Z dedykacją dla lurkowego gramatycznego nazisty…
#heheszki #gownowpis #dzida

15

Kiedy za sarkazm wzięli się ludzie nazbyt tępi, zaczęli pisać nie–to–co–myślą.
To było do wychwycenia, dopóki świat nie utonął w niedorzeczności. Teraz ni ch*j nie wiadomo, o co chodzi części ludzi.
Bo nawet, jak napiszą coś wprost, to kto inny „biorąc poprawkę na autora” – przekręci znaczenie.
#gównowpis #ironia

5

Poszedłem sobie do kolegi żeby mnie ogolił, efekt był taki że robotę spieprzył do tego stopnia iż pozostało jedynie golenie łba na zero. Ale mam przynajmniej 3 dyszki zaoszczędzone na fryzjerze w kieszeni
#gownowpis

18

Luraski, rosół... taki zwykły…... ile ja bym dał za talerz pełen rosołu, zwykłego, ciepłego
#gownowpis

7

- Dzień dobry, dzwonię z Firmy Krzak, mogę zająć 5 minut?
- Powiem pani, co się stanie - zapytam skąd pani ma mój numer, a pani się rozłączy.
- [śmiech] Ależ skąd! Mamy numery z różnych baz, Google, OLX, Allegro.
- Żadna z tych firm nie ma mojej zgody marketingowej
- No skądś na pewno mamy, nie mam tutaj informacji skąd dokładnie.
- A powinna pani mieć i udzielić informacji na prośbę.
- [rozłącza się]
#telemarketing #gownowpis

8

Uwaga będzie #LOQC
Lurker
Original
Quality
Content
@LizardKing mnie trochę zmotywował to opiszę sprawę w sumie ciekawą, którą nawet ciężko nazwać naprawą bo finalnie żadnej części nie wymieniłem
Jako że jeszcze moi niektóry znajomi pamiętają że kiedyś miałem serwis RTV – a jak wiadomo RTV w głowach natychmiast się komponuje z AGD to zadzwonił znajomy że jeśli będę jechał gdzieś blisko niego to czy bym nie zerknął na jego suszarkę bębnową Indesit (idv75EU).
Zajechałem, wizyta „ostatniej szansy” bo szanowna małżonka kolegi powiedziała że rozmawiała z fachurą i wycenił na 500 a sprzęt ma 9 lat więc w sumie już jest skłonna jutro iść po nową.
Sprzęt fajny bo bez elektroniki co w tak prostym urządzeniu jest podstawą, nie rozumiem sensu procesorów, wyświetlaczy, powiadomień bluetooth i innych gówien współczesności w czymś takim jak suszarka czy pralka.
Cała elektryka to same przełączniki, jeden przekaźnik, termostaty, timer mechaniczny, rygiel drzwi z wyłączaniem itp.
całość daje się zdiagnozować z multimetrem i śrubokrętem – jedyny szkopuł że miałem ograniczony dostęp a nie wiedząc gdzie co jest nie miałem pewności czy wszystkie elementy sprawdziłem. Na szczęście schemat w formie „screena ze screena” znalazłem no i poszło już gładko. (dodaję go tutaj)
Krok po kroku metodą eliminacji padło że rozwarty jest termostat (kol ZIELONY). Dwa bliźniacze były bezpośrednio nad blokiem grzałek (kol. CZERWONY) . Po mostkowaniu i testowym uruchomieniu wszystko zadziałało. Zatem termostat dałem do ręki i kazałem kupić – no i będzie cacy.

Termostat taki jak na foto, czyli nie regulowany ma konkretną temperaturę na którą jest skalibrowany, para bimetalu odgina się po jej przekroczeniu i rozłącza obwód. Kiedy ostygnie łączy się ponownie i jest cacy. A ten delikwent nie chciał wrócić. Jako że za dużo z AGD nie miałem okazji, to zaintrygowało mnie że te dwa termostaty mimo że bliźniaczo podobne i umieszczone obok siebie w obudowie, to na schemacie jeden opisano jako „One shot cut out” - co sugeruje jego jednorazowość. Faktycznie jest takie coś jak termostat zabezpieczający, i mają po drugiej strony grzybek którego wciśniecie przywraca stan pierwotny. Ten grzybka nie miał, ale za to mini otworek średnicy „na szpilkę” . No i okazało się że właśnie wciśniecie szpilki załatwiło temat.

Sam koncept producenta, jednak dobry. Po tych 9 latach używania w zakamarkach dookoła zespołu grzałek i samych termostatów było masę zbitej upchanej „bawełny” z ciuchów i widocznie efektywność owiewania grzałek na tyle się zmniejszyła że termostat osiągnął temp krytyczną.
Zatem celowo został on tak głęboko zabudowany, aby rozbiórka sprzętu celem dostania się do niego i „zresetowania” była okazją do wyczyszczenia.

Daje to do myślenia ile na elektrośmieciach zalega sprzętu w takim stanie „zepsucia” - szkoda.
#agd #diy #gownowpis

16

Jak Wam kiedyś wspomniałem chcieli mnie zwerbować na szkolenie rezerwy. Dziś znów dzwonili do mnie z WKU z propozycją szkolenia. A myślę sobie, yolo, odpocznę od firmy te dwa tygodnie czy ile tam tego jest. Mówię, że spoko, chętnie. A ona mówi to super, szkolenie jednodniowe... Aha to fajnie, że dałem się złapać na to myślałem, że to te normalne szkolenie rezerwy.
#gównowpis

17

W firmie w której pracuje, szefostwo zrobiło zebranie (taka tradycja, raz w roku szefostwo zaprasza pracowników, coby trochę poopowiadać o sytuacji, planach itp.)
W tym roku oczywiście dominował temat zarobków, inflacji, stabilności zatrudnienia…
No i Szef mówił, że mimo iż nie jesteśmy firmą z listy "uprzywilejowanych branż" w sensie opłat energii, to wraz z kilkoma dużymi podmiotami z branży, wystosowaliśmy pismo, z prośbą o obniżenie kosztów energii, gdyż wg rzetelnych wyliczeń grozi nam brak stabilności przy nowych stawkach... Jako, że za pismo zabrali się fachowcy, to przygotowali rzetelne analizy od ekspertów z branży energetycznej, z których czarno na białym wynika, że w obecnej sytuacji wyprodukowanie MVh ze wszystkimi aspektami logistycznymi to koszt c. a. 350pln…zatem w piśmie padła propozycja żeby zamiast kwoty > 700pln/MVh obniżyć dla branży koszty do 500...
Doczekaliśmy się podobno następującej odpowiedzi płaćcie ustalona cenę, a my wam damy dodatkowe środki…
Ta władza jest uzależniona od rozdawania... Parafrazując klasyka "te rządzące to one wcale nie są takie złe... One zabiorą, ale później trochę oddadzą…"
Rzekłbym absurd, ale za długo żyje, żeby nie wiedzieć, że za tym absurdem stoi czyjeś dobro... Szkoda, że zawsze dobro związanych z władza…
#gownowpis #finanse na wszelki wypadek dla nadgorliwych kapusiow #polityka

14

Dzwoni do mnie klientka że laptop bardzo dziwne dźwięki wydaje i ogólnie to od tego momentu zwalnia (Klientka ma non stop odpalone jakies tam radio internetowe także muzyczka cały dzień gra.)

Przybyłem - zobaczyłem - naprawiłem. Magnes głośnika "zassał" zszywki
(z tym zwalnianiem od momentu kiedy zaczął trzeszczeć to oczywiści potęga podświadomości)
#gownowpis

12

Byle do końca zmiany nie pomylić portali…

#heheszki #pdk #gownowpis

10

Ulala... będzie jedzone
Zataczam krąg od pestki z biedronkowego mini pomidora.

#sleevecontent #gownowpis #pomidor

11

#tresciautorskie #gownowpis

Kupiłem papier toaletowy. Okazał się być do dupy.

14

Zostawianie pojadu w dowolnym miejscu w bezruchu zwane jest parkowaniem, chociaż z parkiem ma niewiele wspólnego…
#tresciautorskie #gownowpis

8

Pokaż spoilerTreści autorskie mówili. No dobrze, to może zrobimy sobie tydzień autorskich treści specjalnie dla Lurka składającego zażalenie, że takich tu za mało?

[miejsce na zdjęcie psa i resztek z kotleta]

Gdybym chciał swojego psa pokazać i zrobił kotleta, wyżej byłoby zdjęcie.

Ostatnio jak byłem w parku, mój pies uganiał się za kotem. Starsza pani zwróciła mi uwagę, że wezwie policje, ponieważ psy powinny w parku chodzić na smyczy. Nic jej nie odparłem, bo pewnie bym jej coś odpyskował. Wolałem się oddalić. Kot i tak zdążył zwiać na pierwsze lepsze drzewo, których w parku akurat było pod dostatkiem.

Wasze zdrowie Lurki. Oby z tego parku nie zrobili betonozy jaka jest robiona na rynkach niejedniego z polskich miast, bo populacja kotów u mnie w okolicach drastycznie spadnie. W najgorszym wypadku też i wiewiórek.

Dlaczego zdjęcie kotleta pytacie? Kotlet nie był taki szybki, jak ten kot w parku i niestety nie zdołał uciec przed moim psem tak szybko, jak tamten kot w parku. Jak na przykładzie kotleta widać, uciekanie z prędkością baby na pasach uciekającej przed Tomaszem Hajto nie wystarczy, aby uniknąć kolizji, w tym przypadku gardła psa. Na szczęście nie każdy pies je ziemniaki tak ochoczo jak kotlety, także o głodzie dzisiaj nie chodziłem.
#pies #kotlet #parkPokaż spoiler #takbyloniezmyslam #tresciautorskie i przede wszystkim #gownowpis

8

Dostałem miesięcznego bana na wykopie za homosceptyczne komentarze.



Oberwało mi się za to co pisałem pod znaleziskiem:
https://www.wykop.pl/link/6860921/slowacja-syn-polityka-prawicowej-partii-zastrzelil-dwie-osoby-pod-klubem-lgbt/

Mój ban odnotowano pod tagami #stobanowdlaprawakow (1) i #stobanowdlalewakow (2) więc potwierdza się, że jestem centrystą, a nie jakimś tam lewakiem lub prawakiem.

1) https://www.wykop.pl/wpis/68279625/patrzcie-jaka-smieszna-malpka-%CA%96-5878-stobanowdlap/

2) https://www.wykop.pl/wpis/68281063/https-www-wykop-pl-ludzie-headcrab-b-uzytkownik-zb/
#wykop #gownowpis #wykopcontent

5

o szajs konto na allegro mam 22 lata
#gownowpis

7