Czy znasz kogoś, kto mówi, że "wierzy w naukę"? Wzywam Cię do działania!stodowodow.pl

Osoba stosująca zwrot "wierzę w naukę" to zazwyczaj osoba, która nauki nie rozumie. Podstawą nauki jest powtarzalność eksperymentów, ciągłe podważanie i negowanie wszystkiego, szukanie odpowiedzi i dążenie do prawdy. Gdyby kiedyś tak mówiono, to ludzkość by większości rzeczy nie osiągnęła. Niezliczoną ilość razy naukowcy mówili, że "fizyka została ukończona", że wiemy już wszystko i nie ma nic do odkrycia. Okazuje się jednak, że coraz bardziej rozumiemy, iż więcej nie wiemy, niż wiemy. Nauka to stawianie pytań, dążenie do prawdy i przede wszystkim uświadomienie sobie, że stan naszej wiedzy za kilka dekad może być całkowicie inny, a wszystko, w czym żyliśmy, może okazać się fikcją.

Nauka i religia zamieniły się ze sobą miejscami. Najlepiej widać to na przykładzie pandemii, gdzie dziesiątki tysięcy stron publikacji naukowych i badań na zlecenie wykazują toksyczność białka kolca, a w telewizji panowie z tytułami mówią, że szczepionki indukujące produkcję tego białka w ludzkich komórkach są w pełni bezpieczne. Ludzie są zapatrzeni w nich jak w jakichś guru, a owi "guru" mogą powoływać się nawet na zmyślone dane, bo przecież ich wyznawcy niczego nie będą weryfikować. Póki co dane naukowe sugerują, że istnieje mnóstwo zagrożeń związanych ze stosowaniem tych preparatów, a także, że zapewne nie znamy poważnych powikłań długofalowych.

Co więcej, historia pokazuje, że badania często są ustawiane i opłacone, a także, że lekarze przekupywani, aby działać na niekorzyść pacjenta (na mojej stronie https://stodowodow.pl/ znajdziecie o tym sporo). To, że coś jest "potwierdzone badaniami" wcale niczego nie dowodzi.

Aby stwierdzić coś na pewno potrzebne są nie tylko jakieś tam badania, bo one mogą być gówno warte. Potrzebna jest WIELOKROTNA weryfikacja, zbadanie danych zagadnień przez niepowiązane grupy badaczy bez konfliktu interesów, a także otwarta debata i możliwość zabrania głosu przez każdego.

Gadka "wierzę w naukę" i podobne bzdury jest tym, co odbiera nam możliwość debatowania, wprowadza cenzurę i ułatwia jednostkom wyparcie danych, sugerujących rzeczy niewygodne dla umysłu i budzące strach.

Gadka "wierzę w naukę" to rak, który rozwija się na środowisku popularnonaukowym, ogłupia ludzi głodnych wiedzy i pozwala władzom siać lepszą propagandę.

Gadka "wierzę w naukę" to coś z czym trzeba walczyć, do czego wzywam Was wszystkich. Jeśli macie takich ignorantów w swoim otoczeniu, zróbcie coś z tym albo chociaż skierujcie ich do tego postu lub podajcie w komentarzu fragment rozmowy, aby społeczność Lurkera mogła doradzić jak z taką osobą rozmawiać.
#nauka #propaganda #korupcja #manipulacja #wiedza #informacje #wiara #koronawirus

11

Raz prozą, raz rymem - walczymy z propagandowym reżimem_FB

Popularny amerykański aktor, celebryta i neomarksistowski aktywista polityczny, Jussie Smollett (tu na zdjęciu z oboma Obamami), został skazany na 5 miesięcy więzienia. Przypomnijmy, że udowodniono mu, że sfabrykował historię o tym że został brutalnie napadnięty na tle swojej rasy i orientacji seksualnej, aby nakręcać spiralę lewicowej psychozy i robić w mediach za wielką ofiarę i nowego idola środowisk LGBT i Black Lives Matter. (Szeroko opisuję tego typu wątki w książce ,,Manifest antykomunistyczny" - chętnych zapraszam na priv).
Czy z biegiem czasu przyszła refleksja? Czy Smollett zrozumiał poziom swojego debilizmu i skalę zła, której się dopuścił?
Sami oceńcie.
Amerykańskie media donoszą, że Smollett poinformował, iż został skazany... tylko dlatego, że jest czarny.
Natomiast jego brat narzeka, że Jussie Smollett nie dostał odpowiedniego wsparcia od czarnej społeczności w Stanach.
Żeby było śmieszniej - winą za to, że czarni Amerykanie nie chcieli tłumnie wychodzić na ulice i wstawiać się za żałosnym dupkiem i oszustem, jego brat obarcza…
…HOMOFOBIĘ wśród afroamerykańskiej społeczności.
Kurtyna.
(…dla kretyna).
- - - - -
- - -
-
(Zachęcam do darmowej rejestracji na Infopigula(kropka)pl - i wybranie mnie z grona twórców, by zawsze otrzymywać moje fejsbukowe wpisy w jednym miejscu! 🙂 )
#fb #razprozak #informacje
Komentarz pod postem na FB

Warto dodać że jakieś 5 dni po skazaniu na odsiadkę Smollett został... wypuszczony z więzienia. Można sparafrazować jego własne słowa, że "wypuścili go tylko dlatego że jest…."
Więcej na temat: https://www.facebook.com/…/a.48204330…/1158161134987320/

6

Wyniki wyszukiwania google są coraz gorsze. Użytkownicy obchodzą to przeszukując message boardy żeby obejść śmietnik w rezultatach.dkb.io

Felieton nt spadającej satysfakcji z wyników googla, główną winę zrzucający na przesycenie wyników manipulacjami specjalistów od "pozycjonowania stron" i ogólnym spadkiem jakości zawartości internetu. Wspomina nawet teorię spiskową, że dużo jego część jest wygenerowana przez AI.
https://dkb.io/post/google-search-is-dying

Artykuł podrzucony przez newsletter https://unknow.news/, przeważnie co tydzień po przejrzeniu listy artykułów parę chce mi się przeczytać, więc chyba polecam.
#google #reddit #internet #informacje

22

Dworczyk: Musimy być przygotowani na pogorszenie sytuacji gospodarczejyoutube.com

Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera, pytany o perspektywę dalszego wzrostu cen paliw i co za tym idzie, wzrostu inflacji, mówi „Bez wątpienia musimy się przygotować na szereg wyzwań gospodarczych i ekonomicznych. Na pogorszenie się sytuacji gospodarczej i ekonomicznej, które dotknie całą Europę. Polska, jako kraj frontowy i przyjmujący jeszcze setki tysięcy, a być może miliony uchodźców, musi się z tym liczyć. Natomiast oczywiście rząd będzie robił wszystko, żeby złagodzić skutki tych negatywnych zjawisk. Mamy do czynienia ze zjawiskami nie tylko całej Europy, ale i świata”.
Minister Michał Dworczyk mówił tez o dwóch bateriach amerykańskiego systemu przeciwrakietowego Patriot, które trafią do Polski „Jesteśmy zainteresowani wzmocnieniem obrony powietrznej. Polska jest krajem, który angażuje się chyba najbardziej na rzecz Ukrainy spośród wszystkich krajów europejskich. Na terenie Polski zbiegają się, w sposób naturalny, drogi krajów przekazujących pomoc humanitarną, ale też zbrojną. Takie wzmocnienie jest więc bardzo potrzebne. Cieszymy się, że te baterie będą w Polsce stacjonować.
-(JP) Do końca wojny?
-(MD) Liczymy na to, że dopóki sytuacja będzie tego wymagała, te baterie Patriotów będą w Polsce stacjonowały.”
https://youtu.be/83lv7Cymcpk #polityka #informacje #polska #gospodarka #dworczyk #sednosprawy

7