Wojciech Sumliński

Miałem przed laty informatora, który był prawą ręką Jarosława Kaczyńskiego. Któregoś razu zauważyłem go na spotkaniu z Michałem Bonim. On - prawa ręka JK, Boni - bliskie otoczenie Tuska.

Pytam go więc później: o co tu chodzi? Odpowiedział mi lekko: a, wiesz, my żydzi musimy trzymać się razem. On jest chrzestnym mojego dziecka. (sic!)

Jakże wiele wyjaśniło mi to krótkie zdanie. Dwóch żydów - a jeden jest chrzestnym dziecka drugiego. Jeden - przy Tusku, drugi przy Kaczyńskim.

Tak wygląda ta układanka - tak wygląda układanka, którą z dr Ewą Kurek opisaliśmy w książce "Porozmawiajmy o... żydach" - książce, która wywołała niemały popłoch w tych właśnie, wyżej opisanych środowiskach.

http://www.facebook.com/reel/2243515786057596

#Polska #zydzi

26

CZYLI IDZIE DOBRZE - Rabin Schudrich ostrzega przed Braunem. „To jest po prostu niebezpieczne”nczas.info

Zdjęcie

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich w rozmowie z portalem „Onet” ostrzega przed Grzegorzem Braunem i zastanawia się, dlaczego Konfederacja Korony Polskiej notuje w sondażach nawet ponad 10 proc. poparcia. – To jest po prostu niebezpieczne – twierdzi Schudrich.

Prowadzący rozmowę Magdalena Rigamonti oraz Tomasz Sekielski zapytali rabina Schudricha o to, czy podczas spotkania z nowym metropolitą krakowskim kard. Grzegorzem Rysiem pojawił się temat rzekomego „antysemityzmu na polskiej prawicy”.

– Tak, antysemityzm to był też temat – potwierdził Schudrich.

Po pytaniu o to, czy „ma nadzieję, że polski Kościół się będzie przeciwstawiał Grzegorzowi Braunowi i innym politykom, którzy wypowiadają jawnie antysemickie treści?”, rabin stwierdził, że „nie może być bezczelny i radzić polskiemu Kościołowi, co powinien robić”.

Znacznie bardziej stanowczy był jednak w swych wypowiedziach na temat lidera Konfederacji KP. Rabin zadał m.in. pytanie „dlaczego ludzie w Polsce chcą go słuchać i idą za nim?”, a pytany o odpowiedź na nie, stwierdził, że w Polsce i innych krajach „widać nową falę ekstremizmów”, podkreślając, że dostrzega zarówno ekstremizm prawicowy, jak i lewicowy.

– Panie rabinie, dlaczego część ludzi chce słuchać, że komór gazowych nie było, że wszystkiemu winni są Żydzi? – zapytali najwyraźniej zaniepokojeni redaktorzy.

– Mówienie, że nie było komór gazowych to jest fake news. To jest absurdalne. To jest nie tylko antyżydowskie, to jest antypolskie – grzmiał rabin Schudrich.

Z kolei dwucyfrowe poparcie dla Korony jest jego zdaniem „po prostu niebezpieczne”. – Pytanie, jak reagują na to pozostali Polacy, czy mówią, że nie chcą tego kłamstwa, że to nie jest Polska. Gdzie jest głos wszystkich Polaków, którzy nie popierają Brauna? – pytał Schudrich.

Braun i Schudrich w Jedwabnem

Przypomnijmy, że w lipcu ubiegłego roku Braun pojawił się w 84. rocznicę zbrodni w Jedwabnem. Polski poseł do Parlamentu Europejskiego próbował wówczas zgłosić policjantom przestępstwo popełnione w jego ocenie przez rabina Schudricha, który również był obecny na miejscu.

– Zawiadamiam pana o przestępstwie polegającym na udaremnieniu ekshumacji i zaniechaniu przepisanych prawem procedur, czyli mamy dwojakie przestępstwo. Raz zbrodnia, która musi być wyświetlona do spodu, a dwa kryminał związany z matactwem, szachrajstwem, fałszowaniem historii – mówił Braun.

Policja jednak zamiast zatrzymać Schudricha, eskortowała delegację przybyłą na miejsce zbrodni. Kiedy Jedwabne opuszczała kolumna ekskluzywnych aut, Braun stanął im na drodze. Ostatecznie funkcjonariusze złapali się za ręce i utworzyli kordon, dzięki któremu pojazdy mogły bezpiecznie przejechać przez grupę protestujących.

http://nczas.info/2026/01/08/rabin-schudrich-ostrzega-przed-braunem-to-jest-po-prostu-niebezpieczne/

#Braun #zydzi #Polska #kkp

18

Wstajesz rano do pracy z nadzieją,że świat będzie lepszy itd przeglądasz tłita i nagle...

http://streamable.com/tcr2lm

#zydzi #religia #zbrodnia

11

Dwaj #zydzi amerykański i polski rozmawiają o przyszłości.

Miało być o Wenezueli, a w rzeczywistości pierdzielą o Rosji. Morawiecki chwali się jaki to on zajebisty i jak cudownie zwalczał imigrację w przeciwieństwie do Zachodu

http://www.youtube.com/watch?v=4Wqsx3ZvI64

8

Izrael uznał państwo, którego nie uznaje nikt. Protesty w całym kraju. Zbrodniarze przesiedlą tam Palestyńczyków?nczas.info

Zdjęcie

Izrael uznał jako jedyny państwo Somaliland za niepodległe państwo. Chodzi o obszar częściowo należący do Somalii. W Mogadiszu wystąpiły demonstracje.

Prezydent Izraela Benjamin Netanjahu ogłosił, że rząd w Tel Awiwie uznał Somaliland jako niepodległe państwo. Żaden inny kraj na świecie nie uznaje istnienia takiego kraju.

Abdirahman Mohamed Abdullahi, tytułujący się prezydentem Somalilandu ocenił, że to „historyczny moment”. Z kolei Rada Bezpieczeństwa ONZ zwołała nadzwyczajne posiedzenie, na którym Rosja i Chiny potępiły decyzję żydowskich władz.

Ze stanowiska RB ONZ wyłamały się tylko USA. Reprezentantka Waszyngtonu ogłosiła, że „Izrael ma takie samo prawo do prowadzenia stosunków dyplomatycznych jak każdy inny suwerenny kraj”.

Ludność uznawanego przez Izrael Somalilandu ma być zadowolona. Natomiast w pozostałej części Somalii nastroje są przeciwne – ludzie wychodzą na ulice i palą flagi Izraela. W stolicy kraju Mogadiszu kilkadziesiąt tysięcy osób zebrało się na stadionie, gdzie protestowali pod przewodnictwem islamskich przywódców religijnych.

– Dla wielu Somalijczyków ruch Izraela stanowi bezpośrednie naruszenie suwerenności i integralności terytorialnej Somalii. Rząd podkreśla, że to zagraża nie tylko stabilności w kraju, ale także w całym Rogu Afryki i regionie Morza Czerwonego – powiedział o2.pl dziennikarz Hassan Istilla, w przeszłości związany z popularnym w Somalii serwisem „Hiiran Online”.

Somaliland ogłosił secesję w 1991 roku, po upadku władzy Siada Barre. Prowadził on brutalne działania przeciwko dominującemu w regionie klanowi Isaaq. Kraj znalazł się w stanie wojny domowej, a wpływowi w regionie ludzie uznali, że należy odłączyć się od kraju.

Somaliland posiada swój rząd, wojsko i walutę. Izrael ma być zainteresowany współpracą w zakresie technologii, gospodarki, rolnictwa i ochrony zdrowia. Ponadto mając rząd z wojskiem po swojej stronie, zwiększy swoje wpływy w regionie Morza Czerwonego.

Somaliland leży nad Zatoką Adeńską, po której drugiej stronie znajduje się Jemen i Huti. Plemię to wielokrotnie atakowało Izrael. Tel Awiw dokonywał formalnych odwetów, jednak mając terytorium Somalilandu do dyspozycji będzie mógł być o wiele skuteczniejszy.

Somaliland może mieć jeszcze jeden istotny dla Izraela cel. Chodzi o to, by tam przymusowo wysłać Palestyńczyków.

– Ten pomysł został stanowczo potępiony i przez rząd Somalii, i Somalilandu. Władze kraju podkreślają teraz również, że nie zgodzą się na izraelską obecność wojskową w separatystycznym regionie – powiedział Istilla.

– Asz-Szabab [komórka al-Kaidy w Rogu Afryki – red. nczas] wydało już oświadczenie, w którym zapowiedziało walkę, jeśli Izrael w jakikolwiek sposób będzie próbował zapuścić korzenie w tym regionie. Gdyby bojownicy dotarli do Somalilandu, groziłoby to dalszą destabilizacją kraju – dodał.

– Dżihadyści mówią, że Izrael nadchodzi do Somalii, że przesiedlą do nas Palestyńczyków, że stworzą bazę wojskową, z której będą atakować Jemen i inne części Bliskiego Wschodu – relacjonował somalijski dziennikarz.

Poza Izraelem nikt nie uznaje Somalilandu. Jednak niewykluczone, że do tego grona dołączą kolejne państwa. „Daily News Egypt” w październiku informowała o tym, że taki krok rozważa mniej lub bardziej poważnie 21 państw. Wśród nich są: Zjednoczone Królestwo, ZEA i USA.

– Jeśli chodzi o uznanie Somalilandu, nie mamy niczego do ogłoszenia. Nic się nie zmieniło w amerykańskiej polityce – mówiła pod koniec grudnia na nadzwyczajnym posiedzeniu RB ONZ Tammy Bruce, zastępca amerykańskiego ambasadora przy ONZ.

To wskazuje, że USA raczej nie zmienią w chwili obecnej swojego nastawienia do Somalilandu. Stała jednak przy Izraelu – jak to USA pod rządami Republikanów – i zarzucała „podwójne standardy” gdy inne państwa członkowskie ONZ uznawały jednostronnie Palestynę.

http://nczas.info/2026/01/05/izrael-uznal-panstwo-ktorego-nie-uznaje-nikt-protesty-w-calym-kraju-zbrodniarze-przesiedla-tam-palestynczykow/

#zydzi #palestyna

10

Grabowski vs Braun. Sprawa zostanie odrzucona przez sąd? „Nieoczekiwany obrót”nczas.info

„Nastąpił nieoczekiwany obrót w sprawie posła Grzegorza Brauna” – poinformował nos-portal.pl. Chodzi o sprawę przerwania przez Brauna skandalicznego, antypolskiego wystąpienia prof. Jana Grabowskiego. Sąd Apelacyjny zbada, czy pozew nie powinien zostać odrzucony z powodu błędu formalnego.

Lokalny portal poinformował, że Braun wynajął ostródzkiego procesualistę, mec. Piotra Brzozowskiego. Reprezentuje on Grzegorza Brauna w sprawie prowadzonej przez zagraniczne kancelarie.

„Pierwsza z nich to jedna z największych amerykańskich kancelarii Hogan Lovells, a po przystąpieniu do sprawy mec. Brzozowskiego, włączyła się też topowa kancelaria niemiecka RÖDL” – czytamy na nos-portal.pl.

Chodzi o wykład prof. Jana Grabowskiego z wiosny 2023 roku w Niemieckim Instytucie Historycznym przy Al. Ujazdowskich w Warszawie. Braun podczas wykładu odebrał mikrofon prelegentowi i zdemolował pulpit w reakcji na szkalowanie przez prof. Grabowskiego Polski i Polaków w kwestii rzekomego udziału w holokauście Żydów.

Mec. Brzozowski powiedział, że „nie będziemy ułatwiać sprawy amerykańskim i niemieckim kancelariom”.

– Dlatego sprawą zajmie się teraz Sąd Apelacyjny w Warszawie, który zbada czy pozew nie powinien zostać odrzucony, bowiem zapomniano o uchyleniu immunitetu posłowi Braunowi – a działał on podówczas jako poseł w ramach interwencji poselskiej – wyjaśnił prawnik.

Redakcja wskazuje, że dotychczas Sąd Najwyższy „rozważał takie zagadnienia w dwojaki sposób, przeto nie dojdzie do merytorycznego rozpoznania sprawy, dopóki nie ustali się kwestii ochrony immunitetowej”.

– Po drugie – moim zdaniem – niemiecka fundacja zapomniała o zasadach polskiego reżimu reprezentacji przed sądem. Fundacja uważa, że może przed polskim sądem działać przez pośrednictwo niemieckich instytutów za granicą [tutaj w Polsce], ale przecież Fundacja jako osoba prawna – działa przez uprawnione podmioty. Uważam, że popełnili błąd i dlatego Sąd Apelacyjny będzie musiał rozstrzygnąć tę kwestię – wyjaśnił mecenas.

Podkreślił, że „jak występują przed sądem nasze fundacje, czy spółki, to sądy bardzo restrykcyjnie przyglądają się reprezentacji takiego podmiotu”.

– Dlaczego zatem niemiecka fundacja miałaby być reprezentowana w jakiś innym trybie – tylko dlatego, że jest niemiecka? – pytał prawnik.

– Co do merytorycznej kwestii pozwu, to nie wyrażam żadnych obaw; bowiem pozew opiera się na jednym li tylko zarzucie – naruszenie dobra „rzetelnego naukowca” – podsumował mec. Piotr Brzozowski.

„Kto stoi za Grabowskim i Niemieckim Instytutem Humanistycznym: 1. jedna z największych amerykańskich kancelarii Hogan Lovells, 2. topowa kancelaria niemiecka RÖDL” – podsumował na X Konrad Niżnik.

http://nczas.info/2026/01/05/grabowski-vs-braun-sprawa-zostanie-odrzucona-przez-sad-nieoczekiwany-obrot/

#Braun #zydzi #Polska #niemcy #antypolonizm

15

Świat nie kręci się wokół Chanuki. „To był dzwonek alarmowy”nczas.info

Zdjęcie

Michael Lofton, amerykański teolog, w komentarzu pod filmem „Przyjęcie chanukowe Trumpa właśnie mnie obudziło!”, na swoim kanale „Reason & Theology”, napisał: „Właśnie obejrzałem przyjęcie Trumpa z okazji Chanuki – i to był dzwonek alarmowy. Najważniejsza nie była symbolika ani przemówienia, ale to, co wydarzenie ujawniło na temat wpływów i priorytetów. Przyjęcie boleśnie pokazało, jak bardzo Trump wydaje się być zobowiązany wobec głównych darczyńców oraz interesów politycznych, które stawiają cele Izraela ponad potrzeby zwykłych Amerykanów”.

Lofton zadaje także pytanie: „Dlaczego wysyłamy miliardy dolarów za granicę, podczas gdy nasi obywatele ledwo wiążą koniec z końcem? Dlaczego tak mało jest odpowiedzialności, gdy giną niewinni palestyńscy cywile?”.

Gdzie szukać odpowiedzi? Według Jörga Guido Hülsmanna, niemieckiego ekonomisty i przedstawiciela austriackiej szkoły ekonomii, prawdziwym źródłem zła jest pieniądz dekretowy (ang. fiat money) będący produktem pazerności rządów, które mają monopol na stosowanie przemocy na określonym terytorium. Autor „Etyki produkcji pieniądza” twierdzi, że jednym z najbardziej przerażających skutków funkcjonowania pieniądza dekretowego jest możliwość przedłużania wojen. Dziś rządzący nie muszą uzyskiwać zgody swoich parlamentów ani przekonywać obywateli do swoich racji, ponieważ dysponują narzędziem, jakim jest pieniądz dekretowy. Nadmierna podaż pieniądza pozwala rządowi odbierać ludziom ich własność bez ich zgody i przeznaczać ją na cele sprzeczne z ich wolą.

Prezydenci Ameryki Południowej, którzy wpisują się w ruch tzw. nueva derecha (pol. nowa prawica), nie zapalają świec chanukowych. Wyjątkiem był jedynie Javier Milei, który uczynił to raz, publicznie, w 2023 roku, zaraz po wyborze na prezydenta Argentyny. Inni prawicowi prezydenci, tacy jak José Antonio Kast – prezydent elekt Chile czy Nayib Bukele – prezydent Salwadoru, nie obchodzą żydowskiej Chanuki, ale są proizraelscy. Wynika to z kilku powodów: geopolitycznych powiązań ze Stanami Zjednoczonymi, ewangelickiego postrzegania Izraela jako ziemi biblijnej, co przekłada się na poparcie jego istnienia z powodów teologicznych, oraz postrzegania Izraela jako zachodniego bastionu przeciwko „terroryzmowi islamskiemu” i innych pragmatycznych przesłanek.

Po wyborach w Chile „The Jerusalem Post” napisał, że „syn byłego nazistowskiego funkcjonariusza, Kast, zastąpi chilijski rząd kierowany przez Gabriela Boricia, zagorzałego krytyka Izraela i rządu premiera Benjamina Netanjahu, do tego stopnia że jego rząd zerwał stosunki dyplomatyczne kilka miesięcy po atakach z 7 października”. Warto zauważyć, że Kastowi udało się wygrać wybory w kraju znanym z największej palestyńskiej diaspory poza Bliskim Wschodem, gdzie obecnie mieszka około 500 tys. Palestyńczyków i ich potomków. Anglojęzyczna izraelska gazeta i portal nie wspomniały jednak, że prezydent elekt jest członkiem Apostolskiego Ruchu Szensztackiego, katolickiego ruchu znanego z nacisku na życie rodzinne, pobożność maryjną i publiczne zaangażowanie w wiarę. Kast – mąż Marii Pii Adriasoli, z którą ma dziewięcioro dzieci, publicznie oświadczył: „Najpierw jestem katolikiem, dopiero później politykiem”.

Prezydent Karol Nawrocki nie zapalił świec chanukowych w Pałacu Prezydenckim w Polsce. Zrobił to natomiast marszałek Włodzimierz Czarzasty z Nowej Lewicy w Sejmie. Prezydenci o lewicowych poglądach w Ameryce Południowej, jak Luiz Inácio Lula da Silva – Brazylia, Gustavo Petro – Kolumbia, Gabriel Boric – ustępujący prezydent Chile, nie zapalają świec chanukowych, ale krytycznie oceniają działania Izraela w Strefie Gazy i popierają Palestynę. Świat nie dzieli się prosto na prawicę i lewicę. Dzieli go pieniądz, a dzisiaj jest nim pieniądz dekretowy. Dlatego potrzebny jest twardy pieniądz, który nie byłby podatny na ingerencje rządów, które arbitralnie decydują o jego podaży.

Takim pieniądzem według Saifedeana Ammousa, jordańsko-palestyńskiego ekonomisty i autora książki „Standard Bitcoina”, może być Bitcoin, który zapobiega wojnom, przede wszystkim dlatego że uniemożliwia rządom łatwe finansowanie konfliktów zbrojnych poprzez drukowanie pieniędzy. Bitcoin z absolutnie ograniczoną podażą i decentralizacją jest według Ammousa twardszy niż złoto. Rządy nie mogą go skonfiskować ani inflacjonować, co mogłoby w przyszłości pozbawić je łatwego narzędzia finansowania wiecznych wojen.

W marcu, na mediach społecznościowych pojawiła się pogłoska pochodząca z szybko rozprzestrzeniającego się filmu, na którym Donald Trump odsłania i pokazuje w Gabinecie Owalnym w Białym Domu oprawioną kopię Bitcoin Whitepaper (Białej Księgi Bitcoina), oryginalnego dokumentu opisującego koncepcję i działanie Bitcoina, rewolucyjnego pomysłu na zdecentralizowany system płatności elektronicznych. Trump znany jest z tego, że jest prezydentem przychylnym kryptowalutom i w drugim miesiącu swojej kadencji podpisał dekret o utworzeniu strategicznej rezerwy bitcoinów. Film okazał się jednak być wyprodukowany przez sztuczną inteligencję. W oryginalnym nagraniu prezydent Donald Trump pokazał prezenterce Fox News Laurze Ingraham Deklarację Niepodległości, a nie Białą Księgę Bitcoina.

W Polsce temat Chanuki ponownie wraca na czołówki gazet. Tym razem ks. Alfred Wierzbicki napisał list otwarty do prezydenta Karola Nawrockiego. „Obchodzenie święta żydowskiego przez Prezydenta katolika nie kłóci się w żaden sposób z chrześcijaństwem” – napisał profesor UMCS. Prezydent argumentował, że ma „swoje poglądy i swoje przywiązanie do wartości chrześcijańskich traktuje poważnie”, więc nie zapala świec chanukowych, lecz obchodzi święta, które są mu bliskie. Jest jeszcze mocniejszy argument. Nie ma podstaw, aby prezydent RP publicznie wyróżniał mniejszość religijną, która według Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań z 2021 roku stanowi zaledwie 0,05 proc. populacji Polski. Narodowość żydowską zadeklarowało 17 156 osób, a Główny Urząd Statystyczny informuje, że Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich liczył jedynie 1 704 członków.

Ks. Wierzbicki stwierdza, że „kto spotyka Jezusa, spotyka judaizm”. Wszystko się zgadza. Czytanie Pisma Świętego to faktycznie spotkanie ze Słowem Bożym, a jeśli chcemy je zrozumieć w kontekście, zawsze odkrywamy judaizm. Jest to judaizm biblijny, który koncentrował się na kulcie ofiarniczym i wywodzi się ze Starego Testamentu, co stanowi korzeń, z którego wyrasta chrześcijaństwo. Główną tezą książki Branta Pitre’a „Jezus i żydowskie korzenie Eucharystii” jest twierdzenie, że chrześcijańska wiara w realną obecność Jezusa w sakramencie Eucharystii nie była późniejszym wynalazkiem, lecz stanowiła wypełnienie żydowskich oczekiwań mesjańskich z I wieku. Amerykański biblista argumentuje, że Ostatnia Wieczerza nie była tylko zwykłym posiłkiem, lecz ustanowieniem nowej Paschy, w której Jezus – jako Baranek Boży – stał się ofiarą.

Ks. Wierzbicki przywołuje deklarację II Soboru Watykańskiego „Nostra aetate”, dotyczącą stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich. Wszystko się zgadza. Kościół prowadzi dialog ze współczesnymi wyznawcami judaizmu (judaizm rabiniczny i judaizm biblijny to nie to samo). Nie oznacza to jednak, że Prezydent RP musi to robić.

http://nczas.info/2026/01/04/swiat-nie-kreci-sie-wokol-chanuki-to-byl-dzwonek-alarmowy/

#usa #chanuka #zydzi

13

Talmudyczni żydzi to niebezpieczni poganie uprawiający satanistyczny kult Saturna, wystarczy spojrzeć na czarną kostkę symbolizującą Saturna i ichniejszy tefilin, który noszą przyklejony do łba

#zydzi #religia #satanizm

8

"Bardzo wielu Polaków z polowania na Żydów zrobiło swoją profesję". ❗️🤬

Fragment filmu "Wśród sąsiadów" w reżyserii Yoava Potasha.

Dostępny w antypolskiej telewizji, a dokładnie na vod tvp❗️

Jak trzeba nienawidzieć Polaków, by taki gniot udostępnić⁉️

http://www.facebook.com/reel/1997401654438138

#Polska #zydzi #klamstwa #antypolonizm

13

„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni decyzją władz Izraela”. ONZ wzywa do zmiany postanowienianczas.info

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres wzywa Izrael do cofnięcia decyzji o zakazie wjazdu do Strefy Gazy wielu międzynarodowych organizacji humanitarnych – poinformował w piątek wieczorem czasu miejscowego jego rzecznik Stephane Dujarric.

„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni decyzją władz Izraela o zawieszeniu działalności części międzynarodowych organizacji pozarządowych (…) i apelujemy o jej cofnięcie” – przekazał rzecznik w oświadczeniu.

Sekretarz generalny ONZ uważa, że organizacje te „są potrzebne do prowadzenia niezbędnej działalności humanitarnej, a zawieszenie ich działalności grozi podważeniem kruchego postępu osiągniętego podczas zawieszenia broni” w Strefie Gazy.

Antonio Guterres ostrzega – jak przekazał Stephane Dujarric – że decyzja Izraela „jeszcze bardziej zaostrzy kryzys humanitarny, z którym borykają się Palestyńczycy”.

Izraelskie ministerstwo ds. diaspory i zwalczania antysemityzmu ogłosiło we wtorek, że nie przedłuży zezwoleń na działalność 37 grupom pomocowym. Ich licencje zostały zawieszone 1 stycznia, a 1 marca organizacje będą musiały wstrzymać działalność.

Wśród nich są m.in. różne oddziały organizacji Lekarze bez Granic i Oxfam, Norweska Rada Uchodźców, katolicka Caritas Internationalis czy założona przez kwakrów American Friends Service Committee.

Ministerstwo zaznaczyło, że powodem cofnięcia licencji było niespełnienie nowych, wprowadzonych w marcu 2025 r. wymagań. Według nowych zasad grupy pomocowe muszą m.in. przekazywać izraelskim służbom bardziej szczegółowe dane o pracownikach, co ma służyć walce z terroryzmem.

– Nasze stanowisko jest jasne: pomoc humanitarna jest mile widziana, ale jej wykorzystywanie przez terrorystów – niedopuszczalne – powiedział minister ds. diaspory Amichaj Szikli.

Organizacje pomocowe już wcześniej ostrzegały, że nowe zasady są niejasne i upolitycznione, a ich stosowanie może poważnie ograniczyć działania humanitarne.

Władze izraelskie zapewniają, że wycofanie licencji nie wpłynie w znaczący sposób na dostarczanie pomocy do Strefy Gazy.

We wtorek szefowie dyplomacji 10 państw Zachodu zaapelowali do Izraela o umożliwienie dalszego działania organizacji pomocowych w Strefie Gazy. Unia Europejska ostrzegła w środę, że cofnięcie licencji uniemożliwi dostarczenie niezbędnego wsparcia mieszkańcom tego terytorium.

W Strefie Gazy trwa kryzys humanitarny wywołany trwającą blisko dwa lata wojną Izraela z rządzącym tym terytorium Hamasem. Większość terytorium jest zniszczona, a większość mieszkańców została wewnętrznymi uchodźcami. Działające placówki opieki zdrowotnej i system dystrybucji żywności opierają się w dużej mierze na pomocy międzynarodowej.

Od 10 października obowiązuje zawieszenie broni zakładające m.in. zwiększenie napływu pomocy. Według organizacji humanitarnych transporty są wciąż za małe.

Międzynarodowe grupy humanitarne teoretycznie mogą nadal prowadzić działalność w Strefie Gazy nawet bez izraelskich zezwoleń, ale musiałyby korzystać z przejścia granicznego z Egiptem. Jak na razie Izrael kontroluje jednak wszystkie granice Strefy Gazy.

http://nczas.info/2026/01/03/jestesmy-gleboko-zaniepokojeni-decyzja-wladz-izraela-onz-wzywa-do-zmiany-postanowienia/

#zydzi #gaza #onz #palestyna #ludobojstwo

6

Zginęli, bo pomagali Żydom. W Boiskach Niemcy zamordowali dwie rodzinykresy.pl

2 stycznia 1943 roku niemieccy żandarmi zamordowali mieszkańców wsi Boiska (Boiska-Kolonia) koło Solca nad Wisłą, karząc ich za pomoc udzielaną Żydom.

Zbrodnia została przeprowadzona przez oddział żandarmerii z Lipska nad Wisłą, należący do 1. Zmotoryzowanego Batalionu Żandarmerii. Akcja miała charakter pokazowy: miała zastraszyć okoliczną ludność i zniechęcić do ukrywania uciekinierów z gett.

Z rąk żandarmerii za pomoc Żydom zginęło w tym rejonie czterdziestu Polaków

Nad ranem Niemcy otoczyli gospodarstwo Józefa i Zofii Krawczyków. Najpierw dom obrabowano, następnie całą rodzinę wyprowadzono na podwórze. Rozstrzelano Józefa Krawczyka, jego żonę Zofię oraz kilkuletniego syna Adama, po czym zabudowania podpalono. Powodem represji była pomoc udzielona wcześniej rannemu Żydowi, który zdołał wydostać się z okolicznego getta. Krawczyk zaopatrzył ranę i dał schronienie, a kiedy żandarmi odkryli u złapanego uciekiniera fachowo wykonany opatrunek, biciem zmusili go do przyznania się, kto mu pomógł.

Potem kolumna skierowała się do domu Boryczków. Tam w podobny sposób zamordowano Stanisława Boryczkę, jego żonę Zofię oraz ich roczne dziecko. W tym przypadku Niemcy podejrzewali, że Zofia, ochrzczona Żydówka, pomaga ukrywającym się współwyznawcom, przekazując im żywność i informacje. Zabudowań Boryczków nie spalono, ale zakazano pochówku zamordowanych na cmentarzu parafialnym. Ofiary pogrzebano prowizorycznie w polu, a dopiero po wojnie przeniesiono je na cmentarz w Solcu nad Wisłą.

Łącznie tego dnia w okolicy za pomoc Żydom zginęło sześciu Polaków, a wraz z nimi także wspomniany uciekinier żydowski — siedem ofiar śmiertelnych. Z rodziny Krawczyków ocalał jedynie starszy syn Stanisław: przeżył, ponieważ noc poprzedzającą pacyfikację spędził u krewnych i został w porę powstrzymany przed powrotem do domu.

Zbrodnia z 2 stycznia nie była jednak odosobnionym wybuchem przemocy. Posterunek żandarmerii w Lipsku stworzył sieć konfidentów, których zadaniem było tropienie Polaków pomagających Żydom. Donosy uruchamiały błyskawiczne akcje karne. Już w grudniu 1942 roku ofiarą padła rodzina Kryczków, rozstrzelana po podejrzeniu o udzielanie wsparcia. W kolejnych tygodniach ginęli następni — jak gajowy Franciszek Parol, wskazany jako osoba pomagająca uciekinierom. Ten sam mechanizm prowadził do tragedii w Boiskach. Już 8 stycznia 1943, niecały tydzień po zbrodni w Boiskach, w pobliskim Słuszczynie zamordowali sześć osób z rodziny Borków. W rezultacie zimą 1942/1943 roku z rąk lipskiej żandarmerii zginęło około czterdziestu Polaków.

Tu relacje polsko-żydowskie były dobre

Jak podkreśla dyrektor Biura Badań Historycznych IPN dr Sebastian Pilarski: — Warto przypomnieć, że w okresie okupacji Niemcy dokonali pacyfikacji ponad 800 wsi w okupowanej Polsce […]. Przed wojną, w rejonie Ciepielowa, Lipska i Solca nad Wisłą relacje polsko-żydowskie były dobre. Silne wpływy miał ruch ludowy, nie było nastrojów niechętnych wobec ludności żydowskiej. Po wybuchu wojny pomoc udzielana przez Polaków ludności żydowskiej była więc na tym obszarze stosunkowo częstym zjawiskiem, mimo iż groziła za nią kara śmierci. Stąd również i skala represji była większa niż w innych regionach okupowanej Polski. Warto podkreślić, że dziś wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że mieszkańcy polskiej wsi odczuli wyjątkowo boleśnie eksterminacyjną politykę Niemców.

http://kresy.pl/kresopedia/zgineli-bo-pomagali-zydom-w-boiskach-niemcy-zamordowali-dwie-rodziny/

#historia #iiiwojnaswiatowa #niemcy #mordercy #zydzi #Polska

14

#zydzi #prawo #iirzeczpospolita

Ciekawy jest wywód, że powodem nie wydania dziecka matce - żydówce, jest to, że zostało ono ochrzczone. Rok 1936.

11

Cyryl z Aleksandrii o talmudzistach

"""Nieszczęśliwi żydzi grzeszą ciężko nie tylko przeciw Synowi, którego ośmielają się piętnować, lecz także przeciwko Ojcu. W rzeczywistości słuchali nie któregoś z proroków, ale samego boskiego Chrystusa, który był zapowiedzianym i przysłanym, byli oni widzami jego nadzwyczajnych czynów. Cóż więc mogłoby wybawić żydów z szaleństwa. Widzieli Chrystusa i słuchali go a mimo to nienawidzili tak Syna, jak i Ojca. Stąd też nie otrzymali nauki Ojca przekazanej przez Syna i pozostali w bezbożnictwie”""

#zydzi #historia #chrzescijanstwo

7

Rewolucja seksualna - największe kłamstwo jakie sprzedano USA ♀️ 🇺🇸 ✡️youtu.be

Co się stało ze współczesnymi kobietami? Film ujawnia ludzi, przyczyny i historię rewolucji seksualnej.

Największą przeszkoda jak się okazało, był dla niej Bóg. wraz z dokonaniem sekularyzacji, wszystko poszło sprawnie.

Zdjęcie

-----------------------------------

http://youtu.be/RqEtNpZ06ag?si=KDOxeJQlLI1SHKxq

-----------------------------------

#ludzie #rewolucja #spoleczenstwo #usa #zydzi #klamstwa #feminizm #kobiety

9