#ciekawostki #medycyna #rosja

W zachodnich mediach cisza. We wschodnich mediach to wiadomość dnia. Niektórzy nazywają to "odkryciem stulecia". Rosja twierdzi, że zakończyła badania nad "szczepionką na raka" ... choć "szczepionka" to chyba błędne określenie, bo to ma niby leczyć guzy, a nie zapobiegać (ale oparte na technologii mRNA). Minister Zdrowia Rosji powiedział w mediach, że szczepionka dla chorych będzie za darmo.

Jeżeli to nie fake, to Rosja zyskała narzędzie, dzięki któremu zachodnie społeczeństwa same wymuszą na swoich władzach zdjęcie sankcji i przywrócenie stosunków handlowych z Rosją.

http://timesofindia.indiatimes.com/life-style/health-fitness/health-news/russia-has-developed-its-own-cancer-vaccine-to-be-distributed-free-of-charge-news-agency/articleshow/116417627.cms

Inna ciekawostka - dla każdego trzeba będzie przygotować spersonalizowaną szczepionkę, z fragmentem RNA dopasowanym indywidualnie. Ofc liczone macierzowo, więc zaprzęgli do tego komputery i AI. W Europie taki poziom nauki staje się coraz trudniej dostępny. Raz, że wszystkie duże projekty oparte na AI potrzebują dużo energii ze stałych źródeł (tzn. niezależnych od pogody), a Europa wybrała "zieloną tranzycję". Dwa, że w Rosji i krajach Wschodu wciąż kształci się wielu dobrych matematyków. W krajach Zachodu wiadomo - "mój syn nie rozumie matmy, bo jest humanistą" i hodujemy wynalazców kolejnych płci o takich pseudonaukowych specjalizacjach jak psycholog, socjolog, europeistyk... 🤷

10

Trump zachęca do wysłania europejskich wojsk na Ukrainę w celu kontroli „zawieszenia broni”, domagając się by to Europa "objęła przywództwo w odstraszaniu rosyjskiej agresji."

Aha świetnie.

Czyli poprzednia administracja wrzuciła Ukrainę pod autobus, a gdy już osiągnęła swoje długoterminowe cele, poczekała aż nowa ekipa obejmie stery i przerzuci odpowiedzialność na nas.

#rosja #usa #ukraina

7

#izreal #palestyna #syria #rosja #ukraina

Jakby nie połączyć kropek, to sukcesy Izraela i jego ekspansja terotorialna nie byłby możliwe gdy nie wojna na Ukrainie. Ciekawe czy to skutek czy przyczyna?

8

#rosja #ukraina #ropa

Ropa znowu płynie rurociągiem "Przyajźń" z Rosji przez Ukrainę do Czech i dalej do Europy. Spokojnie - były dwa dni przerwy ale wszyscy pracowali w pocie czoła by dostawy przywrócić i hajs z handeło się zgadzał.

11

Poczytajcie Brzezińskiego, on był wręcz obłąkany na punkcie zniszczenia prawosławia, nawet nie samej Rosji, nie samego ZSRR, nie samej wierchuszki partyjnej czy zasobów surowcowych całej rosyjskiej ziemi, nie, on wychodził z założenia, że całe zło, tzn orzech do zgryzienia dla protestantów leży w sile duchowej Rusi, i gdy to się zniszczy, to otworzą się wrota, autostrada do wszystkiego. Ja swojej ręki do tego szatańskiego dzieła nie przyłożę, bo co mi z rozszerzenia chazarskiej demokracji na wschodzie? jeszcze jeden kraj omamiony NGOS-ami lobbującymi za grzechem sodomskim czy okaleczaniem dzieci, albo rozbijaniem komórki rodzinnej przez opętany feminizm?

#rosja #wojna

9

#ciekawoski #przemyslenia #foliarstwo

Kryzys migracyjny pretekstem do wprowadzenia zakazu poruszania się dla zwykłych ludzi?

A ciche testy tego pomysłu były podczas #plandemia #covid19 [trochę dłuższa tyrada niż ostatnio]

Zdjęcie

Hello fellow Lurkowicze ^u^. Po ostatnim wpisie na temat #alexjones i jego #przepowiednie który okazał się niesamowicie popularny, wywołał dyskusję u wielu (i wykonywanie salt u jednego ) postanowiłem zrobić refleksję. Jeden z punktów przepowiedni Alexa oznaczyłem jako "❌ - przynajmniej na razie się na to nie zapowiada" dotyczący ograniczenia możliwości poruszania się. Punkt ten wydał mi się znajomy... gdzieś już go słyszałem. Zacząłem szukać i faktycznie znalazłem w dość nietypowym miejscu.

Referencja do "zakazu poruszania się" była w zupełnie innym źródle. Prawdziwego proroka, który przepowiadał przyszłość #rosja (bo sam był Rosjaninem). Sławik Kraszennikow był dzieckiem urodzony w na Uralu w Czebarkulu w 1982r. zmarł zaledwie w wieku 11 lat w 1993r. Swoją śmierć jednak przepowiedział, jak i wiele innych zdarzeń dotyczących swojego kraju jak i świata.

To co dzieje się w Rosji będzie też się dziać na całym świecie.- przepowiadał


Przyczyna wprowadzenia zakazu poruszania się w obu przypadkach (przewidywań Alexa jak i przepowiedni Sławika) jest bliżej nieznana. Jednak z kontekstu wypowiedzi można wnioskować, że jest to cześć planu globalnych elit w celu wywołania kolejnego kryzysu... masowego głodu (wywołanego celowo i sztucznie).

Co kryje przyszłość?

To można się dowiedzieć sprawdzając jakie przepowiednie miał Sławik wobec Rosji. Nie były one najlepsze.

III wojna światowa. Władywostok zmiecie tsunami, nie zostanie nic. Tiumeń zawali się. Moskwa zostanie zrównana z ziemią. Rosja podzieli się na małe republiki.


Przy czym wszystko to dokona się jeszcze najprawdopodobniej za naszego życia."Morze Czarne, gigantyczna eksplozja siarko-wodoru, katastrofa środowiska" przepowiadał dalej Sławik. Praktycznie wszystkie kraje w basenie Morza Czarnego mają ucierpieć. Czy myślisz bzdura i bajki?

-------------------------------------------------------

http://geopolityka.org/20240602/czy-morze-czarne-moze-eksplodowac-naukowcy-wyjasnili-dlaczego-jest-to-najniebezpieczniejszy-zbiornik-wodny-na-swiecie/

-------------------------------------------------------

Jak się okazuje, jest to znany naukowcom problem, który póki co zbywają i uspokajają. Na pewno nic nie wybuchnie, w końcu naukowcom można wierzyć. Oprócz gdy w 1927r. doszło do trzęsienia ziemi, uwolnienia gazów z dna morskiego co doprowadziło do eksplozji i śmierci 68 osób na półwyspie krymskim.

Z ciekawości obejrzałem mapy geologiczne złóż gazu w tamtym regionie. Praktycznie od Krymu do wybrzeża Bułgarii ciągnie się jeden wielki pas pokładów gazu, drugi znajduje się tuż przed wejściem do cieśniny morza Azowskiego. Cały obszar występowania złóż jest usiany aktywnymi wulkanami błotnymi na dnie morskim.

Czy ta przepowiednia była by aż tak nieprawdopodobna?

Inną dość ciekawą przepowiednią Sławika jest zalanie Anglii w innym bliżej nie określonym zdarzeniu. Rząd angielski ze względu na katastroficzną skalę zniszczeń ma wtedy uciec do Rosji szukając tam schronienia. No i tu pojawia się kolejne bardzo ciekawe odniesienie. Otóż identyczną przepowiednię dla Anglii wystawił Alois Irlmaier, tym razem niemiecki jasnowidz. Jest to dość niepokojące gdy dwóch jasnowidzów którzy nigdy nie mieli z sobą styczności przepowiada to samo. Chichotem historii z kolei są dalsze przepowiednie Sławika który twierdzi, że gdy w Rosji będzie się dziać źle, jej rzad z kolei ucieknie do Niemiec i będzie rządzić z Bonn. Jak widać sami swoi sobie pomagają i siedzą w jednej klice.

USA zawrze pokój z Rosją, ale na jej granicach będą stacjonować amerykańscy żołnierze


Głosi Sławik. Jednak to się stanie dopiero po:

Chiny pod działaniem USA, zaczną zajmować Rosję


Moźna się domyślać, że to będą akcje rozgrywające się podczas III w.ś.

Co jeszcze przewidziało dziecko z darem jasnowidzenia (punkty NIE są ułożone chronologicznie) przypominam Sławik zmarł w 1993r.:

Legenda: ✅ - potwierdzone i mocno prawdopodobne

-ataki na WTC 9/11 oraz w Czeczenii (w obu przypadkach robota wewnętrzna rządów)✅

- wprowadzenie nowej waluty Euro ✅

- konflikt na Kaukazie ✅

- opracowanie broni psychotronicznej

- broń etniczna / genetyczna (działająca na wybrane nacje) ✅

- wyciek promieniowania w Chinach będzie zagrażał światu

- zniszczenie Statuy Wolności

- pieniądz globalny ✅

- Los Angeles spłonie w ogniu i lawie

- kraje nadbałtyckie (w tym Polska) czeka zalanie przez morze.

- gloryfikacja zboczeń seksualnych i degeneracji ✅

-masowe plandemie ✅

-fałszowanie leków ✅

- na 5 lat przed globalnym głodem ceny żywności będą rekordowo niskie, niedobór żywności będzie celowym działaniem elit

- wyłączenia prądu i gazu

- Czelabińsk zbankrutuje, miasto opustoszeje, zakłady będą popadać w ruinę

- mikroczipowanie (bio czip) noworodków bez wiedzy rodziców

- sklepy z towarami tylko dla zaczipowanych (znakiem bestii)

- jedzenie dedykowane dla zaczipowanych (niejadalne dla reszty populacji)

- paszport światowy, za przyjęcie znaku bestii

- kosmici, oni są już pośród nas, celowe zniechęcanie i zabranianie ludziom latania, chcą naszego nieba dla siebie

- liczne bazy kosmitów na ziemi, z porwanymi ludźmi jako siłą roboczą

- elity potajemnie powiązane z kosmitami ✅

- ludzie zdobędą i zreplikują technologie UFO

- masowa podmiana ludzi na obcych

- opracowanie urządzeń odróżniających obcych od ludzi

Tak. Wiem. Zwłaszcza przy końcu robi się dziwnie (zwłaszcza dla tych co nadal nie wiedzą, że kosmici istnieją). Jak głosi stare chińskie przekleństwo "Obyś żył w ciekawych czasach".

----------------------------------------------------------

http://youtu.be/mCLuLHcDDHc?si=l6v4XlTeLZ8T8G5j

----------------------------------------------------------

10

Putin grozi atakiem na cele poza Ukrainą. „Jesteśmy także gotowi na każdy rozwój sytuacji”nczas.info

Władimir Putin nie wykluczył w czwartek zaatakowania obiektów wojskowych krajów, które pozwoliły, by Ukraina uderzała ich pociskami w cele na terytorium Rosji. Dodał, że siły rosyjskie zaatakowały w czwartek Ukrainę nowym hipersonicznym pociskiem balistycznym średniego zasięgu.

Zdjęcie

– Uważamy, że mamy prawo używać naszej broni przeciw obiektom wojskowym krajów, które pozwalają wykorzystywać swoją broń przeciw naszym obiektom – oznajmił Putin w orędziu do narodu.

Powiedział, że nowy pocisk został nazwany przez inżynierów Oriesznikiem i „nie ma obecnie żadnej możliwości przeciwdziałania takiej broni”. Atakuje on, według przywódcy, z prędkością 10 machów, czyli 2-3 km/s.

Jak powiadomił, nowym pociskiem uderzono w ukraińskie zakłady zbrojeniowe w Dnieprze, które „produkują rakiety i inne (rodzaje) uzbrojenia”. Dodał, że była to odpowiedź na wykorzystanie przez Ukrainę amerykańskiej i brytyjskiej broni dalszego zasięgu.

Według Putina konflikt na Ukrainie przybrał już „charakter światowy” ze względu na to, że państwa zachodnie wyraziły zgodę na atakowanie ich pociskami terytorium Rosji.

Ostrzegł, że Rosja będzie na „eskalację” odpowiadać zdecydowanie i w sposób proporcjonalny. – Warto, żeby pomyślały o tym elity kierujące państwami, które noszą się z planami użycia przeciwko Rosji swoich kontyngentów wojskowych – powiedział.

Putin oznajmił, że Moskwa jest gotowa na wszystkie scenariusze w tym konflikcie. – Zawsze byliśmy, i nadal jesteśmy, gotowi rozwiązywać wszystkie problemy metodami politycznymi, ale jesteśmy także gotowi na każdy rozwój sytuacji. Jeśli ktoś jeszcze w to wątpi, to nie ma racji. Zawsze będzie odpowiedź – oznajmił.

http://nczas.info/2024/11/21/putin-grozi-atakiem-na-cele-poza-ukraina-jestesmy-takze-gotowi-na-kazdy-rozwoj-sytuacji/

#rosja #putin #nato #wojna #ukraina

7

„Bardzo twardą odpowiedzią” wgnieciemy Putina w ziemię. Hołownia znów grozi atomowemu mocarstwunczas.info

Decyzja Putina o rozpoczęciu wojny nuklearnej czy wyciągnięciu arsenału taktycznego i nawet punktowych uderzeniach spotka się z bardzo twardą odpowiedzią Sojuszu Północnoatlantyckiego – powiedział marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Zdaje się, iż bardzo twardą odpowiedzią będziemy wgniatać rosyjskiego przywódcę Władimira Putina w ziemię.

Zdjęcie

Słowa lidera Polski 2050 z początku roku, kiedy podczas konwencji Trzeciej Drogi zapowiedział, że „Putina wgnieciemy w ziemię” zapisały się już w annałach polskiej polityki. Nieustraszony, chyba że Konstytucji marszałek teraz zapowiada bardzo „twardą odpowiedź” NATO.

Prezydent Rosji Władimir Putin zatwierdził we wtorek znowelizowaną doktrynę nuklearną, zgodnie z którą „krytyczne zagrożenie” suwerenności i integralności terytorialnej Białorusi i Rosji może stanowić podstawę do użycia broni jądrowej

Według Hołowni Putin „w tej chwili próbuje pokazać, że reaguje w jakiś sposób na decyzję prezydenta (USA, Joe – przyp. PAP) Bidena co do umożliwienia Ukraińcom odpowiadania na ataki, które dotykają ukraińskie domy, ukraińskie osiedla, głęboko na terytorium Ukrainy”.

Według niedzielnych doniesień amerykańskich mediów, po miesiącach odmów, prezydent Joe Biden dał Ukrainie zielone światło na rażenie celów wewnątrz Rosji rakietami ATACMS o zasięgu 300 km. Informacji tych nie potwierdza jednak Departament Stanu.

Marszałek Sejmu powiedział, że ma „poważne wątpliwości co do tego, że ktokolwiek na świecie dzisiaj zdecyduje się na użycie arsenału jądrowego”.

Dodał, że jego użycie „przez kogokolwiek z graczy jest wywołaniem reakcji łańcuchowej w warunkach niekontrolowanych, która uderzy również w tego, kto ten atak rozpoczął”.

Hołownia zaznaczył, że „decyzja Putina o rozpoczęciu wojny nuklearnej czy wyciągnięciu arsenału taktycznego i nawet punktowych uderzeniach spotka się z bardzo twardą odpowiedzią i Sojuszu Północnoatlantyckiego, i w ogóle społeczności międzynarodowej”.

– Putin będzie miał wojnę jądrową nie na Ukrainie. Będzie, być może, miał ją u siebie, albo zmasowaną wojnę o charakterze konwencjonalnym – dodał. – Rozumiem, że musi wykonywać takie ruchy polityczne, bo to nakazuje mu jego perfidna logika. Natomiast zachowałbym daleko idący spokój, a przede wszystkim konsekwencje w działaniach – zaznaczył Hołownia.

http://nczas.info/2024/11/19/bardzo-twarda-odpowiedzia-wgnieciemy-putina-w-ziemie-holownia-znow-grozi-atomowemu-mocarstwu/

#holownia #Polska #rosja #rotacyjny #marszalek #wojna #geopolityka

6

pokojowy antywojenny zachód dorzuca do pieca żeby #wojna na Ukrainie wciąż trwała, a ci protestują żeby #putin zakończył wojnę

w ogóle to jest typowa strategia, że jak się chce sprowokować kogoś to się go wkurwia coraz bardziej do momentu aż się odwinie, a wtedy można zrobić z siebie ofiarę. kobiety mają to opanowane do perfekcji.

#reddit #wojna #rosja #ukraina

6

Biden daje zielone światło. Ukraińcy mogą atakować amerykańską bronią w głąb Rosjinczas.info

Administracja prezydenta USA Joe Bidena dała zielone światło Ukrainie na wykorzystywanie amerykańskiej broni do rażenia celów w głębi Rosji – podała w niedzielę agencja Reutera, powołując się na kilka źródeł zaznajomionych ze sprawą.

Zdjęcie

Według agencji Ukraina ma przeprowadzić pierwsze ataki dalekiego zasięgu w nadchodzących dniach przy użyciu pocisków ATACMS, mających zasięg ok. 300 km.

Na zmianę decyzji USA miało wpłynąć rozmieszczenie na froncie przez Rosję północnokoreańskich wojsk lądowych – podał Reuters.

Biały Dom odmówił komentarza w tej sprawie – dodała agencja.

http://nczas.info/2024/11/17/biden-daje-zielone-swiatlo-ukraincy-moga-atakowac-amerykanska-bronia-w-glab-rosji/

#ukraina #rosja #biden #wojna

6

Rosyjskie ataki. Ukraina bez prądu. Wyłączenia w całym krajunczas.info

W wyniku rosyjskich ataków rakietowych na infrastrukturę energetyczną w poniedziałek we wszystkich regionach Ukrainy nastąpią ograniczenia w dostawie prądu – poinformował w niedzielę państwowy operator sieci przesyłowej Ukrenerho.

„Powodem tymczasowych ograniczeń są uszkodzenia obiektów energetycznych w wyniku zmasowanego ataku rakietowego i dronów” – napisał operator w opublikowanym na Facebooku oświadczeniu.

Ograniczenia zostaną wprowadzone pomiędzy godz. 6.00 rano a 22.00.

Ukraińskie elektrownie jądrowe ograniczyły w niedzielę rano produkcję w ramach środków ostrożności wobec zmasowanych rosyjskich nalotów w całym kraju – poinformował dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Rafael Grossi.

Obecnie tylko dwa z dziewięciu reaktorów ukraińskich elektrowni atomowych pracują z maksymalną wydajnością – przekazał Grossi, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina. „Infrastruktura energetyczna kraju jest niezwykle wrażliwa, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo jądrowe” – dodał.

W niedzielę rano prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył, że w zmasowanym ataku na wszystkie regiony Ukrainy Rosjanie użyli 120 rakiet i 90 dronów; celem była infrastruktura energetyczna. Ukraińcy poinformowali, że około 90 proc. rakiet i dronów strącili, jednak wygląda na to, że tak nie było.

„Rosja przeprowadziła jeden z największych ataków powietrznych: drony i pociski wymierzone w spokojne miasta, śpiących cywilów, krytyczną infrastrukturę” – poinformował z kolei szef ukraińskiego MSZ Andrij Sybiha.

http://nczas.info/2024/11/17/rosyjskie-ataki-jednak-skuteczne-ukraina-bez-pradu-wylaczenia-w-calym-kraju/

#rosja #ukraina #wojna #energetykajadrowa #energetyka

8

#rosja #ukraina #interia

Sztuczność podziałów wychodzi na każdym odcinku tej wojny.

11

Zauważyłem ciekawy schemat, wszelkiej maści zwolennicy wgniatania Putina w ziemie są równocześnie obrońcami terrorystycznego państwa położonego w Palestynie. Tutaj mamy przykład pana historyka od wszelkich pisowskich teorii SF

#wojna #4konserwy #rosja

8

Sikorski powinien zostać natychmiast aresztowany? „Działanie na rzecz wojny z Rosją”nczas.info

Minister Spraw Zagranicznych uśmiechniętego rządu Donalda Tuska – Radosław Sikorski, domaga się pozwolenia od Amerykanów na zestrzeliwanie rosyjskich rakiet nad Ukrainą. To oznacza wejście do wojny.

Warto przypomnieć, że Radosław Sikorski, oprócz polskiego, posiada także brytyjski paszport, jego żona Anne Apllebaum jest opiniotwórczą dziennikarką dla kręgów lewicowych i żydowskich w USA, jego synowie także mają brytyjskie i amerykańskie obywatelstwa, a jeden z nich służy w armii USA. To, że ktoś taki jak Sikorski, którego rodzinne i osobiste czysto formalne zależności ulokowane są poza Polską, został ministrem spraw zagranicznych, jest już skandalem, a jego parcie do wplątania Polski w wojnę na Ukrainie podpada już pod odpowiednie paragrafy.

Zdjęcie

Sikorski oficjalnie optuje za umożliwieniem Polsce zestrzeliwania rosyjskich rakiet nad terytorium Ukrainy. Potwierdził to osobiście odnosząc się do informacji, że członkowie parlamentu USA lobbują na rzecz zgody Białego Domu dla tej propozycji.

Co to oznacza w praktyce? W praktyce strzelanie do rosyjskich rakiet oznacza wejście do wojny z Rosją, o czym pan Sikorski z pewnością dobrze wie. Tematu, czy Wojsko Polskie posiada takie zdolności, nawet nie warto poruszać, bo nie posiada – na mała skalę może coś nam się uda zestrzelić, ale nie mamy możliwości zestrzeliwania rakiet w skali w jakiej często jest atakowana Ukraina.

Dlaczego pan minister Sikorski tak bardzo chce wplątać Polskę w wojnę z Rosją? Czy zdaje sobie sprawę, że jeżeli Polska, za pozwoleniem USA, zdecyduje o zestrzeliwaniu rosyjskich rakiet, to Rosjanie – choćby dla próby, z pewnością zechcą kilka rakiet wystrzelić w nasze terytorium? Czy pan Sikorski weźmie odpowiedzialność za ewentualne straty materialne i ofiary śmiertelne takich działań? W mediach głównego nurtu temat jest lekko traktowany, ale warto zdawać sobie sprawę z konsekwencji. Ockniemy się kiedy zobaczymy jakiś polski dom w gruzach?

Janusz Korwin-Mikke uważa, że Radosław Sikorski popełnił przestępstwo nawoływania do wojny.

„Tak: siły prowojenne usiłują w ostatnim tygodniu przed wyborami doprowadzić do III WŚw. w nadziei, że podczas wojny wyborcy nie będą chcieli zmieniać rządzących” – napisał JKM na portalu X.

„Wczoraj jako świadek zeznawałem w prokuraturze oskarżając JE Radosława Sikorskiego o działanie na rzecz wojny z Rosją.„

„P.Laura Kelly mówi prawdę, że ten nacisk na JE Józia Bidena jest „dwupartyjny”. Jednak p.Stefan Cohen (Dem. Tennessee) jest Żydem (matka Genowefa z d.Goldsand, ojciec Maurycy Dawid Cohen) – a p.Addison Józio Wilson (Rep. S.C.) jest, jak widać, wielkim przyjacielem Izraela i zawsze głosuje popierając jego sprawę; z tego punktu widzenia jest to jedna partia – i wszystko idzie po linii: neokonserwatyści – p.Anna Applebaum – JE Radosław Sikorski, kandydat na zbrodniarza wojennego Nr 1.”

„Jak ktoś po wojnie będzie twierdził, że „To Żydzi doprowadzili do III WŚw!” to ma tu pewne podstawy…” – podsumował Korwin-Mikke.

W kolejnym wpisie Korwin-Mikke dodał:

„Gdyby chodziło o osłonę ukraińskich instalacyj gazowych w Stryju czy gdzie bądź należałoby Ukrainie podarować jeszcze te rakiety, niech je rozmieści na Podolu czy Wołyniu, co byłoby znacznie bardziej skuteczne. Nie: tu chodzi o wciągnięcie Polski do wojny.”


http://nczas.info/2024/11/01/sikorski-powinien-zostac-natychmiast-aresztowany-dzialanie-na-rzecz-wojny-z-rosja/

#Polska #rosja #zydzi #wojna #sikorski

18

NIE MOGĄ SIĘ DOCZEKAĆ KIEDY WCIĄGNĄ POLSKĘ DO WOJNYnczas.info

Kongresmeni wezwali Bidena. Chodzi o Polskę. „Stanowczo nalegać”

Przewodniczący działającej przy Kongresie USA Komisji Helsińskiej wezwali w środę prezydenta Joego Bidena, by pozwolił Polsce na strącanie rosyjskich rakiet lecących w stronę Polski nad Ukrainą. Przedstawiciele polskich władz twierdzili, że zrobiliby to tylko w porozumieniu z państwami NATO.

„Piszemy, aby stanowczo nalegać na pańską administrację, aby przyznała Polsce uprawnienia do przechwytywania i neutralizowania pocisków nad Ukrainą, w szczególności tych, które grożą naruszeniem polskiej przestrzeni powietrznej. Minister spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski niedawno złożył wniosek w tej sprawie i uważamy, że zapewnienie tej zdolności jest koniecznym krokiem w obronie terytorium NATO i zabezpieczeniu jednego z naszych najważniejszych sojuszników” – napisali w liście przewodniczący, kongresmen Partii Republikańskiej Joe Wilson i jego zastępca Demokrata Steve Cohen.

Odnieśli się w ten sposób do postulatu zgłaszanego przez przedstawicieli polskiego rządu, by strącać rosyjskie rakiety zagrażające polskiej przestrzeni powietrznej jeszcze nad Ukrainą. Po raz pierwszy szefowie MSZ i MON mówili o tym pomyśle podczas lipcowego szczytu NATO w Waszyngtonie, jednak zaznaczali, że Polska byłaby skłonna to zrobić tylko w porozumieniu z sojusznikami. Biały Dom niechętnie podchodził do tego postulatu. Jednak we wrześniowym wywiadzie dla „Financial Times” Sikorski ponownie podniósł ten temat, twierdząc, że Polska ma „obowiązek zestrzeliwać nadlatujące rosyjskie pociski, zanim wejdą one w ich przestrzeń powietrzną”.

Pogląd ten poparli w liście do Bidena Wilson i Cohen.

„Rosnąca liczba ataków na zachodniej Ukrainie budzi poważne obawy dotyczące możliwości dalszych ofiar i eskalacji w regionie. Wniosek ministra spraw zagranicznych Sikorskiego ma charakter obronny, zgodny z misją NATO polegającą na ochronie integralności terytorialnej państw członkowskich. Umożliwienie Polsce przechwytywania rakiet nad Ukrainą nie stanowiłoby aktu ofensywnego, ale raczej kluczowy krok w zapewnieniu bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO. Działanie to wzmocniłoby odstraszającą postawę NATO, jednocześnie demonstrując naszą wspólną determinację do obrony sojuszu przed dalszą rosyjską agresją” – piszą kongresmeni. Skrytykowali przy tym „zbytnią powściągliwość” USA w odpowiedzi na rosyjskie prowokacje, co ich zdaniem tylko ośmieliło Rosję do coraz bardziej zuchwałych czynów, w tym sabotażu, „często z rażącym lekceważeniem granic NATO”.

„Pomimo ciągłej eskalacji przez Rosję poprzez naruszenia przestrzeni powietrznej w ramach wojny hybrydowej, ataki na krytyczną infrastrukturę i wysiłki na rzecz destabilizacji instytucji demokratycznych – wahaliśmy się, aby stawić czoła tym zagrożeniom w sposób zdecydowany, pozwalając Rosji prowadzić wojnę przeciwko sojuszowi z minimalnymi konsekwencjami. W tym kontekście prośba Polski o przechwytywanie i neutralizowanie rakiet nad Ukrainą jest zarówno konieczna, jak i pilna jako mechanizm wsparcia dla Ukrainy i zabezpieczenie linii frontu granic NATO” – ocenili politycy.

Wilson to jeden z najstarszych stażem republikańskich kongresmenów i jeden z kandydatów do objęcia roli szefa komisji spraw zagranicznych w przypadku zwycięstwa Republikanów w wyborach do Izby Reprezentantów. Komisja Helsińska (formalnie Komisja ds. Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie) jest działającym przy Kongresie ciałem złożonym z polityków obu izb oraz administracji USA zajmującym się kwestiami bezpieczeństwa, praw człowieka i demokracji w Europie oraz współpracy w ramach OBWE.

http://nczas.info/2024/10/30/kongresmeni-wezwali-bidena-chodzi-o-polske-stanowczo-nalegac/

#Polska #zdrajcy #rosja #ukraina #nato

19

Trump: 'Ukraina już nie istnieje..."x.com

Parafrazując: D. Trump stwierdził, że z Ukrainy już nic nie zostało, że wyjechały miliony ludzi, kraj jest spustoszony i Ukraina już nie istnieje i trzebaby było setek lat, żeby tam stworzyć normalny kraj. I gdyby nawet cały świat się zjednoczył, żeby ją odbudować, to by się to nie udało. Dodał, że niepotrzebnie marnuje się miliardy na kontynuowanie tej zmasowanej akcji przeorania Ukrainy, a Żeleński zmarnował szansę na zapobiegnięcie temu, pchajac bezustannie kraj w wyniszczającą wojnę.

http://x.com/RM44590/status/1850849307211059556?t=4dS456GbRrgOKr0jqdc0tA&s=19

#ukraina #usa #rosja #trump #popularnaopinia

17