Zrobiłem PROMPTa w bing AI za pomocą cytatatu z Bolesława Prusa i oto efekty:

"wieś, szczególniej podczas lata, jest najstosowniejszym miejscem pobytu dla dzieci.

Są one tam zdrowe, swobodne i lepiej bawią się niż w mieście.

Na obszarze kilkuset morgów spotykają wielką rozmaitość widoków, napawających

wrażeniami prostymi i spokojnymi młode ich dusze. Tam niebo nie jest próżnią między

domami, ale samoistnym sklepieniem, które dobry Bóg rozciągnął nad światem i oparł na

falistym polu. Tam są łąki pachnące, przezroczyste i chłodne strumienie, w których pływa

obfitość małych rybek. Łany jasnozielonych kłosów żyta kołysze wiatr jak niestrudzona

niańka, śpiewając półgłosem: „aa… a!… aa… a!…” — bawiąc ich pąsowymi makówkami

i niebieskim chabrem.

Między łanami widać ścieżkę, po której idzie z wolna dziecię odziane w szarą płachtę,

z ciepłymi dwojaczkami dla ojca. Dalej gościniec, gdzie znudzony długim wypoczynkiem

piasek niekiedy zrywa się w kłębach i udaje podróżnego, aby tumanić ludzi w polu. Dalej

zagony ziemniaków, gdzie drzemie pierzchliwy zając. Szare płaty ugorów, na których pasą

się zamyślone i strzygące uszami stada rogatego bydła, a dalej — już na granicy świata —

lasy, ciemne i surowe z wierzchu, hałaśliwe i wesołe we wnętrzu…

Przy gościńcu wieś ciągnie się we dwa pogięte szeregi, o parę staj — dwór otoczony

wielkim ogrodem, szeroki, dostatni.

#ai #ciekawostki #obrazy #grafika

18

AI od Google skażona poprawnością polityczną. 🤖 🌐 🧔🏿youtube.com

AI Google proszona o rysunek białego człowieka wypluwa mieszankę kulturowej różnorodności albo prompt, że nie może tego zrobić bo to by urażało uczucia mniejszości. Proszona o rysunek czarnucha nie widzi w tym problemu. Anty biały rasizm? Oczywiście.

Zdjęcie

Problemem nie jest jednak sama AI tylko programiści totalitarnej lewicy. AI nie posiada konceptu rasy, czy grup etnicznych i ich miejsca w świecie. Karmiona lewicowymi dogmatami (które wzajemnie się wykluczają) nie jest w stanie pojąć wiedzy ezoterycznej.

AI jest maszyną LOGICZNĄ. Lewicowe urojenia z LOGIKĄ nie mają nic wspólnego. Co też prowadzi do całkowitej klęski programu.

Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Lewicowa "logika" AI jest idealnym celem do trollingu.

Namaluj, skutych kajdanami greckich filozofów, jedzących melona.
efekt poniżej

Zdjęcie

Co innego miała by namalować AI skażona "diversity", która nie ma prawa przyznać, że Grecy są biali, no i w ramach "inkluzywności" trzeba jeszcze wcisnąć kobiety?

Jak się okazuje "niemieccy naziści" też wyszli jak pastowane kabany. Biorąc pod uwagę historyczny fakt istnienia "Africa Corps" jak najbardziej, słynny pan z kwadratowym wąsem miał w swoich szeregach czarnych nazistów, jednak mając na uwadze dzisiejszy klimat chyba postępowi lewacy wolą o tym nie wspominać. AI o tym najwyraźniej nie wiedziała.

------------------------------------------------------------

http://www.youtube.com/watch?v=eGmXbepuCmw

------------------------------------------------------------

Biorąc pod uwagę zajście jakie stworzyło woke Google, trzeba liczyć się z faktem, że AI tej firmy nie jest odpowiednie dla białego człowieka i lepiej z niego nie korzystać. (ogólnie coraz mniej osób korzysta z Google)

Szczęśliwie są zamienniki jeszcze nie skażone lewicową "logiką" które nadają się do generowania prawidłowych obrazów.

#heheszki #ciekawostki #ai #google #rasizm #grafika #bekazlewactwa #technologia

13

Historia, o której się nie mówi

#pejsbuk

NKWD i polscy komuniści, zajadle zwalczający Armię Krajową, posuwali się nawet do otwartej współpracy z gestapo. Tak było podczas zdradzieckiej akcji napadu na archiwum Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie.

17 lutego 1944 roku komuniści z Armii Ludowej przy współpracy z gestapo przejęli archiwum Armii Krajowej i Delegatury Rządu na Kraj przy ul. Poznańskiej 37 w Warszawie.

Z ramienia Niemców akcję nadzorował Wolfgang Birkner, odpowiedzialny za rozpracowywanie polskiego podziemia, stojący wcześniej za zbrodnią w Jedwabnem. Wspólną akcję sowiecko-niemiecką zaproponował podwójny agent Bogusław Hrynkiewicz, który przeniknął do Delegatury Rządu, gdzie zajmował się… wywiadem antykomunistycznym! Jego przełożonym w sowieckim wywiadzie był Artur Ritter-Jastrzębski, najważniejszy agent NKWD w okupowanej Polsce i pierwowzór postaci Hansa Klossa.

Zbrodniczą akcję zatwierdził Marian Spychalski, członek Sztabu AL, późniejszy – o zgrozo – marszałek Polski. W biurze Spychalskiego pracowała Helena Wolińska, która zdobyte informacje wykorzystywała również po wojnie, gdy jako komunistyczna prokurator nadzorowała śledztwa przeciw AK-owcom.

Na Poznańskiej uprowadzono siedmiu żołnierzy AK, którzy zaginęli bez wieści, najpewniej zamordowani przez Niemców i/lub komunistów.

To był dopiero początek aresztowania polskich niepodległościowców przez obu naszych okupantów. Komunistyczny pułkownik Józef Światło, wicedyrektor X Departamentu MBP, który uciekł z PRL w grudniu 1952 roku, przekazując światu informacje o kulisach działania bezpieki i partii, w wywiadzie udzielonym Zbigniewowi Błażyńskiemu mówił: „Zgodnie z instrukcjami Moskwy, zgodnie z dyrektywami Nowotki, Findera, a później Bieruta, Jóźwiak [Franciszek Jóźwiak, późniejszy twórca MO, wiceminister bezpieczeństwa, towarzysz życia Heleny Wolińskiej] rozbudował współpracę z gestapo”.

Zbrodnia przy ulicy Poznańskiej 37 była elementem szeroko zakrojonej akcji dezinformacyjnej, kiedy komuniści przedstawiali członków polskiego podziemia jako… komunistów. „W akcji przeciwko organizacjom polskim komuna posługuje się m.in. metodą współdziałania z gestapo, denuncjując całe grupy, względnie poszczególnych członków organizacji polskich” – brzmiał raport Delegatury Rządu z maja 1944 roku.

Była jeszcze „wsypa” drukarni przy ulicy Grzybowskiej w okupowanej przez Niemców Warszawie. Polska Partia Robotnicza wydała lokal do gestapo. Żeby było ciekawiej – drukarnia nie należała do AK, ale do PPR (AL). W ten sposób komuniści wsypali samych siebie.

Tadeusz Płużański

⬇️

http://sdp.pl/tadeusz-pluzanski-jak-komunisci-wspolpracowali-z-gestapo/

#ciekawostki #polska #historia

22

Terrorysci klimatyczni próbowali zniszczć konstytucję. 😱 📜 🇺🇸youtube.com

Dokładniej historyczne dokumenty, tworzące kręgosłup prawny w stanach zjednoczonych. Nie jest to pierwszy tego typu wybryk neomarksistowskich socjopatów.

A przy okazji wyjaśnienie dla nie wtajemniczonych i tych co żyją pod kamieniem, czym jest marksizm.

Zdjęcie

--------------------------------------------------------

http://www.youtube.com/watch?v=cqcqp0PNwPc

--------------------------------------------------------

#ciekawostki #usa #terroryzm #globalneocieplenie #ngo #bekazlewactwa #wandalizm

13

http://sablane.pl/artykuly/nowy-plan-zniewolenia-racje-zywnosciowe/

#zywnosc #ciekawostki #rolnictwo

We Włoszech usychają na potęgę drzewa oliwne. Piękne, potężne okazy, z których co niektóre rosły już w czasach Jezusa Chrystusa, masowo schną na wiór. Na łączną liczbę ponad siedemdziesiąt milionów drzew oliwnych we Włoszech, martwych i bezpowrotnie straconych jest już na dziś dwadzieścia kilka milionów. Gospodarstwa trudniące się zbiorem oliwek i tłoczeniem oliwy – ba, całe rodziny i wsie – bankrutują. Nie ma lekarstwa. Nieznana choroba. A w zasadzie jest już znana, ale bakteria, niejaka – Xylella fastidiosa – podejrzewana o wywoływanie tej choroby, przy współudziale cykad...

12

Zobacz na datę, zobacz na ilość plusów.

To jest rekordzista Lurka

W ostatnim roku rzadko który wpis przekracza 50, 60+ to rekordziści

#lurker #ciekawostki

16

#wolnemysli #wiaderko #ciekawostki #swiat #wartowiedziec #teoriespiskowe #przyszlosc

[DURZO CZYTANIA] Wrzucam do wiaderka kilka wolnych myśli. Połącz kropki – sprawdź co Ci wyjdzie.

Zdjęcie

Kasandra – córka króla Troi, Priama. Wg. legendy Apollo dał jej dar widzenia przyszłości ale Kasandra nie odwdzięczyła jego miłości. Dla tego Apollo także ją przeklął. Każdy kto słyszał przepowiednie Kasandry nie wierzył w nie.

To doprowadziło do upadku Troi. Po zajęciu miasta Agamemnon porwał ją i zrobił z niej nałożnicę. Urodziła mu synów-bliźniaków. Agamemnon też nie wierzył jej przepowiedniom. Kasandra z Aganemnonem i ich dziećmi zginęła w wyniku spisku oficjalnej żony Klitajmestry i jej kochanka.

Zdjęcie

ESG score (wynik ESG) – E-environmental (środowiskowy), S- social responsibility (społeczna odpowiedzialność), G - corporate governance( ład korporacyjny) - przelicznik wg którego wielkie firmy obracające akcjami (np.: Black Rock) oraz banki oceniają firmy i przedsiębiorstwa czy są godne współpracy i dawania porzyczek.

Idea ESG zakłada, że przedsiębiorstwo nie powinno troszczyć się tylko i wyłącznie o swój interes ekonomiczny. Biznes powinien przynosić szeroko pojęte korzyści wszystkim interesariuszom (czyli podmiotom które wprowadzają ESG do firmy), społecznościom lokalnym i środowisku. Tylko w ten sposób firma zapewnia sobie i otoczeniu, w którym się znajduje, zrównoważony rozwój i stabilizację.

Wszystko to czego dotknie się ESG zamienia się w gówno. Głównie dla tego, że przelicznik opiera się na skrajnie lewicowej, socjalistycznej, homoseksualnej i zielonej / klimatycznej agendzie. Równanie opierające się na „zrobieniu dobrze” międzynarodowym inwestorom, wyklucza konsumenta końcowego i próbuje zmusić go do ideologii firmy z której korzysta.

Firmy dzięki wpływowi inwestorów (pożyczkodawców) radośnie dalej przystępują do polityki ESG, zniechęcając do siebie podmioty kupujące od nich produkty i tym samym tracąc rynek.

Każda inwestycja / pożyczka musi się jednak kiedyś zwrócić, o czym zapominają firmy przystępujące do programu.

ESG jest sznurem na którym zostaną powieszone. I będą się z tego cieszyć.

Zdjęcie

Kanada. Rządy lewicowego faszysty Trudeau doprowadziły do całkowitej erozji społecznej kraju. Mimo przejęcia sądów i instytucji, bezprawnych wyroków, napaści na swobody obywatelskie oraz prawa człowieka (te prawdziwe a nie wymyślone), próby rozbrojenia ludności, oraz rosnącej liczby więźniów politycznych, wściekłość społeczeństwa dalej rośnie.

Lewica (o ile nie sfałszuje wyborów tak jak w USA, albo wprowadzi stan wojenny) ma nikłe szanse na utrzymanie się na stołkach. Bynajmniej nie oznacza to jakiejkolwiek wygranej sił światła.

Stan rozkładu społecznego, mediów, aparatu represji i aparatu władzy jest mocno zawansowany. Który kol wiek centro liberał (w tamtejszej nomenklaturze nazywany „far right”) by nie przejął władzy, razem z nią przejmie wszystkie problemy które stworzyli mu poprzednicy.

Kłody rzucane mu pod nogi będą tez pałkami którymi lewica przemocą będzie się trzymać na swoich pozycjach. Wina lewicy będzie winą nowej władzy, a „niezależne” lewicowe media sprzedadzą właściwą bajkę.

Jest jednak jeszcze jedno wyjście. Prowincje Kanady mają referendalne prawo do oddzielenia się od reszty kraju (zgodne z tamtejszym prawem) i np. przyłączenia do USA.

Zdjęcie

Rezolucje narodów zjednoczonych z 4 grudnia 2023r. w celu kontroli obrotem amunicji oraz broni.

A/RES/78/47 - Through-life conventional ammunition management

A/RES/78/46 - The illicit trade in small arms and light weapons in all its aspects

źródło: http://pep.unmeetings.org/reports/ga78_resolutions.html

Jest to szersza akcja Narodów Zjednoczonych w celu całkowitego wyeliminowania środków obrony osobistej.

„Programme of Action to Prevent, Combat end Eradicate the Trade in Small Arms and Light Weapons in All Its Aspects. “

W obu przypadkach Polska głosowała “za”. Najwyraźniej kraj który był pierwszą areną 3 rozbiorów, 2 wojen światowych i wieloletniej komunistycznej okupacji stać na całkowite rozbrojenie obywateli. Zresztą i tak za wiele tej broni u nas nie ma.

Ale największe larum podnieśli Amerykanie. 1. Jest to rezolucja światowa i dotknie USA które konstytucyjnie mają gwarantowany dostęp obywateli do srodków obrony. 2. Rząd Bidena poparł rozbrojenie obywateli. 3. Pomysł rezolucji wyszedł z USA + pomogli Niemcy.

Jaki udział w rozbrojeniu świata (i w jakim celu) ma kraj który wywołał 2 wojny światowe? Ja też się zastanawiam.

Warto też przypomnieć (za każdym razem bo do ameb nie dochodzi). Wszelkie próby rozbrojenia dotykają tylko i wyłącznie legalnych posiadaczy broni którzy podają swoje wszelkie dane różnym służbom i urzędnikom. Cała reszta ludzi nie potrzebuje „zezwolenia”, tym bardziej przestępcy dla których o wiele łatwiej jest zdobyć broń nielegalnie i użyć jej. W przypadku gdy ktoś zagrozi twojemu życiu lub zdrowiu będziesz się pytać kogokolwiek o prawo do użycia siły?

Szerzej o temacie: http://www.youtube.com/watch?v=cpfosjWkUEc

Ps. Przeglądając dokumenty UN wszędzie są podobne zapisy:

Recognizing also the need for the full, equal, meaningful and effective participation of women in decision-making and implementation processes related to through-life conventional ammunition management, and encouraging mainstreaming a gender perspective into policy…


Albo.

 Recognizing the need for the strengthened participation of women in decision-making and implementation processes relating to the Programme of Action and the International Tracing Instrument, and reaffirming the need for States to mainstream gender dimensions into their implementation efforts


Dosłownie wszędzie ten sam rak w każdej jednej rezolucji. Ustawowo zobowiązanie uczestnictwa kobiet i brania pod uwagę uczuć genderków. WTF? !!!

Zdjęcie

„Scenarios for the Future of Technology and International Development” raport z 2010r. od Rockefeller Fundation and Global Buisnes Network.

Raport wskazuje że około 2025r. pojawią się szerokie zakrojone globalne protesty społeczne. To jest stwierdzenie. Nikt nie zadał pytania dla czego?

Akcja wywołuje reakcję. Aby wywołać protesty w krajach rozwiniętych (w tym technologicznie) trzeba bardzo się starać. Zwykle największe wzburzenie nie wywołuje technologia ale polityka. Technologia może być jedynie suplementem do zaprowadzania władzy która prowadzi ludzi do oporu.

Wskazuje to na złowrogi z góry ustalony plan, który jest obecnie tylko wdrażany w życie.

Zdjęcie

Ameryka też się sypie to osobny rozdział…

USA senat próbuje przepchnąć ustawę zabraniającą tworzenia Milicji Obywatelskich. O ile MO w polskim rozumieniu to zwyczajnie siłowe ramię komunizmu, w Ameryce gdzie nigdy go nie było (do teraz) jest to zwyczajny uzbrojony ruch oddolny współpracujący z organami ścigania. A co najlepsze zagwarantowany w tamtejszej konstytucji.

Grupy 3 lub więcej osób, trenujących lub zrzeszających się mogą być postrzegane jako zagrożenie i ścigane przez służby federalne, wg. założeń nowego prawa. Pomysły wprowadzane przez demokratów, powodują coraz większy stan zapalny w społeczeństwie.

W tym samym czasie stan Teksas i 25 stanów go popierających, desperacko próbuje powstrzymać fale najeźdźców z Meksyku. Gdzie Meksykanie w tych falach stanowią zaledwie 16% populacji, zaraz po tym są Hindusi (tak z Indii), Afrykanie, Kubańczycy, Kolumbijczycy, Gwatemalczycy, Hondurasi ect.

Lewicowy rząd Bidena jest wściekły na Teksas i wysyła tam armię swoich federalnych by cieli rozstawione zasieki . Nie zostali oni jednak dopuszczeni do granicy przez gwardię stanową. W odpowiedzi padają groźby, że zostaną wprowadzone przepisy iż wojsko będzie podlegać jedynie rządowi federalnemu.

Czy w tym miejscu musze przypominać, że każde jedne z działań rządu Bidena jest łamaniem konstytucji? Niemiecki Tusk i jego hołota przy nim, to mały pikuś.

Sytuacja w stanach jest bardzo bliska 2 wojny domowej, do której też media (lewicowe) i Hollywood od jakiegoś czasu zachęcają.

Zdjęcie

Razem z światowymi konfliktami idzie fala głodu. Razem z głodem idzie przestępczość i zamieszki. WEF też nie pomaga. Globalni politycy sterują gospodarkę rolną ku zapaści… kontrolowanej zapaści. Już są pomysły i przepisy wskazujące kto będzie mieć prawo produkcji żywności.

Są to większe firmy w których udziały już mają politycy. Działają wg. zasady „Nie pozwólmy by ludzka tragedia poszła na marne.”

Zdjęcie

NBIC (nano-bio-info-cogno) broń kognitywna do „hakowania” ludzkich zachowań. Sci-Fi? No właśnie nie.

Mało znany fakt. Ludzki mózg odbiera fale radiowe. Zakres fal beta to najczęstszy stan naszego umysłu (w stanie przytomnym). W zależności od skupienia (i emocji ) mózgi pracują na falach: SMR (12-15Hz), Beta1 (16-18Hz) i Beta2 (18-36Hz).

W latach 80tych i 90tych. W różnych częściach USA donoszono o problemie „infradźwięków” (poniżej 20Hz). Ofiary skarżyły się na bóle głowy i bezsenność. Problem w tym, że urządzenia ich nie wykrywały. Czyli problem miał być w „głowach poszkodowanych”. Tylko jak wyjaśnić sytuację gdy z jednego miasteczka mamy jednocześnie setki poszkodowanych?

Po atakach 9/11 (2001r.)w Nowym Jorku pojawiły się słupy z antenami radiowymi przypominającymi te od telekomunikacji, jednak wg. mediów miały inną funkcję. Badać myśli (intencje) w celu wykrycia potencjalnych zamachowców.

Plotka która miała specjalnie odstraszyć terrorystów? Może tak, a może nie.

Wiele lat później wielki guru WEF, Klaus Schwab apelował by umieszczać odbiorniki myśli na lotniskach (dla naszego bezpieczeństwa ofc.) . Gadanie dziadka przeszło jakoś bez większego zainteresowania medialnego.

Jeżeli jest urządzenie czytające sygnały wychodzące z głowy, to można też to samo zrobić w drugą stronę. Pobudzać ludzki mózg w wybranych sytuacjach. Po cichu bez wiedzy i świadomości ofiary.

W ostatnim czasie pojawił się wielki opór przeciw komunikacji komórkowej 5G. Dla wielu osób problemem nie były same maszty ale, że technologia przyszła z Chin. Obecnie już nie ma większego oporu, maszty które już stoją nie są Chińskie tylko Europejskie. Możemy odetchnąć z ulgą.

Jak myślisz? Na ile twoje myśli są twoje? Jakie „globalne trendy” można wbić do łba?

Zdjęcie

14

#wydarzylosie

18 lat temu zawaliła się hala mtk... Zginęło 65 osób...

#historia #kalendarium #ciekawostki

18

#alfaromeo #ciekawostki #logo @fox

Zdjęcie

Alfa Romeo - jeśli dobrze przyjrzeć się logu to można dostrzec kilka ciekawych detali.

Logo składa się z trzech części, pola z napisem ALFA ROMEO, które nas nie interesuje. O wiele ciekawsze są pola z herbami.

W lewym polu znajduje się herb joannitów. Tak zwanych braci maltańskich. Powstali w czasach sprzed krucjat. W czasie krucjat okazali się bardzo przydatni, ze względu na ich siłę militarną. Ich głównym zadaniem była obrona ziemi świętej przed saracenami. W tym celu zbudowali na terenach obecnego Izraela, Palestyny i kilku innych państw w tych rejonach, sieć warowni.

O wiele ciekawsze jest jednak prawe pole. Znajdziemy tam węża pożerającego człowieka. Jest kilka legend odnośnie powstania tego znaku. W każdej z nich odnajdziemy jednak jeden wspólny element. Czerwony człowiek to saracen (ciapaty tak zwany). Herb ten jest herbem Mediolanu. Miediolańczycy idący na krucjatę otrzymali prawo noszenia znaku zielonego węża na tarczach. Wracając, na znak zwycięstwa, domalowali do herbu właśnie tego czerwonego człowieka, oznaczającego pokonanego saracena.

18

PETA nie odróżnia świata rzeczywistego od gry – znowu. 🤡 🎮 🐒youtu.be

Zacznijmy od tego czym jest "Palworld”. Jest to gra (ochrzczona jako "Pokemony ale z bronią”) niezależnego studia, która w ciągu ostatniego tygodnia przebiła sprzedażą "Cyberpunk 2077” a obecnie jest na 2 miejscu rozchwytywania na platformie "Steam”. Mimo, że twórcy twierdzą iż gra jest dopiero ukończona w 60% nie przeszkadza to graczom korzystać z "early acces" i świetnie się z nią bawić.

Razem z wielką popularnością, aktywują się wszelkiej maści wszy które też chcą na niej żerować.

Zdjęcie

W ten sposób dochodzimy do PETA która oskarża "Palworld” o "znęcanie się nad zwierzętami” i że zachowania w grze mogą przejść na rzeczywistość. Skąd już to znamy?

Gra "Diablo” ("Djabolooo” jak to mawiał ks. Natanek) miała rzekomo czcić satanizm, "Mortal Kombat” miał doprowadzać dzieci do agresji, "GTA” miało być związane z zwiększeniem kradzieży samochodów, a wszelkie strzelanki np. "Doom” czy "Postal" miały doprowadzać do masowych strzelanin w szkołach. Z klasyków chyba jedynie "Red Alert 2” uszedł od absurdalnych oskarżeń bo nie jest łatwo zarzucić, że gra wytrenuje dowódców którzy podbiją świat swoją armią.

Dla PETA organizacji znanej z porywania i usypiania zwierząt (bo tak jest "humanitarnie”) oskarżanie innych z idiotycznych powodów nie jest nowością. Kiedyś jej ofiarą padły gry "Pokemon” czy "Angry Birds” z identycznymi zarzutami.

-------------------------------------------------------------------

http://youtu.be/TKk588yQ5Gk?si=gwpUUjmOCOvEtQcW

-------------------------------------------------------------------

Sam "Palworld” jednak jest tu wyjątkowy. Nie tylko zwrócił uwagę PETA. Oto skrótowa lista oskarżeń (różnych grup) wobec najnowszego hitu sprzedaży.

(☞ ͡° ͜ʖ ͡°)☞

- "Palword" jest podobny do Pokemonów: TAK twórcy nawet się nie kryją, że byli inspirowani Pokemonami jednak nie na tyle by popełnić plagiat.

- "Palworld" używa i powstał z pomocą AI: TAK zachowania stworków są sterowane AI, tak jak Simsy w „Simsach”, ponoć AI też odpowiada za wygląd stworków

- "Palworld" to symulator niewolnictwa: TAK łapiesz stworki, możesz je zachować jako swoich przyjaciół albo jedzenie, stworki wykonują za ciebie różne prace, mogą nawet używać broni w bataliach z innymi stworkami.

- "Palworld" ma tylko dwie płci i żadnego LGBTPQ+: TAK twórcy gry byli na tyle zbazowani, że umieścili jedynie 2 płci pod nazwami „body type 1 i 2”, dodatkowo twierdzą, że postaci w zachodnich grach są wyjątkowo szpetne

- "Palworld" stał się hitem bez wskazania przez "dziennikarzy” growych: TAK żaden "woke” dziennikarz nie wskazał "zagubionym graczom”, że mają lubić tę grę. Są wręcz wściekli, że ludzie ją lubią bez ich błogosławieństwa.

Na razie są to wszystkie najpoważniejsze zarzuty wobec gry. Jeżeli o niej jeszcze nie słyszeliście to polecam się z nią zapoznać a być może nawet kupić na Steam’ie i samemu ocenić.

Nie można wykluczyć, że w przyszłości kolejne dziwaki rzucą się na nią z zębami. Na razie można oglądać miodną gównoburzę którą wywołała antysystemowa gra.

#ciekawostki #gry #palworld #bekazlewactwa #rozrywka #peta #oderwanieodrzeczywistosci

10

Mural skończony w grudniu 2023 r., nawiązujący do czasów istnienia w Bogatyni linii Saksońskiej Kolei Wąskotorowej, która funkcjonowała od 1884 r. i przebiegała przez Zittau, Hermanice, a nawet Markocice. Zaprojektował i wykonał go Sławomir Zamożny. Malowidło znajduje się na terenie Dworca Historycznego w Bogatyni

Fot. Reggie Zamożny

#ciekawostki #streetart

7

Patokracja - czyli państwo rządzone przez psychopatów - wprowadzenie do ponerologii Łobaczewskiego

 "Polski psycholog kliniczny, dr Andrzej M. Łobaczewski, przyjął grecki termin „ponerologia” (poeneros = zło) na określenie swojego psychohistorycznego studium wpływu psychopatii na społeczeństwo, historię i politykę. Ponerologia wydaje się zatem analogiczna do psychohistorii opracowanej w USA. Łobaczewski wraz z zespołem psychologów potajemnie badał rolę psychopatów w komunistycznej Polsce.

Ponerologia polityczna Łobaczewskiego

Rękopis książki Łobaczewskiego Ponerologia polityczna długo krążył, zanim został opublikowany w latach 80. w Kanadzie. Łobaczewski zniszczył pierwszy szkic po tym, jak został ostrzeżony na kilka minut przed tym jak władze państwowe dokonały w jego domu przeszukana. Drugi szkic został przekazany amerykańskiemu turyście do dostarczenia dygnitarzowi watykańskiemu, ale ślad po nim zaginął i Łobaczewski nie był w stanie dowiedzieć się co się z nim stało. W ten sposób utracono materiał statystyczny i studia przypadków, i trzeci szkic Łobaczewski musiał napisać z pamięci w ogólnych zarysach, podczas pobytu w USA. Potem były problemy ze znalezieniem wydawcy w USA, Łobaczewski był zaskoczony rozmiarem wpływów amerykańskiej lewicy.

Łobaczewski doszedł do tych samych wniosków, co Max Nordau i Lothrop Stoddard:Osobom z różnymi dewiacjami psychicznymi struktura społeczna zdominowana przez normalnych ludzi i ich konceptualny świat jawi się jako „system siły i ucisku”. Psychopaci z reguły dochodzą do takich wniosków. Jeśli jednocześnie w danym społeczeństwie istnieje wiele niesprawiedliwości, patologiczne poczucie niesprawiedliwości i sugestywne wypowiedzi pochodzące od dewiantów mogą wówczas łatwo propagować się wśród obu grup, chociaż każda grupa ma zupełnie inne powody faworyzowania takich pomysłów.

Lewicowe doktryny polityczne służą jako sposób na odtworzenie świata na wzór psychopaty, w imię „sprawiedliwości”, przy jednoczesnym obaleniu tych normalnych praw społecznych, zasad i moralności, które psychopata uważa za niedający się znieść ucisk.

W psychopacie pojawia się marzenie niczym jakaś utopia „szczęśliwego” świata i systemu społecznego, który go nie odrzuca i nie zmusza do podporządkowania się prawom i obyczajom, których sens jest dla niego niezrozumiały. Marzą o świecie, w którym dominowałby ich prosty i radykalny sposób doświadczania i postrzegania świata, w którym oczywiście mieliby zapewnione bezpieczeństwo i dobrobyt. W tym utopijnym śnie wyobrażają sobie, że ci „inni”, odmienni, ale także bardziej technicznie uzdolnieni niż oni, powinni zostać zatrudnieni, aby zrealizować cel  psychopatów i innych im podobnych.

Łobaczewski zwraca uwagę, że psychopaci szybko zdają sobie sprawę ze skutków swojej osobowości w traumatyzowaniu normalnych ludzi i potrafią to wykorzystać jako środek do osiągnięcia celów poprzez terror. To wyjaśnia, dlaczego małe grupy psychopatów mogą kierować ogromnymi rzeszami normalnych ludzi przez narzucenie terroru. „Podporządkowanie normalnej osoby jednostkom z zaburzeniami psychicznymi ma poważne i deformujące skutki dla jej osobowości: rodzi traumę i nerwicę."

Na poziomie indywidualnym można zaobserwować wpływ jaki wywiera normalną osobę  socjopatyczny współmałżonek: ta normalna osoba prawdopodobnie w końcu zacznie cierpieć na zespół stresu pourazowego lub inne formy nerwicy, które mogą być poważne. Kiedy psychopaci przejmują całkowitą władzę nad narodem lub choćby nad małą grupą, negatywny wpływ psychopaty zostaje w ten sposób rozszerzony, wykorzystując politykę lub religię jako mechanizm kontroli. Wpływ ten jest łatwo zauważalny w sekcie, ale te same czynniki działają w polityce.

Wśród kategorii, które opisuje Łobaczewski, jest patologiczny egotyzm, w którym jednostka tłumi wszystko, co ma charakter samokrytyczny. Łobaczewski wiąże to z deformacjami lub urazami mózgu, jako objawem charakteropatii przedczołowej.Przypisał ten stan Leninowi. Jak zobaczymy, warunek ten odnosi się również do Jeana-Jacquesa Rousseau, Karola Marksa, Mao Zedonga, Leona Trockiego i innych.

Ponerogeniczne asocjacje

Łobaczewski opisywał wpływ indywidualnej psychozy na grupy i całe państwa, używając ideologii jako maski ukrywającej psychotyczne cele. Wiąże się to z tworzeniem ruchów i prowokowaniem buntów lub zamieszek w imię jakiegoś górnolotnego ideału. Łobaczewski pisze o tym:

Powszechnym zjawiskiem jest, że stowarzyszenie lub grupa ponerogenna zawiera w sobie określoną ideologię, która zawsze usprawiedliwia jej działania i dostarcza propagandy motywacyjnej. Nawet niewielki gang chuliganów ma swoją własną melodramatyczną ideologię i patologiczny romantyzm. Ludzka natura wymaga, aby nikczemne sprawy były otoczone aureolą rekompensującej mistyki, aby uciszyć czyjąś świadomość i zdolności krytyczne, czy to własne, czy cudze.

Gdyby taka ponerogenna unia została pozbawiona ideologii, nie pozostałoby nic prócz psychologicznej i moralnej patologii, nagiej i nieatrakcyjnej.

Stowarzyszenie ponerogenne i doktryna, która jest rozwijana w celu jego uzasadnienia, jest formułowana i wspierana przez jednostki, które sublimują własne wady psychiczne i uwalniają się od konieczności przestrzegania normalnych zasad moralnych. Proces ten działał w terroryzmie Gangu Baadera-Meinhof w Niemczech i Weather Underground w USA, którzy podejmowali przestępcze działania w imię ideologii. Andrea Baader był pospolitym przestępcą, zanim przyjął doktrynę komunistyczną, aby poprawić swoje życie jako socjopata. Donald DeFreeze, założyciel komunistycznej grupy terrorystów w USA w latach 70., Symbionese Liberation Army (SLA), był brutalnym przestępcą, zanim zintelektualizował swoją przestępczość doktryną komunistyczną. Karierę przestępczą rozpoczął w wieku 14 lat jako członek gangu w Nowym Jorku i odsiadywał wyrok w więzieniu Soledad w Kalifornii, za napad z bronią w ręku, kiedy przyjął doktrynę lewicową. Kiedyś okradł prostytutkę z 10 dolarów i wydał przyjaciela  policji. Ci, którzy znali go w więzieniu, uważali go za niezbyt imponującego bandytę. DeFreeze uciekł z więzienia Vacaville w 1973 roku i jako zbieg założył SLA.

Pomimo swoich ideologicznych pretensji, SLA nadal było niewiele więcej niż gangiem rabusiów bankowych i porywaczy, pod maską walki o „równość”. Jednym z pierwszych akcji SLA było zamordowanie kuratora szkoły w Oakland Marcusa A Fostera w listopadzie 1973 r. Z powodu jego poparcia dla obowiązkowych legitymacji uczniów w celu kontrolowania przestępczości nieletnich. Dla socjopaty, takiego jak DeFreeze, takie środki rzeczywiście oznaczałyby „niesprawiedliwość”, a zabicie autorytetu można zracjonalizować jako eliminację prześladowcy.

Biorąc pod uwagę przesłanki ustalone przez Łobaczewskiego, Nordaua i Stoddarda oraz techniki zarówno ponerologii, jak i psychohistorii, większość form lewicowości ostatnich kilkuset lat można postrzegać jako wysublimowane maski dla jednostek, które w innych okolicznościach byłyby złodziejami, gwałcicielami, sadystami i mordercami. Z ekstremistycznym poglądem, że „cel uświęca środki”, na przykład, że kłamstwo i wszelkiego rodzaju oszustwa są usprawiedliwione w dążeniu do ideału, psychopata otrzymuje heroiczną i szlachetną sankcję. Takie dokumenty, jak Manifest komunistyczny i Kapitał, czy też Mała czerwona książeczka Mao i mnogość hałaśliwych manifestów wydanych przez gang Baader-Meinhoff czy Weather Underground, są deklaracjami psychopatycznej wojny ze społeczeństwem, czyli tego, co Lothrop Stoddard nazwał „ buntem przeciwko cywilizacji”. W tym credo lewicy moralność, religia i prawda są uważane za nic więcej niż rekwizyty burżuazji. Łobaczewski utrzymywał, że gangi, mafie i różnego rodzaju motłoch są tego samego typu co grupa komunistyczna. Zjawiskiem wspólnym dla takich grup jest utrata przez pojedynczego członka dostrzegania cech psychotycznych u swoich przywódców; lub „zanik naturalnych zdolności krytycznych”. Zachowanie psychotyczne zostaje zinterpretowane jako bohaterstwo. Można by od razu pomyśleć o bohaterskich cechach charyzmatycznych psychopatów, takich jak Jim Jones czy Charles Manson, ale ten sam proces zachodzi w gloryfikowaniu działań niektórych przywódców politycznych i stowarzyszeń ponerogennych.

Patokracja

Łobaczewski wybrał[84] słowo patokracja na określenie państwa, którym rządzą psychopaci:

Przyjmę określenie patokracja dla tak stworzonego systemu rządów, w którym mała patologiczna mniejszość przejmuje kontrolę nad społeczeństwem normalnych ludzi. Tak wybrana nazwa przede wszystkim podkreśla podstawową jakość makrospołecznego zjawiska psychopatologicznego i odróżnia je od wielu możliwych systemów społecznych zdominowanych przez strukturę, zwyczaje i prawa normalnych ludzi.

Łobaczewski przypisuje pochodzenie patokracji „chorobie wielkich ruchów społecznych”, która zaraża „całe społeczeństwa, narody i imperia”.[86] Pochodzenie patokracji i skojarzeń ponerogennych wśród tych o wspólnej mentalności psychopatycznej wyjaśnia ich podobieństwo na przestrzeni dziejów.

Doktryna ponerogenna wyjaśnia „cel jako uświęcający środki”, i takie racjonalizacje skrajnych działań o charakterze psychopatycznym otwierają psychopatom drogę do realizacji swoich tendencji w imię ideałów. W ten sposób ideologia staje się „użyteczna w celu” wyzwolenia psychopaty „od niewygodnej presji normalnych ludzkich zwyczajów”. Każdy wielki ruch społeczny może w ten sposób stać się „żywicielem, na którym jakaś patokracja rozpoczyna swoje pasożytnicze życie”. Stąd też wielki ruch społeczny mógł od początku mieć znamiona psychopatii lub mógł zostać później przejęty przez psychopatów. Przykładem tego jest pierwotny ruch robotniczy, który rozpoczął się od szlachetnych i koniecznych celów, który został przejęty przez marksistowskie i inne ponerogenne doktryny i stowarzyszenia." #psychologia #ciekawostki #telegram #wiedziecwiecej

9

Niewiarygodne!

Parlament Europejski przyjął szaloną rezolucję wzywającą do przekazania Unii Europejskiej kluczy do programów szkolnych w celach propagandowych UE!

➡️ "Umieść historię Europy i świata przed historią narodową".

➡️ "położyć większy nacisk na ponadnarodowe rozumienie historii".

➡️ "Edukacja na rzecz obywatelstwa europejskiego musi być integralną częścią krajowych systemów edukacji".

➡️ "rozwój europejskiej świadomości historycznej".

➡️ "opracowanie unijnego podręcznika działań edukacyjnych".

➡️ "wspieranie poczucia tożsamości europejskiej".

itd. !

http://twitter.com/f_philippot/status/1749823857358242272

UE udowadnia, że jest niesławną dyktaturą, która chce indoktrynować dzieci od najmłodszych lat i pozbawiać państwa narodowe ich szkół!

#ciekawostki # nauczanie #eu

15

The Bill mówi,że....sami posłuchajcie.Napisy po niemiecku.

http://streamable.com/276udx ⬅️

#billgates #wirus #ciekawostki

19