Białasy i te ich przywileje, mogli sobie po 14 godzinek spokojnie tyrać w kopalni (1910 rok). Tacy to se pożyli... co poszło nie tak? Gdzie popełniliśmy błąd? #pdk

#sleevecontent #sleevefun #heheszki #notorasizm

25

#archiwizacja #bluray #verbatim

Rozważam zakup nagrywarki Bluray do celów archiwizacyjnych. Na zasadzie że wypalam dwie płyty ze stuffem z którym nie chcę się rozstawać (archiwum + 1:1 kopia tego samego), a który niekoniecznie chcę mieć zapisany na NASie.

Na allegro widzę że prym wiedzie Verbatim, marka znana i lubiana od czasów boomu na album zatytułowany "650MB" #pdk
W chwili pisania tych słów czytam też różnorakie blogi o archiwizacji, ale nim tam się wgryzę to być może ktoś z obecnych zebranych poszedł w tę metodę długoteminowego przechowywania danych?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze nośnika?

EDIT: kilka osób radzi nośniki DVD, tu moja historia z DVD
płyty DVD już przerabiałem, o ile sam krążek z racji gęstości zapisu na logikę będzie mniej wrażliwy, o tyle materiał użyty do wyprodukowania warstwy światłoczułej po prostu gnije w czasie. Trzymałem kolekcję chyba 80 archiwalnych płyt no i w ramach polityki backupu raz na rok (jak nie zapomniałem ;d) robiłem próby odczytu. Dlatego też kupiłem NASa, bo gdzieś musiałem na szybko się ewakuować z tymi danymi

5

To jeszcze ja muszę: Drodzy Towarzysze! Na lurku siedzę od wielu lat, jestem tu praktycznie od samego początku (poprzednie konto nazywało się tak samo jak obecne) i wiecie co? Trolle tak jak były, tak dalej są, teraz jedynie ich natarcie się zintensyfikowało. Już nie trąbią o LGBT ani o covidzie, teraz lecą z ruskim tematem. Z tym że już nie ma w nich tej subtelności, tej finezji. Zamiast tego walą na pałę, lecą grubo, psując całą zabawę, bo łatwo można ich wyłapać.

Niebawem wszystko wróci do normalności, wytrzymajcie! Jeszcze tylko 2 tygodnie #pdk
#lurker

9

#mandat #wykroczenie #polskiedrogi #fotoradar

Przyznać muszę jedno - w tym kartonowym państwie e-administracja działa wyśmienicie. I mówię to bez cienia ironii.
Dwa tygodnie temu ustrzelił mnie fotopstryk. Na adres rodziców przyszedł polecony z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego,w dużym skrócie "mamy zdjęcie, teraz wybierz sobie wysokość kary". Instrukcja w liście opisywała że tu trzeba wypełnić, tam odesłać.

Był też link do eboku. Utworzyłem konto (wciąż korzystając z tego samego login.gov.pl), zapoznałem się ze sprawą, dokonałem aktu samopodpierdolenia (oświadczyłem kto kierowcą był #pdk), wszystko z domowego zacisza. Ba, nawet mogłem pobrać sobie zdjęcie (dość dobrej jakości) żeby zobaczyć jaką miałem minę w momencie błysku
Dziś status sprawy się zmienił - wystawiono mandat, który od razu opłaciłem. Również nie przerywając calla na którym byłem obecny

Nie wiem jak inne kraje, ale polska e-administracja to obok paczkomatów najbardziej dopracowany produkt. Żeby tylko reszta działała tak sprawnie...

12

Jak prawdopodobne jest to, że w ciągu paru, parunastu dni Putin napije się herbatki z polonem bez cytrynki (#pdk), zdechnie jak stalin w 1953, a do władzy dojdzie jakiś ugodowiec chcący się godzić z zachodem (Beria)?
#rosja #wojna #pytaniedoeksperta

5

Dzisiaj tak mocno wieje że <każdy wie kto> długo by nie powisiał
#heheszki #pdk

20

Czekam na odbiór paczki. Patrzę i zastanawiam się gdzie ja to już widziałem? #pdk #lurker

20

Hejka, wracam z nowymi wieściami spod tagu #donislawdev Planowałem to troszkę inaczej i dzisiaj miał być wpis o mojej nowej grze, ale jakoś tak z tydzień temu wypuściłem drobną aktualkę do Yerba Mate Tycoon, później zacząłem zmieniać troszkę innych rzeczy i tak powstała największa aktualizacja (od czasu opuszczenia wczesnego dostępu) V1.2.
Trailer gry : https://www.youtube.com/watch?v=L9PXRW4haNg

Przy okazji gra jest teraz w 40% promocji na Steam: https://store.steampowered.com/app/1404560/Yerba_Mate_Tycoon/ :-}

A jak ktoś chce zagrać za darmo, to jest też dostępna w 100% darmowa (bez reklam, IAP) wersja mobilna:
Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.DonislawDev.YerbaMateTycoon
IOS: https://apps.apple.com/us/app/yerba-mate-tycoon/id1582325458

A i z ciekawostek, YMT zostało wydane w Humble Store: https://www.humblebundle.com/store/yerba-mate-tycoon, ale wracając do aktualizacji, to jak zawsze dodałem troszkę nowych błędów, ale to się później załata, pojawiła się też opcja szukania dodatków do yerby po nazwie, doszły dwa nowe dodatki, doszły cztery nowe badania, doszedł też przycisk losowej nazwy (tworzenie yerby), wrogie firmy od teraz też tworze yerbe, możemy ustawić "politykę" posiadanych firm (różne polityki dają różne bonusy), można też wreszcie zmienić nazwę yerby podczas jej tworzenia, wrogie firmy pojawią się teraz też w trakcie gry, czyli nie wszystkie firmy są tworzone podczas startu gry, możemy ignorować targi handlowe, wydarzenia z kraju (zmiany statystyk kraju). Niektóre dodatki do yerby mają teraz mnożnik "smaku" albo "wyglądu", doszły też nowe firmy do gry, gra jest teraz troszkę trudniejsza, naprawiłem sporo błędów i wiele więcej. Pełna lista zmian V1.2 #donislawyerbamatetycoon

A i standardowo dla atencji wrzucam trailer gry. Przy okazji zapraszam do subowania kanału, pewnie kiedyś pojawią się tam jakieś ciekawe filmy

*Jeśli chodzi o moją nową grę "Die And Repeat", to kiedyś będą nowe informacje, to tylko 2 tygodnie #pdk :-} Jakoś tak wyszło.

No i dwa kluczyki do gry dla tych do dotrwali (Steam): :-}
!457C-C7W27-KVG5? --> Podmieniamy "?" na "K" i "!" na "7"
KYCME-&P7K7-KR9Y? --> Podmieniamy "?" na "Z" i "&" na "Z"
ZAINTERESOWANY?
Zapraszam do obserwowania tagu #donislawdev co jakiś czas, będą ukazywać się pod nim kolejne podsumowania gier + kolejne projekty. Warto też spojrzeć na:
Newsletter (bez spamu, ważne info i informację o premierach gier).
Twitter
Facebook
Discord O grze i yerba mate
#yerbamate #yerbamatewykopclub #gamedev #yerba #gry

13

Patrzcie co znalazłem w lidlu. Teraz to mogę wrzucać do kibla wszystko #pdk

18

Jeszcze 8 lat #pdk

(mimo wszystko, życze nieco lepszego, niż ostatnie 2 lata, roku 2022. Ostatecznej kompromitacji i końca korona-religii, pokoju na wschodniej granicy i oczywiście osobistych sukcesów, wszelakiej pomyślności, zdrowia (również psychicznego) i optymistycznej perspektywy na świat. #nowyrok

16

Ja witający Nowy Rok
https://youtu.be/Ox4zUecshEU

Szampańskiego Sylwestra i najlepszego w Nowym Roku Lukrecje i Lurkowie.
Ja kończę 2021 rok pozytywnie #pdk
#sleevecontent #zyczenia

9

Dziś od 17:00 za free na Epic, gdyby ktoś chciał grać w grę w Sylwestra. #pdk

#sleevecontent #gry

6