Tak wygląda „służba zdrowia” w Polsce pod rządami Tuska. Zajączkowska-Hernik OSTRO: „I jak tu się nie wkur*ić!?”nczas.info

Do głośnej w ostatnich dniach sprawy lekarza Dawida Kacprzyka, który jest także radnym z ramienia Koalicji Obywatelskiej, odniosła się europoseł Konfederacji Wolność i Niepodległość Ewa Zajączkowska-Hernik. Polityk nie przebierała w słowach.

„I jak tu się nie wkur*ić⁉️ 28-letni radny KO pomimo braku specjalizacji wygrał «konkurs» na kierownika SOR-u w warszawskim szpitalu i w rok zarobił 1,6 miliona złotych 🤯” – rozpoczęła swój wpis na portalu X Zajączkowska-Hernik.

Zdjęcie

„Według przepisów ten gość w ogóle nie powinien pełnić tej funkcji bez specjalizacji, a prawo do wykonywania zawodu lekarza uzyskał zaledwie półtora roku wcześniej. W Polsce Tuska i Warszawie Trzaskowskiego już został milionerem” – dodała.

Przypomnimy, że chodzi o Dawida Kacprzyka, lekarza w trakcie specjalizacji, który w zeszłym roku osiągnął 1,6 mln zł dochodów. Afera wybuchła po ujawnieniu jego oświadczenia majątkowego, gdy okazało się, że medyk bez pełnej specjalizacji, który został kierownikiem SOR-u w warszawskim Szpitalu Południowym, zarabiał w ubiegłym roku średnio 133 tys. zł miesięcznie. Ponadto otrzymywał także wpływy z tytułu diety radnego oraz umów o pracę i zlecenia.

We wpisie w mediach społecznościowych Zajączkowska-Hernik wskazała jednocześnie na problemy finansowe szeregu szpitali w Polsce, których nie stać na podstawowe rzeczy – jak papier toaletowy i mydło.

„❌ Szpital w Skarżysku-Kamiennej nie ma pieniędzy, żeby zapłacić za wodę i ścieki

❌ Szpital powiatowy w Mławie nie ma pieniędzy na leki i podstawowe materiały medyczne

❌ W Instytucie Psychiatrii i Neurologii zabrakło nawet papieru toaletowego i mydła

❌ W bytomskim szpitalu specjalistycznym pracownicy musieli sami zrzucić się na kwotę 2200 złotych, żeby zapłacić za serwis podstawowego urządzenia do chirurgii” – wyliczała.

„To co, uśmiechamy się?” – zapytała retorycznie Zajączkowska-Hernik.

„Plują Polakom w twarz i każą myśleć, że to deszcz pada. Gardzą zwykłymi ludźmi i robią sobie z Polski prywatny folwark. Niedawno dyrektor szpitala i zarazem polityk KO zawinął karetkę, by pojechać do członka rodziny posłanki KO, Krystyny Szumilas, a senator KO, Tomasz Lenz, bez kolejki i wymaganych papierów, wcisnął swojego syna na zabieg w szpitalu powiatowym” – podkreśliła.

„To jest poziom bezczelności jaki ekipa Tuska osiągnęła w siódmym i ósmym roku poprzednich, 8-letnich rządów. Teraz wystarczyło im 2,5 roku. Strach pomyśleć jak będą pasożytować i rozkradać państwo przez pozostałe kilkanaście miesięcy” – skwitowała Zajączkowska-Hernik.

„Nie mogę się doczekać przyszłorocznych wyborów. Cała ta banda musi wylecieć na kopach!” – zakończyła europoseł.

http://nczas.info/2026/06/15/tak-wyglada-sluzba-zdrowia-w-polsce-pod-rzadami-tuska-zajaczkowska-hernik-ostro-i-jak-tu-sie-nie-wkuric/

#tusk #sluzbazdrowia #szpital #szpitale #zarobki #lekarz #usmiechnietakoalicja #usmiechnieci

20

18 lat w kolejce do neurochirurga?

Zdjęcie

http://www.facebook.com/reel/1985679441983002

Zaraz jakiś socjopata powie, że dzięki socjalizmowi jest darmowe leczenie.

#sommer #nfz #leczenie #szpitale #sluzbazdrowia #socjalizm

10

Kolejki w przychodniach wydłużyły się o 70%. Czy to wina turystyki medycznej z Ukrainy, której obywatele nadużywają polskiej służby zdrowia? Bosak pokazuje dane i niewygodne informacje o Ukraińcach.

Zdjęcie

http://www.youtube.com/watch?v=R6li3xkV0T8

http://wolnemedia.net/zdrowotna-turystyka-z-ukrainy/

#bosak #Polska #ukraina #medycyna #szpitale #wolnemedia

25

Dzisiaj pacjenci genewskich szpitalu maja na obiad m.in. tatara (+2 inne dania do wyboru). Te same dania można zjeść w szpitalnej stołówce, najtańszej resto w Genewie.

#jedzenie #szpitale #genewa #szwajcaria

12

Lubię jeść w stołówkach szpitalnych. Takie danie; kuskus i baranina to koszt 13 chf. W normalnej resto nawet jako danie dnia (czyli taniej niż wieczorem) to jakieś 20-23 chf.

A i takie same dania dostają pacjenci szpitala. Mają tez inne do wyboru.

#szwajcaria #jedzenie #szpitale

16

Słowacja: Polska jest gotowa przyjąć 200 chorych na COVID-19 Słowakówtysol.pl

Wiceminister spraw zagranicznych Słowacji Martin Klus poinformował w czwartek, że Polska jest gotowa przyjąć 200 chorych na Covid-19 Słowaków i umieścić ich na oddziałach intensywnej terapii. Pomoc zaoferowała także Austria, która wyśle na Słowację lekarzy wojskowych.
#slowacja #polska #szpitale #chorzy #covid19 #koronawirus #pomoc
https://www.tysol.pl/a61484-Slowacja-Polska-jest-gotowa-przyjac-200-chorych-na-COVID-19-Slowakow

16

Szczepionki przeciw COVID-19 dotarły do wszystkich hurtowni farmaceutycznychmagnapolonia.org

Szczepionki przeciwko COVID-19, które w sobotę opuściły centralny magazyn ARM, dotarły już do wszystkich hurtowni farmaceutycznych – poinformował prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski. Dodał, że od niedzieli będą już w szpitalach.
#szczepionka #koronawirus #covid19 #szpitale
https://www.magnapolonia.org/szczepionki-przeciw-covid-19-dotarly-do-wszystkich-hurtowni-farmaceutycznych/

9

Szpitale ukrywają wolne łóżka? Rzecznik WOT: Wojsko nie znalazło żadnychwiadomosci.dziennik.pl

Afera z wolnymi łóżkami w szpitalach? "Wojsko nie znalazło żadnych, rzekomo ukrywanych przez dyrektorów" – mówi w Radiu ZET płk Marek Pietrzak, rzecznik WOT.
#szpitale #wot #lozka #wojsko #koronawirus

5

Lewaczka Diduszko chce wyrzucać kapelanów ze szpitali. Zboczeniec Biedroń popiera, obłęd się szerzy.nczas.com

W mocno lewicowej „Krytyce Politycznej” ukazał się tekst radnej z Warszawy Agaty Diduszko-Zyglewskiej, której nie podobają się księża kapelani w
#sluzbazdrowia #kaplanstwo #kapelani #szpitale

30

Wadliwe respiratory z Chin trafiły do Polskirmf24.pl

Co najmniej 20 wadliwych, nieużytecznych respiratorów z Chin zostało sprzedanych do kilku polskich szpitali. Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter RMF FM - niektóre trafiły też do Agencji Rezerw Materiałowych.
#chiny #polska #nfz #zdrowie #szpitale #respiratory

8

Ponad tysiąc niedostarczonych respiratorów. Resort zdrowia zwrócił się o wszczęcie postępowaniarmf24.pl

Mimo upływu terminu firma E&K nie zwróciła Ministerstwu Zdrowia pieniędzy za niedostarczone respiratory. Resort poinformował właśnie, że w związku z tym zwrócił się do Prokuratorii Generalnej o wszczęcie postępowania procesowego o zabezpieczenie i zapłatę zaległych pieniędzy.
#ministerstwozdrowia #respiratory #szpitale #finanse #szumowski #koronawirus

7