Brawo polska prokuratura! Sprawy aktywistów z granicy z Białorusią wystarczy kopać. Tam jest mnóstwo ukrytych patologii. Identycznie jak w fundacjach zbierających na pomoc Ukrainie, z których sprzęt trafia na aukcje, broń do grup terrorystycznych, a nawet żywność do zaprzyjaźnionych sklepów #pdk

Z pozdrowieniami dla Holland, Ostaszewskiej, Szczerby i innych antypolskich propagandzistów.

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/249357

#granica

13

Uwaga Bomba! Media w Europie oczywiście milczą (identycznie jak w przypadku patologii USAID)

Zamachowiec, który chciał zabić Trumpa załatwiał broń od Ukraińców. SBU o tym wiedziało i to ukryło - czyli również chciało śmierci Trumpa! Jestem w szoku, że USA jeszcze nie odcięło im Starlinka, danych satelitarnych, wywiadowczych i nie zablokowało możliwości używania amerykańskiej broni, za współpracę ukraińskich służb przy próbie zabójstwa obecnego prezydenta USA. Wszystkie państwa, które wspierają neonazistowski reżim również powinny być przez USA oficjalnie uznane za wrogów. IMO USA powinno się dogadać z Chinami, Rosją oraz Indiami i ukarać te państwa tak, żeby na zawsze wybić im z głów rewolucje, zamachy stanu, sponsorowanie "umiarkowanych opozycji" i zabójstwa polityczne głów państw #takaprawda

Dlatego nie powinno nikogo dziwić, dlaczego Trump jest tak cięty na klauna Zełeńskiego, Ukrainę i wszystkich, którzy im pomagają (np.Dania). Obecne władze Ukrainy to rak, który powinien zostać wyeliminowany bez litości i każdymi środkami. ...a Rosja powinna zniszczyć wszelkie fabryki broni na Ukrainie, bo nazibanderowcy ubzdurali sobie, że zbudują wielki sektor zbrojeniowy i jak to powiedział klaun-narkoman "będą Izraelem Europy" który będzie toczył wieczne wojny (a Europa chce im w tym pomóc!)

Polska też już powinna widzieć, że Ukraina będzie szukać winnych przegranej wojny i zwróci się przeciw Polsce. Ukraińcy pokazują to na każdym kroku - roszczeniowa postawa, false flag przy których giną polscy cywile, podpalenia, groźby wobec polskich polityków, oszustwa przy ekshumacjach na Wołyniu, kult Bandery itd. Dlatego to Polska i Rumunia powinny pomóc w bombardowaniach ukraińskiego sektora zbrojeniowego #takaprawda Nie dawać małpie brzytwy!

http://headlineusa.com/doj-ryan-routh-tried-buying-rocket-launcher-from-ukrainian-before-trump-assassination-attempt/

http://headlineusa.com/doj-files-secret-motion-in-trump-attempted-assassination-case-defense-barred-from-access/

PS

Przy okazji Routh potwierdził, że nie powinno się wysyłać na Ukrainę żadnej broni! CIA od dawna sygnalizowało, że ginie ponad 1/3 dostaw! #pdk

Jprdl, ten psychol nawet Stingery chciał załatwić i zestrzelić samolot Trumpa 😲

„Następnie wymienili wiadomości na temat ceny i logistyki, w tym Routh napisał: 'pójście do lokalnego sklepu po taki przedmiot jest niemożliwe — jednak jesteście w stanie wojny, więc te przedmioty są codziennie gubione i niszczone — jeden brakujący nie zostałby zauważony. Czy uważasz, że Trump będzie dobry dla Ukrainy?????”.

9

Klaun Zełeński rzucił plotkę, że schwytał dwóch chińskich żołnierzy. Przez 3 lata wojny nikt nawet słowem nie wspomniał o Chińczykach na Ukrainie, nikt żadnego nie widział i teraz, gdy Chiny sondowały możliwość zakończenia tej wojny, to nagle Chińczycy się pojawili po stronie Rosji, żeby pokazać że są za wojną, a nie pokojem. Czego nie rozumiecie? 🤡

(edit: znalazłem informacje, że Rosjanie zajmujący się poległymi żołnierzami donosili jakiś czas temu o śmierci wielu najemników i podobno było też kilka trupów z Chin. Niepotwierdzone)

Po 3 latach podstępnych prób wciągnięcia Zachodu do wojny, false flags, prowokacjach i kłamstwach kokainowego klauna mam więcej pytań o tych "Chińczyków". ...bo sorry, może jestem naiwny, ale nie aż tak, żeby łykać z miejsca rewelacje skompromitowanych neonazistowskich narkomanów.

1. Zełeński za bardzo się tłumaczy i wnika w szczegóły typu "mamy jego karty bankomatowe i dokumenty". Przypominam, że na Ukrainie można kupić każde dokumenty za grosze.

2. Zamiast dopuścić dziennikarzy z pytaniami do tych Chińczyków, pokazują tylko urywki, w których "Chińczyk" nie mówi nic po chińsku? (ludki na X twierdzą, że słyszeli tam mandaryński. Nie znam mandaryńskiego więc się nie wypowiem)

3. Jak na jeńca wojennego pan "Chińczyk" jest całkiem szczęśliwy i w dobrym nastroju. Polecam inne filmiki przedstawiające jak Ukraińcy traktują jeńców - każdy sam zauważy, że coś tu nie gra.

4. Komunikuje się jakimiś głupimi gestami I wymawia jeden wyraz po angielsku. Kto słyszał jak Chińczycy mówią po angielsku, temu od razu powinna się zapalić czerwona lampka w głowie #pdk

5. Nawet kiedy się ściąga ten film z Telegrama klauna to pokazuje tytuł... "Korean Soldier"

Jprdl, a zachodnie media to podają bez żadnego sprawdzenia. Te same media, które chcą cenzurować X za fake newsy 🤦

Tutaj link gdyby ktoś chciał obejrzeć ten cyrk:

http://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-chinscy-zolnierze-w-ukrainie-zaskakujace-doniesienia,nId,7945649

Wg mnie to Mongoł jest albo z okolic, ale ofc na oko nie poznam na 100% więc może być też Koreańczyk lub Chińczyk

#propaganda #wojnanaukrainie

PS

Jak zapisać na dysku ten filmik prosto z Telegrama Zełeńskiego? Chciałbym przejrzeć metadane tego pliku

Edit:

Lol, klaun Zełeński edytował post. Treść zostawił nienaruszoną, a zmienił tylko nazwę pliku z "0804_Korean_Soldier.mp4" na "0804.mp4"

Edit2:

Warto też przypomnieć schwytanego przez Ukrainę, koreańskiego żołnierza, która po dwóch tygodniach w rosyjskiej armii nauczył się płynnie mówić po ukraińsku 😆

http://www.reddit.com/r/UkraineRussiaReport/comments/1g6g03n/ua_pov_the_afu_apparently_captured_a_north_korean/

10

Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał Ukrainę winną masakry w Odessie w 2014. Uznał winną Ukrainę, na zasadzie, że państwo jest winne, bo służby temu nie zapobiegły. Żadnego śledztwa nie przeprowadzono. Po wyroku Trybunału chyba się przestraszyli, że może być śledztwo i juz mamy pierwszą egzekucję, żeby przypadkiem nie wyszła prawda i kto wydawał rozkazy. Ganul współpracował z neonazistami z ugrupowania Prawy Sektor.

http://timesofindia.indiatimes.com/world/rest-of-world/notorious-ukrainian-activist-demyan-ganul-shot-dead-in-odessa/articleshow/119014631.cms

(Słyszałem już z 3 źródeł o prowokacji przed masakrą w Odessie. Dwa z nich wspominają o tym samym prowokatorze, strzelającym z broni pneumatycznej do protestujących. Niepotwierdzone. ...ale myślę, że bliskie prawdy. Identycznie jak w Jugosławii #pdk)

#ukraina

5

#tesla #gielda

Elon Musk i DOGE zaatakowali samo serce sieci Sorosa - USAID. Nie powinno nikogo dziwić, że patologia się broni. Protesty organizowane przez fundacje i NGOsy Sorosa (już udowodnione #pdk), podpalanie i wandalizm salonów i prywatnych aut Tesli, nagonka medialna itd.

Śmieszy mnie tylko reakcja na spadek kursu akcji Tesli. Szczególnie radość z tego powodu w Norwegii jest komiczna. Akcje Tesli to jedna z największych pozycji w portfelu norweskiego funduszu naftowego. To Norwegowie obecnie najwięcej tracą, a Elon Musk pewnie się cieszy. Obecnie posiada jedynie niecałe 13% udziałów w Tesli. Dla niego na rękę odkupić akcje jak będą na dnie i potem od nowa sprzedawać z zyskiem jak zaczną rosnąć.

PS

Osobiście i tak uważam, że kto miał wiedzieć, ten wie i już wcześniej zajął pozycje na spadki pod politykę Trumpa. Przecież wiedzieli, że swoim przetasowaniem w polityce międzynarodowej wywołają panikę na rynkach.

16

Norwegia stąpa po kruchym lodzie. Firma Haltbakk Bunkers powiedziała, że nie będzie sprzedawać paliwa amerykańskiej armii stacjonującej w Norwegii. Twierdzą wprost, że zrobili to po obejrzeniu jak Trump&Vance zezłomowali klauna Zełeńskiego. Teraz czekam co w odwecie zrobi USA. Przypominam, że wystarczy im wycofać swoje wojska z Norwegii i Rosja z Chinami mogą sobie zająć Svalbard czy inne tereny arktyczne. Z 14 bilionów USD funduszu naftowego, 1 bilion jest w rękach rządu amerykańskiego w formie obligacji, a 8 bilionów w akcjach amerykańskich korporacji. Kto tu kogo trzyma za jaja? 😉

#norwegiabezcenzury #usa

PS

Jednak nie powinno to nikogo dziwić, kto wie jak działa Norwegia. Tutaj nie liczą się interesy narodu, bo Norwegia nie jest suwerennym państwem. Tutaj media kreują politykę pod dyktando UE, Francji, UK i pewnych grup interesu z WEF, Bilderberga i wyspy Epsteina #pdk

Update:

Już norweski minister obrony zareagował i powiedział, żeby Amerykanie nie słuchali anty-trumpowych psycholi, a zaopatrzenie będzie dostarczane. Jprdl, co za cyrk:)

5

W maju do Norwegii przyjedzie największy bomber-man w historii prezydentów USA - Barack Obama. Będzie przemawiał do tłumu. ...za kasę - bilety od 1200 do ponad 5000 koron. Kasa z USAID odcięta, a trzeba za coś żyć

Obama podziękuje za Pokojową Nagrodę Nobla i pochwali się swoimi osiągnięciami:) Przypomnijmy największe z nich:

- na początku prezydentury dostaje pokojowego Nobla (2009) i od razu zaczyna ciężko pracować, żeby udowodnić, że zasłużył:)

- w następnym roku wybucha Arabska Wiosna - seria finansowanych i organizowanych przez Zachód zamachów stanu w wielu krajach. Największa destabilizacja północnej Afryki i Bliskiego Wschodu w historii

- wojna w Libii i zamordowanie Kadafiego

- wojna w Syrii

- Jemen to największa katastrofa humanitarna świata od IIww; wciąż ukrywana przez główne media

- za jego kadencji liczba zrzucanych rocznie bomb przez USA wzrosła do rekordowych w historii rozmiarów = 20-30tys rocznie. Przed jego kadencja było średnio 3-5tys i chyba nigdy nie przekraczało 10 tys

- odrzucił nawet Traktat Ottawski - konwencję o zakazie min przeciwpiechotnych. To jest główna przyczyna kalectwa dzieci w rejonach konfliktów zbrojonych - te wszystkie słynne zdjęcia dzieci bez nóg, to właśnie z powodu min, na które trafiają podczas zabaw.

Z ciekawostek, to Biden na koniec kadencji wysłał neonazistom na Ukrainie wielki pakiet min claymora (prawdopodobnie, żeby zaminowali tereny pod Kurskiem przed wycofaniem)

Zdjęcie

Ten degenerat zamiast Nobla powinien dostać celę więzienną w Libii lub Jemenie. #takaprawda #wojna

PS

Oczywiście niewiele miał do gadania przy wszystkim co wymieniłem, ale świadomie wszystko podpisywał i świadomie wybrał rolę marionetki dla sławy i pieniędzy. Dodatkowo nadal silnie wspiera te same środowiska degeneratów i nie mówi prawdy ...tylko żonie powiedział - dlatego nie chciała startować w wyborach pomimo, że ją namawiali #pdk

14

Na Ukrainie w końcu przeczytali własną konstytucję. Wybory się podobno odbędą zgodnie z przepisami ...ale z rocznym poślizgiem.

Art.103

Zwykłe wybory Prezydenta Ukrainy przeprowadza się w ostatnią niedzielę października w piątym roku kadencji Prezydenta Ukrainy.


Teraz jeszcze muszą rozgryźć co zrobić z tym rokiem poślizgu i okresem rządów uzurpatora. Chyba, że wpiszą do podręczników historii, że nastąpiło zagięcie czasoprzestrzeni.

Padły też plotki o dacie zawieszenia broni - podobno na Wielkanoc. Akurat wystarczająco czasu, żeby Rosja wyeliminowała pod Kurskiem tych wszystkich neonazistów z Azov, Ajdar i OUN (bo jeśli nie, to się zjadą do Europy)

Podobno Starmer już zapowiedział, że wyśle własne wojsko do gwarancji pokoju. Oni bardziej tego wojska mogą niedługo potrzebować u siebie na ulicach. Jeszcze wyjdzie, że Dania będzie musiał te psie zaprzęgi przenieść z Grenlandii do pomocy.

Jprdl co za cyrk 🤦 Wojny się Europie zachciało, bo uwierzyli, że Joe "the Sniffer" Biden wygra wybory i będą kolejną kadencję doić USA.

#wojnanaukrainie

Mam nadzieję, że jednak będzie prawdziwy pokój, zdejmujemy sankcje i wracamy do handlu na świecie. Rok 2025, a w państwach naftowych jak Norwegia szkoły i szpitale kasy nie mają, starsi ludzie ogrzewanie wyłączają i jeszcze stopami procentowymi wszystkim dokręcają śrubę. Czas już, żeby DOGE dobrało się do dupy dla FED #pdk ...potem łatwiej będzie w Europie te same patologie posprzątać w bankach centralnych

9

#heheszki #humorobrazkowy #frieren #pdk #koegzystencja #takaprawda

Im bardziej pożądasz koegzystencji. Tym więcej ludzi ginie z twojej reki.


~ Frieren do demona

Zdjęcie

W uniwersum anime i mangi Frieren demony są ostatecznym złem. [kropka] Przybrały wygląd podobny do ludzi tylko i wyłącznie w celu polowania na nich. Nauczyły się posługiwać mową tylko dla tego, że to pozwala im zwodzić naiwnych. Nie znają pojęć takich jak "ojciec", "matka", "rodzina" ect. mimo, że potrafią ich użyć w rozmowie by osiągnąć swoje cele. Są fundamentalnie odmienne od reszty istot rozumnych.

Niestety nie wszyscy ludzie o tym wiedzą, a gdy się dowiadują już jest za późno. Po przygarnięciu demonicznego dziecka w czystym akcie współczucia, to morduje całą rodzinę. Całe wioski są oczyszczane z żywych istot. Całe miasta padają ofiarą demonicznych machinacji. W wszystko w powtarzającym się procederze, niedocenienia demonicznych istot, próbie "dojścia do porozumienia", zawahania się, a nawet zwykłego zignorowania zagrożenia.

--------------------------------------------------------------------

Ostatnie studium nad moralnością względem podziału "konserwatyści" vs. "liberałowie" utworzyło mapę ciepła na badanych przypadkach. Im bliżej centrum wykresu kołowego tym znaczenie dla badanych miały kolejno pojęcia takie jak: rodzina, dalsza rodzina, koledzy, znajomi, dalsi znajomi ... na obrzeżach wykresu były: ssaki, ogólne życie w tym pozaziemskie, wszystkie stworzenia żywe i obiekty martwe (np. kamienie) w wszechświecie.

Dla konserwatystów najbardziej ważne były związki w centrum (rodzina, koledzy, znajomi). Dla liberałów najważniejsze były odległe i bliżej nie sprecyzowane rośliny, zwierzęta i obiekty martwe.

Aby to doszło do świadomości. Dla liberalów priorytetem nie jest nawet najbliższa rodzina a istoty i obiekty z którymi nawet nie mają wspólnych genów. Liberałowie pod względem priorytetów są obcy nawet innym ludziom.

Jest to fundamentalna przepaść w rozumowaniu miedzy dwoma obozami, jaką dopiero zaczynamy odkrywać.

Oni nie są tacy jak my, oni nie mają takich wartości jak my, oni nas zwyczajnie nienawidzą.


Im szybciej to zrozumiesz, tym łatwiej unikniesz kłopotów. Nigdy nie miej litości dla "liberałów", to z zasady gatunek obcy udający ludzi.

Koegzystencja jest niemożliwa.

9

Klaun już zmienił zdanie i torpeduje rozmowy pokojowe. Dlatego nie powinni go zapraszać, tak samo jak Europy. Jak można negocjować pokój z kimś, kto chce wojny?

Poza tym Rosjanie powinni najpierw wyjaśnić USA, coś co przed nimi ukrywają. Widziałem jakiś czas temu krótki wywiad rodyjskiego dziennikarza z Putinem. Putin dobrze wyjaśnił - Zełeński nie jest legalnym prezydentem i nie można z nim nic ustalać, bo ci co przyjdą po nim, mogą powiedzieć, że umowa nieważna, skoro podpisana z klaunem, a nie z głową państwa. #takaprawda

Najpierw wybory na Ukrainie, klaun pod sąd i do więzienia! ...i z zaskoczenia go trzeba aresztować, bo będzie próbował spierdolić do Londynu #pdk

#wojnanaukrainie

7

Uwaga długie ale wyczerpujące. #polska

Słucham właśnie długiego wywiady Mazurka z z-cą Prokuratura Generalnego - Michałem Ostrowskim (2h)

http://www.youtube.com/live/9vWtgpsh7fA?si=vy5fprDgbalohYHM

Tym który wszczął śledztwo przeciwko Bodnarowi i został przez Bodnara zawieszony. ...i jestem zażenowany. Musiałem przerwać w połowie, żeby odpocząć. Może jednak Mazurek powinien zostać przy wywiadach z politykami. Ostrowskiego słucham pierwszy raz i widzę, że bardzo ogarnięty gość i przepisy ma w małym palcu (kompletne przeciwieństwo Bodnara).

Największe błędy Mazurka:

- kompletnie rozmywa sedno problemu i przerabia wywiad, na polityczne dyskusje

- nie rozumie nawet co to sprawa karna i że nie ma znaczenia kto złożył zawiadomienie (jakby mylił z oskarżeniem cywilnym o jakieś odszkodowanie)

- wmawia, że nic się nie da zrobić "bo taka polityka"; jakby mu to pasowało

- ciągle wraca do spraw, które Ostrowski mu już jasno wytłumaczył

- wygląda nawet jakby nie rozumiał, że przy tak upolitycznionym wymiarze sprawiedliwości w PL jak dziś, właśnie sprawy powinny być rozdzielone wg klucza politycznego - sprawy bodnarowców mogą prowadzić tylko ziobryści i vice versa ...a ten ma pretensje, że za Bodnara wziął się obóz przeciwny 🤦

- najważniejsze: nie rozumie powagi sytuacji i brak mu wyobraźni, która by mu podpowiedziała, jaki burdel dopiero może w Polsce powstać

Przypomnijmy trochę niedawnej historii. Sam dobrze nie pamiętam jak zaczął się balangan w prokuraturze, bo trzeba by było wrócić aż do Seremeta, ale za to dobrze pamiętam jak przebiegała degrengolada w sądach i TK. ...a to bardzo podobny schemat.

1. Za czasów pierwszych rządów PO już zaczęło się przeginanie pały w lekceważeniu prawa, jeśli chodziło o walkę polityczną i rozmontowywanie Polski. Nikomu nie trzeba przypominać o służbach na posyłki, false flag z podpalaniem obiektów pod rosyjską ambasadą, prześladowaniem środowisk patriotycznych czy nawet torpedowaniem Marszu Niepodległości. Każdy zna nagrania, które wypłynęły z Sowa&Friends i Amber Room. Wtedy pierwszy raz Polacy dostali dowody na #panstwozdykty

2. Tusk i jego kolesie z PO myśleli, że mogą już wszystko, bo mieli media, służby, sondażownie... aż tu nagle PiS ich znokautował w wyborach zarówno prezydenckich jak i parlamentarnych, zdobywając historyczną, samodzielną większość.

3. Przed oddaniem władzy, zaczęły się kombinacje jak zablokować sprawowanie władzy nowemu rządowi. Napisali na szybko skandaliczną ustawę, żeby podmienić sędziów Trybunału Konstytucyjnego na swoich i w ten sposób blokować PiS i Prezydenta.

4. PiS im się odwinął, zrobił to zgodnie z prawem i odzyskał TK.

5. PO przegrywając na gruncie prawa, zaczęło walczyć propagandą, mediami, szantażem za pomocą UE i i wymuszaniem za pomocą siłowych demonstracji. Klasyczna działalność wywrotowa, wspomagana przez zagraniczne wpływy.

6. PiS był ciągle reakcyjny i po każdym przesuwaniu granicy przez PO, zaczynał używać działań podobnych, w miejscu gdzie te granice zostały przesunięte. Tak właśnie postępuje degrengolada państwa i prawa. Do kadencji obecnego rządu, PiS nie złamał żadnych wyraźnych granic, nie ścigał poprzedników i nawet nie wykorzystał nowych nagrań.

7. Po ostatnich wyborach, które również wyraźnie wygrał PiS, znów zaczęło się przesuwanie granic. Najpierw zmontowano najbardziej cyrkową koalicję w Europie, złożoną z pierdyliona partii, żeby tylko nie rządziła partia, która zdobyła największe poparcie społeczne.

8. Potem zrobiono Ministrem Sprawiedliwości kompletnego klauna, który wiedzę prawniczą ma na poziomie pierwszego roku studiów i za każdym razem musi do kogoś dzwonić, żeby mu podał podstawę prawną na jego własne działania (np. do Chmaja #pdk:) Jakby tego było mało, to Bodnar hurtem wprowadził do systemu bandę podobnych sobie prokuratorów na rozkazy. Znów mało - on używał jako swoich doradców pospolitych przestępców jak Rafał Gaweł, a nawet takiego klauna jak Giertych. Jeśli chodzi o kompromitacje wymiaru sprawiedliwości to Bodnar nie ma sobie równych w historii III RP. Przecież zamykanie Kamyka i Wąsika dla samego zamykania, czy Ziobrę, który może odpowiadać z wolnej stopy to już szczyt którego nie da się przebić. Tym bardziej, że oni nawet nie mają w planach ich przesłuchiwać, bo się boją! To już są metody NKWD

A teraz powaga sytuacji, której zdaje się Mazurek nie rozumieć. PiS i poważni pracownicy wymiaru sprawiedliwości (jak prezes TK, czy z-ca prok.generalnego) powiedzieli "dość" i zamiast czekać na kolejne przesuwanie granic przez Bodnara wyprowadzili mocne uderzenie wyprzedzające. Oparte na solidnych zarzutach i podstawach prawnych. Bodnar aż musi się bronić, zawieszając najwyższego prokuratura w państwie,. który prowadzi dochodzenie w sprawie... Bodnara jako podejrzanego! To już jest pogłębianie dna łopatą! Wystarczy ciut wyobraźni, żeby przewidzieć co się stanie, jeśli PiS będzie kontynuował ofensywę. To Tusk wprowadził "demokrację walczącą" i nawet się już odgrażał, że wybory mogą zostać unieważnione.

To teraz najważniejsze pytanie - Czy PiS będzie znów czekał na fikołki Bodnara? Albo ryzykował, że wsadzą Trzaskowskiego na fotel prezydenta? Czy zrobi kolejny ruch z wyprzedzeniem? ...bo ten ruch to chyba użycie armii do aresztowania Bodnara,.Tuska i spółki (poki Duda jest prezydentem i ma kontrolę nad armią). W końcu naprawdę chodzi o pełzający zamach stanu i to jest sprawa, która można przerobić na Trybunał Stanu, a nie sąd. Wsadzą ich do aresztu tak jak robili to przed chwilą z nimi bodnarowcy i mnie będą się spieszyć nawet z przesłuchaniami. No co? W końcu "demokracja walcząca". To działa w dwie strony 🤷 Jeżeli USA im pomoże i kupi TVN przed wyborami prezydenckimi to nawet media im nie przyjdą na ratunek, a Trzaskowski nie zdąży wystartować, bo też będzie siedział. PSL i 3. droga jak to zobaczą, to od razu przyłączą się do PiS i nawet płynność działania państwa nie zostanie zaburzona. Proste.

Tusk stoi przed życiową szansą i życiowym zagrożeniem. Albo dogada się z Ziobro, wsadzi go na MS i ten wysprząta mu krzykaczy z koalicji, którzy będą mu robić koło dupy, albo marnie skończy w przyszłości. IMO wybór powinien być dla niego prosty. Potem już z USA, Słowacją, Węgrami i kto się jeszcze przyłączy, mogą zacząć ustawiać Niemców do pionu. Tusk przecież zawsze miał wielkie ambicje, a taki maślak jak Scholz dalej mu pyskuje i straszy, że nachodzców będzie podrzucał. Robili z Tuska pieska na posyłki w UE, jakiś ukraiński komik go poniżał, to ma szansę w końcu pokazać kto jest mocniejszy i zapisać się w historii Europy. Niemcy są już w czarnej dupie. Francja to samo. Jak jeszcze dogadają się z Rosją i Turcją, to pozamiatają Europę zachodnią i stworzą UE na nowo. Rosja już dostarcza Słowacji gaz przez Turcję. Jest też kolejny gazociąg do wykorzystania (Jamal). To się posypie jak domino. Włochy jak zobaczą, że Niemcy i Francja obrywają, to też zaczną współpracować, bo tamci ich również dymali.

A Mazurek niech się ogarnie, bo trzecia władza już od dawna w PL szoruje po dnie, ale sam teraz pokazał, że nawet czwarta zaczyna się psuć.

Jako bonus - akurat wypłynęło jak USAID wydawało Tuskowi rozkazy, żeby prześladował opozycję:)

http://lurker.land/post/gpjac4haowqq

13

Zachowajcie dystans do informacji na temat tej strzelaniny w Örebro. Coś tu strasznie śmierdzi.

- sprawca (podobno) popełnił samobójstwo. Teraz tylko czekać, żeby ciało szybko skremowali jak w przypadku Thomasa Matthew Crooksa 🤡 #pdk

- służby od razu znały tożsamość, ale nie podały ...a jednocześnie wszędzie nawoływali, żeby nie spekulować na ten temat. Czego nie rozumiecie? 🤡

- w MSM powtarzają: "ofiary miały pochodzenie imigracyjne", ale nie podają listy nazwisk. W innym miejscu czytałem również niepotwierdzone(!) info, że typowo szwedzkie nazwiska. Dwie całkiem przeciwne wersje i obie na razie bez listy nazwisk

- już pojawiają się w niektórych mediach (np.Newsweek) hasła "szwedzki Breivik". W Szwecji akurat debata na temat szkodliwości imigracji stawała się coraz bardziej głośna. Dodatkowo obecny rząd sprawuje władzę przy pomocy partii antysystemowej zwanej ofc "skrajna prawica":) Bardzo wygodnie byłoby teraz zagrać kartę "Breivik" 😉

Generalnie więcej dezinformacji niż pewnych informacji. Jakby komuś zależało na spekulacjach. W Skandynawii to nie pierwsza taka śmierdząca sprawa. Jeżeli ktoś zna historię "zamachu na pride" w Oslo (2022), a szczególnie jak wyglądało śledztwo i sprawa sądowa... Ten w cyrku się nie smieje 🤷

#szwecja #zamach #terroryzm

Sprawca, którego wskazała policja:

8

#ekonomia

Zdjęcie

Mamy styczeń, a premier gra prognozami na pozostałe 11 miesięcy:) Ile razy na miesiąc ostatnio zaprzecza swoim własnym wypowiedziom z przeszłości? ...ale może tym się uda:)

Co innego jednak znów najciekawsze. Ostatnio Tusk dużo się chwali wzrostem PKB. Zarówno w poprzednim roku, jak i tym przyszłym, wróżonym z fusów. Jak realnie odczuwacie sytuację gospodarczą w Polsce? Poprawa czy pogorszenie? ...bo np. w Norwegii ostanie lata mocny i wyraźny spadek poziomu życia mieszkańców jak i sytuacji firm. Wg mnie na niespotykaną wcześniej skalę. Już nie tylko miliarderzy uciskają z kraju, ale nawet firmy i banki. Ceny poszły drastycznie w górę. Pojawiły się nawet kolejki pod organizacjami charytatywnymi po żywność i ubrania!

Tymczasem PKB wszędzie rośnie! Wiadomo, że PKB to bardzo wadliwy wskaźnik, ale ostanie lata są wyjątkowe pod pewnym względem i łatwo wyjaśnić dlaczego poziom życia spada, gdy PKB rośnie. Oto najważniejsze:

- całe uzbrojenie, które kupujecie lub produkujecie i wysyłacie na Ukrainę powiększa PKB (chyba, że z importu, to wtedy nie:)

- pomoc humanitarna wysyłana na Ukrainę powiększa PKB

- rekordowe długi zaciągane przez złą sytuację powiększają PKB

- socjal wydawany na miliony uchodźców powiększa PKB

- nawet wydatki na rekordową propagandę w mediach liczą się do PKB 🤷

Mówiąc w skrócie - wojna napędza obecny wzrost PKB jednocześnie drastycznie obniżając poziom życia ludzi. Zawsze tak było z każdą wojną, ale tego Wam nie powiedzą i będą używać nawet cenzury, żeby to przykryć, bo inaczej wojna się skończy.

A tutaj macie przykład, że Polska ładuje się w największe bagno ze wszystkich i polskie władze właśnie wyrządzają szkody, za które będą płacić następne pokolenia (ale nie Tusk, Sikorski i Bodnar, bo oni wyjadą z Polski, więc im to rybka:) #panstwozdykty

PS

Infografika poniżej nie pokazuje całej prawdy! Wciąż nie wiadomo ile zadłużenia ukryto w funduszach pozabudżetowych #pdk

Jakby tego było mało, to koszt obsługi tego długu staje się jedną z najwyższych pozycji w budżecie.

Obecnie, obsługa polskiego długu publicznego kosztuje Polskę więcej niż program 800+ (około 70 mld PLN w 2023 roku), podał portal Money. To również wyższa suma niż realizacja emerytalnych “trzynastek” i “czternastek” łącznie


(IMO w Polsce już czas na niestandardowe rozwiązania - dobry czas na jednoczesne wyjście z UE i kontrolowane bankructwo, żeby zresetować szkody wyrządzone przez politycznych zdrajców i nieudaczników. Lepiej to zrobić w sposób zaplanowany niż później, pod wpływem nacisków, kiedy ludzie wyjdą na ulice robić rewolucję)

http://www.fxmag.pl/gielda/koszt-obslugi-dlugu-polski-wzrosl-o-260-w-2-lata-placimy-najwiecej-w-europie-za-odsetki

Zdjęcie

#wojnanaukrainie

16

#gielda #norwegiabezcenzury

W Norwegii wystartowała #propaganda sukcesu managera funduszu naftowego (Nicolai Tangen) Celowo manipulują podając wynik w koronach, kiedy chodzi o część funduszu zawierającą inwestycje zagraniczne w dolarach. Warto zaznaczyć, że obecnie norweski fundusz powinno się klasyfikować jako 'wysokiego ryzyka' - trzyma w akcjach ponad 71% (i nazywają go "fundusz emerytalny":)

Realna stopa zwrotu w dolarach za rok 2024 to poniżej 4%

(nawet fundusze zrównoważone potrafią mieć ponad 2x lepsze wyniki)

Zdjęcie

Ten manager w ogóle od czasu objęcia funduszu wykręcił średnią, roczną stopę zwrotu poniżej 5% (w USD) ...i podobno wspomaga się AI i algotradingiem:)

Inne wielkie fundusze wykręcają 3-4 razy lepsze wyniki.

Zdjęcie

Co więc jest nie tak z tym managerem? Nie wiem, ale mam swoją teorię:)

Większość kontrowersji o nim wypisał Grok. Ja tylko dodam to co pominął.

- Określa siebie jako filantrop:) - już powinna się zapalać czerwona lampka w głowie. Szczególnie, że zajmuje się "sztuką":) (sztuka to najlepsza branża do prania kasy #pdk)

- Ja się zbijam, że ma rozdwojenie jaźni:) Jednego dnia mówi, że nie ulegnie presji Norwegów, żeby wycofać się z Tesli, bo w funduszu chodzi o zarabianie, a nie ideologię. Drugiego dnia narzeka, ż duże korpo przestają być tęczowe.

- Kiedy Zuckerberg powiedział, że kończy z cenzurą, mówił że osobiście z nim o tym porozmawia jako udziałowiec, żeby zmienić jego decyzję!

- Najciekawsze, że kiedy był mianowany, to posiadał własny fundusz hedge, spory majątek i powiązania z elitami finansowymi. Mówi, że się pozbył, ale chodzą plotki, że pochował w rajach podatkowych.

Zdjęcie

Czy więc bardzo dziwne będzie, jeśli go podejrzewam o zarządzanie nie pod kątem zyskow funduszu norweskiego, ale pod kątem zysków prywatnych dla niego i jego kolesi? (to bardzo łatwe mając kontrolę nad największym funduszem i znając wcześniej jego ruchy #pdk). To jest podejrzenie, które powinno rozważyć Økokrim (norweskie CBA), a nie jakiś noname z neta. Niestety, ale typ ma powiązania z wywiadem wojskowym w Norwegii i cholera jeszcze wie z kim zagranicą.

W każdym razie, po samych wynikach inwestycyjnych Norwegowie powinni już widzieć, że absolutnie nie powinien być dłużej managerem ich pieniędzy. Kontrowersje wokół jego mianowania pokazują, że nigdy nawet nie powinien nim zostać. ...ale Norwegia to kraj, w którym media przekonują, że należy oddać UE kontrolę nad swoim systemem energetycznym, daje się azyl polityczny skrajnie lewicowym przestępcom finansowym jak Rafał Gaweł, albo robi gwiazdę medialną z szamana Durka, który twierdzi że jest reptilianinem i sprzedaje amulety na raka, więc nic już nie powinno dziwić 🤷 #panstwozdykty

PS

Pierwszy raz wspomagałem się jak najwięcej przy wpisie chatbotami. Testowałem 3 tymi samymi pytaniami.

Grok >>> ChatGPT > Gemini. Dwa ostanie nie dały rady nawet z pierwszymi pytaniami o stopy zwrotu i przeliczenia na dolary. DeepSeek też chciałem sprawdzić, ale chyba się zatkał przez nagłą fale zainteresowania, bo zawiesza się ciągle:)

7

#wojnanaukrainie

Jakiś czas temu przeszła przez media seria artykułów wyceniających zasoby surowców naturalnych na Ukrainie. Sam wrzucałem 2 z nich:

http://lurker.land/post/ys6bsdsokgi4

W żadnym z nich, nie wspomniano o kosztach wydobycia. Wyceniono tylko na oko ilości zasobów. Każdemu od razu powinna się zapalać czerwoną lampka w głowie i nasuwać pytanie - Skoro to tyle kasy, to dlaczego przez te wszystkie lata nie uruchomiono wydobycia?

Teraz najlepsze:

Klaun Zełeński wymyślił, że tymi kwotami zmotywuje państwa UE i oszuka USA, żeby olali rozmowy pokojowe i zaangażowali się w wojnę na całego, bo potem sobie odbiją na inwestycjach:) Oczywiście klaun jak to klaun - nie jest zbyt bystry, bo inaczej nie pracowałby w cyrku. Zyebau swoją własną ściemę - próbował przekonywać, że połowa tych zasobów leży na tym skrawku zajętym przez Rosjan

(ofc najprawdopodobniej pomysł na tę ściemę nie powstał w Kijowie tylko w Londynie #pdk)

Po utracie czterech regionów Ukraina straciła połowę swoich zasobów naturalnych. Poinformował o tym 27 stycznia były naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy (AFU) Wiktor Mużenko.

„Donieck [Republika Ludowa], Ługańsk [Republika Ludowa], części obwodu zaporoskiego i obwodu chersońskiego to około połowa całej bazy surowców, minerałów ze złóż ogólnoukraińskich” – cytuje jego wypowiedź Strana.ua na kanale Telegram.


Wystarczy znaleźć pierwszą, lepszą mapkę w Google, żeby zobaczyć jakie to głupie. Choć każdy kto ma pół mózgu nie potrzebuje sprawdzać, bo gdyby naprawdę aż tyle zasobów było na małym kawałku ziemii, to już dawno byłyby o to wojny, albo mieszkańcy tych terenów by żyli na poziomie wyższym niż w Bawarii.

Btw. Zachodnie inwestycje na Ukrainie już były, ale głównie w agroholdingi. Podejrzewam, że ukraińska oligarchia wydymała zachodnich inwestorów - sprzedali im udziały przed wojną, a po wybuchu wojny jak inwestorzy zaczęli uciekać to odkupili tanio udziały. Wojnę też wykorzystują, żeby zbić ceny. Jak mówi stare żydowskie powiedzenie: "kupuj gdy krew się leje na ulicach". Wiem że z Danii prywaciarze się załadowali, bo namawiali też Norwegów. Szefowa jednej z największych partii w Norwegii (Høyre) też już publicznie namawiała do inwestycji na Ukrainie TERAZ. Dlatego właśnie musimy dziś płacić te wszystkie miliardy na te wojnę i na utrzymanie uchodźców - bo debile z zachodu wierzą, że zrobią biznes. Prawda jest taka, że znów ich ukraińska oligarchia wydyma Tyle razy się nabierali i myśleli że mogą sobie zrobić kolonię z Rosji, Chin czy nawet Ukrainy, jak z Polski czy innych państw Europy Wschodniej, nigdy im się nie udało, ale nadal wierzą, że są sprytniejsi 🤦

5

Relatywnie małym kosztem można nasrać w zdrowie psychiczne kilkadziesiąt % młodego pokolenia np. dając wstępnie duże pieniądze pozerom aby spektakularnie roztrwonili na luksusowe samochody, imprezy w wielkiemiejskich loftach nad basenem, dubaje, podróże, markowe ubrania - "patrzcie jak się normictwo świetnie bawi"

Zdjęcie

Ludzie patrzą na imprezujących ludzi sukcesu, potem patrzą na swoje życie, porównują, stwierdzają że przegrali w życie lub próbują doskoczyć do poprzeczki, i albo im się udaje, albo wpadają w kliniczną depresję co wiemy jak się często kończy.

Taką funkcję spełniały "big brothery", "paradise island" i inne (wersja dla biedaków z lat 90 - gazeta bravo - juz o tym pisałem) - nie wiem co teraz jest popularne, ale pewnie telewizornie typu TVN regularnie produkują tego typu content a później nawet nie trzeba się starać bo ludzie sami się nakręcają i produkują to albo stają się typem "wannabe".

Zwłaszcza internet - instagram to legenda tego typu mechanizmu sama w sobie - ile kobietom nasrano w łby to ładnie pośrednio widać w statystkach, tindery i standardy kobiet "albo masz 2 metry w spodniach i 30cm wysokości i zarabiasz 100k". Ostatnio onfyfans dobija ludzi, bo e-kurwa nawet nie robiąca ręcznie roboty kupuje sobie nowe mieszkania za gotówkę.

Wystarczy zapoczątkować trend, potem inne brainlety zaczynają małpować te same zachowania jako wyznacznik statusu - normalne życie, kariera w sensownym zawodzie, rodzina - wyblakłe, szarawe, bez wibrujących emocji.

Albo można utworzyć cały przemysł np. filmowy i sprzedawać (i zarabiać w dodatku) filmy gówniarzom które korumpują kolejne aspekty ich systemu wartości - perpetuum mobile.

Popkultura to jedna wielka maszyneria psyopów, powoli transforująca świadomość pokoleń. Kiedyś miałeś własną wioskę i parafię i jedynym "psyopem" jaki ci wkladano do głowy było chrześcijaństwo - i to trwało bardzo długo bo aż do powiedzmy XX wieku, dopiero z popularyzacją głównie telewizornii - książki, gazety, radio (oprócz Niemców #pdk) tak bardzo nie oddziaływało na wyobraźnie jak pokazanie na oczy pajaców którzy mają znacznie wyższy standard życia - Karoń (który zajmował się sztuką) wspominał że to psychologicznie inna wyższa jakość kiedy ludzie na oczy zobaczą nawet czystą fikcję.

20

Keir Starmer dostał sraczki i rzucają wszystkie siły, aby chronić pakistańskich gwałcicieli i pedofilii. Dziwi Was, dlaczego premier posuwa się do takiego kroku? Jeżeli będą cisnąć temat, to wkrótce wypłynie jakiem chlewem jest UK i Francja. Prześledźcie procesy Sarkozego!. Szczególnie ten nowy co ruszył, to jest kopalnia wiedzy na temat patologii elit francuskich i brytyjskich #pdk #uk #chlewobsranygownem

Prawilnie przypominam, że w Norwegii i w Polsce są w tym roku wybory, więc jesteśmy następni w kolejce po Niemcach. W każdej "demokracji walczącej" jest pełno patologii od lat zamiatanych przez media pod dywan 😉

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

19