SIĘ KURWA NIE MOGĄ DOCZEKAĆ - Były szef agencji wywiadu straszy po incydencie koło Garwolina. „Polska jest w stanie wojny z Rosją”nczas.info

Uszkodzenie trakcji kolejowej we wsi Mika stało się tematem wiodącym. Premier Donald Tusk sugeruje, że doszło do eksplozji. Eksperci zaś grzmią o wojnie z Rosją i nawołują do podjęcia przez rząd „odpowiednich” działań i środków.

Przypomnijmy, że w niedzielę rano maszynista pociągu zgłosił nieprawidłowości w infrastrukturze kolejowej w rejonie Życzyna w pow. garwolińskim, w pobliżu stacji PKP Mika.

Uszkodzenie infrastruktury kolejowej w pobliżu stacji Mika zauważył w niedzielę o godz. 7.39 maszynista pociągu regionalnego. Na miejsce wezwano służby. Okazało się, że dwie szyny są zniszczone na odcinku ok. 1 m. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Porannym pociągiem jechało dwóch pasażerów.

Mazowiecka policja podała, że wstępne oględziny torowiska wykazały uszkodzenie jego fragmentu, które spowodowało zatrzymanie pociągu.

„Eksplozja ładunku wybuchowego zniszczyła tor kolejowy” – przekazał na portalu X szef rządu warszawskiego Donald Tusk.

Były szef Agencji Wywiadu Andrzej Derlatka odniósł się do sprawy w TVP Info, gdzie przekonywał, że rząd powinien w związku z tym zdarzeniem podjąć zdecydowane kroki. Twierdził też, że Polska jest w stanie wojny hybrydowej z Rosją.

– Polska jest w stanie wojny z Rosją. Przeciwnik robi różne rzeczy po to, żeby nam dokuczyć, żeby nas przestraszyć, żeby spowodować jak największe szkody i straty – grzmiał Derlatka. Należy tu odnotować, iż do czasu publikacji artykułu nie pojawiła się żadna oficjalna informacja, że za aktami dywersji na kolei stoi Rosja.

Odnosząc się do zdarzenia kolejowego we wsi Mika, stwierdził, że tylko cudem udało się uniknąć tragedii. Tymczasem reporter RMF FM nieoficjalnie donosi, że zanim wykryto ubytki w trakcji kolejowej, zdążyły przejechać trzy pociągi.

– To był zaplanowany zamach na całą sieć kolejową. Gdyby ten pociąg się wykoleił, mielibyśmy prawdopodobnie kilka ofiar śmiertelnych, a do tego zablokowaną linię kolejową na strategicznym kierunku – grzmiał były szef Agencji Wywiadu.

Derlatka ocenił też, że Rosja prowadzi wrogie nam działania. – To jest bardzo poważna sprawa, to nie są żarty – przestrzegał.

Jednocześnie zażądał od władz warszawskich podjęcia konkretnych kroków. – Radziłbym wprowadzenie stanu wyjątkowego na obszarze wschodnim kraju, graniczącym z Ukrainą i dalej z Rosją. Trzeba przestać się cackać – to jest wojna – powiedział.

Jak podkreślił, wprowadzenie stanu wyjątkowego umożliwiłoby m.in. zestrzeliwanie dronów, a także „uruchomienie działań odszkodowawczych” – na wypadek gdyby zestrzelone obiekty spowodowały jakieś szkody.

– Grozi nam eskalacja różnych ataków na nasz kraj. Trzeba chronić ludność i chronić państwo polskie. Ludzie, po wprowadzeniu stanu wyjątkowego, będą widzieli, że państwo działa, że reaguje – bo tak trzeba zadziałać w tym momencie – dodał były szef Agencji Wywiadu.

Na tym jednak nie zakończył. Derlatka zaapelował też o wykorzystanie m.in. urządzeń typu ECHELON. – One pozwalają sprawdzać cały internet, wszystkie media komunikacyjne. To pozwala na wyławianie tych elementów, które mogą być zagrożeniem. To trzeba zrobić – to są sprawy naglące – utrzymywał.

– Drona można strącić, ale groźniejszy jest ten, kto nim steruje na ziemi. A żeby sterować dronem, trzeba używać fal radiowych. Jeśli się ich używa, można ustalić miejsce, skąd są nadawane – mówił dalej.

Wskazał tu również na rolę firm telekomunikacyjnych i postulował nałożenie na nie nowych obowiązków.

– Muszą być zobligowane do wzmocnienia kontroli na tym obszarze. Osoba używająca telefonu komórkowego – a każdy ma dziś telefon – jest do ustalenia co do pół metra. Jeśli wprowadzi się bardziej dokładne urządzenia, można to zrobić jeszcze precyzyjniej – grzmiał.

W podobnym tonie w rozmowie z PAP wypowiadał się także inny ekspert, kmdr por. rez. Artur Bilski, założyciel think tanku Nobilis Media.

– Oznacza to bardzo groźną eskalację zagrożeń sabotażem wobec nie tylko szlaków kolejowych, którymi odbywa się transport zaopatrzenia na Ukrainę, ale także infrastruktury krytycznej. Po raz pierwszy bowiem mielibyśmy tak poważny atak, który jest również informacją, że Rosja posiada w Polsce zaplecze do przeprowadzania takich działań i będzie je rozwijać w oparciu o olbrzymią emigrację zza naszej wschodniej granicy – powiedział.

Oficer ocenił, że zagrożenie sabotażem w Polsce będzie rosło. Zwrócił uwagę, że infrastruktura kolejowa jest „łatwym celem” ze względu na to, że jest rozległa i trudno ją w całości monitorować. Pozostaje jednak też cały obszar infrastruktury krytycznej, która może zostać zaatakowana z użyciem dronów startujących z polskich lokalizacji i trudnych do wyśledzenia – dodał.

Jak mówił, celem takich ataków mogą być dworce kolejowe, lotniska, elektrownie, infrastruktura wodociągowa, gazociągi, drogi itd.

– W sytuacji wzrastających zagrożeń atakiem hybrydowym, sabotażem konieczne będą intensywne szkolenia dla kadry zarządzającej, pracowników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i obronę cywilną w przedsiębiorstwach i instytucjach, w tym samorządach – powiedział Bilski.

Oficer postawił diagnozę, że w Polsce zagrożenia hybrydowe były lekceważone, a kwestia szkoleń w obszarze bezpieczeństwa – zaniedbana.

– Potrzebna będzie również kampania, która zwróci uwagę na konieczność współpracy społeczeństwa ze służbami mundurowymi, bez tego bowiem nie da się zminimalizować zagrożeń – podsumował Bilski.

Kmdr por. rez. Artur Bilski jest absolwentem Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni i Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Naval Postgraduate School w Monterey w Kalifornii (USA). Służył m.in. jako oficer Nordycko-Polskiej Brygady w Bośni i Hercegowinie (18 miesięcy) oraz 3 lata w Belgii, na stanowisku oficera Naczelnego Dowództwa Sojuszniczych Sił NATO w Europie.

http://nczas.info/2025/11/17/byly-szef-agencji-wywiadu-straszy-po-incydencie-kolo-garwolina-polska-jest-w-stanie-wojny-z-rosja/

#Polska #rosja #podzegaczewojenni #wojna #koalicja13grudnia

5

#wojna #kolej

No dobra, ale tak serio - jak myślicie - kto stoi za tymi dywersjami???

5

NO I SIĘ WYJAŚNIŁO - Szef Sztabu Generalnego WP: Adwersarz rozpoczął przygotowania do wojnykresy.pl

Zdjęcie

Adwersarz rozpoczął przygotowania do wojny – oświadczył szef Sztabu Generalnego WP generał Wiesław Kukuła, odnosząc się do aktów dywersji na terenie Polski, m.in. do wysadzenia torów kolejowych.

Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Wiesław Kukuła był w poniedziałek gościem „Sygnałów Dnia” w Polskim Radiu 24. Podczas rozmowy odniósł się m.in. do uszkodzeń torów kolejowych, które wykryto w niedzielę. Wyraził opinię, że to element przygotowań do potencjalnej agresji.

„Adwersarz rozpoczął przygotowania do wojny. Buduje tutaj pewne środowisko, które ma doprowadzić do podważenia zaufania społeczeństwa do rządu, organów, takich jak siły zbrojne i policja. Doprowadzić do warunków dogodnych do potencjalnego prowadzenia agresji na terytorium Polski” – powiedział.

Zaznaczył jednak, że podobne działania nie zawsze poprzedzały otwarte konflikty.

„Tego typu działania niekoniecznie zawsze poprzedzały konflikty zbrojne. Jeszcze raz podkreślam: najważniejsza dzisiaj jest nasza postawa, nasza reakcja” – wskazał.

Zapewnił, że jesteśmy w stanie na różne sposoby odpowiedzieć na zagrożenie. „Jeszcze raz podkreślam: najważniejsza dzisiaj jest nasza postawa, nasza reakcja” – podkreślił Szef Sztabu Generalnego WP.

http://kresy.pl/wydarzenia/szef-sztabu-generalnego-wp-adwersarz-rozpoczal-przygotowania-do-wojny/

#wojna

10

Premier Japonii deklaruje możliwość włączenia się w wojnę po stronie Tajwanukresy.pl

Nowa premier Japonii Sanae Takaichi powiedziała na forum parlamentu, że jej siły zbrojne mogą włączyć się w wojnę w przypadku działań zbrojnych Chin wobec Tajwanu.

Odpowiadając 7 listopada na posiedzeniu Komisji Budżetowej Izby Reprezentantów Japonii, nowa premier tego państwa Sanae Takaichi stwierdziła, że ​​użycie siły militarnej przez Chiny na Tajwanie, a nawet jego blokada morska przez Pekin, prawdopodobnie stanowiłyby „sytuację zagrażającą przetrwaniu” Japonii, która zmusiłaby ją do reakcji zbrojnej, podał czołowy krajowy dziennik “Asahi Shimbun”.

Jednocześnie Takaichi zrelatywizowała swoję uwagę, dodając że blokada realizowana przez statki niewojskowe nie wywołałaby reakcji Japońskich Sił Samoobrony, natomiast gdyby Chiny przeprowadziły blokadę morską towarzyszącą działaniom zbrojnym przeciw władzom na Tajwanie, stanowiłoby to właśnie sytuację „zagrażającą przetrwaniu” Japonii i uzasadniało wysłanie Sił Samoobrony w celu wsparcia Tajpej.

To najdalej idące ustosunkowanie się premiera Japonii w kwestii ewentualnego konfliktu na linii Pekin-Tajpej. Wysoko postawiony urzędnik Ministerstwa Spraw Zagranicznych powiedział „Asahi Shimbun”, że odpowiedź Takaichi z 7 listopada odzwierciedlała jej osobiste poglądy, ponieważ notatki informacyjne dostarczone przez jego urząd nie zawierały tak daleko idącej rekomendacji.

Opozycyjny parlamentarzysta Katsuya Okada prawdopodobnie zadał to pytanie, ponieważ Takaichi już kandydując na prezydenta Partii Liberalno-Demokratycznej twierdziła, że wysłanie chińskiego kontyngentu wojskowego przeciwko Tajwanowi byłoby równoznaczne z działaniem militarnym przeciwko Japonii.

Uważany za “jastrzębia” nieżyjący już Shinzo Abe w 2015 r. przytoczył jako możliwe przykłady działania w sytuacji egzystencjalnego zagrożenia dla Japonii – zapewnianie osłony amerykańskim okrętom transportującym obywateli Japonii ze stref wojennych oraz operacje usuwania min w Cieśninie Ormuz, kluczowym szlaku morskim dla eksportu ropy naftowej z państw arabskich do Japonii.

Natomiast poprzednik Takaichi na stanowisku szefa rządu Fumio Kishida w 2024 roku stwierdził, że trudno jest uogólniać, co stanowi sytuację zagrożenia wymagającą zbrojnej reakcji Japonii, ponieważ każda konkretna sytuacji musi być oceniana komplekoswo i odrębnie.

Jak przypomniał “Asahi Shimbun” dotychczasowe rozmowy między japońskimi i amerykańskimi urzędnikami odpowiedzialnymi za obronę i politykę zagraniczną zakończyły się uzgodnieniem, że Japonia powinna interweniować zbrojnie jedynie w przypadku ataku ze strony ChRL na amerykańskie wojska i bazy na Tajwanie, lub operiająco wspierające władze w Tajpej.

http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/azja-pacyfik/premier-japonii-deklaruje-mozliwosc-wlaczenia-sie-w-wojne-po-stronie-tajwanu/

#taiwan #japonia #chiny #wojna

11

Sudan – zdjęcia satelitarne uchwyciły czerwone plamy, miejsca masowych masakr. 💀 🇸🇩 🔥youtu.be

W Sudanie od dziesięcioleci toczą się zaciekłe walki. Jednak wraz z wybuchem wojny domowej w kwietniu 2023 r. liczba ofiar śmiertelnych gwałtownie wzrosła. Teraz wstrząsają doniesienia o szczególnie barbarzyńskich masakrach na ludności cywilnej. W dodatku milicja RSF kontroluje już niemal cały Darfur.

Zdjęcie

W ciągu około dwóch i pół roku życie straciło ponad 150 tys. Sudańczyków. Nikt nie zna dokładnej liczby ofiar.

W poniedziałek, 27 października, dowódca Al-Burhan ogłosił wycofanie wojsk rządowych z miasta Al-Faszir, ostatniego punktu oporu sił rządowych na zachodzie kraju. Po wycofaniu wojsk rządowych do miasta natychmiast wkroczyły RSF, które od miesięcy walczą z rządem. Tym samym pozostali w Al-Faszir mieszkańcy zostali pozbawieni możliwości ucieczki.

RSF wykorzystało sytuację. Pozajmowali ulice, chodząc od domu do domu zaczęli dokonywać egzekucji. Nie oszczędzono też pacjentów lokalnego szpitala, członków rodzin które były z chorymi jak i obsługi lekarzy.

Krew leje się po ulicach w takich ilościach, że zdjęcia satelitarne pokazują czerwone plamy. Zarejestrowano też sterty ciał.

Subsaharyjscy bojownicy na wielbłądach krzyczą „Łapcie dziewczynki!”. Te są gwałcone dniami i nocami przez wyznawców Allacha.

Szczególnym okrucieństwem są objęte społeczności nie islamskie.

Po zajęciu miasta Al-Faszir milicja RSF kontroluje obecnie prawie cały region Darfuru.

---------------------------------------------------------

http://youtu.be/6N-vVluLGb4?si=lRTEr30e3u8b4kpI

---------------------------------------------------------

Dla Europy mogą też być skutki. Nowa fala uchodźców "obowiązkowych do przyjęcia” pośród których znajdą się bojownicy RSF, pragnący szerzyć swoje obyczaje. Wszystko z błogosławieństwem UE.

#swiat #sudan #zbrodnie #masakra #przestepczosc #wojna #wojnadomowa #ubogacenie

11

Ładnie ją wyjaśnil. Ukraińcy na ukrainę. Jak mnie takie skomlonce suki denerwują.

Mam ich dość.

>>> http://files.catbox.moe/ept822.mp4 <<<

#polityka #wojna #manipulacja

15

Prezydent RP i zwierzchnik sił zbrojnych, bezprawną decyzją Tuska jest pozbawiony dostępu do informacji o bezpieczeństwie państwa ze strony służb! Gdzie jest granica bezczelności rudego?youtu.be

Donald Tusk podjął decyzję, że szefowie służb specjalnych mają zakaz spotykania się z prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej. W ten sposób po raz kolejny premier wykorzystał służby specjalne w walce politycznej. W czasie, gdy za naszą wschodnią granicą trwa wojna, zdecydował, że prezydent, zwierzchnik sił zbrojnych, ma być pozbawiony dostępu do najważniejszych informacji o bezpieczeństwie państwa. Odmówiono udzielenia istotnych informacji dotyczących bezpieczeństwa państwa przedstawicielowi prezydenta podczas posiedzenia Kolegium do spraw Służb Specjalnych. Odwołano cztery moje spotkania z szefami służb specjalnych. To właśnie na nich miały zostać omówione kluczowe kwestie dla bezpieczeństwa Polski, miały też zapaść decyzje dotyczące nominacji oficerskich. Tak się jednak nie stało, bo pomylono interes państwa z interesem partyjnym. Na to nie może być i nie będzie mojej zgody

— podkreślił prezydent.

Zdjęcie

http://youtu.be/1pl789pkEcY?t=413

W związku z tym Prezydent odmówił podpisania promocji na pierwszy stopień oficerski dla 136 funkcjonariuszy ABW i SKW z rozdania Tuska.

Tusk działa jak zewnętrzny namiestnik wspierany przez zagranicę.

#tusk #tuskurwysyn #ko #koalicjaobywatelska #koalicja13grudnia #sluzbyspecjalne #wojskopolskie #wojna #wojnadomowa #nawrocki #polska #prezydent

12

Żydowski historyk, Avi Shlaim:

„Służyłem w izraelskiej armii i powiem tak:

Izrael jest rasistowskim państwem kolonialnym i Palestyńczycy mają prawo stawiać opór.

IZRAEL JEST GŁÓWNĄ PRZESZKODĄ NA DRODZE DO POKOJU NA ŚWIECIE❗️

http://streamable.com/06luse

#izrael #palestyna #wojna

18

Wojna w Brazylii! 🔥 🇧🇷 😱youtube.com

Kartele narkotykowe kwitnące w fawelach Rio stanowiły problem od dawna, dla ludzi, turystów i rządu Brazylijskiego (który też jest przez nie skorumpowany). Systematycznie dochodziło do rajdów (na przestrzeni ostatnich lat) na zorganizowane i uzbrojone grupy przestępcze bez jednoznacznego wyplenienia kryminalistów. Tym razem sytuacja wypadła spod kontroli.

Zdjęcie

Początkowo siły użyte przeciw gangom narkotykowym w okolicach międzynarodowego lotniska w Rio wynosiły 2500 policjantów i sił specjalnych. Przyniosły pozytywny efekt w liczbie aresztowań, skonfiskowanych narkotyków i broni. Kartele narkotykowe postanowiły jednak pokazać kto rządzi w mieście i rozpoczęły swoją ofensywę terrorystyczną. Na chwile obecną mówi się o 60 ofiarach śmiertelnych i wymianie ognia na ulicach Rio.

Gubernator Rio De Janeiro ogłosił, że miasto jest w stanie wojny. Nad miastem unoszą się kłęby dymu. Strzały słychać na głównych arteriach miasta. Gangi narkotykowe użyły (wzorem Ukrainy) uzbrojone drony z ładunkami wybuchowymi do zabijania policji.

Rzad Brazylii (jak było wspomniane, skorumpowany) waha się wysłać siły wojskowe w rejon konfliktu.

Organizacja terrorystyczna Red Command odpowiedzialna za konflikt, korzysta (z wzajemnością) na socjalistycznym rządzie Brazylii jak i jest głęboko powiązana z socjalistycznym reżimem w Wenezuelii skąd czerpie finansowanie.

-------------------------------------

http://www.youtube.com/live/nVNIXIWib7w?si=DjUXXcpRoF4ip4nT

-------------------------------------

#wojna #brazylia #swiat #przestepczosc #narkotyki #terroryzm

14

kolejny dzień w uśmiechniętym państwie i od samego rana kolejne kłamstwa od tuska żeby wciągnąć nas do ich przegranej wojny.

rzeczywiście robią, a nie gadają.

#polityka #tusk #wojna

8

Wiedzieliście, że w wojnie na Ukrainie zaczęto używać samolotów "w stylu II Wojny Światowej" do zwalczania dronów?

http://defensemirror.com/news/40228/Russian_Deploys_Yak_52_Training_Aircraft_to_Intercept_Ukrainian_Drones

Nie chwaląc się, przewidywałem że tak będzie, wyjdzie taniej niż strzelanie rakietami za xxxxxxx dolarów to dronów z kartonu.

#ukraina #wojna #ciekawostki

10

Włosi blokują Niemcom wydanie nurka-dówódcy podejrzanego o wysadzenie Nord Streamrmf24.pl

Najwyższy Sąd Kasacyjny we Włoszech uwzględnił apelację Sierhija K. decyzja oznacza, że mężczyzna nie zostanie na razie wydany Niemcom i sprawa będzie musiała zostać ponownie rozpatrzona. Sierhij K. jest podejrzewany o dowodzenie grupą nurków odpowiedzialnych za wysadzenie gazociągów Nord Stream. Obrońca Sierhija K. argumentował, że do sabotażu doszło w kontekście wojny ukraińsko-rosyjskiej, dlatego zatrzymanie i ewentualna ekstradycja są bezprawne. Adwokat wskazywał też, że naruszone będzie podstawowe prawo jego klienta do sprawiedliwego procesu.

http://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-wysadzenie-nord-stream-wlosi-blokuja-wydanie-podejrzanego-ni,nId,8031615

#ukraincy #ukraina #wlochy #rosja #kacapy #nordstream #nordstream2 #nurkowanie #wojna #wojnanaukrainie

8

#wojna

Jeżeli ktoś uważa, że jakaś cudza wojna jest jego to czy nie powinien na nią pojechać i brać w niej udział? Np na Ukrainie to nawet kobiety mogą się do armii zaciągać i praktycznie nie ma ograniczeń wiekowych.

13

z cyklu "mądrości ze świata klaunów":

Paweł Gotowiecki, rektor Akademii Nauk Stosowanych w Ostrowcu Świętokrzyskim, na której wykładał Sykulski, uważa, że działania Polskiego Ruchu Antywojennego godzą w polską rację stanu


czyli wychodzi na to, że polską racją stanu jest #wojna 🤡

#clownworld #polityka

9

Już niedługo na front drodzy przyjacielewydarzenia.interia.pl

http://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-media-o-planach-nato-wobec-rosji-sojusz-rozwaza-zbrojna-odpo,nId,22429158

Coraz grubiej i agresywniej wypowiadają się nasi europejczycy. Ja już wyobrażam sobie uśmiech Sikorskiego i jego tryskający szampan wraz z Macronem i Von der Leyen jak będą na swoim "sadisticu" oglądać roztrzaskane zwłoki polskiego, czy bałtyckiego żołnierza od ruskiej rakiety, albo tańcować przy widoku zburzonych bloków w Warszawie, Wilnie czy innym Talinnie.

#wojna #UE #NATO #rosja

11