#żydzi #rasizm #ciekawostki

Jak się okazuje to nie był żart. Ale w ich wypadku, bez zaskoczenia.

Gazeta żydowska dla żydów.

Nie lubienie pewnych grup etnicznych to rasizm.

Porównywanie, że żydzi są równi z innymi ludźmi to antysemityzm.


Jak śmiesz twierdzić, że jesteś taki sam jak nadludzie?

15

Był program „Projekt domu za złotówkę”- rząd Tuska już się o niego zatroszczył. 😭 🏘️ 🪦arch.gunb.gov.pl

Po co ci projekt domu za złotówkę jak już w Niemczech są domy? Rząd Tuska po cichu wygasił program „Dom za złotówkę” który powstał w ramach Polskiego Ładu wprowadzonego przez premiera Morawieckiego.

Program po prostu należał do nie właściwej opcji politycznej.

Zdjęcie

Dosłownie nie tak dawno youtuber promujący miedzy innymi tanie budownictwo mieszkaniowe: Kamil Andrzejewski dostał pismo z instytucji z prośbą by już nie reklamował programu „Dom za złotówkę”.

Kamil Andrzejewski wybudował mieszkanie wg. jednego z rządowych projektów, dokumentując każdy etap budowy dla swoich widzów (od pierwszego wbicia szpadla pod fundament). Jak się nie trudno domyślić nie był jedyny.

Odcinek w którym Kamil opowiada co do niego przyszło.

----------------------------------------------------

http://youtu.be/ZRbBuvhbdhk?si=CN4VqwFNbcmagJOu

----------------------------------------------------

W 2021r. program Polski Ład wprowadził rewolucyjną zmianę na rynku nieruchomości, oferując projekty domów jednorodzinnych o powierzchni do 70 m² za symboliczną złotówkę. Inicjatywa ta, skierowana była przede wszystkim do osób o niskich dochodach, stanowiła szansę na spełnienie marzeń o własnym domu.

Za symboliczną złotówkę można było uzyskać dostęp do kilkudziesięciu projektów domów opracowanych w ramach konkursu architektonicznego. Projekty te charakteryzowały się wysoką jakością, funkcjonalnością i uwzględnieniem aspektów ekologicznych. Wśród nich można było znaleźć zarówno projekty domów parterowych, jak i piętrowych, z poddaszem użytkowym lub bez. Powierzchnia zabudowy była ograniczona do 70 m², co przekładało się na kompaktowe, ale przemyślane układy pomieszczeń. Projekty uwzględniały różne style architektoniczne, od nowoczesnych minimalistycznych po bardziej tradycyjne.

Warto podkreślić, że 1 zł dotyczył jedynie projektu, a nie samej budowy domu. Koszty materiałów budowlanych, robocizny i pozostałych prac budowlanych nadal ponosi inwestor. Same projekty w biurach wyceniane są zwykle powyżej 1 tys. zł do nawet kilkunastu tys. i kilkudziesięciu w ekstremalnych wypadkach.

Jest to zdecydowanie znaczny wydatek.

Główną zaletą programu była oczywiście znacząca redukcja kosztów na etapie projektowania. Oszczędności te pozwalały inwestorom przeznaczyć więcej środków na materiały budowlane, robociznę i inne niezbędne wydatki.

Program Polski Ład, oferując projekty domów za 1 zł, stanowił niezaprzeczalnie atrakcyjną propozycję dla osób planujących budowę własnego domu. Jednakże, sukces tej inicjatywy zawsze zależał od dokładnego przeanalizowania wszystkich aspektów, w tym kosztów budowy, wyboru odpowiedniej działki i zapewnienia kompetentnego nadzoru nad procesem budowlanym. Program był pomocny, ale nie rozwiązywał wszystkich problemów związanych z budową domu. To wymagało zaangażowania, planowania i własnego wkładu finansowego inwestora.

Oczywiście nie obyło się bez oporów.

Największy kwik podniosła Izba Architektów RP ws. rządowego planu projektów domów za 1 zł: „To cios w nasz zawód” – argumentowała.

Izba Architektów RP wystosowała (w 2021) oficjalne oświadczenie, w którym stanowczo sprzeciwia się projektowi. Zdaniem ekspertów, nie tylko miał godzić on w zawód architekta. Rzekomo miał spowodować szereg negatywnych skutków dla działalności architektów i pracowni, m.in. problemy w nadzorowaniu prawa autorskiego.

Tłumacząc ten formalny bełkot na język ludzki IARP była wściekła, że tantiemy z ich projektów kosztujących po kilka tysięcy zł przepadają gdy można wybrać podobny projekt za 1 zł.

Warto też przypomnieć że inni tzw. „eksperci” powiązani z obecnym rządem mieli „poważne wątpliwości”, czy program Polskiego Ładu faktycznie oznaczy pozytywną rewolucję w branży budowlanej. Prawnicy wskazywali na przykład, że ze względu procedury budowy "na zgłoszenie" (gdzie nie jest wydawana żadna decyzja) w praktyce mogą powstawać domy o znacznie większej powierzchni. Owi specjaliści wskazywali, że inwestycja nie będzie musiała mieć kierownika budowy. To z kolei może doprowadzić do powstawania budynków niezgodnych z przepisami, a nawet - o konstrukcji zagrażającej zdrowiu lub życiu. Czyli - zagrożonych katastrofą budowlaną.

Lamentowano też, że nie ma potrzeby prowadzić dzienników budowy.

Jak więc to wygląda z perspektywy czasu?

Otóż żaden z malowanych czarnych scenariuszy nie miał miejsca, a wszelkie „obawy” nie były niczym innym niż rzucaniem kłód pod nogi. Albo ze względu na inną opcję polityczną albo z obawy o własne interesy finansowe.

To co zostało utracone można jeszcze obejrzeć na rządowej stronie archiwalnej (z aktualnej strony GUNB te projekty już zostały skasowane):

----------------------------------------------------

http://arch.gunb.gov.pl/projekty-architektoniczno-budowlane

----------------------------------------------------

Kilkadziesiąt projektów za 1zł. Po wejściu w opisy projektów można zobaczyć ile razy były pobrane. Praktycznie żaden nie mniej niż tysiąc razy.

Po tym można wnioskować, że w całej Polsce dzięki programowi powstały dziesiątki tysięcy domów które zostały wybudowane i niektóre kończą się budować.

Program dał faktyczny dach nad głową dla wielu rodzin i był udany.

Teraz poprzez małostkowość rządu Tuska możliwość taniego projektu została odebrana. Chyba tylko IARP się teraz z tego cieszy bo więcej zarobi.

#budownictwo #ciekawostki #projekty #polityka #budujzlurkiem #czlowiekskurwiel #tusk

18

#ciekawostki #historia #przestepczosc

Gdy przeznaczenie ma chore poczucie humoru...

19 października 2025 miejsce Jacksonville Floryda (USA). Na chodniku leży Roger Borkum (64 l) z jego głowy wypłynęła kałuża krwi. Nie żyje.

W chwili śmierci był bezdomny. Policji jednak szybko udało się ustalić sprawców. Trzy czarnuchy: Marcavion Lacey (19 l), Robert Pope (17 l), Justin Curry (13 l).

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Najpierw dobrali się do plecaka Rogera, gdy ten ich zauważył naskoczyli na niego, kopali i skakali po jego głowie. Mieli na tyle zabawy, że wracali do niego 3 razy w odstępach około 20 min.

Roger Borkum oszukał raz przeznaczenie w 2001. Pracował w WTC podczas 9/11, był wtedy na 77 piętrze. Cudem przeżył zamach… ostatecznie jednak poniósł śmierć od czarnuchów.

Po 9/11 stracił pracę (z powodów oczywistych) jednak jeszcze wtedy wiązał koniec z końcem. Tak było do 2009r. gdy jego żona Celeste Borkum wyjechała do Afryki w ramach misji humanitarnej.

Jak opisują media tam spotkała ją „przedwczesna” śmierć.

Bardzo zastanawiająca była ta enigmatyczna wzmianka, ale od czego jest śledztwo internetowe.

Jak podają mniej „poprawnie politycznie” źródła okazało się, że afrykańskie czarnuchy odwdzięczyły się pani Celeste za jej humanitaryzm, długo i boleśnie się z nią „zabawiając” by ostatecznie okrutnie skrócić jej życie.

To by wyjaśniało niechęć do opisywania co spotkało żonę Borkuma i dla czego od 2009 dla niego życie stało się równią pochyłą.

Przeznaczenie ma chore poczucie humoru. Likwidując całą rodzinę w okrutny sposób w różnych czasach, na różnych kontynentach – w obu przypadkach rękami czarnej dziczy.

A może to nie przeznaczenie tylko po prostu natura czarnuchów?

-----------------------------------------------------

http://conservativeus.com/wife-missionary-killed-in-africa-barely-escaped-9-11-his-life-ends-from-black-teens/

-----------------------------------------------------

Zdjęcie

20

#teoriespiskowe #ciekawostki

Zdjęcie

Project Looking Glass – projekt rządowy USA (przeprowadzany w sercu słynnej Strefy 51) mający na celu budowę urządzenia, które mogłoby zajrzeć w przyszłość, eksplorując rozległą sieć możliwości i alternatywnych rzeczywistości.

Prekursorzy projektu mieli być już powołani do życia w latach 50’tych ub. wieku, jednak można spekulować, że faktyczny początek projektu przypada na lata 70-80 wraz z rozwojem komputerów i siły obliczeniowej.

Ten tajny program wykorzystywał zaawansowaną technologię – prawdopodobnie wraz z odwróconą inżynierią artefaktów pozaziemskich. Najprawdopodobniej obcych statków kosmicznych do których posiadania USA już się przyznało (patrz zeznania Davida Gruscha przed kongresem).

Miał służyć do obserwacji, a nawet manipulowania liniami czasu. Rzekome „urządzenie Looking Glass” działało w oparciu o zasady mechaniki kwantowej, tworząc projekcje możliwych rezultatów w oparciu o działania podejmowane w teraźniejszości.

Ku niezadowoleniu badaczy niezależnie od tego, jak użytkownicy dostosowywali maszynę do eksploracji różnych ścieżek, wszystkie linie czasu zdawały się zbiegać w jednym punkcie – co określono „załamaniem linii czasu”.

Nie ujawniono dotąd co ma się wydarzyć gdy wszystkie linie czasowe się zbiegną, spekuluje się dwie opcje, nieuniknioną globalną zmianę- masowe przebudzenie, lub katastrofalne wydarzenie.

Osobami związanymi (w różnym stopniu) z projektem miały być: Bob Lazar, David Wilcock, Dan Burisch

Trochę światła na projekt rzucił sygnalista Bill Wood (były oficer marynarki USA) w wywiadzie z 2012r.

- projekt opierał się na sztucznej inteligencji AI (pierwsze jej iteracje „Red Father” już nieoficjalnie były w latach 70tych) oraz komputerach kwantowych (pierwszy pełnoprawny komputer kwantowy stworzyła firma IBM w 2019r – jednak wiadomo, że technologia była używana już znacznie wcześniej)

- projekt miał na celu mapowanie prawdopodobieństwa wydarzeń podobnie jak w procesie przewidywania pogody

- projekt był prezentowany politykom i osobom wpływu, te z niego korzystały w celu osiągnięcia przewagi – w procesie zmieniając swoją przyszłość na korzystne (dla nich) wersje jak i zmieniając przyszłość świata (niekoniecznie dla niego korzystną)

- spekuluje się, że te zmiany mogły wywołać zjawisko „Efektu Mandeli” – gdy ludzie pamiętają historyczne wydarzenia ale z innym przebiegiem

- projekt wypadł z łaski (?) gdy zauważono, że nowe linie czasowe samoczynnie się „naprawiają” – następuje ich załamanie w jeden ciąg. To jednak nie zmienia szkód które dotąd powstały w wyniku działań osób wykorzystujących projekt dla własnego celu (osiągnęły krótkotrwałe korzyści kosztem innych).

- dla ludzi u władzy (ludzi wpływu), załamanie się linii czasowych w jeden ciąg oznacza utratę kontroli (przyszłość którą to nie oni będą tworzyć). Dla zwykłych ludzi oznacza to też, że przyszłość jest stała / nie zmienna (na dobre lub złe).

- próba oszukania przeznaczenia nie skończyła się na samym projekcie, zaczęto szukać rozwiązań gdzie indziej, na polu cząsteczek elementarnych w celu wpłynięcia na świat – tak powstał przy CERN (Wielki Zderzacz Hadronów – LEP 1989r.) Ten stał się w pełni operacyjny dopiero w 2008r.

- największym zagrożeniem dla prób wpływania na przyszłość wydaje się sama ludzka świadomość (paradoks obserwatora)

---------------------------------------------

http://youtu.be/PGPqLX9XYbk?si=RupGiVm1LU14F40u

--------------------------------------------

8

Aresztowany za posiadanie muzyki. 🔥 🎵 💿youtu.be

Mężczyzna aresztowany za posiadanie kolekcji muzycznej w Korei Północnej… a nie przepraszam, pomyłka to Anglia.

Zdjęcie

Norbert Gyurcsik (48 l.) został przyłapany na posiadaniu kolekcji 2000 płyt pośród których znalazły się „skrajnie prawicowe” piosenki. Gyurcsik kupował i sprzedawał płyty w UK jak i w reszcie Europy.

Organy ścigania lewicowego rządu Anglii pod przewodnictwem Kiera Starmera, doszły, że pośród kolekcji znalazła się muzyka wypełniająca znamiona „terroryzmu” i „rasizmu”. Warto dodać że nie były to płyty zawierające okrzyki „Allachu akbar” ani murzyńskiego rapu.

Gyurcsik został aresztowany w maju zeszłego roku. Angielski sąd ustalił jeden akt sprzedaży muzyki i dwa akty posiadania tejże, skazując teraz „niebezpiecznego terrorystę” na 40 miesięcy odsiadki za każdy akt, „ekstremistycznej prawicowej muzyki”.

Jeżeli zobaczysz lub usłyszysz coś niewłaściwego, zaufaj swoim instynktom i zgłoś to do nas.


~wzywa angielska Policja.

-------------------------------------------------------

http://youtu.be/kKrBDsFBlxw?si=_u7Mj7hD7W-qaH0R

-------------------------------------------------------

Warto przypomnieć, że atak nożem na 14 osób w pociągu w listopadzie tego roku w UK, nie został uznany za „akt terroru”. A dochodzenie w sprawie czarnego, "rodowitego anglika” dalej trwa.

A śniadzi sprawcy brutalnego gwałtu na 13 latce w jej własnym domu dostali 12 mies z czego tylko 6 za kratkami.

#swiat #totalitaryzm #anglia #muzyka #ciekawostki #bekazlewactwa #upadlykraj

29

#ciekawostki #drukarka3d #natura #nauka #swiat

Naukowcy znaleźli w końcu coś użytecznego w komarach. Okazuje się, że ich ssawka którą tak bardzo lubią wbijać w skórę idealnie nadaje się do ultra dokładnych drukarek 3D.

Obcinając skurwielowi jego ryjek można go wstawić jako dyszę drukarki. Ta biologiczna końcówka jest wielokrotnie lepsza od tego co ludzie są w stanie wyprodukować.

Nadano tej dziedzinie nazwę "necroprinting".

Zdjęcie

---------------------------------------

http://youtube.com/shorts/9Imt6tbRFio?si=WWae9eo4SE5hqav7

---------------------------------------

17

USA domaga się od Libanu zwrotu niewybuchu nowoczesnej bomby GBU-39B, żeby zapobiec wpadnięciu jej w obce (czyt. chińskie lub irańskie) i "reverse engineeringowi".

Bomba została zrzucona na Bejrut przez Izrael.

http://defensefeeds.com/news/aerospace-news/us-demands-return-of-undetonated-gbu-39b-bomb-from-lebanon/

#ciekawostki #usa #bomba #izrael #tyjestesbezczelny

20

#ciekawostki #historia #francja #pojedynki #psy

We Francji w 1400 roku rozegrał się niezwykle interesujący pojedynek sądowy między domniemanym mordercą a jego oskarżycielem, psem.

Zdjęcie

Kiedy Chevalier Maquer zabił Aubreya de Montdidier w Lesie Bondy pod Paryżem, sądził, że ujdzie mu to na sucho, ponieważ jedynym świadkiem zbrodni był chart Montdidiera.

Po dokonaniu czynu Maquer zakopał ciało a pies wrócił do miasta do przyjaciela swojego pana. Ten zaalarmowany dziwnym zachowaniem psa pobiegł za nim. Pies zaprowadził go na miejsce zbrodni, gdzie skomlał i drapał ziemię. Ciało zostało odnalezione i ponownie pochowane, a chart zamieszkał z przyjacielem.

Niedługo po zabójstwie swojego byłego pana pies natknął się na Maquera i zaatakował go. Trzech mężczyzn podobno musiało odciągnąć charta. Pies był znany z łagodnego i przyjaznego usposobienia, ale za każdym razem, gdy go zobaczył Maquera, rzucał się na niego. To zaczęło wzbudzać podejrzenia nowego właściciela psa i innych, a ostatecznie psa przyprowadzono przed oblicze króla.

Jego Królewska Wysokość doszedł do wniosku, że zachowanie psa było w rzeczywistości oskarżeniem i zorganizował proces w pojedynczej walce. Walka odbyła się na wyspie Ile de France w Paryżu. Maquer był uzbrojony w lancę, podczas gdy chart przystąpił do walki ze swoją naturalną, wbudowaną bronią, zębami.

Pies rzucił się do walki z zadziwiającą dzikością i zacisnął zęby na gardle Maquera.

Maquer krzyknął, że przyzna się, jeśli oderwą psa, co uczyniono.

Jeśli chodzi o proces w walce, sprawa była oczywista. Maquer został powieszony za swoją zbrodnię. Pies spokojnie dożył swoich dni w domu przyjaciela swojego byłego pana.

13

Gdy kibel traci drzwi - dehumanizujący trend w projektowaniu wnętrz. 🫣 🚽 😱youtu.be

Ach te nowoczesne trendy. No może już nie takie nowoczesne. Wspaniały zachód zaczął je wprowadzać już prawie ćwierć wieku temu.

Wygląda to prosto. Nie będziesz mieć drzwi w mieszkaniu (przynajmniej jego wewnętrznej części) i będziesz szczęśliwy.

Zdjęcie

Podobno zaczęło się od hoteli. Po co wydawać pieniądze na drzwi jeżeli designersko jest takich się pozbyć, albo zamienić na taflę szkła. Można by pomyśleć, że to trend z kawalerki o kilku metrach kwadratowych. Jednak nie.

Idea, że można oglądać partnera / partnerkę robiącego dwójkę na kiblu z przestrzeni sypialni / salonu wkradła się już do świata „luksusowych” hoteli.

Jaka to romantyczna bliskość gdy można się dzielić wszystkimi intymnymi detalami życia tak bez skrepowania. No i te zapachy unoszące się po pomieszczeniach.

Niektóre szkoły w stanach idąc duchem postępu też pozbyły się drzwi klozetowych. Już uczą dzieci podstaw LGBT szybciej niż ABC, więc nauczyć, że latanie z wystawionym siusiakiem to nie wstyd to mały pikuś.

Teorie czemu to się tak dzieje są różne. Od wspomnianej oszczędności (pożydzenia) na drzwiach. Biorąc pod uwagę wielkość niektórych obiektów zaoszczędzone sumy mogą być znaczne, po chęć „estetycznej” prezentacji obiektów w mediach społecznościowych. Bez głębszego wchodzenia w funkcjonalność rozwiązania. Są jeszcze domysły, że może być to subtelna próba zmuszenia wynajmującego pomieszczenie do wykupienia oddzielnych pokoi w hotelu (im więcej tym lepiej – ale nie dla ciebie). Niestety ta teoria trochę kuleje gdy bez drzwiowe pokoje są przeznaczone dla więcej niż jedna osób.

Powoli projektowanie wnętrz, przestaje funkcyjnie służyć człowiekowi który ma z niego korzystać, tylko inwestorowi który cynicznie szuka oszczędności wszędzie gdzie się da.

Wszystko nawet może być dobrze… do momentu gdy korzystasz z przeszklonego kibla w hotelu a po drugiej stronie okna pojawia się ekipa je myjąca (autentyczna sytuacja zaczerpnięta z życia). Albo gdy jesteś na wycieczce biznesowej z innymi pracownikami, zabukowany w jednym pokoju. Takim bardzo „nowoczesnym”.

Mniej oficjalnie przypuszcza się, że jest za tym jeszcze coś. Coś bardziej złowrogiego.

W ostatnich latach narasta trend pozbawiania ludzi anonimowości (np.: w sieci, lub na ulicy przez monitoring) wszystko ma być widoczne, zwłaszcza dla władzy. Jak subtelnie wbić w głowę normalnemu człowiekowi, że nie będzie mieć prywatności? Jak go do tego przyzwyczaić?

Gdzie się da usunąć możliwość prywatności. Zwłaszcza w obiektach publicznych, a drzwi są kwintesencją prywatności. Popłaczą, pojęczą i przejdą do normalności – „nowej normalności”.

Jest to bardzo zbieżne z nowymi trendami architektury kapsułowej jak i przestrzeni dzielonej. Nie jest to pomysł nowy. Powstał na początku ubiegłego wieku razem z zaprezentowaniem żydowskich kibucy (gdzie wszystko było „dobrem wspólnym”), jak i był testowany przez Związek Radziecki. Z skutkami takie jakich się możesz domyślić.

Gdy wszystko jest wspólne, to jest niczyje. Gdy zanika prywatność, pojawia się zdegenerowanie.

Obiekty które nie różniły się niczym od schronisk dla bezdomnych czy baraków obozowych, miały pełnić funkcję socjalistycznej wspólnoty. Obcych ludzi, żyjących razem, dzielących się wszystkim.

Obecnie odświeżony pomysł przypominający gloryfikowane skłaty lewackie, wraca w nowej formie osiedli komunalnych. Gdzie „żyje się szczęśliwie nie posiadając nic”.

Zwłaszcza godności i prywatności.

Czy chcesz żyć w takim świecie? Czy to jeszcze można nazwać życiem?

---------------------------------------

http://youtu.be/QFPGUTyo9Yk?si=3xZeVxPpDKK2AqRj

---------------------------------------

#ciekawostki #architektura #wnetrza #socjalizm #nwo #teoriespiskowe #ludzie #spoleczenstwo

10

#ciekawostki #test

Miażdżenie kowadeł w prasie hydraulicznej <dziwnie satysfakcjonujące>.

A przy okazji okazuje się, że Indie nie tylko robią placki z gówna.

Zdjęcie

------------------------------------------

http://youtu.be/O3J_Zm_3kl0?si=hepE-uLjWeg33zzT

------------------------------------------

11

" Słyszeliście o HERA? To dość nowa unijna agencja zdrowia, powołana po pandemii, by "przygotowywać Europę na przyszłe kryzysy - epidemie, braki leków, zagrożenia biologiczne".

Ale plan przekazania jej 30 mld € z naszych podatków bez jasnego mechanizmu nadzoru i kontroli budzi poważne obawy.

- Na co pójdą te miliardy?

Dodatkowo niepokoją powiązania HERA np. z Pfizer. HERA została zaprojektowana tak, by współpracować z przemysłem farmaceutycznym; Pfizer formalnie pojawia się w dokumentach jako uczestnik działań/przedstawiciel firm farmaceutycznych współpracujących z HERA.

To rodzi uzasadnione obawy - szczególnie przy tak ogromnych środkach publicznych (miliardy euro). Myślicie, że Ursula dalej SMSuje z Pfizerem? "http://exxpress.at/30-milliarden-fuer-hera%3A-bruessel-baut-einen-gesundheits-giganten-ohne-kontrollepolitik/30-milliarden-fuer-hera-bruessels-gesundheits-mega-topf-rechnungshof-schweigt/

Źródło

http://x.com/ExplicitePL/status/1993658347279577290

#zdrowie #eu #ciekawostki

16

Krowy za samochody_eurokołchoz nie ma już nic wspólnego z demokracją.

Paweł Usiądek_Twitter

Skandaliczne procedowanie umowy z Mercosur w PE!

Ursula von der Leyen prowadzi agresywną, zakulisową operację polityczną, wymuszając na Parlamencie Europejskim zgodę na umowę z Mercosur bez jakichkolwiek poprawek. Europosłowie złożyli wniosek o przekazanie umowy z Mercosur do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Ich wniosek został odrzucony anonimowym e-mailem. Odrzucenie wniosku 145 europosłów jest demonstracją pogardy dla zasad przejrzystości i szacunku wobec nie tylko eurodeputowanych, ale przede wszystkim ich wyborców.

Jakby tego było mało, europoslowie Europejskiej Partii Ludowej (do której należy Ursula von der Leyen) złożyli wniosek o przyśpieszoną procedurę. To oznacza brak pracy nad poprawkami i możliwość głosowania jedynie „tak” lub nie”. To obnaża całkowitą instrumentalizację Parlamentu przez kierownictwo Komisji. Procedura ta jest de facto odebraniem eurodeputowanym roli ustawodawczej i sprowadzeniem procesu do politycznego przymusu.

Z ustaleń dziennikarki RMF FM wprost wynika, że to Ursula von der Leyen osobiście naciskała na przewodniczącą europarlamentu Robertę Metsolę, by zablokować wniosek do TSUE i przyspieszyć proces legislacyjny. Powody są czytelne. Niemcy forsują tę umowę, która w samej instytucjach unijnych zyskała miano „krowy za samochody”, ponieważ Berlin liczy na korzyści dla własnego przemysłu kosztem bezpieczeństwa gospodarczego państw takich jak Polska. Unia będzie wysyłać do Ameryki Południowej produkty niemieckiego przemysłu, a w zamian my przyjmiemy południowoamerykańskie produkty rolne.

Jednocześnie Francja, która od lat blokowała Mercosur, stawia warunek przyjęcia określonych klauzuli bezpieczeństwa, które właśnie są dopychane kolanem. Francuzi wymuszają ekspresowe tempo, aby zdążyć przed głosowaniem krajów Unii planowanym do 20 grudnia. Powstała sytuacja, w której dwóch największych graczy unijnych narzuca pozostałym państwom decyzję o ogromnym znaczeniu gospodarczym, a instytucje unijne rezygnują z jakiegokolwiek pozoru demokratycznej procedury. Taki sposób procedowania nie tylko narusza elementarne standardy prac Parlamentu Europejskiego, lecz także potwierdza, że w kluczowych sprawach Unia działa jako narzędzie interesów Berlina i Paryża.

W polskim interesie jest jednoznaczne przeciwstawienie się temu modelowi podejmowania decyzji, ponieważ jego skutki będą odczuwalne w całej gospodarce.

#ciekawostki #eu #gospodarka

7

Na początku XX wieku, zanim wynaleziono antybiotyki, austriacki lekarz Julius Wagner-Jauregg opracował metodę leczenia kiły ośrodkowego układu nerwowego (neurosyphilis), polegającą na celowym zakażaniu pacjentów malarią. Wysokie gorączki wywołane przez malarię zabijały bakterie wywołujące kiłę (Treponema pallidum), a następnie malarię leczono chininą. Za odkrycie terapeutycznego znaczenia wstrzykiwania malarii przy walce z kiłą układu nerwowego został wyróżniony w 1927 roku Nagrodą Nobla. W późniejszym okresie życia poparł nazizm.

Zdjęcie

#ciekawostki #medycyna

13

Tony kiełbasa,naczelny żydofil tłitera z dobrą pamięcią. 🧐

#ciekawostki #twitter #zydzi

16

#ciekawostki #budowa #finanse #urzadskarbowy #prawo

Budujesz dom / budowałeś się? Mam dobre info.

Korzystający z ulgi termomodernizacyjnej mogą odliczyć sobie od podatku (PIT) teraz do 53 tys. zł

Razem z świeżą interpretacją prawa:

Departament Orzecznictwa Podatkowego z dnia 17 listopada 2025 Warszawa.

Sprawa: Wyjaśnienia dotyczące ulgitermomodernizacyjnej

Znak sprawy: DOP2.8223.36.2024

Dyrektor KIS: Wyjaśnienia w sprawie możliwości odliczenia wydatków w ramach ulgi termomodernizacyjnej.

Powołując się na to pismo można zrobić odliczenia z podatku PIT do 3 lat wstecz (czyli obecnie od 2022r jeżeli przeprowadzaliśmy wtedy termomodernizację. Można to zrobić przez wykonanie korekty do już złożonego PIT.

Wymagane są faktury!

Jeżeli od 2022r. robiłeś ocieplenie (styropian, wełna, klej i siatka do owych) albo wymieniałeś / wstawiałeś okna z stolarką... załapujesz się na ulgę.

Dotyczy to także obiektów które są nadal w budowie.

Nie jestem prawnikiem, po ewentualne szczegóły odsyłam do skarbówki (należny powoływać się na tę sprawę i jej znak). Być może komuś informacja się przyda.

Maksymalne odliczenie jest do 53K zł jak pisałem na początku.

14

W DE szykuje się gruba afera,dostęp do polityków sprzedawany za 80k euro.Jakoś w PL mediach chyba jest na ten temat cisza. Merz ma teraz twardy orzech do zgryzienia. 🧐

#ciekawostki #niemcy #korupcja

http://x.com/CLeiserfluss/status/1992512919355949383

Opublikowano także powiązania cenzorskie NGOsów które powstały tylko w celu uciszania w mediach.Czyli można powiedzieć,że Niemcy niczym nie różnią się od państw totalitarnych.

Opis _pomarańczowa grafika to sieć połączeń a biała to daty powstania NGOsów.

8

Apropos wpisu @Bejdak http://lurker.land/post/9bdqm3ikyw2z

tak wygląda tolerancja w kurwidołku jakim stały się Niemcy. Nic dziwnego w kraju w którym niegdyś dzieci z domów dziecka oddawano pod opiekę pedofilom w eksperymencie który trwał latami.

#lgbt #ciekawostki #policja

11