Wukraincy na ostetniej prostej wyżebrali od ameryczki miny przeciwpiechotne, aby zasrać sobie resztki ziemi trotylem. Ciekawe co na to zwykli cywile, czy też przyklaskują kijowskiemu komikowi? Prawdziwy obłęd, tu nie ma nawet minimalnej chęci dialogu ani negocjacji, wszyscy idą na rympał chociaż wiadomo, że skończy się to wszystko tylko i wyłącznie na warunkach Rosji, co sobie Putin w styczniu zadecyduje, to mu trumpek przyklepie bo gówno go ta połajanka stepowa obchodzi

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-11-20/biden-zgodzil-sie-na-przekazanie-ukrainie-kontrowersyjnego-uzbrojenia-decyzja-ma-licznych-krytykow/

#wojna

10

„Bardzo twardą odpowiedzią” wgnieciemy Putina w ziemię. Hołownia znów grozi atomowemu mocarstwunczas.info

Decyzja Putina o rozpoczęciu wojny nuklearnej czy wyciągnięciu arsenału taktycznego i nawet punktowych uderzeniach spotka się z bardzo twardą odpowiedzią Sojuszu Północnoatlantyckiego – powiedział marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Zdaje się, iż bardzo twardą odpowiedzią będziemy wgniatać rosyjskiego przywódcę Władimira Putina w ziemię.

Zdjęcie

Słowa lidera Polski 2050 z początku roku, kiedy podczas konwencji Trzeciej Drogi zapowiedział, że „Putina wgnieciemy w ziemię” zapisały się już w annałach polskiej polityki. Nieustraszony, chyba że Konstytucji marszałek teraz zapowiada bardzo „twardą odpowiedź” NATO.

Prezydent Rosji Władimir Putin zatwierdził we wtorek znowelizowaną doktrynę nuklearną, zgodnie z którą „krytyczne zagrożenie” suwerenności i integralności terytorialnej Białorusi i Rosji może stanowić podstawę do użycia broni jądrowej

Według Hołowni Putin „w tej chwili próbuje pokazać, że reaguje w jakiś sposób na decyzję prezydenta (USA, Joe – przyp. PAP) Bidena co do umożliwienia Ukraińcom odpowiadania na ataki, które dotykają ukraińskie domy, ukraińskie osiedla, głęboko na terytorium Ukrainy”.

Według niedzielnych doniesień amerykańskich mediów, po miesiącach odmów, prezydent Joe Biden dał Ukrainie zielone światło na rażenie celów wewnątrz Rosji rakietami ATACMS o zasięgu 300 km. Informacji tych nie potwierdza jednak Departament Stanu.

Marszałek Sejmu powiedział, że ma „poważne wątpliwości co do tego, że ktokolwiek na świecie dzisiaj zdecyduje się na użycie arsenału jądrowego”.

Dodał, że jego użycie „przez kogokolwiek z graczy jest wywołaniem reakcji łańcuchowej w warunkach niekontrolowanych, która uderzy również w tego, kto ten atak rozpoczął”.

Hołownia zaznaczył, że „decyzja Putina o rozpoczęciu wojny nuklearnej czy wyciągnięciu arsenału taktycznego i nawet punktowych uderzeniach spotka się z bardzo twardą odpowiedzią i Sojuszu Północnoatlantyckiego, i w ogóle społeczności międzynarodowej”.

– Putin będzie miał wojnę jądrową nie na Ukrainie. Będzie, być może, miał ją u siebie, albo zmasowaną wojnę o charakterze konwencjonalnym – dodał. – Rozumiem, że musi wykonywać takie ruchy polityczne, bo to nakazuje mu jego perfidna logika. Natomiast zachowałbym daleko idący spokój, a przede wszystkim konsekwencje w działaniach – zaznaczył Hołownia.

http://nczas.info/2024/11/19/bardzo-twarda-odpowiedzia-wgnieciemy-putina-w-ziemie-holownia-znow-grozi-atomowemu-mocarstwu/

#holownia #Polska #rosja #rotacyjny #marszalek #wojna #geopolityka

6

Najlepszy dowod, że ta decyzja jest niebezpieczna dla pokoju na świecie

#wojna

11

tłumacząc z języka nałogowego kłamcy na nasze: ślepo wspierając Ukrainę przybliżamy Polskę do wojny, a jak #Ukraina w końcu przegra to obwini nas, że nie dość ją wspieraliśmy.

w zasadzie już nas obwinia choć jeszcze ostatecznie nie przegrała.

#polityka #wojna #tusk

12

Podejrzewam, że administracja Trumpa już się skontaktowała z Wukraińcami i im grzecznie wytłumaczyli, że o żadnych atakach na Rosję nie ma mowy, w innym wypadku, za miesiąc nie będzie negocjacji tylko poinformowanie komika kijowskiego o zapadniętych decyzjach

#wojna #usa

7

pokojowy antywojenny zachód dorzuca do pieca żeby #wojna na Ukrainie wciąż trwała, a ci protestują żeby #putin zakończył wojnę

w ogóle to jest typowa strategia, że jak się chce sprowokować kogoś to się go wkurwia coraz bardziej do momentu aż się odwinie, a wtedy można zrobić z siebie ofiarę. kobiety mają to opanowane do perfekcji.

#reddit #wojna #rosja #ukraina

6

Pełna zgoda z synem Trumpa, ciekawe czy Wukraincy skorzystają z takiej oferty, aby na ostatniej prostej jeszcze pogorszyć swoją sytuację i maksymalnie wkurwić Rosjan

Wygląda na to, że kompleks militarno-przemysłowy chce mieć pewność, że wybuchnie III wojna światowa, zanim mój ojciec zdąży zaprowadzić pokój i uratować ludzkie życia. Trzeba zablokować te biliony dolarów. Przeklęte życie!!! Idioci!" — tak Donald Trump Jr. skomentował doniesienia o zezwoleniu udzielonemu Ukrainie przez Joego Bidena


#wojna #ukraina

15

Biden daje zielone światło. Ukraińcy mogą atakować amerykańską bronią w głąb Rosjinczas.info

Administracja prezydenta USA Joe Bidena dała zielone światło Ukrainie na wykorzystywanie amerykańskiej broni do rażenia celów w głębi Rosji – podała w niedzielę agencja Reutera, powołując się na kilka źródeł zaznajomionych ze sprawą.

Zdjęcie

Według agencji Ukraina ma przeprowadzić pierwsze ataki dalekiego zasięgu w nadchodzących dniach przy użyciu pocisków ATACMS, mających zasięg ok. 300 km.

Na zmianę decyzji USA miało wpłynąć rozmieszczenie na froncie przez Rosję północnokoreańskich wojsk lądowych – podał Reuters.

Biały Dom odmówił komentarza w tej sprawie – dodała agencja.

http://nczas.info/2024/11/17/biden-daje-zielone-swiatlo-ukraincy-moga-atakowac-amerykanska-bronia-w-glab-rosji/

#ukraina #rosja #biden #wojna

6

Rosyjskie ataki. Ukraina bez prądu. Wyłączenia w całym krajunczas.info

W wyniku rosyjskich ataków rakietowych na infrastrukturę energetyczną w poniedziałek we wszystkich regionach Ukrainy nastąpią ograniczenia w dostawie prądu – poinformował w niedzielę państwowy operator sieci przesyłowej Ukrenerho.

„Powodem tymczasowych ograniczeń są uszkodzenia obiektów energetycznych w wyniku zmasowanego ataku rakietowego i dronów” – napisał operator w opublikowanym na Facebooku oświadczeniu.

Ograniczenia zostaną wprowadzone pomiędzy godz. 6.00 rano a 22.00.

Ukraińskie elektrownie jądrowe ograniczyły w niedzielę rano produkcję w ramach środków ostrożności wobec zmasowanych rosyjskich nalotów w całym kraju – poinformował dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Rafael Grossi.

Obecnie tylko dwa z dziewięciu reaktorów ukraińskich elektrowni atomowych pracują z maksymalną wydajnością – przekazał Grossi, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina. „Infrastruktura energetyczna kraju jest niezwykle wrażliwa, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo jądrowe” – dodał.

W niedzielę rano prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył, że w zmasowanym ataku na wszystkie regiony Ukrainy Rosjanie użyli 120 rakiet i 90 dronów; celem była infrastruktura energetyczna. Ukraińcy poinformowali, że około 90 proc. rakiet i dronów strącili, jednak wygląda na to, że tak nie było.

„Rosja przeprowadziła jeden z największych ataków powietrznych: drony i pociski wymierzone w spokojne miasta, śpiących cywilów, krytyczną infrastrukturę” – poinformował z kolei szef ukraińskiego MSZ Andrij Sybiha.

http://nczas.info/2024/11/17/rosyjskie-ataki-jednak-skuteczne-ukraina-bez-pradu-wylaczenia-w-calym-kraju/

#rosja #ukraina #wojna #energetykajadrowa #energetyka

8

ja coś jednak czuję, że zbłąkana "rosyjska" (ukraińska) rakieta spadnie w końcu na większe polskie miasto żeby wepchnąć Polskę do dogasającej wojny i rozniecić pożar na nowo. taki atak pod fałszywą flagą jest do tego niezbędny.

#wojna #ukraina

11

Wspomnień czar. PAP podawał brednie o saperskich pszczołach rozminowujących ruskie bomby. Cieszy, że ten cyrk zbliża się do końca

#wojna #ukraina

15

Smieją się z Rosji, że bierze amunicję z Korei Płn, a w tym samym czasie wukraina, bez zachodniej kroplówki, nie miałaby nawet na wypłacanie emerytur, jaka to jest kurwa komedia z nich wszystkich

#wojna

14

Zauważyłem ciekawy schemat, wszelkiej maści zwolennicy wgniatania Putina w ziemie są równocześnie obrońcami terrorystycznego państwa położonego w Palestynie. Tutaj mamy przykład pana historyka od wszelkich pisowskich teorii SF

#wojna #4konserwy #rosja

8

Poliniaki mokre z zachwytu, bo sobie ameryczka otwiera u nas tarczę antyrakietową. Czy te kurwa ślepce nie rozumieją, że my, jako 38 milionowy naród, jesteśmy sprowadzenia do roli nawozu mającego przyklaskiwać lokalnemu ambasadorowi? Nasza ziemia jest wykorzystywana wyłącznie do realizacji imperialnych interesów Atlantyku, a w razie czego to my piersi w ryj weźmiemy od Rosjan, bo żadnego swojego wojaka tutaj US Army nie wyśle w razie wojny, co najwyżej pozabiera wszystkich obecnie stacjonujących, na co nam to?

http://forsal.pl/kraj/bezpieczenstwo/artykuly/9666129,dlugo-wyczekiwane-otwarcie-bazy-usa-w-redzikowie-tarcza-antyrakietowa.html

#wojna #usa

12

haha, ciekawe czy jak już się wszyscy z wszystkimi dogadają, to Duda dostanie chociaż fax z wytycznymi, każdy myślący człowiek wiedział już dwa lata temu, że tak się to wszystko zakończy

#wojna

8

Czyja bezczelność jest większa, żydowska czy niemiecka?

#niemcy #reparacje #wojna

15

Feministki to najbardziej prowojenne środowisko. Po pierwsze, nienawidzą białego mężczyzny - to on zawsze ginie na froncie, a w tych chorych, opętanych przez diabła łbach, świat jest bez niego lepszym miejscem, więc im większa rzeź, im bardziej samobójcza misja, tym trzymają za to wszystko mocniej kciuki. Po drugie ruch feministyczny jest często powiązany z satanistycznymi agendami typu WHO czy agenda 2030 - najlepiej do przeprowadzenia takiego resetu nadaje się chaos wojenny, im bardziej przeorane społeczeństwo, tym łatwiej tym kurwom wprowadzać swoje nowe porządki. Bo jak się bronić przed nową dyrektywą, gdy trzeba odbudować z gruzów dom, osiedle, miejsce pracy?

#4konserwy #wojna

9