Taki ziomek nas odwiedził z wieczora, spora "bestia".

Zdjęcie

Edit: Melolontha czyli chrabąszcz majowy.

#sleevecontent #sleevedzialkuje

12

Majoweczki pełnej relaksu Wam życzę drogie Lureczki!

Zdjęcie

#sleevecontent #sleevedzialkuje #majowka

22

#dzialka

Dzisiaj na działeczkę wjechało szambo... się przy okazji okazało, że w tej części działki ziemii jest jakieś 5 cm a dalej piach, ładny czysty piach. Także jutro, korzystając z handlowej niedzielii, kurs do marketu po worki i to co zostało z kopania będzie pakowane. Przyda się z pewnością w niedalekiej przyszłości do fundamentów i pod kostkę.

Zdjęcie

No i w końcu ogarnąłem ściemniacz do żarówek, więc wypadało je jako tako zamontować. Działa i jak dla mnie sztos, bo bez ściemniacza dawało światło na całą okolicę a teraz pilocikiem ustawiam na 20% i jest klimacik,. Super sprawa, że jest timer, a jakby się uparł to i można na zimę zostawić i pomrygać na święta. 😀

Zdjęcie

A że dziś pato weekend w Biedronce, to Wasze zdrówko!

#sleevecontent #sleevedzialkuje

25

Tak w sumie w nawiązaniu do posta @PostironicznyPowerUser

http://lurker.land/post/uizag42wvlvt

tak mnie zastanowiło, dlaczego nie ma już możliwości otrzymania pensji w gotówce? (a przynajmniej u mnie i u ludzi których znam)

Macie u siebie taką możliwość?

#sleevecontent #pieniadze

9

Spokojnych i radosnych świąt Wielkanocnych Lureczki!

#sleevecontent #zyczenia

24

#dzialka

Żurawie... aż żałuję, że mam tylko aparat w telefonie...

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

#sleevecontent #sleevedzialkuje

22

Taki znak właśnie mijałem, co to? Do czego? Dla kogo?

Zdjęcie

#sleevecontent #lurekpyta

7

#dzialka

Od wczoraj na działeczce, pierwsze co to piecyki elektryczne off i grzanko kozą... I tak dobrze szło moim Paniom, że się rano okazało, że na dzisiejszy wieczór zapasów drewna po poprzednich właścicielach może nie starczyć. No to cyk do najbliższego tartaku, nie bardzo mieli czas na takie pierdoły ale ponawijalem makaron na uszy, szefu "dobrze, pomyślę i oddzwonię". Oddzwonił za 10min, "do 2h będzie u Pana ekipa z drzewem - 2m3 brzozy." Jak powiedzieli tak było, za 2h wpadła fura z drzewem, pokazałem gdzie zrzucić, kasa, nara - cała akcja trwała jakieś 60 sek Chyba rzeczywiście mają dziś ruch jak w ulu....

Zdjęcie

A mi zostało "najprzyjemniejsze", czyli poukładanie... młoda trochę pomogła, burza trochę przeszkadzała ale jakoś się udało w miarę sprawnie to ogarnąć. Co się zmieściło pod daszek poszło pod daszek, drugie tyle do komórki.

Zdjęcie

Zaczynam odkrywać powoli mięśnie w niespodziewanych miejscach, ale to przyjemne zmęczenie.

Zdjęcie

A że podobno piwo zapobiega zakwasom, to Wasze zdrówko!

Zdjęcie

#sleevecontent #sleevedzialkuje

32

#dzialka

Taką książkę znalazłem u babci na półce, więc sobie pożyczyłem do poczytania.

Zdjęcie

Ciekawe co się zmieniło od 1985 roku!?

Podrzucam wstęp:

Zdjęcie

Zdjęcie

#sleevecontent #ksiazki #sleevedzialkuje

21

#wkurwiony #dzialka

Lureczki moje drogie, co się odjebało to ja nie wiem, znaczy wiem, jestem debil i tyle...

Od poczatku, jak pewnie część z Was wie/pamieta kupiłem w zeszłym roku działkę, na której przez okres zimowy 2 lokalnych majstrów robiło sobie remont. Przed remontem kupiłem piecyk elektryczny http://emultimax.pl/pl/products/towary/grzejniki-elektryczne/energooszczedne/warmtec-egw-20c-2000w-czarny-wi-fi-508 </span> co by Panowie (i woda) nie marzli za bardzo + żeby wylewki itp. jakoś sobie schły. Do powyższego przy remoncie doszło ogrzewanie podłogowe w łazience, cały 1m2 <span class="spoiler"> http://emultimax.pl/pl/products/towary/ogrzewanie-podlogowe-elektryczne/zestawy-do-ogrzewania-podlogowego/pod-plytki/warmtec-ds2-10-prt-01-1m2-170w-m2-wifi-698 . W lutym przyszła fakturka za prąd... 830 zł. Myślę sobie, no chuj sporo ale w końcu coś tam się grzało, sprzęty chodziły, trudno, taki mamy klimat. Byłem w ten weekend na działeczce, kontrolnie cyknąłem fotkę licznika nie skupiając się nad tym za specjalnie i weekend zleciał na pomiarach pomieszczeń i planowaniu zakupu mebli do kuchni na next weekend.

Dzisiaj rano wpada kurwa na maila komunikat o kolejnej fakturce......... ok. 2150 zł!!!

Zdjęcie

Myślę sobie, nie no, coś im się pojebało.... ale od czego są fotki licznika w telefonie, szukam pierwszej jaką zrobiłem... jest... 14.10.2023 r.

Zdjęcie

wbijam na fotę z weekendu.....

Zdjęcie

i kurwa ręce mi opadły... przez 5 miesięcy najebało ponad 3300 kWh!!!!!!!

Jaki morał z tej gównohistorii?

Po 1 trzeba umiejętnie operować ustawieniami piecyka (ustawiałem antyfrost po wifi jak byłem na miejscu, a że jeszcze routera nie zamontowałem, to Panowie sobie potem przestawiali na ciepełko ale zapominali przełączyć przy wychodzeniu, a że chatka jeszcze nie ocieplona od zewnątrz to zapewne piecyk napierdalał non stop).

Po 2 wodę lepiej zrzucić na zimę z instalacji i/lub nabyć sobie kabel grzewczy i owinąć przy liczniku.

No i chuj, zamiast w next weekend jechać po meble do kuchni trzeba beknąć za fakturę... biednemu (i głupiemu) zawsze wiatr w oczy i chuj w dupę.......... jprd.

#sleevecontent #gownowpis #sleevedzialkuje

28