Przebadano ścieki. Grzesiowski wydał komunikat. „Niebezpieczny dla osób niezaszczepionych”nczas.info

W próbce ścieków komunalnych pobranej w Warszawie wykryto zmutowanego wirusa polio, który może być niebezpieczny dla osób niezaszczepionych – poinformował Główny Inspektor Sanitarny Paweł Grzesiowski.

Zdjęcie

Podkreślił, że wykrycie w listopadzie zmutowanego wirusa polio to „sytuacja alertowa”. „Nie znaczy to, że mamy zachorowania wśród ludzi. Mówimy tylko o tym, że pojawił się zmutowany wirus, który może być niebezpieczny dla osób niezaszczepionych” – zaznaczył na konferencji prasowej.

Dr n. med. Magdalena Wieczorek wyjaśniła, że wirus w próbce ścieków pobranej ze ścieków z prawobrzeżnej części Warszawy nie jest typowym wirusem szczepionkowym. „Przeszedł wiele mutacji, czyli przechodził z osoby na osobę. Nie jest więc szczepem osłabionym, wykorzystywanym w szczepionkach. To szczep, który może wywołać poliomyelitis (choroba Heinego – Medina, ostre zapalenie rogów przednich rdzenia kręgowego, nagminne porażenie dziecięce – red.)” – powiedziała PAP.

Wspólny komunikat w związku z wynikami badań próbek ścieków w Warszawie opublikowali: Główny Inspektor Sanitarny, krajowy konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych i krajowy konsultant w dziedzinie epidemiologii.

Podkreślono w nim, że nie istnieją skuteczne leki przeciw wirusowi poliomyelitis, leczenie jest wyłącznie objawowe. Zaznaczono, że aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się wirusa należy zapewnić co najmniej 95 proc. poziom zaszczepienia dzieci i młodzieży. Eksperci zaznaczają, że w 2023 r. stan zaszczepienia dzieci w trzecim roku życia wynosił w Polsce 86 proc.

„Apelujemy do personelu medycznego oraz rodziców i opiekunów dzieci, które nie zostały zaszczepione lub nie ukończyły pełnego cyklu szczepień przeciw poliomyelitis, o uzupełnienie brakujących szczepień” – podkreślono.

W związku z wynikami badań, Państwowa Inspekcja Sanitarna zdecydowała o poszerzeniu badań ścieków w Warszawie. Wzmożono też nadzór nad występowaniem ostrych porażeń wiotkich u dzieci do 15. r.ż., zaktualizowano stany magazynowe szczepionek przeciwko poliomyelitis, oszacowano grupę dzieci niezaszczepionych przeciwko polio na terenie Warszawy. Informacja o konieczności uzupełnienia szczepienia przeciwko polio została skierowana do podmiotów leczniczych. GIS poinformował, że do akcji informacyjnej o potrzebie uzupełnienia szczepień włączyły się szkoły.

W Polsce dwa ostatnie zachorowania wywołane tzw. dzikim wirusem poliomyelitis odnotowano w 1982 i 1984 r. Jednak ze względu na występowanie przypadków tej choroby w Azji i Afryce prowadzony jest ciągły nadzór nad przypadkami porażeń wiotkich oraz badania ścieków komunalnych.

Do zakażenia wirusem wywołującym polio dochodzi głównie drogą pokarmową i kropelkową przez bliską styczność z zakażonym człowiekiem, a także przez przedmioty skażone wirusem, który znajduje się w wydzielinach z gardła lub kale, przez żywność lub wodę zanieczyszczoną ściekami. Zakażenia poliowirusami mogą powodować gorączkę, bóle głowy, objawy żołądkowo-jelitowe, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, a także ciężkie zachorowania porażenne (poliomyelitis). Porażenia obejmują poszczególne grupy mięśni kończyn lub tułowia. Niedowłady są zwykle trwałe. U 10 proc. osób choroba kończy się śmiercią. Zakażenia mogą być też bezobjawowe.

W Polsce szczepienia przeciwko poliomyelitis są obowiązkowe. Wykonuje się je w 3-4 i 5-6 miesiącach życia; uzupełniająco w 16-18 miesiącu życia. Dawka przypominająca przypada w 6. roku życia.

http://nczas.info/2024/11/18/przebadano-scieki-grzesiowski-wydal-komunikat-niebezpieczny-dla-osob-niezaszczepionych/

#frankenstein #plandemia #covid19 #grzesiowski #szczepienia #szczepionki

19

Granda w biały dzień. Covidowy cyrk w ministerstwie zdrowia. Sejmowa komisja wyraziła zgodęnczas.info

31 sierpnia 25 mln dawek covidowej szczepionki, za które z kieszeni polskich podatników władze warszawskie wydały 2,5 mld zł, straciły ważność. Niecały miesiąc później Komisja Finansów Publicznych zgodziła się na przesunięcie w tym roku ponad 117 mln zł, które miały być przeznaczone na finansowanie technologii, na zakup szczepionek przeciwko HPV i COVID-19.

Przypomnijmy, że 31 sierpnia straciły ważność szczepionki przeciw COVID-19, których w Polsce zalegało ponad 25 mln, a ich wartość sięgała 2,5 mld zł. „Utylizacja 25 mln dawek jest równoznaczna ze zmarnowaniem ok. 2,5 mld zł. Być może koszty niewykorzystanych covidowych szczepionek będą jeszcze wyższe” – podawał branżowy portal rynekzdrowia.pl.

Na początku września minister zdrowia Izabela Leszczyna zapowiedziała, że planuje odkupienie szczepionek na COVID-19 od Łotwy, by aktualne szczepionki były dostępne w Polsce już we wrześniu.

– Jestem w kontakcie z ministrem zdrowia jednego z krajów unijnych, chodzi o Łotwę, i kupimy szczepionki, i te szczepionki dostaniemy, tak żeby we wrześniu już były – powiedziała.

27 września sejmowa Komisja Finansów Publicznych pozytywnie zaopiniowała wniosek ministra zdrowia, który miał na celu przesunięcie części środków z Funduszu Medycznego na inne niż zaplanowane wcześniej na 2024 r. pozycje.

Komisja zgodziła się na zmniejszenie o 50 mln zł środków na finansowanie tzw. współczynników korygujących dotyczących świadczeń z zakresu podstawowej opieki medycznej na profilaktykę.

Ministerstwo Zdrowia wnioskowało również o zgodę na przesunięcie środków w ramach subfunduszu terapeutyczno-innowacyjnego w kwocie 117 mln 849 tys. zł. Pieniądze z tej puli miały być przeznaczone na finansowanie technologii o wysokiej wartości klinicznej.

Teraz te pieniądze mają posłużyć na sfinansowanie zakupu dwóch szczepionek. Zmiany w planie Funduszu Medycznego na 2024 r. zaakceptował również wcześniej minister finansów. Jak przekazał posłom wiceminister zdrowia Marek Kos dotychczasowe środki zabezpieczone na ten cel okazały się niewystarczające.

http://nczas.info/2024/09/27/granda-w-bialy-dzien-covidowy-cyrk-w-ministerstwie-zdrowia-sejmowa-komisja-wyrazila-zgode/

#lewackalogika #walcovidowy #usmiechnietapolska #plandemia #szczepionki

9

#plandemia #ostatniaprosta #szczepimysie

Szczepiliśmy się kolejnymi dawkami 1-2 dawkowej szczepionki - dla siebie, dla sąsiada, babci, dziadka, by wrócić do normlanlości ale nadchodziły coraz groźniejsze, kolejne fale koronawirusa. Nie było nadzieji i eksperci byli zgodni, że świat stary już nie wróci, kontakty będą tylko on-line bo do rodziny można z odwiedzinami przywieźć śmierć. Im szybciej mieliśmy się z tym pogodzić tym lepiej dla nas... aż tu nagle Putin zakończył pandemię i przyjeliśmy pod dachy nie szczepionych, bez kwarantanny a nawet testowania Ukraińców i covid się skończył. Walka z suszą skończyła się powodzią - ciekawe czy planeta też przestanie się w końcu palić?

23

Lukrecje i Lurki.

I mnie dopadł zdradziecki, siejący zagładę ludzkości świruś. Pewnie dlatego, że się nie szczepiłem Temp 39,6 trochę mnie łamie ale nie wiele, no i trochę katar.

Może przeżyję? ma ktoś boostera na sell?

#plandemia #wirus

9

Małpia ospa. WHO zatwierdziła szczepionkę.nczas.info

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zatwierdziła w piątek szczepionkę na małpią ospę firmy Bavarian Nordic i uznała, że preparat ten jest bezpieczny oraz skuteczny. Jak oznajmił dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus, jest to istotny krok w walce z tą chorobą.

Zaaprobowanie nowej szczepionki oznacza, że została ona wpisana na listę referencyjną; mogą z niej korzystać kraje, które nie mają możliwości finansowych i technicznych, aby przeprowadzić naukowe testy takich preparatów.

Zdjęcie

Małpia ospa rozprzestrzenia się od pewnego czasu w Afryce. Najbardziej dotknięta epidemią jest Demokratyczna Republika Konga, w której, według danych z 28 lipca, odnotowano 37,5 tys. zachorowań i 1451 zgonów. Według afrykańskiego centrum prewencji chorób zakaźnych (CDC) przypadki zakażeń potwierdzono w 15 krajach Afryki.

Pierwsza kampania szczepień, z użyciem 265 tys. dawek szczepionki Bavarian Nordic, odbędzie się w DRK i jest zaplanowana na początek października.

Małpia ospa jest infekcją zakaźną powodującą wysypkę i objawy podobne do grypy. Zazwyczaj przebieg choroby jest niegroźny, ale może w niektórych przypadkach prowadzić do śmierci.

http://nczas.info/2024/09/13/malpia-ospa-who-zatwierdzila-szczepionke-w-stu-procentach-bezpieczna-i-skuteczna/

#szczepionki #who #plandemia

6

Burza po awanturze w Polsat News. „Pandemia ma swoje dogmaty, za które wyznawcy są gotowi oddać życie” [VIDEO]nczas.info

Nie milkną echa starcia pomiędzy posłem Romanem Fritzem z Konfederacji Korony Polskiej a Agnieszką Gozdyrą, dziennikarką Polsat News. W programie „Debata dnia” powrócono do tematu ogłoszonej pandemii koronawirusa.

Fritz przypomniał, że „wprowadzono przepisy ad hoc, jakieś tam rozporządzenia ministra zdrowia, czy wręcz komunikaty z konferencji prasowych ministra zdrowia. I to wszystko, to psucie prawa, to postępowanie wbrew prawu sprawiło, że finalnie dokonano masę nadużyć”.

– Proszę Państwa, w Szwecji tego nie robiono i jakoś ludzie lepiej przeżyli tą tzw. pandemonię, a u nas umarło… – mówił poseł Konfederacji, ale natychmiast przerwała mu prowadząca.

Chwilę później Gozdyra tłumaczyła, że „inaczej sobie z tym radziła słabo zaludniona Skandynawia, a widzieliśmy przerażające obrazy z Włoch…”. – To była manipulacja – wtrącił Fritz, a dopiero wówczas dziennikarka dokończyła, że „…masowo wywożono furgonetkami zwłoki”.

– Co było manipulacją? – zapytała Fritza. – Pokazywano obrazki z uchodźcami sprzed lat na Lampedusie, a nie trumny w Bergamo, to była manipulacja… – wskazywał poseł.

– Chce pan powiedzieć, że te obrazy z Bergamo to były nieprawdziwe obrazy, że tam nie umierali? Chce pan teraz to opowiadać tutaj? – żachnęła się prowadząca.

– Większość rzeczy była rzeczywiście nieprawdziwa i to można było dowodzić… – próbował zabrać głos poseł. – Wie pan co? Chce panu powiedzieć, że jako parlamentarzyście nie godzi się panu mówić takich rzeczy – grzmiała Gozdyra.

Po programie gorąca dyskusja przeniosła się do sieci. „To, ile razy zostałam nazwana tu „ku*wą“ przez zwolenników posła Romana Fritza po jego występie w #debatadnia, pominę – to świadczy wyłącznie o tych „mężczyznach“. Wozy, wywożące ciała zmarłych, były faktem. W moim programie nie będzie miejsca na dezinformację” – podkreśliła Gozdyra.

„Szanowna Pani Redaktor, ja zawsze wyrażam się o Pani z szacunkiem i sympatią. Proszę pytać moich bliskich – zapewne potwierdzą. Przepraszam oczywiście za ludzi bez kultury, nie mam na to wpływu. Chamstwo jest często po prostu nieuleczalne. Serdecznie Panią pozdrawiam, dziękuję za zaproszenie do programu i pomimo wszystko życzę udanego wieczoru!” – odpisał Fritz.

Dziennikarka Polsat News jednak tak szybko nie odpuściła. „Miło, sympatycznie, a nawet z Bogiem na ustach, podważył Pan śmierć tysięcy osób, a obrazy wywożonych ciał zmarłych określił jako nieprawdziwe. Owszem, partie mają wpływ na swój elektorat. To wyborca Konfederacji-antyszczepionkowiec został skazany ponad rok temu za grożenie mi zgoleniem głowy. Dobrej nocy Panu życzę” – grzmiała dalej.

„Obrazy »trumien z Bergamo« pochodziły z Lampedusy AD 2013. Nic na to nie poradzę. Jeszcze raz Panią Redaktor przepraszam za chamskie wypowiedzi w sieci – już konkretnie zaapelowałem na moim profilu o zaniechanie tego typu postaw” – odpowiedział polityk Konfederacji, na co Gozdyra odpisała krótko: „Ja mówiłam o CIĘŻARÓWKACH, wywożących zwłoki. I, wybaczy Pan, mam dość”.

Do dyskusji włączyły się też inne osoby. Dr Piotr Witczak wskazał, że „fakty i dane naukowe wskazują dobitnie, że główna przyczyną nadmiarowych zgonów w okresie pandemii covid był lockdown/izolacja i ograniczenia w dostepie do ochrony zdrowia oraz zmiana algorytmu leczenia chorób grypopodobnych, bo test wyszedł pozytywny”.

„Ma Pani fatalny research jak na dziennikarkę. Niech Pani dokładnie sprawdzi, co było przyczyną wozów wywożących ciała (m. in. zupełnie niepotrzebny lockdown i zamknięcie zakładów pogrzebowych, ucieczka opiekunek starszych ludzi ze względu na lockdown i w związku z brakiem opiekunek wysyłanie straszych ludzi do szpitali, gdzie niepotrzebnie podłączano ich pod respirator i podawano midazolam). Dlaczego wywożono zmarłych tylko w Lombardii, a nie w innych rejonach Włoch? Takie pytania powinna sobie postawić rzetelna dziennikarka. Czy wie Pani jaka jest różnica między inwazyjną i nieinwazyjną wentylacją pacjentów i jakie są tego skutki?” – to z kolei wpis Fundacji Ordo Medicus.

„Pandemia ma swoje dogmaty, za które wyznawcy są gotowi oddać życie. »Słabo zaludniona Skandynawia« ze Sztokholmem o większej gęstości zaludnienia niż Warszawa, no i nieśmiertelne ciężarówki z Bergamo” – zauważył natomiast dr Paweł Basiukiewicz.

http://nczas.info/2024/08/23/burza-po-awanturze-w-polsat-news-pandemia-ma-swoje-dogmaty-za-ktore-wyznawcy-sa-gotowi-oddac-zycie-video/

#plandemia

5

Wiceminister zdrowia zapowiada szczyt fali i zakup szczepionek. „Nie wstydźmy się maseczek” [VIDEO]nczas.info

Wzrost zakażeń COVID-19, który w tym roku obserwujemy w lipcu i sierpniu, świadczy o tym, że szczyt zachorowań będzie wcześniej, około połowy października – powiedział w środę wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny.

Konieczny zaznaczył na antenie PR24, że tegoroczny przebieg COVID-19 różni się od tego sprzed roku, czy dwóch lat. Jego zdaniem jest to „lekko niepokojące”.

– Choroba przyspieszyła, jeśli chodzi o czas (…). Wzrost zakażeń, który obserwujemy w lipcu i sierpniu, świadczy o tym, że szczyt zachorowań będzie wcześniej, około połowy października – twierdził.

Jego zdaniem to świadczy o tym, że wirus staje się „mało sezonowy”. – Przyzwyczailiśmy się do tego, że latem jest spokojniej i wirus jest mniej niebezpieczny. Otóż to się zmienia. Zmienia się ze względu na zmienioną zjadliwość wirusa i to, że czas od zaszczepienia jest coraz dłuższy, coraz mniej osób się szczepi. I wiele osób, które były odporne utraciły odporność – utrzymywał.

Wiceszef MZ przekazał, że drugą, ważną rzeczą jest pojawiające się zapalenie płuc. – Nie są one tak częste i ciężkie jak były, ale są to zapalenia prawdziwe, których nie obserwowaliśmy przez ostatni rok i wcześniej – dodał wiceminister.

Zastrzegł, że jest za wcześnie, żeby mówić o wprowadzaniu obostrzeń. Zaznaczył jednak, że jeżeli ktoś czuje się chory, to powinien się izolować, a także zakładać maseczkę. – Nie wstydźmy się maseczek – powiedział.\

Poinformował, że jeśli pojawią się jakieś obostrzenia, to najwcześniej w placówkach ochrony zdrowia. – Obserwujemy sytuację – zapewnił. Ministerialny zespół ma się zebrać na początku września i – jak dodał – wtedy przeanalizowane zostaną sierpniowe dane. – Ile śladów wirusa jest w ściekach, ile zachorowań, ile sprzedanych testów w aptekach – wyjaśnił Konieczny.

– Być może będzie inne raportowanie. Apteczny test zostanie, bo jest bardzo rozpowszechniony i dobry. Mamy w tej chwili wykonywany test na trzy choroby (grypę A/B+COVID-19/RSV – PAP). Zastanawiamy się czy może wprowadzimy to, że żeby test zlecony przez lekarza był rozliczony, po wpisaniu wyniku w tych trzech zakresach. Chcemy mieć więcej danych – powiedział Konieczny.

Wiceszef resortu zdrowia na antenie TVP Info przyznał natomiast, że rząd już szykuje się do zakupu kolejnych dawek szprycy. Prawdopodobny termin tego przedsięwzięcia to – zupełnym przypadkiem – październik.

– Zakupy się toczą, proces zakupowy się toczy. Szczepionki zostały niedawno opracowane, niedawno przekazane do badań. Nie wszystkie zresztą, bo to jest proces również, który się odbywa w ramach Unii Europejskiej i dwie firmy, które przekazały dokumentację dotyczącą szczepionek, zostały wezwane do uzupełnienia tej dokumentacji, czyli ten proces się toczy i spodziewamy się zakupów szczepionek w październiku – zapowiedział Konieczny.

Pytany, czy wiadomo, jakiej firmy będą to szczepionki, wiceminister odparł, że nie. – Na razie nie chcę powiedzieć. Są to te same firmy, które zajmują się szczepionkami, które pewnie są powszechnie znane, ich nazwy, nazwy firm. Ale pewnie będzie przetarg, będą składane… – mówił.

– A w jakiej ilości będziemy kupować szczepionki? – pytała prowadząca.

– Prawdopodobnie kupimy tych szczepionek w ilości około miliona sztuk. Też tego nie chcę dokładnie mówić, ponieważ to będzie uzależnione również od cen, od całego przebiegu, ale można powiedzieć, że taki zakup zakładamy jako niezbędny – tą ilość – i pewnie taki zakup zostanie dokonany – odparł.

W codziennym raporcie resortu zdrowia wzrost liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2 widoczny jest od początku lipca, kiedy dziennie przybywało ok. 60 przypadków zakażenia. Pod koniec lipca było ponad 200 przypadków. W sierpniu liczby te się podwoiły – do ponad 400 dziennie, a 13 sierpnia nastąpił kolejny gwałtowny skok – do 820 nowych zakażeń i w sumie 1189 wszystkich aktualnych przypadków zakażenia odnotowanych w systemie.

Są to jednak liczby dotyczące wyłącznie testów zleconych w szpitalach i przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Nie ma rejestru, który gromadziłby wyniki testów kupowanych przez pacjentów w aptekach i przeprowadzanych przez nich na własną rękę.

http://nczas.info/2024/08/21/wiceminister-zdrowia-zapowiada-szczyt-fali-i-zakup-szczepionek-nie-wstydzmy-sie-maseczek-video/\

#plandemia #covid19 #szczepienia #maseczki

13

Zmarła była szefowa YouTube - Susan Wojcicki



Zdjęcie

Susan Wojcicki znana była ze swojej cenzorskiej postawy wobec osób mających odmienne zdanie na temat zastrzyków mRNA oraz "pandemii" Covid19.

W lutym 2024 zmarł jej dziewiętnastoletni syn, jak podano - z powodu przedawkowania narkotyków.

Steven Todd Kirsch jest amerykańskim przedsiębiorcą. Założył kilka firm i był jedną z dwóch osób, które samodzielnie wynalazły pierwszą wersję myszy optycznej. Kirsch był zarówno filantropijnym zwolennikiem badań medycznych, jak i promotorem "dezinformacji" na temat szczepionek przeciwko Covid-19.

Steve Kirsch to amerykański przedsiębiorca i filantrop, znany przede wszystkim ze swojej działalności w dziedzinie technologii oraz filantropii. Odnosił sukcesy w tworzeniu innowacyjnych firm, jak i zaangażowanie w różnorodne inicjatywy społeczne.

Inicjatywy biznesowe

Infoseek: Kirsch jest najbardziej znany jako założyciel Infoseek, jednej z pierwszych wyszukiwarek internetowych. Firma została założona w 1994 roku i była jednym z pionierów w dziedzinie indeksowania stron internetowych. W 1999 roku Infoseek zostało przejęte przez Walt Disney Company, co było jednym z istotnych wydarzeń w historii rozwoju internetu.

Mouse Systems: W latach 80. Kirsch założył firmę Mouse Systems, która produkowała jeden z pierwszych optycznych myszy komputerowych. Technologia ta była innowacyjnym rozwiązaniem, które wprowadziło nowy standard w nawigacji komputerowej.

Frame Technology Corporation: Kolejnym istotnym przedsięwzięciem Kirscha było założenie Frame Technology, firmy odpowiedzialnej za tworzenie oprogramowania do edycji dokumentów. Firma ta również osiągnęła sukces na rynku i została później przejęta przez Adobe Systems.

Inicjatywy filantropijne i społeczne

COVID-19 Early Treatment Fund (CETF): W czasie pandemii COVID-19, Steve Kirsch zaangażował się w poszukiwanie skutecznych metod leczenia tej choroby. Założył fundusz CETF, który miał na celu finansowanie badań nad terapiami, które mogłyby pomóc w leczeniu COVID-19 na wczesnym etapie. Fundusz ten wsparł wiele badań klinicznych, chociaż niektóre z jego propozycji, takie jak użycie ivermectin, były kontrowersyjne i spotkały się z krytyką.

Inicjatywy związane z bezpieczeństwem szczepionek: W ostatnich latach Kirsch stał się postacią kontrowersyjną z powodu swoich wypowiedzi dotyczących bezpieczeństwa szczepionek na COVID-19. Choć początkowo wspierał wysiłki związane z walką z pandemią, z czasem zaczął publicznie kwestionować skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek, co spotkało się z ostrą krytyką ze strony społeczności naukowej.

Fundacja filantropijna Steve’a i Michelle Kirsch: Steve Kirsch jest również aktywnym filantropem, działającym na rzecz różnych inicjatyw charytatywnych poprzez swoją fundację. Fundacja wspiera projekty związane z badaniami naukowymi, zdrowiem publicznym oraz walką z biedą.

Wszelkie sugestie, że przyczyną śmierci kogokolwiek z rodziny Wojcicki były szczepienia - są nieuprawnione i noszą znamiona złośliwej manipulacji.

Zdjęcie

#smiercposzczepionce #susanwojcicki #szczepieniacovid #stevekirsh #smierc2024 #youtube #covid19 #mrna #plandemia #cenzurayoutube

6

#covid #plandemia #koronawirus

Okazuje się, że podstępny wirus nie tylko jest bezobajwowy, ale też potrafi oszukiwać testy na covida. ZGINIEMY! Jak z taką pandemia walczyć??????

21

Znany koncern wypuszcza nową szczepionkę. „W razie ewentualnej epidemii”nczas.info

Amerykańska firma Moderna prowadzi zaawansowane badania na szczepionką przeciwko ptasiej grypie w technologii mRNA. Prace te wspiera finansowo rząd USA. Wyniki badań klinicznych mają być znane jesienią 2024 r.

Zdjęcie

Moderna świetnie zarobiła na covidowych szczepionkach mRNA, więc teraz próbuje kolejnego preparatu w tej technologii.

Badania kliniczne na szczepionką przeciwko ptasiej grypie H5N1 rozpoczęto w tej firmie w 2023 r. Podjęto je ze względu na coraz częstsze przypadki ptasiej grypy wśród ptactwa i bydła hodowlanego. Zakażenie to sporadycznie przenoszone jest też na ludzi, którzy mieli kontakt z zakażonymi zwierzętami. Nic na razie nie wskazuje jednak na to, że choroba może być przenoszona także między ludźmi.

Jak informuje BBC News, rząd USA chce, by w razie ewentualnej epidemii ptasiej grypy jak najszybciej była dostępna szczepionka przeciwko tej infekcji. US Biomedical Advanced Research and Development Authority przeznaczył dotacje w wysokości 176 mln dolarów na końcową fazę badań klinicznych nad tym preparatem.

Wirus ptasiej grypy wciąż mutuje i może powstawać wariant atakujący ludzi i przenoszony między nimi. W Teksasie w USA stwierdzono w 2024 r. pierwszy przypadek zakażenia ptasią grypą od zainfekowanych krów mlecznych. Był to pierwszy przypadek przeniesienia wirusa H5N1 między człowiekiem a innym ssakiem. Zakażona osoba przeszła jednak chorobę bardzo łagodnie – cierpiała jedynie na zapalenie spojówek, przyjmowała leki przeciwwirusowe i powróciła do zdrowia.

Amerykańskie Centrum Prewencji i Kontroli Chorób (CDC) zapewnia, że wirus ptasiej grypy może mieć przebieg łagodny, powodując jedynie zakażenie górnych dróg oddechowych oraz zapalenie spojówek. Potrafi jednak wywołać zagrażające życiu zapalenie płuc.

Ptasia grypa H5N1 pojawiła się już w 1996 r. w Chinach, ale przez wiele lat występowała jedynie sporadycznie, najczęściej jesienią, po czym znikała. Sytuacja zmieniła się w 2020 r., gdy zaczęła się ona nasilać wśród ptactwa dzikiego, jak i hodowlanego, a potem przenosić na inne gatunki zwierząt – krowy oraz kozy.

Jak poinformowała Wenqing Zhang, kierująca programem ds. grypy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), od tego czasu wykrywane są coraz częstsze transmisje międzygatunkowe wirusa grypy H5N1 – z ptactwa na krowy, między krowami, oraz z krów na ptaki.

Patogen ten wykryto nawet w mleku krowim i to z wysoką koncentracją. Wciąż przenosi się na kolejne hodowle bydła w USA w poszczególnych stanach. Według Wenqing Zhang świadczy to o tym, że wirus H5N1 coraz bardziej się rozprzestrzenia wśród ssaków.

CDC zapewnia, że mimo wysokiej śmiertelności ryzyko zarażenia ptasią grypą jest nadal niskie. Niepokojące jest jednak stale rozprzestrzeniania się tej infekcji. Stąd zaawansowane prace nad szczepionką przeciwko ptasiej grypie. Technologia mRNA ma tę zaletę, że pozwala szybciej niż tradycyjną metodą wyprodukować dużą liczbę szczepionek.

http://nczas.info/2024/07/05/znany-koncern-wypuszcza-nowa-szczepionke-w-razie-ewentualnej-epidemii/

#plandemia #szczepmysiedupami

14

Petycja o odwołanie dr Grzesiowskiego. Skalik mocno w Sejmie: terror sanitarny, lobbysta karteli farmaceutycznychnczas.info

W sieci została opublikowana petycja do ministra zdrowia Izabeli Leszczyny o odwołanie niedawno powołanego na funkcję głównego inspektora sanitarnego dr Pawła Grzesiowskiego. O inicjatywie mówił w Sejmie poseł Konfederacji Włodzimierz Skalik.

17 czerwca 2024 roku Grzesiowski został powołany przez premiera Donalda Tuska, na wniosek minister zdrowia, na stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego. To dość kontrowersyjna decyzja, biorąc pod uwagę postawę Grzesiowskiego w trakcie ogłoszonej pandemii koronawirusa.

Na stronie petycjeonline.com opublikowano petycję o odwołanie Grzesiowskiego. Mówił o tym w Sejmie Włodzimierz Skalik z Konfederacja Korony Polskiej, partii współtworzącej Konfederację Wolność i Niepodległość.

Zdaniem posła dr Grzesiowski w ogóle nie powinien trafić na takie stanowisko. – Dr Grzesiowski znany jest z tego, że siał wśród Polaków strach, np. w lutym 2022 r. prognozował, że kolejna fala pandemii spowoduje w Polsce miliony zgonów na COVID-19. Aktywnie działał na rzecz wprowadzenia w Polsce terroru sanitarnego, zamykania służby zdrowia i gospodarki, zamykania w domach, w domowych aresztach milionów Polaków. Bezprawnie wpływał na ograniczanie praw i wolności obywatelskich – mówił.

– Był zwolennikiem przymusowego szczepienia całych rzesz nauczycieli, medyków. Był za tym, by wprowadzono COVID-owe paszporty. Jako wykładowca otrzymywał honoraria za wykłady, warsztaty i spotkania naukowe od firm farmaceutycznych Baxter, GSK, Novartis, Aventis, Pfizer i Solvay. Dr Grzesiowski przewodniczył Radzie Fundacji Zdrowa Planeta założonej przez koncern farmaceutyczny Solvay – kontynuował.

– Zwalczał niezależnych i odważnych lekarzy. Przykładem niech będzie dr Zbigniew Martyka. To budzi uzasadnione obawy o jego bezstronność i niezależność w podejmowaniu kluczowych decyzji dotyczących polityki zdrowotnej. Jak widać, dr Grzesiowski świetnie odnajduje się jako lobbysta karteli farmaceutycznych zarówno pod rządami PiS, jak i PO. Precz z dr Grzesiowskim – zakończył Skalik.

http://nczas.info/2024/06/28/petycja-o-odwolanie-dr-grzesiowskiego-skalik-mocno-w-sejmie-terror-sanitarny-lobbysta-karteli-farmaceutycznych/

#plandemia #zamordyzm #judasz

20

Na Słowacji nie było pandemii - twierdzi Peter Kotlár, pełnomocnik rządu ds. rozliczania walki z pandemiąsueddeutsche.de

Słowacja:

„Pandemii nie było“

24 czerwca 2024, 17:00

Czas czytania: 2 min

Zdjęcie

Do takiego wniosku doszedł pełnomocnik rządu Słowacji ds. badania zarządzania kryzysem związanym z koronawirusem. Tym samym naraża swoje państwo na utratę reputacji w WHO.

Autor: Viktoria Großmann, Warszawa

45-letni lekarz sportowy i ortopeda Peter Kotlár miał przedstawić raport z dotychczasowych badań nad zarządzaniem pandemią koronawirusa na Słowacji. Został do tego wyznaczony przez rząd premiera Roberta Fico, który sprawuje władzę od października. Pandemia miała miejsce za rządów jego poprzedników w latach 2020-2023. Chodziło więc o to, czy wszystkie działania były właściwe, czy środki były prawidłowo wykorzystane i jakie wnioski można wyciągnąć na przyszłość.

Jednak Kotlár stwierdził: Pandemii nie było. „Istnieje wyraźny dowód na to, że w kontekście tego, co oznacza pandemia, uwzględniając wskaźniki zachorowań i inne mierzalne parametry, na Słowacji nie było pandemii.” Oświadczył to w zeszłym tygodniu na posiedzeniu komisji zdrowia Rady Narodowej, słowackiego parlamentu.

Na Słowacji ponad 21 000 osób zmarło na Covid-19, tylko około połowa populacji zaszczepiła się. Na początku kraj, liczący około 5,4 miliona mieszkańców, radził sobie całkiem dobrze z pandemią. Ówczesny premier Igor Matovič kilkakrotnie przeprowadzał masowe testy. Dodatkowo, w kontrowersyjnej akcji, zamówił szczepionkę Sputnik V z Rosji, która nie była zatwierdzona ani w UE, ani na samej Słowacji. Matovič chciał w ten sposób skłonić więcej ludzi do szczepień, a szczepionka miała być wydawana na własne ryzyko.

Obecny premier Robert Fico również wspierał przeciwników szczepień

Sceptycyzm wobec szczepień na Słowacji nasilił się m.in. dzięki Peterowi Kotlárowi, który teraz ma oceniać zarządzanie pandemią na zlecenie rządu. Kotlár w czasie pandemii zdobył popularność w Internecie, walcząc przeciwko maseczkom ochronnym i szczepieniom. Regularnie występuje na kanale YouTube minister kultury Martiny Šimkovičovej. Premier Robert Fico również w czasie pandemii opowiadał się po stronie jej przeciwników i wykorzystał każdą okazję, by krytykować wcześniejszy rząd za politykę dotyczącą Covid-19.

Kotlár naraził swój kraj na konflikt ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO). WHO, za zgodą wszystkich krajów członkowskich, uchwaliła nowe wytyczne dotyczące postępowania w przypadku pandemii, a jedynie Słowacja się od nich zdystansowała.

Kiedy Kotlár został zapytany w parlamencie, czy swoje słowa traktuje poważnie, odpowiedział: „śmiertelnie poważnie”. Dodał, że nie jest jeszcze jasne, kto jest naprawdę odpowiedzialny za ponad 21 000 zgonów, „więc lepiej milczeć”.

„Plunął w twarz wszystkim pracownikom służby zdrowia”

Opozycja domaga się odwołania Kotlára. Chrześcijańsko-demokratyczny poseł František Majerský powiedział gazecie Denník N: „Plunął w twarz wszystkim pracownikom służby zdrowia.” Przypomniał, że w pandemii zginęli także sanitariusze, pielęgniarki i lekarze. Sam Majerský pracował jako ratownik medyczny w czasie pandemii. Liberalna partia opozycyjna Progresívne Slovensko (PS) stwierdziła, że Kotlár przynosi krajowi narodową hańbę przed WHO i zagraża zdrowiu wszystkich Słowaków.

W rzeczywistości większość rządu słowackiego nie składa się z przeciwników szczepień. Jednak koalicja składająca się z populistycznej partii Smer Fico i umiarkowanej, lewicowo-populistycznej partii Hlas pozwala najmniejszemu partnerowi, prawicowo-nacjonalistycznej partii SNS, działać swobodnie. Wraz z innymi propagatorami teorii spiskowych, Kotlár wszedł do parlamentu z ramienia SNS. Opozycja krytykuje, że partia SNS rośnie rządowi ponad głowę. Minister zdrowia z partii Hlas potrzebowała jednego dnia na reakcję. W końcu stwierdziła, że kwestionowanie pandemii jest „niedopuszczalne”.

źródło: http://www.sueddeutsche.de/politik/slowakei-corona-fico-who-lux.WshewhSusH36foG8pVKQ1S

http://www.youtube.com/watch?v=4xO3DVQOUHk

#plandemia #covid19 #szczepieniacovid #sanitaryzm #robertfico #slowacja #teoriespiskowe #PeterKotlár

16

#plandemia #covidianie

Niby pierwsza jaskółka wiosny nie czyni ale kto wie? Może coś z tego będzie?

7

Kolejny pandemiczny wałek. Na dodatki covidowe lekarzom i pielegniarkom nienależnie przekazano 35 mlnnczas.info

Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał Najwyższej Izbie Kontroli pierwsze informacje o wykonaniu wniosków z kontroli dotyczącej tzw. dodatków covidowych. NFZ ustalił, że nienależnie przekazano środki finansowe na dodatki do wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w łącznej kwocie 35 mln zł.

Jak przekazała w poniedziałek NIK, w odpowiedzi na wystąpienie pokontrolne centrala NFZ poinformowała, iż podjęła pierwsze działania w sprawie realizacji wniosków NIK dotyczących nieprawidłowości przyznawania i wypłacania dodatków covidowych.

„W wyniku kontroli przeprowadzonych w oddziałach wojewódzkich NFZ ustalił, że nienależnie przekazano środki finansowe na dodatki do wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w łącznej kwocie 35 mln zł (wg stanu na 15 marca 2024 r.), z czego odzyskano 25 mln zł, a sprawy o odzyskanie kwoty niemal 10 mln zł skierowano na drogę postępowania sądowego” – poinformowano.

We wrześniu ubiegłego roku Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła realizację poleceń ministra zdrowia w sprawie dodatkowych świadczeń pieniężnych przyznawanych w związku z przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, czyli tzw. dodatków covidowych. W latach 2020-2021 wydano na nie blisko dziewięć mld zł.

W ocenie NIK minister zdrowia i prezes NFZ nieprawidłowo i nieskutecznie nadzorowali zarówno przygotowanie jak i realizację poleceń. Zaniechali również kontroli prawidłowości przyznawania i wypłacania dodatków covidowych oraz nie reagowali na nieprawidłową realizację umów w sprawie dodatków przez szpitale i stacje pogotowia ratunkowego.

http://nczas.info/2024/04/15/kolejny-pandemiczny-walek-na-dodatki-covidowe-lekarzom-i-pielegniarkom-nienaleznie-przekazano-35-mln/

#przekret #plandemia #oszustwo

14

Szokujące standardy przed sądem lekarskim. Dr Martyka UJAWNIA: „Trudno w to uwierzyć, ale później było jeszcze lepiej”nczas.info

11 kwietnia miała miejsce rozprawa odwoławcza dr. Zbigniewa Martyki przed Naczelnym Sądem Lekarskim. Wcześniej Okręgowy Sąd Lekarski w Krakowie nieprawomocnie zawiesił bowiem niepokornemu lekarzowi prawo wykonywania zawodu na rok.

Dr Zbigniew Martyka przedstawił przebieg rozprawy na swoim blogu. „Ze względu na szokujące absurdy, jakie występowały w obu postępowaniach, zdecydowałem się zapoznać Państwa z kilkoma istotnymi szczegółami. Nie może być zgody na to, by ignorancja oraz łamania prawa pozostało anonimowe” – wskazał.

„19 grudnia 2022 roku Okręgowy Sąd Lekarski w Krakowie skazał mnie nieprawomocnie na rok zawieszenia prawa wykonywania zawodu. Przewodniczącym składu sędziowskiego był prof. zw. dr hab. n. med. Waldemar Hładki (specjalizacje: chirurgia ogólna, ortopedia i traumatologia, medycyna ratunkowa). Członkowie sądu to lek. Anna Szeliga (internistka) oraz lek. Bohdan Szpak (chirurg). W roli oskarżyciela wystąpił lek. Jerzy Sławiński (medycyna ratunkowa). Żadna z w/w osób nie miała nic wspólnego ze specjalizacją z chorób zakaźnych” – przypomniał.

Jak podkreślił dr Martyka, akt oskarżenia napisano na podstawie opinii biegłego i jednego z „pandemicznych ekspertów” dr. Pawła Grzesiowskiego, który jest… pediatrą. „Grzesiowski został powołany na biegłego jako immunolog, tymczasem okazało się, ze zlecenie od Okręgowego Sądu Lekarskiego wprawdzie przyjął, ale specjalizacji z dziedziny immunologii nigdy nie miał. W związku z powyższym jego opinia została przez Sąd odrzucona. Tym samym w aktach sprawy, po pominięciu opinii dra Grzesiowskiego, nie było ŻADNEGO dowodu, który mnie obciążał” – wskazał specjalista chorób zakaźnych.

„Co więcej, z tzw. ostrożności procesowej, złożyłem szereg wniosków dowodowych. Obejmowały one m.in. randomizowane badania naukowe, jednoznacznie potwierdzające moje twierdzenia i będące podstawą mojej wiedzy. Randomizowane badania stoją bardzo wysoko w hierarchii, w przeciwieństwie do badań obserwacyjnych, obarczonych ogromnym ryzykiem błędu, na które tak bardzo lubili się powoływać mainstreamowi «eksperci».

Złożyłem również wniosek dowodowy z raportu Pfizera dotyczącego niepożądanych odczynów poszczepiennych, raportów z USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii w zakresie nadmiarowych zgonów. Złożyłem też wiele innych wniosków dowodowych.

Wszystkie przedstawione przeze mnie dowody jednoznacznie wskazywały, iż wszystkie moje wypowiedzi, będące przedmiotem postępowania sądowego, były prawdziwe i zgodne z najnowszą wiedzą medyczną. Wyobraźcie sobie Państwo, że Sąd ODRZUCIŁ WSZYSTKIE WNIOSKI DOWODOWE twierdząc, że nie mają one znaczenia dla sprawy. Sąd nie był w żadnym stopniu zainteresowany ustaleniem stanu faktycznego” – relacjonował dr Martyka.

Zdaniem lekarza, „cała ta sytuacja nasuwa uzasadnione przypuszczenie, iż wyrok był ustalony wcześniej, a cała rozprawa była fikcją”. „Nikt nie był zainteresowany wyjaśnieniami, badaniami naukowymi oraz innymi dowodami. Po odrzuceniu wszystkiego przewód sądowy został zamknięty, a Sąd wydał wyrok skazujący – bez jakiegokolwiek dowodu” – dodał.

Teraz odbyła się pierwsza rozprawa odwoławcza przed Naczelnym Sądem Lekarskim, a w roli oskarżyciela wystąpiła specjalista ds. medycyny rodzinnej lek. Joanna Szeląg. „Jej wystąpienie było szokujące. Najpierw stwierdziła, że nie potrzeba żadnych dowodów, gdyż dowodem są moje wypowiedzi. Tym absurdalnym stwierdzeniem udowodniła, że nie odróżnia przedmiotu sprawy (czyli moich wypowiedzi) od dowodów procesowych. Już taka kompromitacja całkowicie ją dyskwalifikuje jako Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej” – ocenił dr Martyka.

„Trudno w to uwierzyć, ale później było jeszcze lepiej. W dalszej części rozprawy Pani Rzecznik stwierdziła, że to, że maski działają, to powszechnie znany fakt, nawet dla studentów medycyny – a następnie szczerze przyznała, że nie zapoznała się z wynikami badań naukowych, które podawałem w kwestionowanych przez nią moich wypowiedziach. Rzecznik – oskarżyciel, specjalista medycyny rodzinnej, zarzuca zakaźnikowi błędne wypowiedzi z jego własnej dziedziny naukowej, nie zapoznając się z podstawowymi badaniami naukowymi, załączonymi do ocenianych wypowiedzi” – skwitował.

Jak dodał dr Martyka, przez osiem lat był Przewodniczącym Okręgowego Sądu Lekarskiego w Tarnowie „i nigdy w swojej pracy nie spotkał się z tak daleko posuniętą niekompetencją”. Wyraził też nadzieję, że to tylko „wypadek przy pracy” – a Naczelny Sąd Lekarski „wykaże zdecydowanie większy szacunek do prawa, niż Okręgowy Sąd Lekarski w Krakowie”.

Rozprawa została na razie odroczona na czas nieokreślony.

#plandemia

http://nczas.info/2024/04/15/szokujace-standardy-przed-sadem-lekarskim-dr-martyka-ujawnia-trudno-w-to-uwierzyc-ale-pozniej-bylo-jeszcze-lepiej/

22

Uzależnieni od ekranu.cda.pl

Dokument z 2020

http://www.cda.pl/video/1868557298

Przez kowido-świrusów ten ważny dokument przeszedł bez echa.

"Firmy technologiczne zatrudniają psychologów behawioralnych, którzy świadomie projektują uzależniające urządzenia. Można to porównać do uzależnienia od narkotyków. Rezonans magnetyczny daje wyniki podobne do kokainisty na haju. Uzależnienie od internetu to zagrożenie dla stanu zdrowia społeczeństwa. Otwierający oczy film o tym, jak smartfony i media społecznościowe zmieniają świat, w którym żyjemy i jak wpływają na umysły dzieci i dorosłych. W jednej z kalifornijskiej szkół, gdzie czesne wynosi 40 000 dolarów rocznie, technologia jest zabroniona u dzieci poniżej 14 roku życia, a zamiast tego zachęca się je do wspinania się na drzewa. Psycholog Jean Twenge, bada korelację między używaniem smartfonów a rosnącym poziomem depresji, samookaleczeń i samobójstw wśród nastolatków. To bardzo uzależniające, kompulsywne zachowanie."

#dokument

#smartfon

#ekran

#nwo

#hodowlaniewolnikow

#zombie

#plandemia

#cowID19

#covid19

#pandemia

15

„Pandemia rabunku”. Konfederacja chce komisji śledczej ds. covida. „Koalicja antyobywatelska odmówiła” [VIDEO]youtube.com

Konfederacja chce utworzenia komisji śledczej do wyjaśnienia nadużyć i łamania prawa w trakcie ogłoszonej pandemii koronawirusa. – Koalicja antyobywatelska odmówiła – powiedział z mównicy sejmowej poseł Włodzimierz Skalik.

Nowa władza chętnie powołuje komisje śledcze, ale tylko do tych spraw, które są dla nich wygodne politycznie. Nie ma chętnych, poza Konfederacją, by rozliczyć czas ogłoszonej pandemii i wszelkich absurdalnych działań podejmowanych pod pretekstem walki z COVID-19.

Projekt Norymberga 2

Kwestię tę w Sejmie poruszył poseł Skalik. – Konfederacja na początku obecnej kadencji Sejmu poprosiła innych posłów o podpisanie tego projektu, ponieważ w sprawie powołania komisji śledczej wniosek może złożyć co najmniej 46 posłów. Konfederacja jest świetnie przygotowana do pracy wnioskowanej komisji. Mamy pełne archiwum, które jest wynikiem trzyletniej pracy projektu Norymberga 2, które pozwoliłoby ukazać opinii publicznej prawdę o skali bezprawia i nadużyć rządzących w latach 2020-2022 i złożyć stosowne wnioski o ukaranie sprawców bezprawnych działań i zaniechań – mówił poseł Konfederacji.

– W pierwszej chwili byliśmy zaskoczeni tą odmową. Jednak po chwili zastanowienia zaczynamy domyślać się, co stoi za tą oportunistyczną i antyobywatelską postawą. Otóż wnioskowana sejmowa komisja śledcza w naszej opinii ukazałaby prawdę, że tzw. Zjednoczona łże-Prawica wspólnie z totalną opozycją aktywnie organizowali i wspierali COVID-ową patologię państwa polskiego – kontynuował przedstawiciel Konfederacji Korony Polskiej.

Pandemia rabunku

Przypomniał, że obecna władza, gdy była w opozycji, krytykowała Prawo i Sprawiedliwość za wydawanie pieniędzy poza budżetem. Chodzi o utworzenie Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, którego wydatki nie były objęte regułą budżetową. Tymczasem, gdy Tusk i reszta do władzy doszli, układ ten przestał im przeszkadzać i czerpią z niego garściami. – Zadłużenie funduszu COVID-owego w ostatnim kwartale ub.r. wzrosło o 1,33 mld zł i osiągnęło pułap 170 mld zł – podkreślił.

– I co szczególnie ciekawe, zgodnie z planami rządu na 2024 r. fundusz ten zadłuży się poza kontrolą Sejmu na ponad 38 mld zł. To jest wzrost o ponad 40% w stosunku do wzrostu zadłużenia tego funduszu w roku ubiegłym, 2023 r. Wobec tego pandemia rabunku przyszłych i obecnych pokoleń naszych rodaków trwa w najlepsze, jak również rujnowanie finansów państwa polskiego – podsumował Skalik.

#plandemia #rabunek #gospodarka #zlodzieje #konfederacja

http://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=ckOzjiYmMZc&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fnczas.info%2F&source_ve_path=Mjg2NjY&feature=emb_logo

http://nczas.info/2024/04/13/pandemia-rabunku-konfederacja-chce-komisji-sledczej-ds-covida-koalicja-antyobywatelska-odmowila-video/

18