mBank/Visa szantażem wymusza przekazanie danych biometrycznych

Rzadko płacę kartą, jeśli – to głównie w internecie. Do tej pory odbywało się to przy użyciu danych karty i kodu SMS.
Dzisiaj chcąc zapłacić za zakupy z allegro, parędziesiąt zł, otrzymałem komunikat, jak na zrzucie.


Obraz jest obcięty, gdyż wyskakujące okno, w którym się pojawia, ma ustawioną na sztywno szerokość 600 i jakąś wysokość. Nie chciało mi się składać PNGka.

Dzisiaj jedyną możliwością zatwierdzenia transakcji jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych biometrycznych przez mBank, albo Visę(?) (nie wyraziłem) oraz przepisanie kilku słów, kod SMS przestał być wystarczający.

Zadzwoniłem na mLinię. Odebrał bot, po spytał o kody, po czym kazał czekać.

Po ~10 minutach odebrał konsultant. Dowiedziałem się że:
– biometria jest związana z 3-D Secure.
– nie może przywrócić 3-D Secure do samego kodu SMS, nie dostał takiej możliwości
– jedyną możliwością zapłacenia za te zakupy tą kartą jest, ze względu na włączone 3-D Secure w Allegro, wyrażenie zgody na przetwarzanie biometrii
– nie wie czy w oddziale mogą wyłączyć biometrię w powiązaniu z tą kartą
– nie zna, nawet orientacyjnie, odsetka stron, na których jest 3-D Secure (czyli od teraz: problem)
– wyłączenie 3-D secure na karcie spowoduje, że na stronach, które mają włączone nie będę mógł zapłacić w ogóle (czyli to, co już mam)

Na pytanie, od kiedy jest wymagana biometria dla płatności 3-D secure, odpowiada mi datą wprowadzenia 3-D Secure.

Wten sposób mogę sobie na tzw. pieniądze, faktycznie wpis w komputerze banku, najwyżej popatrzeć.
#mbank #visa #biometria #polskabezgotowkowa #nwo

10

Ponad 40 krajów, w tym Polska, podpisało deklarację odejścia od węglabankier.pl

#co2 #wegiel #kryzys #cop26 #nwo
Ponad 40 krajów, w tym Polska, zobowiązało się w czasie trwającej w Glasgow konferencji klimatycznej COP26 do odejścia od węgla - ogłosił w czwartek rząd Wielkiej Brytanii.

Wśród krajów wyszczególnionych w oświadczeniu wydanym przez brytyjski rząd są, oprócz Polski, Wietnam, Chile, Egipt i Maroko. Deklaracji nie podpisało jednak kilka państw, które są największymi na świecie użytkownikami węgla, m.in. Chiny, Indie, Australia i USA.

Węgiel jest największym pojedynczym czynnikiem przyczyniającym się do zmian klimatu, a Chiny spalają więcej węgla niż reszta świata łącznie.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ponad-40-krajow-w-tym-Polska-podpisalo-deklaracje-odejscia-od-wegla-8217749.html

Tak bawiono się w Glasgow gdy pandemia szalała - na czas szczytu była pandemiczna dyspenza a ilość CO2 wyemitowana podczas szczytu przewyższył pewnie CO2 wemitowanie do produkcji słomek w całej historii ludzkości

24

A takie mi dziś wpadło o ziemniorach etc całkiem ciekawe, warto obejrzeć:
https://www.youtube.com/watch?v=GJbW7UDTh80
#nwo #jedzenie

5

Szuria mówi, że NATO ma dokumenty, że w Polsce ma być powszechna mobilizacja do wojska do roku 2024 to jest deadline.
#teoriespiskowe #wojna #2024 #nwo

5

Dziesiątki tysięcy osób demonstrowało w środę w stolicy Czech - media milczą.tarnogorski.info

#nwo #czechy #wojna #ukroflacja #rosja #ukraina #ue
Dziesiątki tysięcy osób protestowało w środę w stolicy Czech. Demonstracja została zorganizowana w dniu patrona kraju św. Wacława. Manifestacje odbyły się również w innych czeskich miastach. Protestujący domagali się m.in. zabezpieczenia przez czeski rząd kontraktów z Rosją na dostawy gazu po niskich cenach. Żądali również dymisji rządu i wzywali do neutralności. Wskazywano, że kraj jest wciągany do wojny w imieniu Unii Europejskiej i NATO. Protestowali również przeciwko drożyzny.
https://tarnogorski.info/dziesiatki-tysiecy-osob-demonstrowalo-w-srode-w-stolicy-czech/

17

#wojna #nwo #teoriespiskowe
No dobra - ma ktoś jeszcze jakieś wątpliwości po ostatnich wybuchach gazociągu, że to nie jest kolejny etap po covidzie planu NWO? Bo tak patrząc po komentarzach na portalach od prawa do lewa to powoli jak covidem ludzie mają coraz bardziej wspólne stanowisko

14

Każdy obywatel ma dostać 1300 zł co miesiąc, bez dodatkowych warunków. Od kiedy bezwarunkowy dochód podstawowy do wypłatystrefabiznesu.pl

#infalacja #nwo #wielkireset
Bezwarunkowy Dochód Podstawowy: nim program będzie dla każdego, najpierw dostaną pieniądze wszyscy, ale w regionie
Na razie nie ma jeszcze decyzji co do tego kiedy takie rozwiązanie wejdzie w życie. Bliski jest natomiast termin gdy zostanie zastosowane w części województwa warmińsko-mazurskiego; tam wszystko jest już przygotowane - jest oczekiwanie na środki na uruchomienie programu. Jeśli eksperyment potwierdzi wszystkie założenia, być może następnym krokiem będzie wprowadzanie programu najpierw w najbiedniejszych regionach, a na końcu - w całym kraju.

https://strefabiznesu.pl/kazdy-obywatel-ma-dostac-1300-zl-co-miesiac-bez-dodatkowych-warunkow-od-kiedy-bezwarunkowy-dochod-podstawowy-do-wyplaty-25092022/ar/c3-16486207

Ps. Ile to kosztuje? 40 mln x 12 m-cy x 1300 zł = 624 mld zł rocznie a budżet koło 400 mld. .no inflacją może się do 600 dojedzie - jak widzicie bez 200% inflacji 1300+ nie wystartuje chyba choćby nie wiem co naukowcy nowej ełonomii nie wyliczyli.

12

#cukier #nwo
Takie to były promocje zanim nowy, wspaniały świat zaczęli nam robić zamiast złej dla matki planety ery dostatku :

8

#gaz #cena #ropa #koronawirus #nwo

Ceny gazu i ropy konsekwentnie lecą w dół pomimo usilnych wysiłków w celu eskalacji wojny. Co teraz? Kolejna fala koronawirusa czy coś innego?

9

Joe Biden o COVID-19. "Pandemia się skończyła"wydarzenia.interia.pl

#koronawirus #nwo #plandemia #usa
Wciąż mamy problem z COVID-19. Wciąż jest z tym wiele pracy, ale pandemia się skończyła - mówił prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden, cytowany przez CBS.

- Jak widać, nikt nie nosi maseczek. Wszyscy wydają się być w całkiem dobrej formie - mówił w "60 Minutes" prezydent.

Sprzeczne słowa Bidena i doradców
Według CBS słowa przywódcy USA są sprzeczne z deklaracjami jego doradców z początku września. Namawiali Amerykanów do pobrania uaktualnionej szczepionki w obawie przed jesienną i zimową falą wirusa.
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-joe-biden-o-covid-19-pandemia-sie-skonczyla,nId,6295619

7

Morawiecki: Oszczędzając energię budujemy odpornośćnczas.com

#nwo #zielonylad #nowyspanialyswiat #zielonykomunizm #nowyczlowiek

– Oszczędzając energię budujemy odporność. Odporność kraju, odporność gospodarki.

– Każda niezużyta megawatogodzina jest oszczędnością polskiej gospodarki i polskich rodzin. Każda instytucja będzie musiała ograniczyć konsumpcję energii – mówił w czwartek Morawiecki.

Premier zapowiedział, że ograniczenie ma być egzekwowane „na zasadzie konsekwencji personalnych i budżetowych”
https://nczas.com/2022/09/15/morawiecki-oszczedzajac-energie-budujemy-odpornosc/

7

Minister Anna Moskwa: 17 stopni w domu? Można się przyzwyczaić. To zdrowenczas.com

#nwo #zielonylad #nowywspanialyswiat #zielonykomunizm

Moskwa twierdzi, że Polacy muszą nauczyć się dobrych nawyków takich jak: wyłączanie światła, ładowarki, a także ogrzewanie mieszkań na poziomie niższych temperatur.
https://nczas.com/2022/09/15/minister-anna-moskwa-17-stopni-w-domu-mozna-sie-przyzwyczaic-to-zdrowe/

9

Grzanie własnego domu nielegalne- wysokie kary i więzienie - kolejna mądrość etapu.twitter.com

#nwo #inzynieriaspoleczna #tresura
2500 euro kary grozić będzie we Włoszech za nagrzewanie mieszkania powyżej temperatury 19 st. C. Dalej poszli Szwajcarzy: karą wynosi 3000 euro, a "recydywistom" grozi kara do 3 lat więzienia.
https://twitter.com/Piechocinski/status/1568120887710294016

25

Ad ostatnio popularnego jedzenia robali:
Blachang był miejscowym przysmakiem, zresztą łatwym do przyrządzenia. O określonej
porze roku szło się na brzeg morza i łowiło siatką roje maleńkich morskich żyjątek, unoszących
się w płytkiej przybrzeżnej wodzie. Następnie zakopywało się je w jamie wymoszczonej wodorostami, przykrywało nimi również z wierzchu i zostawiało na dwa miesiące.
W ciągu tego czasu żyjątka rozkładały się, tworząc cuchnącą maź. Fetor po odgrzebaniu
jamy był tak silny, że urywał głowę i na tydzień odbierał węch. Maź wybie
rało się z dołu powstrzymując oddech, a potem smażyło na patelni. Trzeba było przy tym uważać, żeby stać od nawietrznej, bo inaczej człowiek mógł się udusić. Po ostygnięciu substancji formowało się ją w bryły i sprzedawało za ciężkie pieniądze. Przed wojną kostka koszto
wała dziesięć centów. Teraz trzeba było płacić po dziesięć dolarów za płatek. Dlaczego był to przysmak? Otóż blachang był koncentratem białka. Nawet niewielki kawałeczek przesycał aromatem pełną miskę ryżu.
Oczywiście łatwo mógł się stać przyczyną czerwonki. Ale jeśli dojrzewał dostatecznie długo, był
dobrze wysmażony i nie tknięty przez muchy, wtedy jak najbardziej nadawał się do spożycia.
Z książki o obozie jenieckim z 2 Wojny Światowej.
#robaki #bedzieszjadlrobaki #nwo #historia

7