2 Tm 2
Najmilszy:
Pamiętaj na Jezusa Chrystusa, potomka Dawida. On według Ewangelii mojej powstał z martwych. Dla niej znoszę niedolę aż do więzów jak złoczyńca; ale słowo Boże nie uległo spętaniu. Dlatego znoszę wszystko przez wzgląd na wybranych, aby i oni dostąpili zbawienia w Chrystusie Jezusie, wraz z wieczną chwałą.

Nauka to godna wiary: Jeżeli bowiem z Nim współumarliśmy, z Nim także żyć będziemy. Jeśli trwamy w cierpliwości, z Nim też królować będziemy. Jeśli się będziemy Go zapierali, to i On nas się zaprze. Jeśli my odmawiamy wierności, On wiary dochowuje, bo nie może się zaprzeć siebie samego.
#cytaty #wiara #religia #biblia #pismoswiete #niedziela

5

2krl5
Wódz syryjski Naaman, który był trędowaty, zanurzył się siedem razy w Jordanie, według słowa męża Bożego, a ciało jego na powrót stało się jak ciało małego chłopca i został oczyszczony.

Wtedy wrócił do męża Bożego z całym orszakiem, wszedł i stanął przed nim, mówiąc: «Oto przekonałem się, że na całej ziemi nie ma Boga poza Izraelem! A teraz zechciej przyjąć dar od twego sługi!» On zaś odpowiedział: «Na życie Pana, przed którego obliczem stoję – nie wezmę!» Tamten nalegał na niego, aby przyjął, lecz on odmówił.

Wtedy Naaman rzekł: «Jeśli już nie chcesz, to niech dadzą twemu słudze tyle ziemi, ile para mułów unieść może, ponieważ odtąd twój sługa nie będzie składał ofiary całopalnej ani ofiary krwawej innym bogom, jak tylko Panu».
#cytaty #wiara #religia #biblia #pismoswiete #niedziela

8

Żydzi w Palestynie odbudowują świątynię jerozolimską - koniec świata?youtube.com

https://www.youtube.com/watch?v=AfAA_W99IkA

Żydzi sprowadzili wyhodowane w USA czerwone jałówki, aby poświęcić ziemię pod odbudowę świątyni. Jednocześnie atakują przy asyście policji Palestyńczyków, aby opuścili wzgórze świątynne ze swoimi meczetami.
#antychryst #religia #izreael #żydzi #kościółkatolicki #jerozolima #świątyniajerozolimska #palestyna

6

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.
#języki #święto #polacy #bóg #religia #religijne #biblia #wieżababel

5

Hagiografia i kult świętych na dziś: Olaf II Święty, nielubiany w Norwegii na zniesienie niewolnictwa, wielożeństwa, zrównanie praw możnych i zależnych, nakazanie postów, zakaz zjadania koniny, gwałcenia kobiet i odprawiania pogańskich obrzędów został zabity w bitwie pod Stiklestad 30 lipca 1030 roku przez własnych poddanych niezadwolonych z reform.
Kiedy po roku odkopano jego grób okazało się, że urosły mu włosy i poznokcie, co za cud boży niechybnie uznano a jego życie za wzór innym dano.
#religia #wikingowie #heheszkihistoryczne #sredniowiecze #kiedystobylo

5

Medjugorie łudzeniem szatańskim

List śp. ks. Józefa Warszawskiego SI (9 III 1903 - 1 XI 1997) o Medjugorie z dnia 3 czerwca 1993 r. do Ruchu Narodowego.

Jest to drugie wydanie tego listu. Pierwsze w formie kopii zostało wykonane przez Ruch Narodowy w 1991 r. i kolportowane w następnych latach. Wcześniej w 1985 r. Ruch Narodowy opublikował w zbiorze listów W obronie Rycerza Niepokalanej (wyd. I, ksero masz. ) krytyczny materiał o Medjugorie, przetłumaczony z suplementu do szkockiego czasopisma katolickiego "Approaches", nr 85 z 1984 r.

Moi Kochani,
Przepraszam, że tak późno odpisuję na ostatni list, ale nie dało rady inaczej. A że lepiej późno niż wcale nie, więc piszę.
Otóż: Medjugorie, tak jak ja je znam, mimo iż tam nie byłem i nie będę - jest dalszym ciągiem Garabandalu - czyli łudzeniem szatańskim. Argumenty są stosunkowo łatwe do wytypowania.

Po pierwsze:
Owe pierwotne "widzące" - (bo obecnie już jest nowa para) - udały się po raz pierwszy na nowo wzgórze (zwane Medjugorie), ponieważ Mamusie im zakazały palić papierosy. Więc one uciekły z domu, poszły na owe Medjugorie i tam sobie zapaliły. I wtenczas po raz pierwszy im się ukazała owa "Zjawa", która podawała się za Matkę Boską. Sam więc początek owych "objawień jest związany z grzechem, czyli nie boskiego pochodzenia.

Drugim faktem:
Pewnego dnia owa "Zjawa" mówi dziewczynkom: A teraz wam pokażę szatana, byście wiedziały, że istnieje piekło i że wiele dusz tam ginie. Po tych słowach twarz tej rzekomej Matki Boskiej zmieniła się w twarz szatana; widok zaś tej twarzy był tak okropny, że dziewczynki z krzykami przerażenia uciekły z tego miejsca. Otóż: Nigdy twarz prawdziwej Matki Boskiej nie może się zmienić w twarz szatańską. Wyszła książka w języku niemieckim autora Johannesa Rothkranz, pt. Zakłamane Medjugorie. Wykazuje w niej, że kłamstw było tam bez liku. Nie dziw więc, jeżeli miejscowy biskup z Mostaru, Pavlo Zanić, oświadczył między innymi: Jestem absolutnie pewien, w stu procentach, że wszystko co się tyczy tych objawień (medjugorskich) jest kłamstwem. Megalomanią. Nie mogę mówić przeciwko swemu sumieniu. Podobnie się wyraża Wikariusz Generalny Sarajewa, prof. dr Mato Zovkić.

Tyle powinno starczyć każdemu katolikowi bo co najmniej zastanowił się nad pseudo objawieniami medjugorskimi i by nie szedł na ślepo otumanionymi mediami - dziewczynkami.
Propagandę Medjugorii uprawiają głównie dwaj Ojcowie Franciszkanie, ale obaj niestety prowadzą karygodne życie katolickie. Nie mówi się o tym. Ale trzeba to wiedzieć.

Uważam, że powyższe trochę przynajmniej rzuca światła na istotę objawień medjugorskich. Dziewczynki są mediami. Szatan udaje Matkę Boską. A kochani wierni katoliccy nie umieją rozróżnić między objawieniami prawdziwej Matki Boskiej, a objawieniami kłamliwej "Zjawy". Prawdziwie katolickiej objawienia trwają krótki czas. Matka Boska objawia się siedem, osiem razy. Podaje swoje objawienie. Kościół bada katolickość. Potwierdza. I mamy moralną pewność takich objawień. Medjugorie trwa już chyba 10 lat!!! I nie widać końca. Czyli typowe naciąganie ciekawości naiwnych. Dlatego też Kościół dotychczas ani słowem nie zachęcał do uczęszczania do Medjugorie. A broń Boże do uznania ich za prawdzie.
Szczęść Boże.
3 VI 91
Ks. J. Warszawski SI

#religia #katolicyzm #medjugorie #ksWarszawski #gospa #objawienia #szatan #maryja

9

Mimo, iż nie popieram żadnej religii, tak uważam że ciapaty dobrze gada.
https://youtu.be/3ciijneAjxk?t=395
#religia #lichwa #zydzi

7

Rośnie christianofobia w Kanadzie...info.wiara.pl

https://info.wiara.pl/doc/7759575.Dramatyczny-wzrost-chrystianofobii-w-Kanadzie

Dane pokazują wzrost liczby ataków przeciwko wyznawcom wszystkich religii: te o charakterze antysemickim wzrosły o 47 proc., skierowane przeciwko społeczności islamskiej o 71 proc., przeciwko innym religiom o 60 proc., podczas gdy akty wynikające z chrystianofobii zanotowały spektakularny skok o 260 proc.
#religia #wiara #chrzescijanstwo #ciekawostki #informacje

18

Elity mają już swojego Antychrysta, a ja znam jego nazwisko!

To pojebana teoria i nie mówię, że tak jest. To tylko teoretyzowanie. Wpadłem na to jakiś czas temu i uważam, że nieistotne jest, czy my w to wierzymy, tylko to, czy globalne elity w to wierzą. Szybko to wyjaśnię:

Otóż załóżmy, że elity bawią się w apokalipsę. Odgrywają scenariusz z Księgi Objawienia, wprowadzają swoich jeźdźców apokalipsy, których już widzimy kolejno – zaraza, wojna, głód i śmierć. Nie musimy zakładać, że to prawdziwa apokalipsa, nie musimy wcale zakładać, że takie proroctwo kiedyś się spełni. Nie musimy wierzyć w żadnego boga, wystarczy założyć, że oni w to wierzą, okej? Robią sobie swoją własną apokalipsę. Postawili nawet pomnik bestii pod ONZ.
Co więcej, "znamię bestii" bez którego "nikt nie może nic kupić ni sprzedać" to może być certyfikat covidowy "na dłoni" (czip w ręce) lub "na czole" (skanowanie twarzy).

No i teraz tak, Antychrystowi ludzie mają zaufać, ma władać nad światem i dawać fałszywą wizję zbawienia, tak? Otóż jak wejdzie w życie traktat antypandemiczny WHO, to dyrektor generalny tej organizacji de facto będzie miał władzę większą, niż rządy krajów członkowskich, a nawet ich konstytucje. Będzie on dawać wizje zbawienia od chorób, wirusów, itd., a możliwe nawet, że jakiś tego typu organ międzynarodowy zaproponuje nam zbawienie od wojen i głodu…

No i tutaj mamy obecnego dyrektora generalnego WHO.
Jak się nazywa? TEDROS ADHANOM GHEBREYESUS

TEDROS oznacza DAR BOŻY
ADHANOM oznacza TEN, KTÓRY ZBAWI
GHEBREYESUS oznacza SŁUGA JEZUSA

Czy więc ten człowiek ma być ich Antychrystem? A może ma być "smokiem, który przekaże władzę Bestii"?

Może się to wydawać pojebane i odklejone, ale powtarzam, liczy się nie to, czy my w to wierzymy, ale to, czy elity w to wierzą….

DAR BOŻY, TEN KTÓRY ZBAWI, SŁUGA JEZUSA, wybawiający nas od chorób i zagłady…. Pomyślcie, ciekawa rozkmina, wszakże te skurwysyny powoli robią sobie swoją małą apokalipsę, mamy czterech jeźdźców, posąg bestii, znamię bestii i proroków w stylu Harariego. Zapraszam do dyskusji o tych chorych pojebach.
#religia #swiat #jezus #polityka #swiat #przemyslenia #covid19 #nwo

7

Łk 10
Powstał jakiś uczony w Prawie i wystawiając Jezusa na próbę, zapytał: «Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?»

Jezus mu odpowiedział: «Co jest napisane w Prawie? Jak czytasz?»

On rzekł: «Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego». Jezus rzekł do niego: «Dobrze odpowiedziałeś. To czyń, a będziesz żył».

Lecz on, chcąc się usprawiedliwić, zapytał Jezusa: «A kto jest moim bliźnim?»

Jezus, nawiązując do tego, rzekł: «Pewien człowiek schodził z Jeruzalem do Jerycha i wpadł w ręce zbójców. Ci nie tylko go obdarli, lecz jeszcze rany mu zadali i zostawiwszy na pół umarłego, odeszli. Przypadkiem przechodził tą drogą pewien kapłan; zobaczył go i minął. Tak samo lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, minął.

Pewien zaś Samarytanin, wędrując, przyszedł również na to miejsce. Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko: podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go. Następnego zaś dnia wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: „Miej o nim staranie, a jeśli co więcej wydasz, ja oddam tobie, gdy będę wracał”. Kto z tych trzech okazał się według ciebie bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców?»

On odpowiedział: «Ten, który mu okazał miłosierdzie».

Jezus mu rzekł: «Idź, i ty czyń podobnie!»
#cytaty #wiara #religia #biblia #pismoswiete #niedziela #Słowo #Ewangelia

7

"Chciałbym pojechać do Ukrainy, ale chciałbym najpierw być w Moskwie." - Papież Franciszekrmf24.pl

"Utrzymujemy (Watykan) z Rosją dobre stosunki." powtarzał też w wywiadzie dla agencji Reutera.

Co jest nie tak w tym obrazku?
Tak samo w Rosji jak i na Ukrainie dominuje prawosławie. Od strony religijnej pap. Franciszek nie ma tam czego szukać. W tym konflikcie nie umierają "jego wierni".
Jednocześnie Watykan starał się zawsze angażować w procesy mediacyjne i tu jego rola zostaje zachowana.

Wątpliwości budzi jednak podejście "Nie ważne kto zaczął. Podajcie sobie ręce".

To Rosja zaatakowała Ukrainę.
To Rosja dokonuje terroru na ukraińskiej ziemi.
To Rosja ma w planach przeniesienie konfliktu na Polskę i kraje nadbałtyckie, ku aprobacie unijnych "sojuszników" Polski takich jak Niemcy czy Francja.

Czemu więc papież Franciszek swoją przychylność kieruje wobec Rosji, ignorując jej krwiożercze zapędy?
Czemu więc chce najpierw wysłuchać argumentów agresora w Moskwie, aby potem je przedstawiać w imieniu "działań pokojowych" w Kijowie?

Jest to działanie typowe dla polityka (typowe dla naszych zachodnich) ale nie dla głowy przywódcy religijnego.
Podział na agresora i ofiarę jest wyraźny. Sam Watykan potrafił robić kiedyś porządek z agresorami. W imię religii oczywiście. W obecnych czasach brak jednak mu do tego woli.

Ryba psuje się od głowy.
Obecnie widzimy postępującą erozję instytucji kościoła. Podkreślam instytucji. Sama wiara ma się dobrze od blisko 2 tys. lat.
Tyle, że coraz więcej osób nie utożsamia się z kościołem, nie utożsamia się z jego dogmatami sprzecznymi z pierwotnym postępowaniem, brzydzi się umizgami Watykanu do zboczeńców seksualnych LGBTP, totalitarnej ateo-lewicy, islamistów czy podstępnego i niechętnego mu żydlolstwa i samą reakcją kościoła na występki jego urzędników (patrz. afery pedofilskie, tak chętnie nadmuchiwane przez lewicę).

Ludzie odchodzą od instytucji kościoła bo ten stał się instytucją słabą i bez realnego wpływu na życie.
Czy jeszcze 100 albo 50 lat temu ktoś by wpadł na pomysły wandalizacji miejsc kultu katolików tak jak miało to miejsce w przypadku ostatnich zbiegowisk dzieciobujczyń pod kościołami.
Czy brudny talib gibający się na dywaniku w kierunku miejscowości ucieczki swojego guru pedofila miał by śmiałość wysadzić swoje świńskie dupsko w tłumie podczas mszy?

Jeszcze nie tak dawno tego typu ataki spotkały by się z bezwzględną odpowiedzią. Sąd, wypędzenie, krucjata, inkwizycja.
Przekaz był jasny i zrozumiały. Watykan dba o swoich wiernych i nie chce by ich prześladowano.
Tego przekazu od dawna nie ma i ci co odchodzą od kościoła czują, że ten już nie daje im bezpieczeństwa w ich praktykach wyznaniowych. Martwy wyznawca to żaden wyznawca.
Jednocześnie oczekuje bycia "dobrymi katolikami" i bierności na zło które nas otacza.
W zamian za jedynie "Bóg zapłać."
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-papiez-zrezygnuje-franciszek-komentuje-pogloski,nId,6135030#crp_state=1
#religia #wiara #wyznanie #ciekawostki #rosja #wojna #ukraina #watykan

6