Lurki pozdrawiam z Koziego Grodu

Czekamy kto wzniesie puchar, zaraz zaczyna się finał

Mistrzostwa Polski w squashu Lublin 2026

#Lublin #podrozujzlurkiem #squash #prawdziwysport

12

#ciekawostki #nocmuzeow #podrozujzlurkiem #polska #historia #archeologia

Noc Muzeów. Zgadnijcie gdzie się wybrałem.

Podpowiedź:

Rezerwat archeologiczny ma 400 ha powierzchni z czego 300 to lasy. Stanowisko archeologiczne zostało odkryte stosunkowo młodo bo w 1922r. Jest to zespół najstarszych kopalni w Polsce i przypuszczalnie w Europie. Ich powstanie datuje się na 3900 lat pne. (czyli blisko 6 tys. lat temu w epoce Paleolitu). Na tę chwile naliczono 4 tysiące szybów wydobywczych. Rezerwat ze względu na swoją unikalność wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

11

To kolejny punkt programu. Idę zobaczyć miejsce jednej z najważniejszych bitew w historii Europy. Szkoda tylko że pada.

#podroze #podrozujzlurkiem

6

366 schodów ale się opłacało, bo na górze byłem o 14 i dzwony zaczęły grać. Dzwony są podłączone do takiej wielkiej pozytywki.

#podroze #podrozujzlurkiem

A teraz nad morze go Oostende zjeść mule z frytkami.

8

Rzeźby Michała Anioła to się w kościele w Brugge nie spodziewałem.

I to dowiedziałem się przypadkiem bo stanąłem koło grupy z przewodnikiem

#podroze #podrozujzlurkiem

9

Łapcie parę zdjęć z Gent w Belgii. Zajebiście piękne miasteczko.

A teraz do Brugge. Od dawna chciałem zobaczyć, od momentu kiedy obejrzałem film „In Brugge”. Swoją drogą polecam.

#podroze #podrozujzlurkiem

8

To we wrześniu wracam do Gruzji. Tylko tym razem chcę pojeździć a nie tylko stolica. Bilety już kupione.

#takietam #podroze #podrozujzlurkiem

6

Podobno być w Gruzji i nie napić się ichniego bimbru, to jak nie być wcale w Gruzji. Tak, to oryginalna butelka, zawsze jest plastikowa.

Tak więc Wasze zdrówko Lurki i trzymajcie kciuki, bo podobno czacza nie wybacza.

#gruzja #podroze #podrozujzlurkiem #pijzlurkiem

15

Zespół rzeźb “The Chronicle of Georgia”.Miejsce super ale wyprawa straszliwa. Chyba z półtorej godziny. Już podróż tutejszym metrem to niezłe doznanie, potem tzw marszrutką przez dzielnice jak zbombardowany Belgrad a na koniec jeszcze na stopa się załapałem, bo nie chciało mi się 2 km z buta iść pod górkę. Powrót już taksi do stacji metra.

#gruzja #podroze #podrozujzlurkiem

11

No dobra. Łapcie parę z dzisiaj. Ale coś się zjebało, bo max 2 zdjęcia naraz mogę zaznaczyć, kiedyś mogłem 10 i wszystkie ładowało, teraz zwraca pusty wpis.

#gruzja #podroze #podrozujzlurkiem

13

I jeszcze jedna rzecz o Gruzji a przynajmniej o Tbilissi o której zapomniałem wspomnieć. Bezdomne psy. Jest ich tu multum. Z tym że nie są agresywne. Siedzą przed knajpami, sklepami i sępią. Albo podejdą abyś je pogłaskał albo cię „śledzą”. I ktoś się nimi zajmuje, bo wszystkie zadbane I wszystkie mają takie plastiki jak krowy w uszach.

#psy #gruzja #podroze #podrozujzlurkiem

10