DeepState: Rosjanie zamieniają Konstantynówkę w ruinę. „Bitwa wciąż trwa”kresy.pl

We wtorek analitycy projektu DeepState ostrzegli, że sytuacja wokół Konstantynówki w obwodzie donieckim rozwija się według „najcięższego scenariusza”. Według ukraińskiego projektu monitorującego działania wojenne rosyjskie siły wyszły na obrzeża miasta z kilku kierunków, zwiększają presję i przenikają w głąb zabudowy.

„Sytuacja wokół Konstantynówki rozwija się według najcięższego scenariusza, ponieważ przeciwnik wyszedł dosłownie ze wszystkich stron na obrzeża miasta, wywiera aktywną presję i przenika w głąb miejscowości” — podał we wtorek DeepState. Analitycy wskazali, że rosyjska piechota jest odnotowywana od strony wschodniej, przez Nowodmytriwkę, a także stale od strony Berestka i Illiniwki.

Według DeepState po osiągnięciu potrzebnych rubieży Rosjanie stopniowo przechodzą do długotrwałego „pochłaniania miasta”. Projekt ocenił, że w działaniach wokół Konstantynówki częściowo widać powtórkę scenariusza Pokrowska. „Z jakiegoś powodu powtarzają się błędy związane z próbami chaotycznego oczyszczania miasta, podczas gdy przeciwnik ma przestrzeń do przesuwania się i w razie potrzeby zmienia swoje pozycje” — napisali analitycy.

DeepState powołał się na rozmowy z ukraińskimi żołnierzami, którzy mówią o dużej liczbie rosyjskiej piechoty. Według projektu jej skala jest niewspółmierna do zasobów, jakimi dysponują siły ukraińskie.

Analitycy twierdzą, że Rosjanie próbują wyjść na przesmyk w północnej części miasta i odciąć centralną oraz południową część Konstantynówki od normalnego zaopatrzenia. Według DeepState mogą próbować zrobić to przez fizyczne dotarcie piechoty w ten rejon, organizowanie zasadzek i koordynowanie pracy operatorów dronów w celu ustanowienia kontroli ogniowej. Projekt zaznaczył, że dynamikę rosyjskich postępów widać na mapie w postaci rozszerzającej się szarej strefy.

„Jednocześnie przeciwnik równa z ziemią samą miejscowość i zamienia ją w ciągłą ruinę, której wkrótce może już nie dać się utrzymać” — ostrzegł DeepState. Analitycy dodali, że Rosjanie, zachęceni postępami, publikują materiały przygotowywane przy pomocy sztucznej inteligencji, mające rzekomo pokazywać zdobycie miasta lub jego poszczególnych dzielnic.

Według DeepState osiąganie kolejnych rubieży skłania rosyjskie siły do zwiększania presji mimo bardzo dużych strat. „Warto jednak nie zapominać, że kacapy nie liczą się ze swoimi ludźmi, dlatego taka taktyka jest dla nich normą” — napisano w komunikacie. Projekt przypomniał, że podobnie było w Pokrowsku, gdzie Rosjanie stracili wielu żołnierzy, ale ostatecznie zdobyli miasto, a strona ukraińska również poniosła ogromne straty.

DeepState określił Konstantynówkę jako „bramę” do aglomeracji słowiańsko-kramatorskiej. Według analityków Rosjanie rozumieją jej znaczenie i uwzględniają je w dalszych planach ofensywnych. „Kiedy upadnie Konstantynówka, a to kwestia czasu, następna będzie Drużkiwka, która obecnie odgrywa nadzwyczaj ważną rolę logistyczną, a za nią Kramatorsk” — ocenili analitycy.

Projekt ostrzegł, że po ewentualnym przejęciu Konstantynówki przez Rosjan logistyka ukraińskich sił w tym rejonie „radykalnie się zmieni”, a poruszanie się stanie się znacznie trudniejsze. Według DeepState nawet przebywanie w Kramatorsku będzie wówczas wyjątkowo niebezpieczne z powodu rosyjskich operatorów dronów.

Analitycy wskazali też, że Rosjanie będą musieli otworzyć kolejną „bramę” do Słowiańska i Kramatorska. Wcześniej takim kierunkiem był Łyman, gdzie nadal trwa silna presja. Obecnie, według DeepState, Rosjanie mogą próbować zrobić to bardziej na południe, na odcinku od Mikołajiwki do Małyniwki, naciskając na brygady mające problemy między innymi z obsadą osobową.

„Bitwa o Konstantynówkę nadal trwa” — podsumował DeepState.

http://kresy.pl/wydarzenia/deepstate-rosjanie-zamieniaja-konstantynowke-w-ruine-bitwa-wciaz-trwa/

#rosja #ukraina #wojna

6

Wojna trwa w najlepsze:

http://wydarzenia.interia.pl/bliski-wschod/news-usa-bombarduja-iran-atak-na-wiele-celow,nId,23494655

Bez szans na otwarcie dostaw ropy i gazu z bliskiego wschodu (najprawdopodobniej już w wielomiesięcznym a nawet wieloletnim okresie - bo Iran to dla USA nowe poletko do nakręcania przemysłu zbrojeniowego i pokazania dominacji, a'la Afganistan/Irak/Syria). Ale nurtuje mnie jedno - kontrola ceny baryłki ropy. Świat stracił na lata 1/5 surowca, a cena na giełdzie jest utrzymywana od początku wojny w widełkach 90-120$ za baryłkę. Wygląda jak ustawiony limit systemowo (podobnie to wygląda np. przy pobieraniu/wysyłaniu sieciami peer to peer gdzie my ustawiamy ten zakres). Gdzieś na konkurencyjnym portalu z rogalikami i lewakami ktoś rzucił hasło, że giełdy światowe są obsadzone Autobotami. Czy handel i dostęp do zasobów ropy to iluzja? Bo to jest bardzo dziwne zachowanie na cenie, niezgodne z zasadami handlu i podaży surowca. Ktoś ma jakąś opinie co by mnie oświecić?

#gielda #ropa #handel #wojna

9

Na szczęście są przyjaciółmi polski, zdjęcie bez jakiegokolwiek związku z tematem.

🤡🌍

"UKRAINA JEST OFICJALNYM WROGiem RUMUNII!

Ukraina próbowała i zaplanowała detonację morskiego drona z 300 kg ładunku wybuchowego na pokładzie, ale Bóg pokrzyżował ich zbrodniczy plan, blokując drona w bojach portowych w Konstancy.

Dzięki temu dron nie osiągnął celu w dwóch magazynach, jednym z paliwem i drugim z azotanami, co mogło wysadzić w powietrze więcej niż połowę Konstancy i portu morskiego.

Ukraińscy przestępcy monitorowali i kierowali dronem za pomocą wideo aż do miejsca, gdzie miał się zdetonować, a następnie całe przestępcze media zostałyby uruchomione na rozkaz i przypisałyby ten terrorystyczny zamach Rosjanom.

Konstanca mogłaby teraz pogrążać się w żałobie, a artykuł 5 traktatu NATO zostałby aktywowany. Rumunia obudziłaby się jako strona biorąca udział w konflikcie na Ukrainie bez swojej zgody.

Służby specjalne mają obowiązek potępić ten zbrodniczy atak popełniony przez Ukrainę przeciwko naszemu krajowi!

Jako były poseł w Parlamencie Rumunii i przewodniczący partii PPR Patrioții Poporului Român wzywam rumuńskie władze, by nie były współwinne zbrodni przygotowywanych przez Ukrainę i byśmy wstrzymali wszelkie wsparcie dla tego wrogiego Rumunii kraju!"

Źródło http://x.com/MihaiLasca/status/2063640057081155940

#wojna #rumunia #ukraina

12

#wojna #ukraina #sankcje #izrael

Pamiętacie statek Fitburg który zerwał kable na dnie Bałtyku? Taka mega dywersja. Oskrażeni o sabotaż to obywatele Azerbejdżanu, Gruzji, Rosji oraz Kazachstanu. Na trzech z nich nałożono zakaz podróżowania. Statek pod banderą bodaj Seszeli, właściciel z Turscji a wiózł stal z Rosji do Izraela. Da się? Sankcje są dla tych co chcą niszczyć swoje kraje i wyprówać obywatelom flaki.

Słyszeliście o jakiś głosach oburzenia?

10

#ukraina #rumunia #wojna

Myślicie, że tą w Przewodowie też ruscy przejęli?

12

Wariat dalej chce wojenki, w banderstanie bez zmianwydarzenia.interia.pl

http://wydarzenia.interia.pl/ukraina-rosja/news-niespodziewany-ruch-zelenskiego-napisal-list-do-putina-padla,nId,23492151

Grozi Putinowi bombardowaniem, tymczasem to co kilka dni czerwono w mediach od "masakry Kijowa ze Strony Rosji". Ile razy była masakra w Moskwie? Czy ktoś go w końcu strąci ze stołka i wprowadzi prawdziwie pokojowo nastawionego przywódcę?

Chociaż z jednym się zgadzam - im dłużej Ukraińscy chlopi są wysyłani na rzeź, tym dłużej anglosasi z germanami nie wysyłają następnych slowian na rzeź za ich interesy.

#ukraina #rosja #wojna #zelenski

8

Rosja ponownie wykorzystała swój najnowocześniejszy hipersoniczny pocisk balistyczny Oriesznik. Pamiętacie jak mówili, że po snakcjach nie wyprodukują skomplikowanych rakiet xDpolskieradio24.pl

Rosja wykorzystała hipersoniczny pocisk balistyczny Oriesznik podczas zmasowanego ostrzału Ukrainy dzisiejszej nocy 24 maja. Jak potwierdziły rosyjskie Siły Powietrzne, hipersoniczna rakieta balistyczna za ok. 30 mln dolarów została wystrzelona z poligonu Kapustin Jar w obwodzie astrachańskim na południowym zachodzie Rosji. Z tego poligonu dwukrotnie wystrzelono Oriszniki w stronę Ukrainy: 21 listopada 2024 w kierunku miasta Dniepr i 8 stycznia 2026 roku w stronę Lwowa. Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że atak zakończył się sukcesem. Tym razem Oresznik zniszczył trzy garaże spółdzielcze w Białej Cerkwi w obwodzie kijowskim i jedno z przedsiębiorstw w ataku nikt nie zginął.

http://polskieradio24.pl/artykul/3690646,wiadomo-w-co-trafil-rosyjski-oresznik-ekspert-mowi-o-szopce

#rosja #ukraina #ukrainoza #wojna #militaria #rakiety

9

#wojna

Etatowi podżegacze wojenni w akcji.

9

Do ostatniego ukraińca.kyivpost.com

Unia europejska planuje znieść tymczasową ochronę ukraińskich imigrantów i pomóc władzom wnaukrainy na wyłapanie tych co ukrywają się za granicą, żeby rosyjska artyleria mogła ich rozerwać.

Tutar Merz powtarza to samo

http://prm.ua/en/germany-supports-ukraine-in-restricting-mens-travel-to-the-eu-merz/

http://www.kyivpost.com/post/73921

Tutaj Ylva Johannson:

http://www.euractiv.com/interview/interview-phasing-out-temporary-protections-for-ukrainians-is-a-good-strategy-new-eus-ukraine-envoy-johansson-says/

Ostatnia dyskusja, transkrypt chyba jeszcze niedostęply dla mediów.

http://www.yahoo.com/news/articles/eu-not-yet-decided-whether-134300695.html

Do ostatniego hohoła!

#ukraina #rosja #wojna

8

Stare wideo z ukraińskiego kontrataku.files.catbox.moe

http://files.catbox.moe/8v22bs.webm

Króciutkie wideo ze starego ukraińskiego kontrataku (a właściwie konkluzji). Nie wiem gdzie mam dłuższe ale jak znajdę to wrzucę. Zwróćcie uwagę na wypalonego polskiego leoparda w środku kolumny.

Rosjanie ostrzelali ukraińców pociskami zapalającymi.

#ukraina #wojna

6

#wojna

Taki scenariusz - Turcję atakuje Izrael, po jego stronie staje Ukraina - po której my staniemy? Turcja jest w NATO i art. 5 - wzywają sojuszników do pomocy.

10

#ankieta #wojna

Który z dżentelmenów dokonał ostatecznie większego spustoszenia?

a) Austriak z mniejszym wąsem

b) Gruzin z większym wąsem

6

#wojna

Ciekawe jakiej narodowości byli sprawcy?

6