#wojna #ukraina #usa #rosja

Najwyraźniej Trump już dogadał się w sprawie zakończenia wojny z Rosją. Problemem jest Zełeński i teraz rozpoczynają się naciski. Na początek 90 dni wstrzymania wszelkiej pomocy. Pewnie wielu nie wie, że to nie tylko sprzęt ale przede wszsytkim przekazywanie danych wywiadowczych i pomoc w dowodzeniu a nawet dowodzenie. Za chwilę zaczną się pojawiac w prasie kompromitujące "smaczki" a może nawet coś na kształt majdanu 2.0.

Szkoda lokalnych pingwinów bo przyjdzie im przełknąć nie tylko zielony ład ale i przebiegunowanie ukraińsko-ruskie nawet nie wspominając o ideologii gender

8

#propaganda #europa #rosja

Chyba sie sypie dotychczasowa narracja europejskich polityków i mendiów.

Zdjęcie

Wśród zbadanych incydentów znalazły się przypadki tankowca Eagle S, kontenerowca Newnew Polar Bear oraz chińskiego statku Yi Peng 3, które spowodowały uszkodzenia infrastruktury energetycznej i gazowej kluczowej dla północnej Europy.

Eagle S ciągnął po dnie Bałtyku kotwicę przez około 100 km zrywając łączącą Estonię i Finlandię linię energetyczną, Newnew Polar Bear, przerwał w październiku 2023 r. gazociąg Balticconnector w Zatoce Fińskiej, a chiński statek Yi Peng 3 przeciął w listopadzie 2024 r. dwa kable na wodach szwedzkich. Pierwszy z wymienionych statków ma należeć do rosyjskiej "floty cieni".

Koniec śledztwa. Brak dowodów na winę Rosji

Zgromadzone przez agencje wywiadowcze dowody, w tym przechwycone komunikaty, wskazują, że do zdarzeń doszło w wyniku błędów niedoświadczonych załóg i złego stanu technicznego jednostek. Amerykańscy i europejscy urzędnicy wywiadu podkreślają brak przesłanek świadczących o winie Rosji, mimo wcześniejszych podejrzeń i zwiększenia środków bezpieczeństwa w regionie przez NATO.

Pomimo oficjalnych konkluzji, nie brakuje głosów krytycznych. Pekka Toveri, dawny szef fińskiego wywiadu wojskowego reprezentujący aktualnie swój kraj w Parlamencie Europejskim, sugeruje, że zdarzenia mogą być częścią rosyjskiej operacji hybrydowej. Zwraca uwagę na zaprzeczanie jako kluczowy element takich działań i wskazuje na specjalizację Rosji w dziedzinie działań podwodnych oraz znajomość infrastruktury morskiej.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/koniec-sledztwa-w-sprawie-incydentow-na-baltyku-brak-dowodow-na-wine-rosji/m95fqj2

http://www.washingtonpost.com/world/2025/01/19/russia-baltic-undersea-cables-accidents-sabotage/

10

Dramatyczny stan ukraińskich sił. Lotnicy trafiają do okopów, lotnictwo nie ma uzupełnieńnczas.info

„Ukraińska Prawda” podała, że od ubiegłego roku dowództwo ukraińskiej armii przerzuca personel sił powietrznych do piechoty. W tym roku 5 tys. żołnierzy ma zostać przeniesionych do wojsk lądowych.

Portal „Ukraińskiej Prawdy” poinformował, że od ubiegłego roku jednostki piechoty uzupełniane są żołnierzami sił powietrznych. Ostatnie polecenie takiej zmiany pochodzi z 11 stycznia. Wydał je Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Ołeksandr Syrski.

Zdjęcie

O rozkazie poinformował technik lotnik i sierżant sztabowy Vitalii Horzhevskyi. Służy on w 114. Brygadzie Lotnictwa Taktycznego i także podlega pod rozkaz przeniesienia do sił lądowych.

Horzhevskyi przekazał portalowi „Ukraińska Prawda”, że masowe przeniesienia z lotnictwa do piechoty trwają od marca 2024 roku. Zaznaczył przy tym, że taką praktykę stosowano od 2014 roku, jednak na zasadzie dobrowolności.

Po 2022 roku stała się masowa. W ubiegłym roku z jego jednostki przeniesiono 250 osób. W tym roku przeniesionych zostanie tylko z jego jednostki 200 osób.

Żołnierz ten służył w jednostkach piechoty w 2023 roku. Został ranny, w efekcie czego przeniesiono go do macierzystej jednostki.

Portal przytacza opinie żołnierzy z lotnictwa. Ci próbują przekonać dowództwo, że masowe zmniejszanie personelu może zmniejszyć skuteczność lotnictwa.

– Rozumiem, że musimy bronić naszego kraju, ale potrzebujemy też samolotów. Bez samolotów nic nie możemy zrobić. Trzeba je stale utrzymywać w gotowości bojowej. Wyszkolenie specjalisty ds. lotnictwa wymaga lat przygotowań i praktyki. Powiedziano mi, że muszę iść i szturmować kilka pasów leśnych. Dostajesz rozkaz i musisz go wykonać – powiedział cytowany przez portal „Ukraińskiej Prawdy” sierż. sztabowy Vitalii Horzhevskyi.

Inny oficer przekazał, że siły powietrzne osiągnęły punkt krytyczny. Obsada jednostek spadła poniżej 50 proc. od momentu przenoszenia personelu do piechoty wiosną ubiegłego roku.

Wskazał również, że dostosowanie się do najnowszego rozkazu Naczelnego Dowódcy spowoduje spadek obsady do 40 proc.. Wskazuje przy tym, że od ponad roku siły powietrzne nie mają uzupełnień.

– Podczas ostatniego transferu powiedziano nam, że wysyłają „nieistotnych specjalistów”. Ale musisz zrozumieć, że system rakiet przeciwlotniczych to broń, która wymaga zbiorowego wysiłku. Nawet jeśli wyślesz kierowcę lub ochroniarza, skuteczność jednostki spadnie – powiedział oficer cytowany przez portal proszący o anonimowość.

http://nczas.info/2025/01/15/dramatyczny-stan-ukrainskich-sil-lotnicy-trafiaja-do-okopow-lotnictwo-nie-ma-uzupelnien/

#ukraina #rosja #wojna

11

Trump przygotowuje spotkanie z Putinem. „Krwawa rzeź”nczas.info

Prezydent elekt USA Donald Trump powiedział w czwartek, że przygotowuje spotkanie z Władimirem Putinem, a Putin chce się z nim spotkać. Nie podał więcej szczegółów na ten temat.

– Prezydent Putin chce się spotkać. Powiedział to nawet publicznie i musimy skończyć tę wojnę. To krwawa rzeź – powiedział Trump przed spotkaniem z republikańskimi gubernatorami stanów w jego posiadłości Mar-a-Lago na Florydzie, cytowany przez agencję Reutera.

Zdjęcie

Donald Trump wielokrotnie mówił o swojej chęci spotkania z rosyjskim prezydentem, lecz dotąd nie ujawnił, że już jest w trakcie ustalania jego szczegółów. Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej prezydent elekt wyrażał frustrację z faktu, że musi poczekać z rozmowami z Putinem do momentu objęcia przez siebie urzędu. Przewidywał jednocześnie, że zakończenie wojny na Ukrainie zajmie mu do sześciu miesięcy, choć jeszcze w trakcie kampanii wyborczej obiecywał, że zrobi to w ciągu doby, a nawet i przed formalnym zaprzysiężeniem.

Część ukraińskich i amerykańskich komentatorów wskazywała również, że Trump w poniedziałek wyraził zrozumienie dla „uczuć” i obaw Rosji co do ewentualnego członkostwa Ukrainy w NATO. Trump twierdził też, że decyzja Joe Bidena, by wykluczyć zamknięcie drogi Ukrainy do NATO była powodem rosyjskiej agresji i nie chciał powiedzieć, czy będzie wspierał Ukrainę w czasie, gdy będą trwały negocjacje.

Tymczasem administracja Joe Bidena planuje ogłosić wkrótce pakiet kolejnych sankcji przeciwko Rosji, chcąc wzmocnić pozycję nowego zespołu w ewentualnych negocjacjach. Trumpowi pozostaną też po poprzedniku uprawnienia do wsparcia Ukrainy uzbrojeniem o wartości kilku miliardów dolarów.

http://nczas.info/2025/01/10/trump-przygotowuje-spotkanie-z-putinem-krwawa-rzez/

$trump #putin #usa #rosja

5

#rosja #izrael

Po wejściu ruskich wojsk na Ukrainę zaczęto prześladować wszystkich Rosjan a w Polsce wielu musiało zwinąć swoje biznesy które czasem od wielu lat prowadzili. Nawet za ruski język na ulicy nie mówiąc o fladze jest ostry ostracyzm. Myslicie, że po najeździe Izraela na inne państwa będzie to samo?

16

#rosja #ukraina #czechy #piwo

Ciekawe jakie miny mają ci co marzną i biednieją w imię sankcji na paliwa i węgiel ze wschodu?

12

#izrael #rosja #normalnosc

Skoro bojkotujemy Rosjan, piętnujemy, bojkotujemy Rosję bo najechała sąsiada i bojkotujemy kraje które jej pomagają to dlaczego nie bojkotujemy Izraela bo kupę sąsiadów atakuje i krajów co mu pomagają?

20

Amerykanie to jebani gangsterzy. Przez swoje kanały propagandowe nawołują do rezygnacji z rosyjskiego gazu bo przecież można od swoich atlantyckich fumfli brać, a ja się pytam - po chuj? Żeby wspierać ten światowy przemysł mordów? Kupując w usraelu wspierasz eksterminację Bliskiego Wschodu bo przecież te wszystkie zarobione miliardy lecą potem do okupantów Palestyny co przekłada się również na kryzys imigrancki w Europie bo tysiące tych ludzi ucieka przed żydowskimi bombami a resztę, zwłaszcza z Afryki, wpychają tu NGO-sy - też na żydowskim pasku - w celu pogłębienia chaosu na zachodzie. To ja już wolę gaz putinowski. Tańszy i zdecydowanie bardziej MORALNY, to ostatnio ulubione słowo tych wszystkich pacynek

#wojna #usa #rosja

7

Katastrofa samolotu pasażerskiego. Został ostrzelany z Rosji. Putin przepraszanczas.info

Samolot Azerbaijan Airlines, który w środę rozbił się w okolicach miasta Aktau w Kazachstanie, został uszkodzony wskutek ostrzału z ziemi, z terytorium Rosji – powiedział w niedzielę prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew, cytowany przez azerbejdżańską agencję prasową APA.

Prezydent Alijew przyznał, że samolot został ostrzelany z terytorium Rosji, w pobliżu Groznego, przez co piloci niemal stracili nad nim kontrolę. – Wiemy też, że samolot padł ofiarą działań urządzeń służących do prowadzenia wojny elektronicznej – dodał przywódca Azerbejdżanu, cytowany przez APA.

Dodał, że ostrzał nie był celowy. – Wszystkie szczegóły poznamy jednak dopiero po otwarciu czarnych skrzynek. Wiele kwestii do dziś pozostaje bez odpowiedzi, ale zostaną wyjaśnione – zaznaczył Alijew.

– Strona rosyjska musi przeprosić Azerbejdżan. Musi też przyznać się do winy, pociągnąć do odpowiedzialności karnej winnych oraz wypłacić odszkodowania państwu azerbejdżańskiemu i ofiarom tragicznego lotu – powiedział azerski przywódca.

– To są nasze warunki, z których pierwszy został spełniony w niedzielę. Mam nadzieję, że pozostałe zostaną również przyjęte – dodał Alijew.

Kreml wydał komunikat

Jak już informowaliśmy, Kreml wydał w tej sprawie komunikat. „Władimir Putin w trakcie rozmowy telefonicznej z prezydentem Azerbejdżanu przeprosił za to, że do tragicznego wypadku samolotu Azerbaijan Airlines doszło w rosyjskiej przestrzeni powietrznej” – przekazano.

Przypomnijmy, że samolot Azerbaijan Airlines leciał w środę ze stolicy Azerbejdżanu Baku do Groznego w Czeczenii na południu Federacji Rosyjskiej, kiedy zboczył z trasy i rozbił się w Kazachstanie. Większość pasażerów samolotu Embraer-190 stanowili obywatele Azerbejdżanu. Na pokładzie znajdowało się również 16 Rosjan oraz kilku obywateli Kazachstanu i Kirgistanu.

http://nczas.info/2024/12/29/katastrofa-samolotu-pasazerskiego-zostal-ostrzelany-z-rosji-putin-przeprasza/

#rosja #azerbejdzan #katastrofa

8

Ukraińskie firmy nadal dostarczają sprzęt wojskowy rosyjskiej armiipolon.pl

Według dziennikarskiego śledztwa przeprowadzonego przez rosyjski dziennik "Ważne Historie" oraz Organized Crime and Corruption Reporting Project rosyjskie wojsko w 2022 i 2023 roku otrzymało części zamienne pochodzące z Ukrainy o wartości ponad 370 mln rubli (4,2 mln dolarów).

Ukraińskie wsparcie dla rosyjskiej zbrojeniówki

Pomimo trwającej rosyjskiej inwazji na Ukrainę, części do wyposażenia wojskowego potrzebnego armii rosyjskiej nadal dostarczane są przez ukraińskie firmy do Rosji – wynika ze śledztwa dziennikarzy śledczych oraz wolontariuszy niezależnej organizacji badającej zjawiska korupcyjne w Rosji. Od początku wojny, spółka rosyjska Avia FED Service dostarczyła rosyjskiemu lotnictwu części zamienne o wartości 650 mln rubli (7,3 mln dolarów) z czego 370 mln rubli (4,2 mln dolarów) pochodziło z Ukrainy.

Według danych celnych do których dotarli śledczy, spółka dostarczyła do Rosji części służące naprawom samolotów transportowych AN-124 z Charkowskiego Zakładu Budowy Maszyn o wartości 120 mln rubli. Za 67 mln rubli dostarczono części do naprawy stacji radiolokacyjnych śmigłowców szturmowych Ka-52 z kijowskiej fabryki Radar, części do naprawy silników An-24 i An-12 wyprodukowanych przez Motor Sich, kijowskiego zakładu „Artem” i innych ukraińskich przedsiębiorstw za około 170 milionów rubli. Dodatkowo rosyjska spółka importowała części i wyposażenie wojskowe z Francji, Wielkiej Brytanii i USA.

Avia FED Service (FED jest akronimem od Feliksa Edmundowicza Dzierżyńskiego) powstała w 1993 roku jako rosyjska spółka-córka Charkowskiego Zakładu Budowy Maszyn im. Dzierżyńskiego. Spółka zajmuje się pośredniczeniem w zakupach ukraińskich części pomiędzy zakładem a klientami m.in. rosyjskim ministerstwem obrony. Na czele rosyjskiej spółki stoi urodzony w Ługańsku Oleksandr Reszetnik. Od 2018 roku Avia FED Service została obłożona ukraińskimi sankcjami za wspieranie wysiłków wojennych Rosji, jednak współpraca i sprzedaż produktów ukraińskich firm nadal trwała. Dostawa owych części nie odbywała się jednak bezpośrednio. Pośrednikiem w transakcji jest zarejestrowana w Dubaju spółka Linker. To tam trafiają produkty z Ukrainy a dalej wysyłane są do Rosji. Linker otrzymywał w szczególności ukraińskie produkty od Motor Sicz, którego dyrektor Wiaczesław Bogusław został zatrzymany w październiku ubiegłego roku pod zarzutem zdrady stanu za „nielegalne dostawy towarów wojskowych do rosyjskich samolotów szturmowych”.

Poza Linkerem w transakcjach uczestniczy również firma z Kirgistanu, która została założona w kwietniu 2023 roku. Od tego czasu dostarczyła do Rosji produkty Charkowskiego Zakładu Budowy Maszyn o wartości 40 mln rubli. Rosyjska spółka Avia FED Service wyjaśniała dziennikarzom, że sprzęt dostarczany z Ukrainy do Rosji został zakupiony w latach 2020-2021 i był składowany „za granicą”. Spółka nie wyjaśniła jednak jak możliwe jest, że dostawy odbywają się poprzez założony kilka miesięcy temu spółkę kirgiskiego pośrednika.

Wartości dostarczonego wyposażenia może wydawać się niewielka, jednak warto pamiętać, że dostawy dotyczą zazwyczaj tych elementów, których nie da się wyprodukować w Rosji, a ich brak powoduje całkowite uziemienie rosyjskich maszyn.

Źródło: Ważne Historie/OCACRP

http://www.polon.pl/news/ukrainskie-firmy-nadal-dostarczaja-sprzet-wojskowy-rosyjskiej-armii/

#ukraina #rosja #wojna

7

#ropa #gaz #rosja #ukraina

Wiecie, że przez Ukrainę pełną parą rurociągi tłoczą ruską ropę i gaz - jakimś cudem obie strony się wszędzie okładają ale nie w rurociągi?

6

Kreml wydał komunikat ws. katastrofy samolotu. Putin przeprosiłnczas.info

„Władimir Putin w trakcie rozmowy telefonicznej z prezydentem Azerbejdżanu przeprosił za to, że do tragicznego wypadku samolotu Azerbaijan Airlines doszło w rosyjskiej przestrzeni powietrznej” – przekazał w oficjalnym komunikacie Kreml. Rozmowę przeprowadzono z inicjatywy rosyjskiego prezydenta.

Zdjęcie

Na oficjalnej stronie Kremla przekazano, że podczas rozmowy „szczegółowo omówiono kwestie związane z katastrofą samolotu pasażerskiego Azerbaijan Airlines, która miała miejsce 25 grudnia w pobliżu miasta Aktau w Kazachstanie”.

„Władimir Putin przeprosił za fakt, że do tragicznego zdarzenia doszło w rosyjskiej przestrzeni powietrznej, ponownie złożył głębokie i szczere kondolencje rodzinom ofiar, a rannym życzył szybkiego powrotu do zdrowia”.

W komunikacie podkreślono, że maszyna próbowała wielokrotnie lądować na lotnisku w Groznym. W tym samym czasie miasta rosyjskie „były zaatakowane przez ukraińskie bojowe statki powietrzne, a systemy obrony powietrznej odpierały te ataki”.

Rozmowę telefoniczną zainicjował prezydent Rosji. W sprawie prowadzone jest śledztwo, którego podstawą jest „naruszenie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego i wykonywania transportu lotniczego”.

Na miejscu współpracują ze sobą służby z kilku państw. Są to służby azerskie, kazachskie i rosyjskie.

W środę nad ranem samolot Embraer 190 rozbił się koło miasta Aktau w zachodnim Kazachstanie. Maszyna zboczyła z zaplanowanej trasy do Groznego w Czeczenii.

Władze kazachskie przekazały, że spośród 67 osób na pokładzie zginęło 38. Wczoraj Azerbaijan Airlines zawiesiły część lotów do Rosji.

Wydano także oświadczenie. Wynika z niego, że do katastrofy doprowadziła „fizyczna i techniczna ingerencja zewnętrzna”.

http://nczas.info/2024/12/28/kreml-wydal-komunikat-ws-katastrofy-samolotu-putin-przeprosil/

#katastrofa #azerbejdzan #rosja

11

Zełenski może uciec z Ukrainy? Koniec wojny już blisko!nczas.info

Po wygranych wyborach przez Donalda Trumpa w USA nie milkną pytania, jaka przyszłość czeka Ukrainę i samego Zełenskiego? Chodzą plotki, że niezbyt ciekawa.

Ukraina wiecznie w objęciach nazistowskiego banderyzmu?

Do tej pory Ukraina, ale przede wszystkich sami Ukraińcy, w szczególności ci z zachodniej części kraju, nie mogą wyzbyć się miłości do nazistowskich ludobójców, jak Bandera i Szuchewycz. Często gęsto widzimy filmy w internecie, na których nazizm jest kultywowany i gloryfikowany np. wśród małych dzieci. To bardzo smutne, tym bardziej że Ukraina winna nam wieczny szacunek za to, co dla nich zrobiliśmy. Tym bardziej każdy Polski Patriota krzyczy DOŚĆ TEGO!

Zdjęcie

Dość okradania majątku Polaków na rzecz banderowskiej i wrogiej nam Ukrainy. Po prostu dość. Ileż jeszcze wytrzymamy takiego traktowania? Ile jeszcze?

Ukraińcy i tak dogadają się z Rosją przeciwko Polsce?

Ukraińcy już nawet się nie kryją, że rozmawiają z ruskimi. Cały świat ma totalną bekę z tzw. „ukropolinu”, który jest największym frajerem tej sytuacji. Cóż rzec, każdy jest kowalem własnego losu. Orban czy Fico postawili na interesy narodowe i wygrali. Poliniacy nasprowadzali nam tu wszelkiej maści przestępców, zorganizowanych grup przestępczych czy mafii z UA i jeszcze mają czelność się dziwić, że jest tyle chorób wenerycznych. Natura nie zna próżni, wszystko na własne życzenie. Już nawet o handlu ludźmi, organami czy narkotykami, nie wspomnę. Brawo POPiS, to wasza zasługa i waszych nagrań z Podkarpacia, zapewne? Jednak nic nie usprawiedliwia ludzi, którzy na nich głosują. Utożsamiacie się ze swoim prześladowcą, to się nazywa syndrom sztokholmski i nad tym nie można przejść do porządku dziennego.

Zełenski może uciec z Ukrainy?

Zabawnie wygląda to przymilanie się Zełenskiego do Trumpa, który ewidentnie chce jak najszybciej skończyć tę PROXY-wojnę na Ukrainie. W głównym nurcie krążą także pogłoski o jego możliwej ucieczce, tym bardziej że sami Ukraińcy również mają dosyć wojny, całej tej sytuacji czy łapanek na ulicach miast. Zełenski już dawno mógł to wszystko zakończyć, jednak wolał słać ludzi na pewną śmierć i nic dziwnego w tym nie ma, że to się nie podoba. Jak będzie wyglądała przyszłość tego żydowskiego komika wykreowanego przez oligarchów, jak Kołomyjski, czas pokaże.

http://nczas.info/2024/12/28/zelenski-moze-uciec-z-ukrainy-koniec-wojny-juz-blisko/

#Polska #ukraina #rosja #zelenski #banderyzm #wojna

7

#francja #rosja #ukraina #polska

Jeśli chodzi o wojnę to Francja zawsze potrafiła obie strony konflitku obstawiać. Na zakończenie II wojny światowej nawet trwały długie debaty po które stronie powinni być wpisani Francuzi. Widać ta tradycyjna polityka dalej jest uprawniana:

10

#rosja #samoloty #lotnictwo #wypadek #ukraina #wojna

No to by był drugi samolot cywilny na koncie Rosji. Przynajmniej tak twierdzi Ukraina.

Samolot pasażerki Embraer linii Azerbaijan rozbił się w okolicy Aktau (taka miejscowość). Na pokładzie było około 70 osób na razie potwierdzono śmierć 38.

Zdjęcie

Wstępnie kłamano, że wleciał w stado ptaków. Ale zniszczenia wskazują na stado szrapneli po głowicy ziemia-powietrze.

-------------------------------------------------------

http://youtu.be/1J04wUKZUCI?si=_KT8bHD2RZ-2rNJ_

--------------------------------------------------------

Moment rozbicia.

--------------------------------------------------------

http://youtu.be/7rWrOirVM-w?si=PjqhDadzsskjapRT

--------------------------------------------------------

Samolot leciał do Kazachstanu po tym, jak nie udało mu się wylądować w Rosji. Na pokładzie byli pasażerowie z Azerbejdżanu, Rosji, Kazachstanu i Kirgistanu.

Ocalali wspominają, że huk 'na pokładzie' nastąpił podczas trzeciej próby lądowania na spowitym mgłą lotnisku w Groznym, po czym został przekierowany do Machaczkały. Ale piloci zdecydowali się polecieć do Aktau.

W momencie wypadku samolot nie miał ciśnienia w układzie olejowym i leciał sterowany jedynie silnikami.

W okresie lądowania samolotu w Groznym działała rosyjska obrona przeciwlotnicza, która odpierała atak ukraińskich dronów. Informację o bezzałogowcach podawały nad ranem rosyjskie kanały, a także Chamzat Kadyrow, bratanek przywódcy Czeczenii. W mediach społecznościowych zapewniał on, że wszystkie drony zostały zestrzelone + przypadkowy samolot najwyraźniej.

12

#rosja #ukraina #wojna #anglosasi

- Rosja porozmawia z Zełenskim, jeśli pójdzie do wyborów i zyska legitymację - powiedział Putin. Podkreślił, że Rosja podpisze dokumenty pokojowe tylko z prawowitym przywódcą Ukrainy.

8

- Pieta co tam u was w Moskwie?

- Nie uwierzysz, Rosja jest w stanie wojny z NATO!

- No i jak wygląda sytuacja?

- Straciliśmy ponad 700 tysięcy żołnierzy, 300 samolotów, 9 tysięcy czołgów, 20 tysięcy wozów opancerzonych oraz 20 statków.

- No dobra a jak tam NATO?

- NATO jeszcze nie weszło.

#heheszki #rosja

16