Obecnie Kościół Katolickie znajduje się w kryzysie, być może największym w swojej historii. Powszechna laicyzacja, obojętność na dogmaty wiary, często wręcz prymitywne wyszydzanie. O kryzysie świadczy również stan wiedzy "typowego katolika", który często nieświadomie z pełnym przekonaniem popiera poglądy w swej istocie nie tyle co niekatolickie, co wręcz antykatolickie. Nie jest to jakaś moda ostatnich lat, a pewien okres trwający wiele dekad. Za początek wielkiego kryzysu wiary uznać można bez ogródek sobór watykański II (przez niektórych nazywany antysoborem), na którym to wiele nauk uznawanych dotychczas za herezje włączonych zostało w oficjalną naukę.

Kryzys dotyczy niestety nie tylko samej instytucji Kościoła, ale, a może przede wszystkim tworzących go. Kapłani dzisiaj, często są orędownikami modernizmu, religii nie Boga, a współczesnego świata. Doszło do tego, że nawet najwyżsi dostojnicy boją się w kluczowych momentach zaznaczyć stanowisko katolickie, jak mniemamy w strachu przed mediami. Jednak pośród wielu miałkich pasterzy znajdują się też ci, którzy konsekwentnie, nie bacząc na chwilowe mody podążają za nauką Jezusa Chrystusa i to nauką tą prawdziwą, nie wykastrowaną liberalizmem czy innymi "ugodami" z władcami tego świata. Jednym z takich kapłanów jest Arcybiskup Carlo Maria Vigano, którego postać chcielibyśmy dzisiaj przedstawić naszym czytelnikom, choć mamy nadzieję, że niektórzy już go znają.

Carlo Maria Vigano pochodzi z Lombardii (region Włoszech). Swoją posługę duszpasterską pełnił w wielu częściach świata - w Iraku, Nigerii, ale też w Wielkiej Brytanii. Udało mu się zajść wysoko w hierarchii kościelnej, wszak tytuł arcybiskupi nie bierze się znikąd, jednak do często kojarzonego z wysokimi stanowiskami konformizmu temu człowiekowi jest bardzo daleko. Na przestrzeni ostatnich 2 lat wielokrotnie wprost wyrażał swoje stanowisko, próbując uświadomić ludziom, że mamy do czynienia z wprowadzaniem nowego porządku świata. Jest człowiekiem świadomym tego, że międzynarodowa klika niemająca swojej ojczyzny dąży do pełnego zniewolenia ludzkości. Jasno staje też w obronie rodziny (jedynej jaka istnieje, tej tradycyjnej), a także prawa do życia dzieci nienarodzonych (tak dzisiaj tematu dla wielu księży modernistycznych "trudnego). W swoim liście, z listopada wezwał on wszystkich ludzi dobrej woli do zjednoczenia się przeciwko globalistycznej wizji świata.

Jak zapewne nasi czytelnicy się domyślają ten człowiek stał się celem ataków wszelakich wrogich słusznej sprawie ośrodków. Są to reprezentanci innej rzeczywistości, wrogiej nam, oni nie chcą pokoju między ludźmi mimo, że często będą mieli takie hasełka na ustach. Oni chcą pokój, ale dla siebie co w istocie oznacza naszą niewolę i tryumf zła. Takie osoby jak abp Vigano, są nie w smak światowym pseudoelitom, my musimy się jak on słusznie napisał organizować przeciwko temu. Musimy dbać o siebie, również duchowo, słuchajmy więc tych, którzy naprawdę mają nasze dobro i życie wieczne na względzie, mówmy o takich osobach swoim znajomym, rodzinie i wspomagajmy się wzajemnie w dojściu do zwycięstwa.

Obserwuj nas na Instagramie: https://www.instagram.com/gpws_ig/

Telegram: t.me/GPWStg

Facebook: https://www.facebook.com/Grafika-Przeciw-Współczesnemu-Światu-10840240151069
#revoltagainsthemodernworld #wiara #katolicyzm #kościół #nwo

8

Opieszałość we wspieraniu Ukrainy ze strony Olafa Scholza może być podyktowana między innymi tym, że Rosja ma dostęp do informacji odnośnie planów Światowego Forum Ekonomicznego, gdzie na czele stoi niemiec Klaus Schwab.
Jak wiadomo Putinowski nie raz uczestniczył w ich spotkaniach i na pewno zdobył dużą wiedze w tym temacie. Myślę, że trzyma to jako asa w rękawie. Wyjawienie przedwcześnie planów odnośnie NWO może mocno pokrzyżować plany UE i wywołać globalne protesty w Europie.
#nwo #wef #klausschwab #ukraina #putin #wojna #polityka

5

Słynny żydowski filantrop finansuje te same NGO co Rosja - czy to ta słynna "koincydencja"?washingtontimes.com

https://www.washingtontimes.com/news/2017/jul/18/sea-change-foundation-george-soros-support-many-of/
Jeżeli chodzi o środowisko to trzeba przyznać, że George Soros dba o nie bardzo.
W 2017r. lekką ręką wydał blisko $75,5 miliona na NGO'sy drące ryje by świat powstrzymał globcia, ograniczył C02, zamknął całkowicie przemysł naftowy i produkcję energii z atomu …

Oczywiście owe NGO'sy darły ryje i wpływały na polityków i pożytecznych idiotów tylko w EUropie i USA.

W tym samym czasie zupełnie przypadkiem Rosja też finansowała te same NGO'sy. W porównaniu do Sorosa niestety musiała je zadowolić jedynie $26,6 milionami i aby nie robić tego zbyt obscenicznie posługiwała się w tym celu firmą słupem z Bermudów (obecnie po embargu dla jej statków i samolotów to właśnie Bermudy chostują jej jednostki).

Oczywiście żaden z zielonych ludzików (dosłownie i w przenośni) atakujących zachodnią infrastrukturę energetyczną, nie wspomniał, że w przypadku jej zamknięcia lub ograniczenia, zasoby będzie trzeba sprowadzać ... <dramatyczny suspens> ... no właśnie z Rosji.

Zabawne, prawda? Ekoterroryści tak bardzo "dbający o środowisko" i aby żyło się tobie lepiej byli by napędzanymi z Moskwy agentami? Oj tam, oj tam…

A czy wiedzieliście, że Soros krytykuje Rosję za napaść na Ukrainę. No widzicie jaki to dobry dziadek?
Oczywiście nie przeszkadzało mu to że na Ukrainie lobbował (poprzez w.w. NGO'sy) by ta uzależniła się od ruskiego gazu.
Bodobnie było w znienawidzonych przez Sorosa Węgrzech, z tym, że te obecnie są bardziej usidlone zasobami kopalnymi z Rosji niż Ukraina.
Zdecydowanie na Węgrzech bardziej się postarał.

Zaraz zapytacie, a czy przecież nie ma zielonych ludzików drących ryja o środowisko w Rosji?
Czy ekooszołomstwo tam nie siedzi?

Oczywiście, że siedzi, rozsiane po łagrach i więzieniach wszystkich rosyjskich obwodów.
Ruski mir jest łagodny dla wszelkich oświeconych turbo lewackich ruchów "zmieniających świat"', czy to LGBTQ+, czy BLM, czy ekolodzy ... ich organizacje dostają z Rosji sowite wynagrodzenia.
Ale biada im gdy swoje idee, zaczynają wprowadzać w kraju je finansującym. Tam ich ścieżki życia szybko się kończą.
Ciekawe dla czego?

Postscriptum.
Nie tak dawno w Polskim piekiełku politycznym, pojawiła się idea by rodzime organizacje NGO miały obowiązek ujawniania swoich darczyńców.
Nie trzeba wspominać, że NGO'sy działające w Polsce, najpierw zesrały się na miętowo a potem, nagle podniósł się niesamowity kwik tychże i sprawa momentalnie ucichła.

Jak myślicie? Kto mógł by finansować organizacje pozarządowe, działające na szkodę naszego kraju?
#swiat #ciekawostki #rosja #ukraina #soros #nwo #ekologia #ekoterroryzm

29

A co się dzieje z DNA z próbek naszych glutów na podstawie których były robione testy na covidiozę? Wyrzucone czy zarejestrowane w systemie? W sumie każdy test był podpisany. Może tylko chodziło o to aby stworzyć mapę genową ludzkości żeby lepiej nami sterować i wszyscy się na to pięknie nabrali?
#nwo #covid1984

10

Głód czy głupota?youtube.com

Nowy film od BaldTv,taki schemat działania skurwieli z wef i całej reszty ścierwa od dawna jebanego nwo.
https://www.youtube.com/watch?v=MPNpoNSoxzQ&t=614s
#NWO #globalizm #zywnosc

6

Chaos w testach na COVID-19. Pacjenci dostają skierowania, ale i tak muszą zapłacićbankier.pl

#koronawirus #plandemia #nwo

"Od 1 kwietnia NFZ nie płaci już za testy na COVID-19. Lekarze w poradniach wciąż jednak wystawiają skierowania, a pacjenci dopiero w laboratorium dowiadują się, że za badanie muszą zapłacić.
"W dodatku NFZ nie odciął lekarzom możliwości wystawiania skierowań na badania PCR. Mogą to nadal robić poprzez aplikację na platformie Gabinet.gov.pl. I robią. Tylko w piątek 1 kwietnia lekarze POZ w całym kraju wystawili ok. 5,6 tys. skierowań, o jedną trzecią mniej niż tydzień wcześniej, kiedy NFZ za testy jeszcze laboratoriom płacił"


Pandemia jest w stadium kasowania. Gdzie się covidanie podziali? Dlaczego szat nie drą i nie protestują przed punktami domagając się masowych darmowych testów wszystkich? Przecież jest kilka tygodni temu chcieli codziennych obowiązkowych.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Chaos-w-testach-na-COVID-19-Pacjenci-dostaja-skierowania-ale-i-tak-musza-zaplacic-8312584.html

7

#nwo #masoneria #nowyporzadekswiata #koronawirus #chabadlubawicz
Nowy porządek świata przyspiesza. Na koronawirusie poczyniono znaczne postępy w kształtowaniu nowego ładu i kasowaniu dotychczasowego. Czy ktoś ma jakieś wątpliwości? Jednego dnia wirus był a potem już niema śladu. 2 lata temu, w marcu w Polsce pojawił się 1 pacjent z koronawirusem. Zamknięto wszystko, nie było takich kosztów których nie szło ponieść w imię walki z nim. Wielu nawet z obozu rządowego mówiło że koronawirus od grypy różni się nazwą ale polityka wygrała. Minęły 2 lata, kilkanaście tysięcy przypadków dziennie, kikaset zgonów dziennie i pandemię skasowano jakby nigdy nic. Można? Można - bo się dało osiągnięto, teraz przyszedł czas na kolejne etapy. Z dnia na dzień temat covida, powikłań a nawet szczepień wyparował szybciej niż się pojawił, a marcu się to zaczęło. Nikt logicznie nie wytłumaczył przesłanek medycznych końca, a nawet nie próbował jak na początku. Na bazie typowej choroby zbudowano potężny mechanizm terroru i kasowania dotychczasowego świata aby szybciej upadł bo tylko na gruzach tego co jest da się Nowy Porządek Świata wybudować. Teraz jest kolejny etap.
https://zsyp.tv/video/details/3316/morawiecki-na-naszych-oczach-wykuwa-sie-nowy-porzadek-swiata

8

Obrady „rządu światowego” w Dubaju - 29 000 uczestników ze 190 krajówwolnemedia.net

W dniach 28–30 marca zlecieli się do Dubaju ludzie o znanych nazwiskach, przewodzący korporacjom medialnym, finansowym, handlowo-przemysłowym, informatycznym, by rozprawiać o zaplanowanym dla nas wszystkich dobrobycie. Jest on ponoć najwyższym celem dostojników, których tytuły i funkcje rozbrzmiewają wszędzie. Ogółem 29 000 uczestników ze 190 krajów. Z pomocą sztucznej inteligencji będą tworzyć przyszłość dla dobra „powszechnej kolektywizacji umysłowej” - tak ujmują swoje posłannictwo. Profesjonalista Harrison Ford z przekonaniem, jak w każdej roli, zaapelował: „Zawińmy rękawy, wszyscy razem, zróbmy to wreszcie”.
https://wolnemedia.net/obrady-rzadu-swiatowego-w-dubaju/
#rzadswiatowy #nwo #polityka

13

Klaus Schwab 30 marca wezwał rządy do utworzenia rządu światowegowolnemedia.net

Nadszedł czas, aby rządy światowe zjednoczyły się w jedno i rozwiązały globalne problemy, takie jak zmiany klimatu, handel i zakłócenia gospodarcze, bez przeszkód i opóźnień – ogłosił w środę (30.03.2022 r.) założyciel i prezes wykonawczy Światowego Forum Ekonomicznego Klaus Schwab.
https://wolnemedia.net/klaus-schwab-wezwal-do-stworzenia-rzadu-swiatowego/
#klausschwab #wielkireset #polityka #rzadswiatowy #nwo

19

110 dowodów na sami wiecie co! Połóżmy kres kłamstwom globalistów!stodowodow.pl

Na stronie https://stodowodow.pl/ możecie znaleźć już 110 pozycji opartych o kilkaset źródeł, publikacji naukowych i statystyk, które pokazują, jak bardzo okłamywano i zabijano nas przez ostatnie dwa lata. Strona została uaktualniona o najnowsze "odkrycia", takie jak odwrotna transkrypcja, grafen, czy 1291 skutków ubocznych "szczepionek" mRNA.

WSZYSTKO W JEDNYM PDF: https://stodowodow.pl/kopiuj/
Powyższy link przekieruje Was do podstrony, na której możecie pobrać plik PDF z wszystkimi pozycjami w jednym miejscu.

Mając tak potężną, merytoryczną broń, nikt już nie będzie mógł nazwać Was foliarzami i wygrać dyskusji. Covidianom i covidiotom zostaje jedynie uznać fakty albo obrazić się i udawać głuchych.
#covid19 #pandemia #koronawirus #nwo #wojna #newsy #szczepienia #swiat

Tag "wojna" widnieje tutaj, bo pandemia jest jedną z metod wojny z wolnymi ludźmi. Biorąc pod uwagę nadchodzący traktat antypandemiczny WHO, to wciąż jest najważniejsza wojna i nadal przegrywamy. Rozpowszechniajcie więc ten PDF gdzie tylko się da.

19

#nwo #masoneria #koronawirus
Czy ktokolwiek ma jeszcze wątpliwości, że to całe rozwalanie świata w imię koronawirusa nie było odgórnie sterowaną akcją w celu budowy nowego porządku świata? Nagle przyszło, logiki w tym nie było ale niespotykana zgodność działań sprzecznych z logiką i nagle ustało. Cele zostały osiągnięte.

7

Alternatywny i chyba dość niepopularny punkt widzenia na wojnę na Ukrainie,

W sumie to nie do końca wiedziałem jak to do końca opakować. Założenie było po prostu takie, że każdy kolejny sensowny punkt widzenia na ten konflikt jest pożyteczny. Przy okazji akurat ta analiza pozwala przypomnieć raz jeszcze…że mimo iż możemy tego nie lubić, to czasem nie ma łatwych odpowiedzi na z pozoru łatwe pytania.

Dla kontekstu warto zacząć od początku, ale dla mniej wytrwałych można się włączyć od 18:00. Na odeysee zdaje się nie ma time stampów.
https://odysee.com/@corbettreport:0/ep416-putin:c

Ja sobie pozwoliłem zrobić analizę dla leniwych. Wyłuskałem to co mi się wydawało cenne i jakoś tam poupychałem mając nadzieję, że zachowałem sens. Nie jest to krótkie, ale no cóż …to jest godzina gadania.

Corbett pokazuje, że dosłownie słowo w słowo wydane zostały dokumenty partnerskie na linii Kanada - USA, jak i Rosja - Chiny. Co jego zdaniem pokazuje, że nieodmiennie zwykły kibic nie rozumie szachownicy. Nie wie kto gra białymi, kto gra czarnymi, jakie w ogóle są zasady. Większość obserwatorów sobie w skrócie myśli, że taka Kanada, czy UE gardzi komunistycznymi Chinami i ich zasadami funkcjonowania. Tymczasem nie raz i nie dwa podziw dla modelu chińskiego, dla sprawności ich rządzenia, szybkiego radzenia sobie z problemami był nie mniejszy ze strony Putina, co chociażby ze strony Kanady, czy Brytyjczyków.

Niby te kraje złych komuchów i dobrych demokratów nie powinny mieć ze sobą wspólnych wartości, bo przecież to "pies" i "kot". Tymczasem jakoś dziwnym trafem wszystkim z nich podoba się promocja i rozwój AI, internetu rzeczy, likwidacji gotówki, socjalnej punktacji e-fajności, zielonych technologii, zrównoważonego rozwoju, podejście do covida, cenzura tego co nazwą fake newsem. Stąd niestety podejście na zasadzie: NATO YAY!, RUSKI BOOOO! jest drogą donikąd. To tylko szkodliwie dzieli ludzi na dwa obozy kibicowskie i podgrzewa kociołek emocji.

Tymczasem…jakby na spokojnie się przyjrzeć, to te punkty skupiają w skrócie wszystkie globalistyczne ciała; tutaj też nazywanie tego jest bez sensu. Żonglowanie nimi wydaje się być nawet celowe; jak nie bilderberg group, to CFR, WEF, G7 itp. Nie ma jakichś istotnych różnic dla przeciętnego Michała, czy Waldka. Najprościej tak by zachować sens działania tych grup to - Narzucanie innym swoich zasad, poglądów, obowiązujących tez i dogmatów w imię oczywiście tylko wspólnego dobra, kosztem oczywiście wolności i powiększającej się inwigilacji i kontroli.

Dość łatwo można odnaleźć listę "oświeconych" przez WEF na przykład liderów dzisiejszego świata i czasem ku swemu zdziwieniu zobaczyć tam niektóre nazwiska. Rodzi się ciekawe pytanie swoją drogą. Co tu i w jakim stopniu było przyczyną i skutkiem. Czy to, że WEF zyskało taki status jaki obecnie ma, bo jego studenci zyskali na znaczeniu? Czy też, ci studenci zyskali na znaczeniu, bo sama organizacja była w stanie ich skutecznie wypromować?

Co widać u Corbetta w materiale, taki Putin bardzo sympatycznie wypowiada się o swoich wizytach w Davos, których początek sięga aż początku lat 90' gdy był no-namem na arenie międzynarodowej. Ten sam Putin bardzo miłe relacje rozwinął z panem Kisingerem, jednym z kluczowych graczy politycznych, doradcą prezydentów, z którym to nawet widywali się we własnych domach, a przecież to "biały" i "czarny" może nie pion, ale powiedzmy "goniec":), no może "wieża", dla niektórych "hetman".

Ciekawa analogia jaka została pokazana to też ta, jak prosto ludzie przyklejają swoje skojarzenia, by dla własnego sumienia usprawiedliwić własną narrację, w dość pokraczny bądź co bądź sposób. Jak raz im się wydaje, że cała Rosja kocha Władka i odwrotnie, a Rosjan prawdziwie przeciwstawiających się Putinowi to nie ma, albo jest raptem garstka. To znów myślą, że Kanada to stolica gejów i "wolności", wszyscy kochają Justina, a Konwój Wolności w Kanadzie, to jakieś fundowane zza granicy, mniejszościowe pokrzykiwanie faszystów i burzących porządek publiczny prawackich ksenofobów. Zwyczajnie ich głos jest bez znaczenia tak ich odbierając.

Kolejnym podobieństwem ku przewrotności dziejów między "dobrymi" i "złymi" niech będzie to, że znamienity zwycięzca pokojowej Nagrody Nobla, Barack Hussein Obama, też w Libii nie prowadził wojny, tylko kinetyczną aktywność militarną, a pomyślałby człowiek, że specjalna operacja wojskowa Władimirowicza to jakiś niezły fikołek. Robił to przecież jeszcze jako kluczowy głos koalicyjny i reprezentant NATO! Skądinąd defensywnego przymierza militarnego hehe. Na całe szczęście w obu przypadkach były to rakiety i bomby dobroci, spadały na złych, żeby wybawić tych dobrych, a że w obu tych przypadkach różni ludzie różnie by definiowali jednych i drugich to tam szczegół. Zwykle racje w tych kwestiach mają na szczęście słuszni ludzie, a przy okazji, że tam zginą cywile…no cóż.

Zarówno Bush jr i Władek Putin mówią, że musieli przedsięwziąć "wyprzedzający ruch w samoobronie". Jakież to piękne, jakie szlachetne! A nie moment. Jak Bush to robił to było szlachetne, ale jak teraz Putin to robi, to jest aktem najpodlejszej drwiny!

Ludzie niestety lubią uprawiać gimnastykę mózgową i próbują utrzymać swoje tezy, do momentu, aż jeszcze czubek tych tez wystaje ponad "taflę gówna". Ci co uważają Zachód za zgniły, w Putinie upatrywali szlachetnej kontry dla tego pomysłu, nie wiedząc, a czasem nie chcąc wiedzieć, że w zasadzie to wspiera globalistyczne idee, które przecież są właściwe tej całej degrengoladzie, która ma rozbijać. Podobnie było z Trumpem, co to miał być wspaniałym wybawcą od globalizmu, miał oczyścić bagno, miał ujawnić ogromną liczbę zapieczętowanych materiałów dowodowych, miał wsadzić do więzienia kryminalistów Clintonów! Po czym dziękował Hilarii na swoim zaprzysiężeniu. Nie był też przeciwny szczepieniom, jak to niektórzy się łudzili.

Świetnym elementem jego analizy jest to, że alternatywne media, czy ludzie którzy się utożsamiają jako ta grupa, która w tych źródłach szuka informacji niestety często nie robią studium problemu, tylko podchodzą do tematu z jednej strony, zachowując się jakby innego podejścia nie było i już. Pewne poglądy są niechciane [czasem banowane] na jednych mediach i analogicznie na innych. Stając się tym samym bezużyteczne w ustalaniu prawdy.

Jeśli ktoś myśli, że gdzie..tam Rosja to jest zło i z pewnością nie część ponadnarodowej gierki w rozgrywaniu ludzi i narodów, to przykładem niech będzie WEF. "Davos" zerwało współpracę z Rosją, wiadomo, by zarząd tego tworu przypadkiem nie nadział się na sankcje. Nie, oni nie "przejrzeli na oczy" i spostrzegli "oh jacy to my byliśmy głupi, że tego Władka do stołu żeśmy zapraszali", oni zwyczajnie widzą skąd wiatr wieje i zaznaczają, że jak wojna ustanie, to mogą być tymi, którzy będą na nowo odbudowywać relacje Zachodu i Rosji. Putin wbrew temu co ludzie mogą myśleć, był nawet zaproszony na WEF w 2015 roku, po dopiero co zajęciu Krymu, ale zwyczajnie nie przyjął wówczas tego zaproszenia - lol? Jeszcze w 2021 roku Schwab podkreślał, jak bardzo ważne jest zdanie Rosji na arenie WEF.

Rosja przez to samo WEF była wytypowana jako centrum IV rewolucji przemysłowej, internetu rzeczy, transhumanizmu i innych smacznych kąsków. Oczywiście, to było w 2021 r. Wtedy nikt nie wiedział, jaka jest Rosja. To nie tak, że opozycja była tłamszona, mieli więźniów politycznych, cenzurowali wybrane media, przygarnęli Krym i wysyłali "zielonych ludzików" do Donbasu, a największych wygranych na loterii dosięgali poza granicami swojego kraju polonem. A nie zaraz, ludzie wiedzieli, ale to było na żarty.

Dalej Corbett przedstawia bardzo istotną hipotezę. Wielu ludzi, którzy operują skojarzeniami Putin i ruski złe i walczą przeciw zachodowi i jego wartościom, bo przecież walczą no nie? To jest przecież ostateczny dowód na to, że zwyczajnie to nie jest ten sam obóz interesów, globalistycznych interesów. No nie? Przypadkiem, a może nie przypadkiem, ale doprowadziło to do bezdyskusyjnej konieczności działań w kierunku odcięcia się od rosyjskich surowców i podkreśliło to, jak bardzo trzeba przyspieszyć programy ONZ odnośnie zrównoważonego rozwoju, energii odnawialnej, która przypadkiem jest jednym z głównych założeń "wielkiego resetu" Schwaba i jego towarzystwa. Jak się też okazuje, nie to nie jest nam właściwą cechą, że się jednoczymy wobec wspólnego większego zagrożenia. To generalnie jest stały motyw działania. Jeszcze Reagan fantazjował o tym, czy ludzkość by się zjednoczyła gdyby kosmici nas zaatakowali. Przecież motyw wspólnego wroga wytworzył NATO, uformował koalicję anty-iracką, było trochę tego. Może to jest instrumentalny proces niszczenia starego, by zrobić miejsce nowemu?

W tle tego odcinka pojawia się też ESG, co dla niektórych może być nowym sformułowaniem - environmental social governance. Taki piękny termin, który tak upraszczając ma "zachęcać" co większe firmy do konkretnych działań. To jest taki program, który ma stwierdzać czy firma postępuje słusznie:D, "bo jak nie to się nie bawi", dostanie niską punktację w tym systemie i na przykład nie będzie dostawała kredytów inwestycyjnych i generalnie będzie ciężej takiemu podmiotowi się finansować. Nie żeby temu tematowi przodowały Chiny i na ich przykładzie widać z miejsca, że może to arbitralnie ograniczyć funkcjonowanie masie ludzi. W Chinach jak "punkty ci się nie zgadzają" to nie pojedziesz koleją, nie pójdziesz do kina, nie poślesz dziecka do prywatnego przedszkola i wiele innych. a przecież zakres tego wraz z rozwojem internetu rzeczy i bezgotówkowego społeczeństwa się tylko powiększy. No ale spokojnie, u nas to nie Chiny, u nas nie będzie niesprawiedliwego posługiwania się ekonomicznymi narzędziami nacisku <coughrządnośc>.

Pomyślmy też, o tym czy duże wahania kursów walut nie mogą być wspaniałym bodźcem do tego, by promować CBDC - central bank digital currency. Czyli po prostu elektronicznego pieniądza tylko takiego ponadnarodowego? Tak się składa, że Chiny już w zasadzie to mają tylko, że na razie nie na szczeblu ogólnokrajowym, a Rosja jest w fazie testowej. Wystarczy, że rubel, który wiadomo, poleciał na pysk zostanie użyty jako powód do tego by się dogadać z powiedzmy Chinami i od tego momentu by sobie Rosjanie mogli zamawiać produkty z ali express po uwspólnionej e-walucie, co to by uspokoić chociażby ich nastroje społeczne.

Ku przemyśleniom!
#polityka #nwo #globalizacja #rosja #putin #wielkireset

7

jeszcze tylko brakuje pandemii wirusa komputerowego, który się będzie rozprzestrzeniał na kontach bankowych i komputerach niepokornych. etap zbierania haków już mają za sobą. https://youtu.be/xdvucc_YfiQ
#NWO

5