Bielan: Polska może się wycofać z Funduszu Odbudowy [PODCAST]radioplus.com.pl

Lider Partii Republikańskiej Adam Bielan pytany w Radiu Plus o perspektywę zatwierdzenia Krajowego Planu Odbudowy, mówi „Zbliżamy się do momentu, w którym trzeba będzie tę sprawę przesądzić. Koniec pierwszego kwartału 2022 roku, to ostateczny moment, kiedy ta decyzja musi zapaść. Będziemy musieli podjąć jakąś decyzję, ewentualnie nawet o wycofaniu się z Europejskiego Planu Odbudowy, bo nie do zaakceptowania jest sytuacja, w której nie możemy korzystać tych środków, a jednocześnie żyrujemy kredyt innym państwom. W tej chwili są analizowane różne możliwości prawne. Mówię o rzeczy oczywistej, o której wiedzą wszyscy zajmujący się tym specjaliści, że nie możemy czekać w nieskończoność. Stąd też pewnie takie przyspieszenie ze strony Pana Prezydenta.”
https://www.radioplus.com.pl/audycje-radiowe/61301-adam-bielan-partia-republikanska-w-sednie-sprawy
#bielan #polska #informacje #polityka #partiarepublikanska #zjednoczonaprawica

6

Bosak: Europa jest zbyt pacyfistyczna [PODCAST]youtube.com

Krzysztof Bosak, jeden z liderów Konfederacji mówił w Radiu Plus „Europa jest po prostu zbyt pacyfistyczna. Te państwa bogatsze, z dużymi budżetami obronnymi, może poza Wielką Brytanią, zbyt mocno wzięły sobie do serca różne pacyfistyczne ideologie. Nie rozumieją, że pokój gwarantuje się gotowością do wojny. W szczególności Niemcy, czy Francja wolałyby z Rosją robić interesy niż konkurować na polu strategicznym i angażować się w to, kto będzie dyktował ład militarny, czy energetyczny w Europie, a w szczególności w Europie Środkowo-Wschodniej.”
https://youtu.be/AWQOEuDVtBM
#polska #polityka #informacje #bosak #konfederacja #sednosprawy #podcast

12

Czarnek: Nie ma rozmów na temat obowiązku szczepień nauczycieliyoutube.com

Minister Czarnek pytany o efekt rozmów z ministrem zdrowia na temat szczepień nauczycieli mówi „Od jakiegoś czasu nie ma rozmów na temat obowiązkowych szczepień nauczycieli. Myślę, że argumentacja techniczna i organizacyjna, którą przedstawiłem, że nie możemy stracić w systemie od pierwszego marca kilkudziesięciu tysięcy nauczycieli… Też argumentacja polegająca na tym, że mówimy o grupie społecznej, która jest zaszczepiona w 85% jest bardzo prosta. Jeżeli chcemy zwalczać covid, musimy zaszczepić grupy, które są zaszczepione w 30, 40, czy 50 procentach.”
https://youtu.be/DyO6FX5yk70 #polska #polityka #informacje #zdrowie #czarnek #pis #nauka

7

Czy jest tutaj znawca prawa?

W Nieczech mogą zabrać tobie wszystko oczywiście w imię dobra wspólnego(ogłółu społeczeństwa)!
Socjalizm 2.0 nadciąga!
Ustawa Zasadnicza Republiki Federalnej Niemiec
Art. 14
(1) Zapewnia się prawo do własności i prawo dziedziczenia. Ich treść i ograniczenia określa ustawa.
(2) Własność jest zobowiązaniem. Jego wykorzystanie powinno jednocześnie służyć dobru wspólnemu.
(3) Wywłaszczenie jest dopuszczalne tylko dla dobra wspólnego. Może być ono dokonane wyłącznie z mocy prawa lub na podstawie ustawy, która reguluje rodzaj i zakres odszkodowania. Rekompensata jest ustalana po sprawiedliwym rozważeniu interesów ogółu społeczeństwa i zainteresowanych stron. W przypadku sporu co do wysokości odszkodowania, należy odwołać się do sądów powszechnych.
Ustawa Zasadnicza Republiki Federalnej Niemiec
Artykuł 15
Grunty, zasoby naturalne i środki produkcji mogą być, w celu ich uspołecznienia, przekazane na własność wspólną lub na inne formy gospodarki wspólnej na mocy ustawy regulującej rodzaj i zakres rekompensaty. Artykuł 14 ust. 3 zd. 3 i 4 stosuje się odpowiednio do odszkodowania.

Link do filmu na dole gdzie jest to omawiane,niestety po Mniemiecku
https://www.youtube.com/watch?v=DSvJ_B9P04g
#prawo #niemcy #informacje @AdrianWieczorek

11