Grzegorz Płaczek chciał powołać komisję ds. Covid19. Brak jest zainteresowania rozliczaniem rządów PiSu w tym zakresie.
#covid19 #plandemia #pandemia #koalicjaobywatelska #grzegorzplaczek
Szanowny Panie Pośle,
w odpowiedzi na Pańskie pismo, nazwane interwencją poselską i datowane na dzień 26 lutego 2024 r., które wpłynęło do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów 6 marca 2024 r., a następnie przekazane Przewodniczącemu Klubu Parlamentarnego Koalicja Obywatelska Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni, a dotyczące projektu uchwały w przedmiocie powołania Sejmowej Komisji Śledczej do spraw COVID19" wskazuję, że zgodnie z przepisem art. 111 ust. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. komisję śledczą powołuje Sejm w drodze uchwały, zaś wg normy art. 1 ust. 3 ustawy z dnia 21 stycznia 1999 r.. o sejmowej komisji śledczej, do powołania komisji stosuje się przepisy Regulaminu Sejmu, który w art. 136a. ust. 1 stwierdza, że „Projekt uchwały w sprawie powołania komisji śledczej może być wniesiony przez Prezydium Sejmu lub co najmniej 46 posłów."
W związku z powyższym Pańskie pytania postawione w piśmie z dnia 26 lutego 2024 r. są pytaniami dotyczącymi podjęcia lub nie podjęcia inicjatywy uchwałodawczej przysługującej Prezydium Sejmu i czterdziestu sześciu posłankom i posłom.
Nie mogąc wypowiadać się w imieniu Prezydium Sejmu, uprzejmie informuję iz przedłożony Klubowi Parlamentarnemu Koalicja Obywatelska Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni, projekt uchwały dot. powołania komisji śledczej
ds. COVID19 nie uzyskał poparcia ze strony władz Klubu tym samym parlamentarzystki
#covid19 #plandemia #pandemia #koalicjaobywatelska #grzegorzplaczek












