6

"Zamiast mnie, powinien siedzieć to Morawicki" - powiedział na rozprawie

Marcin Koza, właściciel klubu Face2Face w Rybniku.

W styczniu 2021 r., mimo wprowadzonych przez rząd zakazów działalności gospodarczej (rozporządzenia Rady Ministrów ograniczające funkcjonowanie klubów nocnych i dyskotek w związku z pandemią COVID-19), otworzył swój lokal, co doprowadziło do interwencji policji i sanepidu. Klub działał przez kilka dni, gromadząc setki osób, co według prokuratury naraziło je na zakażenie koronawirusem. Koza argumentował, że obostrzenia były niekonstytucyjne, naruszając wolność gospodarczą (art. 22 Konstytucji RP) i brakowało podstawy ustawowej do ich wprowadzenia bez stanu nadzwyczajnego.

Koza w mowie końcowej stwierdził: "W ciągu 4 lat byłem 150 razy w sądzie. Zamiast mnie, powinien siedzieć tutaj Mateusz Morawiecki", oskarżając rząd o terror i podkreślając, że był "przykładem odważnego przedsiębiorcy".

Zakazy i ograniczenia prowadzenia działalności gospodarczej wprowadzone podczas pandemii COVID-19 w Polsce (głównie w latach 2020-2022) były w wielu przypadkach uznawane za niezgodne z Konstytucją RP. Podstawowy problem stanowił fakt, że takie ograniczenia wprowadzano rozporządzeniami Rady Ministrów lub Ministra Zdrowia (np. Rozporządzenie z 21 grudnia 2020 r.), a nie w formie ustawy, co naruszało art. 22 Konstytucji RP. Artykuł ten stanowi, że ograniczenie wolności działalności gospodarczej jest dopuszczalne tylko w drodze ustawy i tylko ze względu na ważny interes publiczny. Dodatkowo, ograniczenia musiały być zgodne z ogólną klauzulą limitacyjną z art. 31 ust. 3 Konstytucji, która wymaga, aby ingerencje w prawa i wolności były proporcjonalne, niezbędne i nie naruszały istoty tych praw. Wprowadzone zakazy (np. dla branż gastronomicznej, hotelarskiej, rozrywkowej czy sportowej) często przekraczały upoważnienie ustawowe z ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (art. 46b), które było zbyt ogólne i nie zawierało szczegółowych wytycznych. Brak wprowadzenia stanu nadzwyczajnego (np. stanu klęski żywiołowej) dodatkowo podkreślał wadliwość, gdyż w normalnym trybie takie daleko idące zakazy nie mogły być nakładane "na skróty" bez gwarancji odszkodowań. Sądy podkreślały, że rozporządzenia naruszały zasadę proporcjonalności, ponieważ całkowity zakaz prowadzenia działalności (a nie jedynie ograniczenie) naruszał istotę wolności gospodarczej, a cele ochrony zdrowia mogły być osiągane mniej inwazyjnymi środkami.

Podczas pandemii rząd wprowadził liczne zakazy, co skutkowało tysiącami kar administracyjnych nakładanych przez sanepidy (nawet do 30 tys. zł) za prowadzenie działalności wbrew rozporządzeniom. Podobnie jak w przypadku maseczek, większość tych kar była uchylana przez sądy administracyjne i powszechne, które uznawały przepisy za wadliwe konstytucyjnie. Sądy często uniewinniały przedsiębiorców lub umarzały postępowania, wskazując na brak podstawy ustawowej i naruszenie wolności gospodarczej. Dokładne liczby nie są centralnie agregowane, ale z orzecznictwa wynika, że w wielu branżach (np. fitness, gastronomia) ponad 80-90% spraw kończyło się korzystnie dla skarżących, zwłaszcza dla zdarzeń z 2020-2021 r. Po 2022 r. sprawy dotyczyły głównie odszkodowań za poniesione straty. Możliwość dochodzenia roszczeń od Skarbu Państwa za szkody (np. utracone zyski) była potwierdzana, choć wymagała indywidualnej oceny wpływu pandemii na sytuację firmy.

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu (sygn. II SA/Op 219/20, 27 października 2020 r.): Sąd anulował karę administracyjną nałożoną przez sanepid na przedsiębiorcę za prowadzenie działalności wbrew zakazowi (np. otwarcie lokalu). Uznał, że rozporządzenie nie miało umocowania w ustawie, a ingerencja w wolność działalności gospodarczej wymaga wprowadzenia stanu nadzwyczajnego. To jedno z pierwszych orzeczeń, które zapoczątkowało falę podobnych decyzji, podkreślając brak legalności zakazów bez podstawy konstytucyjnej.

Źródło Mariusz Jagóra

#covid #prawo #zdrowie

22

Internetowy ściek Gizeli Jagielskiejyoutube.com

http://youtube.com/shorts/6tnShNnDyZk?feature=share Fragment odcinka o internetowym ścieku. Mowa w nim nie tylko o tym co pani Gizela publikuje w sieci, ale i o groźbach rodem z PRL-u. Link do całego odcinka: http://youtu.be/sA5yyPJllwg #polityka #demografia #polska #internet #zdrowie #dzieci

5

Wielka Brytania planuje sekwencjonować genom każdego noworodka.independent.co.uk

Jak donosi TheTelegraph [1][2][3], NHS (brytyjski NFZ) chce sekwencjonować genom każdego nowo narodzonego dziecka. Projekt jest częścią nowego, 10 letniego planu reformy systemu ochrony zdrowia.

Zbliża się nowy wspaniały świat, w którym państwo będzie wiedziało o nas wszystko, nawet nasz kod genetyczny. 😐

Zdjęcie

[1] http://www.telegraph.co.uk/news/2025/06/20/dna-screening-for-every-baby-under-nhs-plan/

[2] http://www.bbc.com/news/articles/c1ljg7v0vmpo

[3] http://www.independent.co.uk/news/health/dna-test-baby-nhs-disease-wes-streeting-b2774322.html

#wielkabrytania #uk #prywatnosc #zdrowie

11

#psychologia #zydzi #zdrowie

Spędzasz lata myśląc, że potrzebujesz terapii, ale okazuje się, że naprawdę potrzebowałeś zobaczyć, jak płonie Tel Awiw.

22

Nic mi tak nie odbiera motywacji, humoru i dobrego samopoczucia jak cholerne bóle korzonkowo-lędźwiowe.

Chodzę połamany jak dziad, nie mogę się wyprostować, grzeję się poduszką elektryczną, łykam na zmianę Apap Extra z KetoKaps Max (w ostateczności w szafce leżą jeszcze Dexak i Skudexa z tramadolem w składzie, ale to już ostateczność i wiem, że rozwalają trawienie).

Brałem już nie raz serię szpryc w dupsko Olfen i Milgamma i to przechodzi i mija, potrafi minąć rok, półtora, dwa bez tego. Potem człowiek się nie przypilnuje, stanie gdzieś rozgrzany w jakimś przeciągu, albo pójdzie na bieżnię i pomimo +20°C na termometrze, podmuchy wiatru są france jak 10°C odczuwalne i potem sru.

A rozwala mi to humor i podcina skrzydła dlatego, że ćwiczę aktywnie od lat, skłony, ciężary, rozciąganie, kiedyś trochę pływania i nigdy mi bęben nie wisiał, nigdy nie żarłem bez opamiętania. Odmawiam sobie słodyczy, nauczyłem się żyć bez nich, za to spożywam pyłek pszczeli co rano, jajko na miękko (7 w tyg.), ziółka zaparzam, szklankę kefiru dziennie, odrobinę octu jabłkowego/winogronowego z wodą przegotowaną, ryby (śledzie), dużo zielonej herbaty (Sen-cha gigner & lemon), sałata, same chude wędliny, maca i sonko zamiast tradycyjnego pieczywa......

Inwestuję w zdrowie i zdrowy styl życia wiodę a tu takie g*wno się przypęta i człowiek rozwalony. F a k.

Teraz gdyby mi przyszło chłopa swojej wagi (87kg) omdlałego przenieść to albo bym go wlókł jak pług po ziemi, albo próbował dźwignąć i ryzykował takim bólem jakby mnie sam Thanos albo Lord Rayden pociągnął błyskawicą po plecach.

#zdrowie #zal #wkurzenie #zlosc

14

#zdrowie

W USA Sekretarz Zdrowia (Mr.RFK Jr.) zakomunikował, że od teraz wszystkie nowe szczepionki będą musiały przechodzić badania skuteczności w porównaniu do placebo. WTF? To wcześniej nie przechodziły??? (naprawdę jestem w szoku:)

Mało tego - zaczęła się nagonka medialna pt. "no wiecie co? Kto to słyszał?" Nagonka oczywiście z wiadomego powodu - gdyby taki wymóg wprowadzono 10 lat wcześniej, to najprawdopodobniej nie zaszczepilibyśmy całego świata przeciw zmutowanemu wirusowi przeziębienia, a BigPharma nie zrobiłaby złotego strzału biznesowego. 🤷

Najlepszy Sekretarz Zdrowia USA od dekad. Z prostego powodu - jest spoza układu. BigPharma go nienawidzi, bo mówi też prostą prawdę o zdrowiu - to nie leki są najważniejsze, ale profilaktyka i zdrowy tryb życia. Widzę to na co dzień w Norwegii czy Szwecji. Państwa o najmniejszej ilości dni słonecznych w roku, starzejące się społeczeństwa, braki kadrowe w służbie zdrowia... a jednak Skandynawowie żyją grubo ponad 80 lat i to w dobrym zdrowiu. Nawet Król i Królowa mają po 88 lat i nadal pracują.

Oto niektóre z banalnych przyczyn takiego stanu rzeczy:

- dzieci od najmłodszych lat spędzają mnóstwo czasu na świeżym powietrzu (w przedszkolach, niezależnie od pogody wygania się je na zewnątrz)

- w szkołach wszyscy uprawiają jakieś sporty. Tutaj nawet jakieś wiochy po 10 tys. mieszkańców mają kluby piłkarskie. W 5,5-milionowym państwie jest chyba tyle samo lig piłkarskich co w 40-milionowej Polsce.

- siłownie na każdym kroku, zdrowa dieta i tylko margines pali papierosy. Norwegia ma jeden z najmniejszych odsetków osób otyłych i z nadwagą

W USA Sekretarz Zdrowia to wie, bo sam cieszy się dobrym zdrowiem i świetną kondycją w wieku 71 lat. Jednak będzie atakowany przez BigPharma oraz korporacje od masowej produkcji żywności z wiadomego powodu 🤷

Będę to powtarzał w kółko, aż Europa zrozumie (Rumunia np. już zrozumiała:) - Prezydent USA stworzył najlepszą administrację od wielu dekad, bo zebrał ludzi spoza układu! (tak samo są atakowani Sekretarz Obrony czy DNI). Nie boją się mówić prawdy i nie boją się nowych rozwiązań, bo są niezależni od największych korporacji, starych lobbystów, globalistycznych sekt i szkodliwych ideologii #takaprawda

PS

Teraz czekam jeszcze aż nagłośnią jak BigPharma fałszuje badania dotyczące leków i jakim przekrętem było STAR*D żeby promować SSRI #pdk

10

Oto jest! Piramida żywieniowa wg. dr Lurkera:

Zdjęcie

#zdrowie #foodporn

19

Tymczasem w zaściankowej Rasiji obowiązuje zakaz gmo od 2016 roku. 🫤

#pozywienie #eu #zdrowie

14

Oleje roślinne rozpierdalają bebechy i są przyczyną wszystkich "cywilizacyjnych" chorób

http://x.com/Outdoctrination/status/1901643854085792033

#zdrowie #4konserwy

7

natknąłem się na takie obrazki, ale ogólnie obserwuję zjawisko od dawna i powstaje pytanie jaka jest przyczyna tego fenomenu?

#spoleczenstwo #zdrowie

7

“MOŻNA GASIĆ ŚWIATŁO”. FATALNA SYTUACJA W NFZ, LUKA W FINANSOWANIU SŁUŻBY ZDROWIA MOŻE SIĘGNĄĆ 90 MLD ZŁ

Narodowy Fundusz Zdrowia stoi w obliczu poważnych problemów finansowych, które mogą doprowadzić do załamania systemu ochrony zdrowia w Polsce, a w drugiej połowie roku można gasić światło – ostrzega Wojciech Wiśniewski, ekspert z Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Wojciech Wiśniewski, ekspert z Federacji Przedsiębiorców Polskich ostrzegł w poniedziałkowej rozmowie z Onetem, że Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) znalazł się w trudnej sytuacji finansowej, co może skutkować poważnymi problemami. “W drugiej połowie roku można gasić światło” – podkreśla.

Liczba pacjentów oczekujących na wizytę u specjalisty wzrosła w ciągu ostatnich dwóch lat o 70 proc. Dla przykładu, czas oczekiwania na wizytę u kardiologa zwiększył się o 60 proc. Wiśniewski zwraca uwagę, że nierówności w dostępie do ochrony zdrowia zabijają w Polsce na masową skalę.

Federacja Przedsiębiorców Polskich alarmuje, że luka w finansowaniu NFZ wyniesie w tym roku ponad 30 mld zł, a do 2028 r. może sięgnąć 90 mld zł.

“System ochrony zdrowia w Polsce jest chronicznie niedofinansowany” – mówi Wiśniewski.

Jego zdaniem, konieczne jest podniesienie składki zdrowotnej o 0,5 pkt proc.

“Chcemy też ograniczyć szarą strefę” – dodaje i opowiada się za wprowadzeniem ulgi podatkowej na wydatki w prywatnej służbie zdrowia.

Wirtualna Polska przypomina, że pomimo alarmujących danych, projekt ustawy obniżającej składki zdrowotne dla samozatrudnionych przeszedł w Sejmie bez sprzeciwu. #polska #zdrowie

6

Monoteizm a już szczególnie chrześcijaństwo powiązane jest bezpośrednio z testosteronem. Bóg stworzył Adama, Ewa powstała wyłącznie z adamowego żebra. Tak jak na niebie jest Pan Bóg, tak na ziemi króluje Pan mężczyzna - Pan mąż, Pan ojciec. Spójrzcie na chemię; co obniża najbardziej testosteron - substancję utrzymującą faceta przy życiu? Fitoestrogeny, czyli żeński hormon (masz go w śmieciowym jedzeniu czy mikroplastiku). Każda forma chaosu zawartego w biblijnych opowieściach jest poprzedzona dojściem do władzy kobiet, jeśli przejmują kontrolę nad mężczyzną to zaczynają się kłopoty. Obecne czarty okupujące nasze ukochane ziemie doskonale zdają sobie z tego sprawę, stąd te wszystkie feminizmy, równouprawnienia, parytety itp itd

#chrzescijanstwo #4konserwy #zdrowie

9