Wystarczy zdrowo jeść a z lekarzami kontakt masz tylko wtedy, gdy trzeba wycyganić l4

Odstaw węglowodany, jedz mięso z kiszonkami, dużo jajek i probiotyków - jogurty greckie i kefiry

#zdrowie

13

McDonald's przegrywa proces sądowy

przeciwko szefowi kuchni Jamie'emu Oliverowi, który udowodnił, że żywność, którą sprzedają, jest nieodpowiednia do spożycia przez ludzi, ponieważ jest wysoce toksyczna.

To było jakieś osiem lat temu... ale nikt nie wydawał się tym przejmować... Szef kuchni Jamie Oliver wygrał proces sądowy przeciwko największej na świecie sieci fast foodów.

Oliver demonstruje, jak produkuje się hamburgery.

Według Olivera tłuste kawałki mięsa są „prane” wodorem amoniakalnym, a następnie używane do nadziewania hamburgerów w opakowaniach mięsno-pasztetowych. Nawet przed tym procesem, jak twierdzi prezenter telewizyjny, to mięso było nieodpowiednie do spożycia przez ludzi.

Oliver, radykalny aktywistyczny szef kuchni, który walczy z przemysłem spożywczym, mówi:

„Mówimy o mięsie, które sprzedaje się jako karma dla psów, a potem serwuje ludziom. Oprócz jakości mięsa kwas amonowy jest szkodliwy dla zdrowia.” Oliver nazywa to „różowym procesem gnoju”.

Jakie przy zdrowych zmysłach osoba włoży do ust dziecka kawałek mięsa nasączonego wodorem amoniakalnym?

W innej inicjatywie Oliver zademonstrował, jak produkuje się nuggetsy z kurczaka: Po wybraniu „najlepszych części” reszta – tłuszcz, skóra, chrząstka, oczy, kości, głowa, łapy – jest poddawana mieszance zwanej Mec-Split o nazwie Canica – eufemizmowi używanemu przez inżynierów żywności. Ta krwistoczerwona pasta, która jest odzapachowana, wybielana, odświeżana i ponownie barwiona, jest następnie obtaczana w mące i smażona. Pozostaje w częściowo uwodornionych olejach, czyli toksycznych substancjach.

Przemysł spożywczy używa wodoru amonowego jako środka antybakteryjnego, co pozwala McDonald's na używanie w swoich hamburgerach mięsa nieodpowiedniego do spożycia przez ludzi.

Jeszcze bardziej alarmujące jest jednak to, że substancje oparte na wodorze amonowym są na całym świecie uważane w przemyśle spożywczym za „legalne składniki procesu produkcyjnego”, za zgodą organów zdrowia. Konsumenci nigdy więc nie będą wiedzieć, jakie substancje znajdują się w ich jedzeniu.

Źródło http://x.com/Rodriramosdb2/status/2066161967006462418

PROSZĘ, PRZESTAŃCIE PODAWAĆ TO FAŁSZYWE ŻARCIE SWOIM DZIECIOM, BO TERAZ TO WIECIE.

Link do artykułu http://www.business-on.de/ammoniumhydroxid-starkoch-jamie-oliver-gewinnt-langen-kampf-gegen-mcdonalds-_id45890.html

#mcdonalds #zdrowie #afera

18

Najlepsze są produkty light pozbawione tłuszczu za które każą sobie jeszcze płacić więcej podczas gdy sprzedają mniej najzwyczajniej pozbawiając pożywienie jednych z najważniejszych witamin(A.D,E,K) utrudniając ich wchłanianie ponieważ są rozpuszczalne w tłuszczach.

🤡🌍

"LEKARZE DOSŁOWNO PRODUKUJĄ CHOROBĘ ALZHEIMERA

Dr. Joel Wallach: „Choroba Alzheimera to choroba spowodowana przez lekarzy.”

Twój mózg składa się w 75% z izolacji mielinowej. A mielina to w 100% cholesterol.

Statyny niszczą ten cholesterol — kradnąc 75% tego, czego twój mózg desperacko potrzebuje, by pozostać izolowanym i funkcjonalnym.

Brak mieliny = brak mózgu.

Dlatego choroba Alzheimera przeszła z choroby praktycznie nieznanej do 4. przyczyny zgonów u osób powyżej 65. roku życia.

Powiedziano ci, byś obniżył swój cholesterol...

podczas gdy twój mózg desperacko go potrzebował.

To nie jest „starzenie się”.

To masowy błąd medyczny.

Przestań pozwalać im rozpuszczać twój mózg. Zrób własne badania i przestań brać statyny. Chroń swoją mielinę."

http://streamable.com/zt1jy9 📺

#zdrowie #medycyna #alzheimer

15

Nowe badania z USraela o prozdrowotnym działaniu szczepionek na HPV od Merck dla Polski już za niedługo.Kto twierdzi,że tutaj jest konflikt interesów jest ruską onucą.

#medycyna #ciekawostki #zdrowie

🤡🌍

16

Pacjentka z chorobą Alzheimera odzyskała mowę, kontrolę nad pęcherzem i pamięć dzięki magicznym grzybomnypost.com

Co za podróż. Po dekadzie pogarszającego się funkcjonowania poznawczego i fizycznego 80‑letnia pacjentka z zaawansowaną chorobą Alzheimera wykazała niezwykłe oznaki poprawy. Wystarczyła jedna dawka eksperymentalnego halucynogenu, by zaczęła mówić więcej niż przez wiele lat — i to był dopiero początek listy jej ulepszeń. Psylocybina , psychoaktywny składnik tzw. magicznych grzybów, była wcześniej chwalona jako potencjalnie skuteczne leczenie depresji, lęku, uzależnień i PTSD. Teraz badacze sugerują, że może mieć również zastosowanie w interwencjach przy chorobie Alzheimera.

Zdjęcie

Choroba Alzheimera, dotykająca milionów Amerykanów, stopniowo niszczy pamięć, zdolności poznawcze oraz umiejętność wykonywania podstawowych czynności. Jest powszechnie uważana za etap nieodwracalnego spadku funkcjonowania — z utratą autonomii, komunikacji, kontroli nad oddawaniem moczu, mobilności i interakcji społecznych. Obecne strategie leczenia mają głównie charakter wspierający, a funkcjonalne wyzdrowienie uznaje się za skrajnie mało prawdopodobne.

W opublikowanym w Frontiers in Neuroscience studium przypadku badacze opisali 80‑letnią Amerykankę japońskiego pochodzenia, u której choroba postępowała od dziesięciu lat. Pacjentka była nietrzymająca moczu, mówiła pojedynczymi sylabami i wymagała pomocy opiekunów przy poruszaniu się. Podano jej 5 gramów magicznych grzybów zawierających psylocybinę.

W początkowej fazie była pobudzona, intensywnie się pociła, a następnie zapadła w przedłużony sen przypominający nieprzytomność. Jednak około 19. godziny zaczęła mówić pełnymi zdaniami, przywołując wspomnienia, których nie była w stanie wyrazić od lat.

W kolejnych dniach i tygodniach pojawiły się dalsze, zaskakujące zmiany. Odzyskała kontrolę nad pęcherzem (również nocą), zaczęła samodzielnie się ubierać, nawiązywać i utrzymywać kontakt wzrokowy, pamiętać interakcje społeczne, reagować emocjonalnie na innych i prowadzić spójne rozmowy. Po miesiącu wciąż opisywała pozytywne doświadczenia emocjonalne, mówiąc do otoczenia: „Miło tu przychodzić”. Później otrzymała kolejną dawkę — 3 gramy psylocybiny — co wiązało się ze zwiększoną ekspresją werbalną, humorem i lepszą sprawnością chodzenia.

Choć brzmi to niemal cudownie, autorzy badania podkreślają, że poprawa była tymczasowa, a psylocybina nie odwróciła choroby — neurodegeneracja pozostała. Nie podano dokładnego czasu trwania efektów.

Badanie sugeruje jednak, że niektóre funkcje uznawane za nieodwracalnie utracone w późnym stadium demencji mogą nie być całkowicie zniszczone, lecz jedynie „zablokowane” — a podróż psychodeliczna może je chwilowo odblokować. Głównym ograniczeniem pozostaje fakt, że opis dotyczy tylko jednej pacjentki.

Wcześniejsze badania wykazały, że związki zawarte w psylocybinie sprzyjają tworzeniu nowych połączeń neuronalnych, a same grzyby aktywują receptory serotoninowe odpowiedzialne m.in. za poznanie, nastrój i percepcję. Autorzy podkreślają jednak konieczność przeprowadzenia dalszych, kontrolowanych badań klinicznych.

Ostrzeżenia: Magiczne grzyby mogą wywoływać nieprzyjemne „złe tripy” — intensywne, często przerażające halucynacje. Istnieje również ryzyko psychozy, szczególnie u osób z historią zaburzeń psychicznych, takich jak choroba afektywna dwubiegunowa czy schizofrenia.

#psychodeliki #zdrowie #alzheimer #grzyby

http://nypost.com/2026/06/04/health/alzheimers-patient-recovers-speech-continence-and-memory-with-this-drug/?sr_share=facebook&sr_share=facebook

12

#zdrowie

Bruh,

To już ten wiek, że zaczyna się wszystko sypać. Nigdy nie miałem zbyt mocnych stawów, wszystkiego co związane z ortopedia, no i w końcu pojawiło się coś poważniejszego - kręgosłup szyjny. Najpierw zaczęło trzaskać w szyi by w końcu zaczęła drętwieć ręka, szczególnie z rana i szczególnie po zajęciach na siłowni.

Poszedłem do lekarza, który opisał na czym polega operacja i że nie zaleca, ale tutaj fizjoterapia pomoże (!), no i zaprasza do fizjoterapeuty, który jest również osteopata.

-Osteopatia... Proszę mi powiedzieć czy to nie jest jakaś forma szamanizmu medycznego - zapytałem z nutką niepewności

- no tak tak, jak on byłby samym osteopata to tak, ale to fizjoterapeuta I osteopata to zupełnie co innego.

No nic - ten l e k a r z oficjalnie poleca gościa, którego medycyna (i zdrowy rozsądek) oficjalnie nie uznaje, ale cóż, tak to dziś wygląda. Ale to mała dygresja

W recepcji później dowiedziałem się, że ten specjalista od osteopatii kosztuje 2x tyle co zwykły fizjoterapeuta. Zrezygnowałem w zasadzie już przed samym zapytaniem o cenę

Kolega z podobnym problemem polecił mi swojego fizjo - chodzi do niego od 2 lat i pomaga - "najlepszy". W końcu lekarz i którego byłem też polecał fizjoterapię.

Pomyślałem sobie co mi szkodzi spróbować. No i odstawiłem siłownię, po której wydawało mi się czułem się gorzej

Po tygodniu było trochę lepiej, drętwienia zelżały. W trakcie jazdy autem ręka mniej mrowiła. By po około miesiąca później prawie wszystkie negatywne skutki przeszły.

Tak jak napisałem, że spróbować nigdy nie szkodzi, i nic nie zaszkodziło - poprawa jest kolosalna.

Z tym że ja nigdy, pomimo prób, nie byłem u fizjo

Pomyślisz teraz- "co to za gówniana historyjka?". Ano taka, że nie mam drugiego Dpsa obok by porównać co by było jakby on poszedł. Ty też nie masz drugiego siebie. Ludzie szukają skutków w swoim działaniu, nie szukają skutków w braku działania.

Padał deszcz- zatańczyliśmy taniec Peruna - przestał padać. Nie padało, zatańczyliśmy taniec deszczu, zaczął padać. To jest tak stare jak twoja psychika, która każe szukać związku między działaniem, a nie brakiem działania. Z tego samego powodu, typowy Janusz czy Grażyna, uważa że antibiotic zjedzony po tygodniu pomógł zwalczyć infekcję wirusową.

To są cały czas te same zjawiska - ta Grażyna nie ma drugiej swojej kopii obok, która by wyzdrowiała tak samo szybko bez żadnej akcji. W związku z tym wierzy, że to antybiotyk zwalczył wirusa. Tak jak mój znajomy że fizjoterapią wyprostujesz zwichrowane kręgi kręgosłupa. I takich "znajomych" są tysiące jeśli nie miliony, a fizjoterapia to bardzo obiecująca gałąź medycyny.

I teraz każdy z tych Januszy zauważy poprawę jeśli było gorzej. Bo widzisz, jeśli czujesz się "średnio" i któregoś dnia poczujesz się bardzo źle - to brutalna statystyka zadecyduje o tym, że będzie lepiej. Tak statystyka i regresja do średniej. Statystycznie po deszczu zawsze wychodzi słońce. Jeśli teraz wprowadzisz w to miejsce, tj zaraz po tym jak było źle, fizjoterapię, osteopatię, energetyzowanie wody albo homeopatię to będziesz wierzył, że ta akcja spowodowała pozytywny skutek, bo on statystycznie się pojawi - poprawa. I wybacz, nie ma ch we wsi by cię od tej myśli odciągnąć "przecież czuję że jest lepiej po tym zabiegu". Szczególnie nie przekona cię do tego żaden lurek

I nie zrozum mnie źle - tak, fizjo pomoże w napięciu, ale to tylko to. Czas robi wielką robotę głównie, bo czas jest dla organizmu, który sam walczy nad złagodzeniem skutków kłopotu z kręgosłupem, w moim przypadku, czy też ogólnie chorobą.

I nie neguje medycyny per se, zwracam tylko uwagę że ogromną ilość działań paramedycznych działa albo dlatego bo działa psychika(placebo) albo dlatego, że działa statystyka, która przemawia za tym, że poprawa to efekt podjętego działania, jakiekolwiek by onob nie było

#medycyna #szarlatanizm #wiara

5

Depresja - vlog na temat depresjiyoutu.be

W tym odcinku o depresji, o mitach z nią związanych i patologiach w jej leczeniu i jej postrzeganiu.

http://youtu.be/TXw0oZfBxwQ #depresja #zdrowie #społeczeństwo #medycyna #nauka #ciekawostki #ludzie

6

Grasica to niewielki narząd znajdujący się za mostkiem, pomiędzy płucami.

Jej głównym zadaniem jest „szkolenie” limfocytów T, czyli komórek odpornościowych odpowiedzialnych za rozpoznawanie i zwalczanie wirusów, bakterii oraz komórek nowotworowych.

W dzieciństwie i okresie dojrzewania grasica jest bardzo aktywna.

Produkuje wtedy dużą liczbę nowych limfocytów T i buduje fundament odporności na całe życie.

Około 20.–30. roku życia zaczyna się naturalny proces nazywany zanikiem grasicy.

Nie oznacza to, że grasica nagle przestaje działać.

Stopniowo zmniejsza swoją objętość, a jej tkanka jest zastępowana przez tkankę tłuszczową.

W efekcie produkuje mniej nowych limfocytów T.

Układ odpornościowy nadal działa, ale wolniej odnawia swoje zasoby.

Po 40. roku życia proces ten staje się bardziej zauważalny.

Organizm gorzej reaguje na nowe infekcje, których wcześniej nie spotkał.

Dłużej trwa powrót do zdrowia po chorobie.

Nie oznacza to jednak, że odporność po czterdziestce musi gwałtownie spadać.

Duży wpływ mają styl życia, aktywność fizyczna, dieta, sen i poziom stresu.

Jazda na rowerze jest jedną z aktywności, które mogą korzystnie wpływać na funkcjonowanie układu odpornościowego.

Regularny wysiłek aerobowy poprawia krążenie krwi.

Dzięki temu komórki odpornościowe sprawniej przemieszczają się po organizmie.

Zmniejsza się również przewlekły stan zapalny związany ze starzeniem.

Lepsza kontrola stanu zapalnego pomaga chronić tkanki odpornościowe przed nadmiernym zużyciem.

Badania pokazują, że osoby regularnie uprawiające sporty wytrzymałościowe mają często więcej aktywnych limfocytów T niż osoby prowadzące siedzący tryb życia.

U aktywnych fizycznie osób proces starzenia układu odpornościowego bywa wolniejszy.

Nie oznacza to, że rower „odbudowuje” grasicę do stanu z młodości.

Może jednak pomagać zachować część jej funkcji na dłużej.

Jazda na rowerze poprawia także pracę serca i naczyń krwionośnych.

Zmniejsza ryzyko otyłości i cukrzycy.

Obie te choroby przyspieszają starzenie układu odpornościowego.

Regularna aktywność obniża poziom stresu.

Przewlekły stres zwiększa stężenie kortyzolu, który może osłabiać odporność.

Rower pomaga również poprawić jakość snu.

Podczas snu organizm regeneruje wiele elementów układu immunologicznego.

Największe korzyści daje umiarkowany, regularny wysiłek.

Przykładem może być jazda na rowerze przez 30–60 minut większość dni tygodnia.

Bardzo intensywne treningi bez odpowiedniej regeneracji mogą czasowo osłabiać odporność.

Po 40. roku życia regularna jazda na rowerze nie zatrzymuje całkowicie zaniku grasicy.

Może jednak spowalniać niektóre skutki starzenia układu odpornościowego.

Dzięki temu organizm lepiej radzi sobie z infekcjami.

Szybciej wraca do równowagi po chorobie.

Dłużej utrzymuje sprawność komórek odpornościowych.

W praktyce oznacza to większą szansę na zachowanie dobrej odporności i zdrowia przez kolejne dekady życia.

Od czata dżepetto #SI 🤖

#ciekawostki #rower #zdrowie

14

W pakiecie Mercosur dostaniesz także pestycydy zakazane na europejskim rynku . 🤡🌍

http://tkp.at/2026/05/17/eu-parlament-stimmt-ueber-gentech-verheimlichung-ab-neue-ngt-1-pflanzen-ohne-gm-kennzeichnung-weil-verbraucher-sie-sonst-ablehnen/

#zdrowie #gmo #eu

Baj de łej w Rosji jest ban na gmo,no i prawilno. www.gide.com

12

Rewolucja w leczeniu kolan

FujiFilm uzyskuje aprobatę na regenerację łąkotki bez cięcia.

11 maja 2026 roku japońskie Ministerstwo Zdrowia, Pracy i Opieki Społecznej przyznało firmie FujiFilm Toyama Chemical zatwierdzenie do produkcji i sprzedaży innowacyjnego produktu leczniczego z zakresu medycyny regeneracyjnej. Jest to pierwsze w Japonii zatwierdzenie terapii regeneracyjnej łąkotki kolanowej przy użyciu komórek pacjenta.Koniec ery „wycinania łąkotki”Do tej pory standardem medycznym w przypadku poważnego uszkodzenia łąkotki było jej chirurgiczne wycięcie (meniscektomia). Łąkotki (przyśrodkowa i boczna) pełnią rolę amortyzatorów i stabilizatorów w stawie kolanowym. Ich usunięcie lub znaczne skrócenie zwiększa obciążenie chrząstki stawowej, co z czasem prowadzi do rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów kolanowych (gonartrozy). W Japonii na tę dolegliwość cierpi nawet 10 milionów osób.Nowa terapia całkowicie zmienia ten paradygmat. Zamiast wycinać uszkodzoną łąkotkę, z kolana pacjenta pobiera się komórki macierzyste mezenchymalne (MSC) z błony maziowej, namnaża je w laboratorium, a następnie wstrzykuje w miejsce uszkodzenia. Komórki te stymulują naturalną regenerację tkanki łąkotki, przywracając jej funkcję amortyzującą bez utraty naturalnej struktury stawu.Skąd pochodzi technologia?Początki metody sięgają badań prof. Ichiro Sekiyi. FujiFilm w 2019 roku pozyskał wyłączne prawo do wdrożenia tej technologii i przez kolejne lata prowadził badania kliniczne. Firma wykorzystała swoje doświadczenie w precyzyjnej chemii i biomateriałach do stworzenia skutecznego nośnika dla komórek.Dla kogo to szansa?Nowa terapia może szczególnie pomóc:Sportowcom i osobom aktywnym fizycznie (dla których wycięcie łąkotki często oznaczało koniec kariery lub znaczące ograniczenie możliwości);

Pracownikom fizycznym;

Osobom w średnim i starszym wieku, obawiającym się operacji i późniejszej degeneracji stawu;

Pacjentom, którzy odkładali leczenie ze względu na inwazyjność klasycznej procedury.

Lekarz i pacjent zyskują realną trzecią opcję: nie wycinać, nie czekać na artrozę – regenerować łąkotkę.Co dalej?Zatwierdzenie to ogromny krok, ale przed szerokim zastosowaniem stoją wyzwania: cena terapii, refundacja, dokładne wskazania medyczne oraz długoterminowe wyniki obserwacji.Niemniej sam fakt zatwierdzenia przez japońskie władze to symboliczny koniec ery „ciąć albo cierpieć” w leczeniu uszkodzeń łąkotek.FujiFilm pokazał, że japońskie firmy potrafią przekształcać wiedzę technologiczną w przełomowe rozwiązania medyczne. Dla milionów osób borykających się z bólem kolan to wiadomość dająca realną nadzieję – że łąkotkę będzie można w przyszłości naprawić, a nie tylko usuwać.Technologia regeneracji tkanek robi kolejny krok naprzód, a Japończycy właśnie udowodnili, że są w tej dziedzinie wśród światowych liderów.

#technologia #zdrowie #japonia

http://www.fujifilm.com/jp/en/news/hq/13571

17

Po co ukrywali skoro są skuteczne i bezpieczne!?Teraz tak samo będą mówi ,że szczepionkami HPV.Należy podziękować teraz szczepanom za inflację i rozwalenie gospodarki.

🤡🌍

#szczepienia #pandemia #zdrowie #medycyna

18

Polacy dokonali niemożliwego już w 2014 roku! 📷 Pierwsza na świecie operacja naprawy przerwanego rdzenia kręgowego odbyła się we Wrocławiu. To fenomen, o którym świat milczy. Wiedzieliście o tym? 📷📷

Zdjęcie

http://www.facebook.com/reel/789920174002211

#Polska #nauka #zdrowie #odkrycia

14

Ciekawie się zaczyna robić,teraz będą promować szczepionki od jednej z najbardziej skorumpowanych firm z usraela.Pozatym teraz na tłicie krąży teraz dużo info ,że jednak hamburgery ukrywały tańsze metody leczenia raka.

🤡🌍

#szczepienia #zbiorka #zdrowie

Link do wcześniejszego wpisu

http://lurker.land/post/vqptm3j4qsxu

13

Mroczny aborcyjny biznesyoutu.be

http://youtu.be/orDOkhbiSA4

Dlaczego feministki walcząc o prawo do decydowania o własnym ciele walczą o pozbawianie życia innego ciała zamiast walczyć o prawo do podwiązywania jajników?

Jeśli nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze... Prawda jest bardzo obrzydliwa...

#feminizm #dzieci #rodzina #aborcja #biznes #pieniądze #prawo #medycyna #zdrowie

8

Kowidowy przekręt rządu Niemiec. 🤡🌍x.com

Homburg (ten niemiecki profesor, który od początku walił prosto z mostu o covidowej ściemie) mówi w tym poście tak:„Kiedy w marcu 2020 Niemcy po raz pierwszy w historii zamknęli cały kraj na kłódkę (lockdown), to oficjalny instytut RKI (takie niemieckie CDC) świadomie zdecydował: zamiast powiedzieć ludziom prawdę – będziemy ich oszwukiwać. I to oszustwo ciągnęli przez pełne trzy lata, aż do kwietnia 2023.”I dalej:

„Ci wszyscy szczepionkowi influencerzy i lewicowo-zielone NGO do dziś wam wciskają, że te protokoły RKI to fake. A prawda jest taka, że rząd i urzędy walczyły jak lwy, żeby ich nie wydać, bo tam na setkach stron jest udokumentowany covidowy przekręt. Dopiero jak jakiś whistleblower wszystko wywalił na wierzch, to RKI musiało opublikować.”

Oficjalny protokół z posiedzenia kryzysowego RKI z 24 marca 2020 (czyli dokładnie w momencie, gdy szykowali lockdown).Wczoraj było tylko 1 pozytywne badanie na 40 – czyli wirus prawie w ogóle nie krążył.

Ich własna „virologiczna inwigilacja” pokazuje, że nie ma żadnej istotnej cyrkulacji SARS-CoV-2.

Laboratoria mają zapas testów na pęczki.

Testów nie wolno komunikować na zewnątrz (żeby ludzie nie widzieli, jak mało tego jest).

I najważniejsze, zaznaczone na czerwono (data 25.03.2020):

„Trendy lepiej na razie nie formułować, bo inaczej będzie trudno uzasadnić dalsze środki.

Gdy Niemcy w marcu 2020 po raz pierwszy w swojej historii zostały wyłączone, RKI zdecydowało się oszukiwać społeczeństwo zamiast informować.

Czy bardziej zaskakujące jest to – czy też fakt, że oszustwo było utrzymywane aż do kwietnia 2023, czyli pełne trzy lata?

.Co jest na drugim obrazku.To wykres RKI – ile było hospitalizacji z powodu ciężkich infekcji dróg oddechowych (SARI) na 100 tys. mieszkańców w latach 2018–2022.Widzisz czerwoną kreskę „Lockdown”.

I co się dzieje? Szczyt zachorowań był przed lockdownem, potem fala już spadała sama z siebie (jak co roku zwykła grypa/ przeziębienie), a lockdown przyszedł 3 tygodnie za późno.Podpis Homburga:Fale przeziębień zawsze same wygasają – też w 2020.

Lockdown przyszedł 3 tygodnie po szczycie.

Ten wykres RKI obala całą narrację – i nigdy go nie pokazali w telewizji.

Tłumaczenie @Grok

http://x.com/SHomburg/status/2046506673729155353

#pandemia #niemcy #zdrowie

15

Polska jako jedyny kraj w EU wdraża obowiązek szczepienia przeciw HPV. 🤡🌍

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało, że Polska ma być drugim krajem na świecie, w którym szczepienia przeciw HPV mają być obowiązkowe. Jedną ze szczepionek w programie HPV będzie Gardasil 9. Ministerstwo Zdrowia (a także instytucje naukowe zajmujące się szczepieniami, takie jak PZH) wskazuje, że w badaniach nad bezpieczeństwem i skutecznością szczepionki Gardasil 9 brało udział ponad 15 tysięcy osób. Postanowiłem kilka tygodni temu skierować (jako poseł) pismo do Europejskiej Agencji Medycznej (EMA). Nie jestem przeciwnikiem szczepień, jednak jeśli resort zdecydował się na przymusowe szczepienie polskiej młodzieży, chciałem bliżej przyjrzeć się badaniom. W Polsce wszystko jest okryte mgłą tajemnicy.

Właśnie OTRZYMAŁEM ODPOWIEDŹ Z EMA I MAM POWAŻNY PROBLEM Z TYM, JAK KOMUNIKUJE SIĘ DANE O SZCZEPIENIACH HPV. Uzyskałem informacje, które pokazują jedno: przekaz publiczny jest niepełny i w wielu miejscach wprowadzający w błąd.

Otóż w badaniach nad Gerdasil 9 rzeczywiście wzięło udział ponad 15 tysięcy osób, a konkretnie 15776, jednak ta liczba określa JEDYNIE liczbę osób, które otrzymały co najmniej jedną dawkę szczepionki (a cykl szczepienia to przecież kilka szczepień!). Co więcej, EMA potwierdza, że wiele z osób zaszczepionych jeden raz na początku badań NIE ukończyło ostatecznie całego badania.

Ale to nie koniec niespodzianek - w łącznie 7 badaniach nad Gardasil 9, kluczowym badaniem (dot. analizy bezpieczeństwa) było badanie V503-001, w którym wzięła zdecydowana liczba badanych - bowiem aż 14185 osób. I teraz uwaga – z danych wynika, że w momencie wprowadzenia szczepionki do obrotu w EU, badania ukończyło tylko 1701 osób (12% uczestniczących w badaniu)!!! Co więcej - 1991 osób (14%) wypadło z badania. Co to oznacza? Że decyzja o dopuszczeniu szczepionki do obrotu była podejmowana, gdy przytłaczająca większość uczestników nie zakończyła jeszcze całościowych badań, część osób została wykluczona lub sama się wycofała, a dane analizowano na określony moment (tzw. cut-off), a nie po zakończeniu całego badania.

Zatem prawdziwy przekaz w zakresie szczepień przeciw HPV, które już za niedługo będą obowiązkowe w Polsce, powinien brzmieć: 15776 osób otrzymało jedynie co najmniej jedną dawkę (a nie wszystkie dawki), nie wszyscy ukończyli badania, nie wszyscy trafili do końcowych analiz skuteczności, a część uczestników wypadła w trakcie badań. W momencie dopuszczenia szczepionki do obrotu główne badania wciąż trwały, a na dzień dopuszczenia szczepionki do obrotu badania ukończyło nie ponad 15 tysięcy osób, ale... 1701. Obywatele mają prawo do pełnej informacji - nie tylko do wygodnych skrótów. Apeluję do Pani minister zdrowia, żeby skończyć z dotychczasową praktyką i nie tworzyć mylącego Polaków przekazu.

Szczepienia powinny być dobrowolne, a każdy człowiek powinien podejmować decyzję w oparciu o dane - publikowane w jasny sposób. Tymczasem informacje podawane przez ministerstwo (i podległe jemu jednostki) są niepełne i w wielu miejscach mogą wprowadzająć w błąd.

Nie chodzi o to, że nie należy się szczepić, ale zamiast przymusu i kar, państwo polskie powinno jasno prezentować dane, które powinny być publicznie publikowane, a nie pozamykane szczelnie w szufladach instytucji zinfiltrowanych przez firmy farmaceutyczne. #szczepienia #polska #zdrowie

31