Eee chyba są święta, jedyne czego mogę życzyć to w miarę wesołych spokojnych świąt. Ne wykłócajcie się o politykę ( i lewo, i prawo jest przejęte i skompromitowane), omikrona (którego nie ma, jeszcze 8 lat #pdk), aborcję, TVN-a czy jaki tam jeszcze temat zastępczy (((media))) wyciągnęły z odbytu w ciągu ostatnich paru tygodni. Nie warto. Nie warto się dzielić w obliczu narodzin Boga.
#wesolychswiat #bozenarodzenie #gownowpis

17

Widzę zalew judeo-tęczowych trolli, bardzo się uaktywnili w ciągu ostatnich paru dni.

Czyżby Lurker stał się aż tak rozpoznawalny i znany w internecie, że stare kiejkuty uznały, iż warto prowadzić na nim swoje gejowskie operacje (#pdk), czy też owe kiejkuty są tak zdesperowane, że są w stanie zasrywać tęczami tak niszowe fora?
#lurker #gownowpis #rozkmina #lgbt

26

Dziś zakończyłem 6 tydzień klepania typowej dniówki Matczaka i Lisa - niestety nie co dziennie, ale jednak często, nie wiem przez to czy byli by skłonni pokiwać głowami i wypowiedzieć to magiczne "this is the way" (#pdk). Czego to człowiek nie zrobi by schować hajs przed Vateuszem
Pierwszy raz w karierze jesteśmy tak bardzo przed deadlinem

Z jednej strony jestem wyjebany jak 14letni chłopiec po nocy z Bartem S., ale z drugiej - ominęły mnie niemal wszystkie afery albo dotarły z poślizgiem i zupełnie bez emocji.
Siedzieliśmy i nakurwialiśmy swoje, prawie żadnej telewizji, socjale również brak a internety po kilka minut dziennie. Takie uczucie lekkości i wolności jest mocno budujące, polecam wypróbować taki detox. Tak się zyło te 10-15 lat temu.
#pracbaza #internety

8

#piwo Lech z biedy rzeczywiście jest jakieś wybrakowane. wiecie, że #biedronka zaopatruje się w specjalne partie w zakładach produkcyjnych? potwierdzone info. w te wybrakowane partie z lekko zwiększoną gramaturą. ostatni raz tam kupowałem piwo na promocji. ogólnie tam nie chodzę bo to jednak sklep dla najbiedniejszych #pdk ale ostatnio byłem obczaić bo zrobili remont i dodali kasy samoobsługowe żeby przerzucić robotę na klientów.
portugalskie #wino mają dobre i tanie pewnie dlatego, że mają specjalne wtyki w Portugalii
https://data3.cupsell.pl/upload/generator/193494/640x420/3129904_print_1.png

13

Jak tak dalej pójdzie to niedługo wszyscy będziemy nucić pod nosem ten kawałek #pdk
https://youtu.be/439b6ah3L-8
#sleevecontent #sleevemusic #sluchajzlurkiem #swiat

9

#muzyka #discopolo #90s #pdk
https://www.youtube.com/watch?v=ipfr7rbwg00
Ktoś ma pożyczyć tę kasetę? Sąsiedzi też muszą posłuchać dobrej muzyki i znów poczuć się młodzi

6

To jest ta feministka ktora robila takie wielkie oczy do Korwina?
#pdk #korwin #4konserwy #europarlament

5

Dzisiejszym sponsorem zdjęć jest @Sleeve #pdk
Jeszcze kilka dni, ale już się pojawiają
W wielu miejscach - na siedlisku Boru mieszanego świeżego…


Boru świeżego..




i Lasu mieszanego świeżego


Wracając zauważyłem, że coś zasmakowało dzikom - przebuchtowały niezłą powierzchnię.
Miejsce trzeba będzie sprawdzić przy jesiennych poszukiwaniach szkodników pierwotnych sosny.


Znalazłem gąsienicę jednego z Miernikowcowatych - prawdopodobnie któregoś z Przylepków.
Nie ma on jednak związku z akcją dzików.





Dlaczego rodzinę motyli nazwano Miernikowcowatymi?
Dlatego, że gąsienice poruszają się w charakterystyczny sposób:)
https://www.youtube.com/watch?v=zWUdvBEqkkk
#las #borytucholskie #grzyby

8

O północy w Czarnobylu
Nieznana prawda o największej nuklearnej katastrofie

Ostatnio mieliśmy okrągłą 35 rocznicę wybuchu elektrowni w Czarnobylu, której szczegółów w sumie nie znałem dokładniej myśląc że pewnie zapili na zmianie albo "błąd pilota" -#pdk. A dodatkowo, jako że jestem fanem teorii spiskowych to "nieznana prawda" zawsze triggeruje i postanowiłem dać jej szanse.

I serdecznie nie polecam tej książki
Nie dlatego że jest słaba - bo zdecydowanie nie jest, ani nie dlatego że jest nudna i ciężko się czyta - jest dokładnie odwrotnie.

Ale dlatego że pokazuje jak bardzo komunistyczna rzeczywistość była spierdolona i jak wygląda sytuacja gdy cały kraj jest centralnie sterowany oraz jak często osoby z wiedzą i kompetencjami docierają do ściany zbudowanej przez politycznych aparatczyków pilnujących by wszystko było zgodne z linią partii. Zawsze, nawet w tak krytycznych obszarach jak energia jądrowa. Co obrazuje ten mały fragment :
Głównym inżynierem – zastępcą Briuchanowa odpowiedzialnym za funkcjonowanie elektrowni – był Nikołaj Fomin, były sekretarz partii i arogancki, chełpliwy aparatczyk starej szkoły. Łysiejący, o beczkowatym torsie, onieśmielającym uśmiechu i pewnym siebie barytonowym głosie, którego ton gwałtownie wzrastał, gdy górę brały w nim emocje, Fomin miał w sobie tę sowiecką apodyktyczną charyzmę, której brakowało Briuchanowowi. Był inżynierem elektrykiem i dostał to stanowisko dzięki wsparciu partii w Moskwie, mimo tego, że Ministerstwo Energetyki było temu przeciwne. Nie miał żadnego doświadczenia z energią jądrową, a wiedzę z zakresu fizyki jądrowej zdobył podczas kursu korespondencyjnego. Ale ideologicznie był bez zarzutu.
I w zasadzie wystarczy przeczytać pierwsze cztery rozdziały by wiedzieć co tam poszło nie tak i zamiast "czy" jebnie pytać "kiedy" jebnie… I na upartego można sobie darować potem resztę, czego mimo wszystko nie polecam.

Moje ulubione cytaty, które wprowadzą w klimat:

1.
Operatorzy reaktora pracowali tak ciężko, że przyciski obsługi prętów kontrolnych szybko się zużywały i trzeba było je ciągle wymieniać. Gdy pewien były oficer jądrowej łodzi podwodnej zajął po raz pierwszy stanowisko przy reaktorze numer 1, przeraził się jego kolosalnym rozmiarem i przestarzałą obsługą.

– Jakim cudem da się opanować tę niezdarną kupę gówna? – zapytał. – I co ona robi w cywilnym obiegu?
2.
Szczerbina po cichu przedstawił się każdemu z zebranych ekspertów, aż doszedł do Skliarowa, który był już w elektrowni i na własne oczy widział zniszczenia.

– Sracie w spodnie? – zapytał Szczerbina.

– Jeszcze nie – odparł Skliarow. – Ale obawiam się, że zmierzamy w tym kierunku
3.
– Doszło do wypadku – przekazał Gorbaczowowi zastępca ministra. – Panuje kompletna panika. Nie ma tu ani organów partyjnych, ani sekretarza obwodu, ani rejonowych komitetów. Będę się domagał, by minister energetyki ponownie uruchomił wszystkie reaktory. Podejmiemy wszelkie środki, żeby zlikwidować skutki wypadku.

Szczerbina milczał przez chwilę, słuchając odpowiedzi Gorbaczowa.

W końcu powiedział „dobrze” i odłożył słuchawkę. Odwrócił się do Skliarowa.

– Słyszeliście?

Słyszał i był w szoku.

– Nie możecie uruchomić ponownie reaktora, bo go już nie ma – odparł. – Przestał istnieć.

– Panikujecie.
Ostatnie dwa już po wybuchu, ale nie uznaję za spoiler bo w zasadzie wiadomo co się stało

Zainteresowanych wersjami cyfrowymi odsyłam: https://upolujebooka.pl/oferta,110055,o_polnocy_w_czarnobylu_nieznana_prawda_o_najwiekszej_nuklearnej_katastrofie.html
#czytajzlurkerem #rosja #czarnobyl #zsrr #historia #komunizm

5

Przynęta pąknęła haczyk, powtarzam, przynęta pąknęła haczyk #pdk #heheszki #wedkarstwo

8

Pomysł urealnienia wysokości skłądki na ubezpieczenie zdrowotne dla osób na działalności sprawia że jest mi smutno. Obawiam się nawet, że po ich zapłaceniu mogę dostać depresji. #pdk
#polityka #nowylad #podatki #heheszki

7