"Pandemia" jest potrzebna, żeby ludzi mógł złupić przemysł farmaceutyczny.
Wojna jest potrzebna, żeby podatników złupił przemysł zbrojeniowy.
"Globalne ocieplenie" jest potrzebne, żeby ludzie przepłacali za prąd, gaz i benzynę.
Kryzys gospodarczy jest potrzebny, żebyśmy zgadzali się na podwyżki wszystkiego łącznie z podatkami.

Elity robią wszystko, aby wyciągnąć od społeczeństw jak najwięcej pieniędzy, żeby zatkać dziurę powstałą poprzez dodrukowywanie pustego pieniądza.
#gównowpis

13

Generalnie to dzisiaj śniło mi się że brałem udział w zajmowaniu Lwowa. Gdy operacja zakończyła się sukcesem, a Polska flaga była wznoszona nad zdobytym miastem, ja sobie leżałem błogo na ziemi ciesząc się ze zwycięstwa. Po czym w tym momencie się obudziłem bo nagle dostałem sraczki.
#gownowpis i akurat w tym wypadku to serio #truestory

5

Wczoraj na wyrywkowej kontroli, policja kazała mi dmuchać w alkomat…
Myślicie, że mogli mnie pomylić że "znaną" celebrytką?
#heheszki #gownowpis #kiciochpyta

12

Nie wybrzydzać…
Kto szuka, ten znajdzie…
#gownowpis

15

nachalnie teraz wszędzie reklamy magicznego specyfiku "doraźna pierwsza pomoc w bólu zęba".
Widzieliście skład?
Pokaż spoilerGOŹDZIK - tak, to co babcia czy mama kazała przygryzać kiedy ząb bolał
#gownowpis

14

Po ostatnich rewelacjach chce się powiedzieć:

Herr Morawiecki – informator niemiecki.
#gównowpis #heheszkipolityczne

5

#wojsko #gównowpis
Byłem w błędzie zakładając, że dałem się złapać na ten propagandowy program "Trenuj z wojskiem". Idąc tam nie wiedziałem nic. Ale prowadząca pani porucznik trochę to naświetliła.
Było to jedno z dwóch takich jednodniowych szkoleń. I w planach mają jedno czternastodniowe szkolenie rezerwy.

Ale od początku. Może ktoś się wybiera, może kogoś to interesuje.
Jak każe obyczaj armii, najważniejsza jest biurokracja. Dwie i pół godziny spędziłem na wypełnianiu formularzy, siedzeniu w kolejce i czekaniu. Samo "wcielenie" to pomiar ciśnienia i wywiad przez dwóch lekarzy. Drugie stanowisko, administracja. Od razu dostałem kartę powołania na następne szkolenie w grudniu. Przy trzecim stanowisku odebrali wypełnione wcześniej formularze i "wciągnęli na listę płac". Czwartym przystankiem była "poczekalnia" aż zbierze się grupa.

Tutaj zmienię temat na chwilę. Zadziwiające jak się ludzie zmienili po wejściu na teren jednostki. Przed rejestracją, każdy był jak obcy. Po przejściu za bramę wszyscy zaczęli się zachowywać jakby się znali od lat. Dziwne jak dla mnie.

Wracając do tematu. Na pierwszy ogień poszła pogadanka o prawach i obowiązkach żołnierza rezerwy. Po pogadance, Q&A z kardą, która nas tam prowadziła. Następnym etapem był garaże. Tam zapoznali nas ze sprzętem i uzbrojeniem jednostki do której jestem przypisany na przydziale mobilizacyjnym.
Później obowiązkowy obiad. I na kompanii to co armia lubi najbardziej, znów biurokracja, która zajęła coś około godziny.

Ogólnie to szkolenie miało trwać 24h ale dowództwo powiedziało, jebać skracamy to.

No i to chyba tyle.
@MEGAZU0 oznaczam Cię bo pytałeś w poprzednim wpisie

10

Dziwne uczucie zarabiać tyle w tydzień co kiedyś w cały miesiąc
#gownowpis #flex

7

Mój syn w pierwszej połowie pyta mnie:
-Tato, a czy Arabia wierzy w Boga?
- nie synku. Czczą pedofila…

Kurwa, jak mi się żona zagotowała...
#gownowpis

12

spadło jakieś 10 płatków śniegu na metr kwadratowy, super atak zimy
#gownowpis #zima

6

Trzeba tego lurkera poprawic.
Ban jest opisany, kiedy i przez kogo. W panelu jest widoczne co spadło i zaraz dyskusje chuje móje.
Na hejto jest kłódka i koniec. User zbanowany i prosze nie drążyć tematu. I to jest cywilizacja ;-) a nie jakies cudactwa na zamordystycznej platformie Thanosa
#gownowpis

5

No proszę, jaki się ruch na Lurku zrobił... a jeszcze niedawno taki był płacz, że nic się nie dzieje... przypadek? #pdk
#sleevecontent #heheszki #gownowpis

7

#gownowpis
Przeglądam sobie jakieś kartony ze starymi gratami i trafił mi się mój stary telefon. Z ciekawości poszperałem za ładowarką. Podłączyłem….. cisza….. aż tu nagle….


Ciekawe czy zadziała!?
#sleevecontent

20

Wrzucając jakiś przedmiot do kosza na śmieci wyrzucacie go jednocześnie do kosza na śmieci.

Czyli dany przedmiot jest jednocześnie wyrzucany i wrzucany do kosza na śmieci.
#gownowpis

11

Lurki, ciekawy fragment książki która czytam... Wypowiedź jednego z ugandyjskich emerytowanych polityków... Skończył Oxford, był profesorem w Cambridge... Czytam te książkę i mam wrażenie, że Uganda i Polska mają podobna historie…
Tam wojna domowa, u nas Ruscy, Niemcy, zaborcy, a później Jałta i komuchy zniszczyli potencjał jaki w nas drzemał…
#gownowpis #czytajzlurkerem #przemyslenia

7

https://lurker.land/post/MGHfSUauz
Stary się znalazł. W opłakanym stanie. Wycieńczony na tyle, że nie da rady sam chodzić, o mówieniu nie wspomnę. Teraz śpi i odpoczywa.
#gównowpis

Pojechałem po niego. Prowadzę go do domu i pyta mnie czy matka w domu jest. Powiedziałem, że tak. I mówi:
-O kurwa, zawracaj.
Rozwalił mnie tym.

17