#wojna

Pamiętacie dziwny jacht, nurków z podwodnymi dronami schwytanych przez naszą straż graniczną w okolicy naftoportu w Gdańsku? Puszczono ich wolno, znikli bez śladu. Macie jakieś info czy kontynuowano wątek?

10

#wojna

Wczoraj awaria systemu paszportowego i dowodów osobistych w całej Polsce, dziś systemu płatności... No ciekawe bo minister wykluczył atak z zewnątrz. Czyli co? Atak z wewnątrz? Oni wiedzą kto i wiedzą, że ludzie wiedzą... czy walczą z sobą opcje wojenna i antywojennna? No przecież szło to ładnie sprzedać...

11

To nie jest moja wojna! #ToNieJestMojaWojnayoutu.be

http://youtu.be/IEFIrl82Dhc

Polskie władze wraz z podżegaczami wojennymi dążą do tego aby włączyć Polskę do konfliktu na Ukrainie.

Twierdzisz, że wona na Ukrainie to nasza wojna?

Aplikuj do ukraińskiego legionu i stań do walki z rosjanami: http://ildu.mil.gov.ua/pl/apply

#polska #ukraina #wojna #polityka

10

na twitterku zmanipulowani troglodyci masowo popierają mordy na ludziach, którzy (już od lat) zwracają uwagę na opłakany stan naszej armii, która w niezwyciężonym marszu na Moskwę ma wgnieść putina w ziemię.

z takim mentalem wystarczy, że zamiast w pole kukurydzy coś (nie ważne co bo i tak #media od razu ogłoszą, że to rosyjski atak) pierdolnie w jakiś blok w Przemyślu i mamy wojnę murowaną, a najbardziej wyrywni są ci co nawet nie mieszkają w Polsce tylko w Holandii czy Szwajcarii.

#internet #polityka #wojna #twitter #spoleczenstwo idiotów

10

Polacy, nie panikujcie nie słuchajcie dezinformacji!wiadomosci.wp.pl

Wg. Gawkowskiego, ruskie onuce straszą Polskę wojną i wprowadzają panikę, więc w ramach ochrony przed tą paniką i dezinformacją, Gawkowski powiedział, że... wojna przyjdzie, ma nadzieję że tylko nieco później.

http://wiadomosci.wp.pl/mam-w-glowie-przekonanie-ze-wojna-przyjdzie-niepokojace-slowa-7199363169471104a?pvclid=01K4YAY5XH40T2Z8GD1VY9C54G

Jaką kurwą ludzką i gnidą trzeba być, żeby takie rzeczy mówić....

Panie Braun, zdobądź Pan władze i ratuj nas!

#wojna #platformaobywatelska #polska #propaganda

14

jedna z naczelnych banderowskich onuc sugeruje, że coś grubszego jeszcze musi się wydarzyć.

te kurwy już otwarcie przygotowują jakąś większą akcję pod fałszywą flagą żeby na siłę wepchnąć Polskę do ich przegranej wojny.

http://video.twimg.com/amplify_video/1966044723740594177/vid/avc1/886x482/XaTbgllkzIGvWLKS.mp4

#ukraina #polityka #wojna

11

Czy to preludium do cenzury i zamykania przeciwników politycznych?wydarzenia.interia.pl

http://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-dosadny-wpis-donalda-tuska-dzialanie-na-szkode-panstwa,nId,22417917

Dodam, że nie tylko na lurku ludzie są już wkurwieni na pogorszenie warunkow życia, by wspierać przegrana wojnę ubogiego państwa z mocarstwem militarnym. Nawet Nawrocki o tym mówi, tymczasem przeciwników wojny nazywa się ruskimi agentami... Obawiam się o życie i wolność wielu komentatorów amatorskich, które mają już dość ślepej narracji nienawiści antypolskich kurew wobec mocarstwa. A kto wie, czy w jakimś stopniu nie będą chcieli zablokować/zmusić Nawrockiego do wysłania Polaków na wojnę na Ukrainie pod pretekstem różnych prowokacji.

#tusk #prowokacja #wojna

8

Ta sytuacja pokazuje, że trzeba wreszcie podjąć decyzję pozwalającą krajom sąsiadującym z Ukrainą na wykorzystywanie swojej obrony powietrznej do przechwytywania dronów i pocisków nad Ukrainą, w tym tych zbliżających się do granic NATO – oświadczył szef MSZ Ukrainy Andrij Sybiha.

Szef ukraińskiej dyplomacji odniósł się w ten sposób do naruszenia przestrzeni powietrznej Polski przez drony w nocy z wtorku na środę podczas zmasowanego ataku wojsk Rosji na Ukrainę.

„Ta sytuacja pokazuje, że trzeba wreszcie podjąć decyzję o umożliwieniu wykorzystania zdolności obrony powietrznej partnerów w krajach sąsiednich do przechwytywania dronów i pocisków w przestrzeni powietrznej Ukrainy, w tym tych, które zbliżają się do granic NATO” – napisał Sybiha na platformie X.

Zaznaczył, że przywódca Rosji Władimir Putin wciąż eskaluje, rozszerza swoją wojnę i testuje Zachód. „Im dłużej nie spotyka się z odpowiedzią opartą na sile, tym bardziej staje się agresywny. Słaba reakcja teraz sprowokuje Rosję jeszcze bardziej, a wtedy rosyjskie pociski i drony polecą jeszcze dalej w głąb Europy” – kreśli narrację Sybiha.

„Ukraina od dawna sugerowała taki krok. Musi on zostać podjęty ze względu na bezpieczeństwo zbiorowe. Jest to także apel do partnerów o pilne wzmocnienie ukraińskiej obrony powietrznej i lepszą ochronę przed rosnącą liczbą rosyjskich dronów i pocisków, które regularnie nas atakują” – przekazał.

Szef MSZ stwierdził, że sankcje muszą zostać natychmiast zaostrzone. W jego ocenie Putin podejdzie poważnie do rozmów pokojowych dopiero wtedy, gdy stanie wobec poważnej presji transatlantyckiej. „Rosyjska machina wojenna musi zostać zatrzymana i może to się stać tylko dzięki sile, nie słabości” – dodał.

Według Sybihy, rosyjskie drony wlatujące w polską przestrzeń powietrzną podczas zmasowanego ataku na Ukrainę pokazują, że poczucie bezkarności Putina wciąż rośnie, ponieważ nie został on właściwie ukarany za swoje wcześniejsze zbrodnie.

http://nczas.info/2025/09/10/ukraina-chce-wciagnac-polske-do-wojny-trzeba-wreszcie-podjac-decyzje/

#upadlina #nato #wojna

9

UWAGA! PILNE! Profesor wie co się wydarzy podczas manewrów ruskich wojsk.wydarzenia.interia.pl

http://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-manewry-zapad-zagrazaja-polsce-ekspert-wskazuje-dwie-opcje,nId,22417840

To pilne, więc proszę się skupić

1. Rosją będzie prowokować Polskę po to by szerzyć propagandę wśród obywateli wobec nieudolnośći rządu

ALBO

2. Nie będzie prowokować Polski, żeby... szerzyć propagandę wśród obywateli wobec paniki rządu.

NIewazne co Rosją zrobi, będzie to wina Rosji. Rozumiemy się?

#wojna #prowakacja #propaganda i #heheszki

10

Podczas nocnej wymiany uderzeń dronów między Federacją Rosyjską a Ukrainą, siły i środki obrony powietrznej Republiki Białorusi stale śledziły drony, które straciły kurs w wyniku działania systemów walki


Pewnie tak było, może coś nowego się wymyśliło w temacie zwalczania dronów, bo wcześniej nie było tylu zbłąkanych- ostatnio czytałem o 19.

Zła wiadomość jest taka, że jeżeli tak, to będziemy mieli więcej takich gości.

http://x.com/wszewko/status/1965720219210383810

#drony #wojna #rosja #ukraina #bialorus

14

widzę, że mnożą się prowokacje, które mają na celu wciągnięcie Polski do wojny.

każdy komu się wydaje, że #rosja ma w tym interes jest niereformowalnym idiotą i powinien już teraz jechać na front walczyć za UPAinę, a wcześniej się zaszczepić na wszystkie warianty covid

#czlowiekskurwiel #propaganda #wojna #tusk #polityka

17

Analiza reakcji międzynarodowych na naruszenie polskiej przestrzeni powietrznejwiadomosci.wp.pl

Czy to były ukraińskie, rosyjskie, żydowskie (w to wierzę najbardziej ) czy marsjańskie drony nie będę wnikał w tym temacie. Tymczasem przerażające są reakcje "sojuszników" w tej kwestii:

1. http://wiadomosci.wp.pl/rosyjskie-drony-nad-polska-nowe-informacje-z-nato-7198676131212192a

Agencja Reutera, powołując się na swoje źródła w NATO, informuje, że wstępne dane wskazują, że incydent w Polsce był celowym wtargnięciem rosyjskich dronów. **Jednocześnie NATO nie traktuje wtargnięcia rosyjskich dronów na terytorium Polski jako ataku.**


Już zaczyna się rozmiękczanie odpowiedzialności zbiorowej, punktu 5 NATO i wycofywanie się z sojuszniczego podejścia. Teraz wyobraźmy sobie sytuację - takie coś powtarza się co tydzień, ale raz (np. na miesiąc, dwa) jakiś dron wybucha w szkole, szpitalu czy bloku, gdzie ginie jakaś grupa osób. Biorąc pod uwagę "przypadkowość" NATO dalej nie widzi potrzeby określania takich dronów jako ataku. Rozumiecie to? Obce kraje mogą sobie wysyłać "przypadkowe" drony i rakiety na terytorium Polski i to nie będzie atak. A gorzej, bo NATO stwierdziło, że było to celowe wtargnięcie. Jak to interpretować? do podżegaczy wojennych z tego forum, co się dziś uaktywnili, jak @Socjaldemokrata @AMIGA @LocalHostError - czy Reuters szerzy ruską propagandę?

2. http://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/szefowa-ke-o-sytuacji-w-polsce-owacje-na-stojaco-w-parlamencie-europejskim/f0q19cy,79cfc278

Byliśmy świadkami bezmyślnego i bezprecedensowego naruszenia przestrzeni powietrznej Polski i Europy przez ponad 10 rosyjskich dronów Shahed — powiedziała w dorocznym wystąpieniu przed Parlamentem Europejskim szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Europa w pełni solidaryzuje się z Polską — podkreśliła.


To jest jawny skandal. KE "solidaryzuje" się z Polską - nie mylić ze wsparciem (!), nawet jak nas rozpieprzą w drobny mak.

Musimy pilnie pracować nad nowym rozwiązaniem, które pozwoli sfinansować wysiłek wojenny Ukrainy w oparciu o unieruchomione aktywa rosyjskie; ryzyko poniesione zostanie zbiorowo — dodała Ursula von der Leyen.


Tymczasem mamy płacić "solidarnie" na Ukrainę i "ubezpieczać" ruskie aktywa (jak to Sikorski mówił) opiewające na wysokość budżetu Polski, by wesprzeć Ukrainę a nie na to by wzmocnić obronność granicznych państw Unii? To jest jawna zdrada, ale wątpię by takie słowa kogoś ruszyły. Ludzie przetrwają bankructwo Polski i umieranie z głodu w ramach "solidarności europejskiej" (a także i z ataków rakietowych, jak się ruskie wkurwią)

Czego ja oczekuję? Natychmiastowego wsparcia dla Polski i wzmocnienia sił NATO, szybkiego reagowania na takie zagrożenia na terenie Polski. Także jakiejś formy "żelaznej kopuły" na granicy z Ukrainą - bo stamtąd płynie zagrożenie. A nie wyrazów solidarności. Przypomnę że w 39 też nasi sojusznicy wyrazili solidarność a skończyło się zniszczeniem naszego Państwa.

#rosja #ukraina #drony #wojna

14

to zemsta wukraińców za stanowcze wypowiedzi Nawrockiego pod adresem chazarów

#wojna

24

kolejna wukraińska prowokacja, nie ma sensu się tym w ogóle przejmować, edomiccy desperaci zrobią wszystko, żeby nas wciągnąć w swoją stepową wojenkę, mam nadzieję że Trump połączy się dzisiaj z Zełeńskim i karzełkowi wytłumaczy, że ten numer nie przejdzie

#wojna

5

Musk i reszta się dziwią, że ze strony proukraińskich kont na twitterze nie ma żadnej wzmianki o ataku tego negroida na Ukrainkę w metrze. Przecież to oczywiste; cała ich prowojenna propaganda leci na okruchach z USAIDu i jest napędzana za sprawą najwstrętniejszych kreatur ze środowiska demokratów. Takich jak ten morderca murzyński, to oni będą chronić własną piersią, aby jak najdłużej on i jemu podobni terroryzowali amerykanów. Cała proukraińska propaganda internetowa to są trolle i boty lewackich oszołomów

#wojna #usa #ukraina

11

Spełnia się wszystko to, o czym onuce ostrzegały 3 lata temu; niekotnrolowana imigracja wukraińców skończy się agresywną diasporą kultywującą wrogie dla polskiego narodu doktryny narodowe - banderyzm, ciekawi mnie, jak te wredne niewdzięczniki zamierzają blokować w obcym kraju lokalne ustawy penalizujące dany ustrój totalitarny

i zobaczycie, że te same osoby w ich rządzie które dzisiaj grzmią i bronią Bandery, będą wyciągać łapska po dalsze wsparcie na koszt polskiego podatnika, czyli płać i nie podnoś ręki na naszych hitlerowskich bohaterów, którzy przybijali twoich rodaków do płotu, no ja pierdole

http://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-kijow-reaguje-na-zapowiedzi-nawrockiego-nasilenie-negatywnyc,nId,22178039

#wojna #ukraina

20