Wszystkich ukropoliniaków, którzy utrzymują, że wojna Ros-ukr to nasza wojna, zapraszam do zapisania się do Polskiego Korpusu Ochotniczego i pójście walczyć na front.

Tutaj oficjalna grupa tej formacji na telegramie http://t.me/PolskiKorpusOchotniczy

Nie musicie dziękować.

Zdjęcie

#pdk #wojnanaukrainie

17

Zipline - dron z monopolem na dostawy lotniczeyoutu.be

Firma Zipline działa obecnie w kilku krajach (np: USA czy Japonia, ale też Rwanda).

Zdjęcie

Specjalizuje się w dostawach lotniczych, w przypadku Rwandy (na niej skupi się materiał) tych medycznych i bardzo dobrze rozkminiła jak to powinno działać.

http://youtu.be/DOWDNBu9DkU

* Zastrzeżenie!

1. Materiał jest reklamówką zachodniego fanboja, który jedzie do Afryki i robi "Oh" i "Ach" i jak blisko Rwandzie do stania się pierwszą Wakandą ( to fikcyjne państwo z Marvela #pdk ). Przynajmniej ja to tak odbieram.

2. Zipline umie w reklamę i robi to co sprzedaje bardzo dobrze, nawet jeśli trochę wyciera się przy tym, tym państwem.

Co przykuło moją uwagę w Ziplinie to bardzo niestandardowe asymetryczne śmigła drona. Jest to wyjątkowo zajebiste i chore rozwiązanie, a co gorsza nie byłem w stanie znaleźć nic więcej o tym ewenemencie.

3. Kontekst wojny domowej Hutu (ludność rodzima) vs. Tutsi (napływowi koczownicy).

Hutu stanowili drugą kategorię ludzi na swojej ziemi będąc podlegli Tutsi. Pierwsze organizacje broniące praw Hutu powstały dopiero w latach 50tych ub. wieku.

1959r wojna domowa Tutsi - Hutu. Rwanda uzyskuje niepodległość, część Tutsi ucieka z kraju. Starcia na tle etnicznym trwają ale Hutu utrzymują swoją niepodległość.

1990r. Terroryści Tutsi wymuszają dalekie ustępstwa na prezydencie Habyarimanie. Potem on ginie w katastrofie lotniczej. Hutu podejrzewają Tutsi o sabotaż.

Kolejna wojna domowa na całego. Hutu zabija 800K Tutsi, kolejne 2 miliony woli się ewakuować.

Wkracza ONZ całe na biało (niebiesko) "Nieważne kto zaczął, podajcie sobie ręce". "Biedni Tutsi jak tak można?" W wyniku działań ONZ tym razem setki tysięcy Hutu ucieka.

Marionetkowy rząd (Tutsi) prześladuje Hutu i okupuje kopalnie w Kongo pod pretekstem zwalczania terroryzmu Hutu.

2000r. prezydentem Rwandy zostaje Paul Kagame (Tutsi). potem reelekcja 2003r. Potem zmiana konstytucji i wydłużenie kadencji do 7 lat. 2010r. znowu reelekcja (Hutu oskarża go o fałszerstwa wyborcze, ONZ ma to w dupie).

Potem w 2017r. prezydentem Rwandy zostaje Paul Kagame (Tutsi) ... tak znowu on . Jest tak wspaniały że w wyborach zyskał 99% głosów. Na serio, wg. oficjalnych danych. Brzmi całkiem legitnie. Prawda?

Znając kontekst, laurkę jak to fajnie w Rwandzie z dronami w tle ogląda się trochę inaczej.

#swiat #drony #technologia #inzynieria #ciekawoski #afryka

5

U Pana Boga za piecem (1998)

Wschodnią granicę Polski przekracza autobus pełen drobnych handlarzy zza Buga, udających się na przygraniczny bazar. W lesie autobus napada banda reketierów, dowodzonych przez pewnego Ukraińca, kamuflującego się pod pseudonimem Gruzin.

#filmnawieczor #ogladajzlurkiem

Na zachętę fragment z początku #pdk

http://streamable.com/8hkxxq

7

Świeży update z OSW Niektórzy tutaj są bardzo na bieżąco i dostają info z pierwszej ręki #pdk ale reszta pewnie musi nadrabiać.
Bardzo urzekła mnie historia chłopca, którego ojciec co prawda padł na Ukrainie ale w zamian dostał smartwatcha z tekstem "widzisz, marzenia się spełniają" co skwitowała jego matka "jesteśmy bardzo szczęśliwi" Wzruszyłem się w chuj. Chociaż dalej nie jest tak kolorowo.
https://www.youtube.com/watch?v=WwqY6P_g6QQ
#rosja #ukraina #wojna #ruskapropaganda #osw

7

Nasze pierwsze wspólne święta (。◕‿‿◕。) W grudniu razem z @Enviador oficjalnie powiedzieliśmy naszym rodzinom, że jesteśmy razem. Moi rodzice już od pewnego czasu wiedzieli, że jestem "innej" orientacji, a fakt przedstawienia im chłopaka był może na początku trochę szokiem, ale mam od nich pełną akceptację i zrozumienie. Również rodzice @Enviador spokojnie przyjęli ten fakt i wigilię spędziliśmy u moich "teściów". Przedwczoraj lepiliśmy razem uszka oraz robiliśmy pierogi z kapustą i grzybami, do tego piliśmy czerwone winko i fajnie jest poczuć tę świąteczną atmosferę. Życzymy wszystkim lurkom wesołych i przede wszystkim zdrowych świąt oraz zawsze pełnej akceptacji ze strony Waszych najbliższych! (。◕‿‿◕。)
#homoseksualizm #itsokaytobegay #swieta #lgbt #wykop #wykopcontent #pasta #pdk

5

Coś tam przeprosił wcześniej za pogadankę o Banderze i zbrodniach na Polakach. Teraz używa nawet dyplomatycznego języka. Chociaż dziwić może fakt, że tak się zainteresował komentarzami z polskiej strony na temat jego nominacji. Pewnie ma żal biedaczek, albo sobie pozwala, bo wie, że nie napisze o tym na twicie nikt z grona wyższej rangi rządzących? (teoria spiskowa powiadam Wam) - póki co zająknął się tylko wiceszef MSWiA …
Melnyk we władzach Ukrainy, polski rząd zaskoczony. "Cios w serce rodzin wołyńskich"
-cytat za dziennikiem. pl
Przyjmuję zakłady o to, ile czasu minie, zanim znów dołoży do pieca.
Do wygrania Lwów, lub całkowite zerwanie relacji Pl-Ua, albo wycieczka na front w Donbasie #pdk, w zależności od tego jak się sprawy potoczą i co on, lub oni znowu wysmarują (bo coś muszą w końcu wysmarować, skoro z rakietą i Melnykiem zagrali wobec nas na zwarcie dwa razy w przeciągu tygodnia?)

#Tyfonfilozuje #trocheheheszki #trochenieheheszki #polityka #Ukraina #Polska

10

No proszę, jaki się ruch na Lurku zrobił... a jeszcze niedawno taki był płacz, że nic się nie dzieje... przypadek? #pdk
#sleevecontent #heheszki #gownowpis

7

Byle do końca zmiany nie pomylić portali…

#heheszki #pdk #gownowpis

10

Nie sądziłem, że będę jeszcze kiedyś propsował działalność ekoszurów. #ekoterroryzm #lotnictwo
Serwis informacyjny Protocol poinformował w środę, że dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, wysłał wiadomość do właściciela konta na Twitterze, które śledzi jego prywatny odrzutowiec, oferując 5000 dolarów, jeśli wyłączy konto.

Konto „ElonJet” pokazuje ruchy prywatnego samolotu biznesmena za pomocą botów monitorujących publicznie dostępne dane o ruchu lotniczym.

Według Protokołu właściciel konta, 19-letni Jack Sweeney, otrzymał jesienią zeszłego roku wiadomość od Muska: „Czy możesz to zdjąć? To zagrożenie bezpieczeństwa”.

Sweeney podobno odpowiedział, że może go usunąć, ale powiedział, że będzie to kosztować Muska „Model 3 tylko żartuje, chyba że?” Następnie Musk odpowiedział: „Nie podoba mi się pomysł, by zostać zastrzelonym przez wariata” i zaoferował Sweeneyowi 5000 dolarów.

„Jest szansa na podniesienie tego do 50 000 $? Byłoby to wspaniałe wsparcie na studiach i prawdopodobnie pozwoliłoby mi zdobyć samochód, może nawet Model 3” – odpowiedział Sweeney, cytowany przez Protokół. Miliarder powiedział, że się nad tym zastanowi, ale nie odpowiedział.
Tutaj kolejna ofiara:
Bernard Arnault, właściciel marki dóbr luksusowych Louis Vuitton, powiedział w poniedziałek francuskiemu radiu Classique, że sprzedał swój prywatny odrzutowiec. Trzeci najbogatszy człowiek na świecie już ma dość śledzenia jego podróży pod kątem śladu węglowego.

“ Rzeczywiście… grupa [Moët Hennessy Louis Vuitton lub LVMH] miała samolot i go sprzedaliśmy. W rezultacie teraz nikt nie może zobaczyć, dokąd jadę, ponieważ teraz wynajmuję samoloty ” – powiedział Arnault mediom.

Ruch ten nastąpił po tym, jak Twitter został zalany kontami, takimi jak „i_fly_Bernard” i „laviondebernard”, które śledziły prywatny samolot Arnault i informowały o jego śladzie węglowym lub spowodowanym przez niego zanieczyszczeniu atmosfery.
PS
When Sweeney told Musk where he was aggregating the data from, Musk responded: “Air traffic control is so primitive.”
Powiedział typ, co zarabia na oszukiwaniu na rynkach finansowych najmłodszych, najgłupszych klientów nieinstytucjonalnych. …i to zarabia takimi prymitywnymi wałkami, że musi to robić na giełdach krypto, bo z Wall Street wyeabali go po pierwszym numerze 🤷 #pdk #gielda #bekazpodludzi

7

Trochę potrwało zanim zatrybiłem
Pokaż spoilerNie, nie chodzi o teleportowanie się

#heheszki #pdk Pokaż spoiler #programowanie

8

– Wiesz, skąd przyjadą zmobilizowani ruscy na Ukrainę?
– Z Rosji?
– No właśnie, organy mobilizacyjne przywiozą ich z Rosji. A myślisz, że to taka prosta sprawa wysiąść na placu w Tambowie, złapać w siatkę zwinnego, silnego Rosjanina i wywieźć go siłą na Ukrainę?
– Chyba nie.
– No jasne, że nie. Uda im się to zrobić, ponieważ będą wywozić tylko takich, co albo nie będą potrafili spierdolić przed siatką albo będą największymi głąbami w mieście i rodziny sprzedadzą ich za flaszkę wódkę, bo i tak nikt nie ma z nich pożytku. I ci wszyscy nieudacznicy pojadą walczyć na Ukrainę.
#pdk #grucha #cytat

11

@Cheater tango down

Enviador kolejny raz daje bana, bo ktoś:
1. krytykuje Ukraińców (morda w kubeł ruska onuco, jak śmiesz szkalować Ukrainę)
2. nie szanuje administratora

To ja zacytuję regulamin lurkera:
Par. 5. Obowiązki użytkownika: m.in. stosowanie się do poleceń i pouczeń Administratora
Czyli w regulaminie nie ma nic o szanowaniu admina, tylko stosowanie się do poleceń i pouczeń. Dobry ten admin, taki nie znający regulaminu.
Niech administracja jasno napisze (wyda polecenie), że trzeba mieć szacunek do admina i miłość do Ukraińców, będziemy wszyscy wiedzieć na czym stoimy.

To teraz Idea portalu, która stanowi m.in.:
Oferujemy naszym użytkownikom możliwość swobodnego, krytycznego, konstruktywnego, merytorycznego wypowiadania się na każdy temat. Nie zamykamy ust osobom, które chcą wymieniać poglądy wykraczające poza tzw. poprawność polityczną. Szczególnie, jeśli robią to w sposób kulturalny oraz rzeczowy.
Chyba nie ma co tu komentować, niech każdy oceni działalność modów/adminów.
Na uspokojenie proponuję walnąć wiadro https://www.miejski.pl/slowo-Wali%C4%87+Wiadro #pdk #vviadro
Pokaż spoiler#ban #moderacja

12