Zastanawiam sie ile dzieci musi pracowac za darmo na mrozie jednego dnia aby janusz biznesu kupil se nowego defendera. ejaj podpowiada ze potrzeba ponad 2300 dzieci.

#biznes #motoryzacja #ciekawostki

9

#ciekawostki #historia #ziemia #kosmos

Około 3-4 mld lat temu, tj. w czasie "młodości" Księżyca, znajdował się on dużo bliżej Ziemi, w odległości ok. 150 000 km (obecnie ok. 400 000 km). W związku z tym jego wpływ na naszą planetę był silniejszy niż obecnie. Powodowało to powstawanie znacznie wyższych niż obecnie pływów na powierzchni pierwotnych oceanów rodzących się na Ziemi.

Ponadto fala pływowa systematycznie spowalnia obrót Ziemi, wydłużając dobę. Szacuje się, że pierwotnie okres obrotu Ziemi mógł wynosić zaledwie 6 godzin.

14

#lurker #lurker.land #raport #ciekawostki

Użyłem dokładniejszego modelu w celu zrobienia raportu Lurkera w kontekście zagrożeń dla mediów demo - liberalnych. Może @Thanos chce jakieś liczby potwierdzić albo zaprzeczyć. Zaciekawiło mnie, że podobno ma tu wpadać 1:1 dużo treści z rosyjskiego telegrama.

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

12

Izajasz Szechter _ojciec Michnika.

Pochodził z żydowskiej rodziny: był synem Natana i Klary (z domu Steinwurcel), miał brata Szymona. Jako nastolatek angażował się we działalność młodzieżowej komunistycznej grupy samokształceniowej we Lwowie, a w 1920 wstąpił do Komunistycznej Partii Galicji Wschodniej[1]. Następnie wyjechał do Wiednia na studia, które przerwał i w 1923 powrócił do Lwowa[1]. Od 1925 zaangażował się w działalność nielegalnej Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy, dążącej do oderwania od Polski części jej wschodnich ziem oraz przyłączenia ich do Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej[1], w której pełnił liczne funkcje we władzach różnych szczebli.wiki

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ozjasz_Szechter

#ukropolin #historia #ciekawostki

18

🤡🌍

Bank Anglii musi przygotować się na kryzys finansowy… wywołany przez kosmitów. Brzmi jak odcinek „Black Mirror” - taki jeszcze w wersji BBC, zanim serię skalał Netflix. A jednak: ta historia naprawdę trafiła do korespondencji Banku Anglii… i potem zaczęło się klasyczne Radio Erewań. W sieci można dziś przeczytać, że „Bank Anglii już się przygotowuje”, że „procedury trwają”, że „system drży” - jednym słowem: narracja żyje własnym życiem.

Dlatego, na przekór, oddzielam internetowy folklor od faktów. Pokazuję, kim jest Helen McCaw - ta „tajemnicza była pracownica banku” - czym się dziś zajmuje i jakie środowisko reprezentuje. Bo w tej opowieści nie chodzi o to, czy kosmici istnieją. Chodzi o to, jak my – ludzie, rynki i instytucje - zareagujemy na informację, że możemy nie być sami. I kto próbuje tę reakcję uprzedzić, ukształtować… albo po prostu na niej coś ugrać. 🔗Więcej: http://youtu.be/6VobawrImRI

#ciekawostki #finanse #ufo

10

Biedni uchodźcy! 🤡🌍

Narkotyki w ośrodku dla uchodźców. Marihuana i metamfetamina trafiały do Lesznowoli.

W zeszłym tygodniu udaremniono przemyt narkotyków do ośrodka dla uchodźców w Lesznowoli. Susz i twarde narkotyki były ukryte w paczce z rzekomymi kosmetykami. To sygnał ostrzegawczy pokazujący, z jakimi patologiami państwo ma dziś do czynienia w ośrodkach dla cudzoziemców, których rezydentów jest coraz więcej.

12 stycznia 2026 roku funkcjonariusze Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Lesznowoli zatrzymali przesyłkę dostarczoną przez firmę kurierską. Już podczas rutynowej kontroli uwagę zwrócił pojemnik po dezodorancie w sztyfcie, który był nienaturalnie lekki. Po rozebraniu opakowania okazało się, że w środku ukryto 3 pakunki owinięte folią aluminiową. Była to próba obejścia procedur bezpieczeństwa obowiązujących w strzeżonym ośrodku.

Badania przeprowadzone następnego dnia przez funkcjonariuszy operacyjno śledczych potwierdziły, że w paczce znajdowały się narkotyki: marihuana i metaamfetamina. To pokazuje skalę problemu i brak jakichkolwiek hamulców u części osób przebywających w takich placówkach. Nielegalne środki zostały zabezpieczone, a sprawę przejęła policja w Grójcu. Teraz badane jest, czy podobne próby przemytu mogły mieć miejsce wcześniej i czy nie mamy do czynienia z powtarzalnym procederem. I właśnie tu pojawia się zasadnicze pytanie o realną kontrolę nad tym, co dzieje się w ośrodkach dla uchodźców.

Ja nie kupuję narracji, że to jednostkowy przypadek bez znaczenia. Skoro do strzeżonego ośrodka próbuje się przemycać narkotyki w paczkach kurierskich, to znaczy, że ktoś uznał to za opłacalne i względnie bezpieczne. Ktoś za te narkotyki musi też płacić, a przecież to my, podatnicy utrzymujemy imigrantów w ośrodkach dla cudzoziemców, podczas gdy oni sami, lub ich znajomi lub rodzina fundują im narkotyki.

#imigracja #ciekawostki #narkotyki

16

#ciekawostki #przemysl #schematy

Wczoraj poruszyłem wątek mojej byłej firmy. Dorzucam 3 pozostałe schematy których wcześniej nie udało mi się wrzucić (musiałem przeskalować rozdzielczość). Tak wyglądają przemysłowe paleniska - w tym wypadku paliwem były wióry drzewne jak mnie pamięć nie myli.

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

@dodge_durango, wracając jeszcze do tematu wilgoci. Im suchsze paliwo tym lepsze (ofcors) jednak jest jeszcze proces dodawania przegrzanej pary do samego paleniska.

Czemu to się robi. Woda zwiększa objętość x10 reguluje przepływy spalin i obniża temp. krytyczną.

Była taka akcja. Na Ukrainie udało im się wysadzić palenisko. Co się stało się?

Zamiast zatrudnić przeszkoloną osobę, wzięli z łapanki najtańszego robola (w końcu wszystko musi być po kosztach). Tamtejszemu szefostwu wydawało się, byle debila można dać na operatora. "Wasili (imie przypadkowe) tu jest paliwo, pilnuj by nie brakło. Tu jest włącz/wyłącz generator. Kreska dochodzi tu- wciskasz ten przycisk. Do roboty".

"Mi kazali wciskoć to jo wciskoł." - słynne słowa osoby która włączyła podawanie przegrzanej pary. Gdy temperatura była krytyczna i bez dozowania.

Palenisko ma betonowe żebra (specjalny beton termoodporny) tak po 50kg każde. Na megakarcie zaznaczone ciemny brąz. Po dodaniu pary, zrobiła się bomba w komorze spalania i ją wysadziło razem z żebrami. Operator był za ceglaną ścianką bezpieczeństwa (spełniła zadanie) przeżył.

Niestety nie mam zdjęć z skutków. Ciekawie to wyglądało. Jednak dorzucę jeszcze zdjęcie poglądowe z innego paleniska. Tam u góry widać te żeberka, mniejsze otwory na ściankach to podawanie pary, większe nadmuch.

Zdjęcie

Ignorancja to siła. Zamiast przeszkolić pracownika, dać mu dobrą pensję by był zainteresowany tym co robi to wszystko po kosztach bo przełożonym wydaje się, że coś jest proste i można byle robola do "gównianej roboty". Efekty mogą iść w miliony.

Pracowałem w różnych firmach ale ten schemat wszędzie się powtarza, niezależnie od kraju i wykonywanej pracy.

14

#ciekawostki #przemysl #ekologia

Przerabiałem sobie trochę muzyki na mp3 pod pendriwea i w koncie znalazłem skamienielinę. Jeden pen mi zdechł a drugi miał poniższe.

Coś koło 2011 pracowałem nad tymi projektami dla duńskiej firmy (ta już zdechła, płakać po niej nie będę). Opracowywałem niektóre elementy i dokumentację tych elektrowni. Szło to do Niemcy, Szwecja, Norwegia, Szwajcaria, Ukraina i cholera wie gdzie jeszcze.

Chcecie się zebrać ze mną na wycieczkę industrialną po (UWAGA!) ekologicznym wytwarzaniu energii przez spalanie?

Zapraszam.

Zdjęcie

Zdjęcie

Tak wyglądają nowoczesne spalarnie w przekroju. Te elektro-ciepłownie spalały snopy siana, ale były też warianty na inne paliwo (trociny, kora, śmieci ect,).

Zdjęcie

Przykładowa "linia produkcyjna".

Zdjęcie

Tu schemat z reaktorem.

Zdjęcie

Reaktor w przekroju wygląda tak.

22

ADAM SZECHTERdziendobry.tvn.pl

W POLiN Mi SiĘ BARDZO PODOBA, BO TO FAJNY KRAJ.. :-) MATKO BOSKA.. ;-)

ZAPRASZAMy DO WYWiADU WYEMiTOWNO DZiŚ O 11.00

http://dziendobry.tvn.pl/gwiazdy/adam-michnik-jak-patrzy-dzis-na-polske-st8854492

ps. na zdjęciu Aaron Szechter i Thomas Cushman.

#ciekawostki #rozmowa #tvn

13

Ekologia? Tyłka dla europejskich koncernów, Chińczycy poza limitami!m.youtube.com

http://m.youtube.com/watch?v=AZg5Nw9Nn3g&pp=ygUMbW90b2R6aWVubmlr

#samochody #chiny #ciekawostki

Pan redaktor w jednym ze swoich filmów wspominał też o tym,se zbiera zdjęcia powypadkowych chińskich aut że względu na dziwne uszkodzenia podczas kolizji.

8

#teoriespiskowe #ciekawostki #swiat

Jako, że jestem koneserem teorii spiskowych mam dla was stosunkowo nowe ciekawostki pozbierane z rożnych miejsc sieci, nad którymi będziecie rozmyślać.

2026 ledwie się rozpoczął a tu już z grubej rury.

1. Covid19 i cała jego parodia to nie była niekompetencja – to było celowe działanie w celu sprawdzenia „granicy bólu” społeczeństwa.

Kasta rządząca potrzebowała faktycznych danych ile bydła da się nabrać na szczepionkę, maseczki i zakaz włażenia do lasu. A jak wielki będzie świadomy procent społeczeństwa który będzie się opierał absurdowi.

Mając te dane i faktyczne reakcje na bezprawie ma teraz dojść do głównych działań. Ograniczenie wolności słowa i atomizacja Internetu. Pod pretekstem ochrony dzieci wprowadzenie cyfrowego ID które ma działać jak kaganiec na pysk i prawne restrykcje wobec stron (np. „mowa nienawiści”, „zakazane fotoszopy” z dziewczynkami w bikini, fikcja artystyczna „urażająca uczucia” itp.)

Biorąc za wzór patologię Covidkową, teraz będzie wiadomo ilu osób można się spodziewać drących ryja na ulicy i wychodzi, że na tyle mało iż można przesuwać granicę dalej.

Az do ugotowania żaby.

2. Porwanie Maduro z Wenezueli odbyło się przy wsparciu robotów.

Amerykanie oficjalnie przyznali się do urzycia dronów podczas operacji, rakiet średniego zasięgu, i broni laserowej.

Od świadka zdarzenia po drugiej stronie (jednego z ochroniarzy Maduro) wiemy o broni sonicznej (ogłuszającej/obezwładniającej) i o pierwszym helikopterze z grupa szturmową około 20 osób.

Przyjrzymy się owej grupie. Świadek twierdzi o absurdalnej precyzji ognia grupy szturmowej, jednocześnie szacunkowej ilości 300 strzałów na minutę (ogień ciągły) i odporności na odpowiedź ogniem.

Amerykanie wpadli na Wenezuelski serwer z aimbotem i czitem na god-mode. Asmongold słuchając tej relacji porównał ten atak do Warhamer 40K i sceny z mini serialu „Astaris” gdzie genetycznie zmodyfikowani żołnierze robią masakrę na wrogim statku powstańców.

Ludzie zastanawiają się czy jest to fizycznie możliwe dla człowieka prowadzić taki ogień z aimbotem.

Techniczne są możliwe dodatki do karabinów z wspomaganiem żyroskopowym (patrz niektórych pasjonatów na YouTube) czy nawet programy uczące celować dzięki kamerze. Takie ustrojstwo jednak było by widoczne na karabinach podczas szturmu.

Kamizelki kuloodporne też mogą być dobre, ale nie ma „rynsztunku” doskonałego.

Teoria spiskowa brzmi, że grupa szturmowa składała się z humanoidalnych robotów ubranych w stroje taktyczne. Owe terminatory najpierw dostały dane potencjalnych celów po przelocie chmury dornów. Resztą zadania było zdobycie gruntu i neutralizacja celów.

Samego Maduro już miała złapać ludzka ekipa z kolejnego helikoptera.

Czy terminatory są obecnie możliwe?

Oczywiście. DARPA współpracuje z Boston Dynamics – ten z kolei oficjalnie pokazywał w ostatnim czasie pospólstwu bardzo humanoidalnego robota (najnowsza wersja Atlasa) o bardzo dużej zręczności. To było do wiadomości publicznej. Pyranie co amerykański konglomerat militarno przemysłowy ma dla siebie? Biorąc pod uwagę że ich zabawki potrafią wyprzedzać rzeczywistość o 20-30 lat do przodu nie trudno sobie wyobrazić że jaką „terminatory” zdolne do faktycznego uczestnictwa w rejonach szczególnego zagrożenia.

3. Neutralne płciowo ogłoszenia o pracę, Duda podpisał w zamian za obietnicę Tuska o nie ściganiu byłego prezydenta.

Teoria głosi, że Tusk miał nakłonić Dudę za obietnicę odpieprzenia się od niego gdy już nie będzie prezydentem. Ten się skusił na ten dill mając świadomość, że aparat władzy PO-KO nie cofnie się przed żadnym kurestwem.

W efekcie mamy głupio tłumaczącego się byłego prezydenta i potworki gramatyczne i językowe w ogłoszeniach o pracę – brzmiące jak słownictwo upośledzonej totalitarnej lewicy.

A co do obietnic TuSSka… wy już wiecie co i ile są warte.

4. Chemitrails nie ratują klimatu, one mają go zmienić.

Co to by były za teorie spiskowe jak by się coś o chemitrailsach się nie znalazło

Teoria głosi, że chemitrailsy wcale nie mają niczego „ratować” tylko wywoływać zmiany które po tym będą przypisywane „klimatowi” i działalności ludzkiej.

Według doktryny „Stwórz problem a potem zaproponuj rozwiązanie”.

Za tą teorią stoi okres ładnej pogody (stosunkowo mało chemitrailsów) zauważony na całym świecie zaraz po decyzji o wstrzymaniu finansowania przez USAID. Co najmniej dziwna zbieżność.

Oficjalnie wiadomym też jest, że aerozole wyprowadzane w chemitrailsach są szkodliwe dla człowieka. Akurat ten fakt wyszedł podczas zeznań (byłej) pracownicy ministerstwa obrony USA (ds. BHP), która była zbyt ciekawa i zadawała za wiele pytań o zamówienia chemikaliów i ich cele. A w odpowiedzi od generała dowiedziała się, że powinna zamknąć mordę i cieszyć się, że żyje.

Biorąc pod uwagę cały przemysł strachu o „globalne ocieplenie” i jego beneficjentów, teoria jest wielce prawdopodobna.

Jak myślicie? W ilu miejscach "szury znowu miały rację"?

Prześpijcie się z teoriami, przemyślcie i dajcie znać czy się kupy trzyma.

14

#obraz #sztuka #historia #ciekawostki

Eminence Grise „Szara Eminencja” Jean-Leon Gerome 1873.

Scena przedstawiająca pierwszą połowę XVIIw. Miejsce Francja – pałac Kardynała Richelieu „Czerwony Kardynał”.

Od lewej. Ksiądz w purpurze, prowadzi króla Ludwika XIII (na czerwono) i jego faworyta (?) Karola de Luynes (?) na spotkanie z Richelieu. Arystokracja i duchowni robią małe zamieszanie kłaniając się w pas, skromnej postaci mnicha Kapucyna nonszalancko czytającego Biblię który wraca od Richelieu. Całości sceny przygląda się straż pałacowa.

Zdjęcie

W latach 1600, prawdziwą władzę w Francji sprawował „Czerwony Kardynał” który doradzał Ludwikowi XIII. Richelieu jednak sam był zależny od swojej „prawej reki” mnicha zwanego „Szarą eminencją” Ojca Józefa (Pere Joseph).

Ojciec Józef był odpowiedzialny za całą siatkę szpiegów Richelieu rozsianych po całej europie jak i za politykę zagraniczną kardynała. O ile Richelieu był głową Francji to Józef był jej szyją.

Arystokracja mimo swoich spisków i niesforności dobrze znała pozycję niepozornego mnicha i bała się go. Dziś od przydomku „Szarej eminencji” pojęcie stosuje się wobec postaci działających w najważniejszych sprawach, których rola pozostaje jednak niedostrzegalna dla szerokiej opinii.

7

Kurs waluty Iranu w stosunku do dolara amerykańskiego

Jeszcze 1 stycznia kurs wynosił 42 tys. rialów za 1 dolara by 5 stycznia poszybować na 987 tys. za jednego dolara (23,5 krotny spadek wartości).

#ciekawostki #iran #pieniadze

12

Lurcy UDAŁO SIĘ robię #pokazkonto 😱

13 sty 2026, 09:03 CET moje konto na portalu Wykop.ru przestało istnieć. 🎉 Batalia o jego usunięcie trwała od 31 gru 2025 - czyli od zeszłego roku

Czemu dopiero teraz? Po pierwsze jestem leniwym skurwysynem, trzymałem to konto dla samego trzymania mimo, że praktycznie nie udzielałem się na tamtym portalu. To co tam pisałem i tak było często cenzurowane za myślozbrodnię i wytykanie moderacji jej hipokryzji.

Szukałem dobrego momentu na usunięcie konta od kilku lat. Myślałem o odejściu z pierdolnięciem – pasta o serwerowni + zdjęcia elfika w zbożu.

Pod koniec zeszłego roku, jeden z Was namówił mnie do zajrzenia na tamten ściek. Co zrobiłem. Przy próbie zalogowania okazało się, że „weryfikacja konta” mnie nie puszcza. Jak się okazało udało im się tam coś spieprzyć (koncertowo) i po każdym kliknięciu przycisku [przejdź dalej], weryfikacja resetowała się.

Wtedy zrozumiałem… nic z tego nie będzie.

Pozostało jedno, komunikacja z dałnami od moderacji i nakłonienie ich do usunięcia mojego konta. Jako że byłem bojówka „4konserwy” powinni byli klaskać dupą na ten widok. Proste? No jak się okazało nie tak do końca.

Prośba o usunięcie konta złożona 31 grudnia czekała do 7 stycznia na odpowiedź od ekipy białkowa. W streszczeniu, treść brzmiała „usuń sobie konto sam”.

Wysryw moderacji odczytałem dopiero 9 stycznia, tego samego dnia pisząc do nich dalej:

Zdjęcie

Dopiero po tej wiadomości odpowiedzieli 12 stycznia prosząc o podanie nicku i maila (tak jak by nie wiedzieli z kim rozmawiają ).

Tego samego dnia spełniłem ich prośbę, którą wykonali 13 stycznia.

Lurki i Lukrecje. Jestem Andrzej Zieliński, ale na tamtym portalu znaliście mnie jako Flasz Gordon.

Zdjęcie

15 lat na tym koncie (to było drugie). Najwyższe miejsce w rankingu w TOP20 (chyba 16) zanim rozpoczęto zorganizowany spam polityką przez neuropki. Testowałem nowe wydania wyklopu i zgłaszałem blędy. Byłem uczestnikiem userwoice z przyzwoitymi pomysłami (50+ wykopów) na działanie portalu (które zostały olane przez białka). Obserwowałem większość afer tamtego portalu.

Uczestniczyłem w wykopowym ABW by promować wartościowe treści. Zdobyłem wykopową kostkę w konkursie.

Uczestniczyłem w discordzie „konserw” i w porę zorientowałem się, że coś nie halo. Po tym Stecka w porozumieniu z neuropa stworzyli „aferę” i dokonali masowej czystki na konserwach (a neuropa przyznała się, że serwer był ich honypotem).

Scrolowałem po polach pełnych zbóż. Widziałem jak usuwali Spacemana a potem memy z kosmonautą, widziałem jak zdejmowali ręcznie wpisy Brzytwy_Ockhama z głównej by promować wysrywy nonamów. Walczyłem z hordami lewactwa o wpisy Wojny Idei. Gdy Donald Kluska założył mikrolisty dla „4 konserwy” wiadomym było, że moderacja go będzie chciała udupić. Gnoje nie wiedziały, że to mi Donald przekazał rolę administratora przed zbanowaniem. Pod moją opieką neuropki były usuwane i nie udało im się siać fermentu. Co doprowadziło moderację wykop.ru do opcji nuklearnej i cofnięcia współpracy z mikrolistami całkowicie.

Zdjęcie

Od 2018 moją stroną startową dla wykopu były treści wymoderowane (tak nieobliczalna była moderacja + podwójne standardy)

W 2019r dawałem moderacji ostatnią szansę zniżając się do aplikacji na moderatora, tylko z zasadami. Szczęśliwie dla mnie nie ubrudziłem się tym stanowiskiem – zgłoszenie zostano odrzucone (miałem wszystkie chromosomy).

Jako odskocznię od wykopowych afer, neuropy i zjebów z moderacji zacząłem udzielać się pod tagiem „randomanimeshit” (aka: chińskie bajki) – moderacja zrobiła nagonkę i zaczęła go cenzurować (połączyła z „anime” który tag należał do innej społeczności zajmującej się czym innym co powodowało dodatkowe tarcia).

Przeszedłem do wstawiania obrazków pod „kucyki” (aka: kucozjeby) – był spokój… aż nie było, a moderacja uznała, że spam (mimo nie śmiecenia i wstawiania dodatkowych obrazków pod oryginalnym postem)

Ostatecznie nie pozostało nic oprócz czystej nienawiści do tamtego portalu.

Na moim dysku pozostaje jeszcze ponad 130 zrzutów zbiorczych z kontrowersyjnych decyzji moderacji (od odwracania głowy na wulgarność po czysta hipokryzję i kurestwo) + mnóstwo innych plików dot. tamtego portalu. Będę z nich korzystał przy okazji jeszcze przez wiele lat.

Również przez wiele lat chciałem dobrze dla wykopu, dla różnorodności treści, dla innych użytkowników. Nigdy nie dano mi tej szansy.

Niestety gówna w złoto nie zmienisz, zwłaszcza gdy to gówno opiera się i twierdzi, że lubi smród.

Z tym się nie da układać, to trzeba zwalczyć wszelkimi metodami.

Żegnaj Flaszu Gordonie 🫡 – teraz pozostaje Andrzej.

Ps. Ciekawostka. Na początkach Lurka zarejestrował się tu „FlaszGordon” w porę dałem znać @Thanos który znał moje alter-ego. Nie wiem który neuropek się pode mnie podszywał ale muszę przyznać mu jedno, naprawdę dobrze udawał moje wpisy. Szacun

Nigdy nie używam tego samego nicka na różnych portalach. Właśnie przez takie przypadki.

#guwnowpis #ciekawostki #wykop #historia

26

Niedawno natknąłem się na sugestię, że tekst utworu Ace of Base - Happy nation ma ukryte znaczenie

http://www.youtube.com/watch?v=cELaJk7FUtY

Zdjęcie

#heheszkimuzyczne #ocieplaniewizerunkuadolfa #ciekawostki

5