z tymi pajacami u władzy mamy podwójnie przejebane

#polityka #iran

14

⁨REJESTR MIESZKAŃ dziś. PODATEK KATASTRALNY jutro!

Rząd analizuje możliwość stworzenia centralnej ewidencji lokali mieszkalnych.

Na razie słyszymy, że to tylko „analizy” i „etap koncepcyjny”. Ale historia wielu regulacji w Unii Europejskiej i w Polsce pokazuje dobrze znany schemat.

Najpierw powstaje centralny rejestr.

Potem pojawia się analiza danych.

Na końcu wchodzi nowy podatek albo opłata.

I właśnie dlatego wielu ekspertów oraz przedsiębiorców ostrzega, że taki rejestr może być pierwszym krokiem w stronę podatku katastralnego, czyli podatku od wartości nieruchomości.

Taki podatek funkcjonuje w wielu krajach Europy Zachodniej i często oznacza bardzo wysokie obciążenia dla właścicieli mieszkań i domów. W Polsce do tej pory go nie wprowadzono, ale temat wraca regularnie w debacie publicznej. Podnosi go zwłaszcza populistyczna lewica, która próbuje wmówić ludziom, że kataster zapłacą najbogatsi. Nie, zapłacą najbiedniejsi – zmuszeni do wynajmu mieszkań.

Problem polega na tym, że państwo coraz częściej wychodzi z założenia, że prywatna własność musi być szczegółowo monitorowana.

Czy państwo naprawdę chce rozwiązać problem rynku mieszkaniowego, czy raczej szuka kolejnego sposobu na sięgnięcie do kieszeni właścicieli nieruchomości?

Bo doświadczenie uczy jednego: gdy państwo zaczyna dokładnie liczyć prywatny majątek obywateli, rzadko robi to wyłącznie z ciekawości statystycznej.⁩ #polacy #polska #polityka #politykaspoleczna #uniaeuropejska

16

Mega ciekawy panel dyskusyjny o samotności!m.youtube.com

http://m.youtube.com/watch?v=vhhL8fMvlC8&pp=ygUdS2x1YiBqYWdpZWxvxYRza2kgc2Ftb3Rub8WbxIc%3D

Blogerka Gabriela Lisowska i prof. Małgorzata Jacyno w ramach klubu jagielońskiego rozmawiają o kryzysie samotności.

Temat jest może nawet nadspodziewanie pojemny. Profesor, by uchwycić sedno problemów miejscami schodzi na różne tematy pozornie niezwiążane, a jednak związane z tytułową kwestią.

Podkreśla, że czynników jest wiele i wchodzi w ich skład:

- upolitycznienie życia i kategoryzowanie ludzi wedle preferencji głosowania

- kapitalizm absolutny, który prowadzi do transakcyjności wszystkiego

Wszystko musi się opłacać, nawet związki i przyjaźnie

- Brak miejsca na działalność dlatego, że tak trzeba.

- Zanik empatii

- Rodzina postrzegana po niemiecku, a więc jako pojedyncze przedsiębiorstwo i przekazywanie majątku z rąk do rąk, a nie jako najmniejsza i najbardziej trwała jednostka społeczna

- Walka momentami dosłownie na śmierć i życie w wymiarze społecznym

- Elity nie mają żadnych kłopotów z dzietnością, ani też z życiem towarzyskim

- Globalizm, który bardzo skutecznie broni interesów klasy elit stworzył jakby osobny ekosystem i cała konstrukcja gospodarczo-polityczna skalibrowana jest pod tą klasę

Od tej Janowskiej za to zapamiętam długo, jak to doznała szoku, gdy na wycieczce, gdzie była jedyną kobietą nie była w żaden sposób atakowana na tle płciowym przez mężczyzn. Feminizm wmawiał im, że każdy facet to przynajmniej mizogin. Do tego stopnia, że w zasadzie bała się wszelkich miejsc, gdzid tylko mógł się pojawić facet.

Duży szacunek do niej swoją drogą, że bez pomocy innych osób rozpoznała zło i wypleniła ten szajs ze swojego życia.

#feminizm #relacje #uczucia #zwiazki #polityka #gospodarka #filozofia

Zdjęcie

6

Ministerstwo forsuje kuriozalną regulację. Chodzi o wyposażenie polskich sądówdorzeczy.pl

Od czego by tu zacząć reformę polskiego wymiaru sprawiedliwości...

Ministerstwo Sprawiedliwości chce, by w salach sądowych obowiązkowo była umieszczana flaga Unii Europejskiej.

Ministerstwo Sprawiedliwości chce, by na salach sądowych w całej Polsce, umieszczane były obok godła Rzeczypospolitej Polskiej i polskiej flagi była umieszczana także flaga Unii Europejskiej. Wymóg ten nie będzie obowiązkowy jedynie wtedy, kiedy pomieszczenia będą zbyt małe na dodatkowy element wnętrza.

Jak informuje portal prawo.pl, zmiana dotyczyć ma to posiedzeń jawnych, jak i rozpraw. Resort chce w ten sposób podkreślić sprawowanie wymiaru sprawiedliwości i wydawanie wyroków w imieniu RP oraz "unaocznić", że polskie sądy orzekają także w oparciu o prawo Unii Europejskiej.

Cały artykuł:

http://dorzeczy.pl/opinie/857104/flaga-ue-przymusowo-w-salach-polskich-sadow-konfederacja-reaguje.html

#polityka #ue #zurek

16

Pobór do wojskayoutu.be

Dziś o poborze do wojska i długu wobec ojczyzny oraz... niewolnictwie...

http://youtu.be/TjV-nGGsxEk

#wojsko #Polska #polityka #ludzie #wojna #wiadomości #informacje #wydarzenia #piekłomężczyzn

5

Jeden wywiad meża Anne Applebaum z Kraśkiem, a tyle bredni. Jak można pomieścić ich tyle na tak małym dystansie czasu?wolnemedia.net

http://wolnemedia.net/sikorski-o-zydowsko-amerykanskim-ataku-na-iran/

Bardzo dawno nie oglądałem materiałów z TVN i reakcja po takiej przerwie jest całkiem zabawna.

Może zacznijmy od tła historycznego w telegraficznym skrócie. Iran był pod butem Brytyjczyków jeszcze w połowie ubiegłego wieku. W Pewnym momencie za premierowania Mozadegha znacjonalizowali oni swój przemysł naftowy. Wszystko przez to, że byli wręcz bezczelnie okradani z tego surowca i zysków z niego. (TU EDYTOWANO ) Brytyjska próba odzyskania irańskiego przemysu spełzła na niczym i próbowali oni pozyskać Amerykanów do tego przedsięwzięcia. Truman się nie godził, ale gdy po nim schedę przejął Eisenhower wiatr zmian sprzjał Brytyjczykom i tak oto Ameryka pojawia się w tym rozdaniu (TU SKOŃCZONO EDYCJĘ) Amerykanie można powiedzieć przetestowali swoje możliwości w obalaniu rządów właśnie. Po raz pierwszy. Wyszło im doskonale. Obalili legitnego męża stanu, który w ogóle przewodził świeckiemu krajowi, zdaje się nawet z demokracją. Potem przez pewien czas był u władzy Pachlawi. Niesamowicie tyraniczny dyktator, który terroryzował własną ludność, a potem, po nim, gdy w 79 roku go w końcu ludność obaliła doszli do władzy Ajatollahowie, którzy to nienawidzą USA. Czyli w zasadzie USA wysadziwszy w powietrze układ polityczny w regionalnym mocarstwie doprowadzili do powstania państwa wyznaniowego z nienawidzącymi ich ludźmi u steru.

Teraz wracając już do pierwszej kwestii w tym wywiadzie. Przywołuje Krasiek słowa Trumpa, że on się domaga tego, by Ajatollahowie stracili władzę i by lud Iranu to zagwarantował. Temu inteligentowi nie przychodzi do głowy by wytknąć absurd amerykańskiej administracji i chyba nawet hipokryzję. Najpierw utorowali drogę do dojścia radykałów do władzy, a potem domagają się by to lud ich obalił i jednocześnie "zachęcają" do tego bombardując kraj.

Radziu wylicza, na co to lecą bomby, ale że na szkoły i szpitale, to jakoś zapomniało mu się.

Trump "nakreślił ambitne cele tej operacji". Po jednych pieniądzach z gorszym Donaldem, czyli jak tu po prostu wyjść, że zawsze ich poglądy popierają mądrość etapu i jakie by nie miało byc, to ich zdanie zawsze jest takie, jak być musi. Tu wprost wręcz delikatnie chwali (?) postępowanie Trumpa.

Potem już wprost łże, ten figurant z Chobielina. Bredzi coś o tym, że Iran organizował ataki terrorystyczne w Europie i na innych kontynentach. Oczywiście niebystry Piotruś z 5-10-15 [żywą odrazę żywiłem do tego programu, jako dziecko] nie wpadnie na to, żeby go dopytać jakie to były te ataki.

Mówi coś dalej Sikorski, jak to Iran jest wycieńczony. Szkoda, że nie wspomina o tym, jak to Trump im nałożył solidne embargo za swojej pierwszej kadencji i zagroził innym krajom, które będą to pomagały obchodzić.

Tak, zabito ileś tam tysięcy protestujących "spontanicznie" - wiadomo, jakoś tak dziwnie spontanicznie zawsze opozycje krajów, które wspiera USA w wewnętrznych konfliktach politycznych wyciągają tych ludzi na ulice. No co za przypadek.

Prawa strona sportu politycznego kocha Trumpa? W sensie, że niby Braun? Mentzen? Czy o kim on gada? No chyba, że o Jaruli. To jednak warto by było nazwać rzecz po imieniu.

Pytam się, kiedy i w czym on się postawił USA? Dokładnie tak samo, te same kule smyrał. Przypomina mi się od razu, jak to jego zaplecze rysuje siebie, jako tych, którzy to zawsze Rosji mówili "nie", gdy byli dokładnie w odwrotnym obozie. Nic takiemu nie przeszkodzi nazywać dowolnej rzeczy...dowolnie.

Radziu w roli męża stanu. Rozpoznaje, że inne są interesy USA i Polski O_O. SZOG! Ciekawe co w głowie miał, kiedy wysyłał naszych wojaków do Iraku. Wtedy ten interes Polski to gdzie był? W Bagdadzie? Mosulu, może w Faludży? Może po prostu wtedy jeszcze był na kursie szkolenia z kompetencji i musiał doczytać?

Spekulacja na temat tego, kto będzie kolejnym graczem światowego formatu. Krasiek przywołuje wywód Radka, że albo Rosja, albo UE. Już pomijam to, że ktoś tu chyba zapomniał o Chinach. Warto też może dodać, że Rosja jest najszybciej rozwijającym się krajem w ostatnich latach, który jest w Europie. Z kolei UE jest już w tej chwili można powiedzieć pomału karłem światowym więc co to za spekulacja jest? Polski patriota, na którego obaj mędrcy się powołują może NAJWYŻEJ zaklinać rzeczywistość, bo nie ma już czegoś takiego jak mocarstwowa UE.

Mamy to, nacjonaliści - populiści. No aż się uśmiechnąłem. Kocham to, kiedy fałszywie się przypisuje cechy populistyczne nacjonalistom. Podczas gdy populiści głoszą poglądy....popularne. Takie, co przytula je pierwszy z brzegu zapytany chłop, na chodniku, który zapytany o pogląd nie ma więcej, niż 10 sekund na namysł, a w zasadzie to odpowiada coś tam instynktownie. To są właśnie poglądy populistyczne i tu ciekawostka, zwykle one cechują liberałów. No i nie, nie jest kwestią populizmu i rozbicia jedności UE, że UE po prostu jest cienkie. To wynika z kretyńskiej polityki klimatycznej, z kretyńskiej polityki lewarskości kulturowej, z celowej destabilizacji etnicznej, z dezindustralizacji i z rezygnacji z wysoko innowacyjnej gospodarki.

http://wolnemedia.net/sikorski-o-zydowsko-amerykanskim-ataku-na-iran/

Zdjęcie

#polityka #liberalizm #propaganda

9

USA i Izrael to nowe nazistowskie Niemcy, które rozpoczynają agresję, a Chiny to nowe USA, które to posprzątają.

#polityka

9

No i mamy to. W średnich sondażowych zaczyna pojawiać się całkiem nowy stary twór pt. Centrum.

Życzę im samych sukcesów i wyniku w okolicy 4,99%.

#polityka

8

„Ekologiczne” autobusy w Chełmie poległy tej zimy. 14 autobusów stanęło w mrozie. Klimat 1 – 0 zielona ideologia

Silne mrozy sparaliżowały część komunikacji miejskiej w Chełmie. W najzimniejsze dni awarii uległo łącznie 14 autobusów, w tym także nowe pojazdy wodorowe. Skutkiem były opóźnienia i odwołane kursy na wszystkich liniach, a mieszkańcy zostali zdezorientowani brakiem jasnych komunikatów o zmianach w rozkładach.

Śniegi topnieją, a to dobry czas do podsumowań. Tegoroczna zima była nieco ostrzejsza niż większość poprzednich lat, był to pierwszy egzamin dla wszelkiej maści „ekologicznych autobusów”, do których zakupu zmuszono samorządowców.

W Chełmie problemy zaczynały się już podczas porannych wyjazdów. Niskie temperatury doprowadziły do unieruchomienia części taboru, co przełożyło się na realne utrudnienia w całym mieście.

Władze miasta potwierdziły, że awarie objęły również nowe pojazdy z napędem wodorowym. Wykonawca został poinformowany o problemach, a miasto wystąpiło o zapewnienie taboru zastępczego. Zapowiedziano również naliczanie kar, jeśli naprawy będą się przedłużać. Jednocześnie podkreślono, że za kursy, które się nie odbyły, rekompensata dla przewoźnika nie zostanie wypłacona.

Radni domagają się teraz szczegółowych danych dotyczących usterek autobusów wodorowych od momentu ich wprowadzenia do eksploatacji. Oczekują wykazu awarii wraz z przyczynami, aby ocenić, czy problemy mają charakter incydentalny, czy systemowy.

Nowe okazało się wrogiem lepszego. Zimowy kryzys stał się pierwszym poważnym testem dla wodorowej floty Chełma. Nowoczesna technologia okazała się wrażliwa na ekstremalne warunki, a miasto musi teraz odpowiedzieć na pytanie, czy infrastruktura i organizacja są gotowe na dalszą eksploatację takiego taboru w trudnym klimacie.⁩ #polacy #polexit #polityka #uniaeuropejska #zielonaenergia

15

PO tworzy nowy odcięty naplet dla zdobycia władzy w 2027?rp.pl

@malcolm pisał swojego czasu o Brzosce, ja myślałem że nowa partia będzie od tego Tyszkiewicza. Ale jednak to on może mieć rację:

http://www.rp.pl/polityka/art43807801-czy-rafal-brzoska-wejdzie-do-polskiej-polityki-ustalenia-rzeczpospolitej

Obawiam się, że wielu glupszych wyborcow Memcena/Wiplera, którzy największe zło widzą w Pisie i Braunie, a nie w ETS/ETS2, robieniu kolejnych embarg na tanie surowce ze wschodu, oraz w komunistach spod Tuska, Czarzastego czy vonderleyen i innych jej przydupasow w krajach UE, pójdą na niego zagłosować, dając większość do obalenia weta Nawrockiego, a może nawet konstytucyjną, tym samym skazując Polskę na kraj 3-ciego świata i utylizację polskich robotników i rolników. Efektem nabrania się na nowego Holownie, ale ze świata biznesu będzie max 30% dla prawicy w Polsce. Pzypomnę, że Morawiecki wykonuje ruchy świadczące o jego separacji z Pisem, a do Brzoski mu blisko ideologicznie. I to może przysporzyć Brzosce nawet 6-8% poparcia kosztem PiSu. No ale to moje przemyślenia i mam nadzieję, że się nie sprawdza. Jakby miały się sprawdzić to ostrzegam niezdecydowanych przed tym rakiem, który może wybić Polaków. Bo jeżeli teraz masz stabilna, nieźle płatną pracę i ETS/ETS2 cię nie dotyczy, bo przecież jesteś Uberinżynierem albo biznesmenem za 20k, to przy bezrobociu 20% zamówienia na twoje usługi spadną na tyle, że dołączysz do tych "brudnych roboli", którymi aktualnie gardzisz.

#przemyslenia #polityka #brzoska #po #pis

5

Ryszard Czarnecki twierdzi, że znalazł się spotkaniu ze stworzoną i finansowaną przez Rosję organizacją zajmującą się sprowadzaniem migrantów do Europy niejako przypadkowo. Nie ma powodu, by nie wierzyć politykowi na słowo, lol. Zapewne Czarnecki zupełnym przypadkiem znalazł się też na ostatnim spotkaniu Brauna z Polonią w Brukseli, przypadkowo razem podróżują, przypadkowo była asystentka Czarneckiego została asystentką Brauna, przypadkowo spędzają ze sobą masę wolnego czasu w Brukseli. Kochane przypadki.

Podobnym przypadkiem w partii Brauna znalazł się kolejny uczestnik spotkania - Sławomir Zawiślak. Zawiślak jest nowym posłem Korony, choć w Sejmie obija się już 20 lat. 20 lat to sporo, zwłaszcza w jednej partii, czyli PiS. Można powiedzieć, że dokonał się cud. Bowiem cudem jest, że poseł który jeszcze kilka lat temu głosował za ustawą przywiezioną z siedziby Mossadu w Wiedniu (nowelizacja ust o ipn) i przekonywał, że Ukraina musi zostać członkiem Unii Europejskiej, dziś jest członkiem partii która krzyczy o walce z żydowskimi wpływami i ukraińską agenturą, a jej wyborcy nie widzą w tym nic podejrzanego.

Włodzimierz Skalik, czyli oficer prowadzący Brauna, który karierę polityczną rozpoczynał startując do Sejmu z rekomendacją PZPR, również był radnym PiS. Wyborcom to nie przeszkadza, tak jak to, że nie tak dawno popierał ultrasyjonistę Marka Jurka.

Czyli w sumie 50% parlamentarzystów Korony to byli ludzie z PiS, a samo spotkanie na osobistą prośbę Brauna prowadził Ryszard Czarnecki z PiS, ale kibice Brauna i tak powiedzą, że fajnie, super, że Braun organizuje spotkania ze stworzoną przez Rosję organizacją zajmującą się sprowadzaniem migrantów do Europy i są przy tym przekonani, że walczą z POPiS😂

Źródło http://x.com/moshetonychin/status/2025222881420902459

Kochani, jesteście zwyczajnie dymani przez pospolitych cwaniaczków.

#braun #pis #polityka

5