jeśli już nawet wirusy popełniają samobójstwo to wiedz, że coś się dzieje 🤣
#nauka #heheszki #wolnemedia #koronawirus #covid19

20

Launch teleskopu kosmicznego James'a Webb'a, odliczanie:
https://jwst.nasa.gov/content/webbLaunch/countdown.html

Kosmiczny Teleskop James'a Webb'a jest większy ok 3 razy od dotychczasowego największego teleskopu kosmicznego Hubble, będzie widzial w podczerwieni
#nauka #swiat #technologia #ciekawostki #informacje

14

Najgłębsze trzęsienie ziemi dotąd odkryte - geolodzy jedynie spekulują co mogło je spowodować.youtube.com

Tym razem wybieramy się w podróż do głębin skorupy ziemskiej.

700 km poniżej Bonin Islands (archipelag japońskich wysp Ogasawara) doszło do silnego trzęsienia o magnitudzie 7,9.
Mimo bardzo silnych wstrząsów głębokość na jakiej doszło do trzęsienia spowodowała, że nie było ono odczuwalne na powierzchni. Jednak zostało wyłapane przez bardzo czułe detektory.

Geolodzy studiujący skały i to jak się one zachowują w tak ekstremalnych warunkach, nie są do końca pewni co mogło spowodować tak głębokie trzęsienie.
Spekuluje się, że odkryto nowe dotąd nie obserwowane właściwości złóż oliwinu, który jakimś cudem dostał się na tę głębokość i został poddany lawinowej przemianie mineralnej.

Dopóki się nie dokopią do miejsca, najgłębsze trzęsienie ziemi może pozostać tajemnicą.
Tak mało jeszcze wiemy o ziemi po której chodzimy.
https://youtu.be/22aI_0VxnJk
#nauka #przyroda #geologia #ziemia #ciekawostki

5

Będąc niezalogowanym yt polecił mi filmik dziewczyny z USA która przeprowadziła się do Polski i chce nauczyć się naszego języka Powiem szczerze że po pierwszym odcinku uśmiałem się Ciekawe jest spojrzeć na nasz język z innej perspektywy, osoby która nigdy nie miała z nim styczności.

Dygresja na temat portalu - zorientowałem się że pod tym filmem w napisach są ocenzurowane niektóre słowa. Po prostu znikają lub zostają zastąpione przez [_]. Nie przeszkadzają tam filmy bądź też teledyski z rozebranymi kobietami, ale słowa "asshole" lub "fucking" muszą zniknąć Żenada. Cóż. Sama zawartość na pewno poprawi humor
#językpolski #nauka #youtube
https://www.youtube.com/watch?v=2-0Tw-bg-6s

9

Rakietą w kosmos... z procy.youtube.com

https://youtu.be/JAczd3mt3X0
Panie Areczku. Przez pana muszę do interesu dokładać. Zdaje sobie pan ile kosztuje wyniesienie satelity, w kosmos?
No wiem, że można taniej. A o czym mówimy?
Wyrzucać z procy pan powiada. Bardzo dobrze. Proszę ten projekt na moje biurko do 15stej.
Żyjemy w czasach gdy sponsor oczekuje więcej za mniej.
Więcej pracuj za niższe wynagrodzenie. Mniej paliwa w mniejszym silniku, ale ma jechać dalej. Więcej produktu za niższą cenę ect.

Piłowanie krawędzi na każdym miejscu, byle by działało.
Podobnie jest z wysyłaniem satelit w kosmos.

Firma Spinlanch, odkurzyła starą sprawdzoną metodę wysyłania pocisków (rzucania kamieni) opakowała w nową skórkę i teraz będzie dosłownie wyrzucać rakiety w kosmos.
#ciekawostki #inzynieria #nauka #kosmos #astronomia #technologia #swiat

9

badania pod z góry określoną tezę zawsze w cenie. tak się dzisiaj uprawia propagandę. #reddit #nauka

6

Zapraszam na nowy post. Blog osobisty, prawie wszystko o złodziejach i kradzieżach w sklepach. Kim są? Jak kradną? Co robią dobrze? Co robią źle? Rodzaj najlepszych złodziei oraz wiele innych...detektywisklepowi.blogspot.com

Nowy post na blogu…
https://detektywisklepowi.blogspot.com/2021/11/skala-kradziezy-sklepowych-w-polsce.html

Kawałek tekstu z bloga "Moje lepsze ujęcia złodziei sklepowych"

- Siedzę na kamerach i wchodzi dwóch młodych chłopaków z jedną młodą dziewczyną, wszyscy w granicach 18 – 20 lat.

Zadbani natomiast nie byli ubrani w same najdroższe marki.
Od razu od wejścia ich wrzuciłem na kamery.
Biorą koszyk i idą przeglądać ciuchy. Chodź byli młodzi to był mój rodzaj złodzieja jeden z lepszych.

Wszystko w tym wieku robili dobrze, nie rozglądali się, nie patrzyli w kamery, przeglądali w miarę powoli, oglądali rozmiary, ceny, spędzili na sklepie nie zbyt mało czasu, jednym słowem zachowywali się jak normalny klient.
Powinno być wszystko w porządku przecież mogą mieć w miarę usytuowanych rodziców.
Mówię sobie dobra odpuszczam!

Nagle dziewczyna wychodzi. Okej jeszcze chwilę popatrzę i co widzę?
Chłopaki idą za regał i zaczynają odbezpieczać ciuchy.
Udało się, jest ujęcie. Ich błąd?
Widać było po chłopakach na twarzy, że są delikatni, łagodni, są jednym słowem spokojni. Dziewczyna jednak była taka trochę wylansowana, zbyt pewna siebie, taka lala, która chce wyglądać jak modelka.

Okazało się, że chłopaki ukradli dla niej rzeczy. ;/
Po prostu chcieli się pokazać dziewczynie.
Byli tak prawie perfekcyjni jak na ten wiek, chodź takich nie ma.
Gdy miałem ich na pokoju ujęć to mówię do nich, Panowie, co wy się naoglądaliście L………, skrót, ponieważ nazw nie mogę wymieniać.
A oni mówią no fajny był. A ja na to, że to nie film i możecie sobie zepsuć w papierach.

Dość fajne ujęcie jak dla mnie natomiast też utkwiło mi przez jakiś czas w głowie ze względu na charakter złodzieja oraz powód, dlaczego ukradł.
Głębsza wypowiedź w tym temacie pojawi się na końcu książki.

Miłego
#ciekawostki #informacje #ludzie #nauka #polska #swiat

8

Blog osobisty. Kim są złodzieje sklepowi? Jak kradną? Co robią dobrze? Jakie błędy popełniają? Wszystko o kradzieżach w sklepach.detektywisklepowi.blogspot.com

Link do jednego z postów.
https://detektywisklepowi.blogspot.com/2021/10/kim-sa-zlodzieje-sklepowi.html

Kawałek tekstu z posta…

- Kradnie na przestępstwo a nie na wykroczenie.

Jest powiedzenie jak kraść to miliony! Nie do końca prawda.
Miliony są bardziej zauważane a chodzi o to abyś nie został złapany.
Wchodzisz do jednego sklepu i wynosisz 2 tyś. Zł. W produktach. Udało się, okej wszystko fajnie. Wracasz ponownie do tego samego sklepu o tej samej nazwie i znów próbujesz to samo, najprawdopodobniej ci się nie uda, jeśli nie teraz to na pewno za niedługo detektyw cię złapie.
A teraz wyobraź sobie, że idziesz do jednego sklepu i wynosisz produkty na 400 zł. Idziesz do kolejnego sklepu o innej nazwie i znów wynosisz produkty na 400 zł. Idziesz do jeszcze innego o innej nazwie i znów wynosisz 400 zł.

Jaka jest różnica?

W pierwszej sytuacji jesteś zbyt leniwy i chcesz zarobić na szybko 1000 zł. Powiedzmy w godzinę. Mówię 1000 zł. Ponieważ złodziej najprawdopodobniej sprzeda towar odbiorcom od 40 % do 60 % ceny ze sklepu.
Ale przy tej opcji długo nie polatasz po sklepach i zostaniesz złapany i ukarany. Przez co zarobki staną w miejscu, więc na dłuższą metę i tak będziesz do tyłu.
A teraz przy drugiej opcji, wynosisz 400 zł. Z innych sklepów o innej nazwie poświęcając na to trochę więcej czasu. Zysk z trzech innych sklepów będziesz miał mniejszy na pewno. Natomiast nie kradniesz na przestępstwo tylko na wykroczenie, przez co stres z tym związany jest mniejszy.

Latasz po różnych sklepach o innych nazwach i za szybko nie wracasz do pierwszego, przez co będziesz mniej zauważany i zapamiętywany.
Nie jesteś zbyt pazerny a jak dobrze wiemy nie jednego to zgubiło.
Jeśli jeszcze do tego będziesz dodawał zmianę wyglądu, zachowania, stylu bycia to będzie ci to dłużej wychodzić.
Więc na końcu zysk z drugiej opcji będziesz miał większy niż z pierwszej.

Zapraszam
#polska #informacje #ciekawostki #ludzie #swiat #nauka

15

Aby nie spamować linkami z bloga. Wrzucam link do youtube gdzie jest wstęp do bloga. Jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam.
https://www.youtube.com/watch?v=EZi0Bbi1ih4
#filmy #swiat #informacje #youtube #polska #wroclaw #ludzie #nauka

8

TRIUMF ROZUMU
Rosgwardia z Czeczenii zatrzymała trzy rzekome uzdrowicielki, które praktykowały niebezpieczne gusła i zabobony. Wprowadzały się w trans, twierdziły, że posiadają cudowny kamień z Kałmucji, którego moc rośnie, jeśli włoży się go do akwarium itd.
Szarlatanki pokazano w TV, która wyraziła oburzenie, że wierzący muzułmanie słuchają ich porad, kiedy w republice działa przecież całe Centrum Medycyny Islamskiej. Przed kamerami wystąpił też szef owego Centrum, który po zbadaniu zatrzymanych autorytatywnie orzekł: co najmniej jedna z kobiet jest opętana przez dżinny.
------------------------------------------------
Tekst z rewelacyjnego portalu Rosja: Horror from Mordor na FB:
https://www.facebook.com/RosjaHFRM/
#heheszki #ciekawostki #rosja #czeczenia #islam #wiedzmy #czary #nauka

5

Cześć, Wszystkim. Zapraszam na mojego bloga gdzie tematem jest… Złodziej sklepowy, detektyw sklepowy, klienci kontra sklepy i agencje ochrony.detektywisklepowi.blogspot.com

Dowiecie się między innymi…

Jak kradną złodzieje sklepowi?
Kim często oni są?
Jakie popełniają błędy?
Czego nie powinni robić a co robią dobrze?
Jakich błędów nie popełniają ci najlepsi złodzieje sklepowi?
A jakie popełniają ci słabsi?
Jaki rodzaj złodzieja jest najtrudniejszy do namierzenia?

Jak pracuje detektyw sklepowy?
Jaki jest rodzaj detektywa sklepowego?
Co powinien wiedzieć i robić dobry detektyw?
(Nie perfekcyjnych, bo takich nie ma, ale jest garstka najlepszych)
Co zrobić lub spróbować robić, aby praca detektywa sklepowego sprawiała ci przyjemność?
Jak być jednym z najlepszych detektywów sklepowych?
Co starać się robić, aby się jak najdłużej nie wypalić?

Sugestie dla firm oraz sklepów, dlaczego tracą miliardy rocznie?
Jak wszyscy, którzy robią codzienne zakupy mogą przeciwdziałać kradzieżom sklepowym i oszczędzać swoje pieniądze?
Czy kradzieży jest więcej czy mniej niż kiedyś?
https://detektywisklepowi.blogspot.com
#polska #ciekawostki #nauka #informacje #ludzie #swiat #kradziez #warszawa

6

Z takich ciekawostek, co na pewno chętnie posłuchacie, to biorę udział w konferencji naukowej i dzisiaj przedstawiciel firmy Medtronic opowiadał, że przyszłość diagnostyki medycznej to symulacja, że symulowane będą np. badania tomografem komputerowym. Dane do tych symulacji pochodzić będą z „urządzeń wszczepialnych”, które mają w ludzkim ciele docelowo wytrzymywać 15-20 lat, i które będą je wysyłać do centralnej bazy medycznej, w której będą także informacje z naszych telefonów
Podał nazwę organizacji biorącej udział w regulacji tych spraw, jesli ktos chce poszperać: International Medical Device Regulators Forum.
#praktykispiskowe #nauka #medycyna

12

Bartini A-57 - bombowiec na którego sowieci nie zasługiwali i go nie dostali :)youtube.com

https://youtu.be/e9Z2JXIRhFY
Pod koniec lat 50. pojawiły się pogłoski o radykalnie nowym projekcie samolotu z głębi ZSRR.

Byłaby to latająca łódź, która mogłaby latać pionowo, miała największą broń nuklearną, jaką Sowieci mogli zgromadzić, i miała własnego pasożytniczego myśliwca, zdolnego do zwiadu, obrony i samodzielnych uderzeń.

Ten latający potwór mógł wylądować w dowolnym miejscu, od wody po pustynię, śnieg i lód, a paliwo byłoby uzupełniane z łodzi podwodnych w odległych lagunach i jeziorach. Wszystko z tylko trzyosobową załogą i zasięgiem, aby dotrzeć do odległych wybrzeży Stanów Zjednoczonych.

Najbardziej przesadny bombowiec, jaki kiedykolwiek zaprojektowano, czyli Bartini A-57.

Pod koniec lat pięćdziesiątych zimna wojna była w pełnym rozkwicie, rzucając przeciwko sobie potęgę militarną i umysły naukowe Stanów Zjednoczonych i Związku Radzieckiego. Wyścig zbrojeń między dwoma supermocarstwami był w gorączce i wyglądało na to, że wkrótce wszystko jeszcze bardziej się rozgrzeje.

Era atomowa osiągnęła już dojrzałość i oba kraje gorączkowo rozwijały sposoby dostarczania międzykontynentalnych pocisków balistycznych lub ICBM jako ładunku użytecznego.

Bartini A-57 był jednym z takich projektów ZSRR.

Przewidywano masowy międzykontynentalny bombowiec startujący z morza, który byłby też zdolny na start z lądowych lotnisk, które zawsze były znacznie bardziej podatne na ataki wroga i rozpoznanie.

Sposób, w jaki zaprojektowano bombowiec Bartini A-57, aby to osiągnąć, był co najmniej pomysłowy.

Sposób, w jaki wystartuje i jak będzie napędzany, to tylko dwie z innowacji opracowanych przez koncepcję A-57.

Po pierwsze: A-57, zaprojektowany w 1957 roku, miałby na pokładzie bombę termojądrową 244N.
Mimo że był to duży bombowiec przewożący bombę nuklearną niszczącą miasto, potrzebowałby tylko trzyosobowej załogi.

A-57 ważyłby 320 ton, mając całkowitą długość 69,5 metra i całkowitą powierzchnię skrzydeł 755 metrów kwadratowych.

Co ważne, chociaż zaprojektowany tak, aby unikać lotnisk lądowych, A-57 był wyposażony w płozy do lądowania na lotniskach, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Aerodynamiczna konfiguracja A-57 była jak na owe czasy dość rewolucyjna, szczególnie w odniesieniu do skrzydeł.

Krawędź natarcia skrzydła miała kąt skosu, który stał się stopniowany, co upraszcza powierzchnię nośną skrzydła.

Stworzył również to, co nazywa się „samobalansującym” skrzydłem. Ta cecha skrzydeł zwiększyła możliwości aerodynamiczne samolotu, umożliwiając mu stosunkowo łatwe osiąganie prędkości poddźwiękowych i naddźwiękowych, szczególnie w przypadku bombowca z dużej łodzi latającej z tamtej epoki. Ten projekt skrzydła byłby znany jako „skrzydło Bartiniego”.

Do startu z wody samolot został wyposażony w podwozie narciarskie składające się z nart wodnych i skrzydeł podwodnych.

Podwozie pozwalało A-57 na lądowanie i startowanie zarówno z wody, jak i z ziemi, ale także ze śniegu.

Uważa się, że A-57 mógł wystartować z każdego nieutwardzonego lotniska o pasie startowym nie mniejszym niż 3000 metrów, a także gładkiego, pokrytego śniegiem pasa o długości 3600 metrów.
Warto zauważyć, że ta zdolność do startu na śniegu i lodzie umożliwiłaby wykorzystanie lotnisk wysuniętych do przodu na dryfujących krach lodowych znajdujących się w regionie Arktyki, a nawet lodowych gąszczach.

Większa wersja samolotu została nazwana Amerika - stąd oznaczenie „A” w A-57, ponieważ jego zamierzonym celem były oczywiście Stany Zjednoczone.

Zaprojektowano również mniejszą łódź latającą o mniejszym zasięgu, która mogła dotrzeć do celów w Europie, które były bliżej Związku Radzieckiego, i nazwano ją Ye-57, z „Ye” pochodzącym od rosyjskiego słowa oznaczającego Europę, czyli Jewropa. .
#ciekawostki #swiat #lotnictwo #nauka #samoloty #technologia #rosja

8

Przesłuchanie pierwszego świadka przez ordo medicus w procesie śledczym wokół covid-19. Piotr Witczak [jeden z członków ordo medicus].youtube.com

https://youtu.be/3HDXZhOJpaQ

Materiał bardzo opasły ale jednak pada tam dość wiele bardzo istotnych zdań.

Witczak to analityk medyczny, kilka co ważniejszych informacji streszczę, ale uprzedzam, że ja jako amator mogę coś przekręcić, stąd polecam źródłowy materiał.

1- Witczak nie zna ani jednej wartościowej pracy badawczej, która potwierdza, że bezobjawowy człowiek z pozytywnym pcr na covid może zakażać.
2- Przestrzega przed własnym środowiskiem zawodowym, jako podatnym na korupcje i wpływy polityczne, a co za tym idzie, mylnie postrzeganym jako zawsze obiektywna wyrocznia prawdy.

3- Podkreśla on, że bilans ryzyko vs korzyść w przypadku szczepień jest bardzo wątpliwe, wręcz skłania się ku temu, że jest ono ujemne. W przypadku dzieci, to ten bilans jest wręcz rażąco niekorzystny.
4- Prezentowane są dane wedle których większa jest szansa na śmierć w wypadku samochodowym, niż na covid.
5- Witczak twierdzi, że niektóre koncerny farmaceutyczne mimo pewnych obaw, że preparat może być szkodliwy, kalkulują przyszłe odszkodowania i puszczają na rynek produkty, które i tak się zwrócą.
6- Podkreśla, że o ile wpływ pierwszej i drugiej dawki od pfizera były badane [o wiele za krótko ale jednak], o tyle trzeciej w ogóle nie, jest ona zastosowana niczym pieprz do barszczu "szczypta więcej nie zaszkodzi".
7. FDA miało głosowanie za trzecią dawką 3:16 przeciwko trzeciej dawce, to jednak nie przeszkodziło jej zatwierdzić w USA.
8. Po zatwierdzeniu tej trzeciej dawki dwóch dyrektorów od wydziału szczepień w FDA zrezygnowało z funkcji i napisało krytyczną opinię w naukowym periodyku odnośnie trzeciej dawki.
9. O wiele łatwiej jest opublikować popierające maseczki, czy preparaty anty covid -19, niż te które je krytykują. Przykładem jest wycofanie prac Walacha, które były wcześniej zrecenzowane i wszystko było ok, a sam Walach wcześniej nie miał ani jednej wycofanej pracy na ponad 100 publikowanych.
10. Panuje swoisty ostracyzm w świecie nauki, jeśli ktoś podnosi rękę na szczepienia, maski.
11. Nauka jego zdaniem od już ładnych miesięcy mówi jedno, a zarządza się drugie.
12. Dziwnym zbiegiem okoliczności, grypa rok do roku mierzona we wrześniu skoczyła nam o niemal 100%, mamy rekord dziesięcioletniego okresu. Zachodzą podejrzenia o wcześniejsze złe kwalifikowanie.
13. Osoby zaszczepione, względem niezaszczepionych są 2.5 razy rzadziej testowane na covid-19.
14. Wiele badań, które służą wytyczaniu obecnej polityki covidowej to badania obserwacyjne, a nie randomizowane, są one znacznie niższej jakości merytorycznej.
15. Odporność poszczepienna spada praktycznie do zera po 4-6 miesiącach, naturalne jest o wiele trwalsza.
16. Są badania z Izraela, które wskazują, że naturalna odpowiedzieć na covid-19 jest 13 razy skuteczniejsza, niż ta po szczepieniu.
17. Na wyspach bardzo duży udział osób z hospitalizowanym covidem jest w pełni zaszczepiona.
18. W krajach o wysokim wyszczepieniu, dziwnym trafem tuż po picku szczepień wypada pick covid- Singapur.
19. Wysoki poziom przeciwciał na covid-19 wcale nie musi być dobrą oznaką, są pewne przesłanki, że najlepszą odpowiedzią jest nasza odporność komórkowa, a ta większa liczba przeciwciał może być wręcz przyczyną do silnych reakcji ADE.
20. Nawet who przyznaje, że nie ma dostatecznych dowodów na to, że maski działają dobrze przeciw wirusom [ochrona zdrowego przed chorym], a i tak zaleca ich stosowanie.
21. Nawet maski w szpitalach to jest w zasadzie pewnego rodzaju zabobon i obecnie z naukowego punktu widzenia nie ma odpowiednio przekonujących konkluzji, że chirurg musi nosić maskę podczas zabiegu.

Polecam całość.
#covid19 #plandemia #nauka

9

Czym u licha jest Dollocaris? - gdy natura zadziwia swoimi kreacjami.youtube.com

https://youtu.be/3v-0G5u0Njo
Przedziwne zwierzę, jak z horroru, które kilka epok temu było połączeniem krewetek z owadami.
Oto co wiemy o potworze morskim Dollocaris.
#ciekawostki #historia #nauka #zwierzeta #ziemia #dinozaury #swiat

7