13

Przytargane dziś z roboty:

Przychodzi Moshe do Rabiego:

- Rabi, mam problem. Wiesz, że hoduję kaczki, ale ostatnio zaczeły mi zdychać, jedna po drugiej, co robić?

- Podawaj im do jedzenia pszenicę z wodą.

Tak też zrobił, wraca za kilka dni:

- Rabi, niestety dalej to samo, nic się nie zmieniło. Co robić?

- Teraz zacznij im podawać żyto z mlekiem.

Jak Rabi poradził, tak Moshe zrobił. Znów wraca po kilku dniach.

- Rabi, niestety, ale to też nie pomogło. Wczoraj padła ostatnia kaczka.

- Kurwa, szkoda... miałem jeszcze tyle pomysłów.

#sleevecontent #heheszki

14

Siedzi mi w głowie, to się z Wami podzielę. Leciałem sobie dziś do ciotki na działeczkę złożyć i odpalić nową Stigę do koszenia trawnika. Trasa S7, kierunek W-wa - Płońsk. Aktualnie trwają tam roboty drogowe niemal na całym tym odcinku. Godzina ok. 18:00, samochodów w chuj, bo piątek, nie dość że ludzie z roboty to jeszcze drugie tyle działkowiczów. Ruch duży, ale leci dość płynnie. Za Łomiankami widzę w lusterku wstecznym białą Teslę, tą wyższą. Skacze między furami, jest coraz bliżej aż w końcu siada mi na ogon, trochę miejsca na prawym się zrobiło, jeb na prawy i kita (przyspieszenie ma sztos, jak to elektryk). Za moment jest przede mną, oczywiście bez kierunkowskazów bo po co. Blachy WE, czyki Mokotów , tam lubią zapierdalać (wiem, bo sam pół życia tam mieszkałem i sam nie byłem bez grzechu, z wiekiem przechodzi), w końcu "Mordor" zobowiązuje. Do lewego, potem środkiem jak cierp z linią rozdzielającą pasy miedzy kolami, znów jakieś 3m miejsca, jeb na prawy, za moment już jest przed gościem, za którym jechałem do tej pory niemal całą trasę. I znów skakanie z pasa na pas, wpierdalanie się między fury... zniknął. Pomyślałem wtedy "kurwa, co za kretyn jebany, z nim to tam chuj, ale jeszcze komuś krzywdę zrobi jak ten kutas, przez którego spaliła się trzyosobowa rodzina na autostradzie". No ale chuj, pojechał to pojechał. Jadę sobie dalej, równo ze wszystkimi, aż dojeżdżamy do miejscowości Kroczewo, i coś się ciasno zaczyna robić, jakoś wolniej, więcej hamowania, nawet stanąłem w miejscu kilka razy... I za chwilę już wiedziałem dlaczego. Białe rozjebane RAV4 leży na boku, przed nią i za nią na poboczu kilka obitych samochodów, grubo.... mijam ich a jakieś 100m dalej w/w Tesla z rozjebanym przodem i bokiem stoi pod prąd...

W pierwszej chwili pomyślałem "hahahaha, kurwo, dobrze Ci tak. Tak kurwa czułem, że daleko takim stylem nie zajedziesz" ale potem przypomniało mi się, o czym pomyślałem wcześniej + Ci ludzie, których mijałem chwilę wcześniej... I taki mnie wkurw dopadł, że gdyby nie to, że nie było tam już gdzie stanąć i korek zaczął się spory robić, to miałem ochotę się zatrzymać i nawsadzqć temu kutasowi z Tesli. Okazuje się, że ten naszpikowany elektroniką samochód, który w 90% sam myśli za kierowcę, żeby zapobiec kolizji, ma niestety jeden spierdolony na maksa element... łącznik pomiędzy kierownicą a pedałem gazu.

Po cichu liczę, że za kilka dni zobaczę gdzieś na jakimś stopcham czy polskiedrogi jakiś film, najpierw z popisów tego zjeba a potem z mijania wypadku. Gdybyście coś trafili to podrzućcie, jak ja trafię to podepnę. Takich kutasiaży powinni eliminować z ruchu publicznego....

A tymczasem Wasze zdrówko Lureczki i uważajcie na siebie!

Zdjęcie

#sleevecontent #sleevedzialkuje #pijzlurkiem #gownowpis

30

Właśnie sobie palę 168 kupę gałęzi i postanowiłem pobawić się opcją pro w telefonie #glupielurkowezabawy

Zdjęcie

#sleevecontent #sleevedzialkuje #pijzlurkiem

18

Takiego skubańca dziś na działce żona znalazła... cały jeden, ale piękny i zdrowy:

Zdjęcie

#sleevecontent #sleevedzialkuje

18

No to Wasze zdrowie Lureczki tym "kretyńskim" sikaczem!

Zdjęcie

#sleevecontent #pijzlurkiem #wakacje #urlop

15

Chyba mam dziś fartowny dzień... najpierw to

http://lurker.land/post/k8sdkx71smgc

a 5 min temu... 🤣

Zdjęcie

Wasze zdrowie!!!

#sleevecontent #dobraakcja

18

#dobraakcja #chwalesie

Potwierdza się przysłowie, że głupi to ma szczęście. Jakies 3-4 miesiące temu wyszliśmy jak zawsze z kumplem z roboty na faja i w L&Mach, które palę był jakiś kupon z kodem do zgłoszenia się na konkurs. Nagrodą była "wycieczka do NY dla Ciebie i kumpla" czy jakoś tak. Nasze zjebane łby szybko wymyśliły coś debilnego i padło hasło "to co, słać?".... hahahahaha, no pewnie że słać.

Poleciało, pośmialiśmy się jeszcze z 5 min i generalnie temat rozszedł się szybko po kościach.

Dziś po 12:00 dzwoni jakiś nieznany numer, myślę sobie "fotowoltaika albo znów bezpłatne badania słychu w mojej okolicy", ale że lubię cisnąć bekę z tych telefonów, zadając serię niewygodnych pytań, no to odbieram.... a tam przemiła pani, po przedstawieniu się i poinformowaniu skąd dzwoni informuje mnie, że ma dla mnie dobrą wiadomość - "Gratuluję, wygrał Pan wycieczkę dla Pana i kumpla do Nowego Jorku!".... mind fuck!!! Jeszcze nie ogarniam, ale szykuje się mam nadzieję fajna przygoda 😀

Chyba trzeba to dziś opić!

#sleevecontent

33

Czy ktoś z Was może zna się na roślinach i jest w stanie jednoznacznie wskazać co to oraz czy i co można z tego zrobić?

Google niestety podaje różne wyniki.

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Morela?

Zdjęcie

Niestety (albo stety) nic z tych rzeczy nie sadziłem sam, zostały po poprzednich właścicielach i co chwilę odkrywam coś nowego. Większość jestem w stanie rozpoznać jak orzech włoski, leszczynę, maliny, wiśnie, czereśnie, jabłonki, porzeczki czarne/czerwone, winogrono, chrzan ale powyższe... chuj knows.

Ze swoich posadzonych to póki co mogę się pochwalić pierwszymi 2 ogórami 😀

Zdjęcie

#sleevecontent #sleevedzialkuje #rosliny #dzialka

7

Dzisiaj testowo trzeba było rozłożyć bydlaka, co by za 2 tyg. na urlopie oszczędzić sobie niespodzianek. Wyczyścić, posprzątać, sprawdzić czy niczego nie brakuje. Impregnowaliscie kiedyś namiot? Czym najlepiej? Takie psiukacze jak do kurtek zdadzą egzamin?

Zdjęcie

Zdjęcie

#sleevecontent #sleevedzialkuje #camping #namiot #lurekpyta

14

Euronet walczy o dostęp do gotówki.euronet.pl

http://euronet.pl/2024/06/18/protest-dzis-wyplacisz-tylko-do-200-pln-podczas-jednej-transakcji/

Wreszcie się ktoś budzi!? Może chociaż zwrócą uwagę ludzi na zwiększający się małymi krokami problem z dostępem do gotówki i pełną inwigilację naszych codziennych wydatków.

#sleevecontent #euronet #gotowka #pieniadze

24

#heheszki

Taki żarcik dziś słyszałem:

Przychodzi mama z córką do okulisty. Lekarz bada dziewczynkę i zwraca się do niej:

-Mam 2 wiadomości, dobrą i złą, od której zacząć?

- Od dobrej.

- Będziesz miała pieska!

#sleevecontent #czarnyhumor

25

#lurekpyta

Może ktoś z Was będzie wiedział!?

Mam na działce piwniczkę, zrobiłem z kantowki nowa ramę bo starą czas i korniki wszamały, tymczasowe (ta, jasne ) drzwi ale po złapaniu pionu, poziomu wyszło na to, że z jednej strony rama siedzi nieźle a z drugiej nie siedzi wcale. Jako, że wejście do piwniczki i tak wymaga reanimacji, bo zrobione z wielkich kamieni, z pomiędzy których wykusza się spoiwo, to i tak mam w planie to nadbudować. I tu pojawia się pytanie, jak i czym? Mam na działce od uja i ciut ciut kamieni różnej maści, od małych przez większe aż po takie, co nie da się ich dygnąć. Gdyby miało zbraknąć, to u sąsiada przy polu leży jeszcze kilkanaście ton, którymi mogę się śmiało częstować z pocałowaniem w rękę. Na co kleić takie kamienie? Czym uzupełnić ubytki w obecnej ścianie? Co zrobić z kamieniem, żeby był płaski? Młot wystarczy i pęknie na pół? Czy jakieś bardziej wyrafinowane metody? To się klei po sztuce, etapami, warstwa po warstwie czy szalunek, wrzucam kamienie i zalewam betonem?

Czym powiązać stare z nowym? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi...

Zdjęcie

(tu jeszcze bez piany, ale widać przynajmniej o czym piszę)

Zdjęcie

Jest też opcja nr 2, czerwona pełna cegła. Znalazłem w starej stodole kilkanaście sztuk takich ładnych, starych cegiełek, ale na całość na bank nie styknie, więc musiałbym dokupić. No i dylemat, niby z cegieł wydaje się prościej ale inny budulec wala się po działce i chyba jednak da lepszy efekt... no nie wiem.

#sleevecontent #sleevedzialkuje

9