W 1938 r. Stalin, dla zatarcia śladów po Wielkim Terrorze, polecił zlikwidować kierownictwo NKWD. Chciał je obciążyć odpowiedzialnością za tę zbrodnię. Przy okazji skonstatował, że znaczną jego część stanowili Żydzi. Przy czym rzecz nie dotyczyła tylko Moskwy, ale zdecydowanej większości republik, krajów i obwodów wchodzących w skład ZSRR. Stalin polecił usunąć Żydów z kierownictwa NKWD wszystkich szczebli.

Operacja ta przeciągała się. O ile w 1936 r. Żydzi stanowili 39,09 kadry kierowniczej NKWD, to dopiero w 1939 r. ich ilość została ograniczona do 3,92 proc. Stalin postanowił fakt „nadreprezentacji” Żydów w organach bezpieczeństwa utajnić i nie podnosić w propagandzie. Nakazał też nie akcentować „dorobku” Żydów w budownictwie komunizmu w ZSRR. Od końca lat dwudziestych minionego wieku polecił on budować mit „Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej” jako dzieła uciemiężonych przez carat narodów Rosji. Chciał, żeby na ich czele stali przedstawiciele tytularnej nazwy imperium, czyli Rosjanie.

Tymczasem w powszechnej opinii rosyjskiego ludu owa „Wielka Socjalistyczna…” była dziełem Żydów. Dla niego teza ta stanowiła kamień obrazy. Nie mógł zaakceptować poglądu, że autorami przewrotu bolszewickiego i zbudowania od podstaw ZSRR są Żydzi. Faktów jednak nie dawało się ukryć. „Biała” emigracja wciąż bębniła o udziale Żydów w budownictwie komunizmu w ZSRR. Przypomnijmy więc niektóre fakty.

Udział Żydów w przewrocie bolszewickim, wojnie domowej i rozpoczęciu budowy komunizmu w ZSRR w samym Związku Radzieckim, był publiczną tajemnicą. Oficjalnie nie wolno było o tym pisać i mówić. Od zakończenia Wielkiego Terroru i oczyszczenia kierownictwa NKWD z funkcjonariuszy pochodzenia żydowskiego, zakazał wspominać o tym, że w Związku Radzieckim Żydzi odgrywali jakąś większą rolę. Owszem, nie kwestionował, że mieszkali w nim, tworząc mniejszość narodową, ale jedną z wielu, a nie tytularną i najważniejszą. Doskonale wiedział, że „biała” emigracja, poprzez wszelkie dostępne jej media, kształtuje obraz bolszewickiej Rosji jako kraju opanowanego przez Żydów. Na pewno wywiad poinformował go o twórczości Wasilija Szulgina, którego znał jeszcze z Piotrogrodu jako współtwórcę Rządu Tymczasowego, który w 1923 r. uniknął „sowieckiej sprawiedliwości” i schronił się na emigracji.

W 1927 r. wydał on we Francji dziełko o rosyjskich Żydach zatytułowane: „Szto nam w nich nie nrawitsa?”. Wytłumaczył w nim, dlaczego rosyjska emigracja nie lubi Żydów. Pisze m.in.: „Nie podoba się to, że wzięliście zbyt znaczący udział w rewolucji, która okazała się największym kłamstwem i oszustwem. Nie podoba nam się to, że staliście się kręgosłupem i trzonem partii komunistycznej. Nie podoba się to, że opierając się na wytrwałości i woli, utrwaliliście i umocniliście na nadchodzące lata najbardziej szalone i najkrwawsze przedsięwzięcie, jakie zna ludzkość od dnia stworzenia. Nie podoba się to, że eksperyment ten został przeprowadzony po to, by wcielić w życie nauki Żyda Karola Marksa”. Nie były to główne zarzuty, jakie Szulgin wytoczył rosyjskim Żydom. Szulgin oskarżył ich przede wszystkim o to, że całą tę rewolucję czy wielki socjalistyczny eksperyment przeprowadzili na „rosyjskim ciele i że (…) Rosjanie (…) ponieśli z tego powodu niewyobrażalne straty. Nie podoba nam się to, że wy, Żydzi, względnie niewielka grupa w obrębie narodowości rosyjskiej uczestniczyliście tym potwornym dziele, w stopniu zupełnie nieproporcjonalnym do waszej liczby”.

Byli trzonem i kręgosłupem

Ilość Żydów mieszkających we wszystkich republikach włączonych do ZSRR nieoficjalnie nie była duża, ale rosła. Z oficjalnych danych wynika, że w 1897 r. w europejskiej części Rosji, która weszła w skład RSFSR mieszkało 106 tys. Żydów, a w 1925 r. ich liczba wynosiła już 544 tys. W Moskwie np. w 1912 r. żyło 6,4 tys. Żydów, a w 1933 r. ich ilość zwiększyła się czterdziestokrotnie, osiągając liczbę 241,7 tys. Ludność samej stolicy zwiększyła się tylko dwukrotnie z 1 mln 618 tys. do 3 mln 663 tys. osób. Zwiększająca się ilość Żydów, osiedlających się w stolicy, wynikała zapewne z faktu, że znajdowali oni pracę w centralnych instytucjach władzy państwowej. Rosyjscy Żydzi poparli bowiem bolszewicki przewrót. Ich ilość w partii komunistycznej systematycznie rosła. W 1922 r. ilość Żydów, należących do Rosyjskiej Komunistycznej Partii (bolszewików) wynosiła 20 tys. osób, co stanowiło 5,2 proc. ogółu jej członków. W 1923 r. na XI Zjeździe partii bolszewików odsetek delegatów żydowskiego pochodzenia wynosił już 14,5 proc.

Największy odsetek członków partii bolszewickiej Żydzi tworzyli w republikach zamieszkałych przez społeczność żydowską. Białoruska Komunistyczna Partia (bolszewików) np. w jednej czwartej składała się z Żydów. Nie byli oni w niej, ani innych republikańskich instancjach partii szarymi członkami. Byli jej „trzonem i kręgosłupem”. Jak pisze Yuri Slezkine w swojej pracy „Wiek Żydów”, Pierwszy Wszechrosyjski Centralny Komitet Wykonawczy, który uchwalił przejecie władzy przez bolszewików i pierwsze jej dekrety i utworzył Radę Komisarzy Ludowych: „składał się ze 101 członków, w tym 62 bolszewików. Wśród tych ostatnich było 23 Żydów, 20 Rosjan, 5 Ukraińców, 5 Polaków, 5 Bałtów, 3 Gruzinów i 2 Ormian”. Według Nahuma Rafalkesa-Nira „(…) wszyscy mówcy, którzy zabrali głos w sprawie przejęcia władzy, a było ich 15, byli Żydami”. Nimi byli też Kamieniew i Swierdłow stojący na czele Wszechrosyjskiego Centralnego Komitetu Wykonawczego. Pełnili więc funkcje głów państwa radzieckiego. Swierdłow był też sekretarzem generalnym partii komunistycznej i de facto nią rządził.

Stworzyli bolszewicką propagandę

Pierwsi komisarze zarządzający Piotrogrodem i Moskwą, czyli Kamieniew i Zinowiew, byli Żydami. Podobnie zresztą jak komendanci Pałacu Zimowego i Kremla Grigorij Izakowicz Czudnowski i Jemielian Jarosławski. Ten ostatni stanął też na czele Ligi Wojujących Bezbożników. Głównym organizatorem Armii Czerwonej był Lew Trocki, który nie ukrywał swych żydowskich korzeni. Głównym cenzorem Piotrogrodu, formalnie pełniącym funkcję komisarza ds. druku, propagandy i agitacji był Mojsiej Goldstein. Osobami nadającymi ton tworzącej się dyplomacji byli Adolf Abramowicz Joffe i Karol Radek, właściwie Karol Sobelsohn, pochodzącymi z żydowskich rodzin.

Na konto rosyjskich bolszewików żydowskiego pochodzenia poszło też morderstwo carskiej rodziny w Jekaterynburgu. Jego głównym organizatorem był Jakow Michajłowicz Jurowski, a właściwie Jankiel Chaimowicz Jurowski, wnuk rabina i syn złodzieja, który za cara za lepkie ręce został zesłany na Sybir. Jurowski nie zamordował rzecz jasna carskiej rodziny z własnej inicjatywy. Rozkaz zabicia cara i jego rodziny wydać miał sam Lenin i zlecił jego wykonanie Swierdłowowi. Ten przekazał sprawę Jurowskiemu, którego nie tylko znał osobiście, ale nawet się z nim przyjaźnił. Był on najpierw członkiem Rady Uralu, następnie zastępcą komisarza sprawiedliwości Rządu Uralu. Następnie objął funkcję przewodniczącego Komisji Śledczej przy Trybunale Rewolucyjnym Czeka. Nie był on jedynym Żydem uczestniczącym w morderstwie Romanowów. Wspomagała go również Szaja Gołoszczekina komisarz uralskiego okręgu wojskowego.

Żydzi nie zajmowali się rzecz jasna tylko carobójstwem. Swoje usługi na rzecz budowy socjalizmu w ZSRR oddało wielu wybitnych żydowskich artystów. Zwłaszcza plastyków, którzy zostali wprzęgnięci do propagandy nowego ustroju. Natan Altman był projektantem pierwszej flagi radzieckiej, godła, oficjalnych pieczątek i znaczków pocztowych, czyli zewnętrznej symboliki bolszewickiej państwa. Jego dziełem była też oprawa plastyczna festiwalu, mającego upamiętnić pierwszą rocznicę przewrotu bolszewickiego, którą zaczęto powoli traktować jako socjalistyczną rewolucję październikową. Użył dla udekorowania placu przed Pałacem Zimowym i nadania mu imperialnego, ale bolszewickiego charakteru, jak przypomina Yuri Slezkine „14 kilometrów płótna i olbrzymich czerwonych, zielonych i pomarańczowych kubistycznych płaszczyzn”. Altman został też szefem „Leninowskiego Planu Propagandy Monumentalnej”. To on również przyczynił się do uczynienia z Lenina bolszewickiego świętego. To on stworzył całą artystyczną ikonografię tej postaci, która trafiła w postaci różnorakich kopii do najdalszych zakątków bolszewickiego imperium.

Natan nie był rzecz jasna jedynym wybitnym żydowskim artystą, który oddał swój talent na rzecz bolszewików. W kreowaniu rewolucji październikowej jako wydarzenia przełomowego dla ludzkości pomógł Stalinowi także El Lisicki na Zachodzie bardziej znany jako El Lissitzy, urodzony w żydowskiej rodzinie w Poczinoku jako Łazar Markowicz Lisicki, malarz, grafik, architekt, typograf i fotografik. Od 1921 r. był profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Moskwie. To on wymyślił tzw. „prouny” (będące skrótem od nazwy „projekta utwierżdienija nowego”). Jednym z nich był projekt „podiów Lenina”, czyli ogromnych pochyłych wież, które w myśl jego założenia miały dominować nad placami miejskimi. Był autorem też wielu rewolucyjnych plakatów. W latach 1923–1925 Lisicki zaprojektował tzw. Wygładzacz Chmur – czyli zespół nowoczesnych, oszklonych wieżowców w Moskwie.

Stali się patronami placów, ulic

Dzięki niezręcznej polityce władz radzieckich mieszkańcy wielu rosyjskich miast zaczęli żyć w przestrzeni, której patronami byli rewolucyjni bohaterowie niemal wyłącznie żydowskiego pochodzenia. W Piotrogrodzie Plac Pałacowy przed Pałacem Zimowym został przekształcony na Plac Urickiego, Pałac Taurydzki także otrzymał imię wielkiego księcia Siergieja Aleksandrowicza nazwano Pałacem Nechamkesa; Nabrzeże Admiralicji i Aleję Admiralicji nazwano imieniem Semena Nachimsona. Imię Zinowiewa otrzymał uniwersytet. Carska rezydencja w Gatczynie na cześć Trockiego, przemianowanego na Trock. Pawłowsk przechrzczono na Słuck na cześć żydowskiej komunistki pomniejszego sortu.

Przemianowanie nazw placów i ulic na cześć głównie żydowskich bohaterów bolszewickiego przewrotu nie dotyczyła rzecz jasna tylko Piotrogrodu, ale wszystkich ośrodków rewolucji. Nadanie miastu, w którym zamordowano cara, imieniem Swierdłowa jednego z organizatorów jego zabójstwa, jest tego klasycznym przykładem.

Oczywiście Rosjanie najbardziej nienawidzili katów z NKWD, spośród których ci żydowskiego pochodzenia wyróżniali się najbardziej. Przez okres największego terroru, gdy organy bezpieczeństwa były najbardziej opresyjne, stanowili znaczącą część kadry kierowniczej. Yuri Slezkine przyznaje, że największą rolę odgrywali oni w pierwszych latach funkcjonowania bolszewickiego państwa. Zaangażowanie ideologiczne i wykształcenie wyróżniało ich i windowało w górę. Pisze, że: „W 1918 r. 65,5 proc. wszystkich zatrudnionych w niej (WCzK) Żydów było »funkcjonariuszami odpowiedzialnymi«. Żydzi stanowili 19,1 proc. wszystkich śledczych aparatu i 50 proc. śledczych, zatrudnionych w wydziale ds. zwalczania kontrrewolucji”.

Ilość Żydów w bolszewickim aparacie terroru bynajmniej nie malała, gdy Związek Radziecki okrzepł. Wystarczy sięgnąć do przewodnika zatytułowanego „Kto Rukowodił NKWD 1934–1941”, by się o tym przekonać. Dla pełnej jasności trzeba nadmienić, że nie wydała go jakaś antysemicka, nacjonalistyczna organizacja, ale prześladowane przez Putina Towarzystwo „Memoriał”. Z dokonanych przez autorów zestawień wynika, że w 1934 r. pracowało w NKWD na najwyższych stanowiskach kierowniczych 37 Żydów, co stanowiło odsetek 38,54 proc. ogółu tej kadry. Rosjan w tamtym czasie na najwyższych stanowiskach było zatrudnionych 30 i ich udział w „wierchuszce” stanowił 31,25 proc. W 1936 r. odsetek Żydów w ścisłym kierownictwie jeszcze wzrósł. Pracowało ich 43, co stanowiło 39,9 proc. Rosjan było zatrudnionych 33, co stanowiło 30 proc. Dopiero w drugiej połowie 1938 r. odsetek Żydów w najwyższym kierownictwie NKWD zaczął maleć. Pracowało ich w nim 32, co stanowiło 21,33 proc. Rosjan zatrudnionych było wtedy 85, co stanowiło 56,67 proc.

Oczywiście Żydzi nie pracowali tylko na najwyższych stanowiskach. Pracowali we wszystkich oddziałach republikańskich, obwodowych i rejonowych.

Nie wszyscy Żydzi w Rosji popierali także budowę komunizmu. Moisieja Urickiego zastrzelił żydowski poeta Leonid Kannegiser. Zrobił to, mszcząc się za śmierć swojego przyjaciela Parelewejga, także Żyda, którego Unicki miał osobiście przesłuchiwać.

http://nczas.info/2025/09/06/tuszowanie-roli-zydow/

#zydzi #nkwd #bolszewicy #komunizm #stalin

11

Mądry nachodźca nosi na sobie listę Epsteina, żeby ukryć się przed administracją Trumpa #heheszki #zydzi

6

Tak wygląda rabat na demokrację liberalną

#zydzi #4konserwy

7

Są bardzo zdeterminowani. Żurek zapowiada specjalne działania wobec Brauna [VIDEO]nczas.info

Zdjęcie

Warszawskie władze są bardzo zdeterminowane, by uchylić immunitet polskiemu posłowi do Parlamentu Europejskiego Grzegorzowi Braunowi. Specjalne działania w tej sprawie zapowiedział minister sprawiedliwości, prokurator generalny Waldemar Żurek.

Chodzi o rzekome „zaprzeczanie” przez Brauna ludobójstwu w Auschwitz. Resort sprawiedliwości, w informacji zamieszczonej na platformie X, oświadczył: „Nie będziemy patrzeć bezczynnie, jak ktoś próbuje zakłamywać tragiczną historię Narodu Polskiego”.

– Wszystkich nas zbulwersowała sytuacja, która pojawiła się w mediach, że tak zwane śledztwo w sprawie kłamstwa oświęcimskiego, którego miał dopuścić się eurodeputowany Braun, po pierwsze – toczy się ślamazarnie, po drugie – że ma się tam udowadniać istnienie komór gazowych – powiedział minister Żurek w nagraniu dołączonym do tego wpisu na profilu MS.

Jak podkreślił, „żyjemy w Polsce i wiemy, co to było Auschwitz-Birkenau”. – Dzisiaj rozmawiałem z prowadzącym to śledztwo, który zaprzeczył, że toczyło się ślamazarnie i zaprzeczył także temu, że udowadnia istnienie komór – dodał Żurek.

– Myślę, że teraz stosowane oświadczenie wyda prokuratura. Ale dla was mam informację – już jutro ma zostać złożony formalny wniosek o uchylenie immunitetu eurodeputowanemu – zapowiedział Żurek w opublikowanym nagraniu. Dodał, że wniosek ten najpierw trafi do Prokuratury Krajowej, a następnie do europarlamentu.

W sprawie chodzi o wypowiedź Brauna, który 10 lipca w radiu Wnet powiedział coś, po czym wybuchła prawdziwa medialna burza.

– Kiedy trzeba rzucać kamieniem i rytualnie rozdzierać szaty i upominać o kłamstwa Talmudu, Haggady, Holokaustu, to mnie jako niegodnego potępia blisko 120 organizacji żydowskich. Kto by pomyślał, że aż tyle? Ale oni wszyscy razem, solidarnie, B’nai B’rith, Polin i inne organizacje, które przedstawiają się jako żydowskie, potępiają tych, którzy mówią prawdę. Że mord rytualny to fakt, a dajmy na to Auschwitz z komorami gazowymi to niestety fejk… – mówił Braun.

Główny nurt jest przekonany, jakoby Braun zakwestionował dokonywanie ludobójstwa w komorach gazowych w niemieckim obozie Auschwitz.

http://nczas.info/2025/09/02/sa-bardzo-zdeterminowani-zurek-zapowiada-specjalne-dzialania-wobec-brauna-video/

#braun #zydzi #usmiechnietapolska

12

Jest rezolucja. Uznano, że Izrael popełnia ludobójstwo w Strefie Gazynczas.info

Międzynarodowe Stowarzyszenie Badaczy Ludobójstwa (IAGS) przyjęło rezolucję, w której uznaje działania Izraela w Strefie Gazy za spełniające kryteria prawnej definicji ludobójstwa. Potępiono przy tym atak Hamasu na Izrael. IAGS przekazało, że uchwalenie rezolucji poparto niemal jednogłośnie.

„Polityka i działania Izraela w Strefie Gazy spełniają prawną definicję ludobójstwa zawartą w artykule II Konwencji Narodów Zjednoczonych o zapobieganiu i karaniu zbrodni ludobójstwa z 1948 r.” – napisano w rezolucji IAGS.

Zaznaczono, że rząd Izraela „dopuścił się systematycznych i powszechnych zbrodni przeciwko ludzkości, zbrodni wojennych i ludobójstwa, w tym bezpośrednich i celowych ataków na ludność cywilną oraz infrastrukturę cywilną”.

Z danych palestyńskich urzędników wynika, że ofensywa Żydów doprowadziła do śmierci ponad 63 tys. osób, masowych wysiedleń i „wywołała powszechne niedożywienie”. IAGS wzywa Izrael do „natychmiastowego zaprzestania wszelkich działań stanowiących ludobójstwo, zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości wobec Palestyńczyków w Strefie Gazy, w tym celowych ataków i zabijania cywilów, w tym dzieci; doprowadzania do głodu; pozbawiania pomocy humanitarnej, wody, paliwa i innych dóbr niezbędnych do przetrwania ludności; przemocy seksualnej i reprodukcyjnej oraz przymusowych przesiedleń ludności”.

W rezolucji IAGS odniesiono się do ataku Hamasu na Izrael. 7 października 2023 roku członkowie organizacji zabili 1,2 tys. osób i uprowadzili ćwierć tysiąca zakładników. Określono ten atak jako „horrendalny” i stanowiący „zbrodnie międzynarodowe”.

„Od czasu przerażającego ataku Hamasu z 7 października 2023 r., który sam w sobie stanowił zbrodnię międzynarodową, rząd Izraela dopuścił się systematycznych i powszechnych zbrodni przeciwko ludzkości, zbrodni wojennych i ludobójstwa, w tym bezładnych i celowych ataków na ludność cywilną i infrastrukturę cywilną” – napisano w rezolucji IAGS.

Wiceprzewodniczący IAGS Timothy Williams powiedział, że w głosowaniu uczestniczyło około 1/4 spośród 500 członków stowarzyszenia.

– Niemal 90 osób opowiedziało się za rezolucją – przekazał Williams.

Według „The Guardian”, rezolucję poparło 86 proc. głosujących.

IAGS powstało w 1994 roku. Zrzesza około pół tysiąca członków. Są to naukowcy, historycy, politolodzy oraz obrońcy tzw. praw człowieka.

Konwencja ONZ z 1948 roku określa, że ludobójstwo to czyny popełnione „w zamiarze zniszczenia, w całości lub w części, grupy narodowej, etnicznej, rasowej lub religijnej”. Żydowskie MSZ nie odniosło się na razie do treści rezolucji.

Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakazy aresztowania premiera Izraela Benjamina Netanjahu i jego byłego ministra obrony Joawa Gallanta. Nakaz wydano też wobec dowódcy wojskowego Hamasu Mohammeda Deifa, jednak wycofano go z powodu jego śmierci.

Niedawno wspierana przez ONZ Klasyfikacja Faz Zintegrowanego Bezpieczeństwa Żywnościowego (IPC) ogłosiła po raz pierwszy, że w części Strefy Gazy panuje głód, który w najbliższym czasie może objąć kolejne obszary. Dodano, że klęska głodu została sztucznie wywołana – tzn. przez zbrodniczy Izrael – i wymaga natychmiastowej reakcji.

http://nczas.info/2025/09/02/jest-rezolucja-uznano-ze-izrael-popelnia-ludobojstwo-w-strefie-gazy/

#zydzi #hamas #ludobojstwo #palestyna

11

Na rozkaz żydkowego instytutu badającego holololo "Elie Wiesel" władze w Bukareszcie zbanowały mający się odbyć 2.09 antymigracyjny protest. Oczywiście standardową wymówką była skrajna prawica, radykalizm i anoda holokołst. Sytuacja raczej nie dziwi biorąc pod uwagę że w wyniku przekręconych wyborów prezydentem został tamtejszy Trzaskowski

http://universul.net/bucharest-city-hall-bans-extremist-protest-after-organizers-talk-about-city-being-flooded-with-non-whites/

http://evz.ro/zeci-de-organizatii-cer-cncd-sa-monitorizeze-protestul-anti-migranti-din-bucuresti-tensiuni-inaintea-manifestatiei-programate-pe-2-septembrie.html

#zydzi #korba #europa

16

Wyznania naocznego świadka zbrodni w Jedwabnem: jak było naprawdę? | Czas na ekshumację!

http://www.youtube.com/watch?v=as4_dz590Z8

#Polska #zydzi #jedwabne

8

Izraelczycy zaatakowali sąsiednie państwokresy.pl

W niedzielny poranek Izrael przeprowadził ataki na sąsiedni Liban. Pierwsze doniesienia mówią o ostrzale rakietowym szeregu celów w państwie, w którym Izraelczycy wciąż okupują pięć przygranicznych punktów.

Izraelski pociski spadły w niedzielę na celem w prowincji An-Nabatijja graniczącą z Izraelem i okupowanymi przez niego Wzgórzami Golan. Portal miejscowej telewizji Al Mayadeen twierdzi, że pociski spadły na Kfar Tibnit i Fawkę i jeszcze szereg punktów na wzgórzach Ali al-Tahir i al-Dabsza. Pociski spadły także na przygraniczną miejscowość Ajta asz-Szaab.

Izraelczycy mieli kilkukrotnie atakować te same cele. Na niebie nad libańskim regionem pojawiło się wiele izraelskich dronów zwiadowczych. Zaalarmowało to mieszkańców. Na razie brak danych na temat ofiar izraelskiego bombardowania.

To kolejne z ataków jakie Izraelczycy przypuszczali w tym tygodniu na terytorium północnego sąsiada. W czwartek izraelskie pociskie spadły na al-Katrani, al-Dżamrak i Mahmudiję, a także wzgórza Dżabur w regionie doliny Bikaa. W piątek izraelski dron trafił cywilny samochód w Sir al-Gabriji. Kierowca pojazdu zginął.

W czwartek ostrzał miały przeprowadzić także siły lądowe izraela, stacjonujące w Ruejsat al-Alam.

W listopadzie ubiegłego r. doszło do zawarcia zawieszenia broni pomiędzy Libanem a Izraelem przy pośrednictwie USA. Było to następstwem konfliktu, który rozpoczął się w październiku 2023 r., gdy Hezbollah rozpoczął ostrzał izraelskich pozycji na granicy, deklarując jednocześnie poparcie dla Hamasu. W trakcie walk Izrael zadał Hezbollahowi poważne straty, także poprzez operacje specjalne, dywersyjne.

W sierpniu władze Libanu, pod naciskiem USA przyjęły plan rozbrojenia Hezbollahu. Na razie jednak nie były w stanie wykonać praktycznych kroków w tym kierunku.

http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/izraelczycy-zaatakowali-sasiednie-panstwo/

#zydzi #liban #gaza

10

Little Rock, Arkansas, 1957. Usraelski rząd przymusza rodziców, żeby posyłali swoje dzieci do szkół z murzynami #historia #multikulti #zydzi

10

Koledzy nie uwierzycie. Ten pan co ukradł czapeczkę dziecku #zydzi

Zdjęcie

20

#Grok mówi prawdę ciekawe. czy już załatali #zydzi

Zdjęcie

11

Wszystko pod Izrael?! Wolski alarmuje: Dawno nie widziałem tak chamsko ustawionego postępowanianczas.info

Jarosław Wolski, ekspert ds. obronności, oskarża Straż Graniczną o celowe ustawienie przetargu na systemy antydronowe pod jednego zagranicznego oferenta. Według niego parametry w specyfikacji wskazują jednoznacznie na izraelską firmę RADA Electronic Industries Ltd.

Jarosław Wolski w ostrym wpisie na platformie X zarzucił Straży Granicznej manipulację w postępowaniu przetargowym dotyczącym zakupu systemów antydronowych. Ekspert twierdzi, że parametry zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SiWZ) zostały celowo dopasowane do rozwiązań jednej firmy.

„Kompilacja parametrów które wymagacie w SiWZ jednoznacznie wskazuje urządzenie izraelskiej firmy a mianowicie RADA Electronic Industries Ltd. która ma radary w paśmie 'S'” – napisał Wolski.

Wolski zwraca uwagę na specyficzne wymagania techniczne zawarte w przetargu. Jego zdaniem radary w paśmie „S”, które posiada izraelska firma, „do dronów nadają się tak sobie ale z przyczyn historycznych Żydzi akurat takowe mają i rozwijają”.

Ekspert sugeruje, że nie ma znaczenia, czy izraelska firma RADA Electronic Industries wystąpi w ofercie samodzielnie, czy w partnerstwie z włoską firmą Leonardo. „Czy rada RADA pójdzie w ofercie z Leonardo czy sama to już kwestia wtórna – niemniej celowo ustawiliście kompilację parametrów pod jednego wykonawcę” – stwierdził.

Wolski zachęca krajowych producentów do złożenia skargi do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO). „Ja bym z tym szedł do KIO co serdecznie polecam wszystkim firmom które wycięliście z postępowania byle nie kupić czegoś z Polski” – napisał.

W swoim wpisie ekspert zwrócił się również bezpośrednio do ministra Kierwińskiego oraz całego resortu. „Czy ma Pan świadomość że Pana podwładni właśnie tak sterują postępowaniem żeby tylko jeden oferent mógł złożyć ofertę a w zasadzie żeby tylko izraelskie radary były podstawą systemu który chce zakupić Straż Graniczna?” – pyta.

„Dawno nie widziałem tak chamsko ustawionego postępowania” – ocenił Wolski.

http://nczas.info/2025/08/28/wszystko-pod-izrael-wolski-alarmuje-dawno-nie-widzialem-tak-chamsko-ustawionego-postepowania/

#Polska #zydzi #wal

13

W #usa zamachowiec zabił katolickie dzieci, które się modliły, a #zydzi robią już swoją wersję

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

20

Ostatnio w trendach George Lincoln Rockwell, bo była jakaś okrągła rocznica śmierci #zydzi #usa

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

10

Gwiazda Dawida – satanistyczny symbollurker.land

W nawiązaniu do wpisu @tow_wieslaw, http://lurker.land/post/3repdnnc04wy

zrobiłem komentarz, ale przyklejam jako osobny wpis, bo myślę że to może być ciekawe.

Wiem, że się powtarzam, bo z sześć lat temu na Lurku robiłem o tym obszerne wpisy. Ale w skrócie, tzw. gwiazda Dawida nie ma nic wspólnego z królem Dawidem, to myląca nazwa. Król Dawid NIE UŻYWAŁ tego symbolu, ani go nie przyjął. Dopiero prawdopodobnie jego syn Salomon, pod wpływem swoich kilkuset żon wziętych od pogan, na koniec swojego życia przyjął ten symbol wraz z kulkami pogańskimi.

Jest to gwiazda Kijuna (Księga Amosa 5:26), zwaną także gwiazdą Remfana (Dzieje Apostolskie 7:43). Obie nazwy są starożytnymi określeniami planety Saturn, której symbolem była sześcioramienna gwiazda.

Była to obrzydliwość dla Boga, symbol zdrady względem Boga Jahwe. Co więcej powiązana jest w Biblii z kultem Molocha, odrażającym demonicznym kultem, który polegał między innymi na składaniu ofiar z dzieci, poprzez palenie ich żywcem w ogniu.

Uprawianie tego kultu, było jedną z przyczyn, dla których Bóg pozwolił Babilończykom zniszczyć Izrael i zabrać resztę ludzi do niewoli babilońskiej. "42 (...) jak napisano w księdze Proroków: Czy składaliście Mi ofiary i dary na pustyni przez lat czterdzieści, domu Izraela? 43 Obnosiliście raczej namiot Molocha i gwiazdę bożka Refana, wyobrażenia, które zrobiliście, aby im cześć oddawać. Przesiedlę was za to poza Babilon." (Dz. Ap. 7:40-43).

Zatem gwiazda "Dawida" to satanistyczny, odrażający symbol, który przedstawia zdradę względem Boga Jahwe, jest symbolem odstępstwa, i powodem dla którego Bóg Jahwe ukarał i odrzucił Izrael. Biblia wyraźnie potępia ten symbol i wiąże go w kontekście z najbardziej odrażającymi rzeczami, dla których Bóg się gniewa i odwraca swoje oblicze.

Ps. Nie dziwię się za tym że używają tego symbolu, który w Biblii wyraża to czym Bóg najbardziej się brzydził. Współczesny Izrael to nie jest ten Izrael, który znamy z Biblii, to jest jakiś odrażający potworek oddający część szatanowi, a nie Bogu Jahwe.

PS. 2. Jak powyżej było napisane, starożytni sześcioramienną gwiazdę kojarzyli z planetą Saturn. Na początku lat 80 sonda Voyager odkryła na biegunie Saturna ogromną sześciokątną burzę, która otrzymuje się tam do dziś i prawdopodobnie jest tam od wielu lat, naukowcy nie są w stanie wyjaśnić skąd taki układ burzy.

#zydzi #satanizm #poganie #izrael #biblia #symbole #ciekawostki

15