Zielony Ład = żałosne wyniki gospodarcze + utrata zaufania do euro i instytucji UE!

W drugim kwartale 2025 roku gospodarka strefy euro urosła zaledwie o 0,1% – tak wynika z najnowszych statystyk opublikowanych przez Eurostat. Choć roczne dane wciąż wykazują dodatni trend, to tempo rozwoju wyraźnie wyhamowuje. Równocześnie coraz więcej obywateli Europy otwarcie krytykuje zarówno celowość, jak i tempo realizacji Zielonego Ładu. Coraz częściej pojawiają się opinie, że polityka klimatyczna promowana przez Brukselę, mimo idealistycznych deklaracji, zaczyna negatywnie wpływać na realną gospodarkę i życie przeciętnych ludzi.

Czyż nie mówiliśmy o tym od lat? Czyż nie ostrzegaliśmy jeszcze przed aneksją do UE?

Koszty codziennego życia rosną, europejski przemysł traci konkurencyjność, co prowadzi do zmniejszenia inwestycji, spadku zatrudnienia oraz osłabienia tempa wzrostu gospodarczego. Wielu ekspertów i analityków zauważa, że Unia Europejska staje się nadmiernie regulowana, co skutecznie tłumi rozwój ekonomiczny regionu.

Zielony Ład łączy się z postępującym scentralizowaniem procesów decyzyjnych – od spraw podatkowych po kierunki polityki energetyczno-klimatycznej. To budzi narastające niezadowolenie społeczne, ponieważ coraz więcej obywateli czuje się pozbawionych wpływu na to, co dzieje się z ich finansami, zasobami energetycznymi czy przyszłością ich rodzin.

Problemem jest nie tylko klimatyzm i wiara weń. Coraz bardziej widoczna staje się utrata przewagi konkurencyjnej względem Stanów Zjednoczonych i krajów azjatyckich, które ostrożniej podchodzą do zmian w energetyce, jednocześnie przyciągając kapitał – ten, który coraz częściej opuszcza Europę.

Czas na realizację interesów Polski i Europy, a nie elit Unii Europejskiej #polityka #politykamiedzynarodowa #uniaeuropejska #zielonylad #spoleczenstwo

9

Uśmiechnijcie się brygada hej! Bunkier w Berlinie 1945 mood. Z dzisiejszych ryjów ryżego chuja można by zrobić niezłą kompilację

#tuskurwysyn #polityka

21

czuję lekki niedosyt bo takie presstytutki powinno się odesłać do niemieckich burdeli

#polityka #dziennikarstwo

16

#polityka #rosja #ukraina #wojna

Stanowisko putinowskiej Rosji ws warunków pokojowych:

Chersoń, Donieck, Ługańsk, Zaporożec w granicach Rosji i rezygnacja z członkostwa w NATO.

http://video.twimg.com/ext_tw_video/1952728311940919296/pu/vid/avc1/848x480/9JbJAsh4l5vp0BwM.mp4?tag=12

5

Ludzie są na tyle głupi, że to działa...youtube.com

http://youtube.com/shorts/-rp5TdYVR30?feature=share

Czyli o tym jak politycy robią nam wodę z mózgu i szczują nas na siebie. Fragment odcinka o ruskich agentach. #polityka #lewica #prawica

7

SMSy von der Leyen związane z aferą szczepionkową Pfizer-UE... USUNIĘTE!m.in.

Nie mamy dowodów i co nam pan zrobisz? Komisja Europejska potwierdza: kluczowe wiadomości w sprawie tzw. afery Pfizergate, w której Ursula von der Leyen miała http://m.in. negocjować wielomiliardowe kontrakty na szczepionki w imieniu całej Unii Europejskiej poprzez SMSy, zostały... utracone.

I sprawa zamieciona pod dywan, a von der Leyen nadal szefuje Komisji Europejskiej. Tak, tej Komisji, która właśnie stwierdziła, że nie ma dowodów w sprawie przeciw swojej szefowej.

Sprawa określana jako „Pfizergate” wybuchła, gdy dziennikarz śledczy postanowił zbadać kulisy zawarcia kontraktu na zakup szczepionek przeciwko koronawirusowi. Chodziło o sprawdzenie, czy Unia nie przepłaciła za szczepionki. Umowę podpisała osobiście przewodnicząca KE, Ursula von der Leyen. ,,Wysoki urzędnik UE" miał zapoznać się z tymi wiadomościami, ale następnie one po prostu zniknęły. Sama UE podkreśliła jednak, że nie ma obowiązku przechowywania wiadomości. Co ciekawe, wysoki urzędnik wspomniany wyżej okazał się... szefem gabinetu von der Leyen (!!!) i miał je czytać "latem 2021" roku, co nasuwa podejrzenie, że decyzja o nieprzechowywaniu ich miała zapaść PO TYM, jak dziennikarze zgłosili się z prośbą o udostępnienie wiadomości. Prośba została bowiem wystosowana w maju 2021 roku.

Alexander Fanta, czyli właśnie wspomniany dziennikarz, skomentował sprawę następująco: „Jestem zszokowany i przerażony, że zdecydowali się usunąć wiadomość po moim wniosku”, określając to działanie jako podjęte w „złej wierze”.

Wisienką na torcie niech będzie fakt, że wiadomości zostały tak sprawnie i skutecznie usunięte, że nie udało się ich odzyskać podczas przeszukiwania urządzenia należącego do von der Leyen, a do komunikacji miała ona używać... aplikacji Signal znanej ze świetnego, bezpiecznego szyfrowania w modelu end-to-end, którego von der Leyen wraz z Komisją Europejską chce ZAKAZAĆ "w trosce o bezpieczeństwo". #covid19 #ue #polska #polityka #politykamiedzynarodowa

26

brak mi słów jaka to jest kanalia z tego podżegacza wojennego

#polityka

13

Niesamowicie żenują mnie politycy którzy jadą na brudstok. Wydarzenie które ma być w zamierzeniu anarchistyczne (odpowiada za nie wentyl-Jurij więc wiemy jak w rzeczywistości jest) kończy jako zlot lewopierdzących polityków i cwelebrytów którym przysłuchują się z nabożną czcią te żywiołaki gówna które po powrocie na squaty pieprzą o tym jacy oni nie są buntowniczy i poza systemem.

Memcen przy tych swoich piwnych zlotach wypada jednak nieco bardziej naturalnie bo widać ze to chlor i lubi się najebać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polityka #bekazlewactwa

10

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele i jego partia przegłosowali zmiany do konstytucji. Kadencja preza będzie trwała teraz 6 lat, ponadto zniesiono drugą turę wyborów prezydenckich i limit kadencji. Bedąca w opozycji lewica mruczy o "końcu demokracji" więc może za szekle zmajstrują tamtejszą wersję KOD-u.

Bukele najbardziej znany jest z wprowadzenia Bitcoina jako pełnoprawnego środka płatniczego, zmniejszenia liczby zabójstw z ponad 100 na 100 tys do 1.2 na 100 tys oraz bezwzględnej walki z gangami.

http://tvn24.pl/swiat/salwador-zniesiono-limit-kadencji-prezydenta-nayib-bukele-moze-zostac-dozywotnio-st8582175

#polityka #ameryka #swiat

17

Jeśli ktoś myśli, że zna szczyty absurdu polityki, bo wie kto to Lenin, to jedna partia z Norwegii prosi, żeby jej piwo potrzymać.

SV – Sosialistisk Venstreparti http://www.sv.no/

Program można skrócić do jednego zdania - "dajmy wszystko i wszystkim". SV chce maksymalnie rozbudowywać socjal, angażować się w Palestynę, Ukrainę, przejąć finansowanie USAID, walczyć o zieloną zmianę itd. SV chce nawet walczyć o zieloną zmianę na całym świecie, a nie tylko w Norwegii (i za to płacić!)

Ktoś oczywiście zapyta: "ale skąd wziąć na to wszystko pieniążki?". Ktoś inny od razu odpowie: "to Norwegia, więc z ropy i gazu". Otóż nie tym razem 🤡

SV postuluje również, żeby natychmiast zakończyć wszelkie wydobycie, a nawet poszukiwania ropy i gazu. Czego nie rozumiecie?

Za mało absurdu? To panato - SV rośnie! Ma już 9% i jest w sondażach drugą największą partia lewicową i czwartą w ogóle.

Jeszcze za mało absurdu? To trzymajcie się mocno. Ktoś zapyta: "kto na nich głosuje?". Ktoś od razu odpowie: "pewnie środowiska najniżej wykształcone, imigranci, azylanci, najbiedniejsi itd." Rly? To panato 😲

Zdjęcie

Nie ma nadziei dla Norwegii. Sorry, ale #takaprawda Tutaj trzeba zburzyć cały system edukacji, mediów, kultury i tradycji, a potem odbudować od zera. Muszą prędko ustalić skąd się bierze taka indoktrynacja i odklejenie od rzeczywistości. Bez tego Norwegia nie przetrwa. Będzie tylko zagrodą dla azylantów, stacją benzynową i powerbankiem dla Niemiec i Europy kontynentalnej.

#norwegia #polityka

PS To oczywiście nie jest tylko problem Norwegii. W Niemczech Die Linke również rośnie. Dlatego Europa wschodnia musi poważnie myśleć o separacji. Europa zachodnia już tylko blokuje rozwój wschodniej i zaszczepia destrukcyjne ideologie. To wschód jest przyszłością, a zachód jest upadającym imperium i upada podręcznikowo jak wszystkie imperia w historii ...tylko, że nawet znając historię Zachód powtarza te same błędy i konsekwentnie brnie do upadku dokładnie tą samą drogą. Norwegia trochę czasu pociągnie te absurdy, bo będą przejadać kasę z funduszu, ale Niemcy już dziś są skazani na wykorzystywanie reszty Europy do podtrzymywania swojej polityki upadku.

Zdjęcie

6

Wolno przetłumaczona deklaracja z partyjnego na nasze

#polityka

15

Polska potrzebuje władzy, która się szybko przeciwstawi Komisji Europejskiej. Brnąc dalej w unijne projekty wpadnie w bagno bez wyjścia. Orban to dobrze kiedyś podsumował - błędy polityczne czy gospodarze da się naprawić. Natomiast błędy związane z nieprzemyślaną imigracja są zabójcze dla państwa.

Polexit nie jest niezbędny, ale musi być przygotowany. Takie wnioski płyną z przykładu UK. Grali kartą Brexitu, ale okazało się, że Komisja Europejska zawsze kłamie, nie da się z nią nic załatwić i Brexit musi dojść do skutku. UK nie było na to przygotowane, bo blefowali w nadziei, że UE ustąpi.

Na razie wygląda, że obecny rząd nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństw, ani nawet nie planuje najbardziej potrzebnych zmian.

#polityka #polska

5

te wszystkie komisje dotyczące tropienia "ruskich agentów" są gówno warte, jeśli tzw polski rząd składa się z niemiecko-amerykańskich gauleiterów pilnujących nadwiślańskich tubylców, a na Putina pozwalają warczeć bo to ich rywal geopolityczny, nic więcej

#polityka #4konserwy

5