Dzisiaj byłem na działeczce zerknąć jak tam remont idzie. Takie widoczki mnie zastały,

Zdjęcie

tam w wakacje "płynął" taki wąski kanał jak te suche trzciny widać (edit: się na mapie okazuje, że ma nawet nazwę, więc to pewnie nie kanał a jakaś rzeczka, chyba że kanały też nazywają!? ), który wtedy miał ze 2 cm wody na szerokość. Tak pięknie się rozlało po okolicznych polach. Jakąś godzinkę później przycupnęło sobie tam całkiem spore stadko żurawi.

A w środku ma się ku końcowi, panele się układają, dojdą gniazdka i listwy i majstry twierdzą, że do środy będzie finisz. Zostanie tylko wylanie fundamentu pod taras.

Zdjęcie

#sleevecontent #dzialka

18

No kto by pomyślał............ i idzie taki normalny reporter, pyta debili na ulicy a następnego dnia w gazecie "90% ankietowanych przyjęłoby uchodźcę pod swój dach". Pierwszy tysiąc z przydziału rozlokowałbym właśnie w domach tych, co najgłośniej się piłują, że są "za".

http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aKE0vnO_460svav1.mp4

#sleevecontent #sleeve9gag #nachodzcy

12

Pomysł na biznes jest, wchodzicie? 🤣

Będziemy robić TRUMPki.....

Zdjęcie

ale żeby zarobić na obu stronach wyborów, szukam jeszcze zapachowych bidonów.

#sleevecontent #gownowpis #heheszki #usa

14

Oglądam sobie z ciekawości na Polsacie finał Super Bowl... emocje jak na grzybach. Najlepsi są komentatorzy...

"Zawodnik XXX, jego ojec siedzi w więzieniu, został zatrzymany ponownie za jazdę po pijaku"

"Zawodnik XXX, którego matka została zamordowana w 20XX roku, a kilka lat później jego siostra. Ma ich tatuaże na przedramionach."

Kto tam kurwa gra? 🤣 Sekunda reklamy kosztuje 1 milion złotych, średnia cena biletu 10 000 boksów... Nie ogarniam... idę spać. Kolorowych!

#sleevecontent #gownowpis

11

Wiedzieliście, że przy zakupie papierowych kubeczków, jak ja na bal dla dzieciaków do szkoły, doliczana jest opłata konsumencka 25gr? I to nie do opakowania a do każdej jebanej sztuki. #clownworld

Zdjęcie

#sleevecontent

28

@pentakilo takie dobre wieści, co nic się nie chwalisz!?

Zdjęcie

#sleevecontent #jbzd #bulgaria

36

Jak myślicie, będzie drugi sezon w realiach XXI wieku, oparty na faktach? #pdk

Zdjęcie

#sleevecontent #USA #ameryka

11

Jako, że jutro już niestety trzeba wracać z podhala, zapytałem dziś naszej gaździny, czy można gdzieś jeszcze kupić prawdziwe sery robione tradycyjną metodą. Wskazała bez większego zastanowienia 1 miejsce - Bacówka u Ptosia w miejscowości Witów. Niby niedaleko, bo jedyne 19km, ale przez te jebane korki do Zakopca ta trasa zajęłaby 1h 15min 🤣

Wybór padł na trasę dłuższą, bo 30km, ale do pokonania w 40 min. Podrzucam kilka fotek z tego wyjątkowo klimatycznego miejsca:

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Z tymi dzwonami dużymi taka konwersacja się wywiązała:

Żona - "A te największe dzwony to czego służyły?"

Sprzedawczyni - "Te dzwony były zakładane krowom."

Ja - "Oooo, świetnie się składa, kupić Ci?"

🤣

Zdjęcie

Ceny serów zdecydowanie normalniejsze (np. oscypek 2zł zwykły, 2,20 zł wędzony) niż na wszystkich napotkanych przez ten tydzień straganach (od 2,50zł do 4 zł za oscypka) a smak... obłędne. Oscypki zwykłe i wędzone, korbacze, beczki itd. itp. Do wyboru, do koloru, świeże, pachnące, rozpływają się w ustach... a popijane niefiltrowanym Duchem Podhala smakują jeszcze lepiej. Jak będziecie w okolicy to nie zapomnijcie zajechać!

#sleevecontent #sleevetrip #podhale

24

#sleevetrip

Dzisiaj zaliczona Brama w Gorce, bardzo fajne miejsce. Jak będziecie kiedyś w okolicy to warto wpaść.

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

#sleevecontent

5

Pojedzone, no to czas sprawdzić, co tam na Podhalu dobrego można się napić i posmakować lokalne sikacze... Wasze zdrowie!

Zdjęcie

#sleevecontent #sleevetrip

22

Pozdro Lureczki spod samiuśkich Tater.

Zdjęcie

#sleevecontent #sleevetrip

22

Lureczki moje drogie.

Byłem dziś na spotkaniu w temacie Budżetu Obywatelskiego, bo mam kilka pomysłów a nie koniecznie wiedziałem, jak się do tego zabrać. Okazuje się, że strach ma wielkie oczy a całość jest prosta jak wiecie co

Okazuje się, że wystarczy zgłosić POMYSŁ wraz z 20 podpisami (jeśli lokalny) lub 40 podpisami (jeśli ogólnomiejski) i w zasadzie to tyle. Można online do 25.01.

Później jest weryfikacja pomysłu (kalkulują koszty, sprawdzają czy mieści się w budżecie + ew. kontaktują się ze zgłaszającym w celu uzupelnienia/dopytania o szczegóły).

Następnie jak wsio jest ok, to w dniach 15.06 - 30.06 odbywają się głosowania. 16.07 publikowane są wyniki a od 01.01.2025 startują realizacje wygranych projektów.

Także zachęcam Was do zgłaszania pomysłów w Waszej okolicy!

(a przynajmniej tak to wygląda w #warszawa)

#sleevecontent #budzetobywatelski

11