StoDowodow.pl – aktualizacja 23.07 – POBIERZ PDF!stodowodow.pl

Wszystkie kategorie zostały uzupełnione o spisy treści, które po kliknięciu przewijają do wybranej pozycji. Zostało poprawione sporo błędów. Powoli rozwijana jest treść w kierunku tematyki małpiej ospy i marburga.

NAJWAŻNIEJSZE JEDNAK JEST, ABYŚCIE POBRALI KOPIĘ WSZYSTKICH POZYCJI W JEDNYM PLIKU PDF: https://stodowodow.pl/kopiuj
Bezpośredni download: https://anonfiles.com/UdJ5n80eye/StoDowodowPL_kopia_pdf
Strona główna: https://stodowodow.pl/

Dziękuję wszystkim za wsparcie. Działamy.
#pandemia #covid19 #wiadomosci #plandemia #nwo #koronawirus #it #oc

8

Czy robić StoDowodow.pl po angielsku?

Od jakiegoś czasu moja strona to największy na świecie agregat tego typu treści, ze wszystkimi publikacjami naukowymi w jednym miejscu, kończę dopracowywać spisy treści itd. Pomyślałem, że może więcej sensu by miało podarować to anglojęzycznym Internautom. W końcu potencjalnych czytelników jest tysiące razy więcej.
Tu pojawia się problem, że jestem w trakcie upadłości konsumenckiej, nie mam konta bankowego i nie mogę wydawać na takie rzeczy hajsu ani przyjmować datków. Więc szukam kogoś, kto zostanie właścicielem takiego serwisu, może grupka osób która to opłaci itd., a ja jedynie będę robił tłumaczenia i dostarczał treści.

Przetlumaczę to wszystko za darmo, mógłbym już teraz tak zrobić i wrzucić gdzieś PDF, ale do nikogo nie trafię, nie znam kanałów, stron, nie mam kontaktów. Strona internetowa to już jakiś początek. Nie muszę być jej właścicielem, byleby właściciel mi nie sabotował roboty i zapewnił mi stały dostęp do panelu Wordpressa jako admin, nic więcej nie chcę. Po instalacji Wordpressa, nie potrzebuję nawet dostępu do cPanelu/SQL ani FTP.
#pandemia #pomoc #pytanie #covid19 #it #komputery#plandemia #nwo

6

Ralph Schoellhammer: Powstanie ludowe przeciwko elitom stało się globalne | Opinianewsweek.com

Czy wkraczamy już w kolejny etap planu elit, tzn. obalenie rządów w celu wprowadzenia rządów korporacji lub rządu światowego? Jan Białek w książce "Tech" na stronie 152 zamieścił oś czasu, na której osadził kolejne kroki planów globalistów, którymi chwalą się w swoich publicznie dostępnych dokumentach. Jak to jest, że w globalnych mediach o lokalnych protestach pisze się jako o "globalnym powstaniu"?

Artykuł z Newsweeka (7 lipca 2022):

Trwa powszechne powstanie ludzi z klasy robotniczej przeciwko elitom i ich wartościom - i to na całym świecie. Rośnie opór klasy średniej i niższej przeciwko temu, co Rob Henderson nazwał "luksusowymi przekonaniami" elit, ponieważ zwykli ludzie zdają sobie sprawę ze szkód, jakie wyrządzają im i ich społecznościom.

Pierwsze oznaki pojawiły się w lutym, kiedy to Canadian Trucker Convoy przeciwstawił kierowców ciężarówek z klasy robotniczej "klasie laptopów", domagającej się coraz bardziej restrykcyjnej polityki COVID-19. Widać to również w zwycięstwie gubernatora Wirginii Glenna Youngkina, który startował z prawami rodziców w edukacji i wygrał zarówno na przedmieściach, jak i na obszarach wiejskich. Widzimy to w rosnącym poparciu latynoskich wyborców dla Partii Republikańskiej, która coraz bardziej identyfikuje się jako anty-wyznaniowa i pro-robotnicza. A teraz widzimy najnowszą iterację w Holandii w postaci protestu rolników przeciwko nowym przepisom środowiskowym, które ich zrujnują.

Ponad 30 000 holenderskich rolników protestowało przeciwko rządowi w związku z nowymi limitami azotu, które wymagają od rolników radykalnego ograniczenia emisji azotu nawet o 70 procent w ciągu najbliższych ośmiu lat. Wymagałoby to od rolników stosowania mniejszej ilości nawozów, a nawet zmniejszenia liczby zwierząt gospodarskich. O ile duże firmy rolnicze mają środki, aby hipotetycznie spełnić te cele i mogą przejść na nawozy nie oparte na azocie, to dla mniejszych, często rodzinnych gospodarstw jest to niemożliwe. Nowe przepisy środowiskowe są tak ekstremalne, że zmusiłyby wiele z nich do zamknięcia działalności, w tym osoby, których rodziny prowadzą działalność rolniczą od trzech lub czterech pokoleń. W ramach protestu rolnicy blokują ulice i odmawiają dostarczania swoich produktów do sieci supermarketów. Prowadzi to do poważnych niedoborów jaj i mleka, wśród innych artykułów spożywczych.

Ale skutki będą miały charakter globalny. Holandia jest drugim po Stanach Zjednoczonych największym eksporterem produktów rolnych na świecie, co czyni ten liczący zaledwie 17 milionów mieszkańców kraj potęgą żywnościową. Biorąc pod uwagę globalne niedobory żywności i rosnące ceny, rola holenderskich rolników w globalnym łańcuchu żywnościowym nigdy nie była ważniejsza. Ale jeśli myśleliście, że holenderski rząd weźmie to pod uwagę i zapewni, że ludzie będą mogli położyć jedzenie na stole, to byliście w błędzie; kiedy zaoferowano im wybór pomiędzy bezpieczeństwem żywnościowym a działaniem przeciwko "zmianom klimatycznym", holenderski rząd zdecydował się na to drugie.
Newsletter Newsweeka Zapisz się >

Szczególnie frustrujące jest to, że rząd jest w pełni świadomy, że to, o co prosi rolników, spowoduje, że wielu z nich przestanie istnieć. W rzeczywistości rząd pierwotnie planował poruszać się w wolniejszym tempie - do czasu, gdy pozew wniesiony przez grupy ekologiczne w 2019 roku wymusił przyspieszenie harmonogramu.

Reakcja członków sektora rolniczego była masowa i trwała od 2019 roku, ale nadejście pandemii COVID-19 pozwoliło rządowi premiera Marka Rutte'a zakazać protestów w 2020 i 2021 roku. Wraz z ponownym rozkwitem demonstracji w tym roku, władze również przeszły na bardziej agresywne podejście. Doszło do aresztowań, a nawet strzałów ostrzegawczych oddanych przez policję w kierunku rolników, z których jeden prawie zabił 16-letniego protestującego.
Holenderscy rolnicy
Rolnicy gromadzą się ze swoimi pojazdami obok znaku granicznego Niemcy/Niderlandy podczas protestu na autostradzie A1, w pobliżu Rijssen, 29 czerwca 2022 roku, przeciwko planom azotowym holenderskiego rządu. VINCENT JANNINK/ANP/AFP via Getty Images

Jednak sympatia Holendrów nie jest po stronie rządu, lecz po stronie rolników. Aktualne sondaże wskazują, że Partia Polityczna Rolników, utworzona zaledwie trzy lata temu w odpowiedzi na nowe przepisy, zdobyłaby w dzisiejszych wyborach aż 11 miejsc w Parlamencie (obecnie ma tylko jedno miejsce). Co więcej, holenderski Związek Rybaków publicznie przyłączył się do protestów, blokując porty z załogami rybackimi trzymającymi znaki z napisem "Eendracht maakt Kracht": Unity Creates Strength.
Oferty prenumeraty Newsweeka >

Ale podczas gdy Holendrzy są po stronie rolników, ich elity zachowują się podobnie jak w Kanadzie i USA, i to nie tylko te w rządzie. Media odmawiają nawet relacjonowania protestów, a jeśli już to robią, to przedstawiają rolników jako ekstremistów.

Skąd ta rozbieżność? Każdy wiarygodny sondaż przeprowadzony w europejskich redakcjach prasowych od Niemiec po Holandię pokazuje, że zmiany klimatyczne są znacznie ważniejszym tematem dla dziennikarzy niż dla zwykłych ludzi. Nie chodzi o to, że przeciętnych obywateli nie obchodzą zmiany klimatu, ale o to, że mają na tyle zdrowego rozsądku, by wiedzieć, że zniszczenie ich gospodarstwa, by rządowe cele emisyjne mogły być spełnione w 2030 r. zamiast w 2035 r., nie zmieni klimatu planety.
Czytaj dalej

Republikanie: Chcesz wspierać klasę robotniczą? Poprzyj ustawę o ciężarówkach
'Straciłam pracę za stwierdzenie, że mężczyźni nie są kobietami. Więc pozwałem mojego pracodawcę
'Zostałam adoptowana miesiąc po Roe v. Wade - chciałabym, żeby aborcja była opcją'.

W końcu Holandia odpowiada za zaledwie 0,46% światowej emisji CO2 i choć dalsza redukcja może być pożądana, nie będzie miała decydującego znaczenia w walce ze zmianami klimatu w ciągu najbliższych ośmiu lat. Być może sprawi to, że elita tego kraju poczuje się dobrze, ale spowoduje również, że duża część społeczeństwa zobaczy, że ich standardy życia spadną, a ich ekonomiczna egzystencja będzie przedmiotem działań państwa z powodów ideologicznych.

Na Zachodzie panuje obecnie zła atmosfera, w której cele ideologiczne realizowane są kosztem niższych klas średnich i robotniczych. Niezależnie od tego, czy chodzi o kierowców ciężarówek w Kanadzie, rolników w Holandii, firmy naftowe i gazowe w Stanach Zjednoczonych, ideologia, a nie nauka czy twarde dowody, dominuje w agendzie, zadowalając elity i pogrążając klasę pracującą.

W końcu istnieje ryzyko, że polityka klimatyczna zrobi z Europą to, co marksizm zrobił z Ameryką Łacińską. Kontynent, który ma wszystkie warunki do powszechnego dobrobytu i zdrowego środowiska, zubożeje i zrujnuje się z powodów ideologicznych.

W końcu zarówno ludzie, jak i klimat będą w gorszej sytuacji.

Ralph Schoellhammer jest adiunktem w dziedzinie ekonomii i nauk politycznych na Webster University w Wiedniu.

Poglądy zawarte w tym artykule są jego własnymi poglądami.

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)
#nwo #globaliści #Schoellhammer #covid19 #pandemia #truckconvoy #truckersforfreedom #polityka
https://www.newsweek.com/popular-uprising-against-elites-has-gone-global-opinion-1722653
https://www.youtube.com/watch?v=lG660H1JjWU

15

(nie)wiarygodność mediów - wojna z Rosją szykowana od 2014 rokustopworldcontrol.com

2014: Wiemy o tym, że agencje takie jak CIA, BND, MI-6 i Mosad są częścią żydowskiego, masońsko-iluminackiego kartelu bankowego. Ulfkotte mówi, że upublicznia to, gdyż iluminaci przygotowują się do wojny z Rosją.

Udo Ulfkotte
https://stopworldcontrol.com/ukraine/

Wikipedia (en):
Udo Ulfkotte (20 stycznia 1960 - 13 stycznia 2017) był niemieckim dziennikarzem i teoretykiem spiskowym[1], który utrzymywał, że dziennikarze (w tym on sam) i czołowe gazety publikują materiały, które zostały im podsunięte, lub kupione, przez CIA i inne zachodnie agencje wywiadowcze i propagandowe.[2] Był dziennikarzem politycznym głównego niemieckiego dziennika Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) przez kilka lat do 2003 r.[3] Od 1997 r. do swojej śmierci był autorem kilkunastu książek, w tym kilku o tematyce populistycznej.[4][5]

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)
https://www.bibula.com/?p=77051

PCH24.pl
Udo Ulfkotte, wieloletni współpracownik najpoważniejszego niemieckiego dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung” w ostatnich latach był znany przede wszystkim za sprawą stawianych przez siebie bardzo poważnych zarzutów pod adresem niemieckich mediów i rządu. Według Ulfkottego dziennikarze w Niemczech byli i są przekupywani przez CIA, by pisać wyłącznie w duchu zgodnym z politycznymi koncepcjami Stanów Zjednoczonych. Kto chciałby wystąpić przeciwko amerykańskiemu porządkowi, byłby skazany na zakończenie kariery w mediach, uważał Ulfkotte. Dziennikarz ostro krytykował też islam i ostrzegał przed islamizacją Europy.
https://pch24.pl/krytykowal-merkel-ujawnil-powiazania-mediow-z-cia-dlaczego-zmarl-udo-ulfkotte/
#udoulfkotte #illuminaci #korupcja #nwo #dziennikarze #prasa #cia #polityka

11

Elity mają już swojego Antychrysta, a ja znam jego nazwisko!

To pojebana teoria i nie mówię, że tak jest. To tylko teoretyzowanie. Wpadłem na to jakiś czas temu i uważam, że nieistotne jest, czy my w to wierzymy, tylko to, czy globalne elity w to wierzą. Szybko to wyjaśnię:

Otóż załóżmy, że elity bawią się w apokalipsę. Odgrywają scenariusz z Księgi Objawienia, wprowadzają swoich jeźdźców apokalipsy, których już widzimy kolejno – zaraza, wojna, głód i śmierć. Nie musimy zakładać, że to prawdziwa apokalipsa, nie musimy wcale zakładać, że takie proroctwo kiedyś się spełni. Nie musimy wierzyć w żadnego boga, wystarczy założyć, że oni w to wierzą, okej? Robią sobie swoją własną apokalipsę. Postawili nawet pomnik bestii pod ONZ.
Co więcej, "znamię bestii" bez którego "nikt nie może nic kupić ni sprzedać" to może być certyfikat covidowy "na dłoni" (czip w ręce) lub "na czole" (skanowanie twarzy).

No i teraz tak, Antychrystowi ludzie mają zaufać, ma władać nad światem i dawać fałszywą wizję zbawienia, tak? Otóż jak wejdzie w życie traktat antypandemiczny WHO, to dyrektor generalny tej organizacji de facto będzie miał władzę większą, niż rządy krajów członkowskich, a nawet ich konstytucje. Będzie on dawać wizje zbawienia od chorób, wirusów, itd., a możliwe nawet, że jakiś tego typu organ międzynarodowy zaproponuje nam zbawienie od wojen i głodu…

No i tutaj mamy obecnego dyrektora generalnego WHO.
Jak się nazywa? TEDROS ADHANOM GHEBREYESUS

TEDROS oznacza DAR BOŻY
ADHANOM oznacza TEN, KTÓRY ZBAWI
GHEBREYESUS oznacza SŁUGA JEZUSA

Czy więc ten człowiek ma być ich Antychrystem? A może ma być "smokiem, który przekaże władzę Bestii"?

Może się to wydawać pojebane i odklejone, ale powtarzam, liczy się nie to, czy my w to wierzymy, ale to, czy elity w to wierzą….

DAR BOŻY, TEN KTÓRY ZBAWI, SŁUGA JEZUSA, wybawiający nas od chorób i zagłady…. Pomyślcie, ciekawa rozkmina, wszakże te skurwysyny powoli robią sobie swoją małą apokalipsę, mamy czterech jeźdźców, posąg bestii, znamię bestii i proroków w stylu Harariego. Zapraszam do dyskusji o tych chorych pojebach.
#religia #swiat #jezus #polityka #swiat #przemyslenia #covid19 #nwo

7

Naga prawda o kryzysie na Sri Lance. „Przywódcy ulegli czarowi zachodnich, zielonych elit”nczas.com

#zielonylad #ocieplenieklimatu #nwo #inflacja #sirlanka #rolnictwoorganiczne
Przyczyny kryzysu na Sri Lance
Co stoi za kryzysem gospodarczym, w którym pogrążyła się Sri Lanka? Zdaniem Michaela Shellenbergera „podstawową przyczyną upadku Sri Lanki jest to, że jej przywódcy ulegli czarowi zachodnich, zielonych elit, które oferują rolnictwo organiczne i „ESG”, co odnosi się do inwestycji dokonywanych zgodnie z rzekomo wyższymi kryteriami środowiskowymi, społecznymi i zarządzania”.

W kwietniu ubiegłego roku prezydent Gotabaya Rajapaksa podjął decyzję o wprowadzeniu zakazu stosowania nawozów chemicznych. Później rząd cofnął ten zakaz, ale to nie uratowało sytuacji.

„Ponad 90 procent rolników ze Sri Lanki stosowało nawozy chemiczne, a po wprowadzeniu zakazu 85 procent doświadczyło strat w plonach” – pisze Shellenberger i dodaje, że „produkcja ryżu spadła o 20 procent, a ceny wzrosły o 50 procent w ciągu zaledwie sześciu miesięcy. Sri Lanka musiała importować ryż o wartości 450 milionów dolarów, mimo że jeszcze kilka miesięcy wcześniej była samowystarczalna (jeśli chodzi o ryż – przyp. red.)”.

„Ucierpiała również herbata, główny eksport narodu, co osłabiło jego walutę i zdolność do zakupu produktów z zagranicy” – dodaje Shellenberger.

Wprowadzony zakaz stosowania nawozów chemicznych był najważniejszym, lecz oczywiście nie jedynym powodem kryzysu na Sri Lance. Wśród innych czynników Shellenberger wymienia m.in. lockdowny wprowadzane pod pretekstem COVID-19 co doprowadziło do załamania branży turystycznej.

Warto dodać do tego reakcję rządu na kryzys. Premier Sri Lanki przyznał, iż rząd jest zmuszony do drukowania pieniędzy, by móc zapłacić za podstawowe produkty i usługi oraz wypłacić wynagrodzenia pracownikom sektora publicznego. To oczywiście doprowadza do dalszego wzrostu inflacji, która już w czerwcu przekroczyła 50 procent.
https://nczas.com/2022/07/10/naga-prawda-o-kryzysie-na-sri-lance-przywodcy-ulegli-czarowi-zachodnich-zielonych-elit/

15

Rezygnacja Borisa Johnsona to zwykły teatrzyk dla gojów. Przecież na miejsce marionetki wejdzie kolejna marionetka. Wchodzi z tej samej partii, a największe partie w takich krajach są dawno w rękach finansjery, korporacji i miliarderów. Pomyślcie, co można zrobić jeśli obywatele są wkurwieni i powoli rośnie ryzyko buntów społecznych? Przecież wymieniając marionetkę na inną, ludzie się trochę uspokoją i będą chwilowo wierzyć, że coś się zmieni. Odpuszczą na chwilę. A taki BoJo dostanie gigantyczne odprawy i jeszcze przestając pełnić swoją funkcję, uniknie odpowiedzialności za swoje występki. Nie dajcie się zwieść. Jeśli myślicie, że polityka w krajach zachodu jest jeszcze czymś większym, niż teatrzykiem dla mas, to musicie się obudzić albo nigdy nie będziecie wolnymi ludźmi.
#polityka #uk #swiat #propaganda #nwo

11

O rety! Ktoś zburzył pomnik NWO z deklaracją depopulacji ludzkości!wolnemedia.net

Monument, będący źródłem wielu teorii, został zniszczony przez nieznanych sprawców, którzy zdetonowali ładunek wybuchowy. Konstrukcja składała się z pięciu granitowych płyt z napisami głoszącymi m.in. że należy populację ludzkości utrzymywać na poziomie pół miliarda. Cała wiadomość na stronie:
https://wolnemedia.net/nieznani-sprawcy-zniszczyli-monument-z-deklaracja-nwo/
UWAGA!!! Rząd PiS-u blokuje nasz portal. Jak dwoma klikami usunąć cenzurę z przeglądarki dowiesz się na stronie https://ziom.top
#polityka #depopulacja #nwo

13

Na jesieni oprócz zamkniętych restauracji, zakazu zgromadzeń i zakazu leczenia czegokolwiek poza covidem do zabawy dojdzie też blackout, brak ogrzewania, wody i gazu. Ciekawe czy społeczeństwo dalej będzie spało i wyzywało tych, którym się to nie podoba od ruskich onuc czy może w końcu wybuchnie wojna światowa. Bo tego nie da się dłużej zdzierżyć. Co musi się stać żeby zaczęto palić ośrodki medialne i zrobiono rzeź polityków na ulicach
#koronawirus #zalesie #nwo

12

Rolnicy wyszli na ulice! Holenderski rząd forsuje ustawę nakazującą zmniejszenia hodowli o 30%wprawo.pl

#inflacja #glod #nwo #depopulacja #holandia
W praktyce najnowsza ustawa wymusi na rolnikach zmniejszenie hodowli o 30%. Zdaniem rolników doprowadzi to do zmniejszenia produkcji bydła i a ich samych nawet do bankructwa.
– Jeśli region będzie realizować politykę rządu, stawimy twardy opór. To wystarczy. Liczba samobójstw wśród kolegów jeszcze nigdy nie była tak wysoka, jak teraz, a pierwsze bankructwa stały się już faktem – mówił jeden z protestujących przed ratuszem w miejscowości Zuidhorn.

Rolnicy, poza blokowaniem drug, supermarketów, centrów handlowych i dystrybucji planują zablokować także trzy porty lotnicze.

Protesty trwają od kilku dni i jak wynika z relacji zamieszczanych w mediach społecznościowych, wcale nie słabną.
https://wprawo.pl/rolnicy-wyszli-na-ulice-holenderski-rzad-forsuje-ustawe-nakazujaca-zmniejszenia-hodowli-o-30-wideo/

17

Wpływ decyzji administracyjnych na pandemię covid-19worldometers.info

#koronawirus #polska #niemcy #nwo

W Polsce oficjalnie wygaszono pandemię z końcem marca kasując restykcje i premie covidowe (dla Ukraińców przybywających do Polski pod koniec lutego) I faktycznie - od tego czasu praktycznie nie ma covida i zgonów covidowych. W sąsiednich Niemczech nie wygaszono administracyjne i dalej pandemia jest, od tego czasu były kolejne szczyty . Czyli robiąc analizę wieloczynnikową czynnikiem decydującym są decyzje administracyjne, bo wszelkie inne czynniki powinny dawać przeciwny wynik - zniesienie kwarantanny, zahamowanie szczepień , zalew migrantów niewyszczepionych, duże przemieszanie ludzi etc.
Co ciekawe ogólna liczba zgonów w Polsce spadła więc o zamaskowaniu pandemii nie można mówić. Twarde dane wskazują, że decydującym czynnikiem wpływającym na występowanie pandemii oraz zgodny covidowe i nadmiarowe są decyzje administracyjne
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/poland/
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/germany/

5

#lgbt #malpiaospa #nwo #plandemia #koronawirus
Ktoś ma jakieś wieści w temacie Małpiej Ospy? Temat ma jeszcze jakiś potencjał? Pewnie trzeba będzie po starego covidka sięgnąć.

6

Zgadzam się z tym panem Kukurykiem. Czy wierzycie, że nowe dowody z odciskiem palców nie są pretekstem do stworzenia ogromnej bazy daktyloskopijnej?
https://www.youtube.com/watch?v=dXHIpwbU7rQ
#inwigilacja #systempunktacjiobywateli #zaufanie #znakowanieludzi #nwo

5

#socjalizm #komunizm #lewactwo #nwo #kucolewactwo
Skoro wszystko ma być za darmo i państwo ma wszystko wszystkim rozdawać to skąd będzie brać? Ba kto będzie robił przy tym rozdawaniu?

14

#nwo #chabadlubawicz #koronawirus #wojna #ukraina #wielkireset
Covid się wypalił i Polsce ciężko będzie chwilowo nowy ład na nim budować - do tego sama nazwę premier z chabadu skutecznie skompromitował choć potem na "polski" ład przerobił ale poszło w świat. Teraz sypie się kolejne temat z Ukrainą. Co będzie nowego? Polska pada na sankcjach a inni kokosy robią, Do tego globalnie chyba w tym roku z głodu nic nie będzie co najwyżej na cenach się skosi ludzi. Okazuje się zaraz będą zbiory na pszenicy na Ukrainie a jeszcze wszystkie magazyny pełne zeszłorocznego zboża. Pewnie coś zakombinują mocniej z tym głodem bo fajny temat do wprowadzania nowych ładów. Chwilowo pozostał kryzys energetyczny - tyle że głownie po tyłku znowu kraje jak Polska dostana bo w innych jest ciepło. Walec musi iść, rewolucja się toczyć. Pelikany łykają każdą flegmę - nawet tą że z paneli ogrzeją domy zimą - KURCZE NIE OGRZEJĄ - bo raz że najzimniej w nowy kiedy słońca nie ma, dwa że w zimę dzień krótki a trzy że śnieg czasem pada. Ale co tam, po kowidzie poziomi zidiowacenia tak wzrósł że wszystko ludzie kupią i za wszystko się sprzedadzą. To nie są przypadki: ukraina pojawiła się jak covid zaczął podupadać a od lat przestawia się wszystko za gaz i przypadkowo nawet w Polsce na ten rok przypada szczyt likwidacji pieców, obowiązek wskazania źródła ciepła etc. Z głodem podobnie -już przed wojną stworzyli kryzys z nawozami. Nowy wspaniały Ład czeka od lat - jedyne co trzeba to wielki kryzys żeby ludzie to przyjęli i jak na razie robienie kryzysu idzie bez zakłóceń.

9