Grzegorz Braun brutalnie o tajnych taśmach, hakach na polskie elity i zdradzie kościoła

http://www.youtube.com/watch?v=hdHQk-xRkVo

#braun #ukry #zydzi #judaizm

11

Zdjęcie

Ana Kasparian - amerykańska niezależna dziennikarka i komentatorka polityczna trafia w samo sedno mówiąc do żydów:

"Jesteście znienawidzeni na całym świecie nie dlatego, że jesteście żydami, lecz dlatego, że mordujecie niewinnych ludzi. Wierzycie, że jesteście wybrańcami Boga, a zachowujecie się zupełnie jak demony."

#zydzi

21

Dziś w nocy zginie cała cywilizacja irańska i nigdy już nie powrócikresy.pl

Prezydent USA Donald Trump po raz kolejny wezwał Iran do zawarcia umowy do wtorkowego terminu, mówiąc, że „cała cywilizacja zginie tej nocy”, jeśli nie zostanie osiągnięte porozumienie kończące konflikt. Poprzedniego dnia Trump zagroził zniszczeniem infrastruktury Iranu, w tym elektrowni.

„Cała ta cywilizacja umrze dziś w nocy i nigdy nie zostanie przywrócona. Nie chcę, żeby tak się stało, ale prawdopodobnie tak się stanie. Jednak teraz, gdy mamy całkowitą i całkowitą zmianę reżimu, gdzie dominują inne, mądrzejsze i mniej radykalne umysły, może wydarzy się coś rewolucyjnie wspaniałego. KTO WIE? Dowiemy się tego dziś wieczorem, w jednym z najważniejszych momentów w długiej i złożonej historii świata. 47 lat wymuszeń, korupcji i śmierci w końcu się skończy. Niech Bóg błogosławi Wielki Naród Iranu!” – napisał Trump w poście na łamach Truth Social.

Ultimatum wobec Iranu zostało wyznaczone wcześniej, w poniedziałek, kiedy Trump zagroził Iranowi zmasowanym atakiem, jeśli do wtorkowego wieczoru nie dojdzie do porozumienia. Prezydent USA p zapowiedział zniszczenie irańskiej infrastruktury i użył wobec Irańczyków określenia „zwierzęta”. „Nie będą mieli mostów, nie będą mieli elektrowni, nie będą mieli niczego” — mówił Trump.

Podczas konferencji prasowej w Białym Domu Trump oświadczył, że Iran „może zostać wyeliminowany w jedną noc” i dał Teheranowi ultimatum do godz. 20:00 we wtorek czasu amerykańskiego (godz. 2:00 w środę w Polsce).

Na pytanie, czy atak na mosty i elektrownie nie stanowiłby zbrodni wojennej, Trump odparł: „Nie martwię się tym. Wiecie, co to jest zbrodnia wojenna? Posiadanie broni jądrowej”. Chwilę wcześniej nazwał Irańczyków „zwierzętami”, uzasadniając to liczbą ofiar represji reżimu.

Prezydent podkreślił, że porozumienie musi obejmować nie tylko zawieszenie broni, ale także otwarcie cieśniny Ormuz i rezygnację z programu nuklearnego. Odrzucił złożoną przez Iran propozycję jako niewystarczającą. „Złożyli znaczącą propozycję. To znaczący krok. To nie wystarczy” – stwierdził.

Odpowiedź Iranu i potencjalne negocjacje

Rzecznik dowództwa irańskich sił zbrojnych oświadczył we wtorek, że działania militarne Iranu będą kontynuowane mimo presji ze strony Stanów Zjednoczonych. Odniósł się przy tym do wypowiedzi Donalda Trumpa, określając ją jako „groźby oderwanego od rzeczywistości prezydenta” i dodając, że „prostacka i arogancka retoryka” Waszyngtonu nie wpływa na przebieg operacji.

Jednocześnie Stany Zjednoczone, Iran oraz mediatorzy regionalni prowadzą rozmowy o możliwym 45-dniowym zawieszeniu broni. Według doniesień szanse na osiągnięcie porozumienia w najbliższych 48 godzinach są niewielkie. Jednocześnie rozmowy mają być ostatnią próbą uniknięcia dalszej eskalacji konfliktu.

Według informacji przekazanych przez agencję Reuters, Stany Zjednoczone i Iran utrzymują kontakt za pośrednictwem Pakistanu. Irańskie źródło wskazało, że Teheran nie zamierza wykazywać elastyczności, dopóki Waszyngton będzie domagał się jego „kapitulacji pod presją”. Ten sam informator przekazał ostrzeżenie, że w przypadku ataku na irańskie elektrownie „cały region i Arabia Saudyjska pogrążą się w całkowitej ciemności w wyniku irańskich ataków odwetowych”. Dodał również, że „jeśli sytuacja wymknie się spod kontroli, sojusznicy Iranu zamkną również cieśninę Bab al-Mandab”.

Cieśnina Bab al-Mandab stanowi kluczowy szlak żeglugowy łączący Morze Czerwone z Oceanem Indyjskim i odgrywa istotną rolę w handlu między Europą a Azją.

We wtorek do sytuacji odniosła się także Unia Europejska. Rzeczniczka Komisji Europejskiej Anitta Hipper podkreśliła konieczność rozwiązania konfliktu drogą dyplomatyczną oraz zaznaczyła, że ataki na infrastrukturę cywilną mogą dotknąć miliony ludzi i prowadzić do dalszej eskalacji. „Oczekujemy od wszystkich stron konfliktu maksymalnej powściągliwości, ochrony ludności cywilnej i infrastruktury cywilnej oraz pełnego poszanowania prawa międzynarodowego i międzynarodowego prawa humanitarnego” – powiedziała.

Wcześniej przewodniczący Rady Europejskiej Antonio Costa ocenił, że „wszelkie ataki na infrastrukturę cywilną, a zwłaszcza obiekty energetyczne, są niezgodne z prawem i niedopuszczalne”, odnosząc się zarówno do sytuacji na Bliskim Wschodzie, jak i wojny Rosji przeciw Ukrainie.

Straty wojenne

Liczba ofiar śmiertelnych obejmuje dotychczas ponad 1900 osób w Iranie, 1400 w Libanie, 23 w Izraelu, około 20 w innych krajach regionu, 13 amerykańskich żołnierzy i 11 izraelskich.

Rozpoczęta 28 lutego wojna z Iranem kosztowała amerykańskich podatników ponad 42,1 miliarda dolarów – podał portal Iran War Cost Tracker na podstawie deklaracji Departamentu Obrony co do kosztów poniesionych do 10 marca i prognoz dotyczących kolejnych wydatków.

W piątek prezydent USA Donald Trump zwrócił się do Kongresu o uchwalenie budżetu w wysokości 2,2 biliona dolarów na programy uznaniowe, domagając się znacznego zwiększenia wydatków na obronę, a jednocześnie ponawiając naciski na znaczne cięcia w wydatkach na inne działy administracji federalnej.

http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/trump-dzis-w-nocy-zginie-cala-cywilizacja-iranska-i-nigdy-juz-nie-powroci/

#iran #trump #usa #zydzi

11

Trump nazywa Irańczyków „zwierzętami”, grożąc „całkowitym zniszczeniem” kraju we wtorekkresy.pl

W poniedziałek prezydent USA Donald Trump zagroził Iranowi zmasowanym atakiem, jeśli do wtorkowego wieczoru nie dojdzie do porozumienia z Teheranem. Trump zapowiedział zniszczenie irańskiej infrastruktury i użył wobec Irańczyków określenia „zwierzęta”. „Nie będą mieli mostów, nie będą mieli elektrowni, nie będą mieli niczego” — mówił Trump.

Podczas konferencji prasowej w Białym Domu Trump oświadczył, że Iran „może zostać wyeliminowany w jedną noc” i dał Teheranowi ultimatum do godz. 20:00 we wtorek czasu amerykańskiego (godz. 2:00 w środę w Polsce). „Nie będą mieli mostów, nie będą mieli elektrowni, nie będą mieli niczego” – powiedział, dodając, że są też „inne rzeczy gorsze”.

Na pytanie, czy atak na mosty i elektrownie nie stanowiłby zbrodni wojennej, Trump odparł: „Nie martwię się tym. Wiecie, co to jest zbrodnia wojenna? Posiadanie broni jądrowej”. Chwilę wcześniej nazwał Irańczyków „zwierzętami”, uzasadniając to liczbą ofiar represji reżimu.

Prezydent podkreślił, że porozumienie musi obejmować nie tylko zawieszenie broni, ale także otwarcie cieśniny Ormuz i rezygnację z programu nuklearnego. Odrzucił złożoną przez Iran propozycję jako niewystarczającą. „Złożyli znaczącą propozycję. To znaczący krok. To nie wystarczy” – stwierdził.

Tego samego dnia sekretarz obrony Pete Hegseth zapowiedział eskalację operacji wojskowej. „Iran będzie miał wybór. Wybierzcie mądrze, bo ten prezydent sobie nie żartuje” – oświadczył, informując, że poniedziałek przyniesie najintensywniejsze dotąd uderzenia, a wtorek może być jeszcze cięższy.

W tym samym wystąpieniu Trump ujawnił szczegóły akcji ratunkowej po zestrzeleniu F-15. Operacja wymagała zaangażowania 21 samolotów w pierwszej fazie i 155 maszyn w drugiej. Dwa samoloty transportowe ugrzęzły w piasku i zostały zniszczone przez własne siły. Prezydent podkreślił, że amerykańscy żołnierze zostali ostrzelani z bardzo bliskiej odległości, ale operacja zakończyła się sukcesem bez strat w ludziach.

Trump zagroził również konsekwencjami mediom, które jako pierwsze ujawniły informacje o uratowaniu pilota. Zapowiedział, że będzie domagał się ujawnienia źródła przecieku, powołując się na bezpieczeństwo narodowe.

Jednocześnie Stany Zjednoczone, Iran oraz mediatorzy regionalni prowadzą rozmowy o możliwym 45-dniowym zawieszeniu broni. Według doniesień szanse na osiągnięcie porozumienia w najbliższych 48 godzinach są niewielkie. Jednocześnie rozmowy mają być ostatnią próbą uniknięcia dalszej eskalacji konfliktu.

Rozpoczęta 28 lutego wojna z Iranem kosztowała amerykańskich podatników ponad 42,1 miliarda dolarów – podał portal Iran War Cost Tracker na podstawie deklaracji Departamentu Obrony co do kosztów poniesionych do 10 marca i prognoz dotyczących kolejnych wydatków.

W piątek prezydent USA Donald Trump zwrócił się do Kongresu o uchwalenie budżetu w wysokości 2,2 biliona dolarów na programy uznaniowe, domagając się znacznego zwiększenia wydatków na obronę, a jednocześnie ponawiając naciski na znaczne cięcia w wydatkach na inne działy administracji federalnej.

http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/trump-nazywa-iranczykow-zwierzetami-grozac-calkowitym-zniszczeniem-kraju-we-wtorek/

#trump #usa #zydzi #iran

13

W czasie konfliktu Liban instaluje 26-metrowy posąg Chrystusakresy.pl

http://www.facebook.com/watch/?v=1547284546858722

W marcu w libańskim mieścieAl Qaa na Jabal Al-Salib („Górze Krzyża”) wzniesiono jeden z największych w regionie pomników Chrystusa. Liban jest domem dla jednej z największych społeczności chrześcijańskich wśród krajów Bliskiego Wschodu, gdzie około 30 proc. populacji wyznaje chrześcijaństwo.

W libańskim mieście Al Qaa, położonym w pobliżu granicy z Syrią, wzniesiono 26-metrowy posąg Chrystusa Odkupiciela na Jabal Al-Salib, określanej jako „Góra Krzyża”, górującej nad równiną Bekaa. Monument powstał w czasie trwających napięć i konfliktów w regionie Bliskiego Wschodu, które pochłonęły setki ofiar, i ma stanowić symbol pocieszenia, bezpieczeństwa oraz nadziei dla mieszkańców.

Al Qaa to miejscowość w większości chrześcijańska, należąca do kraju o jednym z najwyższych odsetków chrześcijan w świecie arabskim, wynoszącym około 30 proc. populacji. W ostatnich latach miejscowość była narażona na przemoc ze strony ekstremistów, w tym bojowników ISIS około dekady wcześniej.

Pomnik zaprojektował libański architekt George Makhlouf. Konstrukcję wykonano z włókna szklanego i wzmocniono ponad trzema tonami stali, co ma zapewnić odporność na silne wiatry. Sama figura Chrystusa mierzy 16 metrów i została osadzona na 10-metrowym cokole, co daje łączną wysokość 26 metrów, czyniąc monument jednym z największych tego typu w regionie.

Realizacja projektu trwała ponad rok. Inicjatorem budowy był Fady Awad, pochodzący z Al Qaa, który doprowadził do powstania pomnika przy wsparciu lokalnych władz oraz mieszkańców. W bezpośrednim sąsiedztwie monumentu planowana jest budowa kościoła, co ma dodatkowo podkreślić znaczenie religijne miejsca.

„Posąg stoi w miejscu, które niegdyś uznawano za bezpośrednią linię frontu z organizacją terrorystyczną ISIS, z widokiem na dolinę Bekaa oraz część terytorium Syrii. Wybór Góry Krzyża był celowy ze względu na jej historyczne i duchowe znaczenie dla mieszkańców Al Qaa” — czytamy w artykule Vogue Arabia.

W wywiadzie dla stacji MTV Lebanon Georges Mattar, organizator festiwali w Al Qaa, wskazał na znaczenie inicjatywy dla relacji międzywyznaniowych: „To przesłanie dla wszystkich — dla naszych sąsiadów, braci szyitów i sunnitów. Naszym przesłaniem jest miłość. Opowiadamy się za współistnieniem. Chrystus jest dla wszystkich” — powiedział Georges Mattar.

Twórcy projektu zakładają, że monument przyciągnie pielgrzymów z różnych części świata i przyczyni się do rozwoju turystyki religijnej w regionie.

http://kresy.pl/wydarzenia/religia/w-czasie-konfliktu-liban-instaluje-26-metrowy-posag-chrystusa-video/

#liban #chrzescijanstwo #zydzi

11

GRUBO! - Irańska marynarka wojenna odrzuciła żądanie Trumpa. „Zwłaszcza dla Ameryki i Izraela”nczas.info

Zdjęcie

Marynarka wojenna irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) stanowczo odrzuciła żądanie Donalada Trumpa dotyczące otwarcia cieśniny Ormuz. Wcześniej prezydent USA w pełnej przekleństw wypowiedzi zagroził eskalacją ataków w razie utrzymania blokady cieśniny.

Na koncie przypisywanym marynarce wojennej IRGC w serwisie X w niedzielę późnym wieczorem pojawił się wpis, w którym zadeklarowano, że „cieśnina Ormuz nigdy nie powróci do dawnego stanu, zwłaszcza dla Ameryki i Izraela” – przekazał portal brytyjskiej stacji Sky News.

Marynarka IRGC zapowiedziała, że jest w trakcie finalizowania przygotowań operacyjnych do planu zaprowadzenia „nowego porządku w Zatoce Perskiej”.

W niedzielę Trump zapowiedział na platformie Truth Social, że Iran ma jeszcze 48 godzin na zawarcie porozumienia albo otwarcie cieśniny Ormuz, a jeśli nie zrobi tego w wyznaczonym czasie, straci elektrownie i mosty.

„Wtorek będzie Dniem Elektrowni i Dniem Mostów w jednym. Czegoś takiego jeszcze nie było. Otwórzcie tę pier… cieśninę, wy szaleni dranie, albo będziecie żyli w piekle” – głosi niedzielny wpis Trumpa na Truth Social.

Termin upływa w nocy z wtorku na środę (o godz. 2 czasu polskiego). W sobotę Trump mówił, że daje Iranowi czas do poniedziałku wieczorem.

Dowództwo irańskich sił zbrojnych ostrzegło, że dalsza eskalacja wojny przez USA i Izrael zamieni cały region w piekło. Rzecznik centralnego dowództwa armii oświadczył, że „iluzja pokonania Islamskiej Republiki Iranu zamieniła się w bagno, w którym się pogrążycie”.

Po rozpoczęciu przez USA i Izrael wojny z Iranem 28 lutego władze w Teheranie zablokowały Ormuz – ważny dla arabskich krajów Zatoki Perskiej morski szlak eksportu ropy naftowej i gazu ziemnego.

W ubiegłym tygodniu media, w tym dziennik „New York Times”, informowały, że irański parlament pracuje nad ustawą mającą narzucić opłaty statkom przepływających przez Ormuz. Ustawa miałaby potwierdzać „niezależność, kontrolę i nadzór” Iranu nad kluczową dla światowego handlu cieśniną. Należność miałaby być uiszczana z pominięciem tradycyjnego systemu finansowego – w chińskich juanach lub kryptowalutach. Armatorzy planujący przeprawienie się przez cieśninę mieliby kontaktować się z firmą brokerską powiązaną z IRGC.

Cieśnina, stanowiąca najwęższy punkt Zatoki Perskiej, leży na wodach terytorialnych Iranu i Omanu, ale zgodnie z prawem międzynarodowym jest traktowana jako międzynarodowy szlak wodny – przypomniał „New York Times”. Iran nigdy nie ratyfikował odnośnych dokumentów prawnych.

http://nczas.info/2026/04/06/iranska-marynarka-wojenna-odrzucila-zadanie-trumpa-zwlaszcza-dla-ameryki-i-izraela/

#iran #usa #zydzi

13

Trump szaleje. Takiego wpisu jeszcze nie było. „Otwórzcie tę pier… cieśninę, wy szaleni dranie, albo będzie żyli w piekle!”nczas.info

Wtorek będzie w Iranie Dniem Elektrowni i Dniem Mostów w jednym – głosi wpis umieszczony w niedzielę na profilu Donalda Trumpa w serwisie Truth Social, w którym prezydent USA domaga się po raz kolejny otwarcia strategicznej cieśniny Ormuz i grozi oponentom, że „znajdą się w piekle”.

Wcześniej w poście opublikowanym w sobotę Trump zapowiedział, że Iran ma jeszcze 48 godzin na zawarcie porozumienia albo otwarcie cieśniny Ormuz. Ten termin upływa w nocy z poniedziałku na wtorek (o godz. 2 czasu polskiego).

„Wtorek będzie Dniem Elektrowni i Dniem Mostów w jednym. Czegoś takiego jeszcze nie było. Otwórzcie tę pier… cieśninę, wy szaleni dranie, albo będzie żyli w piekle” – głosi niedzielny wpis Trumpa na Truth Social.

Dowództwo irańskich sił zbrojnych ostrzegło z kolei, że dalsza eskalacja wojny przez USA i Izrael zamieni cały region w piekło – podał w sobotę wieczorem Reuters. Rzecznik centralnego dowództwa armii oświadczył, że „iluzja pokonania Islamskiej Republiki Iranu zamieniła się w bagno, w którym się pogrążycie”.

Do eskalacji gróźb dochodzi po tygodniach nalotów na Iran prowadzonych przez USA i Izrael od 28 lutego 2026 r. W piątek siły irańskie zestrzeliły amerykański myśliwiec F-15. Tego dnia Amerykanie, oprócz myśliwca F-15, stracili także szturmowiec A-10 Thunderbolt II (Warthog).

Jak podkreśla agencja Reutera, od początku konfliktu Donald Trump „wysyłał sprzeczne sygnały”, przechodząc od sugestii postępu dyplomatycznego do gróźb pod adresem Teheranu.

Trump groził już wcześniej eskalacją ataków na Iran, jeśli ten nie otworzy ponownie Ormuzu, ale wycofywał się, przekonując, że Teheran jest otwarty na dyplomatyczne rozwiązanie konfliktu – podkreślił „Wall Street Journal”.

http://nczas.info/2026/04/05/trump-szaleje-takiego-wpisu-jeszcze-nie-bylo-otworzcie-te-pier-ciesnine-wy-szaleni-dranie-albo-bedzie-zyli-w-piekle/

#trump #usa #zydzi #iran #ormuz

13

Państwo Izrael to cud naszych czasów!

PiS i PO – dwie flanki tego samego wroga. Błaszczak broni satanistycznego rzezi w Gazie!🤯😡

Zdjęcie

http://www.facebook.com/reel/1306223161570713

#zydzi #szabesgoje

18

Kolejny amerykański samolot rozbił się podczas działań przeciwko Iranowikresy.pl

W rejonie Cieśniny Ormuz rozbił się samolot szturmowy A-10, którego pilot przeżył. Irańskie media państwowe twierdzą, że maszyna została zestrzelona, czego na razie nie potwierdziła strona amerykańska. Mniej więcej w tym samym czasie nad Iranem zestrzelono myśliwiec F-15E.

W piątek nad południowym Iran zestrzelono amerykański myśliwiec F-15E Strike Eagle. Natychmiast rozpoczęto operację poszukiwawczo-ratunkową załogi. Jednego z dwóch lotników udało się odnaleźć i ewakuować, natomiast los drugiego pozostaje nieznany.

O trwającej akcji ratunkowej poinformowały źródła amerykańskiej administracji cytowane przez CBS News. Według tych doniesień działania prowadzone były w warunkach wysokiego zagrożenia – podczas próby ewakuacji pod ostrzał miały trafić inne amerykańskie statki powietrzne, w tym A-10 Thunderbolt II oraz śmigłowiec.

Tego samego dnia, w rejonie Cieśnina Ormuz, rozbił się samolot szturmowy A-10. Jak podał The New York Times, powołując się na dwóch amerykańskich urzędników, pilot przeżył i został bezpiecznie ewakuowany. Okoliczności zdarzenia nie zostały ujawnione.

Irańskie media państwowe podały, że A-10 został strącony przez obronę przeciwlotniczą w pobliżu cieśniny.

Po zestrzeleniu myśliwca rozpoczęto intensywną operację ratunkową. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania przedstawiające samolot HC-130 tankujący w powietrzu dwa śmigłowce HH-60G Pave Hawk uczestniczące w działaniach nad Iranem.

Sekretarz prasowa Białego Domu Karoline Leavitt poinformowała w rozmowie z Military Times, że prezydent został powiadomiony o zestrzeleniu maszyny. Pentagon oraz Centralne Dowództwo USA nie skomentowały dotąd sprawy.

Do rozbicia dwóch maszyn doszło pomimo wielokrotnych zapewnień amerykańskich dowódców o uzyskaniu zdecydowanej przewagi powietrznej nad Iranem. Według najnowszych danych Centralnego Dowództwa USA, od początku wojny z Iranem zginęło 13 żołnierzy amerykańskich, a ponad 300 zostało rannych. Żaden amerykański żołnierz nie trafił dotychczas do irańskiej niewoli.

CBS News podało na początku tego tygodnia, że ​​od początku wojny w Iranie armia amerykańska straciła co najmniej 16 dronów MQ-9 Reaper, a trzy amerykańskie myśliwce F-15 zostały zestrzelone nad Kuwejtem incydencie własnego ostrzału w wyniku pomyłki. Nie było ofiar w ludziach.

http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/kolejny-amerykanski-samolot-rozbil-sie-podczas-dzialan-przeciwko-iranowi/

#iran #usa #zydzi

8

ZWYCIĘZCY SKAMLĄ O ROZEJM ;) Iran odrzucił 48-godzinną propozycję zawieszenia broni złożoną przez USAkresy.pl

Iran odrzucił propozycję USA dotyczącą 48-godzinnego zawieszenia broni, informuje półoficjalna irańska agencja prasowa Fars. Raport podaje, że propozycja została złożona w środę za pośrednictwem innego kraju, którego nazwy nie podano.

Jak podaje Fars, propozycja została złożona 2 kwietnia przez Stany Zjednoczone i dotyczyła czasowego wstrzymania działań zbrojnych. Źródło cytowane przez agencję twierdzi, że inicjatywa pojawiła się w odpowiedzi na rosnące napięcia oraz trudności, z jakimi mierzą się siły amerykańskie w regionie.

Według tych informacji Iran nie udzielił formalnej odpowiedzi na propozycję, lecz „zareagował w terenie”, kontynuując intensywne ataki.

Źródło przekazało również, że wysiłki dyplomatyczne Waszyngtonu na rzecz deeskalacji zostały w ostatnim czasie nasilone, szczególnie po doniesieniach o ataku na amerykański obiekt wojskowy na wyspie Bubiyan w Kuwejcie.

1 kwietnia prezydenta USA twierdził, że wojna z Iranem jest już właściwie wygrana, a zmiana władz tego kraju się dokonała, ale zamierza kontynuować wojnę. „Ameryka, tak jak przez pięć lat mojej prezydentury, zwycięża – i to teraz w większym stopniu niż kiedykolwiek wcześniej”. „Dokończymy to zadanie i zrobimy to bardzo szybko”. Jak powiedział, chciał wytłumaczyć dlaczego “operacja «Epicka Furia» jest konieczna dla bezpieczeństwa Ameryki i bezpieczeństwa wolnego świata”.

W czasie 20-minutowego wystąpienia Trump powtórzył argumenty wypowiadane wcześniej. Twierdził, że Iran nie może mieć broni nuklearnej i mówił też o znacznej redukcji potencjału rakietowego tego państwa.

Mimo rzekomego osiągnięcia celów, Trump zapowiedział „ekstremalnie silne” ataki na Iran w ciągu „następnych dwóch-trzech tygodni”. W wystąpieniu polityka nie było sygnałów sugerujących możliwość rozpoczęcia operacji sił lądowych przeciwko Iranowi.

Prezydent USA nie rozwodził się na negocjacjami z Iranem, o których miał wcześniej wiele do powiedzenie, a których prowadzeniu strona irańska konsekwentnie zaprzecza.

2 kwietnia członek irańskiej Rady Rozeznania Celowości Iranu Mohsen Rezaei stwierdził, że łAmerykanie nie powinni liczyć na to, że zakończą wojnę jednym, błyskotliwym ruchem militarnym”. Rezaei zapowiedział, że Iran będzie kontynuował swoje działania, dopóki jego przeciwnicy „nie pożałują swoich czynów”. Uznał, że jego państwo nie może dać swoim wrogom czasu na regenerację gotowości do kolejnego uderzenia.

Odnosząc się do perspektywy negocjacji, Rezaei zakwestionował wykonalność rozwiązania dyplomatycznego lub zawieszenia broni w obecnych warunkach. Podkreślił, że żaden proces polityczny nie może się rozpocząć, dopóki „sankcje nie zostaną zniesione, a szkody” poniesione przez Republikę Islamską nie zostaną zrekompensowane.

Wojna izraelsko-amerykańska przeciwko Iranowi rozpoczęła się 28 lutego od nalotów na strategiczne obiekty. Od tego momentu w Iranie zginęło ponad 1340 osób, w tym były najwyższy przywódca Iranu, Ali Chamenei.

Amerykańskie straty wyniosły 13 żołnierzy, z czego 7 zginęło w działaniach bojowych przeciw Iranowi, a 6 zginęło w katastrofie amerykańskiego samolotu tankującego nad Irakiem.

http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/media-iran-odrzucil-48-godzinna-propozycje-zawieszenia-broni-zlozona-przez-usa/

#usa #iran #zydzi

11

"Doktor śmierć" wynalazł komorę gazową dla par. 💀 🇬🇧 😱righttolife.org.uk

Dokładniej to: zaprojektował. (((Dr Philip Nitschke)))), były lekarz rodzinny, Brytyjczyk urodzony w Australii oraz aktywista za wprowadzeniem wspomaganych samobójstw, postanowił rozwinąć koncepcję jednoosobowej kapsuły samobójczej. Odpowiednio powiększona teraz pomieści 2 osoby które razem postanowiły popełnić samobója.

Czego to się nie robi dla dobra Brytyjczyków.

Zdjęcie

(((Dr Philip Nitschke)))) został powiązany z ponad 90 zgonami w Wielkiej Brytanii, publikując poradniki dotyczące tego, jak odebrać sobie życie.

Współpracował z (((Kennethem Lawem))), byłym szefem kuchni. Ten oczekuje obecnie na proces w związku z 14 zarzutami morderstwa pierwszego stopnia i 14 zarzutami pomocy i poradnictwa w samobójstwie.

---------------------------------------

http://righttolife.org.uk/news/double-gas-chamber-suicide-pod-for-couples-dr-deaths-latest-invention

---------------------------------------

#ciekawostki #anglia #samobojstwo #smierc #czlowiekskurwiel #zydzi

9

Zdjęcie

http://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=anvzHcFkbUY

Potężny atak uderzył w bazę lotniczą Nevatim w Izraelu. Ten masowy atak rakietowy na bazę lotniczą Nevatim, będącą domem dla floty F-35 Izraela, wstrząsnął krajem. Baza lotnicza Nevatim, niegdyś uważana za niezdobytą, została poważnie uszkodzona.

Summary: Masowy i niszczycielski atak wymierzony w silnie strzeżoną izraelską bazę lotniczą Nevatim na pustyni Negew, będącą domem dla jej floty F-35 Adir. Początkowe doniesienia wskazują, że wiele zaawansowanych irańskich rakiet balistycznych skutecznie przeniknęło przez wiele warstw obrony powietrznej, powodując rozległe zniszczenia składów paliwa, schronów dla samolotów i koszar. Wstępne oceny sugerują znaczne straty, z początkowymi szacunkami około stu zabitych żołnierzy izraelskich, co czyni ten atak jednym z najtragiczniejszych pojedynczych ataków wojskowych w historii Izraela. Precyzja i koordynacja irańskiego uderzenia rakietowego, potencjalnie obejmująca taktykę nasyceniową i mieszane trajektorie, przytłoczyły wyrafinowane systemy obronne Izraela. Ten bezprecedensowy bezpośredni atak Iranu na krytyczny zasób wojskowy sygnalizuje poważną strategiczną zmianę, wzbudzając obawy przed poważną eskalacją regionalną. Światowi przywódcy reagują, gdy Izrael znajduje się pod ogromną presją, by odpowiedzieć, z potencjałem znacznie szerszego konfliktu na Bliskim Wschodzie.

#zydzi #iran

14

Grzegorz Braun wydobył z rabina Stamblera informacje nt. RASISTOWSKIEJ modlitwy podczas Chanuki w Sejmie‼️

- Czy padły słowa dziękczynienia za wydanie w ręce nielicznych koszernych wiernych licznych niewiernych niekoszernych, których żydzi nie uważają za ludzi?

- Te słowa padły w tej modlitwie.



video: http://files.catbox.moe/43thon.mp4

#braun #zydzi

22

Było ale przypominam.

Polak, który przeżył piekło Auschwitz mówi całą prawdę.

Zdjęcie

http://www.facebook.com/reel/795392729882168

#Polska #zydzi #auschwitz #prawda

13

Al-kaida wzywa wszystkich muzułmanów do walki po stronie... Izraela 🤔 No co za przypadek 🧐

http://www.facebook.com/reel/1729372431371387

#zydzi #alkaida

15

Wielka inwestycja w Warszawie. Chodzi o Teatr Żydowski i Centrum Kultury Jidysznczas.info

Teatr Żydowski będzie miał nową, stałą siedzibę w budynku przy ul. Kasprzaka 22 w Warszawie, dawnym Teatrze na Woli. W czwartek podpisano umowę na jego modernizację. W budynku będzie też się mieścił Urząd Pracy.

Modernizacja obejmuje stworzenie nowoczesnej przestrzeni teatralnej z dwiema scenami, zapleczem technicznym i edukacyjnym. Prace potrwają około 24 miesięcy, a ich koszt przekroczy 115 mln zł.

Inwestycję realizują wspólnie Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta oraz Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz. Jej wartość wynosi ponad 115 mln zł. Wykonawcą jest Budimex. Prace budowlane pokrywa budżet miasta, natomiast wyposażenie teatru wesprze Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego kwotą do 25 mln zł

– Przez lata marzyliśmy o własnej siedzibie i mimo wielu trudności oraz okresu bez stałego miejsca udało się stworzyć dziesiątki premier i przyciągnąć tysiące widzów. Dziś ogromnie się cieszę i jestem wdzięczna, że te marzenia się spełniają, a teatr wreszcie zyska swój stały dom – raduje się dyrektor Teatru Żydowskiego Gołda Tencer, cytowana w komunikacie m.st. Warszawy.

– Na pierwsze trzy dzwonki będziemy musieli poczekać jeszcze około 24 miesięcy i mam nadzieję, że w 2028 roku rozpoczniemy tu sezon premierą w Teatrze Żydowskim na Woli. Dziś przekazujemy budynek wykonawcy, który przeprowadzi jego kompleksową modernizację, a ta inwestycja pozwoli przywrócić temu miejscu ważną funkcję kulturalną. Powstanie tu nowoczesna przestrzeń dla teatru i Centrum Kultury Jidysz, a także biura Urzędu Pracy – miejsce dostępne i potrzebne mieszkańcom Warszawy – powiedziała wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska-Góra.

Nowa siedziba Teatru Żydowskiego zajmie dwie dolne kondygnacje budynku – niski i wysoki parter od strony ul. Kasprzaka – oraz nowo wybudowaną przestrzeń w miejscu istniejącego pawilonu typu „Lipsk”, który zostanie rozebrany.

– To bardzo ważny dzień dla Warszawy i jej kultury – cieszę się, że przechodzimy od planów do realizacji i podpisania umowy. Wierzę, że już niedługo spotkamy się tu na pierwszej premierze, w nowoczesnym miejscu, które stanie się domem Teatru Żydowskiego i ważną przestrzenią dla mieszkańców – powiedziała przewodnicząca komisji kultury rady Warszawy Agnieszka Wyrwał.

W budynku znajdzie się scena główna z widownią na minimum 350 miejsc, w tym z miejscami dostosowanymi do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zaplanowano także scenę kameralną z mobilną widownią dla około 100 osób, a także pomieszczenia do prób umożliwiające przygotowywanie spektakli oraz realizację wydarzeń dla niewielkiej publiczności.

W budynku będzie również sala prób choreograficznych, studio nagrań, magazyny dekoracji, kostiumów i sprzętu teatralnego, garderoby, pralnia, charakteryzatornia, pracownia krawiecka oraz pokoje gościnne dla artystów. Zainstalowana zostanie nowoczesna technologia sceniczna, mechanika sceny, systemy elektroakustyczne, oświetleniowe i multimedialne.

Przewidziano też przestrzeń dla Centrum Kultury Jidysz. Przy ul. Kasprzaka 22 powstaną m.in. biblioteka, sala wielofunkcyjna przeznaczona na wykłady i wydarzenia kulturalne dla około 100 osób, sala warsztatowa, przestrzeń dla seniorów oraz pomieszczenia administracyjne i gospodarcze.

– Ostatnie miesiące poświęcone na przygotowania i projektowanie, we współpracy z dyrekcją Teatru Żydowskiego, zaowocowały bardzo dobrym projektem, a dziś podpisujemy umowę otwierającą kolejny etap inwestycji. Wkrótce rozpoczną się pierwsze prace, a cały zespół jest gotowy, by zrealizować ten projekt na czas i spotkać się tu na premierze – powiedziała dyrektorka Stołecznego Zarząd Rozbudowy Miasta Ewelina Degowska.

W budynku będzie też siedziba Urzędu Pracy, który zajmie pierwsze i drugie piętro oraz wysoki parter.

Od 1970 roku siedziba Teatru Żydowskiego mieściła się przy Placu Grzybowskim. W 2016 roku, decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, część budynku została wyłączona z użytkowania, co uniemożliwiło dalsze prowadzenie działalności w tym miejscu.

Od sezonu 2016/2017 Żydowski nie ma stałej siedziby, prezentuje spektakle w różnych lokalizacjach. Zakup budynku przy ul. Kasprzaka 22 przez m.st. Warszawę w 2019 roku umożliwił rozpoczęcie procesu tworzenia nowoczesnej, docelowej siedziby instytucji.

http://nczas.info/2026/04/02/wielka-inwestycja-w-warszawie-chodzi-o-teatr-zydowski-i-centrum-kultury-jidysz/

#Polska #zydzi

10

Najpotężniejsza armia świata robiona w jajo jak dzieci. Potężne pieniądze i potężne emisje CO2 😉 a efektu zero.

http://www.facebook.com/reel/2031971994034926

#beka #zydzi #usa #iran

9