Czy znasz kogoś, kto mówi, że "wierzy w naukę"? Wzywam Cię do działania!stodowodow.pl

Osoba stosująca zwrot "wierzę w naukę" to zazwyczaj osoba, która nauki nie rozumie. Podstawą nauki jest powtarzalność eksperymentów, ciągłe podważanie i negowanie wszystkiego, szukanie odpowiedzi i dążenie do prawdy. Gdyby kiedyś tak mówiono, to ludzkość by większości rzeczy nie osiągnęła. Niezliczoną ilość razy naukowcy mówili, że "fizyka została ukończona", że wiemy już wszystko i nie ma nic do odkrycia. Okazuje się jednak, że coraz bardziej rozumiemy, iż więcej nie wiemy, niż wiemy. Nauka to stawianie pytań, dążenie do prawdy i przede wszystkim uświadomienie sobie, że stan naszej wiedzy za kilka dekad może być całkowicie inny, a wszystko, w czym żyliśmy, może okazać się fikcją.

Nauka i religia zamieniły się ze sobą miejscami. Najlepiej widać to na przykładzie pandemii, gdzie dziesiątki tysięcy stron publikacji naukowych i badań na zlecenie wykazują toksyczność białka kolca, a w telewizji panowie z tytułami mówią, że szczepionki indukujące produkcję tego białka w ludzkich komórkach są w pełni bezpieczne. Ludzie są zapatrzeni w nich jak w jakichś guru, a owi "guru" mogą powoływać się nawet na zmyślone dane, bo przecież ich wyznawcy niczego nie będą weryfikować. Póki co dane naukowe sugerują, że istnieje mnóstwo zagrożeń związanych ze stosowaniem tych preparatów, a także, że zapewne nie znamy poważnych powikłań długofalowych.

Co więcej, historia pokazuje, że badania często są ustawiane i opłacone, a także, że lekarze przekupywani, aby działać na niekorzyść pacjenta (na mojej stronie https://stodowodow.pl/ znajdziecie o tym sporo). To, że coś jest "potwierdzone badaniami" wcale niczego nie dowodzi.

Aby stwierdzić coś na pewno potrzebne są nie tylko jakieś tam badania, bo one mogą być gówno warte. Potrzebna jest WIELOKROTNA weryfikacja, zbadanie danych zagadnień przez niepowiązane grupy badaczy bez konfliktu interesów, a także otwarta debata i możliwość zabrania głosu przez każdego.

Gadka "wierzę w naukę" i podobne bzdury jest tym, co odbiera nam możliwość debatowania, wprowadza cenzurę i ułatwia jednostkom wyparcie danych, sugerujących rzeczy niewygodne dla umysłu i budzące strach.

Gadka "wierzę w naukę" to rak, który rozwija się na środowisku popularnonaukowym, ogłupia ludzi głodnych wiedzy i pozwala władzom siać lepszą propagandę.

Gadka "wierzę w naukę" to coś z czym trzeba walczyć, do czego wzywam Was wszystkich. Jeśli macie takich ignorantów w swoim otoczeniu, zróbcie coś z tym albo chociaż skierujcie ich do tego postu lub podajcie w komentarzu fragment rozmowy, aby społeczność Lurkera mogła doradzić jak z taką osobą rozmawiać.
#nauka #propaganda #korupcja #manipulacja #wiedza #informacje #wiara #koronawirus

11

Chcę się podszkolić w języku angielskim, najlepiej przez jakiś serwis typu Duolingo, może któryś z Lurków zna coś tego typu co przynosi fajne efekty?
#pytanie #nauka #angielski

7

Naukowcy stworzyli "wyłącznik" dla organizmów GMOzmianynaziemi.pl

"Wyłącznik" do organizmów GMO. Pstryczek elektryczek do wyłączania zaszczepionych?
W końcu #preparatweksperymentalnejfazie mRNA jest "terapią genetyczną".

Tak tylko głośno szuram
https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/naukowcy-stworzyli-wylacznik-dla-organizmow-gmo

EDIT: A po terapii mRNA tracą prawa człowieka.
https://unshackledminds.com/the-vaccinated-no-longer-have-human-rights-this-is-why/

Klei się?
#ciekawostki
#gmo
#nauka
#organizmyGenetycznieModyfikowane

5

„Płód nie jest człowiekiem, więc who cares? Mogą nawet robić z płodów farsz do pierożków, co za różnica?” – napisał w sieci rzecznik Instytutu Psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim Samuel Nowak.tvp.info

#nauka #autorytety #uniwersytetjagiellonski #aborcja
„Płód nie jest człowiekiem, więc who cares? Mogą nawet robić z płodów farsz do pierożków, co za różnica?” – napisał na Twitterze Samuel Nowak, działacz Partii Razem i rzecznik prasowy Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

„Pan Samuel Nowak został wezwany do złożenia pilnych wyjaśnień przed swoim bezpośrednim przełożonym – dyrektorem Instytutu Psychologii UJ. W przyszłym tygodniu zostaną podjęte stosowne decyzje w przedmiotowej sprawie” – zaznaczył Ochalik.
https://www.tvp.info/58593896/rzecznik-instytutu-na-uniwersytecie-jagiellonskim-wezwany-do-zlozenia-wyjasnien-pisal-o-robieniu-pierogow-z-ludzkich-plodow

34

Dziś rocznica objawień Maryjnych w Lourdes św. Bernadecie Soubirous - 11.02.1858
Warto się z nimi zapoznać, ciało św. Bernadetty do dziś nie uległo rozkładowi w takim stopniu na jaki wskazywały by warunki. #religia #wiara #medycyna #nauka #ciekawostki
https://www.youtube.com/watch?v=OksQYM5FzbI
https://voxdomini.pl/prorocy/lourdes-francja/

11

Francja: Zmarł Luc Montagnier, odkrywca wirusa HIVwydarzenia.interia.pl

W wieku 89 lat zmarł Luc Montagnier, francuski wirusolog, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny za współodkrycie wirusa HIV - poinformowały w czwartek władze miasta Neuilly-sur-Seine (departament Hauts-de-Seine), gdzie Montagnier zmarł. (ostatnio noblista wypowiadał się krytycznie na temat szczepień na covid-19)
https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-francja-zmarl-luc-montagnier-odkrywca-wirusa-hiv,nId,5824406
#koronawirus #szczepienia #covid19 #nobel #nauka #medycyna

11

Luźny odcinek o promieniowaniu i ludzkiej niewiedzyyoutube.com

Czasami ludzie napotykają się na niebezpieczną radioaktywność, nie mając o tym najmniejszego pojęcia. Np. wiele takich przypadków było związanych z kradzieżą złomu. A na początku XX wieku, kiedy promieniowanie i jego długoterminowe skutki dla zdrowia nie były dobrze znane, promieniotwórczość często była uważana za panaceum od wszystkich chorób. W filmie przedstawiam kilka ciekawych historii związanych z ludzką niewiedzą o tym, że mają do czynienia z niebezpiecznym poziomem promieniowania.

Kąpiele w radioaktywnej wodzie? Radioaktywna pasta do zębów? To i wiele więcej w materiale z czasów gdy promieniowanie nie było szkodliwe
https://youtu.be/RES6CKyYIoc
#ciekawostki #promieniowanie #radioaktywnosc #nauka

10

Cele Teleskopu Jamesa Webba - Astronarium 133youtube.com

Za każdym razem, gdy w ręce naukowców trafia nowe narzędzie do badania Wszechświata, odkrywamy nieznane prawdy na jego temat. Kolejny taki przełom ma się stać faktem za sprawą Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba. W tym programie pokażemy do czego posłuży ten niezwykły instrument i jakie odkrycia mogą stać się dzięki niemu możliwe. Zapraszamy na Astronarium!
https://www.youtube.com/watch?v=OeouU7LNp18
#astronomia #jameswebb #nauka #nasa #astronarium

8

Czarnek: Nie ma rozmów na temat obowiązku szczepień nauczycieliyoutube.com

Minister Czarnek pytany o efekt rozmów z ministrem zdrowia na temat szczepień nauczycieli mówi „Od jakiegoś czasu nie ma rozmów na temat obowiązkowych szczepień nauczycieli. Myślę, że argumentacja techniczna i organizacyjna, którą przedstawiłem, że nie możemy stracić w systemie od pierwszego marca kilkudziesięciu tysięcy nauczycieli… Też argumentacja polegająca na tym, że mówimy o grupie społecznej, która jest zaszczepiona w 85% jest bardzo prosta. Jeżeli chcemy zwalczać covid, musimy zaszczepić grupy, które są zaszczepione w 30, 40, czy 50 procentach.”
https://youtu.be/DyO6FX5yk70 #polska #polityka #informacje #zdrowie #czarnek #pis #nauka

7

Prof. Tasuku Honjo, immunolog, laureat nagrody Nobla z medycyny w 2018 r. o iwermektynie

„Z punktu widzenia ludności ten lek jest doskonały: jest skuteczny i tani”.
„Ale żadna firma farmaceutyczna nie jest nią zainteresowana, po prostu dlatego, że nie jest opłacalna”
#nauka #covid #ciekawostki
https://twitter.com/Piotr_Schramm/status/1488153818541998086?s=20&t=me79a7RQBlIqgKCjcl4JQw

27

Następca Teleskopu Jamesa Webba: LUVOIRyoutube.com

LUVOIR czyli Large Ultraviolet Optical Infrared Telescope będzie czerpać z wiedzy i doświadczeń jakie udało się zgromadzić przez lata prac zarówno nad Webbem jak i Hubblem. Z wyglądu Luvoir przypomina Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba w wersji Pro Max i oprócz obserwacji w podczerwieni, ma być bardziej uniwersalny i prowadzić obserwacje również w świetle widzialny i ultrafiolecie. Podobnie jak Webb, tak i Luvoir ma orbitować wokół punktu lagrange'a L2, który ze względu na swoje unikalne położenie i właściwości jest idealnym miejscem dla tego rodzaju teleskopów. #kosmos #nauka #teleskop
https://youtu.be/pGrxeylSDY8

11

Słyszeliście coś o tym? Gdzieś? Kiedyś? Jakoś w mediach głównego ścieku nie widziałem.

#sleevecontent #sleevecurio #nauka #covid19 #szczepionki

8

Krótka piłka paranaukowa.
Oglądałem niedawno film dokumentalny o Wielkim Wybuchu. Większość naukowców wysokiego kalibru twierdzi, że Wszechświat liczy około 14 miliardów lat. Tak? Tak.
Ci sami naukowcy twierdzą też, że przez jakiś "czas" tuż po WB u zarania nie istniał czas, ani materia w formie jaką znamy z własnego doświadczenia.
Konkluzja po obejrzeniu: Wszechświat ma 14 miliardów lat i chociaż w pewnym momencie czas nie istniał, to nie zmienia faktu, że da się policzyć jego wiek….
No iksde po prostu i nie puszczać tego dzieciom
#wielkiwybuch #nauka #logika

5