidacji, która uderza w rolników, gospodarkę i narodowe interesy. #polska #ukraincy #ukraina #politykaspoleczna #polityka

19

Niemcy zarabiają na Unii 5 RAZY WIĘCEJ niż sami płacą!

To Niemcy również zarobili na wspólnej walucie!

Najnowsze wyliczenia niemieckiej agencji dpa porażają skalą niesprawiedliwości, a wręcz wyzysku, jaki panuje w UE. Jak się ukazuje, w 2021 roku Niemcy zyskali dzięki unijnemu systemowi 132 mld euro. To pięciokrotnie więcej niż wpłacają w składkach.

Liczby są skandaliczne, ale niemiecki rząd nawet chwalił się, że Niemcy czerpią najwięcej korzyści z jednolitego rynku. Komisja Europejska od pewnego czasu ukrywa dane o wpłatach państw członkowskich do budżetu Unii Europejskiej, tłumacząc to „obawą przed instrumentalizacją polityczną”. Innymi słowy, Bruksela nie chce, by opinia publiczna zobaczyła, kto naprawdę utrzymuje wspólnotę. Niemcy – największy płatnik netto – w 2021 roku wpłaciły do budżetu Unii 25,1 miliarda euro więcej, niż z niego otrzymały. Mimo to zyskują również najwięcej. Dlaczego? Powód jest prosty: zysk z rynku i kolonizacji gospodarczej jest dla Niemiec wielokrotnie wyższy.

Według oficjalnych danych rządu federalnego Niemcy zyskują rocznie aż 132 miliardy euro dzięki jednolitemu rynkowi Unii Europejskiej. To ponad pięć razy więcej, niż wynosi ich składka netto. Na stronie niemieckiego rządu czytamy wprost: „Żadna europejska gospodarka nie czerpie takich korzyści z jednolitego rynku UE jak gospodarka niemiecka”. W praktyce oznacza to, że system europejski został zaprojektowany tak, by największym beneficjentem była Republika Federalna Niemiec.

Dzięki swobodnemu przepływowi towarów niemiecki przemysł zyskał olbrzymi, zintegrowany rynek zbytu. Już w 2020 roku aż 67,1 procent niemieckiego eksportu trafiało na rynek unijny, a około 28 procent miejsc pracy w Niemczech zależało bezpośrednio od eksportu. W efekcie Unia Europejska stała się dla Niemiec mechanizmem gospodarczej dominacji, a dla wielu innych krajów – w tym Polski – rynkiem zbytu dla niemieckich towarów i kapitału.

Trzeba tu podkreślić, że Niemcy wykorzystują szereg mechanizmów prawnych, które szyje się w Brukseli na miarę niemieckiej gospodarki. Tak było choćby z pakietem mobilności, który de facto miał być uderzeniem w firmy transportowe z krajów tzw. nowej unii, przede wszystkim z Polski. Kruczki prawne sprawiają, że dzięki geograficznej pozycji Niemiec transport towarów jest tańszy. Innych mechanizmów tego typu jest o wiele więcej.

Raport niemieckiego Centrum Polityki Europejskiej (CEP) we Freiburgu wykazał, że Niemcy to de facto jedyny obok Holandii kraj, który zarobił na wprowadzeniu strefy euro. Z raportu CEP wynika, że jedną z głównych przyczyn spadku dobrobytu po przyjęciu euro było obniżenie międzynarodowej konkurencyjności. Przed wprowadzeniem euro kraje mogły, przy wykorzystaniu narzędzi suwerennej polityki monetarnej, dewaluować swoje waluty, co sprawiało, że eksportowane produkty były tańsze na światowym rynku. Przyjmując wspólną, straciły taką możliwość – czytamy w raporcie.

Te nagłówki i frazesy polityków prounijnych, zarówno z PiS, jak i PO, że jesteśmy największym beneficjentem unijnych funduszy to zwykła propaganda. W rzeczywistości największym beneficjentem Unii Europejskiej są Niemcy, choć próbuje się nam wmówić, że Berlin przekazuje nam niemal jałmużnę. #polityka #uniaeuropejska #niemcy #polska #politykamiedzynarodowa

19

Tusk sprowadza olbrzymie ilości imigrantów do Polski! Większe, niż PiS!

Rząd Tuska otworzył rynek pracy szerzej dla cudzoziemców niż PiS. Dane Ministerstwa Spraw Zagranicznych nie pozostawiają złudzeń. W pierwszej połowie 2025 roku Polska przyznała 56,9 tys. wiz pracowniczych imigrantom (nie licząc obywateli Ukrainy). W tym samym okresie 2023 roku, za rządów PiS, takich wiz było 30 tys. Oznacza to niemal podwojenie napływu cudzoziemców, zwłaszcza z Azji i Kaukazu. W 2024 roku padł rekord – 68 tys. wiz. Największe wzrosty odnotowano w Indiach, Turcji, Kazachstanie i Gruzji.

Za rządów Donalda Tuska odsetek wiz przyznawanych osobom spoza dwóch głównych kierunków migracji – Ukrainy i Białorusi – wzrósł z 19 do 33 proc. Zapowiedzi uszczelniania systemu, o których mówił wiceminister Duszczyk, w praktyce były słowami rzuconymi na wiatr.

Najlepszym wskaźnikiem rzeczywiście ukazującym liczbę imigrantów zarobkowych są dane z ZUS. Liczba cudzoziemców ubezpieczonych w ZUS osiągnęła rekordowy poziom 1,24 mln, z czego 2/3 to obywatele Ukrainy. Polska Tuska stała się krajem, który chętniej niż kiedykolwiek dopuszcza obcych pracowników do swojego rynku pracy, mimo że w debacie publicznej rząd próbuje odwrócić odpowiedzialność i zrzucać winę za migracyjną falę na poprzedników.

Fakty są jednak zgoła inne. Tak, jak PiS otworzył drzwi na masową imigrację, tak Donald Tusk nie tylko te drzwi dalej trzyma, ale jeszcze otworzył jeszcze okna. Warto wskazać, że wiz pracowniczych wydanych w I połowie 2024 roku koreluje z medialną falą przestępstw, których sprawcami byli imigranci. W naszym kraju zachodzą te same procesy, co w Zachodniej Europie, tylko na wyższym biegu. Konfederacja nie przerzuca się bezmyślnie frazesami, my chcemy zmian systemowych i prawnych, które ograniczą masową imigrację do Polski! #polityka #politykamiedzynarodowa #politykaspoleczna #polska #migracja #migranci #uniaeuropejska

14

Małe addendum do wpisu kolegi @kusanagi

http://lurker.land/post/nfk49ith9bsn

W Polsce ponad 2 mln kobiet są bezużytecznymi trutniami. Pamiętajcie o tym gdy płeć "lepsza" będzie wyśmiewać sebków harujących na magazynie podczas gdy ich jedyna aktywność będzie ograniczać się do chlania wińska, oglądania netflixa i żarcia chemicznego gówna z glovo. Nie wspomnę już o podstawowym obowiązku kobiety jakim jest macierzyństwo.

http://obserwatorgospodarczy.pl/2025/10/13/w-polsce-rekordowa-liczba-kobiet-nie-pracuje-nie-uczy-sie-i-nie-zajmuje-domem/

#kobiety #polska

14

Memcen mówi że trzeba ściągać Ukraińców i pomaga to robić! Super polityk, nie jak inni co tylko gadają 😆wmeritum.pl

Pan Memcen ukrainizował Polskę zanim to było modne. 😆 Na nagraniu Sławomir Mentzen mówi, że trzeba ściągać Ukraińców bo Polacy to lenie i nie chcą pracować 🤡. Przyznaje również, że współpracuje z firmami sprowadzającymi pracowników z Ukrainy:

Zdjęcie

http://x.com/RPolityczne/status/1977676614852075556

Obsługuję firmy, które przywożą właśnie Ukraińców do Polski.

To naprawdę to jest w tym momencie dobry biznes, bo jest bardzo duże zapotrzebowanie na pracowników z Ukrainy. I to nie dlatego, że oni zarabiają jakoś bardzo mało.

Oni zarabiają coraz więcej, często tyle co Polacy, tylko po prostu chcą pracować, a Polacy nie chcą pracować.

No a Ukraińcy chcą pracować i nie widzę powodu, żeby nie pracowali. Jak teraz na nich patrzę, to widzę siebie sprzed 10, 13 lat. Pojechałem w 2005 roku do Anglii, nie mając mieszkania zapewnionego, pracy zapewnionej. Chodziłem od punktu do punktu przez całą ulicę. W końcu znalazłem tą pracę. Jak trzeba było, to spałem gdzieś w parku.


Wywiadzie 27 lutego 2022 roku mówił:

Przede wszystkim polski rząd powinien dbać o polski interes. Tak się w tym momencie składa, że w trosce o polski interes należy wspierać Ukrainę


w październiku 2022 zdaniem Mentzena:

W naszym najlepiej pojętym interesie jest to, żeby Ukraińcy obronili się przed Rosją i należy im pomagać militarnie – dodał. Za wszelką cenę? – zapytał Rymanowski. Nie za wszelką cenę. Należy im wysyłać sprzęt, jeżeli jeszcze się go ma - powiedział.


Trzy lata później sytuacja na froncie jest niemal identyczna co do hektara. Rosyjskie wojska nadal atakują a Ukraina nadal się broni. Jednak obecnie prawda etapu Mentzena jest już odwrotna, teraz nie mamy żadnego interesu w tej wojnie a on zatrzyma ukrainizację - to miniaturka Tuska/Sikorskiego 🤡

http://wmeritum.pl/mentzen-ukrainie-pomagac-polska/386449

#konfederacja #mentzen #ukraina #ukrainizacjapolski #ukrainoza #ukraincy #polska #uchodzcy

9

Zdrajca Sikorski cieszy się z degradacji Polski w pozycji międzynarodowej

Jaką wszą żydowską trzeba być, żeby w języku Polskim cieszyć się z obniżenia wartości Polski w światowym rankingu:

Zdjęcie

Poniżej screeny z tego indeksu, wraz z poprzednim rokiem

2025:

Zdjęcie

2024:

Zdjęcie

Abstrahując od skurwysyństwa Sikorskiego i jego radości z obniżania pozycji naszego kraju, to dodam że jestem na 100% pewien, że coraz więcej państw będzie nakładać wizy na ten zdradzony, otumaniony naród i w ciągu 10 lat będziemy mieli wartość paszportu na poziomie Białorusi czy innego Libanu. A czemu? Podczas gdy kraje o mocnej pozycji międzynarodowej prowadzą silną politykę antyimigracyjną i podnoszą poziom życia swoich obywateli, stając się wiarygodnym partnerem i krajem godnym bezwarunkowego zapraszania do siebie ich obywateli, Polska przyjmuje bez żadnych zahamowań cały syf świata jaki do nas jest sprowadzany i wydaje paszporty a to ciapatym, a to agentom ruskim z obywatelstwem ukraińskim. Dodatkowo polska gospodarka jest wygaszana, więc i Polacy staną się cyganami świata, spieprzający gdzie popadnie za kromką chleba. A to że Sikorski to obcy agent nienawidzący Polaków to jasna sprawa, ale najgorsze że 60% Polaków zgadza się z wizją Polski i z chęcią odda Polskę, a najlepiej tego "głupiego sąsiada Polaka" za darmo, żeby tylko w CNN powiedzieli "Polish solidarity! Polish democracy is role model for all western lands". No ale nic moje pisanie nie zmieni. Ot tylko taka ciekawostka o dezinformacji jaką szerzy człowiek, który chce walczyć z dezinformacją.

#sikorski #zdrada #krajzkartonu #polska #dezinformacja #paszport

13

Kto ostatni ten gasi światło!

#heheszki #braun #polska

Gdzie można złożyć wniosek o referendum? 😜

23

Robią z PL śmietnik, wykupili i niszczyli gospodarkę np.Eteesy, zamykane cukrownie i podnoszenie produkcji u siebie, zalewają inżynierami i lekarzami a poliniaki mówią,że unia jest dobra.Pieniądze na łałstrostrady dajum! No,aby mogli was zalać odpadami i wozić swoje towary!

🤡🌍

Itd.itp.

#niemcy #eu #polska

16

Na twitterze afera, bo największy kablarz został podkablowany.

"Winę" na siebie bierze Paweł Rybicki, który wcześniej napisał tweeta do ambasadora USA.

Powiem szczerze, że ja nie wierzę w bajki że jakiś podrzędny dziennikarz-nonejm ma tak ogromny wpływ na decyzję Departamentu Stanu.

Krasnal został zapewnie tam nieźle prześwietlony przez amerykańskie służby i Amerykanie podjęły natychmiastową decyzję że ma z tamtąd wypierdalać w podskokach.

#usa #polska

15

Pedalarstwo to jednak stan umysłu. Dziś koleś omal nie wjechał rowerem w moją żonę z wózkiem z dzieckiem - żona szła przy krawędzi chodnika, z drugiej strony miał ze 2 metry szerokości chodnika. Pojechał przy krawędzi spychając żonę. Złapałem go i grzecznie pytam czemu nie jechał drugą stroną, ten zaczął się sadzić i dostał na pizdę. Jak na kozaka przystało, nagle konfident zaczął wzywać POLICJA POLICJA. Jeszcze ktoś się dziwi, że w Polsce ludzie nie mają dzieci? #polska #rowery

5

Wiecie dlaczego gardzę PiS-em? Za brak jaj w ważnych dla Polski sprawach.

Tutaj mamy propagandę zagranicznego konsorcjum, wymierzonego w naród Polski.

Można było to ukrócić jedną ustawą. Ale jak zwykle brakuje jaj.

Drugiej stronie jednak nie brakuje, skoro otwrcie chcą założyć Polakom knebel na ryj pod przykrywką "mowy nienawiści".

#polska

20

Miliardy z dywidend wypływają z Polski. Oto gdzie trafiają pieniądzebusinessinsider.com.pl

Polska gospodarka rozwija się dzięki inwestycjom, w dużej mierze tym przynoszonym z zagranicy wraz z technologiami. Jednak po wstępnej fazie, gdy już inwestycja okrzepnie, inwestorzy oczekują wypłat z zysków. Przygotowana przez Business Insidera mapa wypłat dywidend największych spółek w Polsce pokazuje przy okazji skalę przepływów finansowych z polskiej gospodarki za granicę.

http://businessinsider.com.pl/gospodarka/strumien-miliardow-dywidend-z-polskiej-gospodarki-oto-gdzie-trafiaja-pieniadze-mapa/2twp3p9?utm_term=autor_15&utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=businessinsider-page-post

#unia #polska #gospodarka

14

Europejski Bank Centralny: cyfrowe euro ma wejść, nawet wbrew demokracji!

Szefowa EBC Christine Lagarde nie pozostawiła złudzeń – cyfrowe euro ma nadejść, niezależnie od oporu społeczeństwa i polityków państw europejskich. Jej słowa, że demokracja spowalnia proces wdrożenia, wywołały burzę nie tylko w świecie finansów, ale przede wszystkim wśród obserwatorów debaty publicznej. Po raz pierwszy tak otwarcie padło z ust szefa EBC stwierdzenie, że problemem nie jest technologia, lecz demokracja.

Cyfrowe Euro miało wejść jeszcze w tym roku, ale prawdopodobnie nie wydarzy się to ze względu na "uciążliwą demokrację" - jak opisała do Lagarde. Swój atak na procesy demokratyczne szefowa EBC przeprowadziła podczas Czwartej Międzynarodowej Konferencji Polityki Pieniężnej Banku Finlandii. Ten sposób myślenia odsłania prawdziwą stawkę projektu centralnie emitowanej cyfrowej waluty (CBDC). Nie chodzi o wygodę płatności czy nowoczesność systemu finansowego. Cyfrowe euro może stać się fundamentem bezprecedensowego nadzoru nad obywatelami, gdzie każda transakcja będzie zapisana, a każda aktywność ekonomiczna – możliwa do przeanalizowania. Dlatego budzi opór, nawet wśród osób popierających kurs bezgotówkowosci.

Czy Parlament Europejski i państwa członkowskie pozwolą, by proces legislacyjny był traktowany jako formalność, a obywatele sprowadzeni do roli biernych użytkowników systemu? Czy my jako narodu Europy nie przyzwyczailiśmy czasem unijnych biurokratów do tego, że posłusznie wypełniamy wolę Komisji Europejskiej i jej armii urzędników, bez odpowiedniej kontroli demokratycznej? Przecież Unia Europejska nie jest demokratyczna, jest biurokratyczno-oligarchicznym tworem, w którym nawet deputowani do Parlamentu Europejskiego mają mniej do powiedzenia niż odgórnie wyznaczaniu komisarze.

Wypowiedź Lagarde działa jak sygnał alarmowy. Pokazuje, że cyfrowe euro nie jest neutralnym projektem technicznym – to polityczna decyzja o tym, kto będzie kontrolował obieg pieniądza i zakres swobody obywateli. To też pytanie o to, jak długo jeszcze pozwalać będziemy na urzędniczą dyktaturę z Brukseli. #uniaeuropejska #polska #polityka #politykamiedzynarodowa

15

ŻADNEJ WOJNY, GDZIE UPUSZCZĄ KREW POLAKOM!facebook.com

A mówię zobaczę co chłopak ma do powiedzenia.

No i co by o nim ostatnimi czasy nie mówili, to ma rację w tym co mówi i się z tym zgadzam!

"Żadnej wojny z nikogo!"

http://www.facebook.com/watch?v=2253982078373922

Zdjęcie

#Polska

#piotrkorczarowski

-------------------------------

#wojna

#upadlina

#ukraina

#rosja

#ruscy

5