Koalicja Kowidowa nie jest zainteresowana powołaniem komisji rozliczającej Covid19

Grzegorz Płaczek chciał powołać komisję ds. Covid19. Brak jest zainteresowania rozliczaniem rządów PiSu w tym zakresie.

Szanowny Panie Pośle,

w odpowiedzi na Pańskie pismo, nazwane interwencją poselską i datowane na dzień 26 lutego 2024 r., które wpłynęło do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów 6 marca 2024 r., a następnie przekazane Przewodniczącemu Klubu Parlamentarnego Koalicja Obywatelska Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni, a dotyczące projektu uchwały w przedmiocie powołania Sejmowej Komisji Śledczej do spraw COVID19" wskazuję, że zgodnie z przepisem art. 111 ust. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. komisję śledczą powołuje Sejm w drodze uchwały, zaś wg normy art. 1 ust. 3 ustawy z dnia 21 stycznia 1999 r.. o sejmowej komisji śledczej, do powołania komisji stosuje się przepisy Regulaminu Sejmu, który w art. 136a. ust. 1 stwierdza, że „Projekt uchwały w sprawie powołania komisji śledczej może być wniesiony przez Prezydium Sejmu lub co najmniej 46 posłów."

W związku z powyższym Pańskie pytania postawione w piśmie z dnia 26 lutego 2024 r. są pytaniami dotyczącymi podjęcia lub nie podjęcia inicjatywy uchwałodawczej przysługującej Prezydium Sejmu i czterdziestu sześciu posłankom i posłom.

Nie mogąc wypowiadać się w imieniu Prezydium Sejmu, uprzejmie informuję iz przedłożony Klubowi Parlamentarnemu Koalicja Obywatelska Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni, projekt uchwały dot. powołania komisji śledczej

ds. COVID19 nie uzyskał poparcia ze strony władz Klubu tym samym parlamentarzystki


#covid19 #plandemia #pandemia #koalicjaobywatelska #grzegorzplaczek

10

„Ostatnia Prosta”: Żniwa śmierci w Wielkiej Brytaniinacjonalista.pl

Wszyscy pewnie pamiętają to słynne hasło „Ostatnia Prosta” zachęcające do „szczepień przeciwko Covid-19″. Szokujące dane opublikowane przez rząd Wielkiej Brytanii pokazują, że w ciągu ostatnich dwóch lat zaszczepiona populacja w Anglii doświadczyła szokującej liczby zgonów w porównaniu z populacją nieszczepionych, mimo że około 30 procent populacji nie otrzymało nawet ani jednej dawki szczepionki na koronawirus z Wuhan.

Podsumowując, w okresie od lipca 2021 r. do maja 2023 r . wśród zaszczepionych zmarło 965 609 osób, w porównaniu do zaledwie 60 903 zgonów wśród niezaszczepionych. Oznacza to, że w tym okresie w Anglii zmarło ogółem 1 026 512 osób, a osoby zaszczepione stanowiły 94% z nich podczas gdy osoby niezaszczepione stanowiły zaledwie sześć procent.

http://www.nacjonalista.pl/2024/03/21/ostatnia-prosta-zniwa-smierci-w-wielkiej-brytanii/

#nagle #plandemia #szczempionki

17

Ale czy ktoś w ogóle zmuszał do szczepionek? Brał kto chciał, pełna wolność.streamable.com

To ty jesteś niezaszczepiony, to ty jesteś problemem, pieprzyć twoją wolność, odpowiadasz za śmierć innych, niezaszczepieni nie powinni być leczeni, są głupi i dziecinni, chyba lubią umierać.

http://streamable.com/hztvox

#plandemia #pandemia #covid19 #koronawirus #ostatniaprosta #szczepimysie #zakrzepica #smiercposzczepionce #sanitaryzm

8

Pandemiczna ekspert: Obecnie ponad tysiąc subwariantów Omikronanczas.info

Omikron występuje obecnie w ponad tysiącu subwariantach. Ostatnio przewagę na świecie zdobywa JN. 1. Od innych subwariantów odróżnia go występowanie objawów gastrycznych, np. biegunki, wymiotów – powiedziała wirusolog prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska, odnosząc się do mutacji koronawirusa.

Profesor podkreśliła, że koronawirus SARS-CoV-2 jako wirus RNA znacznie częściej mutuje. – Szacuje się, że około 10 tys. razy częściej niż wirusy DNA. Jego wysoka zdolność do mutacji potwierdziła się w przebiegu pandemii, bo w krótkich odstępach czasu pojawiały się nowe warianty i subwarianty koronawirusa, a niektóre z nich zyskiwały znaczącą przewagę epidemiczną, jak Delta czy Omikron – przypomniała wirusolog.

Zwróciła uwagę na olbrzymią liczbę subwariantów, co potwierdzają tzw. wskaźniki mutacji, które wskazują liczbę substytucji, czyli zamiany jednej pary nukleotydów na drugą, jaka odbywa się w przedziale rocznym. Jak podała, w 2020 r. było to 23 250; w 2021 – 23 281; w 2022 – 28 982, a w 2023 – 29 663.

– Widzimy, że ta liczba mutacji wzrasta. Jednak ma to dwie strony, z jednej – szybkie mutacje pozwalają wirusowi na przystosowanie się do zmiennych warunków środowiska, w tym nabywanej odporności, zaś z drugiej strony tak szybkie tempo zmian może doprowadzić do katastrofalnych błędów uniemożliwiających namnażanie się wirusa – wyjaśniła prof. Szuster-Ciesielska.

Zauważyła, że wariantem, który najszybciej ulega ewolucji, jest Omikron, który występuje obecnie w ponad tysiącu subwariantach. Wskazała, że tylko część z nich zdobyła przewagę ewolucyjną i spowodowała skok zakażeń, jak np. XBB 1.5, ale też ostatnio dominujący subwariant JN. 1.

– Jest to kolejny subwariant, który zdobywa przewagę na świecie. Szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych odpowiada za blisko 40 proc. wszystkich zakażeń. Podobnie jest we Francji, Włoszech. W Polsce nie wiemy, jak wygląda sytuacja, ze względu na znikomy odsetek genotypowania próbek. Możemy się jedynie domyślać, że za większość zakażeń w Polsce również odpowiada JN. 1. Od innych subwariantów odróżnia go występowanie objawów gastrycznych, np. biegunki, wymiotów – podkreśliła wirusolog.

Zapytana, dlaczego Omikron utrzymuje się tak długo, w porównaniu do np. Delty, wyjaśniła, że w obrębie Omikronu jest niezwykłe zróżnicowanie subwariantów.

– Tego poprzednio nie było. W praktyce wygląda to tak, że po zakażeniu się np. subwariantem BA. 1, możemy w krótkim czasie zakazić się innym subwariantem, np. XBB. 1.5. Oznacza to, że nasza odporność nie jest w stanie nas ochronić przed tak różnymi odmianami wirusów wystarczająco skutecznie. Poza tym, wpływ na słabnącą odporność ma również niski poziom wyszczepialności społeczeństwa – grzmiała profesor.

http://nczas.info/2024/02/08/pandemiczna-ekspert-obecnie-ponad-tysiac-subwariantow-omikrona/

#plandemia #covid19

5

#szczepimysie #plandemia #ocieplenieklimatu

Nie macie wrażenia, że fikołki intelektualne z ocieoleniem klimatu przypomiają covidowo-plandemiczne jak fakty coraz mniej zaczęły pasować do ideologii?

5

Jan Zarosa - pisowski prokurator zlecił ostatnie akcje ABW u kowidosceptykówpanstwo-pis.pl



Prokurator Wydziału do spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie, który w kwietniu 2016 r. awansował w hierarchii prokuratorskiej i wojskowej, doprowadził do zatrzymania i przedstawienia w grudniu 2017 r. zarzutów szpiegostwa generałom Januszowi Noskowi i Piotrowi Pytlowi – byłym szefom Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Przyczyną było prowadzenie rutynowych uzgodnień z rosyjskimi służbami. Sąd uznał zatrzymanie przez Żandarmerię Wojskową 6 grudnia 2017 r. Piotra Pytla za bezzasadne. (26.11.2018)

26 kwietnia 2019 r. Sąd Okręgowy w Warszawie, z braku dowodów wskazujących na popełnienie przestępstwa, umorzył sprawę karną wobec generała Piotra Pytla i pułkownika Krzysztofa Duszy, twórców Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO, oskarżonych o przekroczenie uprawnień i posiadanie dokumentów niejawnych. Chodziło o nocne wtargnięcie ówczesnego rzecznika MON Bartłomieja M. do siedziby CEK NATO. Współpracownik Antoniego Macierewicza ma zaś postawione zarzuty korupcyjne i przebywa obecnie w areszcie. (30.04.2019)

Prokuratura Krajowa Departament ds. Wojskowych stwierdziła, że prokurator, płk Jan Zarosa przesłuchując przez wiele godzin byłą kapral Żandarmerii Wojskowej naruszył prawo. Według prawa ofiary molestowania seksualnego może przesłuchiwać jedynie sąd. Sama przesłuchiwana oceniła postepowanie Zarosy jako niehumanitarne.

Prokurator Zarosa lubi długie przesłuchania. W kwietniu 2017 roku przez osiem godzin przesłuchiwał byłego premiera i szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. (23.05.2019)



źródło: http://www.panstwo-pis.pl/index.php/Jan_Zarosa

Dlaczego teraz, gdy PiS walczy z PO o utrzymanie stołków, pisowcy nasyłają ABW na niewinnych ludzi?

Dla większości nieświadomych ludzi ta akcja idzie na konto PO, a PiS jawi się jako obrońca demokracji.

#prawoispawiedliwosc #pis #covid19 #plandemia #popis

7

Co dalej z zaszczepionymi?nczas.com

http://nczas.com/2024/01/14/co-czeka-zaszczepionych/

W ciągu ostatnich kilku tygodni na łamach specjalistycznych pism naukowych pojawiło się co najmniej kilka publikacji, które przynoszą z pewnością niepokojące wnioski.

#covid19 #covid1984 #medycyna #zdrowie #ciekawostki #plandemia #szczepienia

12

ABW robi przeszukania u antysanitarystycznych prawników?twitter.com

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego miała w czwartek od rana przeszukiwać mieszkania osób, które w dobie mniemanej pandemii i lockdownów udzielały porad prawnych.

Na portalu X poseł Konfederacji Bronisław Foltyn poinformował, że ABW od rana przeszukuje mieszkania takich osób, rekwiruje im telefony i komputery.

„#ABW dziś od rana przeszukuje mieszkania, domy i rekwiruje komputery, laptopy, telefony. Celem są osoby, które w mediach społecznościowych pomagały prawnie innym osobom w czasie pandemii i lockdownów” – napisał.

Wcześniej o wizycie ABW poinformowała mec. Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź.

„Właśnie wyszło ode mnie ABW, wpadli o 6:02, zrobili gruntowne przeszukanie i zabrali mi wszystko: telefon, laptop, stare telefony i karty do aparatów fotograficznych ze zdjęciami moich dzieci…. Od tej chwili, jeżeli pojawią się jakiekolwiek ”wrażliwie” lub „nielegalne” dane na mój temat w internecie, to ich źródłem zapewne będzie Prokuratura Okręgowa w Warszawie …. Jak tylko odzyskam „drożność informacyjną” to będę Was informować” – napisała na swoim Facebooku.

Sama Agencja, pytana o tę interwencję przez portal tarnogorski.info, milczy.

W czwartek jednym z głównych tematów jest jednak organizowany przez Prawo i Sprawiedliwość „Protest Wolnych Polaków”, który rozpoczął się po godz. 16 przed Sejmem. Według prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego manifestacja odbywa się „w obronie wolności słowa, mediów i demokracji”.

Wśród tłumu widać wiele flag narodowych oraz transparenty z logo „Solidarności”. Zebrani skandują m.in.: „Wolna Polska”, „Tusk do celi, nie do Brukseli” oraz „Wolne media, wolne sądy, wolni ludzie”. Na transparentach widać hasła: „Protest Wolnych Polaków”, „Tyrania bezprawia”, „Zamknąć łapówkarzy, uwolnić bohaterów”, „Ruda wrona orła nie pokona” i „Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz”.

O godz. 18 uczestnicy protestu sprzed Sejmu przejdą w „Marszu Wolnych Polaków” na Plac Powstańców przed siedzibę TVP.

Według byłego premiera Mateusza Morawieckiego, za czasów którego wielokrotnie wprowadzane były m.in. lockdowny, „nasza wolność, zasobność portfeli zwykłych Polaków, stabilność gospodarki i bezpieczeństwo są poważnie zagrożone”.

– Co możemy zrobić, by się przed tym bronić? To, co zawsze robili Polacy w obliczu zagrożenia. Zjednoczyć się, pokazać solidarność, a ekipie spod znaku ośmiu gwiazdek już teraz pokazać czerwoną kartkę – grzmiał ubiegłym tygodniu w nagraniu zamieszczonym na platformie X.

Według Morawieckiego nie wolno pozwolić, by „łamanie demokratycznych reguł stało się nową normą”.

„Wzywamy wszystkich Polaków, którym bliskie są ideały wolności, by wzięli udział w proteście. Wolni Polacy zaprotestują pod Sejmem przeciwko dyktatowi siły i łamaniu prawa przez rząd Tuska i sejmową koalicję” – grzmiał z kolei rzecznik PiS Rafał Bochenek, zapowiadając manifestację.

http://twitter.com/bronislawfoltyn/status/1745453443735752865

http://twitter.com/bronislawfoltyn/status/1745492515594100977/photo/1

http://nczas.info/2024/01/11/abw-robi-przeszukania-u-antysanitarystycznych-prawnikow-szokujace-informacje/

#zamordyzm #plandemia #sanitaryzm #abw

21

Sanitaryzm trwa! Pielęgniarka w 2024 zwolniona za nieprzyjęcie eksperymentu mRNA (tzw. szczepionki)!youtube.com

Pielęgniarka z Queensland, Ella Leach, została zwolniona z pracy za odmowę przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19, mimo że była w siódmym miesiącu ciąży, a stan zniósł obowiązek szczepień we wrześniu ubiegłego roku.

"Nic tak naprawdę cię na to nie przygotowuje" - powiedziała pani Leach prowadzącemu Sky News Calebowi Bondowi.

"Wiesz, że to jest na kartach, dopóki trwa proces komisji dyscyplinarnej.

"Jestem prawie w siódmym miesiącu ciąży - powinnam skupić się na radości z zostania mamą po raz pierwszy, ale ten proces to przyćmił.

"Nie ma rozsądnego powodu, dla którego mieliby kontynuować tę akcję, wiemy, że nasze szpitale krzyczą o personel, widzimy karetki pogotowia na zewnątrz, ludzie umierają w karetkach, obszary wiejskie naprawdę cierpią.

"Nie wiem, dlaczego zadali sobie trud zniesienia mandatu, skoro zamierzają nadal zwalniać ludzi - jestem jednym z co najmniej 50 od 25 września".

#sanitaryzm #covid19 #plandemia #australia #szczepieniacovid #covid1984 #eksperymentymedyczne

http://www.youtube.com/watch?v=jCQ1CBojRoI

12

Globaliści znów zaczęli mocno grzać temat koronaświrusa i szpryc. Praktycznie na każdej stacji TV w każdych newsach już trąbią, że plandemia wróciła i umrzemy jak się nie zaczipujemy. Dodatkowo Pfizer pozwał Polskę w Brukseli bo nie chcieliśmy ich szpryc, a Tusku straszy restrykcjami. Więc Lurki szykujcie się, bo "smoluchy" (czyt. żymianie) wyraźnie coś knują

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,101580,30546127,nadciaga-nowy-wariant-covid-19-choroba-wykluwa-sie-szybciej.html

http://www.sopot.pl/aktualnosc/11156/zaszczep-sie-nowa-szczepionka-przeciw-covid-19

http://www.rp.pl/biznes/art39449011-pfizer-pozywa-polske-ws-szczepionek-na-covid-19-zada-6-miliardow-zlotych

http://www.poradnikzdrowie.pl/aktualnosci/tusk-komentuje-obecna-sytuacje-covid-19-nie-bede-sie-wahal-aa-9nQg-9mRK-ggDD.html

#koronaparanoja #koronawirus #plandemia #nwo #who #szczempionki #szczepionka

21

Wrócą covidowe restrykcje?! Tusk: Nie będę się wahałnczas.info

Czy w obecnym sezonie chorobowym powrócą restrykcje znane z czasów covidowych? Donald Tusk nie wyklucza takiego scenariusza.

W ostatnich tygodniach, jak to bywa w okresie jesienno-zimowym, obserwujemy więcej zachorowań. Niektórzy już panikują. Nawołują do powrotu do masek oraz innych nakazów i zakazów wprowadzonych w trakcie ogłoszonej pandemii koronawirusa.

O tę kwestię na konferencji prasowej pytany był premier Tusk. Czy sięgnie po metody, które wprowadzał PiS, a które Platforma Obywatelska z całą stanowczością popierała?

– Ja, proszę wierzyć, nie będę się wahał, jeśli będzie trzeba podjąć działania, które nie wszystkim mogą się podobać, ale będą ratowały zdrowie i życie ludzi – zapowiedział Tusk.

Jednocześnie dodał, że na dzisiaj „nie ma żadnej potrzeby mówić o restrykcjach”. – Będziemy szukali sposobów medycznych, a nie państwowo-społecznych, żeby niwelować konsekwencje tych infekcji. (…) Ta zima nie będzie łatwa na pewno – dodał premier.

Chciałby także odbudować zaufanie do wszelakich covidwych ekspertów, rad medycznych, ogółem: do instytucji, które w trakcie ogłoszonej pandemii przyczyniły się do lockdownów blokujących służbę zdrowia i dewastujących gospodarkę.

W imię odbudowania zaufania nowa minister zdrowia powołała ostatnio prof. Miłosza Parczewskiego na stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych.

Podczas ogłoszonej pandemii koronawirusa prof. Parczewski zasłynął m.in. z propozycji, by niezaszczepionych przeciwko covidowi obowiązywała godzina policyjna oraz zakaz przemieszczania się pomiędzy województwami.

Z rozbrajającą szczerością i uśmiechem na twarzy przyznawał także, że zamknięcie fryzjerów w imię walki z koronawirusem nie miało oparcia w danych naukowych. Ot, po prostu zamknięto i już. Opowiadał się ponadto za masowym testowaniem ludzi.

http://nczas.info/2023/12/28/wroca-covidowe-restrykcje-tusk-nie-bede-sie-wahal/

#zamordyzm #covid19 #plandemia #tusk

22

Pogarda Czyża dla osób nieszczepionych i innych zawodów

m.youtube.com/watch?v=RbBMam4uAbg

Jeśli jesteś taksówkarzem czy handlarzem warzywami jesteś zbyt głupi, żeby podjąć decyzję o swoim zdrowiu.

#plandemia #marekczyz #covid19 #smiercionki

16

Nowa Ministra Zdrowiayoutube.com

http://www.youtube.com/watch?v=PvxY_FS0qho

Izabela Leszczyna 1 lutego 2022 roku:

"Zaszczepiłeś się, masz paszport - proszę bardzo, idzieś sobie w świat, w miejsca publiczne. A jak nie to siedź w domu".

"Dzisiaj po tym jak pozwolili hasać po mediach płaskoziemcom i antyszczepionkowcom, dzisiaj wprowadzenie obowiązku jest trochę nierealne. My Platforma Obywatelska mówimy ciągle to samo od wielu, wielu miesięcy - paszporty covidowe!"

Izabela Dorota Leszczyna (ur. 3 września 1962 w Częstochowie) – polska nauczycielka, filolog polska, samorządowiec i polityk; posłanka na Sejm VI, VII, VIII, IX i X kadencji, od 2021 wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej, w latach 2013–2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, od 2023 minister zdrowia w trzecim rządzie Donalda Tuska.

#polskiedrogi #eksperymentymedyczne #covid19 #c19 #depopulacja #plandemia #who #pandemia #ministerzdrowia

12