#sankcje #usa #rosja #ukraina #polska

Kto pamięta 500-600% podwyżkę cen węgla na skutek pionierskich sankcji Morawieckeigo na węgiel ze wschodu aby wesprzeć Ukrainę i wybuch mega inflacji? Reszta świata ma to gdzieś:

12

#ukraina #rosja #wolski

Tak sobie odpaliłem wczoraj na chwilę kanał ukrofila wolskiego i szok! Mówił, że sukcesem Ukrainy byłoby natychmiastowe zawarcie rozejmu z granicą na dzień dzisiejszy wg lini frontu.

14

Uważają, że Ukraina to dla nich większe zagrożenie niż Rosjanczas.info



Ponad połowa węgierskiego społeczeństwa uważa, że Ukraina jest głównym zagrożeniem dla Węgier, większym niż Rosja – wynika z najnowszego badania „Świat węgierskimi oczami”, opublikowanego przez węgierski think tank Policy Solutions.

Ponad połowa ankietowanych (51 proc.) wskazała na Ukrainę jako największe zagrożenie z punktu widzenia Węgier. Na kolejnych miejscach znalazły się Rosja (46 proc.), Chiny i USA (po 34 proc.). Jak zaznaczają autorzy raportu, oznacza to dużą zmianę w stosunku do roku poprzedniego, kiedy Węgrzy znacznie częściej postrzegali Rosję jako zagrożenie niż Ukrainę.

Opublikowane w ostatnich dniach badanie pokazało również podobne postrzeganie przez węgierskie społeczeństwo prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i dyktatora Rosji Władimira Putina: pierwszy oceniony został negatywnie przez 61 proc. ankietowanych, a drugi – przez 63 proc.

Ponad jedna czwarta (27 proc.) Węgrów uważa, że w interesie ich kraju byłoby zacieśnienie związków z Rosją i zdystansowanie się od Unii Europejskiej. Jednocześnie 43 proc. społeczeństwa odrzuca bliższą współpracę z Rosją – zaznaczają autorzy raportu.

Respondenci stwierdzili, że kluczowa dla Węgier jest współpraca z Austrią (84 proc.), Niemcami (80 proc.) i Chorwacją (79 proc.); 76 proc. społeczeństwa uznała również za istotną współpracę z Polską. Na Rosję wskazało 48 proc., a na Ukrainę – 39 proc. badanych.

„Rok wcześniej Rosja zajmowała (w tym zestawieniu) ostatnie miejsce (…). W przypadku Ukrainy odnotowaliśmy gwałtowny spadek odsetka osób postrzegających ją jako ważnego partnera” – zaznaczono w raporcie.

Połowa Węgrów (50 proc.) uważa, że pod względem wartości ich kraj powinien pozostać na Zachodzie. Społeczeństwo popiera członkostwo w NATO i nie wierzy, aby Sojusz Północnoatlantycki czy Unia Europejska miały się rozpaść w ciągu najbliższych 20 lat.

Ponadto 76 proc. ankietowanych uważa, że w przypadku rosyjskiego ataku na kraj bałtycki Węgry powinny wysłać wojska w celu wsparcia sojuszników.

Raport powstał na podstawie badania przeprowadzonego przez ośrodek Zavecz Research w dniach 1-9 marca 2024 roku na reprezentatywnej grupie 1000 osób za pomocą wywiadów bezpośrednich.

http://nczas.info/2024/07/07/uwazaja-ze-ukraina-to-dla-nich-wieksze-zagrozenie-niz-rosja/

#rosja #ukraina #wegry #zagrozenie

15

Tusk naprawdę na to się zgodził! Polska będzie zabezpieczać dostawy ruskiej ropy 🇷🇺 do niemieckiej 🇩🇪 rafinerii, będziemy też mieli niemiecko-polskie patrole graniczne!tvrepublika.pl

Wczorajszy szczyt Polska-Niemcy, z udziałem Tuska i kanclerza Olafa Scholza zakończył się nie tylko rezygnacją przez Polskę z reparacji!!! Jest o wiele gorzej! Wśród liczących 40 stron konkluzji szczytu jest mowa o polsko-niemieckich patrolach granicznych!

Polska zrezygnowała także z walki o przejęcie przez Orlen rafinerii w Schwedt, zgadzając się za to na działanie „w ścisłej koordynacji, aby w celu utrzymania stabilnych dostaw 🇷🇺 ropy naftowej do rafinerii PCK w Schwedt 🇩🇪 i bezpiecznych dostaw do regionu”. Chodzi, podkreślmy - o ropę z Rosji! Z walki o wykupienie rafinerii Schwedt i dostarczania ropy z naszego ropoportu przeszliśmy w zabezpieczenie dostaw ropy z Rosji do Schwedt! RoSSyjska krwawa ropa jest znacznie tańsza, niemiecka rafineria będzie wykańczała ekonomicznie te polskie, które nie omijają sankcji!!!

Zdjęcie

http://tvrepublika.pl/Tusk-naprawde-na-to-sie-zgodzil-Polska-bedzie-zabezpieczac-dostawy-ruskiej-ropy-do-niemieckiej-rafinerii-bedziemy-tez-mieli-niemiecko-polskie-patrole-graniczne,165022.html

#zdrajcy #ruskaonuca #tusk #rosja #niemcy #polska #zdrada #tusk #holownia #bekazlewactwa #bekazkaowca #bekazpo #orlen #paliwo #ropa #ropanaftowa #polityka

20

Biorąc pod uwagę burdel, jaki ma miejsce na zachodzie Europy, a już kurwa szczególnie w uśmiechniętej Polsce, to gdyby tylko Putin miał wobec nas jakiekolwiek plany inwazyjne, po prostu zostałyby dawno rozwinięte w postaci słynnych ruskich czołgów pod Warszawą. Fakt, że niczego takiego nie ma najlepiej podsumowuje brednie o ryzyku moskiewskiej eskalacji. Jaki tu jest pierdolnik, od Lizbony do Pragi, patrzeć się na to nie da. 2 tysiące lat projektu kulturowo-cywilizacyjnego obrócone w tęczową oborę. Wstrętne, czarcie kurwy.

#polska #rosja

22

Rosyjska streamerka Twitcha skazana na 5,5 roku więzienia za zeznania z Buczy 💀 🇷🇺 😵themoscowtimes.com

A czym to podpadła strimerka Putinowi?

W środę moskiewski sąd skazał streamerkę Twitcha Annę Bazhutową na pięć i pół roku więzienia za transmitowanie na żywo zeznań świadków na temat rosyjskich okrucieństw w ukraińskim mieście Buczy.

Zdjęcie

Sąd Rejonowy w Ostankino w północnej Moskwie uznał streamerkę za winną rozpowszechniania na jej kanale Twitch „fałszywych” informacji o armii rosyjskiej.

Kijów oskarża rosyjskie wojsko o dokonanie masakry ludności cywilnej w Buczy podczas odwrotu wiosną 2022 roku. Moskwa odrzuca te zarzuty i twierdzi, że zabójstwa zostały zainscenizowane przez Zachód.

W czerwcu 2023 r. Bazhutova przeprowadziła transmisję na żywo, w której znalazły się zeznania mieszkańców Buczy, którzy bezpośrednio oskarżyli rosyjskie wojsko o dokonanie masakry.

----------------------------------------------------------------

http://www.themoscowtimes.com/2024/06/05/russian-twitch-streamer-jailed-55-years-for-bucha-testimonies-a85326

----------------------------------------------------------------

Jak wiadomo ruska armia jest niezdolna do jakiejkolwiek przemocy wobec ludności cywilnej. Jest najbardziej humanitarna... zaraz po żydowskiej IDF.

A w samej Rosji panuje wolność słowa, tylko nie wolno zniesławiać najwspanialszej dzielnej i humanitarnej ruskiej armii... i wodza Putina.

Stalin niby zdechł a jego metody dalej te same.

#rosja #ukraina #wojna #zbrodniewojenne #wojsko #totalitaryzm #zbrodnieprzeciwludzkosci

5

#ukraina #rosja #wojna

Szykują się dwa szczyty pokojowe aby zakończyć wojnę. Jeden: bez Rosji - tylko Ukraina i kraje ją wspierające bo reszta się wypieła. Drugi: organizowany przez Chiny : zaprosili Ukrainę i Rosję ale Ukraina się obraziła, ze zaprosili Rosję. Będzie przełom? Patrząc na ogólny obraz wojny raczej odbicie Krymu i powrót do granic sprzed Majdanu plus obalenie Putina może być trudne do wynegocjowanai. Obawiam się, że nawet powrót do ustaleń z negocjacji w Stambule z 2022 roku może być nieosiągalny. Co sądzicie?

5

Polecam wpisać w google hasło "rusofobia" i ustawić wyniki do 2014 roku.

Można sobie zobaczyć jak wygląda proces "mądrości etapu".

Wśród wyników znajdziemy np.:

- Artykuł z WP z 2008 roku z tytułem "Tusk eliminuje przeszkody po rusofobie Kaczyńskim"

http://wiadomosci.wp.pl/tusk-eliminuje-przeszkody-po-rusofobie-kaczynskim-6037822857843329a

- Artykuł z gazeta.pl z 2013 roku zatytułowany "Paradowska: Polskę zalewa rusofobia. Giertych: Przez retorykę PiS. A młode prymitywy odbierają ich przekaz dosłownie"

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,14955714,paradowska-polske-zalewa-rusofobia-giertych-przez-retoryke.html

- Wywiad z Bronisławem Komorowskim dla tvn24 z 2010 roku z tytułem "Polacy nie zapomnieli o rusofobii Kaczyńskiego"

http://tvn24.pl/polska/polacy-nie-zapomnieli-o-rusofobii-kaczynskiego-ra134198-ls3585270

- Wywiad z Radosławem Sikorskim dla wyborczej z 2010 roku pod tytułem "Z Rosją mamy na czym budować", w którym Sikorski stwierdza np. "To dobrze, że przywódcy Rosji zdali sobie sprawę, że Zachód, w tym Polska, nie jest i nie chce być jej wrogiem. Możemy być partnerami, wspierać Rosję, a nasze gospodarki mogą się uzupełniać. Lepiej późno niż wcale".

http://wyborcza.pl/7,75968,8774209,z-rosja-mamy-na-czym-budowac.html

- Relacja dwóch rosyjskich portali z dyskusji "Dialog polsko-rosyjski", która odbyła się w 2011 roku w Petersburgu, w której Adam Michnik stwierdza np. "Ostatnie cztery lata widzimy stopniową poprawę w tych relacjach. Bardzo z tego się cieszę. Ale wiem, że w Polsce i Rosji są wrogowie tej poprawy. I może trzeba stworzyć wielką koalicję przeciwko idiotom w waszym kraju i w naszym kraju".

http://web.archive.org/web/20160113070429/http://ria.ru/analytics/20110922/441802519.html

http://web.archive.org/web/20111009041321/http://www.tv100.ru/news/adam-mihnik-nujno-sozdat-koaliciyu-protiv-idiotov-v-vashey-strane-46121/

#polityka #wybory #tusk #rosja #ukraina

35

Dla PiSu mam wiele krytyki ale...

Nie mam wątpliwości, że zwolennicy Tuska i jego popleczników nie mają pamięci, lub mają pamięć wybiorcza. Ewentualnie są pozbawieni zdolności poznawczych. Zupełnie abstrakcyjne, zakłamane i wręcz skandalicznie przewrotne jest to, że to zaplecze polityczne teraz udaje, że zawsze ostrzegali przed Rosją. Bo odkąd pamiętam (a urodziłem się w połowie lat 80.), to PO zawsze grało z Rosją w drużynie i przez wiele lat propagandą PO polegała na wrzaskach o tym, że nie możemy być rusofobami i krytykowaniu PiS za "rusofobię".

Pzez co najmniej 10 lat od 2007 roku, PO i lewica bezustannie atakowała PiS za "rusofobię", że z ruskimi to trzeba przyjaźnie, że to nasi kochani sąsiedzi, a nienawistny PiS jest szkodnikiem tych relacji... Jednocześnie Tusko-poplecznicy torpedowali przekop mierzei wiślanej, budowę gazoportu, krytykowali i atakowali bezustanne próby PiS, które działało w tę stronę, by zdywersyfikować dostawy paliw i jak najbardziej uniezależnić się od Rosji (np. gazoport, dogadywanie się z USA, baltick pipe itp).

Jednocześnie PO niszczyło na arenie międzynarodowej reputację Polski jako kraju rzekomych rasistów, ksenofobów, którzy nie chcą wpuszczać kolorowych imigrantów z Białorusi (a była to rosyjsko-białoruska wojna hybrydowa), dewastując obraz polskiego żołnierza i obrońców granic (Agnieszka Chujland im w tym pomogła) i biegając z reklamówkami do imigrantów za płotem

Podpisali rękoma Waldemara Pawlaka w 2010 roku skandaliczną umowę gazową z Rosją, w której Rosjanie dyktowali absolutnie wszystkie warunki, co wyglądało jak sabotaż. I tak dalej, i tak dalej.

Jak bardzo pozbawionym zdolności poznawczych trzeba być, żeby wierzyć Tuskowi i jego poplecznikom, którzy przez lata sabotowali Polska rację stanu w relacjach z Rosją, a teraz udają zupełnie kogoś innego? Jak można zaufać tak patologicznym i przewrotnym łgarzom i manipulatorom?

#polityka #po #pis #rosja

23

rozpierdala mnie jak od etapu gdzie wszystko było z winy wszechpotężnego koronawirusa płynnie przeszliśmy do etapu gdzie wszystko to wina Putina.

inflacja? bynajmniej nie z powodu kretyńskich przeciwskutecznych działań rządu. wina putina!

Smoleńsk? oczywista wina putina

rakieta spadła na Przewodów i zabiła dwóch Polaków? wina putina no bo kogo

podpalanie śmietnisk? insynuujemy, że wina putina

nie zgadzasz się z naszą debilną narracją? pachołek putina

#polska #polityka #rosja

26

Sędzia Tomasz Szmydt, "azylant" Łukaszenki dobitnie pokazuje jak skretyniałe jest towarzystwo sędziowskie!wpolityce.pl

Sędzia Tomasz Szmydt były informator "Gazety Wyborczej" i TVN24 jeszcze do niedawna bohater PO, który wykreował tzw. aferę hejterską uderzającą w rzad zjednoczonej prawicy - teraz "azylant" Łukaszenki wciąż po swojej ucieczce z kraju jest legalnym sędzią! Jest tak ponieważ do chwili obecnej prezes WSA nie otrzymał od sędziego oficjalnej informacji o zrzeczeniu się urzędu 🤡 - informuje rzecznik Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. "Kierownictwo sądu, poza doniesieniami medialnymi, nie dysponuje żadnymi informacjami dotyczącymi jego prośby o azyl i oświadczenia o zrzeczeniu się urzędu sędziego" - tłumaczy bezczynność sądu sędzia Jarecka.

Więc Sędzia Szmydt wciąż jest w WSA w spisie orzekających sędziów. Jawny zdrajca na najbliższe tygodnie ma oficjalnie zaplanowane rozprawy w sprawach administracyjnych dotyczących kluczowych obszarów bezpieczeństwa Polski i NATO!!! Na przykład 16 maja br. sędzia ten ma być sprawozdawcą w pięciu sprawach wytoczonych wobec szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Z kolei na 4 czerwca jest wyznaczony do posiedzeń niejawnych w specjalnej sali sądu. Jak zapisano na wokandzie w sprawach tych chodzi o odmowy wydania poświadczeń bezpieczeństwa w zakresie dostępu do informacji niejawnych o klauzuli: "tajne", "NATO SECRET", "ESA SECRET", "SECRET UE/EU SECRET"!

Jesli teoretycznie polski sąd nie potrafi oczyścić się z człowieka, który wykonuje jawny akt zdrady i to na konferencji prasowej we wrogim państwie to poziom zidiocenia tej instytucji przebił dno dna i nadaje się do zaorania.

http://serwisy.gazetaprawna.pl/orzeczenia/artykuly/9501507,rzeczniczka-wsa-sedzia-szmydt-do-10-maja-przebywa-na-urlopie.html

http://wpolityce.pl/polityka/690840-sedzia-poprosil-o-azyl-na-bialorusi-kanalia-i-zdrajca

#bekazdebili #bekazlewactwa #sad #polska #prawo #szpiegostwo #bialorus #rosja #wolnesady #kondominium

17

Amerykanie też mają swojego Emila Czeczkę.

#rosja

5

#polska #rosja #ukraina #wojna

Jak wiadomo OPL ukrów jest na wykończeniu a anglosasi teraz rakiery przeciwlotnicze etc wysyłają na wschód. Więc lada chwila samoloty ruskie śmielej będą zapuszcać się nad Ukrainę.

6

Niemieckie firmy już odbudowują Ukrainę? Z tym, że chodzi o miasto zajęte przez… Rosjannczas.info

Niemieckie firmy mogą być zaangażowane w odbudowę zajętego przez Rosjan Mariupola. W mieście niemal zrównanym z ziemią przez rosyjską armię w 2022 roku, rosną place budów, a miasto ma być dla Moskwy „wizytówką” zaanektowanego Donbasu i korzyści, jakie Ukraina otrzyma po „powrocie do ruskiej macierzy”.

Problem w tym, że na placach budowy tego męczeńskiego miasta widać ślady działania niemieckich grup Knauf i WKB Systems. W Mariupolu, nad brzegiem Morza Azowskiego, armia kijowska opierała się atakom sił rosyjskich przez prawie trzy miesiące, a ostatni epizod rozegrał się w hucie Azovstal 20 maja.

Władimir Putin zastosował podobną taktykę jak w Groznym w Czeczenii i rzucił do ukraińskiego miasta firmy do jego odbudowy. Od prawie dwóch lat Mariupol stał się wielkim placem budowy. Według śledztwa magazynu Monitor z kanału ARD, w odbudowę miasta zaangażowane są dwie firmy niemieckie.

Jednak to Grupa Knauf, światowy lider produkcji płyt gipsowo-kartonowych oraz firma WKB Systems zajmująca się produkcją betonu. Firmy te dostarczały materiały na budowy Mariupola. Niemieccy dziennikarze, po przejrzeniu rocznych raportów Knauf i WKB Systems oraz licznych zdjęć i filmów, ujawnili, że znaki obu firm widnieją w Mariupolu na maszynach budowlanych, nowych oknach, workach z gipsem, a nawet bloczkach betonowych.

Magazyn telewizyjny cytował także „oficjalnego dystrybutora firmy Knauf, który na zlecenie rosyjskiego Ministerstwa Obrony promował projekt budynku mieszkalnego w Mariupolu, wybudowanego z produktów firmy Knauf”.

Grupa Knauf, z którą skontaktował się Monitor, zapewnia, że ​​potępia rosyjską wojnę agresywną przeciwko Ukrainie i respektuje wszystkie sankcje Unii Europejskiej wobec Rosji. Firma „wyjaśniła”, że produkuje w Rosji wyłącznie „na rynek rosyjski”. Firma WKB Systems nie udzieliła żadnej odpowiedzi na pytania dziennikarzy.

Wiadomo, że pomimo wojny i sankcji, Knauf nadal zatrudnia w Rosji 4000 osób. Założyciel firmy, Nikolaus Knauf, przez ponad dwie dekady był nawet konsulem honorowym Rosji w Niemczech. Jeśli chodzi o WKB Systems, to jego głównym akcjonariuszem jest rosyjski oligarcha Wiktor Konstantynowicz Budarin.

http://nczas.info/2024/04/06/niemieckie-firmy-juz-odbudowuja-ukraine-z-tym-ze-chodzi-o-miasto-zajete-przez-rosjan/

#ukraina #niemcy #rosja

7