Brytyjski latający tankowiec wystartował z Kataru, zatankował izraelskie myśliwce atakujące Katar, a następnie wylądował w Katarze.

#Izrael #UK

ogon kręci psem...

23

Izrael w biały dzień dokonał nalotu na Katar, próbując zabić wysokich rangą oficjeli Hamasu, uczestniczących w negocjacjach pokojowych. Żydzi bez żadnych skrupułów przyznali się do ataku i podali nawet, że wzięło w nim udział 15 myśliwców. Los przywódców Hamasu nie jest jasny.

Ogólnie to trzeba przyznać, że świat zmierza w naprawdę w bardzo złym kierunku. Kiedyś to takie akcje robił po cichu wywiad a dowiadywaliśmy się o nich po latach. Dzisiaj bez ogródek żydzi dokonują sobie nalotu na inne państwo i nawet nikt, poza ich paroma wrogami nie wykazuje oburzenia. Co w takiej sytuacji stanie im na przeszkodzie, by wyeliminować kiedyś jakiś hipotetycznie im nieprzychylny rząd w Europie? Wszyscy przywódcy zachodu będą przez nich sterroryzowani i będą robić co im każą? No bo małymi krokami taka przyszłość nam się zbliża...

http://x.com/wszewko/status/1965410060856922598

#bliskiwchod #katar #izrael

21

Hiszpańska europosłanka Irene Montero:

Izrael właśnie zamordował premiera Jemenu – i nic się nie dzieje.

Izrael to jedyny podmiot, który może dopuścić się ludobójstwa, zbombardować pięć krajów, zabić premiera i nadal twierdzić, że jest ofiarą.


Niech uważa na slowa, żeby żydzi czasem nie zaczęli europoslów mordować

Zdjęcie

#izrael morderstwo #jemen

28

„a izraelska Super-Pharm nie wpłaciła ani grosza”wprawo.pl

„W prawo” opisuje jak system podatkowy pozwala na wyprowadzanie zysków przez spółki zagraniczne i niemal uniemożliwia uczciwą konkurencję ze strony drobnych podmiotów krajowych – tym razem na przykładzie aptek.

Zdjęcie

Zapraszam do głosowania portfelem.

http://wprawo.pl/jest-raport-izraelska-siec-aptek-odnotowala-miliardowe-zyski-w-polsce-nie-zaplacila-ani-grosza-podatku-dochodowego/

#podatki #polska #izrael

18

#polska #izrael

Protest w Katowicach przed meczem Polska-Izrael

23

Gwiazda Dawida – satanistyczny symbollurker.land

W nawiązaniu do wpisu @tow_wieslaw, http://lurker.land/post/3repdnnc04wy

zrobiłem komentarz, ale przyklejam jako osobny wpis, bo myślę że to może być ciekawe.

Wiem, że się powtarzam, bo z sześć lat temu na Lurku robiłem o tym obszerne wpisy. Ale w skrócie, tzw. gwiazda Dawida nie ma nic wspólnego z królem Dawidem, to myląca nazwa. Król Dawid NIE UŻYWAŁ tego symbolu, ani go nie przyjął. Dopiero prawdopodobnie jego syn Salomon, pod wpływem swoich kilkuset żon wziętych od pogan, na koniec swojego życia przyjął ten symbol wraz z kulkami pogańskimi.

Jest to gwiazda Kijuna (Księga Amosa 5:26), zwaną także gwiazdą Remfana (Dzieje Apostolskie 7:43). Obie nazwy są starożytnymi określeniami planety Saturn, której symbolem była sześcioramienna gwiazda.

Była to obrzydliwość dla Boga, symbol zdrady względem Boga Jahwe. Co więcej powiązana jest w Biblii z kultem Molocha, odrażającym demonicznym kultem, który polegał między innymi na składaniu ofiar z dzieci, poprzez palenie ich żywcem w ogniu.

Uprawianie tego kultu, było jedną z przyczyn, dla których Bóg pozwolił Babilończykom zniszczyć Izrael i zabrać resztę ludzi do niewoli babilońskiej. "42 (...) jak napisano w księdze Proroków: Czy składaliście Mi ofiary i dary na pustyni przez lat czterdzieści, domu Izraela? 43 Obnosiliście raczej namiot Molocha i gwiazdę bożka Refana, wyobrażenia, które zrobiliście, aby im cześć oddawać. Przesiedlę was za to poza Babilon." (Dz. Ap. 7:40-43).

Zatem gwiazda "Dawida" to satanistyczny, odrażający symbol, który przedstawia zdradę względem Boga Jahwe, jest symbolem odstępstwa, i powodem dla którego Bóg Jahwe ukarał i odrzucił Izrael. Biblia wyraźnie potępia ten symbol i wiąże go w kontekście z najbardziej odrażającymi rzeczami, dla których Bóg się gniewa i odwraca swoje oblicze.

Ps. Nie dziwię się za tym że używają tego symbolu, który w Biblii wyraża to czym Bóg najbardziej się brzydził. Współczesny Izrael to nie jest ten Izrael, który znamy z Biblii, to jest jakiś odrażający potworek oddający część szatanowi, a nie Bogu Jahwe.

PS. 2. Jak powyżej było napisane, starożytni sześcioramienną gwiazdę kojarzyli z planetą Saturn. Na początku lat 80 sonda Voyager odkryła na biegunie Saturna ogromną sześciokątną burzę, która otrzymuje się tam do dziś i prawdopodobnie jest tam od wielu lat, naukowcy nie są w stanie wyjaśnić skąd taki układ burzy.

#zydzi #satanizm #poganie #izrael #biblia #symbole #ciekawostki

15

#izrael #gaza

http://www.jpost.com/israel-news/politics-and-diplomacy/article-864395

Trzydzieści sześć procent społeczeństwa stwierdziło, że jest zadowolonych z działań Netanjahu, 59% stwierdziło, że jest niezadowolonych, a 5% było niezdecydowanych.

Wśród wyborców koalicji 86% stwierdziło, że jest zadowolonych z Netanjahu. Wśród wyborców opozycji 11% wyraziło zadowolenie, a 70% stwierdziło, że jest niezdecydowanych.


Ten fragment:

Wśród wyborców opozycji 11% wyraziło zadowolenie, a 70% stwierdziło, że jest niezdecydowanych


Tłumaczę te 70% z izraelsko-opozycyjnego na ludzki:

"Też uważamy, że Palestyńczycy powinni zniknąć ze Strefy Gazy, ale nie powiemy tego głośno, bo Bibi narobił za dużo siary" #takaprawda

Jeżeli władza w Izraelu się zmieni, to 1-2 ataki terrorystyczne Hamasu i kolejny rząd będzie kontynuował, to co zaczął Netanyahu. Tzw. "rozwiązanie dwupaństwowe" to fikcja i utopia, która jest wykorzystywana do osiągnięcia innych celów politycznych #pdk

7

#izrael

Były naczelny Jerusalem Post, a obecnie ambasador USA w Polsce zawstydził polskie władze. Zareagował na ostatni skandal lepiej niż polski MSZ.

8

#izrael #polska #nawrocki

Po krytycznych głosach z Niemiec zaczęły napływać też z innych krajów:

6

#przemyslenia #izrael

właśnie skończyłem drugą dawkę spaghetti. Tak - jest późno, nie musiałem, ale miałem ochotę, się najeść bo przez cały dzień nie miałem okazji nic porządnego zjeść.

Przeglądam neta - wyk*p, a tam artykuł. Jestem najedzony, brzuch spuchnięty od nadmiaru, żarcia. Skroluje palcem artykuł

http://wiadomosci.wp.pl/skandaliczna-kampania-izraela-polskie-sluzby-rozkladaja-rece-7185660580899584a

Uderza mnie to zdjęcie

Zdjęcie

Siedząc tysiące kilometrów zdała, z pełnym brzuchem oglądam zdjęcie jakiegoś człowieka (a może to tylko AI? to chyba nie AI) który umiera z głodu. W świecie gdzie 1/4 mojej lodówki, ale nie tylko mojej, idzie do kosza bo się co chwila coś psuje od nadmiaru, gdzieś tam na południu człowiek jest celowo zagłodzony na śmierć. Nie trafia do niego pomoc. Bo ma nie trafić.

Zasługuje na śmierć, bo urodził się nie w tym miejscu gdzie trzeba - mieszkał na żydowskim lebensraum. Jak tak można?

Jednocześnie w mediach pojawia się kampania sprawców tej przymusowej głodówki, że to wina ONZ.

(http://www.youtube.com/watch?v=TuwsCI1TATo)

Jakie to jest podłe. Nie ma słów wystarczająco obelżywych...

22

UE upokożona w Chinach, to które gady pisały, że to nasza wojna?xcancel.com

http://xcancel.com/ProfesorKot/status/1949152677872513526#m

zyskuje #Rosja #USA i #izrael

🇪🇺🇨🇳 Upokorzenie Europy w Pekinie. Szczyt UE–Chiny jako symbol końca złudzeń.

Szczyt UE–Chiny, który odbył się 24 lipca 2025 r. w Wielkiej Hali Ludowej w Pekinie, zakończył się kompletną porażką. Nie tylko nie osiągnięto żadnego porozumienia – rozmowy były napięte, bezproduktywne i… krótko mówiąc – poniżające.

Delegacja Unii Europejskiej, z Ursulą von der Leyen na czele, została przyjęta bez ceremonii powitalnej, bez czerwonego dywanu, bez hymnów i bez protokołu zwykle zarezerwowanego dla partnerów strategicznych.

Chińczycy wsadzili całą delegację do autobusu. Dosłownie.

Tak potraktowano szefową Komisji Europejskiej i jej otoczenie.

Bez eskorty, bez powitania, bez szacunku.

Zamiast limuzyn – autobus dyplomatycznego upokorzenia.

Jak piszą niektóre media zagraniczne:

> „China has totally humiliated the EU Commission.”

I nie była to pomyłka protokolarna.

To była świadoma manifestacja hierarchii globalnej.

W tej hierarchii UE już nie jest partnerem, lecz klientem.

A z klientami nie rozmawia się jak z równymi.

Klient przyjeżdża, siada cicho i czeka na decyzję gospodarza.

🧭 Co pokazuje OSINT i sourcing? Kto stoi za upadkiem Europy?

Z punktu widzenia analityka, który posługuje się OSINT (Open Source Intelligence) oraz metodą sourcingu danych politycznych i gospodarczych, ten obraz nie jest zaskoczeniem.

Wręcz przeciwnie – jest naturalną konsekwencją wydarzeń z ostatnich kilku lat.

Dzięki analizie decyzji rządów, wypowiedzi liderów, danych handlowych, ruchów inwestycyjnych i układów energetycznych, wyłania się jednoznaczny obraz:

obecny kryzys europejski nie jest przypadkowy.

Został zaprojektowany.

I wszystko wskazuje na to, że głównymi architektami tego procesu są Stany Zjednoczone i Izrael.

🇺🇸 USA: mistrz gry, który pozbawił Europę energii, przemysłu i niezależności

🔹 Raport RAND Corporation z 2022 r. – sugerował, że Niemcy należy odciąć od rosyjskiej energii, aby zapobiec ich współpracy z Moskwą, która mogłaby zagrozić dominacji USA w Europie. Kluczowe zdanie:

> „Słabe Niemcy to silna Ameryka”.

🔹 Joe Biden publicznie obiecał zakończenie Nord Stream 2, a kilka miesięcy później doszło do jego wysadzenia. OSINT z systemów NAVTEX, Flightradar i zdjęć satelitarnych wskazuje obecność amerykańskich i norweskich jednostek w rejonie operacji.

🔹 Inflation Reduction Act – amerykańska ustawa subsydiująca przemysł, która zachęca europejskie koncerny (BASF, Volkswagen, Michelin) do przenoszenia produkcji do USA. W praktyce to eksport deindustrializacji z UE do USA.

🔹 Sankcje na Rosję – promowane i wymuszane przez USA, bardziej uderzyły w Europę niż w Moskwę. Europa straciła tanie surowce, przewagę kosztową i stabilność dostaw.

Efekt? UE przestała być samodzielnym biegunem siły. Stała się energetycznym klientem USA i gospodarczym wasalem w grze, której nie kontroluje.

🇮🇱 Izrael: cichy beneficjent chaosu energetycznego

🔹 Izrael rozbudowuje infrastrukturę gazową (projekt EastMed) i pozycjonuje się jako alternatywa dla gazu rosyjskiego. Ma eksportować LNG do Europy przez Cypr i Grecję – z pełnym poparciem USA.

🔹 Think tanki izraelskie (INSS, BESA Center) od lat wskazują, że osłabienie UE jako samodzielnego podmiotu geopolitycznego jest korzystne dla stabilizacji Bliskiego Wschodu według logiki „USA–Izrael–Zatoka kontra reszta świata”.

🔹 Milczenie Izraela ws. wojny na Ukrainie – Tel Awiw nie zajął jednoznacznego stanowiska, nie włączył się do sankcji, za to zacieśnił współpracę z USA i NATO – korzystając z chaosu jako momentu wzmocnienia swojej pozycji w regionie.

🇨🇳 Chiny nie muszą już nikogo „uwodzić”

Jak słusznie zauważył magazyn Foreign Policy w artykule zatytułowanym:

„Why isn’t China wooing Europe?”, odpowiedź jest prosta:

> Bo Chiny nie muszą.

16