Amisz ewakuator... ten kiep jest chyba największa kpiną w tym cyrku na Wiejskiej.

Zdjęcie

Zdjęcie

#Polska

--------------------------------------

#psl

#kosiniak

#kamysz

#f35

13

#polska #ukraina #kosiniak

Nowe rakiety do Patriotów nie wiadomo kiedy będą - ale jak się okazało to Polska była tajemniczym krajem który ostatnio przekazał na Ukrainę dużą partię w darze.

5

Lekarz z PSLu podpisał list intencyjny w sprawie współpracy MON z Palantirem [1][2][3], kontrowersyjną firmą Petera Thiela zajmującą się "analizą dużej ilości danych" (czytaj inwigilacją).

Palantir jest gigantem w zakresie analizy danych. Skala jego działalności jest szeroka: firma współpracuje z wojskiem, dostarcza rządom narzędzi polityki predyktywnej opartej na wykorzystaniu danych obywateli zgromadzonych w ramach praktyk inwigilacyjnych. W przeszłości doradzała też w kwestii zarządzania obostrzeniami epidemicznymi w oparciu o dane zebrane podczas COVIDu.

Dla zainteresowanych więcej informacji o firmie można znaleźć w następującym artykule: http://writefreely.pl/didleth/h1jeden-palantir-by-wszystkimi-rzadzic-h1

Zdjęcie

[1] http://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/list-intencyjny-mon--palantir-technologies-partnerstwo-na-rzecz-innowacji-w-obronnosci

[2] http://cyberdefence24.pl/armia-i-sluzby/mon-zaciesnia-wspolprace-z-palantirem

[3] http://techspresso.cafe/2025/10/27/ministerstwo-obrony-narodowej-podejmuje-wspolprace-z-firma-palantir-jaki-jest-cel/

#mon #palantir #kosiniak

15

Piękne mamy dronobranie w tym roku!dziennikwschodni.pl

Operator kombajnu kukurydzy dziś na polu znalazł 22 drona z tych 19 o których informował Tusk 10 września . Dron 21 został znaleziony przez grzybiarza w miejscowości Sulmice.

Zdjęcie

http://www.dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/rosyjski-dron-schowal-sie-w-kukurydzy,n,1000367575.html

#matematyka #bekazpo #tuskurwysyn #tusk #kosiniak #drony #wojsko #rosja #polska

16

Najprawdopodobniej dron typu Shahed wybuchł w miejscowości Osiny na Lubelszczyźnie!defence24.pl

W nocy z wtorku na środę niezidentyfikowany dron wybuchł na polu kukurydzy w miejscowości Osiny w pow. łukowskim (Lubelskie) pozostawiając pole wypalonych szczątków o promieniu 5 metrów - w okolicznych domach powypadały szyby. Policjanci otrzymali zgłoszenie na temat „eksplozji, wybuchu”. Na miejscu znaleźli nadpalone szczątki metalowe i plastikowe.

Zdjęcie

Przelot drona nie został wcale wykryty przez Wojsko Polskie!

Jeśli chodzi o meldunek dowódcy operacyjnego, dotyczący przestrzeni powietrznej, to (…) systemy radiolokacyjne, według wstępnej analizy, nie zanotowały naruszenia przestrzeni powietrznej

— powiedział Kosiniak-Kamysz

Żeby było ciekawiej w Sobieszynie (około 20 km od miejsca eksplozji drona) miał powstać dywizjon przeciwlotniczy w systemie Narew, w którym miały być polskie Poprady i polska Pilica. Jednostka miała stać na straży bezpieczeństwa tej części Lubelszczyzny. Jednak Kosiniak-Kamysz wykreślił ją z planów.

http://tvrepublika.pl/Polska/Lubelskie-Nieznany-obiekt-eksplodowal-po-upadku-na-pole-kukurydzy/195755

http://defence24.pl/sily-zbrojne/blaszczak-w-sobieszynie-powstanie-dywizjon-przeciwlotniczy

#shahed #wybuch #wojna #wojskopolskie #wojsko #drony #kosiniak #koalicja13grudnia #tuskurwysyn #tusk

12

Po wyborach już nie muszą kłamać! Teraz rząd Tuska i Kosiniaka-Kamysza oficjalnie przyznaje że dąży do porozumienia Mercosur!

Trzaskowski w kampanii krytykował umowę UE-Mercosur ale kampania prezydencka się skończyła i już nie muszą kłamać. Teraz rząd Tuska i Kosiniaka-Kamysza ustami wiceministra rozwoju i technologii Michała Baranowskiego oficjalnie przyznał że dąży do porozumienia Mercosur:

Zdjęcie

Żeby było ciekawiej wiceminister Baranowski przeszedł do ministerstwa jako poprzedni pracownik "German Marshall Fund" organizacji lobbystycznej założonej przez rząd Niemiec!

Umowa handlowa UE z krajami Ameryki Łacińskiej nie tylko pogorszy sytuację polskich rolników przez zalew unijnego rynku tanimi produktami o niskiej jakości z dużą zawartością środków chemicznych ale z całą pewnością przyspieszy wycinanie lasów deszczowych i doprowadzi do wzrostu emisji dwutlenku węgla ponoć głównego "wroga UE" ale czego się nie zrobi "für Deutschland"

#mercosur #ue #kosiniak #tusk #tuskurwysyn #koalicja13grudnia #koalicjaobywatelska #psl #rolnictwo #rolnicy #polska #bekazfajnopolakow #bekazdebili

19

Tuskowo-Niemieckie pushbacki imigrantów do Polski są wbrew prawu UE!wpolityce.pl

Przyjmowanie przez rząd Tuska tysięcy migrantów nielegalnie wydalanych z Niemiec – z pominięciem procedury Dublin III, jest nie tylko wbrew interesowi Polski ale i wbrew prawu UE. To nie tylko skandal. To przestępstwo! Nawet niemiecki sąd stanął w obronie prawa – a nie rząd Tuska. Dnia 2 czerwca 2025 r. Verwaltungsgericht Berlin uznał działania niemieckiej policji za rażąco niezgodne z prawem – bo cudzoziemców, którzy zgłaszają w Niemczech chęć ubiegania się o azyl, nie można „odsyłać” bez wszczęcia formalnej procedury (sprawa VG 6 L 191/25). Mimo tego, rząd RP – mając pełną świadomość bezprawności tych działań – kontynuował ich przyjmowanie, nie chroniąc interesu państwa. Dziennikarze i zwykli ludzie niejednokrotnie dokumentowali jak niemieckie służby stosują pushbacki do Polski.

W związku z wyrokiem w Niemczech poseł Romanowski złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Tuska, Siemoniaka i Sikorskiego. Dotyczy to świadomego przyjmowania tysięcy migrantów nielegalnie wydalanych z Niemiec. Tj. z artykułów:

231 § 2 k.k. – niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści politycznej,

129 k.k. – działanie na szkodę Rzeczypospolitej w relacjach z obcym państwem (zdrada dyplomatyczna)

Roczny koszt utrzymania zawróconych 10 tys. migrantów to ponad 100 mln złotych.

http://wpolityce.pl/polityka/731599-romanowski-zawiadomil-prokurature-w-tle-tusk-i-migranci

#tusk #tuskurwysyn #holownia #kosiniak #imigranci #nachodzcy #niemcy #polska #koalicja13grudnia #bekazkaowca #bekazpo

16

w Warszawie uzgodniono wcześniejsze wprowadzenie paktu migracyjnego! 🚶🏿‍♂️🚶🏿‍♂️🚶🏿‍♂️tvrepublika.pl

Rzecznik niemieckiego MSW poinformował na konferencji prasowej niemieckiego rządu, że podczas wczorajszego spotkania unijnych ministrów w Warszawie uzgodniono wcześniejsze wprowadzenie paktu migracyjnego. To nie kompromis – to kapitulacja! Polska zaakceptowała warunki, które otwierają drzwi dla niekontrolowanej migracji i importu problemów destabilizujących Zachód. Chaos, wzrost przestępczości, islamskie enklawy – to już nie odległa wizja, lecz realna przyszłość, na którą premier Tusk i jego minister właśnie dali przyzwolenie. Gdy przyszło do realnych negocjacji, wpływy Tuska okazały się iluzoryczne – skończyły się tam, gdzie zaczęły się twarde niemieckie interesy oraz polityczna gra, a nie deklaracje składane na potrzeby krajowej opinii publicznej. Teraz od Niemców dowiadujemy się, że jego minister, Tomasz Siemoniak, wyraził zgodę na przyspieszenie wejścia w życie Paktu o migracji i azylu.

Również w piątek wyszło na jaw, że Polska nie będzie wyłączona z mechanizmu solidarności zawartego w pakcie migracyjnym. Tak wynika z pisma, które do polskiego europosła Konfederacji, Marcina Sypniewskiego, wysłał unijny komisarz ds. wewnętrznych i migracji, Magnus Brunner. – Polska jest związana wszystkimi aktami prawnymi wchodzącymi w skład Paktu o Migracji i Azylu, które zostały przyjęte zgodnie z unijnym zobowiązaniem do opracowania wspólnej polityki azylowej – napisał Brunner. W praktyce oznacza to nokaut dla narracji Tuska, który od tygodni okłamuje opinię publiczną, że Polska może samodzielnie decydować o zawieszeniu prawa do azylu.

#tuskurwysyn #tusk #koalicja13grudnia #imigranci #imigracja #holownia #kosiniak #bekazfajnopolakow #bekazdebili #niemcy #bekazkaowca

http://tvrepublika.pl/Polska/Tusk-skapitulowal-Migranci-przyjada-do-Polski-duzo-szybciej/181485

24

Metoda Tuska na powódz w 3 krokach:

1 Nadciąga największa w historii powódź więc kłamiesz że to będzie drobnostka

2 Premier Czech tego samego dnia ostrzega że będzie największa w historii powódź więc go ignorujesz

3 Efekt: masz największą w historii powódź zaskoczonych ludzi i nieprzygotowane służby

Zdjęcie

#tusk #holownia #kosiniak #powodz #katastrofa #bekazdebili #bekazfajnopolakow #bekazpo

14

Rosyjski dron kamikadze Shahed rozbił się w Polsce!!! 💥🔥dorzeczy.pl

Rosyjski dron kamikadze Shahed leciał nie niepokojony przez ponad pół godziny nad polskim terytorium aż sam spadł i rozbił w lesie - obecnie trwają jego poszukiwania w gminie Tuszowce. Minister wiedział i nic nie zrobił. To jest rażąca nieodpowiedzialność i igranie z bezpieczeństwem Polski! To jest dyskwalifikujące! Do dymisji!

Zdjęcie

http://dorzeczy.pl/kraj/626652/nieoficjalnie-do-polski-wlecial-rosyjski-dron-kamikadze-shahed.html

#wojna #wojnahybrydowa #rosja #ukraina #polska #tusk #kosiniak #drony #shahed #wojsko #wojskopolskie

14

Partnerka rosyjskiego szpiega GRU Pawła Rubcowa, była w grupie "WEJŚCIE" w trakcie nielegalnego przejmowania TVP przez ekipę Tuska.wpolityce.pl

Dziennikarka i freelancerka Magdalena Chodownik która też usłyszała zarzuty pomocnictwa w szpiegostwie, przez ostatnie 2,5 roku nadal współpracowała z polskimi i zagranicznymi mediami, zajmując się m.in. sytuacją na granicy polsko-białoruskiej czy tak zwanym łamaniem praworządności w Polsce... W mieszkaniu Rubcowa i Chodownik na lodówce nawet mieli trójwymiarowy magnes-zabawkę z sylwetką Władimira Putina. Dziś wokół sprawy Chodownik zrobiło się jeszcze ciekawiej, ponieważ były dziennikarz TVN, który zatrudnił się później w neo-TVP, napisał na portalu X, że była partnerka Rubcowa była zaangażowana w tzw. „Grupę Wejście”, która przygotowywała siłowe przejęcie mediów publicznych.

Właśnie dlatego walczę o wyjaśnienie kto stał za „grupa wejście”. Magda z nami była Tyle. Ja wyszedłem — napisał na X Tomasz Marzec.


Również, że istnieje nagranie z głównej siedziby TVP krótko po siłowym wtargnięciu do publicznego nadawcy, kiedy to telewizja przygotowywała się do wznowienia nadawania. Widać jak robiła obszerne materiały z wewnątrz o tym procederze (dziennikarka już masowo pokasowała konta).

Zdjęcie

Widać ją nawet na materiale z nawet samej neo-TVP, która to "chwaliła" się swoimi początkami. Jest tam w siedzibie telewizji, gdzie wiadomo, że dopuszczani byli tylko najbardziej zaufani ludzie ekipy Tuska, ludzie sprawdzeni przez agencję ochroniarską i policję. Właściciel tej agencji ochroniarskiej Art Security którego pracownicy wtargnęli do siedzib Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i Polskiej Agencji Prasowej, służył w latach 80. w osobistej ochronie gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Więc sytuacja wtedy wyglądała tak, że nawet pracownicy telewizji nie mogli się swobodnie poruszać po budynku.

http://x.com/Ogladam1930/status/1823360253058076884

Oficer GRU Paweł Rubcow podczas kilkuletniego pobytu w Polsce rozpracowywał środowiska dziennikarzy i korespondentów w tym prawdopodobnie pobierał dane z ich urządzeń elektronicznych podczas ładowania telefonów. Juice Jacking to technika cyberataku która wykorzystuje spreparowane ładowarki i power-banki USB i umożliwia instalacje malware czy kopiowanie plików z telefonu. W ten sposób we władanie rosyjskiej służby GRU dotarło prawdopodobnie wiele danych i informacji z kolektywu powiązanych z nimi dziennikarzy w tym danych potencjalnie wrażliwych bądź kompromitujących, które następnie mogą zostać użyte jako narzędzie wpływu na te osoby (np. poprzez groźbę ich ujawnienia bądź publikacji). Czysta woda od Tuska i Putina.

http://frontstory.pl/szpieg-gru-pablo-gonzalez-pawel-rubcow-partnerka-zarzuty-rosja/

http://wpolityce.pl/media/702383-chodownik-byla-w-siedzibie-tvp-w-grudniu-2023jest-nagranie

#tusk #holownia #kosiniak #tvp #tvpinfo #tvpo #agentura #gru #rosja #szpiegostwo #szpiedzy

7

Skandal! Właśnie został zlikwidowany Departament Restytucji Dóbr Kultury!portalwarszawski.com.pl

w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego trwa wdrażanie zmian statutowych resortu. W ramach tych zmian zlikwidowany został Departament Restytucji Dóbr Kultury, zaś jego pracownicy zostali rozproszeni pomiędzy inne departamenty. Przypomnijmy, że Departament Restytucji Dóbr Kultury w MKiDN był wyspecjalizowaną komórką, zatrudniającą wysokiej klasy specjalistów, która odpowiadała za odzyskiwanie przez Polskę skradzione przez Niemców w trakcie II Wojny Światowej i rozproszone na całym świecie dzieła sztuki i dobra kultury. Grupa pracowników wykonywała przez lata mrówczą pracę indeksując aukcje światowe i tropiąc skradzione przez Niemców obiekty kultury. Für Deutschland

http://portalwarszawski.com.pl/2024/08/06/aktualnosci/nasz-news-czy-polska-nie-bedzie-juz-odzyskiwac-dziel-zrabowanych-przez-niemcow/

Zdjęcie

#tusk #furdeutschland #furdojczland #kosiniak #holownia #niemcy #historia #2wojnaswiatowa #sztuka #polska #kultura #reparacje #bekazkaowca

26

"wydatki na obronność zagrożone!" potwierdza to gen. bryg. Mirosław Bryś, jeden z najbardziej doświadczonych polskich dowódcówx.com

TV Republika ujawniła dokument, z którego wynika, że MON planuje ograniczyć wydatki na obronność o 25 proc. (o ok. 57 mld zł) w latach 2025-2028. Ministerstwo Obrony Narodowej ustami Władysława Kosiniaka-Kamysza najpierw twierdziło że to fake-news ale potem przygniecione do ściany przez wojskowych i wyniku kontroli poselskiej posłów PiS musiało się wycofać ze swoich kłamstw:

Zdjęcie

Polscy generałowie sprzeciwiają się cięciu wydatków przez rząd Tuska i Kosianiaka-Kamysza w obliczu wojny! Negatywnie plany obniżki wydatków przez MON zaopiniował szef Sztabu Generalnego, gen. Wiesław Kukuła. Od pewnego czasu w przestrzeni wewnątrz-wojskowej, ale także w ramach pracy MON, coraz częściej mówi się, że działalność gen. Kukuły nie jest na rękę obecnie rządzącym. Pojawiają się głosy, że gen. Kukuła miałby zostać odwołany z funkcji szefa Sztabu Generalnego!!! Również gen. bryg. Mirosław Bryś, jeden z najbardziej doświadczonych polskich dowódców, nie zostawił suchej nitki na nieudolnym kierownictwie MON:

Dokumenty ujawnione w @RepublikaTV prawdziwe, Sztab Gen. potwierdza pismo, kierownictwo @MON_GOV_PL nie radzi sobie komunikacyjnie, Dyrektor Generalny MON opuszcza spotkanie, a wydatki na obronność zagrożone! Ministerstwo Finansów tnie budżet MON! Co innego mówią a co innego robią


czytamy we wpisie polskiego generała na Twitterze. Chyba wkrótce przy Tusku i Kamyszu polscy żołnierze będą musieli walczyć obesranym nożem na patyku.

http://x.com/MiroslawBrys/status/1808862549510647843

#zdrada #zdrajcy #tusk #kosiniak #holownia #zdrajcypolski #wojskopolskie #armia #wojsko #wojna #wojnanaukrainie #bekazkaowca #bekazdebili #po #trzeciadroga

13

Największe i najwyższe jednorazowe podwyżki energii elektrycznej całej historii wolnej Polski!

Suweren-Jełop sam tak chciał, na własne życzenie. Tak jest jak, umysł modnego fajnopoloka co chciał się dorobić walczy z umysłem debila co będzie na własne życzenie zapieprzał żeby robić pod batem na Niemca. Przypominam że jest środek lata i nie ma żadnego realnego powodu podwyżek cen, energia jest wyjątkowo tania. Natomiast teraz mamy największe i najwyższe jednorazowe podwyżki energii elektrycznej całej historii III RP. Dzięki towarzyszom Tuska i PSLo-Hołowni-Lewicy wczoraj taryfa za energię elektryczną skoczyła z 413 zł za 1 MWh, a od teraz to będzie 623 zł! Mój prąd 48,5% do góry, Czekam na gaz w sierpniu. Uśmiechnięci zobaczcie na wasze rachunki - i co uśmiechajcie się dalej, sekto ośmiogwiazdkowa.

#tusk #holownia #kosiniak #prad #energia #energetyka #podwyzki

29