Nowy „Czarnobyl” tuż przy granicy z Polską! Konfederacja Korony Polskiej alarmuje [VIDEO]youtube.com

http://www.youtube.com/watch?v=kX1FW-ZxIGw

Politycy Konfederacji Korony Polskiej oraz przedstawiciele środowisk rolniczych biją na alarm w związku z katastrofą ekologiczną na pograniczu polsko-czeskim. Tuż przy polskiej granicy, w ostrawskich Heřmanicach, znajduje się gigantyczna, płonąca hałda niebezpiecznych odpadów. Emituje ona do atmosfery setki tysięcy ton toksycznych substancji, a chemiczne odcieki trafiają wprost do rzeki Odry. Prelegenci domagają się natychmiastowej interwencji polskiego rządu i wytykają unijnym instytucjom rażącą hipokryzję oraz podwójne standardy.

Problem składowiska w Czechach został przez organizatorów konferencji określony mianem tykającej bomby ekologicznej, która w bezpośredni sposób zagraża zdrowiu polskich obywateli mieszkających na terenach przygranicznych.

Roman Fritz, poseł Konfederacji Korony Polskiej, zwrócił uwagę na skalę i charakter zagrożenia, odróżniając tę sytuację od znanych w Polsce problemów z hałdami węglowymi:

– Dziś temat zupełnie nietypowy, mianowicie ostrawski Czarnobyl. Czarnobyl, który powstaje przy granicy z Polską, i który ma gigantyczne oddziaływanie na nasze środowisko. W Polsce, o ile były problemy, czy są, żarzących się węgli, żużli wewnątrz hałd pokopalnianych, to jednak jest to ekologiczne, tam nie ma innych produktów toksycznych. Natomiast w Ostrawie-Heřmanicach urządzono sobie po prostu składowisko odpadów niebezpiecznych – powiedział Fritz.

Poinformował, że zaledwie 200 metrów od toksycznej hałdy w Ostrawie znajduje się więzienie, a z uzyskanych relacji wynika, że w zasadzie wszyscy przebywający w nim więźniowie prędzej czy później zapadają na raka płuc.

Toksyczne chmury i zagrożenie dla wód Odry

Podczas konferencji prasowej w Sejmie przedstawiciele Korony podkreślali kwestię skrajnego zanieczyszczenia powietrza i wód. Zjawisko to, z racji bliskiego sąsiedztwa rzeki Odry, może mieć bezpośredni wpływ na katastrofy ekologiczne obserwowane w Polsce. Tomasz Ognisty, reprezentujący środowiska rolnicze, przytoczył zatrważające dane dotyczące emisji oraz bierności władz w tej sprawie.

– Z informacji, które uzyskaliśmy, co roku do atmosfery wydobywa się ponad 280 000 ton tlenku węgla, kilkanaście tysięcy ton benzenu. Raport Komisji Europejskiej z 2010 roku mówi jasno, że odcieki chemiczne z tej hałdy są odprowadzane bezpośrednio do rzeki Odry. Rzeka Odra jest w sąsiedztwie tej hałdy, 700 metrów od niej, jest to rzecz niespotykana – podkreślił Ognisty.

W swoim wystąpieniu zwrócił on również uwagę na kontrast pomiędzy ignorowaniem tego ogromnego truciciela, a rygorystycznymi wymogami nakładanymi na rolnictwo:

– My dzisiaj alarmujemy i mówimy do wszystkich rządzących w Polsce, aby tym tematem zajęli się priorytetowo, ponieważ jest to plucie w twarz polskim rolnikom, czeskim rolnikom, przedsiębiorcom, których zabija ETS, Zielony Ład, kwestie metanu, za które płacimy ogromne podatki. A tutaj, na pograniczu polsko-czeskim – przypomnę, w linii prostej od granicy jest to 8 km – sprawa złotych alg w Polsce jest prawdopodobnie początkiem tych problemów. To właśnie z tej hałdy odpływają bezpośrednio do rzeki Odry różnego rodzaju chemikalia i zanieczyszczenia – dodał.

Unijna hipokryzja i sprawa Turowa

Konferencja stała się również okazją do ostrej krytyki polityki klimatycznej Unii Europejskiej oraz wskazania na nierówne traktowanie państw członkowskich. Poseł Sławomir Zawiślak otwarcie zarzucił Brukseli stosowanie podwójnych standardów.

– Ten przykład pokazuje, jak fałszywa jest idea Unii Europejskiej. Trzeba użyć tego słowa, bo z jednej strony Unia Europejska przedstawia się jako ta struktura, która m.in. dba o środowisko, pilnuje tego środowiska, żeby ono było zdrowe – niszcząc przy okazji rolnictwo, przedsiębiorczość tak na marginesie – a tutaj obywatele dwóch krajów, Czech i Polski, apelują o zlikwidowanie problemu, który zagraża ich zdrowiu, życiu, zagraża właśnie środowisku – zauważył polityk.

Zawiślak przypomniał w tym kontekście sprawę kopalni Turów.

– Ta sytuacja, szanowni państwo, także pokazuje swoistą nierówność w traktowaniu poszczególnych państw. Czesi w jakiś tam sposób uniknęli kar unijnych, zatruwając swoich obywateli, swoje środowisko, środowisko polskie i polskich obywateli wobec oczywistych dowodów. Natomiast państwo pamiętacie, w Unii Europejskiej wydaje mi się, że najgłośniejszym i najważniejszym przykładem karania podmiotów gospodarczych za szkodzenie środowisku to była kopalnia Turów w Polsce, gdzie zapłaciliśmy prawie 90 milionów euro kary – powiedział poseł.

http://nczas.info/2026/06/18/nowy-czarnobyl-tuz-przy-granicy-z-polska-konfederacja-korony-polskiej-alarmuje-video/

#Polska #czechy #ekologia #srodowisko #odpady #konfederacjakoronypolskiej

9

Gdzie się podziali ekoaktywiści, gdy naprawdę ich potrzeba?youtu.be

W tym vlogu o hipokryzji środowisk ekoaktywistycznych oraz obojętności wobec nadciągającego zagrożenia dla naszej planety.

http://youtu.be/-DMBHgSscBk

#ekologia #globalneocieplenie #ue #uniaeuropejska #klimat

7

Zdjęcie

http://www.youtube.com/watch?v=HIn3MUDgwMQ #heheszki #ekologia

Kalkulacja była prosta. Jedne pączek z Lidla to 9 groszy i 440 kcal. 133 pączki z Lidla to 10 kg materiału o wartości opałowej... 18.5 MJ/kg, czyli... dokładnie tyle, co brykiet drzewny. Moje pączki kosztowały jednak 12 zł, a brykiet 19. Co wyszło z tych danych? Sprawdźcie to!

5

#ciekawostki #przemysl #ekologia

Przerabiałem sobie trochę muzyki na mp3 pod pendriwea i w koncie znalazłem skamienielinę. Jeden pen mi zdechł a drugi miał poniższe.

Coś koło 2011 pracowałem nad tymi projektami dla duńskiej firmy (ta już zdechła, płakać po niej nie będę). Opracowywałem niektóre elementy i dokumentację tych elektrowni. Szło to do Niemcy, Szwecja, Norwegia, Szwajcaria, Ukraina i cholera wie gdzie jeszcze.

Chcecie się zebrać ze mną na wycieczkę industrialną po (UWAGA!) ekologicznym wytwarzaniu energii przez spalanie?

Zapraszam.

Zdjęcie

Zdjęcie

Tak wyglądają nowoczesne spalarnie w przekroju. Te elektro-ciepłownie spalały snopy siana, ale były też warianty na inne paliwo (trociny, kora, śmieci ect,).

Zdjęcie

Przykładowa "linia produkcyjna".

Zdjęcie

Tu schemat z reaktorem.

Zdjęcie

Reaktor w przekroju wygląda tak.

22

Pojechalem zmierzyc halas wiatraka w okolicy i okazalo sie ze w odleglosci 5 metrow turbina jest nieslyszalna ale tez nie produkuje pradu. #beka #wiatraki #ekologia

14

"Was Polaków nie będzie..."stream.new

Jeszcze Polska nie zginęła


http://stream.new/v/V3tw0202cG7PIE8fXrIaxYVUCzb01KA901JnoVjQncp02QdI

Jeszcze trochę pożyjemy, jako robole, niewolnicy robiąc u niemiaszka czy innego pana za ustaloną już opłatę przez Morawieckiego, czyli miskę ryżu.

Przesłanie Izaaka to nie nawołanie do bezpośredniej i natychmiastowej eksterminacji Polaków.

To proces długo falowy, "prywatyzacja" która wystartowała po 89r. mająca na celu rozgrabienie polskiego majątku narodowego, przemysły lekkiego/ciężkiego, górnictwa, cukrowni, hodowli, rolnictwa itd. itp. a skończywszy na dezorganizacji i doprowadzenia polskiej państwowości do zapaści. Taki był plan, cicha okupacja i rozbiór bez żadnego wystrzału. Polscy loobyści na rzecz zagranicznych koncernów to zdrajcy i szkodniki nie rozumiejący konsekwencji swoich działań w przyszłości. To ludzie bez wyobraźni i nie mający pojęcia że ich decyzje, działania w mikro skali przekładają się na makro skalę!

Polak, Polska, która nie posiada już prawie żadnych wielkich zakładów, marek przełoży się na to że Polak nie będzie posiadał niczego, bo nie będzie w stanie wyprodukować własnego produktu, skazani na konsumpcję towarów od innych zostanie nam wpierdalać techniczne zboże czy inne gówno nafaszerowane syfem...

Jeszcze nas do #WHO żydoskie chuje z PO i PiS wpisali w ostatnim czasie...

Koniec Polski jest, niestety bliski

#Polska

--------------------------------

Zdjęcie

#pispojednoantypolskiezlo

#pispojednozlo

#pis

#po

#mentzen

#holownia

#zielonylad

#lewica

#ekologia

#poniemieckiokupant

#tuskurwysyn

#tusk

#pismakrewpolakownarekach

#pomakrewpolakownarekach

#zydostwo

#zydokomuna

9

Ekoterroryści okupują maszynę w kopalni Turów!

Działacze ekstremistycznej organizacji Greenpeace wdarli się na teren kopalni węgla brunatnego Turów i domagają się wstrzymania wydobycia, a w konsekwencji wyłączenia jednej z najważniejszych elektrowni w Polsce. Czy grozi nam blockout?

Praca jednej z koparek węgla brunatnego w Turowie została sparaliżowana przez grupę klimatystów domagających się zamknięcia kopalni w imię zielonej ideologii (jak sama nazwa organizacji wskazuje). Aktywiści już ponad dobę okupują maszynę. Na miejscu jest policja, jednak nie podjęła jeszcze żadnych interwencji. Straty wyrządzone przez paraliż produkcji nie są jeszcze znane.

W 2022 roku elektrownia Turów dostarczała do Polski ponad 6% energii elektrycznej, co stanowiło istotny udział w krajowym zapotrzebowaniu. Zapewnia ona również miejsce pracy dla około 5 tys. osób. Przeciwko wydobyciu i funkcjonowaniu elektrowni w Turowie protestują obecnie Niemcy wspierani przez organy unijne. Tym samym działacze Greenpeace wpisują się w niemiecką narrację o potrzebie likwidacji przemysłu w Polsce.

Akty ekoterroryzmu są coraz częstsze w naszym kraju. Obok Greenpeace należy wskazać na aktywistów, którzy doprowadzili do rozkładu znacznego obszaru Puszczy Białowieskiej, którą trafił kornik drukarz oraz działaczy Ostatniego Pokolenia, którzy blokowali drogi w Warszawie. Ekoterroryści są coraz bardziej zuchwali, gdyż lewicowo-liberalni politycy piorą im mózgi a przez to mamy coraz więcej ludzi walczących z memiczną już „płonącą planetą”. Tracimy na tym wszyscy. #ekologizm #ekologia

16

ogólnie fajne te #samochody dzisiaj robią, że trzeba poprawiać fabrykę. nie jestem ekspertem, ale remont silnika pewnie mocno redukuje całkowitą emisję CO2 i przy okazji gasi planetę, a także oszczędza wodę oddalając od nas wizję suszy hydrologicznej.

#uniaeuropejska #klimat #ekologia

12

Przyspieszenie zmiany biegunów jest już blisko - rząd to śledzi. 🌊 🌍 🏚️youtu.be

Od lat 80tych ubiegłego wieku pole magnetyczne ziemi zaczęło przyspieszać swoje przemieszczanie. Naukowe dane są mocno niepokojące. Razem z polem magnetycznym, ziemia zaczęła się też szybciej obracać, co skutkuje krótszymi dniami. Nie na tyle by przeciętny człowiek zauważył, ale instrumenty pomiarowe owszem. Zmiany w polu magnetycznym odpowiadały okresom masowego wymierania.

Zdjęcie

Przewiduje się, że będzie to wpływać na klimat (i to nie wina człowieka). Znaczącym wydarzeniem geologicznym będzie przebudzenie trapów syberyjskich (pokrywy lawowe). Ich erupcje były największymi udokumentowanymi erupcjami w historii ziemi.

Przypuszczalnie jeszcze za naszego życia będziemy świadkami przebiegunowania.

-------------------------------------------------------------------

http://youtu.be/8904MH79z-4?si=izGJWycpKdJCevOe

-------------------------------------------------------------------

#ziemia #nauka #geologia #kataklizmy #alarm #klimat #ekologia

9

Brudni Polacy trują biednych Niemców! Nie mogą biegać!

Największy alarm smogowy od lat! Elektrownia w Bełchatowie koło Łodzi produkuje dużo prądu, ale również sporo pyłu, który jest zwiewany aż do Berlina.



#elektrownia #ekologia #takasytuacja

11

Krowy przestały dawać mleko, kury przestały się nieść, a fotosynteza.... ?

Fotosynteza przestała zachodzić

Zdjęcie

Przestały pochłaniać. Wrukwiły się i tyle

Zdjęcie

#ekologia #nałuka

14