Steinmeier (SPD) powiedział, że X jest zagrożeniem dla demokracji

Tłumaczę z lewacko-faszystowkiego na ludzki:

Jeżeli ludki mają pierdylion mediów reżimowych i jedno X, na którym jest wolność słowa i poglądów, to nie mogą sobie wybierać, że chcą czytać X. Demokracja jest wtedy, kiedy ktoś za nich zdecyduje, że mają czytać Reutersa i BBC.

Co innego najciekawsze - w Niemczech przedterminowe wybory już niedługo. To może być zapowiedź tego co w Rumunii, jeśli w Niemczech AfD i BSW osiągną zbyt wysokie poparcie i będą potrzebni do koalicji. Analogicznie jak Tusk zapowiadał w Polsce. To się nazywa "demokracja walcząca" - takie woke'owe określenie reżimu i zamordyzmu.

#lewackifaszyzm #mendia

PS

Jeżeli ktoś nie wie kto to jest Frank-Walter Steinmeier to wyjaśnię w skrócie - to jest ten typ, który podczas zamachu stanu na Ukrainie (zwanym Euromajdan), razem z Ławrowem i Zdradkiem Sikorskim na spotkaniu w Petersburgu za zamkniętymi drzwiami ustalali przyszłość Ukrainy. Z dokumentów, które potem wyciekły, wynika że znów Zachód oszukał Rosję i nie dotrzymał umowy. #pdk

11

Ej @szatanista i @lipathor honotu jeden z drugim! Mam pytanie do waszej centrali.

Opłaciłem subskrypcję Wyborczej, bo chciałem ożywić tag #czytamwyborczadlabeki Kilka dni poczytałem i... subskrypcja zniknęła. Spotkał mnie los Cygana - "Oszukali mnie! Banda decydentów".

Powiedzcie Michnikowi, żeby mi oddał subskrypcję albo kasę! Qrva!

Edit:

Ok, przepraszam! Nie było tematu. Już znalazłem. Po prostu opłaciłem subskrypcję na fejkowym koncie, bo wstydziłem się pod nazwiskiem

Zostawie wpis jeszcze na chwilę, żeby nie było że sieję ferment i potem usunę:)

A wykupiłem. Wyborczą, żeby poczytać propagandę na poziomie 9/Goebbels. Tutaj dobry przykład jak tłumaczą, dlaczego nastawienie do Ukraińców u Polaków tak drastycznie zmienia się na negatywne - wg Wyborczej to wina uchodźców z Donbasu 🤡

Prawilnie przypominam, że ponad 2 mln Ukraińców uciekło do Rosji i na Białoruś (tych bardziej cywilizowanych), a nie do Polski Europy. To są właśnie głównie uchodźcy rosyjskojęzyczni z Donbasu. Uciekają z Ukrainy, bo są prześladowani nawet za język. Równie prawilnie przypominam, że Ukraińcy ze wschodu to Ci bardziej cywilizowani. Największe bydło jest w zachodnich obwodach - dokładnie tych, w których neonazistowskie partie osiągały poparcie powyżej 30% i z tych obwodów właśnie zbierano zbrodniarzy, z których stworzono potem Azov (to taka współczesna UPA i mają już na koncie podobne zbrodnie jak na Wołyniu. Np. masakra w Odessie #pdk)

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,31556254,mieszka-w-browarach-warszawskich-i-ma-dosc-ukraincow-z-kasa.html#

#propaganda #ukraina

10

Idę do fortecy zwanej jarmark bożonarodzeniowy zjeść gofra i pooglądać stalowe (czy tam żeliwne) kwietniki z których porobili blokady. W Oslo przynajmniej ładnie zamaskowane, a nie jak w Niemczech - betonowe ściany jak w Donbasie czy w Syrii:) #clownworld #terroryzm #zamach

"Jingle bombs, jingle bombs..." 🤡

http://youtu.be/pH1Zaef7XXA?si=CW7mBoJZbfKOzQCi

Widział ktoś jakieś filmy z aresztowania terro z Magdeburga? Decyzja o areszcie zapadła za zamkniętymi drzwiami. Ta sprawa śmierdzi coraz bardziej. Generalnie nie da się nawet stwierdzić czy (prawdziwy) sprawca i ten aktywista to ta sama osoba. Bezpieka niby prowadzi śledztwo, a w rzeczywistości media to śledztwo prowadzą i już kreują cały obraz. Zieew, w Norwegii też były takie sprawy, też wszystko tajne i tak głupie, że się nie klei.

DEI w służbach wywiadowczych i specjalnych oraz w wymiarze sprawiedliwości na Zachodzie jest po to, żeby było łatwo manipulować w ramach tzw. "cognitive warfare". Od wielu lat takie działania są prowadzone na obywatelach Zachodu przez ich własne agencje. #pdk Zatrudnia się wg tęczowego klucza, a nie kwalifikacji, bo takimi ludźmi łatwo manipulować. Potem obce służby werbują byłych/emerytowanych funkcjonariuszy i urzędników, którzy dobrze znają lokalny system, jako doradców w manipulacjach. W takich zespołach jest tez psycholog. Zieeew, cioty yebane myślą, że są dobrzy, a całe to gówno jeszcze działa tylko dlatego, że MSM tuszują wpadki (jak np. z BMR w Iraku, kiedy jest już masa dowodów, a ludki na Zachodzie nadal nie wiedzą, że to była ściema).

PS

Jeżeli Tulsi Gabbard mówi, że były laboratoria chemiczne czy tam biologiczne na Ukrainie, to qrva znaczy, że tam były! W Europie i Polsce też będzie kwik tych, co najbardziej umoczeni, żeby nie wypłynęła prawda, o tym jak powstała wojna na Ukrainie, kto szkolił i pomagał SBU przez te wszystkie lata, kto finansował Azov i neonazistowskie partie, itd. To wszystko jest już udokumentowane, ale MSM robią wszystko, żeby to zakrzyczeć i czymś przykryć.

...a tutaj co mówi kolejny Demokrata:

7

Wow - takie tępe karyny wsadzają na stołki szefowej największej encyklopedii świata. #inzynieriaspoleczna #wikipedia

Idiokracja staje się rzeczywistością. Następnym kandydatem Demokratów na prezydenta USA będzie Camacho 🤡 #pdk

11

Dwie z trzech największych obecnie na świecie fabryk terrorystów znajdują się w Azji (ISIS i ISKP) Dokładnie tam, gdzie najdłużej wprowadzaliśmy demokrację. ...a raczej zrzucaliśmy ją z samolotów, bo droga lądowa była nieprzejezdna dla demokracji w Afganistanie, Syrii i Iraku. Polska myśli, że jej ten problem nie dotyczy, ale jeszcze trochę powkurza Rosję, to Łukaszenka dosypie na granicy "inżynierów i lekarzy" z tamtych regionów i będziecie mieli Skandynawię w Polsce.

W Szwecji i Norwegii problem jest dużo poważniejszy. Jeżeli chodzi o przeciwdziałanie terroryzmowi w Europie, to obecnie najważniejszym dla każdego, zagrożonego państwa powinny być dobre stosunki i współpraca z służbami 3 państw - Izraela, Turcji i Pakistanu, bo to one są najbliżej i tylko one potrafią skutecznie infiltrować siatki. Od US czy UK to możemy co najwyżej dostać dane z inwigilacji elektronicznej. Bardzo często wadliwe, bo obrabiane przez zachodnich analityków. Często gołe, a nawet randomowe, bez żadnej obróbki. Czasami nawet celowo fałszywe, bo wykorzystują to do manipulacji i wpływu na państwa europejskie.

Tymczasem Szwecja i Norwegia od dekad robiły wszystko, żeby wkurzać akurat te 3 państwa. Najpierw 20 lat robienia bałaganu pod samą pakistańską granicą, a potem angielskie wyjście i pozostawienie dużo większego bałaganu na głowie Pakistanu i Rosji. Potem to samo w Iraku i Syrii, nie wspominając o dekadach wspierania Kurdów, bez żadnego dialogu z Turcją. Oczywiście rola Skandynawii w robieniu bałaganu nie była kluczowa, ale w przyjmowaniu uchodźców i robieniu propagandy już byli na czele. O Izraelu nawet nie trzeba wspominać, bo wiadomo jakie dziś mają stosunki, skoro tak się rwali do otwierania palestyńskich ambasad. To samo Rosja, która może dziś dostarczać bezcennych danych wywiadowczych z regionu działania Państwa Islamskiego w Khorosanie. Dodać do tego wystarczy masowe poniżanie Trumpa w mainstreamowych mediach skandynawskich (i nie przestają po wyborach! Dalej taka sama żenująca propaganda leci:) i mamy naprawdę wybitny zestaw stosunków międzynarodowych wystawiających państwo na poważne niebezpieczeństwa. Pomoc która jest dziś najbardziej przydatna została uczyniona nieprzyjazną (delikatnie mówiąc:)

Jak to działa, mamy kolejny przykład z ostatnich dni. Zamachowiec z Moskwy był Uzbekiem (region IS-KP btw.). Za zamach SBU obiecało mu kasę i bezpieczne miejsce w Europie (czytaj: azyl w miejscu o najlepszym socjalu). Tadżykowie z z poprzedniego zamachu pod Moskwą (Crocus Hall) też uciekali w kierunku Białorusi/Ukrainy, a więc ktoś na nich czekał i mieli przygotowany dalszy plan ucieczki (stawiam dolary na orzechy, że do Europy Zachodniej:) Tak samo neonaziści z Ukrainy - tzw. Azov. Oni gdy muszą być chronieni lub zostaną ranni, to wysyła się ich do Europy, załatwia najlepsze warunki i my za to płacimy. W ten sam sposób wszystkie obce służby z regionów konfliktów zbrojnych umieszczają w naiwnych państwach swoich pupilków, agentów, terrorystów, aktywistów, handlarzy, przemytników... - wszyscy przybywają jako uchodźcy, dziennikarze, pracownicy ambasad... Legendy tworzy się różne, ale cele są zawsze te same. Po prostu państwa Europy stały się tak naiwne, że obce służby traktują już nas jak ostatnich frajerów. Po wojnie na Ukrainie już powinno być to jasne w 100%, ale wciąż propaganda i cenzura daje radę.

Co najgorsze, np. w Norwegii (w Szwecji nie wiem dokładnie) dalej media tłuką bardzo nachalną propagandę o biednych Kurdach czy Palestyńczykach, nadal dają schronienie ich bojownikom, agentom wpływu czy innym aktywistom i nadal tym wkurzają Turcję i Izrael. Jeżeli wojna w Syrii wygaśnie, to zgadnijcie co zrobią z niepotrzebnymi już bojownikami i terrorystami finansowanymi I kontrolowanymi przez Turcję, Iran czy Izrael. Przecież nikt nie będzie chciał trzymać w regionie zrytych wojną łbów, bo najemnicy nagle nie zostaną stolarzami, nauczycielami czy rolnikami i nie będą odbudowywać domów. Najemnicy zostaną "inżynierami i lekarzami" i oczywiście przyjadą do Europy, będą dalej walczyć w swoich wojnach, tyle że już nie zbrojnie, a propagandowo, będą nas ubogacać kulturowo itd. 🤷

W Norwegii ostatnio tylko dom królewski stara się prowadzić mądrą politykę zagraniczną. Biorą udział w uroczystościach muzułmańskich i żydowskich. Starają się stawać w konfliktach pomiędzy stronami. Niestety rząd torpeduje wszelkie starania swoją skrajną i antynorweską postawą chyba w każdym możliwym konflikcie, wciągając Norwegię w coraz głębsze bagno.

#norwegiabezcenzury #terroryzm

PS

Ofc w Polsce mało kto wie o co naprawdę chodziło w tzw. "aferze wizowej". W mediach jest tylko 100% dezinformacji i zrobili z tego sprawę polityczną, żeby odwrócić uwagę od prawdziwych sprawców na kozły ofiarne w polityce. Polski pracownik ABW, który próbował tę sprawę nagłośnić i pokazać prawdę, oczywiście trafił na ścianę nie do przebicia #pdk (temat na inny ciekawy wpis. Musze najpierw sprawdzić czy ten typ jeszcze żyje:)

9

To są ceny prądu jutro w dzień w Norwegii (bez przesyłu!) Różnice o kilkaset % między regionami na południu i północy wynikają z tego, że Niemcy, UK, Holandia i Dania więcej zasysają z południa, niż południe Norwegii może z północy. Kabli brakuje między północą i południem. Z mała przepustowość:)

Zdjęcie

Oczywiście ludki wkurzone, a państwo próbuje zamaskować wzrosty dopłatami do rachunków. Najbardziej wkurzone ludki ba południu. Kapitan państwo wziął chyba polskiego budowlańca na doradcę przy rozwiązywaniu problemu, bo stwierdzili, że "to sie zateguje". Dosłownie. Chcą położyć więcej kabli między północą i południem, żeby uśrednić ceny i przerzucić ciężar na tych na północy 🤡 Identycznie jak Niemcy i UK przerzucili swoją, zieloną porażkę energetyczną na Skandynawię - łatwiej zbudować kable do sąsiada który ma dużo taniej i wmówić mu że to "bezpieczeństwo energetyczne" niż zbudować sensowne elektorownie (nie wiatraki i PV, bo te są bezsensowne już. Za duży udział w miksie)

Północna Norwegia to powinna secesję ogłosić. Tam jest wszystko - tania energia, surowce, porty, lotniska, wojsko... Nagle powstanie najbogatsze państwo świata liczyć po PKB/capita:) Jeśli zachodnia Norwegia też by się odłączyła, to Szwecja będzie musiała do Oslo wysyłać pomoc humanitarną, żeby się tam ludki nie zjadały. Wielka i zróżnicowana pod każdym względem Norwegia jest zarządzana centralnie, wg instrukcji które płyną z zewnątrz do Oslo. To nie ma prawa przetrwać.

A tak bardziej poważnie, to Norwegia musi zerwać wszystkie umowy energetyczne i na nowo zaprojektować cały sektor razem z innymi państwami Skandynawii. Nie jest w Unii i jest energetycznym korytarzem Skandynawii na kontynent. Trzeba zatkać ten korytarz, żeby zmusić Niemcy, UK i Benelux do obalenia zielonego faszyzmu i inwestycje w normalne(!) elektrownie. #energetyka

Poza tym przydałoby się cofnąć do początku lat 2000 i dowiedzieć dlaczego nie ma elektorowni gazowych, kiedy są potrzebne? Dziś byłyby idealnym dopełnieniem wiatraków, bo można je szybko włączać i wyłączać w.zaleznsci od pogody. W państwie gdzie gaz mają po cenie wydobycia, gaz ma udział w miksie później 1%. Czego nie rozumiecie? 🤡 (Stoltenberg musiał jakoś zapracować na swoje przyszłe stanowiska #pdk)

7

W krajach arabskich Zachód obala władców, którzy trzymali w kraju porządek, a wspiera terrorystów i dżihadystów, nazywając ich "umiarkowana opozycja".

Na Ukrainie Zachod przeprowadził 2 zamachy stanu, żeby utorować drogę do władzy faszystom i zbrodniarzom!

Prawilnie przypominam, że skrajnie prawicowa partia Swoboda, oraz neonazistowskie - Prawy Sektor i pułk Azov to yebane, faszystowskie zwierzęta! Dokładnie jak UPA. Dlatego Rosja zrównała z ziemią Mariupol, potem nocami polowali na Azowców którzy przeżyli i zabijali ich jak zwierzęta - bo Mariupol to było ich największe gniazdo. Te zwierzęta zasłużyły na taki los. Przykład => masakra w Odessie. Rosyjskojezyczni Ukraińcy zorganizowali w Odessie swoją manifestację, w opozycji do Euromajdanu w Kijowie. Azowcy najpierw zabili 6 osób, a policja stała i się przyglądała! Potem gdy protestujący schronili się w budynku związkowym, spalili ich żywcem! W płomieniach zginęło 31 ludków, a 11 wybrało samobójcze skoki z okien ...a straż pożarna też nic nie zrobiła i czekała, aż wszyscy zginą! Nieoficjalnie mówi się nawet o 300 zamordowanych cywilach. Jest mnóstwo zdjęć i filmów. W bestialski sposób mordowali nawet emerytów, kobiety i dzieci. ... dokładnie jak UPA na Wołyniu 🤷

http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zamieszki_w_Odessie

(Edit - w komentarzach jeden colega dodał lepszy link na ten temat. Uwaga drastyczne zdjęcia 18+ => http://pracownia4.wordpress.com/2014/05/07/masakra-na-ukrainie-jak-bandyci-mordowali-mieszkancow-odessy-w-domu-zwiazkow-zawodowych/ )

Inna historia - po secesji Krymu, Azowcy postanowili zagłodzić mieszkańców. Blokowali nawet transporty żywności i leków na Krym. Dlatego Rosja wybudowała Most Krymski ...ale jak IDF blokował konwoje do Gazy, to oczywiście kwik. Podwójne standardy Zachodu. Tfu!

Dlatego Ukraińcy muszą osądzić Zełeńskiego, Kliczko, Jaceniuka i resztę skurwysynów, zrehabilitować się za Wołyń i pozwolić na ekshumacje oraz potępić Azov i wydać resztę tych zwierząt, którzy schronili się na Zachodzie jako uchodźcy (najlepiej wydać ich Rosji!) W przeciwnym wypadku Polska i cały Zachód nie tylko nie powinna pomagać Ukrainie, ale nawet pomoc Rosji zdenazyfikować Ukrainę do końca #takaprawda Powinno to być tłumaczone w mediach wszystkim Ukraińcom, którzy dostali azyl w Europie. Jeśli nie dociera, to wywalać ich spowrotem na Ukrainę, żeby normalni Ukraińcy nie musieli ponosić konsekwencji zbrodni dokonanych przez ukraińskich neonazistów. Na Ukrainie już robią z Azowców bohaterów tak samo jak z UPAdlińców!

Pomimo żenującej obecnie władzy we Francji, nadal panuje tam największa wolność słowa i (jak zawsze!) Francuzi robią najlepsze i najbardziej rzetelne filmy dokumentalne o wojnach #pdk Polecam ten:

http://youtu.be/iwTZWulJRw8?si=WEyWnoILPZHS6IFZ

Powinno się go puszczać zachodnim politykom. W kółko! Do czasu aż dotrze do ich zakutych pał, że znów pomagają najbardziej skrajnym radykałom, mordercom i ludzkim śmieciom. W tym filmie bardzo dobrze pokazują prawdę o ukraińskich faszystach wspieranych przez Zachód. Są nawet przykłady jak prześladowano obywateli nawet za to, że mówili po rosyjsku. Jak torturują ludzi na ulicach. Jak zastraszają sędziów i urzędników. Jak składają hołd Hitlerowi i Mussoliniemu i wiele innych odrażających scen. W normalnym państwie prokuratura zrobiłaby z tego filmu mocny materiał dowodowy. Gorąco polecam ten film!

Na screenie pokazane jak rosło poparcie dla faszystowskiej partii Swoboda, z podziałem na obwody, żeby pokazać skąd oni się wzięli. To stamtąd zwożono autobusami bydło na Euromajdan. Kijowianie nie chcieli tego burdelu w swoim mieście i od początku mówili, że protestujący powinni wypierdalać do Lwowa, robić burdel u siebie. Btw. - stamtąd pochodzi też mnóstwo pseudo uchodźców, pomimo że tam nigdy nie było wojny. Razem z normalnymi Ukraińcami przyjęliśmy mnóstwo neonazistów 🤷 ...a na filmie zobaczycie zachodnich polityków, którzy się z tymi faszystami bratali i ich wspierali. Biden, McCain, Blinken, Kwaśniewski...

(Generalnie ta sama historia co z Libia, Afganistanem, Irakiem, Syrią... Na Ukrainie też Zachód zwalczał demokrację, żeby wynieść do władzy zbrodniarzy najgorszego sortu. Dlatego kibicuje Trumpowi, żeby w końcu zrobił porządek z tymi śmieciami)

PS

Za długie wyszło, więc śledztwa dziennikarskie pokazujące jak CIA i MI6 ciężko pracowały, żeby sprowokować tę wojnę, wrzucę w kolejnym wpisie.

9

Przejrzałem artykuły w polskich i norweskich mediach, żeby sprawdzić gdzie większa propaganda i kłamstwa na temat przejęcia władzy w Syrii przez (de facto) Al-Kaide #pdk

Bezapelacyjnie wygrała Wyborcza

23

Doceniam na lurku szybkie blokowanie

#pdk

10

W USA mają (mieli?) ten sam problem z globalistami co Europa. Jeżeli Senat zatwierdzi kandydatury Trumpa, to wygląda jakby miała powstać administracja do otwartej konfrontacji z globalistami. Niektóre kandydatury wyglądają jak prowokacje (np. Kennedy czy Gabbard:)

Tymczasem w Europie Jens Stoltenberg ze stołka sekretarza NATO wylądował na stołku jakiegoś "współprzewodniczącego" (nie znam się na stopniach w sektach) grupy Bilderberg i przewodniczącego bliżej nieokreślonego tworu zwanego Komisja Monachijska. Czyli dalej będzie twarzą jakiś niedemokratycznych, ponadnarodowych sekt wywołujących wojny. Jak widać niektórzy to lubią 🤷

Europa powinna wykorzystać okazję - razem z Trumpem rozmontować to towarzystwo, odebrać władzę nad wojskiem tym szaleńcom i zorganizować NATO na nowo. Tym razem z bardziej jawnym zarządzaniem i przede wszystkim w rękach państw członkowskich, a nie bliżej nieznanych marionetek w Radach NATO (te "Rady" to jak Komisje w UE - poza kontrolą społeczeństwa). Najlepiej to zrobić w porozumieniu z Rosją. #takaprawda #pdk #globalisci

Dzień Sznura też moze być rozwiązaniem

PS

Czytałem ciekawy komentarz pod artykułem o nowym stanowisku Stoltenberga:

"W ten sposób norwescy politycy kupują sobie kariery za pieniądze z ropy"

...ale nie wiem czy ma to sens, bo norweski fundusz nie ma w żadnym globalnym korpo udziałów dających jakiś głos na walnym. Ja bym prędzej powiedział, że kupują kariery za prywatyzacje i oddawanie suwerenności państwa.

6

http://www.nrk.no/norge/noreg-tok-imot-dobbelt-sa-mange-ukrainarar-som-sverige-og-danmark-i-september-1.17100919

Mam fart żeby żyć w środku największego eksperymentu społecznego w historii #norwegia i oglądać od wewnątrz od samego początku. W mediach coraz głośniejsza debata o tym że polityka imigracyjna ostatnich 20 lat zawiodła, a we wrześniu przybyło znów do Norwegii więcej pseudo uchodźców z Ukrainy niż do Danii i 2x większej Szwecji razem. Debatują o tym jak zawiodła polityka migracyjna ostatnich 20 lat, i jednocześnie w 2 lata stworzyli największą grupę uchodźców. Poprzednich nie umieli zasymilować przez 2 pokolonia, a teraz w mediach mówią "nie przyjmujemy więcej niż potrafimy zintegrować"

Zdjęcie

Minister Pracy dobre teksty rzuca. Np. w odpowiedzi na propozycje zaostrzenie polityki migracyjnej:

- Stworzenie systemu, który maksymalnie utrudni życie tym, którzy tu przyjdą, tak jak chce Frp, nie jest rozwiązaniem, uważa Brenna.


Możecie nie wierzyć, ale w Norwegii to wygląda tak, jakby ktoś właśnie celowo stworzył system mający właśnie maksymalnie utrudniać wszystko na początku, dla wszelkich imigrantów przyjeżdżających do pracy. Nawet pesel tymczasowy Ci dają, na którym nic prawie nie da się załatwić. A jak się da to i tak będą Ci wszędzie kłamać że się nie da, żebyś sobie poszedł. Natomiast jeśli jesteś pseudo uchodźcą z Ukrainy, to zaczynają Cię niańczyć od startu i wszystko masz za darmo + kieszonkowe wysokości minimalnej pensji. Nawet własnych emerytów traktują już gorzej niż pseudo uchodźców! Akurat przypadkiem czytałem artykuł, jak gmina przestała dostarczać jedzenie prawie 100-letniemu człowiekowi. Napisali, że może sobie jeździć do sklepu i kupić gotowe ...pomimo że jest niewidomy i mieszka sam 🤷

Zdjęcie

Dodatkowo ofc politycy chcą odsyłać tych w wieku poborowym, kiedy w Norwegii wciąż brakuje pracowników. Oni chyba nie wiedzą, że na Ukrainie kilka milionów w wieku poborowym, którzy załatwili sobie lewe zwolnienia ze służby:)

W mediach już zaczynają o tym gadać, to chwyty PR-owe się pojawiły i robią z Norwegów idiotów. Wyszła Minister Sprawiedliwości i oznajmiła, że nie będzie już ochrony zbiorowej dla Ukraińców z 6-ciu najbardziej wysuniętych na zachód obwodów Na mapce te obwody i linia frontu:) ...a pod linkiem Odessa miesiąc temu - 100km od frontu. Gdyby nie język ukraiński w tle, to bym powiedział, że to Ibiza. Jakby tego było mało, to nawet są już w Norwegii badania pokazujące, że ponad 1/3 to tzw. "imigranci wtórni" - czyli przybyli z innego państwa o niższym socjalu (np.Polski) do państwa o wyższym (tutaj Norwegii). Beka - na razie największe miasto o jakie były walki to Mariupol - 450tys mieszkańców przed wojną. Pozostałe tereny to małe mieściny i wioski. ...a uchodźców (niby) wojennych ponad 5 mln na zachód+ 1,5 mln na wschód (a wśród tych było najwięcej prawdziwych uchodźców #pdk)

http://youtu.be/xwx7TDDGxNY?si=NaOVAavXC_fwj31F

Powinno się wysyłać polityków na obowiązkowe wakacje na Ukrainę i robić im wycieczki objazdowe, bo żyją w jakimś urojonym świecie i im się Ukraina z Jemenen pomyliła. Tam nie ma wojny w 90% miejsc w kraju, a wyjeżdżają głównie ci, którzy nie mają układów i pieniędzy. Prawdziwi uchodźcy, którzy stracili domy w pobliżu frontu zazwyczaj są przesiedlani wewnętrznie, a większość z terenów zajętych przez Rosjan ucieka do Rosji i na Białoruś, bo na tych terenach żyło najwięcej ludności prorosyjskiej i rosyjskojęzycznej.

Zdjęcie

Ktoś mnie tutaj ostatnio pytał, czy warto do Norwegii wyemigrować. Uwaga podaję jedyną sensowną obecnie drogę do tego => jedź na Ukrainę, kup sobie fałszywe dokumenty i do Norwegii jako ukraiński uchodźca. Tylko! Jeżeli pojedziesz na innych zasadach, będziesz tylko idiotą i frajerem. Przy tak niskim kursie korony norweskiej, już i tak z UE nikt prawie nie przyjeżdża do pracy. Głównie z Rumunii i Bułgarii jedynie. Też widać jak im ciężko, mieszkają w norach, nie znają języka, łapią się każdej gównopracy, jak coś pójdzie źle, to kończą na ulicy ...a w tym czasie uchodźcy wychodzą z lekcji norweskiego, albo w ogóle z kursów zawodowych, kupują po drodze piwko i wracają na darmowe mieszkanko.

Zaczynam powoli rozumieć dlaczego wszyscy najbogatsi Norwegowie uciekają do Szwajcarii. To nie przez to, że muszą płacić za wysokie podatki. To przez to, że widzą na co płacą te podatki! Norwegia stała się państwem wrogim własnemu biznesowi, własnym emerytom, imigrantom przyjeżdżającym do pracy... Obecnie Norwegia pokazuje wprost, że najważniejsi są uchodźcy i zielona transformacja. Serio to jedyny sensowny biznes tutaj - jeżeli masz duży kapitał, to stawiaj farmy wiatrowe albo "wychwytuj" niewidzialne gazy (np.CO2:). Jeżeli masz mały, to otwieraj hotele dla uchodźców. Polityka i dotacje tak ukształtowały rzeczywistość, że nawet jak jesteś Norwegiem z dziada pradziada i nie zgromadziłeś nieruchomości, z których możesz się utrzymać i sam sobie opłacić pomoc, to będziesz człowiekiem niższej kategorii we własnym kraju ...nawet za (pseudo!) uchodźcami #takaprawda #norwegiabezcenzury

7

Dużo pisać nie będę dam tag #pdk

7

//Foliowa czapeczka on

Najpierw celowo zatrzymujemy wodę w zbiornikach retencyjnych, żeby pokazać jak bardzo planeta płonie. Strach świetnie się sprzedaje, to sprawdzone w ostatnich latach. Przy okazji pomagamy zapewnić warunki do nadchodzącej powodzi, wysuszona ziemia temu sprzyja. Więcej strachu i więcej propagandy.

Nadchodzą opady, było to wiadome od kilku dni, woda dalej w zbiornikach retencyjnych. Powodzie, stan wyjątkowy. Propaganda na całego, histeria klimatyczna, dobry rząd daje, znowu więcej strachu.

Woda opada - olbrzymie zniszczenia czyli olbrzymie odbudowy. Znowu wkracza rząd, widziany jako zbawca. Przy okazji ma świetną podkładkę żeby dodrukować więcej kasy.

Nie ma dla rządzących żadnych minusów takiej sytuacji. Ofiary w ludziach? Poudaje się, że przykro, a zresztą pewnie głosowali na PiS. Starty w mieniu? To świetna okazja na kolejne sztuczne pompowanie GDP. Żadne z tych ofiary przecież nie dotyczą wierchuszki.

Daleki jestem od twierdzenia, ze tusk zwoził wodę beczkowozami po nocach #pdk ale jak to mówią, nie można pozwolić dobremu kryzysowi się zmarnować

//Foliowa czapeczka off

#teriespiskowe

12

Prokuratura Bodnara planuje zrobić wjazd do mieszkań dyrektorów muzeum, bo prawdopodobnie podczas bitwy pod Grunwaldem ktoś wulgarnie krzyczał na Niemców.

#pdk #heheszkipolityczne #bekazpo #prokuratura

23

Ah, ta fajna i uśmiechnięta zmiana narracji i udawanie, że "od zawsze tak było".

Prawie trzy lata dzień w dzień straszono putinem, czołgi pod Warszawą czy Berlinem były tak wyświechtane że same w sobie stały się memem. Jakikolwiek sceptycyzm wobec czekającej nas zagłady i konieczności wydawania i oddawania dosłownie wszystkiego równał się piciem herbatki na Kremlu.

A teraz proszę, nowa mądrość etapu, teraz to wykształceni z wielkich miast od zawsze mówili, że hehehe ruskie to mogli co najwyżej jamnika przestraszyć #pdk, a tylko onuce mówiły o wielkiej rosji.

#codziennyprzegladwykopu #bekazlewactwa

6