Dzisiaj kolejna, smutna rocznica. 17 lutego 2008 roku nastąpiło tak zwane "ogłoszenie niepodległości przez Kosowo". Dzień ten jest szczególnie smutny dla Serbów. Kosowo jest kolejną po Czarnogórze i terenach "Republiki Serbskiej" (część Bośni i Hercegowiny zamieszkana przez ludność serbską) ziemią wyrwaną temu narodowi przez NATO oraz USA. Jakże to znamienne, wszak działania wymierzone w to bałkańskie państwo nie były "wojną, "podgrzewaniem międzynarodowej atmosfery" czy "zagrożeniem dla demokracji", a właśnie "misją stabilizacyjną", "ochroną praw człowieka".

Kosowo jest to ziemia o znaczeniu wybitnie szczególnym dla Serbów. To tam miała miejsce bitwa na Kosowym Polu w 1389 roku (gdzie Serbowie i ich sojusznicy stanęli naprzeciw napierających na Europę sił tureckich), która stanowi jeden z fundamentów poczucia tożsamości narodowej tego słowiańskiego narodu. To tam też wykuły się postacie kultowe, bohaterowie narodowi, jak Lazar Hrebeljanović, który to miał zawrzeć z samym Bogiem przymierze, zapewniające Królestwo Niebieskie, w zamian za upadek królestwa ziemskiego, czy Milos Obilić, który dzięki swemu sprytowi zabił sułtana tureckiego.

Obecnie niepodległość Kosowa, usankcjonowana jest przez opinię międzynarodową. Co prawda dużo państw (również i europejskich) nie uznaje tego bandyckiego tworu, w którym, powiedzmy to, niszczone są prawosławne świątynie, przekłamywana jest historia, a także stał się on miejscem iście mafijnym. Reprezentacja Kosowa w piłce nożnej gra oficjalne mecze w eliminacjach do wielkich turniejów, atleci reprezentujący ten twór startują w olimpiadzie, a na lekcjach chociażby geografii w polskich szkołach naucza się dzieci, że jest to "najmłodsze państwo w Europie" (uszczypliwi powiedzieliby, że np. Doniecka Republika Ludowa jest państwem młodszym). Dobrze całą sprawę kosowską opisuje film "Skradzione Kosowo", do którego link będzie poniżej. Musimy mówić o tym jaka jest prawda, uświadamiać ludzi w swoim otoczeniu bo jeśli nie my to kto? Nie dajmy się zwieść anglosaskiej, globalistycznej agendzie i dumnie przeciwko niej występujmy.

Film "Skradzione Kosowo": https://www.youtube.com/watch?v=UWzf8Rke3p4&t=10s

Obserwuj nas na Instagramie: https://www.instagram.com/gpws_ig/

Telegram: t.me/GPWStg

Facebook: https://www.facebook.com/Grafika-Przeciw-Współczesnemu-Światu-10840240151069
#historia #swiat #serbia #revoltagainsthemodernworld #geopolityka

23

Opuszczone obserwatorium oraz miasto w Stanach Zjednoczonychyoutube.com

W stanach wcale nie jest bezpiecznie. W miastach tworzą się getta i biali nie są tam mile widziani. Film ze zwiedzania opuszczonego obserwatorium oraz całych opuszczonych dzielnic na getcie
https://www.youtube.com/watch?v=_pv0b_nw6hY&ab_channel=BezdomnyPelikan
#filmy #fotografia #informacje #swiat #opuszczone #urbex #usa #stanyzjednoczone

16

Bill Gates szykuje grunt pod swoje inwestycje i zniewolenie ludzkościkomputerswiat.pl

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/nauka-i-technika/bill-gates-radzi-jak-uniknac-kolejnych-globalnych-pandemii-wydaje-ksiazke/p0t6m26
https://forsal.pl/lifestyle/zdrowie/artykuly/8353307,bill-gates-radzi-co-zrobic-by-covid-19-byl-ostatnia-pandemia.html
W styczniu 2021 r. współzałożyciel Microsoft Corp. przedstawił ambitny plan powstrzymania kolejnej pandemii, wzywając m.in. do zorganizowania globalnego systemu ostrzegania, masowych testów, kadry 3000 "pierwszych ratowników", gotowych do działania i dziesiątek miliardów dolarów rocznie wydanych na walkę z pandemią.

"Za każdym razem, gdy widzę cierpienie, które stworzył Covid, za każdym razem, gdy czytam o najnowszej liczbie ofiar śmiertelnych lub słyszę o kimś, kto stracił pracę lub przejechał obok zamkniętej szkoły, nie mogę powstrzymać się od myśli: nie możemy zrobić tego ponownie" — napisał w poście na blogu.


Tłumacząc to na ludzki język, stwórzmy globalny system i obowiązek udostępniania dokumentacji medycznej oraz niech wszyscy dopłacają się do tego. Co jakiś czas wypuścimy jakiegoś wirusa i będzie zarobek. Natomiast już tego akapitu z jego współczuciem nawet nie komentuję, bo to brzmi jak ironia.
#swiat #billgates #nwo #totalitaryzm #polityka #medycyna

22

Ludmiła Mikhailovna Pavlichenko - radziecka strzelczyni wyborowa nazywana Panią Śmierć. Podczas walk pod koniec II Wojny Światowej miała na swoim koncie 309 potwierdzonych zabójstw co uczyniło ją najbardziej skuteczną kobietą snajper w historii. Rok 1942.
#świat #historia #wojna #zdjecie

9

Żaglowy superjacht Jeffa Bezosa powstał częściowo w Polsce.portalmorski.pl

Słyszeliście o superjachcie Jeffa Bezosa, dla którego chcą zdemontować most w Rotterdamie? Media "głównego nurtu" przegapiły i nie przekazały Wam pewnej ciekawej dla polskiego odbiorcy informacji o tym statku.
https://www.portalmorski.pl/stocznie-statki/50272-slynny-ze-sprawy-mostu-superjacht-bezosa-powstal-czesciowo-w-polsce #swiat #technologia #statki #amazon #jeffbezos #jacht #superjacht #stocznia

6

Chiny próbują walczyć z tzw. Omikronem na dwa tygodnie przed igrzyskamifacebook.com

https://www.facebook.com/WIONews/videos/297089892451612/?extid=SMS-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C #informacje #swiat
Czyżby powtórka cyrku sprzed wybuchu Plandemii? Wtedy przedostawały się wideo jak zamykali ludzi w miekszaniach spawając ramę blokującą wyjście. Pojawiały się wideo jak to Zwid atakował tak gwałtownie, że ofiara fikała najpierw koziołka a później padała martwa.

6