WHO i wybuch nowej epidemii. „Rzadko spotykana, nie żyją już 42 osoby”nczas.info

Zdjęcie

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w czwartek o wybuchu w Afryce Zachodniej epidemii gorączki doliny Rift (RVF), rzadko spotykanej w tej części kontynentu choroby wirusowej. Dotychczas spowodowała ona śmierć 42 osób.

Od października WHO potwierdziła 404 przypadki w Mauretanii i Senegalu. Sytuacja jest szczególnie niepokojąca w tym pierwszym kraju, gdzie, według miejscowych służb medycznych, wskaźnik śmiertelności osiągnął 30 proc.

WHO ostrzegła, że choroba może szybko rozprzestrzenić się na sąsiednie kraje, jeśli działania zapobiegawcze zostaną opóźnione.

Informacje o wybuchu epidemii już zaniepokoiły Mali, którego zachodnia część sąsiaduje z dotkniętymi RVF terenami Senegalu i Mauretanii.

Dotychczas wirus RVF występował głównie we wschodniej części Afryki, najczęściej na Madagaskarze, w Tanzanii i Kenii, gdzie został po raz pierwszy zdiagnozowany w latach 30. XX w. Tegoroczne nietypowo obfite opady deszczu w Afryce Zachodniej stworzyły jednak doskonałe warunki dla komarów, które przenoszą wirusa na ludzi przez ukąszenie. Większość zakażeń u ludzi wynika z kontaktu z krwią lub narządami zakażonych zwierząt. Do tej pory nie udokumentowano przenoszenia RVF z człowieka na człowieka.

Wirus często prowadzi do ciężkiej choroby u zwierząt, podczas gdy u ludzi ma ona różny przebieg – od łagodnych objawów grypopodobnych po ciężką gorączkę krwotoczną, która może być śmiertelna.

Choć nie tak zabójczy jak malaria, w przeszłości wirus RVF odpowiadał za śmierć setek osób, np. w Egipcie w 1976 r., gdzie odnotowano około 200 tys. zakażeń i ponad 600 zgonów, i w Sudanie, w którym w 2007 r. zmarło 230 osób.

http://nczas.info/2025/11/06/who-i-wybuch-nowej-epidemii-rzadko-spotykana-nie-zyja-juz-42-osoby/

#who #plandemia

12

Francja. Kłótnia o szczepionki na Covid-19. Wezwanie do bojkotu „rozprzestrzenia się lotem błyskawicy”nczas.info

W wielu krajach rozpoczynają się kampanie szczepień przeciwko COVID-19 i grypie. We Francji ma to nastąpić 14 października, a apteki już mogą zamawiać szczepionki za pośrednictwem francuskiego portalu „zdrowia publicznego”. Jednak w mediach społecznościowych pojawiły się apele, aby farmaceuci nie zamawiali szczepionek.

Apele spotkały się z krytyką Krajowej Rady Zawodu Farmaceuty. „Władze ustawodawcze powierzyły nam ważne zadania w zakresie zdrowia publicznego, a konkretnie poprawę zasięgu szczepień ” – powiedziała Carine Wolf-Thal, przewodnicząca tego organu.

Jej zdaniem proponowanie bojkotu „stanowi jednak problem”. We Francji to sami farmaceuci dystrybuują szczepionki przeciwko COVID-19. Jeśli posłuchają apelu ograniczy to zasięg szczepień.

Dwa związki zawodowe reprezentujące branżę farmaceutyczną także krytykowały bojkot zamawiania szczepionek. Według nich są to „odosobnione działania” i „lokalne inicjatywy”.

Niektórzy jednak obawiają się, że wezwanie do bojkotu trafia na podatny grunt. Apteki są obecnie na rażone na spore straty dochodów z powodu zmniejszeniem możliwych rabatów na leki generyczne i dalszą planowaną obniżką cen tych leków.

W ubiegły czwartek ponad 85% aptek zamknęło swoje podwoje, a farmaceuci masowo wyszli na ulice, aby zaprotestować przeciwko spodziewanym stratom finansowym. Szczepionki mogą stać się przedmiotem tragów i okazją do zamanifestowania swoich nastrojów przez farmaceutów.

Federacja Farmaceutów (FSPF), związek zawodowy reprezentujący większość z nich, zaleca „nieangażowanie się w indywidualne działania, które mogłyby wpłynąć na opinię publiczną”. Prezes FSPF, Philippe Besset, mówi jednak, że to „sposób na wywieranie presji” w celu uzyskania uchylenia dekretu o obniżce marży na leki generyczne.

Wezwanie do bojkotu „rozprzestrzenia się lotem błyskawicy” – oświadczył z kolei Cyril Colombani, rzecznik Związku Zawodowego Farmaceutów (Uspo). Jego zdaniem „farmaceuci tracą rozum, a niektórzy zaczynają nawet mówić, że nie chcą już szczepić się nawet przeciwko grypie”. Awantura trwa

http://nczas.info/2025/09/24/klotnia-o-szczepionki-na-covid-19-wezwanie-do-bojkotu-rozprzestrzenia-sie-lotem-blyskawicy/

#francja #kaszel #kaszelek #plandemia #szczepienia #covid19 #grypa

9

Tragiczna prawda o polityce covidowej. Opublikowano raport. Liczby mrożą krew w żyłachnczas.info

Nowy raport, opublikowany przez jedną z czołowych kanadyjskich organizacji zajmujących się wolnościami konstytucyjnymi, pokazuje tragiczne skutki polityki covidowej prowadzonej w imię „walki z koronawirusem”. Dokument wskazuje na wzrost liczby niewyjaśnionych zgonów oraz potencjalnie zawyżone statystyki dotyczące śmiertelności z powodu COVID-19.

Raport zatytułowany „Kanada po covidzie: Wzrost liczby niewyjaśnionych zgonów” („Post-COVID Canada: The Rise of Unexplained Deaths”) został opublikowany 3 września. Autorzy dokumentu, opierając się na oficjalnych danych Statistics Canada (rządowy urząd statystyczny, odpowiednik polskiego GUS), sugerują, że tysiące Kanadyjczyków mogło umrzeć nie bezpośrednio z powodu wirusa, ale w wyniku wprowadzonych restrykcji i nakazów szczepień.

Kluczowe ustalenia raportu covidowego

Dokument przedstawia trzy główne wnioski. Po pierwsze, zauważono znaczny wzrost tzw. „nieoczekiwanych” lub „nadmiarowych” zgonów w 2022 roku, czyli w okresie, gdy większość obywateli była już zaszczepiona co najmniej jedną dawką preparatu mRNA. W 2020 roku odnotowano 14 950 takich zgonów, w 2021 – 13 510, a w 2022 roku liczba ta wzrosła do 31 370.

„Kanadyjczycy umierali w alarmującym tempie w latach 2020–2024. Chociaż urzędnicy i politycy twierdzą, że przyczyną był COVID-19, dane pokazują, że statystyki zgonów z powodu COVID-19 były zawyżone, a tysiące Kanadyjczyków zmarło z powodu lockdownów, nakazów szczepień i ich skutków ubocznych” – czytamy w raporcie.

Po drugie, autorzy wskazują, że liczba zgonów wzrosła po wprowadzeniu szczepionek. Do końca 2021 roku ponad 80% Kanadyjczyków było „w pełni zaszczepionych”, jednak w 2022 roku liczba zgonów przypisanych COVID-19 osiągnęła rekordowy poziom 19 906, co stanowi 22% wzrost w porównaniu z rokiem 2020.

Trzecim niepokojącym wnioskiem jest sugestia, że nawet 10 000 zgonów wśród seniorów w latach 2020–2021 mogło zostać „błędnie zaklasyfikowanych jako zgony z powodu COVID”. JCCF zauważa, że w tym okresie odnotowano spadek liczby zgonów z powodu innych chorób, takich jak schorzenia układu oddechowego, demencja czy choroba Parkinsona.

„Dane są jasne: zgony, które w innym przypadku przypisano by tym chorobom, zostały przypisane COVID” – czytamy w raporcie.

„Ten raport pokazuje, że Kanadyjczycy zostali poważnie wprowadzeni w błąd w sprawie COVID oraz bezpieczeństwa i skuteczności rządowych lockdownów i nakazów szczepień. Rządy nie tylko nie zdołały ochronić życia, ale także przyczyniły się do tysięcy zgonów, których można było uniknąć, swoimi politykami naruszającymi wolność” – podsumował Benjamin Klassen, koordynator ds. badań i edukacji w Justice Centre for Constitutional Freedoms (Centrum Sprawiedliwości dla Wolności Konstytucyjnych) oraz główny autor raportu.

http://nczas.info/2025/09/11/tragiczna-prawda-o-polityce-covidowej-opublikowano-raport-liczby-mroza-krew-w-zylach/

#szczepienia #covid19 #plandemia #nagle

12

Covid wrócił! Milion świeżych szczepionek już jedzie do Polskinczas.info

Zdjęcie

Mamy wzrost liczby zachorowań na COVID-19. Tegoroczne warianty u młodszych osób powodują objawy podobne do anginy. U starszych mogą wywołać zapalenie płuc – przekazał PAP główny inspektor sanitarny dr Paweł Grzesiowski. Do Polski jedzie milion dawek szczepionki. W drugiej połowie września będzie można zaszczepić się „za darmo”, czyli za pieniądze ukradzione nam wszystkim w podatkach.

– Preparatem Moderna, dzięki zakupowi szczepionek przez Ministerstwo Zdrowia oraz refundacji procedury z NFZ, będziemy mogli zaszczepić się nieodpłatnie, w ramach szczepień populacyjnych. Natomiast za zaszczepienie pozostałymi dopuszczonymi w Polsce typami szczepionek będziemy musieli zapłacić – wyjaśnił dr Paweł Grzesiowski.

Szczepionka Moderna w tej chwili jedzie do Polski. Jej dostawa do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych spodziewana jest pomiędzy 8 a 10 września. Potem będzie dystrybuowana za pośrednictwem Inspekcji Sanitarnej do punktów szczepień w aptekach i placówkach Podstawowej Opieki Zdrowotnej, gdzie będziemy mogli się nią zaszczepić.

W ramach wspólnego unijnego przetargu trafi do Polski ok. miliona dawek szczepionek firmy Moderna, z możliwością zwiększenia tej liczby.

Jak zaznaczył dr Grzesiowski, preparat Moderna, choć dostępny za darmo, nie jest jedynym, którym będziemy mogli się zaszczepić. – W zeszłym sezonie na zasadach komercyjnych w aptekach dostępna była szczepionka Pfizera. Podejrzewam, że w tym roku może być podobnie – wskazał.

Szef GIS dodał, że prawdopodobnie w tym sezonie nie będzie dostępna inna zarejestrowana w Polsce szczepionka białkowa – firmy Novavax. – Najwyraźniej producent koncentruje się na rynku amerykańskim, a nie europejskim, przez co nie złożył oferty w ramach europejskiego przetargu – ocenił Grzesiowski.

Rozmówca PAP przestrzegł przed zbliżającą się falą zachorowań na COVID-19, choć – jak zauważył – w tym roku aktywacja wirusa następuje później niż w zeszłym, bo wówczas mieliśmy z nią do czynienia już w lipcu.

– Z naszego monitoringu wynika, że w ostatnim tygodniu było prawie 5 tys. zgłoszeń COVID-19 od lekarzy rodzinnych. A wcześniej było to 1200-1300. Więc mamy ewidentny wzrost liczby zachorowań – podkreślił Grzesiowski. Dodał, że widać to także po liczbie wykonanych testów oraz po sytuacji w innych krajach europejskich.

Ekspert wyjaśnił, że w tym roku mamy do czynienia z dwoma nowymi podtypami wariantu omikron – NP i LP. U młodszych osób wywołują przede wszystkim silne zapalenie gardła z dużą bolesnością, nieco przypominające anginę. U starszych osób pojawiają się również przypadki z cięższym przebiegiem np. zapaleniem płuc.

– Dlatego tak istotne jest, żeby osoby powyżej 60. roku życia i z chorobami przewlekłymi zaszczepiły się w pierwszej kolejności – przekonywał szef GiS. Zaznaczył, że skład szczepionki, która będzie dostępna w Polsce, został zaktualizowany i uwzględnia nowe warianty.

O fałszowaniu i ukrywaniu wyników badań nad szczepionkami przez największe koncerny dr Grzesiowski jak zwykle zapomniał powiedzieć…

http://nczas.info/2025/09/06/gwaltu-rety-covid-wrocil-milion-swiezych-szczepionek-juz-jedzie-do-polski/

#grzesiowski #plandemia #klamcy #covid19 #szczempionki

21

Nowe, recenzowane badania nad szprycą. Preparat niebezpieczny, nieskuteczny i narusza prawo międzynarodowenczas.info

„Life Site News” poinformowało o nowych badaniach dostarczających „niepodważalnych” podstaw do „natychmiastowego wycofania szczepionek mRNA przeciwko COVID-19”. „Międzynarodowe dowody wskazują, że zastrzyki mRNA są niebezpieczne, nieskuteczne, zanieczyszczone i naruszają prawo międzynarodowe” – czytamy.

Czołowy ekspert ds. zagrożeń związanych ze szczepionkami mRNA Nicolas Hulscher, epidemiolog i administrator Fundacji McCullough poinformował o trzech nowych recenzowanych już badaniach, z czego dwa zostały już opublikowane. Stwierdził, że dostarczają one „niepodważalnych podstaw do natychmiastowego wycofania z rynku zastrzyków mRNA przeciwko COVID-19”.

– W ciągu ostatnich 48 godzin opublikowano dwa WAŻNE artykuły, które bezpośrednio bazują na naszym niedawnym przełomowym badaniu – powiedział McCullough.

– Wspólnie dowody międzynarodowe są spójne: zastrzyki mRNA są niebezpieczne, nieskuteczne, zanieczyszczone i naruszają prawo międzynarodowe – dodał.

Jedno z badań zatytułowane „Harms and Damages, a Non-Exhaustive Conclusion” (ang. Rany i szkody, wniosek niewyczerpujący) stwierdza, że szpryce na koronkę „zawierają elementy modyfikowane genetycznie, co narusza Konwencję o Broni Biologicznej”.

Badanie wykazało, że szczepionki przeciw COVID-19 miały szkodliwy wpływ na układ sercowo-naczyniowy, rozrodczy i odpornościowy. Wskazano na układ sercowo-naczyniowy i silny związek z zapaleniem mięśnia sercowego, zawałami serca, udarami mózgu i arytmiami. W kwestii układu rozrodczego potwierdzono wysoki wskaźnik poronień, martwych urodzeń i zgonów noworodków. Natomiast w sprawie układu odpornościowego stwierdzono załamanie charakteryzujące się reaktywacją wirusa, chorobami autoimmunologicznymi i przyspieszeniem rozwoju raka.

Drugie badanie to „Regulatory and Safety Assessment of COVID-19 mRNA-LNP Genetic Vaccines in Japan: Evidence for Revocation of Approval and Market Withdrawal” (ang. Ocena regulacyjna i bezpieczeństwa szczepionek genetycznych mRNA-LNP przeciw COVID-19 w Japonii: Dowody na cofnięcie zatwierdzenia i wycofanie z rynku). Stwierdzono w nim, że 103 miliony osób w Japonii otrzymało szprycę bez ogólnokrajowego dochodzenia w sprawie bezpieczeństwa ani długoterminowego monitorowania.

Naukowcy zgodnie oceniają, że preparaty na koronkę zostały błędnie sklasyfikowane jako „szczepionki”, a nie „produkty terapii genowej”. Pozwoliło im to ominąć surowsze normy regulacyjne.

„Nigdy nie przeprowadzono badań krytycznych” – stwierdzili autorzy badania, którzy udokumentowali naruszenia prawne i etyczne, w tym zatajanie szkód, zatajanie danych dotyczących śmiertelności oraz zgody wydane bez badań klinicznych.

Nowe, recenzowane badania potwierdzają wcześniejszy raport z początku roku sporządzony przez Hulschera, dr Mary Talley Bowden i dr. Petera McCullougha opublikowany w czasopiśmie „Science, Public Health Policy and the Law”. Stwierdzono w nim, że ryzyko związane ze szprycami na koronę „znacznie przewyższa teoretyczne korzyści”.

„Kampanie szczepień przeciwko COVID-19 na całym świecie nie spełniają podstawowych standardów bezpieczeństwa i skuteczności, co prowadzi do narastających dowodów na znaczną szkodliwość” – ocenili wówczas naukowcy.

Lifesitenews.com przypomina, że łączna liczba zgonów spowodowanych agresywnie promowanym preparatem na koronkę zgłoszonych do skorygowanych danych VAERS przekracza 589 tys. w USA i 17 milionów na świecie.

„Te trzy badania razem prowadzą do tego samego wniosku: natychmiastowe globalne wycofanie zastrzyków mRNA COVID-19 jest niezbędne, aby zapobiec dalszym stratom w ludziach” – napisał na X Hulscher.

„Nadszedł czas, aby stanąć po właściwej stronie historii – lub zostać zapamiętanym przez przyszłe pokolenia jako współwinny jednej z największych tragedii naszych czasów” – podsumował.

http://nczas.info/2025/09/01/nowe-recenzowane-badania-nad-szpryca-preparat-niebezpieczny-nieskuteczny-i-narusza-prawo-miedzynarodowe/

#plandemia #covid19 #szczepionka #szczepienia

16

#plandemia #koronaswirus

Der Onet przeszedł na stronę szurów antyszczepionkowych:

20

"Wielkopolski Inspektor Sanitarny nie zgodził się z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu wskazującym m. in., że komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego to nie źródło prawa (zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego SK 81/19 z 9 maja 2023 r.). Sprawa naszego Mandanta prowadzona była w oparciu o kalendarz szczepień przymusowych GIS.

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną inspektora sanitarnego w Poznaniu. `

Sprawy rodziców karnych grzywnami w oparciu o komunikat GIS (nadal są prowadzone), a powinny być umorzone z uwagi na zakwestionowanie tych regulacji przez TK i tym samym brak wymagalności obowiązku.

Są też w toku sprawy innych rodziców prowadzone w oparciu o inny akt prawny - nowe rozporządzenie Ministra Zdrowia zastępujące komunikat GIS (rozporządzenia z września 2023 r.) również powinny być umorzone. Minister Zdrowia "nie odrobił zadania domowego”. Nowe rozporządzenie jest również niezgodne z Konstytucją RP i to w wielu aspektach. Przykładowo, w zakresie formalnej poprawności - rozporządzenie zostało wydane z przekroczeniem delegacji ustawowej, gdyż nie przeprowadzono analizy danych epidemiologicznych dotyczących zachorowań, które uzasadniałby wprowadzenie obowiązku (art. 17 ust. 10 pkt 9 ustawy o zwalczaniu chorób zakaźnych). Dlatego oceniamy, że to kwestia czasu kiedy nowe rozporządzenie zostanie również zakwestionowane. Każdy komu wyegzekwowano grzywnę nałożoną na podstawie niekonstytucyjnego aktu prawnego będzie mógł domagać się wznowienia postępowania i jej zwrotu w oparciu o treść art. 145a kodeksu postępowania administracyjnego."

http://www.facebook.com/arkadiusz.tetela

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

#preparatweksperymentalnejfazie

#cowID19

#covid19

#plandemia

#szczepionki

#globalnyeksperymentcovid19

#zamordyzm

#zamordyzmsanitarny

18

Dr Norman Pieniążek wyjaśnia jak oszukiwano ludzi w sprawie "szczypawek na srowid http://www.facebook.com/reel/4114347968838503

#plandemia #covid19

15

Stany Zjednoczone znów MOCNO punktują WHO. W tle COVID-19nczas.info

Amerykański minister zdrowia Robert F. Kennedy jr. skrytykował we wtorek „dogorywającą” – jego zdaniem – Światową Organizację Zdrowia (WHO) i zapowiedział, że jego kraj nie przystąpi do przyjętego tego dnia porozumienia WHO o postępowaniu w razie pandemii.

Zdjęcie

Kennedy zaapelował o utworzenie nowych instytucji zdrowotnych. „Apeluję do ministrów zdrowia na świecie oraz do WHO, by potraktowali nasze wystąpienie jako dzwonek ostrzegawczy. Kontaktowaliśmy się już z podobnie myślącymi krajami i zachęcamy innych, by rozważyli pójście w nasze ślady” – powiedział Kennedy w nagraniu opublikowanym przez Fox News.

Odnosząc się do porozumienia WHO na temat pandemii, ocenił, że utrwali ono wszystkie dysfunkcje, które uwidoczniły się w reakcji Organizacji na „pandemię” Covid-19.

Jego zdaniem WHO „skapitulowało” wówczas przed Chinami, „lansując bajkę, że Covid pochodził od nietoperzy i łuskowców, a nie z finansowanych przez rząd chiński badań w laboratorium w Wuhan”. „USA dostarczały lwią część środków finansowych tej organizacji, a tymczasem inne kraje takie jak Chiny miały na jego działanie nadmierny wpływ w sposób sprzyjający ich interesom, a nie interesom ludności świata” – oznajmił.

20 stycznia, tuż po zaprzysiężeniu, prezydent Donald Trump podpisał rozporządzenie wykonawcze o wycofaniu Stanów Zjednoczonych z WHO, które ma wejść w życie 22 stycznia 2026 r. Trump zarzucił organizacji, że nie poradziła sobie z pandemią COVID-19 i nie radzi sobie z innymi kryzysami dotyczącymi zdrowia publicznego. Stwierdził też, że WHO domagało się od USA „nieuczciwych, uciążliwych płatności”, nieproporcjonalnych względem sum płaconych przez inne, duże kraje członkowskie, jak np. Chiny.

Według danych WHO, Stany Zjednoczone są największym sponsorem organizacji, odpowiadającym za 18 proc. jej funduszy. W latach 2022-2023 wpłaciły do jej budżetu ponad 1,2 mld dolarów; drugie w tym ujęciu są Niemcy z 856 mln USD. Druga największa gospodarka świata, Chiny, są w rankingu daleko w tyle z wkładem wynoszącym zaledwie nieco ponad 156 mln dolarów.

Decyzję USA o opuszczeniu WHO spowodowała wyrwę w budżecie tej organizacji. Dyrektor WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus oświadczył w poniedziałek na 78. kongresie tej ONZ-owskiej agendy w Genewie, że po ograniczeniu pomocy przez darczyńców brakuje funduszy na leczenie w 70 państwach.

http://nczas.info/2025/05/20/stany-zjednoczone-znow-mocno-punktuja-who-w-tle-covid-19/

#who #usa #plandemia #covid19

12

#plandemia #nwo

Wybory wyborami, a świat idzie do przodu.

8

Premier Słowacki o szczepionkach, plandemii ułaskawieniu mordercy fauciego

http://www.youtube.com/watch?v=n871k-20k4I

#plandemia #covid #dna #mordercy

9

#koronaparanoja #koronaswirus #plandemia

Dziś to wygląda jak fake primaaprylisowy, ale to było całkiem serio - no może poza tymi 2 tygodniami...

11

Węgry - Epidemia pryszczycy mogła zostać wywołana sztucznienczas.info

Węgierski rząd podejrzewa, że epidemia pryszczycy mogła zostać wywołana sztucznie. Eksperci mają wyjaśnić pochodzenie wirusa, który dziesiątkuje węgierskie bydło i trzodę chlewną.

W czasie czwartkowej konferencji prasowej szef kancelarii premiera Węgier Gergely Gulyas poinformował, że rozpoczęto dochodzenie w sprawie tego, w jaki sposób wirus wywołujący pryszczycę przedostał się na teren węgierskich hodowli.

Zdjęcie

W jego ocenie nie można wykluczyć, że patogen nie ma pochodzenia naturalnego, lecz został stworzony sztucznie. Dodał, że władze zwróciły się do ekspertów, laboratoriów oraz służb o zbadanie sprawy i dostarczenie informacji dotyczących pochodzenia wirusa.

W czasie konferencji prasowej Gulyas przyznał jednak, że na chwilę obecną władze nie mają żadnego dowodu, który mógłby potwierdzić, że rzeczywiście doszło do ataku epidemiologicznego. Czy tak właśnie było – to mają wyjaśnić śledczy i epidemiolodzy. Szef kancelarii premiera przypomniał również, że w ostatnich dniach nie odnotowano żadnych nowych przypadków zakażenia tą chorobą.

W wyniku wybuchu epidemii pryszczycy od marca konieczne było zabicie blisko 5 tys. sztuk zwierząt. Władze Węgier pozostają w stałym kontakcie z władzami Słowacji, gdzie również wykryto liczne ogniska choroby. W związku z zagrożeniem Austria zamknęła 23 przejścia graniczne z Węgrami i Słowacją, a na tych, które pozostały otwarte, prowadzone są szczegółowe kontrole oraz dezynfekcja wjeżdżających do tego kraju pojazdów.

http://nczas.info/2025/04/10/epidemia-pryszczycy-mogla-zostac-wywolana-sztucznie/

#wegry #plandemia #wirusy #nwo

10

– Pandemia koronawirusa może teraz wydawać się odległym wspomnieniem, przyćmionym przez konflikty oraz geopolityczne i gospodarcze zakłócenia. Ale następna pandemia nie będzie czekać, aż wszystko się uspokoi – obwieścił Ghebreyesus.


Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO

Jebany skurwysyn....

#plandemia

16