Tragiczne statystyki. Coraz więcej dzieci odbiera sobie życie w Polsce. Wzrost o 77% r/r!portalstatystyczny.pl

Dane Policji za 2021 rok pokazują gwałtowny wzrost zachowań samobójczych wśród młodych osób. W 2021 roku 1496 dzieci i nastolatków poniżej 18. roku życia podjęło próbę samobójczą, aż 127 z tych prób zakończyło się śmiercią.

W stosunku do 2020 roku jest to wzrost odpowiednio o 77% zachowań samobójczych oraz o 19% śmierci samobójczych. Dane pochodzą z Komendy Głównej Policji.

W Polsce więcej osób ginie w wyniku samobójstw, niż w wypadkach samochodowych. Co 10 lat z mapy naszego kraju znika jedno miasto zbliżonej wielkości do Ełku czy Bełchatowa. Na każdą 28-osobową klasę przypada średnio dwóch uczniów po próbie samobójczej. Każde samobójstwo i próba samobójcza wpływa nawet na 20 osób z najbliższego otoczenia. Żałoba przeżywana w wyniku śmierci samobójczej jest określana jako traumatyczna. Gdy dzieci podejmują próby samobójcze, ich rodzice są przerażeni, bezsilni, często nie wiedzą, gdzie udać się po pomoc.


Obok ogólnego wzrostu liczby zachowań samobójczych oraz śmierci samobójczych, szczególnie niepokojący jest wzrost dotyczący podejmowania zachowań samobójczych w grupie dziewczynek. W 2021 roku KGP zarejestrowała wzrost o 101%.
#zostanwdomueffect ?
https://portalstatystyczny.pl/tragiczne-statystyki-coraz-wiecej-dzieci-odbiera-sobie-zycie-w-polsce/
#polska #statystyka #samobojstwo #zdrowie #psychologia

16

Andrusiewicz: W części województw możliwy powrót do szkół. Hybryda ogólnopolskaradioplus.com.pl

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz pytany w Radiu Plus o szybszy, niż na końcu lutego, powrót do szkół, mówi „Możliwa jest swego rodzaju hybryda. Nie mówię tu o hybrydowym nauczaniu w każdej szkole, ale o hybrydzie ogólnopolskiej. Niewykluczone, że w części województw ten powrót będzie możliwy, a w części nie. Pod uwagę będziemy brali wszystko. To jak wygląda skala zakażeń w danym województwie, ile mamy jeszcze ognisk w szkołach, jaką mamy sytuację pod kątem zleceń z POZ i hospitalizacje. Nie jest wykluczone, że w ograniczonym zakresie ten powrót się odbędzie. Decyzję podejmą wspólnie ministrowie Niedzielski i Czarnek.”
https://radioplus.com.pl/audycje-radiowe/61323-rzecznik-ministerstwa-zdrowia-wojciech-andrusiewicz-w-sednie-sprawy #polska #polityka #informacje #zdrowie

6

Jestem zwolennikiem zniesienia prawie wszystkich ograniczeń epidemicznych - łącznie z kwarantanną. Potwierdzają się doniesienia z RPA, które mówiły od początku, że wariant omikron jest bardzo zakaźny, ale wywołuje najczęściej objawy zakażenia typowe dla przeziębienia. To ból gardła, zapalenie błony śluzowej nosa i zatok. Widzimy w Polsce, że liczba hospitalizacji nieco rośnie, ale jest ustabilizowana. Liczba pacjentów na OIOM-ach nawet się zmniejszyła w stosunku do tego, co było kilka tygodni wcześniej. To, czego się najbardziej obawiano, czyli załamanie systemu ochrony zdrowia, nie sprawdziło się. Oczywiście w sensie opieki nad pacjentami z COVID. System załamał się w zakresie opieki nad innymi pacjentami. To jest problem" - wskazał prof. Kuna.
#zdrowie #koronawirus #sanitaryzm #segregacja

12

Chyba @WolneMedia wzięły mnie na bana.
Za co? Za zgłoszenia ze ich info jest duplikatem.
Ja pierdolę, myślałem ze chociaż oficjalne profile mają trochę bardziej ogarniętych ludzi do prowadzenia mediów społecznościowych.
A i na koniec pozgłaszał od groma moich postów. Jeden nawet za brak tagu #zdrowie 😂
Takie oto są wolne te @WolneMedia
#takietam

13

Kolejna nagła śmierć piłkarza na boisku. Ktoś to jeszcze liczy?wolnemedia.net

Alexandros Lampis nie żyje. 22-letni piłkarz trzecioligowego greckiego zespołu Ilioupoli doznał zawału serca w trakcie spotkania. Nie udało się go uratować. Miejscowe media zwracają uwagę na fatalne zabezpieczenie meczu.
Cały wpis tutaj:
https://wolnemedia.net/kolejna-nagla-smierc-pilkarza-na-boisku/
#naglasmierc #zdrowie

24

Według raportu CDC naturalna odporność na koronawirusa jest skuteczniejsza od „szczepiennej”!wolnemedia.net

Raport z Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) z 19 stycznia 2022 r. wykazał, że naturalna odporność na COVID-19 była co najmniej trzy razy skuteczniejsza niż samo szczepienie. CDC propagandowo twierdziło, że jest na odwrót. Szczepionki mogą zakłócać odporność. Cały wpis tutaj:
https://wolnemedia.net/naturalna-odpornosc-skuteczniejsza-od-szczepiennej/
#cdc #koronawirus #szczepienia #usa #zdrowie

23

Czy austriacki TK zniesie przymus „szczepień”? Minister zdrowia do 18 lutego musi odpowiedzieć na niewygodne „pytania pandemiczne”wolnemedia.net

26 stycznia 2022 r. austriacki Trybunał Konstytucyjny (VfGH) wszczął procedurę przeglądu rozporządzeń i wysłał pakiet pytań do austriackiego ministra zdrowia. Pytania, które do tej pory były absolutnie tabu, wstrząsają…
Cały wpis tutaj:
https://wolnemedia.net/czy-austriacki-tk-zniesie-przymus-szczepien/
#austria #szczepienia #koronawirus #polityka #zdrowie

15

Nareszcie spotkało mnie w życiu coś pozytywnego. Co prawda to tylko test na covid, ale zawsze coś.
#zdrowie #medycyna #heheszki

30

Maski blokują rozwój mowy u niemowląt i małych dzieciwolnemedia.net

Logopedzi twierdzą, że noszenie masek podczas pandemii spowodowało wzrost liczby skierowań niemowląt i małych dzieci do logopedów o 364%. Rodzice opisują problemy z mową swoich dzieci jako „opóźnione covidowo”. Cały wpis tutaj:
https://wolnemedia.net/maski-blokuja-rozwoj-mowy-u-niemowlat-i-malych-dzieci/
#maski #dzieci #zdrowie

13

No to się zaczyna. Dziś startuje pierwszy etap kolarskiego wyścigu zawodowców Saudi Tour 2022. Będzie kilka kilometrów po szutrze. Sezon powoli będzie się rozkręcał. Super.
Mój sprzęt narazie stoi i czeka bo nie mogę jakoś zmusić się do treningu w domu. Pierwsze wyjazdy planuję w kwietniu. Może jak zdrowie pozwoli uda się zrobić kilka takich fajnych wycieczek jak ta na zdjęciu.
#kolarstwo #hobby #rower #sport #positive #zdrowie

12

Czarnek: Nie ma rozmów na temat obowiązku szczepień nauczycieliyoutube.com

Minister Czarnek pytany o efekt rozmów z ministrem zdrowia na temat szczepień nauczycieli mówi „Od jakiegoś czasu nie ma rozmów na temat obowiązkowych szczepień nauczycieli. Myślę, że argumentacja techniczna i organizacyjna, którą przedstawiłem, że nie możemy stracić w systemie od pierwszego marca kilkudziesięciu tysięcy nauczycieli… Też argumentacja polegająca na tym, że mówimy o grupie społecznej, która jest zaszczepiona w 85% jest bardzo prosta. Jeżeli chcemy zwalczać covid, musimy zaszczepić grupy, które są zaszczepione w 30, 40, czy 50 procentach.”
https://youtu.be/DyO6FX5yk70 #polska #polityka #informacje #zdrowie #czarnek #pis #nauka

7

Wiceminister Waldemar Kraska zakażony koronawirusemniezalezna.pl

"Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska oraz oficerowie SOP ochraniający ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zostali zakażeni koronawirusem ."
#polityka #zdrowie #koronawirus #kraska #niedzielski #szczepimysię
Wyraźnie widać źródło zakażenia. W związku z czym:
1. Będą odszkodowania od Niedzielskiego?
2. Jakim cudem do tego dosżło?
3. Trzecia dawka szprycy nie działa? Prezydent, Błaszczak a teraz kolejny ważny członek władz.
4. Czy czasem nie dostali jakiejś lewej "szczepionki" ? Niedzielski nie raz wspominał, że lewym paszportom trzeba się dokładnie przyjrzeć szczególnie gdy jest dużo zakażeń.

Może wszyscy się w tym samym miejscu szczepili? Mocno podejrzana sprawa.
https://niezalezna.pl/428212-wiceminister-waldemar-kraska-zakazony-koronawirusem

17

Kanadyjska prowincja Nowa Szkocja zakazała obywatelom pomagania Konwojowi Wolności! Zabroniono nawet przekazywania darowizn na finansowanie protestu!wolnemedia.net

Rząd Nowej Szkocji (prowincja w Kanadzie) „zabrania” wszystkim mieszkańcom przekazywania darowizn lub uczestniczenia w konwoju wolności wydając nadzwyczajną dyrektywę. Kanadyjskie media szerzą propagandę przeciwko protestującym kierowcom - bredzą, że Konwój Wolności to inicjatywa... Rosji. Burmistrz Ottawy chciałby, aby protest już się zakończył i ludzie grzecznie rozjechali się do domów. Cały wpis z przeglądem informacji z Kanady tutaj:
https://wolnemedia.net/nowa-szkocja-zabronila-wspierania-konwoju-wolnosci/
#kanada #protest #konwojwolnosci #szczepienia #polityka #zdrowie

26

Rozkazano mi nazwać wariant Omikron „poważnym”wolnemedia.net

„Europejscy naukowcy i politycy nie pozwolili mi powiedzieć ani słowa, że ​​ten nowy wariant powoduje bardzo łagodne objawy” - powiedziała Angelique Coetzee, lekarz ogólny i prezes South African Medical Association, która jako pierwsza w RPA zauważyła wariant Omicron.
https://wolnemedia.net/rozkazano-mi-nazwac-wariant-omikron-jako-powazny/
#koronawirus #cenzura #covid19 #zdrowie

21

Lureczki, mam przerwę od lurka…
Ale wpadłem na chwilkę pochwalić się, że już wkrótce na pół roku będę miał pełnię praw obywatelskich... Pozostaje mi tylko odsiedzieć te kilka dni izolacji…
No i nie dać zabić się groźnemu omicronowi…
Póki co jest on jak przyczajony tygrys i ukrytu smok... Czai się gdzieś i udaje, że go nie ma... Ale ja wiem, że jest, test antygenowy nie kłamie... Zatem czekamy na dogodny moment. Ja przygotowałem sobie zapas husteczek higienicznych, a omicron zbiera siłę na żądanie ostatecznego ciosu…

A tak na serio, gorączka - brak; katar - był przez 1 dzień, kichanie - był moment, że kichalem kilka razy, ale minęło, apetyt - obecny, saturacja - 99,ale czasem spada na 97... Tętno - w przedziale 72-89 (chyba, że poćwiczę), energia - dawno nie byłem tak wypoczęty i pełen wigoru, tak więc wróciłem do regularnych ćwiczeń fizycznych (kalistenika), tak więc wytężoną praca dzielnego niedzielę i sp. Rady Medycznej przyniosła efekty, bo reszta mojej rodziny, choć pozytywna, ma prawie takie same objawy…

Zatem warto było rozjebać gospodarkę, doprowadzić do ruiny mnóstwo biznesów, skłócić pół społeczeństwa, wprowadzić segregacji, cisnąć na szczepienia (my oczywiście, jako patrioci nie chcemy narażać na koszty podatników, więc żadnej szprycy żeśmy nie wzięli)
Jedynie szkoda, bo dziś mieliśmy już feryjnie szusować na nartach więc przepadła zaliczka i wyjazd w góry... Każdego dnia tracę kasę, bo nie chodzę do pracy, no i dzieci roznoszą chałupę, i dostają świra, zamiast bawić się z rówieśnikami, dodatkowo tracą wzrok i łapią wady postawy siedząc przy kompie na zdalnych lekcjach…

Mój kraj, taki piękny…

Miejcie się, trzymajcie kciuki, żeby omicron się nie zdenerwował i nie powrócił katarkiem…
#gownowpis #zdrowie #covid19

PS. Do kochanej moderacji, bo ja po tym poście znów znikam z lurka. Gdyby jakiś nadgorliwy lurek konfident uznał, że brakuje tagu, to upoważniam @Dyrygent i @Enviador do dodania rzekomo brakującego tagu, zamiast zdejmować post do poprawy…

Ps2. Szanowny Panie @zakowskijan72 mam nadzieję, że doceni Pan kilka gramatycznych i ortograficznych niespodzianek, jakie w tym wpisie dla Pana zostawiłem

Miejcie się. Wasz Borok

16

#JeszczeJedenWiecej: Szpital odmawia przeszczepu bo pacjent jest niezaszczepiony. Tak się tworzy statystyki.wydarzenia.interia.pl

31-latek z Bostonu pilnie potrzebuje przeszczepu serca, jednak został zdjęty z listy oczekujących, ponieważ nie zaszczepił się przeciwko COVID-19. Szpital tłumaczy, że "biorąc pod uwagę niedobór narządów", starają się pomóc pacjentom, którzy mają największe szanse na przeżycie. Rodzina 31-latka rozważa przeniesienie mężczyzny do innej placówki.

Szpital Brigham and Women's Hospital w Bostonie odmówił wykonania operacji przeszczepu serca dla 31-letniego DJ Fergusona. Mężczyzna jest w ciężkim stanie i pilnie potrzebuje operacji.

31-latek zdjęty z listy oczekujących
Jak relacjonuje ojciec 31-latka, jego syn obecnie walczy o życie, a placówka odmawia mu pomocy. Rodzina Fergusona poinformowała, że mężczyzna był na początku listy oczekujących na przeszczep, jednak ze względu na brak szczepienia przeciwko COVID-19, został z niej zdjęty.

- To wbrew podstawowym zasadom - podkreśla ojciec 31-latka, tłumacząc, że jego syn nie chciał przyjąć szczepionki. - Nie zaszczepił się, a oni zdjęli go z listy oczekujących na przeszczep - dodał Ferguson.

Relacjonujące historię mężczyzny media podają, że 31-latek jest ojcem dwojga dzieci, a jego żona jest w ciąży.

Rodzina Fergusona rozważa przeniesienie mężczyzny do innej placówki, jednak ze względu na jego stan nie wiadomo, czy będzie to możliwe. - Mamy coraz mniej czasu - podkreśla ojciec 31-latka. - Myślę, że mój chłopiec odważnie walczy, ma zasady w które wierzy i to sprawia, że szanuję go jeszcze bardziej - dodaje ojciec chorego mężczyzny.
https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-pacjent-nie-zaszczepil-sie-przeciwko-covid-19-szpital-odmawi,nId,5793266
#koronawirus #plandemia #jeszczejedenwiecej #usa #zdrowie #medycyna #pseudonauka

16